О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1434. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года N 37
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2010 N 37.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы" следующие дополнения и изменения:
в Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
раздел "Содержание" исключить;
дополнить разделом "1. Паспорт Программы" следующего содержания:
"1. Паспорт Программы
Наименование      Программа совершенствования государственной
статистики Республики Казахстан на 1999-2005
годы (далее - Программа)
Основание для     Постановление Правительства Республики Казахстан
разработки        от 19 февраля 1998 года N 119 "О Плане
мероприятий по реализации Программы действий
Правительства Республики Казахстан на 1998-2000
годы"
Цель Программы    Системное реформирование государственной
статистики Казахстана для наиболее полного
удовлетворения потребностей органов управления
страны, деловых кругов и общественности в
объективной статистической информации о
социально-экономическом развитии страны,
регионов, отраслей и секторов экономики,
сопоставимой на международном уровне с
аналогичной информацией других стран
Задачи            Внедрение системы национальных статистических
Программы         классификаций;
развитие статистических регистров;
совершенствование методов статистического
наблюдения и переход на статистику предприятий;
совершенствование системы показателей и
методологии макроэкономической и отраслевой
статистики;
совершенствование комплексного анализа
социально-экономического развития Казахстана
и его регионов;
внедрение новых информационных технологий и
формирование единых информационных статистических
ресурсов;
совершенствование системы публикаций и
распространения статистических данных;
совершенствование системы непрерывного
профессионального образования кадров в
области статистики;
международное сотрудничество в области статистики
Источники         Реализация данной Программы осуществляется
финансирования    за счет средств Республиканского бюджета,
грантов и займов международных организаций
Сроки

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1434 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 37 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.01.29 № 37 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Мазмұны" деген бөлiм алынып тасталсын; мынадай мазмұндағы "1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлiммен толықтырылсын:
" 1. Бағдарламаның паспорты
Атауы            Қазақстан Республикасының мемлекеттiк статистика.
сын жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған
бағдарламасы (бұдан әрi - Бағдарлама)
Әзiрлеу үшiн     "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998-2000
негiздеме        жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске
асыру жөнiндегi шаралар жоспары туралы" Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 ақпандағы N
119 қаулысы
Бағдарламаның    Елiмiздiң басқару органдарының, iскер топтар мен
мақсаты          жұртшылықтың басқа елдердiң тиiстi ақпаратымен
халықаралық деңгейде салыстыратындай елiмiздiң,
аймақтардың, экономика салалары мен секторларының
әлеуметтiк-экономикалық дамуы туралы объективтi
статистикалық ақпаратқа деген қажеттерiн неғұрлым
толық қанағаттандыру үшiн Қазақстанның мемлекеттiк
статистикасын жүйелi реформалау
Бағдарламаның    Ұлттық статистикалық жiктемелер жүйесiн енгiзу;
мiндеттерi       статистикалық тiркелiмдердi дамыту;
статистикалық байқау әдiстерiн жетiлдiру және
кәсiпорындардың статистикасына көшу;
макроэкономикалық және салалық статистиканың
көрсеткiштерi жүйесi мен әдiснамасын жетiлдiру;
Қазақстан мен оның аймақтарының әлеуметтiк-эконо.
микалық дамуын кешендi талдауды жетiлдiру;
жаңа ақпараттық технологияларды енгiзу және
бiрыңғай ақпараттық статистикалық ресурстарды
қалыптастыру;
статистикалық деректердi жариялау мен тарату
жүйесiн жетiлдiру;
статистика саласындағы кадрларға үздiксiз кәсiптiк
бiлiм беру жүйесiн жетiлдiру;
статистика саласындағы халықаралық ынтымақтастық;
Қаржыландыру     Осы Бағдарламаны iске асыру Республикалық
көздерi          бюджеттiң қаражаты, халықаралық ұйымдардың
гранттары мен заемдары есебiнен жүзеге асырылады

реализации        1999-2005 годы";
заголовок раздела "Введение" изложить в следующей редакции: "2. Введение";
заголовок раздела "1. "Концепция совершенствования государственной статистики Казахстана на 1999-2005 годы" изложить в следующей редакции:
"3. Анализ современного состояния проблемы";
заголовок подраздела "1.1. Основные результаты совершенствования государственной статистики Казахстана в 1993-1998 годах" исключить;
заголовок подраздела "1.2. Необходимость, цель и приоритетные направления дальнейшего совершенствования государственной статистики Казахстана в 1999-2005 годах" изложить в следующей редакции:
"4. Цель и задачи Программы";
абзацы первый, второй, третий подраздела 1.2. исключить;
абзац пятый подраздела 1.2. изложить в следующей редакции:
"Задачами Программы являются:";
подраздел "1.3. Основные международные стандарты и принципы современной статистики, положенные в основу дальнейшего совершенствования статистики на 1999-2005 годы" исключить;
заголовок раздела "2. Приоритетные направления совершенствования статистики Казахстана в 1999-2005 годы" изложить в следующей редакции:
"5. Основные направления и механизмы реализации Программы";
подразделы 2.1., 2.1.1., 2.1.2., 2.1.3., 2.2., 2.2.1., 2.2.1.1., 2.2.1.2., 2.2.1.3., 2.2.1.4., 2.2.1.5., 2.2.1.6., 2.2.1.7., 2.2.1.8., 2.2.2., 2.2.2.1., 2.2.2.2. считать подразделами 5.1., 5.1.1., 5.1.2, 5.1.3., 5.2., 5.2.1., 5.2.1.1., 5.2.1.2., 5.2.1.3., 5.2.1.4., 5.2.1.5., 5.2.1.6., 5.2.1.7., 5.2.1.8., 5.2.2., 5.2.2.1., 5.2.2.2.;
абзац двенадцатый подраздела "2.2.2.2. Статистика платежного баланса" изложить в следующей редакции:
"С первого квартала 1998 года Национальным Банком Республики Казахстан формируется международная инвестиционная позиция по банковскому сектору, с первого квартала - 2001 года по всем секторам экономики.";
подраздел 2.2.2.3. считать подразделом 5.2.2.3.:
абзац первый подраздела "2.2.2.3. Статистика внешнего долга" изложить в следующей редакции:
"Состояние дел. С 1994 года Министерством финансов Республики Казахстан совместно с Национальным Банком Казахстана и Агентством Республики Казахстан по статистике организован и обеспечивается государственный статистический учет гарантированного государством внешнего долга (квартальная отчетность об использовании и погашении иностранных кредитов (форма 11-ОБ), а также государственного внешнего долга и его обслуживания (квартальная отчетность по официальным зарубежным займам по форме 14-ПБ).

Іске асыру       1999-2005 жылдар";
мерзімі
"Кiрiспе" деген бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кiрiспе";
"1. Қазақстанның мемлекеттiк статистикасын жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған тұжырымдамасы" деген бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Проблеманың қазiргi жай-күйiн талдау";
"1.1. 1993-1998 жылдарда Қазақстанның мемлекеттiк статистикасын жетiлдiрудiң негiзгi нәтижелерi" деген бөлiмшенiң тақырыбы алынып тасталсын;
"1.2. 1999-2005 жылдары Қазақстанның мемлекеттiк статистикасын одан әрi жетiлдiрудiң қажеттiлiгi, мақсаты мен басым бағыттары" деген бөлiмшенiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бағдарламаның мақсаты мен мiндеттерi";
1.2-бөлiмшенiң бiрiншi, екiншi, үшiншi абзацтары алынып тасталсын;
1.2-бөлiмшенiң бесiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаның мiндеттері:"
"1.3. 1999-2005 жылдарға арналған статистиканы одан әрi жетiлдiрудiң негiзiне алынған осы заманғы статистиканың негiзгi халықаралық стандарттары мен принциптерi" деген бөлiмше алынып тасталсын;
" 2. Қазақстанның статистикасын жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған басым бағыттары" деген бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiктерi";
2.1., 2.1.1., 2.1.2., 2.1.3., 2.2., 2.2.1., 2.2.1.1., 2.2.1.2., 2.2.1.3., 2.2.1.4., 2.2.1.5., 2.2.1.6., 2.2.1.7., 2.2.1.8., 2.2.2., 2.2.2.1., 2.2.2.2-бөлiмшелер 5.1., 5.1.1., 5.1.2, 5.1.3., 5.2., 5.2.1., 5.2.1.1., 5.2.1.2., 5.2.1.3., 5.2.1.4., 5.2.1.5., 5.2.1.6., 5.2.1.7., 5.2.1.8., 5.2.2., 5.2.2.1., 5.2.2.2-бөлiмшелер болып есептелсiн;
"2.2.2.2. Төлем балансы статистикасы" деген бөлiмшенiң он екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1998 жылғы бiрiншi тоқсаннан бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi банк секторы бойынша, 2001 жылғы бiрiншi тоқсаннан бастап - экономиканың барлық секторлары бойынша халықаралық инвестициялық позицияны қалыптастырады";
2.2.2.3-бөлiмше 5.2.2.3-бөлiмше болып есептелсiн:
"2.2.2.3. Сыртқы борыш статистикасы" деген бөлiмшенiң бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Iстiң жай-күйi. 1994 жылдан бастап Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстанның Ұлттық Банкiмен және Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп, мемлекет кепiлдiк берген сыртқы борыштың (шетелдiк кредиттердi пайдалану және өтеу туралы тоқсандық есептiлiк (11-ОБ нысаны)), сондай-ақ мемлекеттiк сыртқы борыштың және оған қызмет  көрсетудiң (14-ПБ нысаны бойынша ресми шетелдiк қарыздар жөнiндегi тоқсандық есептiлiк) мемлекеттiк статистикалық есебiн ұйымдастырып, қамтамасыз етiп келедi.

В середине 1999 года была утверждена форма государственной статистической отчетности N 1-ПБ "Отчет о финансовых требованиях к нерезидентам и обязательствах перед ними" для предприятий, осуществляющих внешнеэкономическую деятельность, в том числе совместных и иностранных предприятий и филиалов иностранных предприятий, сбор и обработку которой проводит Национальный Банк. Кроме того, в рамках валютного законодательства Национальный Банк проводит регистрацию валютных операций, связанных с движением капитала, предусматривающих поступление имущества (средств) в Республику Казахстан в сумме, превышающей эквивалент 100 тысяч долларов США.
На основании полученной информации обеспечивается анализ состояния и обслуживания государственного гарантированного государством и негарантированного государством внешнего долга, а также оценка валового внешнего долга страны.";
подразделы 2.2.3., 2.2.3.1. считать подразделами 5.2.3., 5.2.3.1.;
в шестом абзаце подраздела "2.2.3.1. Статистика государственного бюджета" слово "утверждены" заменить словами "постоянно совершенствуются";
подразделы 2.2.4., 2.2.4.1 считать подразделами 5.2.4., 5.2.4.1.;
абзац третий подраздела "2.2.4.1. Статистика финансового сектора" изложить в следующей редакции:
"В целях улучшения составления денежно-кредитной статистики был разработан и утвержден Детализированный План счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, позволяющий проводить детализацию счетов по секторам экономики и признаку резидентства. С декабря 2001 года аналитическая основа денежно-кредитной статистики отражает концепции и определения, которые в целом соответствуют рекомендациям Руководства по денежно-кредитной и финансовой статистики.";
в абзаце девятом слова "- присоединение Нацбанка Казахстана к единой системе распространения статистических данных (GDDS);" заменить словами "- расширение институционального охвата за счет включения счетов кредитных товариществ и остальных небанковских финансовых организаций с целью составления финансового обзора;";
подразделы 2.2.5., 2.2.5.1., 2.2.5.2., 2.2.5.3., 2.2.6., 2.3., 2.3.1., 2.3.2., 2.3.3., 2.4., 2.5., 2.6., 3.2. считать подразделами 5.2.5., 5.2.5.1., 5.2.5.2., 5.2.5.3., 5.2.6., 5.3., 5.3.1., 5.3.2., 5.3.3., 5.4., 5.5., 5.6., 5.7.;
заголовок раздела "3. Ресурсное обеспечение и механизм реализации программы" изложить в следующей редакции:
"6. Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
абзац третий раздела 3 изложить в следующей редакции: "Объем финансирования на реализацию Программы из республиканского бюджета в 2002 году предусмотрен в размере 10 миллионов тенге, в 2003 году 1232,502 миллиона тенге";
заголовок подраздела "3.1. Ресурсное обеспечение Программы" исключить;

1999 жылдың ортасында сыртқы экономикалық қызметтi жүзеге асыратын кәсiпорындар, соның iшiнде бiрлескен және шетелдiк кәсiпорындар мен шетелдiк кәсiпорындардың филиалдары үшiн N 1-ПБ "Резидент еместерге қойылатын қаржылық талаптар және олардың алдындағы мiндеттемелер туралы есеп" мемлекеттiк статистикалық есептiлiгiнiң нысаны бекiтiлген, оны жинауды және өңдеудi Ұлттық Банк жүргiзедi. Бұдан басқа, Ұлттық Банк валюталық заңнама шеңберiнде капиталдың қозғалысына байланысты, Қазақстан Республикасына 100 мың АҚШ долларының баламасынан асатын сомадағы мүлiктiң (қаражаттың) түсуiн көздейтiн валюталық операцияларды тipкеудi жүргізеді.
Алынған ақпарат негiзiнде мемлекет кепiлдiк берген және мемлекет кепiлдiк бермеген мемлекеттiк сыртқы борыштың жай-күйi мен қызмет көрсетiлуiне талдау, сондай-ақ елiмiздiң жалпы сыртқы борышын бағалау қамтамасыз етiледi.";
2.2.3., 2.2.3.1 - бөлiмшелер 5.2.3., 5.2.3.1 - бөлiмшелер болып есептелсiн;
"2.2.3.1. Мемлекеттiк бюджет статистикасы" деген бөлiмшенiң алтыншы абзацындағы "бекiтiлдi" деген сөз "тұрақты жетiлдiрiледi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.2.4., 2.2.4.1 - бөлiмшелер 5.2.4., 5.2.4.1 - бөлiмшелер болып есептелсiн;
"2.2.4.1. Қаржы секторы статистикасы" деген бөлiмшенiң үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақша-кредит статистикасын жасауды жақсарту мақсатында екiншi деңгейдегi банктерде бухгалтерлiк есепке алу шоттарының Тәптiштелген Жоспары әзiрленiп, бекiтiлген, ол экономиканың секторлары мен резиденттiктiң белгiсi бойынша шоттарды тәптiштеудi жүргiзуге мүмкiндiк бередi. 2001 жылғы желтоқсаннан бастап ақша-кредит статистикасының талдамалы негiзi тұжырымдамалар мен анықтамаларды көрсетедi, олар тұтастай алғанда ақша-кредит және қаржылық статистикасы жөнiндегi Басшылықтың ұсыныстарына сәйкес келедi.";
тоғызыншы абзацтағы "-Қазақстанның Ұлттық Банкiн статистикалық деректердi таратудың бiрыңғай жүйесiне (GDDS) қосу;" деген сөздер "-қаржылық шолу жасау мақсатында кредиттiк серiктестiктер мен қалған банктік емес қаржылық ұйымдардың шоттарын енгiзу есебiнен институционалдық қамтуды ұлғайту;" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.2.5., 2.2.5.1., 2.2.5.2., 2.2.5.3., 2.2.6., 2.3., 2.3.1., 2.3.2., 2.3.3., 2.4., 2.5., 2.6., 3.2 - бөлiмшелер 5.2.5., 5.2.5.1., 5.2.5.2., 5.2.5.3., 5.2.6., 5.3., 5.3.1., 5.3.2., 5.3.3., 5.4., 5.5., 5.6., 5.7-бөлiмшелер болып есептелсiн;
"3. Бағдарламаны ресурстық қамтамасыз ету және оны iске асыру тeтiгi" деген бөлiмнiң тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi";
3-бөлiмнiң үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны iске асыруға республикалық бюджеттен қаржыландыру көлемi 2002 жылы 10 миллион теңге мөлшерiнде, 2003 жылы 1232,502 миллион теңге мөлшерiнде көзделген";
"3.1. Бағдарламаны ресурстық қамтамасыз ету" деген бөлiмшенiң тақырыбы алынып тасталсын;

в подразделе "3.2 Механизм реализации Программы" абзац второй изложить в следующей редакции:
"Помимо Статагентства в качестве основных исполнителей в реализации Программы принимают участие другие государственные органы согласно приложению к настоящему постановлению";
в абзаце девятом слова "в Министерство финансов Республики Казахстан" заменить словами "в Республиканскую бюджетную комиссию";
дополнить разделом порядковый номер "7" следующего содержания:
"7. Ожидаемые результаты от реализации Программы
Решение основных задач, поставленных в Программе, предполагает достижение положительных результатов в ходе реализации Программы, которые должны получить отражение в наиболее полном удовлетворении потребностей органов управления страны, деловых кругов и общественности в объективной статистической информации о социально-экономическом развитии страны.
Совершенствование статистических регистров, системы классификаций и методов статистического наблюдения создаст необходимые условия для перехода на статистику предприятий, обеспечивающую эффективное производство сопоставимых и качественных данных о развитии реального сектора страны.
Реализация комплекса мероприятий по совершенствованию методологии всех отраслей статистики повысит качество
статистической информации о Казахстане и обеспечит ее сопоставимость на международном уровне.
Внедрение новых информационных технологий в системе государственной статистики, обеспечивающих сквозную электронную обработку статистической информации, повысит оперативность и эффективность производства статистических данных.
Большим вкладом в формирование единого информационного пространства станет внедрение современных международных статистических стандартов в области кодирования информации, а также совершенствование систем распространения информации.
Формирование системы непрерывного профессионального обучения статистиков обеспечит реализацию не только данной программы, но и создаст потенциал для дальнейшего развития и совершенствования статистической деятельности в стране.".
Основные мероприятия по совершенствованию государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1434
8. План мероприятий по реализации Программы
___________________________________________________________________
N   !                  ! Форма    !Ответст-!Cрок  !Предпо-!Источ-
п/п  !     Мероприятие  !завершения!венный  !испол-!лагае- !ник
!                  !          !исполни-!нения !мые    !финан-
!                  !          !тель    !      !расходы!сиро-
!                  !          !        !      !(млн.  !вания
!                  !          !        !      !тенге) !
-------------------------------------------------------------------
1    !         2        !     3    !    4   !   5  !   6   !    7
-------------------------------------------------------------------

"3 2. Бағдарламаны iске асыру тетiгi" деген бөлiмшедегi екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны iске асыруға негiзгi атқарушылар ретiнде Статагенттiкпен қатар осы қаулының қосымшасына сәйкес басқа да мемлекеттiк органдар қатысады.";
тоғызыншы абзацтағы "Қаржы министрлiгiне" деген сөздер "Республикалық бюджет комиссиясына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi "7" бөлiммен толықтырылсын:
"7. Бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер
Бағдарламада қойылған негiзгi мiндеттердi шешу Бағдарламаны iске асыру барысында оң нәтижелерге қол жеткiзудi көздейдi, олар елiмiздiң басқару органдарының, iскер топтар мен жұртшылықтың елдiң әлеуметтiк-экономикалық дамуы туралы объективтi статистикалық ақпаратқа деген қажеттерiн неғұрлым толық қанағаттандыруда көрiнуi тиiс.
Статистикалық тiркелiмдердi, статистикалық байқаулардың жiктемелерi мен әдiстерiнiң жүйесiн жетiлдiру елiмiздегi нақты сектордың дамуы туралы салыстырмалы әрi сапалы деректердiң тиiмдi өндiрiлуiн қамтамасыз ететiн кәсiпорындар статистикасына көшуге қажеттi жағдайлар жасайды.
Барлық статистика салаларының әдiснамасын жетiлдiру жөнiндегi iс-шаралар кешенiн iске асыру Қазақстан туралы статистикалық ақпараттың сапасын көтерiп оның халықаралық деңгейде салыстырмалылығын қамтамасыз етедi.
Мемлекеттiк статистика жүйесiне статистикалық ақпаратты толассыз электрондық өңдеудi қамтамасыз ететiн жаңа ақпараттық технологияларды енгiзу статистикалық деректер өндiрiсiнiң жеделдiгi мен тиiмдiлiгiн арттырады.
Ақпаратты кодтау саласындағы осы заманғы халықаралық статистикалық стандарттарды енгiзу, сондай-ақ ақпаратты тарату жүйелерiн жетiлдiру бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыруға зор үлес қосады.
Статистиктерге үздiксiз кәсiптiк бiлiм беру жүйесiн қалыптастыру тек осы бағдарламаны iске асыруды қамтамасыз етiп қана қоймайды, сонымен бiрге елiмiздегi статистикалық қызметтi одан әрi дамыту мен жетiлдiруге потенциал жасайды.".
Қазақстан Республикасында мемлекеттік статистиканы жетілдірудің 1999-2005 жылдарға арналған негізгі іс-шаралары осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 29 желтоқсан
N 1434 қаулысына
қосымша
8. Бағдарламаны Iске аcыру жөніндегі шаралар жоспары
--------------------------------------------------------------------
Рет.    |                 | Аяқталу | Жауапты |Орын. |Болжал. |Қар.
тік     |   Шаралар       | нысаны  |  орын.  |далу  |ды шы.  |жы.
N      |                 |         |  даушы  |мерзі.|ғындар  |лан.
|                 |         |         |мі    |(млн.   |дыру
|                 |         |         |      |теңге)  |
--------------------------------------------------------------------
1             2               3         4       5       6      7
--------------------------------------------------------------------

1.    1. Внедрение
международных
стандартов
статистики
1.1.   1.1. Внедрение
системы нацио-
нальных ста-
тистических
классификаций,
гармонизиро-
ванных с клас-
сификациями,
принятыми на
международном
уровне
1.1.1. 1. Внедрить
основные междуна-  Методичес-  Стат-     1999
родные статисти-   кие реко-   агент-
ческие классифи-   мендации,   ство
кации в сфере      формы
государственной    статотчет-
статистики (NACE,  ности
CPA, PRODCOM)
1.1.2. 2. Разработка      Классифи-   Стат-     1999-
и внедрение        каторы      агент-    2003
национальных                   ство
версий классифи-
каторов видов
экономической
деятельности и
продукции и услуг
1.1.3. 3. Совершенство-
вание классифи-    Классифи-   Стат-     Посто-
каторов форм       каторы      агент-    янно
собственности,                 ство
организационно-
правовых форм,
территорий,
размерностей
предприятий,
объема произ-
водства и др.
1.1.4. 4. Внедрение       Методи-     Стат-     1999-
других между-      ческие      агент-    2005
народных клас-     рекомен-    ство и
сификаций (в ста-  дации       другие
тистике здраво-                ведомства
охранения, обра-
зования, труда,
экологии и др.)
1.2.    1.2. Развитие
регистров как
основного
инструмента
организации
статистической
деятельности
1.2.1. 1. Усовершенст-    Инструкции  Стат-     1999
вовать процедуры   по проце-   агент-
ведения админист-  дурам веде- ство
ративного регис-   ния регис-
тра, статистичес-  тров
кого регистра,
реестра индиви-
дуальных предпри-
нимателей и сель-
скохозяйственного
регистра
1.2.2. 2. Разработать     Методика    Стат-     1999
методику опреде-               агент-
ления основного                ство
вида экономической
деятельности пред-
приятия
1.2.3. 3. Разработка      Докумен-    Стат-     1999-
правил и програм-  тация по    агент-    2000
мных средств для   ведению     ство
обеспечения взаи-  регистров
модействия регис-
тров в статистике
1.2.4. 4. Разработка и    Методичес-  Стат-     1999-
внедрение порядка  кие реко-   агент-    2000
использования      мендации    ство
регистров при
проведении выбо-
рочных наблюдений
1.2.5. 5. Приведение      Включение   Стат-     1999-  2002-    РБ
статистического    местных     агент-    2002   5,0
регистра в соот-   единиц      ство
ветствие с "Руко-  в статис-
водством по веде-  тический
нию регистров"     регистр
Евростата
1.2.6. 6. Ведение         Инструкции  Стат-     1999-  2002-    РБ
"демографии"       по ведению  агент-    2002   5,0
предприятий для    регистров   ство
отражения струк-
турных сдвигов
1.2.7. 7. Использовать    Соглашение  Стат-     1999-
ведомственные      об информа- агент-    2002
административные   ционном     ство,
регистры для       взаимодей-  другие
ведения и актуа-   ствии с     ведомства
лизации регист-    другими
ров в статистике   ведомствами

1.      1. Статистиканың
халықаралық
стандарттарын
енгізу
1.1.     1.1. Халықаралық
деңгейде қабыл.
данған жіктеме.
лермен үйлескен
ұлттық статисти.
ка жіктемелері.
нің жүйесін
енгізу
1.1.1.   1. Мемлекеттік    Әдістемелік  Стат.    1999
статистика сала.  ұсыныстар,   агенттік
сына (NACE,       статесепті.
СРА, PRODCOM)     ліктің
негізгі халық.    нысандары
аралық статис.
тикалық жiктеу.
лердi енгiзу
1.1.2.   2. Экономикалық   Жіктегіштер  Стат.    1999-
қызметтiң және                 агенттік 2003
өнiмдер мен қыз.
мет көрсету
түрлері жiктеу.
лердiң ұлттық
болжамдарын
әзірлеу және
енгiзу
1.1.3.   3. Mеншiк, ұйым.  Жіктегіштер  Стат.    үнемі
дастыру-құқық.                 агенттік
тық нысандарын,
аумақтық, кәсiп.
орынның шағын.
дылығы, өндiрiс
көлемi және
басқа нысанда.
рының жiктегiш.
терiн жетiлдiру
1.1.4    4. Халықаралық    Әдістемелік  Стат.    1999-
басқа да жiк.     ұсыныстар    агенттік 2005
теулердi (ден.                 пен басқа
саулық сақтау,                 ведом.
бiлiм, еңбек,                  стволар
экология және
басқа) енгізу
1.2.    1.2. Тiркелiм.
дердi статисти.
калық қызметті
ұйымдастырудағы
негiзгi құрал
ретiнде дамыту
1.2.1.   1. Әкiмшiлiк      Тіркелімдер. Стат.    1999
тiркелiмдi, ста.  ді жүргізу   агенттік
тистикалық тiрке. процедурасы
лiмдi, жеке       жөніндегі
меншiк кәсiпкер.  нұсқамалар
лер тiзiлiмдерiн
және ауыл шаруа.
шылығы тiркелiмiн
жүргiзу процеду.
расын жетiлдiру
1.2.2.   2. Кәсiпорынның   Әдістеме     Стат.    1999
экономикалық                   агенттік
қызметiнiң негiз.
гi түрiн анықтау.
дың әдiстемесiн
әзiрлеу
1.2.3.   3. Статистикада   Тіркелімдер. Стат.    1999-
тiркелiмдердiң өз ді жүргізу   агенттік 2000
ара әрекеттестi.  жөніндегі
гiн қамтамасыз    құжаттама
ету үшiн ереже.
лер мен бағдар.
лама құралдарын
әзiрлеу
1.2.4.   4. Ішiнара байқау Әдістемелік  Стат.    1999-
жүргiзгенде тiр.  ұсыныстар    агенттік 2000
келiмдердi пайда.
ланудың тәртiбiн
әзiрлеу және
енгiзу
1.2.5.   5. Статистикалық  Жергілікті   Стат.    1999-  2002-  РБ
тiркелiмдi        бірліктерді  агенттік 2002   5,0
Еуропастаттың     статистика.
"Тiркелiмдердi    лық тірке.
жүргiзу жөнiндегi лімге қосу
басшылыққа" сәй.
кес келтiру
1.2.6.   6. Құрылымдық     Тіркелімдер. Стат.    1999-  2002-  РБ
iлгерi басушылық. ді жүргізу   агенттік 2002   5,0
ты көрсету үшiн   жөніндегі
кәсiпорындар      нұсқамалар
"демографиясын"
жүргiзу
1.2.7.   7. Статистикадағы Басқа ведом. Стат.    1999-
тiркелiмдердi     стволармен   агенттік 2005
жүргiзу және      ақпараттық   пен
жаңғырту үшiн     әрекеттестік басқа
ведомтсволық      туралы келі. ведом.
әкiмшiлiк тiрке.  сім шарттар  стволар
мелерiн пайдалану

1.2.8. 8. Перейти к       Документа-  Стат-     1999-
ведению регистров  ция по      агент-    2005
в режиме распре-   ведению     ство
деленной базы      регистров
данных, а также на
новый уровень ока-
зания платных
услуг на основе
регистров
1.3.   1.3. Совершенство-
вание методов ста-
тистического наб-
людения и переход
на статистику
предприятий
1.3.1. 1. Внедрить мето-  Выборочные  Стат-     1999
дику проведения    обследова-  агент-
выборочных обсле-  ния         ство
дований во всех
отраслях статис-
тики на основе
регистров
1.3.2. 2. Усовершенст-    Формы       Стат-     1999-
вовать статисти-   статотчет-  агент-    2005
ческие формы и     ности,      ство
схемы представ-    схемы
ления статисти-
ческой отчетности
на основе сочета-
ния сплошного
учета и выбороч-
ных обследований
1.3.3. 3. Перейти к       Базы пер-   Стат-     1999
формированию и     вичных      агент-
обработке баз      отчетов     ство
данных первичных   на респуб-
отчетов на рес-    ликанском
публиканском       уровне
уровне
1.3.4. 4. Усовершенство-  Методологи- Стат-     1999-
вать в соответ-    ческий      агентство 2000
ствии с между-     инструмен-
народными стандар- тарий
тами и практикой
методологию и
инструментарий
по всем отраслям
статистики
2.    2. Совершенство-                      2003  1013,816  РБ
вание системы                         в те-
показателей и                         чение
методологии макро-                    года
экономической и
отраслевой
статистики
2.1.   2.1. Статистика
реального сектора
2.1.1. 2.1.1. Система
национального
счетоводства
2.1.1.1. 1. Освоить       Публикация  Стат-
методологию,                   агентство
провеси
экспериментальные
расчеты и внедрить
в практику счета
накопления:
Финансовый                                1999-
счет                                      2000
Счет переоценки                           2000-
2002
Счет других изме-                         2001-
нений в активах                           2003
2.1.-  2. Освоить мето-   Публикация   Стат-     2002-
1.2.   дологию и построе-              агентство 2004
ние балансовых
таблиц СНС
2.1.-  3. Внедрить в      Публикация   Стат-     1999-
1.3.   практику таблиц                 агентство 2001
"Ресурсы - Исполь-
зование"
2.1.2  2.1.2. Статистика
аграрного сектора
экономики
2.1.-  1. Разработать и   Номенклатура Стат-     1999
2.1.   внедрить отрасле-               агентство
вую номенклатуру
продукции и услуг
по отраслям сель-
ского, лесного и
рыбного хозяйства,
гармонизированную
с международными
стандартами
2.1.-  2. Завершить       Статисти-    Стат-     1999
2.2.   работы по созданию ческие       агентство,
статистических     регистры     Агентство
регистров сельско-              по управ-
хозяйственных                   лению
товаропроизводите-              земельными
лей, а в последую-              ресурсами,
щем регулярно их                Налоговые
актуализировать                 комитеты
2.1.-  3. Внедрить выбо-  Методология  Стат-      1999-
2.3.   рочные методы      и результа-  агентство  2005
наблюдения в ста-  ты
тистике сельского
хозяйства
2.1.-  4. Создать и       Штатное      Стат-      1999-
2.4.   постоянно совер-   расписание   агентство  2005
шенствовать сеть
счетчиков (интер-
вьюеров) для прове-
дения выборочных
обследований в
статистике аграр-
ного сектора
экономики
2.1.-  5. Подготовить     Постанов-    Стат-      1999-
2.5.   нормативно-право-  ления        агентство, 2000
вые акты и инст-   Правитель-   Минсельхоз
рументарий для     ства и
организации прове- Статагент-
дения сельско-     ства
хозяйственной
переписи в 2001
году (по программе
Всемирной сельско-
хозяйственной
переписи)
2.1.-  6. Организовать    Организа-    Стат-      2004-
2.6.   и провести сель-   ционный      агентство  2005
скохозяйственную   план
перепись           проведения
переписи

1.2.8.   8. Тiркелiмдердi  Тіркелімдер. Стат.    1999-
деректердiң       ді жүргізу   агенттік 2005
бөлiнген базалары жөніндегі
режимiнде жүргi.  құжаттар
зуге көшу
сондай-ақ тiрке.
лiмдер негiзiнде
ақылы қызмет
көрсетудi жаңа
деңгейге шығару
1.3.     1.3. Статистика.
лық байқаудың
әдiстемесiн
жетiлдiру және
кәсiпорында ста.
тистикасына көшу
1.3.1.   1. Тiркелiмдер    Ішінара      Стат.    1999
негiзiнде статис. зерттеу      агенттік
тиканың барлық
салаларында
iшiнара тексеру
жүргiзудiң әдiс.
темесiн енгiзу
1.3.2.   2. Iшінара тексе. Статтық есеп Стат.    1999-
ру мен жаппай     беру нысан.  агенттік 2005
есептеудi байла.  дары, схема.
ныстыру негiзiнде лары
статистикалық
есептiлiктi табыс
етудiң статисти.
калық нысандар
мен схемаларын
жетiлдiру
1.3.3.   3. Республикалық  Республика.  Стат.    1999
деңгейде бастапқы лық деңгей.  агенттік
есеп беру дерек.  дегі бастап.
терiнiң базасын   қы есеп беру
қалыптастыруға    базалары
және өңдеуге
көшу
1.3.4.   4. Статистиканың  Әдістемелік  Стат.    1999-
барлық салалары   аспаптары    агенттік 2000
бойынша әдiстеме.
лiгi мен аспап.
тарының халықара.
лық стандарттар
мен практикаға
сәйкес жетiлдiру
2.      2. Макроэкономи.                    2003  1013,816  РБ
калық және сала.                     жыл
лық статистика                      ішінде
көрсеткiштерiнiң
жүйесi мен әдiс.
намасын жетiлдiру
2.1.     2.1. Нақты сек.
тордың статисти.
касы
2.1.1.   2.1.1. Ұлттық
есепшiлiк жүйесi
2.1.1.1. 1. Әдiснаманы     Жарияланым   Стат.
меңгеру, экспери.              агенттік
менттiк есептеудi
жүргiзу және
қордалану шотын
практикаға
енгiзу:
Қаржы шоты                              1999-2000
Қайта бағалау шоты                      2000-2002
Активтердегi басқа
өзгерiстер шоты                         2001-2003
2.1.1.2. 2. Ұлттық Шоттар  Жарияланым   Стат.    2002-
Жүйесiнiң әдiсна.              агенттік 2004
масы мен баланс.
тық кестесiн
құруды игеру
2.1.1.3. 3. "Ресурстар -   Жарияланым   Стат.    1999-
пайдалану" кесте.              агенттік  2001
сiн практикаға
енгiзу
2.1.2.   2.1.2. Экономика.
ның аграрлық
секторының ста.
тистикасы
2.1.2.1. 1. Ауыл, орман    Номенклатура Стат.    1999
және балық шаруа.              агенттік
шылығы салалары
бойынша халықара.
лық стандартпен
үйлесiмдi өнiмдер
мен қызметтердiң
салалық номенкла.
турасын әзiрлеу
және енгiзу
2.1.2.2. 2. Ауыл шаруашы.  Статистика.  Стат.    1999
лығы тауарларын   лық тірке.   агенттік,
өндiрушiлердiң    лімдер       Жер ре.
статистикалық                  сурста.
тiркелiмдерiн                  рын бас.
құру жөнiндегi                 қару
жұмыстарды аяқтау,             жөнінде.
ал бұдан былай                 гі агент.
оларды үнемi жаң.              тік,
ғыртып отыру                   Салық
комитет.
тері
2.1.2.3. 3. Ауыл шаруашы.  Әдістеме     Стат.    1999-
лығы статистика.  және нәтиже. агенттік 2005
сына байқаудың    лер
iрiктеу әдiстерiн
енгiзу
2.1.2.4. 4. Экономиканың   Штаттық      Стат.    1999-
аграрлық секторы. кесте        агенттік 2005
ның статистика.
сында iрiктеп
зерттеу үшiн есеп
жүргiзушiлер
(сұхбат) жүйесiн
жасау және үнемi
жетiлдiру
2.1.2.5. 5. 2001 жылы ауыл Үкімет пен   Стат.    1999-
шаруашылығы сана. Статагент.   агенттік, 2000
ғын (Дүние жүзi.  тіктің       Ауыл
лiк ауыл шаруашы. қаулысы      шаруашы.
лық санағы                     лығы
бағдарламасы                   министр.
бойынша) жүргi.                лігі
зудi ұйымдастыру
үшiн норматив.
тiк-құқықтық
актiлердi және
аспаптарды
дайындау
2.1.2.6. 6. Ауыл шаруашы.  Санақ өткі.  Стат.    2004-
лығы санағын      зудің ұйым.  агенттік 2005
ұйымдастыру және  дастыру
өткiзу            жоспары

2.1.3. 2.1.3.Статистика
индустриального
сектора
экономики
2.1.-  1. Разработать     Национальные Стат-      1999-
3.1.   национальную       отраслевые   агентство, 2000
отраслевую номен-  номенклатуры Минэнерго
клатуру промыш-
ленной продукции
и составить
алфавитный класси-
фикатор промышлен-
ных товаров
2.1.-  2. Осуществить     Актуализа-   Стат-      1999-
3.2.   систематизацию     ция стат-    агентство  2000
единиц статисти-   регистра,
ческого наблюде-   формы
ния, занимающихся  отчетности,
промышленным       инструкции
производством,     и методики
совершенствование
системы показате-
лей и форм статис-
тической отчетнос-
ти и переход на
статистику пред-
приятий (по согла-
сованию с Минис-
терством энерге-
тики, индустрии
и торговли)
2.1.-  3. Создать и       Информацион- Стат-      1998-
3.3.   начать ведение     ная база     агентство  2000
единой информа-    данных
ционной базы
основных экономи-
ческих показате-
лей деятельности
промышленных
предприятий (по
согласованию с
Министерством
индустрии и
торговли)
2.1.-  4. Усовершенство-  Методика     Стат-      1999-
3.4.   вать методику                   агентство  2000
расчета валового
выпуска продукции
промышленности и
расчетов индексов
физического объема
с обеспечением
досчетов, включая
индивидуальную и
неорганизованную
деятельность
2.1.-  5. Изучить между-  Методики,    Стат-      1999-
3.5.   народную практику  энергетичес- агентство, 2002
в области энерге-  кие балансы  Минэнерго
тической статисти-
ки, разработать
структуру и клас-
сификацию энерге-
тических балансов
и приступить к
их составлению
2.1.4. 2.1.4. Статистика
отраслей сектора
услуг экономики
2.1.-  1. Переход от      Показатели   Стат-      1999
4.1.   отраслевого прин-  и формы      агентство
ципа сбора инфор-  отчетности
мации в отраслях
торговли, услуги,
транспорт и связь
к статистике
предприятий
2.1.-  2. Ввести новую    Методики     Стат-      1999
4.2.   систему статис-    и инстру-    агентство
тической отчет-    ментарий
ности в торговле,
гостиничном
хозяйстве и
общественном
питании:
а) переписи тор-                           2000
говых точек,
гостиниц и точек
общепита;
б) выборочные                              2001
ежемесячные
обследования;
в) выборочные                              2001
годовые обследо-
вания;
г) дополнитель-                            2003
ные обследования
2.1.-  3. Ввести новую    Методики     Стат-      2000
4.3.   систему статис-    и инстру-    агентство
тической отчет-    ментарий
ности на предприя-
тиях сферы услуг:
а) переписи пред-                          2001
приятий сферы
услуг;
б) выборочные еже-                         2002
месячные обследо-
вания;
в) выборочные                              2002
годовые обследова-
ния;
г) дополнительные                          2004
обследования

2.1.3.   2.1.3. Экономика.
ның индустрия
секторының ста.
тистикасы
2.1.3.1. 1. Өнеркәсiп      Ұлттық сала. Стат.    1999-
өнiмдерiнiң ұлт.  лық номен.   агенттік,2000
тық салалық       клатуралар   Энерге.
номенклатурасын                тика
әзiрлеу және                   министр.
өнеркәсiп тауар.               лігі
ларының алфавит.
тiк жiктегiшiн
жасау
2.1.3.2. 2. Өнеркәсiп      Статтірке.   Стат.    1999-
өндiрiсiмен       лімді, есеп. агенттік 2000
шұғылданатын      тілік нысан.
статистикалық     дарын, нұс.
байқау бiрлiкте.  қамалар мен
рiн жүйелеудi,    әдістемені
статистикалық     жаңғырту
есептiлiк көрсет.
кiштерi және
нысандар жүйесiн
жетiлдiру, кәсiп.
орындар статисти.
касына көшудi
iске асыру
(Индустрия және
сауда министрлi.
гiнiң келiсуi
бойынша)
2.1.3.3. 3. Өнеркәсiп      Деректердің  Стат.    1998-
кәсiпорындарының  ақпараттық   агенттік 2000
қызметтерiндегi   базасы
негiзгi экономи.
калық көрсеткiш.
терiнiң бiрыңғай
ақпараттық база.
сын құру және
жүргiзудi бастау
(Индустрия және
сауда министрлі.
гiнің келiсуi
бойынша
2.1.3.4. 4. Жеке және       Әдіс       Стат.     1999-
ұйымдастырылмаған             агенттік  2000
қызметтi қосқан.
да, өнеркәсiп
өнiмiн жалпы
шығару есебiнiң
және есептегенге
дейiнгi нақты
көлем индекстерiн
есептеудiң әдiс.
терiн жетiлдiру
2.1.3.5. 5. Энергетика     Әдістемелер, Стат.    1999-
cтaтистикасы      энергетика   агенттік,2002
саласындағы       баланстары   Энерге.
халықаралық прак.              тика
тиканы зерттеу,                министр.
энергетика                     лігі
баланстарының
құрылымы мен
жiктемесiн әзiр.
леу және оларды
жасауға кiрiсу
2.1.4.   2.1.4. Экономика.
ның қызмет көрсе.
ту секторы сала.
ларының статисти.
касы
2.1.4.1. 1. Сауда, қызмет  Есептіліктің Стат.    1999
көрсету, көлiк    көрсеткіште. агенттік
және байланыс     рі мен
салаларындағы     нысандары
ақпараттарды
жинаудың салалық
принципiнен
кәсiпорындар ста.
тистикасына көшу
2.1.4.2. 2. Саудада, мей.  Әдістемелер  Стат.    1999
манхана шаруашы.  мен аспап.   агенттік
лығында және      тар
қоғамдық тамақта.
нуда статистика.
лық есептiлiктiң
жаңа жүйесiн
енгiзу:
а) сауда мен қо.                        2000
ғамдық тамақтану
нүктелерiнiң,
мейманханалардың
санақтары;
б) ай сайын                             2001
iрiктеп тексеру;
в) жылдық iрiктеп                       2001
тексеру;
г) қосымша тексе.                       2003
рулер
2.1.4.3. 3. Қызмет көрсету Әдістемелер  Стат.    2000
саласы кәсiпорын. мен аспап.   агенттік
дарына статисти.  тар
калық есептiлiк.
тiң жаңа жүйесiн
енгiзу:
а) қызмет көрсету                       2001
саласы кәсiпорын.
дарының санағы;
б) ай сайын                             2002
iрiктеп тексеру;
в) жылдық iрiктеп                       2002
тексеру;
г) қосымша                              2004
тексеру

2.1.5. 2.1.5. Статистика
строительства и
инвестиций
2.1.-  1. Внедрить сис-   Форма        Стат-      1999-
5.1.   тему статистичес-  отчетности   агентство  2000
ких показателей,
характеризирующих
инвестиционную
деятельность хозяй-
ствующих субъектов
в рамках статистики
предприятия
2.1.-  2. Усовершенство-  Методоло-    Стат-      1999-
5.2.   вать методы ста-   гический     агентство  2000
тистического наб-  инструмен-
людения за инвес-  тарий
тиционной деятель-
ностью хозяйствую-
щих субъектов на
основе сочетания
сплошных и выбороч-
ных методов,
дополнить их сис-
темой обоснован-
ных расчетов
2.1.-  3. Внедрить новые  Программное  Стат-      1999-
5.3.   технологии сбора   обеспечение  агентство  2000
и обработки данных и инструкции
об инвестиционной
деятельности
хозяйствующих
единиц
2.1.-  4. Усовершенство-  Форма        Стат-      1999-
5.4.   вать систему ста-  отчетности   агентство  2000
тистических пока-
зателей, отражающих
строительную дея-
тельность в рамках
статистики пред-
приятия
2.1.-  5. Усовершенство-  Форма        Комитет    1999-
5.5.   вать систему ста-  отчетности   по инвес-  2000
тистических пока-               тициям,
зателей по реализа-             Стат-
ции инвестиционных              агентство
проектов в прио-
ритетных секторах
экономики
Республики
Казахстан
2.1.-  6. Усовершенство-  Форма        Минприроды,1999-
5.6.   вать систему ста-  отчетности   Комитет по 2000
тистических пока-               инвести-
зателей по выпол-               циям,
нению лицензион-                Стат-
ных и контрактных               агентство
условий недрополь-
зователями
2.1.-  7. Внедрить сов-   Методоло-    Стат-      1999-
5.7.   ременные методы    гический     агентство  2000
статистического    инструмен-
наблюдения за      тарий
деятельностью
строительных
организаций
2.1.-  8. Усовершенство-  Методика     Стат-      1999-
5.8.   вать методы рас-                агентство  2000
чета валовой
строительной про-
дукции с учетом
рекомендаций
международных экс-
пертов и изучения
опыта других стран
2.1.-  9. Внедрить мони-  База данных  Стат-      1999
5.9.   торинг крупнейших               агентство
строительных
предприятий
2.1.-  10. Внедрить       Форма        Стат-      1999
5.10   систему статисти-  отчетности   агентство,
ческих показате-                Комитет
лей, характеризи-               по делам
рующих проведенные              строитель-
подрядные тендеры               ства,
на строительство                Минэнерго
объектов, финанси-
рование которых
осуществляется за
счет государствен-
ных средств,
а также кредитов,
обеспечиваемых
государственными
гарантиями

2.1.5.   2.1.5. Құрылыс
және инвестиция.
лар статистикасы
2.1.5.1. 1. Кәсiпорындар   Есептілік    Стат.    1999-
статистикасы      нысаны       агенттік 2000
шеңберiнде шаруа.
шылық жүргiзушi
субъектiлердiң
инвестициялық
қызметiн сипат.
тайтын статисти.
калық көрсеткiш.
тер жүйесiн
енгiзу
2.1.5.2. 2. Жаппай және    Әдістемелік  Стат.    1999-
iрiктеу әдiстерiн аспаптар     агенттік 2000
ұштастыру негi.
зiнде шаруашылық
жүргiзушi субъек.
тiлердiң инвести.
циялық қызметiн
статистикалық
бақылау әдiстерiн
жетiлдiру, оларды
негiзделген есеп.
теу жүйесiмен
толықтыру
2.1.5.3. 3. Шаруашылық     Бағдарлама.  Стат.    1999-
жүргiзушi бiрлiк. лық қамтама. агенттік 2000
тердiң инвести.   сыз ету және
циялық қызметi    нұсқаулықтар
туралы деректердi
жинау мен өңдеу.
дiң жаңа техноло.
гиясы енгiзу
2.1.5.4. 4. Кәсiпорын      Есептілік    Стат.    1999-
статистикасы шең. нысаны       агенттік 2000
берiнде құрылыс
қызметiн көрсете.
тiн статистикалық
көрсеткiштер
жүйесiн жетiлдiру
2.1.5.5. 5. Қазақстан      Есептілік    Инвести. 1999-
Республикасы      нысаны       ция жө.  2000
экономикасының                 ніндегі
басым секторла.                комитет,
рында инвестиция.              Стат.
лық жобаларды                  агенттік
iске асыру жөнiн.
дегi статистика.
лық көрсеткiштер
жүйесiн жетiл.
дiру
2.1.5.6. 6. Жер қойнауын   Есептілік    Табиғат  1999-
пайдаланушылардың нысаны       министр. 2000
лицензиялық және               лігі
келiсiм шарттарын              Инвести.
орындау жөнiндегi              ция коми.
статистикалық                  теті,
көрсеткiштер                   Стат.
жүйесiн жетiлдiру              агенттік
2.1.5.7. 7. Құрылыс ұйым.  Әдістемелік  Стат.    1999-
дары қызметiн     аспаптар     агенттік 2000
статистикалық
байқаудың осы
заманғы әдiстерiн
енгiзу
2.1.5.8. 8. Дүниежүзiлiк    Әдіс        Стат.    1999-
сарапшылардың                  агенттік 2000
ұсыныстарын және
басқа елдердiң
тәжiрибесiн зерт.
теудi ескере
отырып, құрылыс.
тың жалпы өнiмде.
рiн есептеу
әдiстерiн
жетiлдiру
2.1.5.9. 9. Iрi құрылыс    Деректер     Стат.    1999
кәсiпорындарының  базы         агенттік
мониторингiн
енгiзу
2.1.5.10. 10. Мемлекеттiң  Есептілік    Стат.    1999
қаржылары есебi.  нысаны       агенттік,
нен қаржыландыру               Құрылыс
iске асырылған                 комитеті,
құрылыс объектi.               Энергетика
лерiне жүргiзiл.               министрлігі
ген мердiгерлiк
тендерлердi,
сондай-ақ мемле.
кеттiк кепiлдiк.
пен қамтамасыз
етiлетiн кредит.
тердi сипаттайтын
статистикалық
көрсеткiштер
жүйесiн енгiзу

2.1.6. 2.1.6. Статистика
цен
2.1.-  1. Подготовить     Методика,    Стат-      2001
6.1.   информационную     публикации   агентство
базу и расчеты
индекса потребитель-
ских цен, исклю-
чающих влияние
сезонных колеба-
ний
2.1.-  2. Построить       Методика,    Стат-      2003
6.2.   индекс цен произ-  публикации   агентство
водителей, вклю-
чающий услуги
производственного
характера
2.1.-  3. Разработать     Методика,    Стат-      2005
6.3.   индекс цен произ-  публикации   агентство
водителей по
"условно чистой"
продукции
2.1.-  4. Пересмотреть    Методика,    Стат-      1999-
6.4.   состав индексов    публикации   агентство  2005
цен на экспортную
и импортную про-
дукцию с учетом
всех каналов ее
прохождения
2.1.-  5. Реформировать   Методика,    Стат-      1999-
6.5.   индексы цен на     публикации   агентство  2005
строительную и
сельскохозяйствен-
ную продукцию
согласно рекомен-
дациям Евростата,
а также на приоб-
ретаемые ресурсы
для промышленности
с использованием
международных
классификаторов
2.1.-  6. Провести        Методологи-  Стат-      1999-
6.6.   комплекс мер по    ческий       агентство  2005
повышению точности инструмен-
оценки ценового    тарий
изменения в эконо-
мике
2.1.-  7. Обеспечить      Публикации   Стат-      1999-
6.7.   наряду с индекса-               агентство  2005
ми цен представле-
ние информации по
ценам фактических
сделок, в том
числе в региональ-
ном разрезе
2.1.7. 2.1.7. Статистика
труда и занятости
2.1.-  1. Внедрить в      Методологи-  Стат-
7.1.   практику статис-   ческий       агентство,
тического наблюде- инструмен-   Минтруд-
ния проведение     тарий,       соцзащиты
ежегодного выбо-   публикации
рочного обследо-
вания:
а) населения                               1998-
(домашних хозяйств)                        1999
по проблемам заня-
тости и безработи-
цы;
б) численности                             1999-
работников и зара-                         2000
ботной плате по
основным профессиям
и должностям в от-
дельных видах
экономической
деятельности;
в) стоимости зат-                          2000-
рат на рабочую                             2001
силу по отдельным
основным видам
экономической
деятельности
2.1.-  2. Усовершенство-  Формы        Стат-      Ежегодно
7.2.   вать формы статис- статотчет-   агентство,
тической отчетнос- ности        Минтруд-
ти в связи с ре-                соцзащиты
формой оплаты рынка
труда
2.1.-  3. Экономическая   Методика,    Стат-      Ежегодно
7.3.   характеристика     публикации   агентство,
населения в трудо-              Минтруд-
способном возрасте              соцзащиты
в Республике
Казахстан

2.1.6.  2.1.6. Бағалар
статистикасы
2.1.6.1. 1. Маусымдық      Әдістеме,    Стат.    2001
құбылулар ықпал   жарияланым   агенттік
етпейтiн тұтыну
бағасының индек.
сiн есептеу және
ақпараттық базаны
дайындау
2.1.6.2. 2. Өндiрiстiк     Әдістеме,    Стат.    2003
сипатты қызметтер жарияланым   агенттік
енгiзiлген өндi.
рушілердiң баға
индексiн жасау
2.1.6.3. 3. "Шартты таза"  Әдістеме,    Стат.    2005
өнiмдер бойынша   жарияланым   агенттік
өндiрушiлердiң
бағалар индексiн
әзiрлеу
2.1.6.4. 4. Экспорт және   Әдістеме,    Стат.    1999-
импорт өнiмдерiне жарияланым   агенттік 2005
бағалар индексте.
рiнiң құрамын
олардың бақылау.
дан өтетiн барлық
арналарын ескере
отырып, қайта
қарау
2.1.6.5. 5. Еуропастатының Әдістеме,    Стат.    1999-
ұсыныстарына      жарияланым   агенттік 2005
сәйкес құрылыс
және ауыл шаруа.
шылығы өнiмде.
рiне, сондай-ақ
халықаралық жiк.
тегiштердi пайда.
ланып, өнеркәсiп
үшiн алынатын
ресурстарына баға
индекстерiн
реформалау
2 1.6.6. 6. Экономикадағы  Әдістемелік  Стат.    1999-
баға өзгерiстерiн аспаптар     агенттік 2005
бағалаудың дәлдi.
гiн жоғарылату
жөнiндегi шаралар
кешенiн жүргiзу
2.1.6.7. 7. Нақты мәміле.  Жарияланым   Стат.    1999-
лер бағалары,                  агенттік 2005
соның iшiнде
аймақтар
бойынша да баға
индекстерiмен
қатар ақпараттар
берудi қамтамасыз
ету
2.1.7.   2.1.7. Еңбек және
жұмыспен қамту
статистикасы
2.1.7.1. 1. Жыл сайын      Әдістемелік  Стат.
iрiктеп тексеру   аспаптар,    агенттік,
жүргiзудi статис. жарияланым   әлеумет.
тикалық байқау                 тік қор.
практикасына                   ғау
енгiзу:                        министр.
лігі
а) халықты (үй                          1998-
шаруашылығын)                           1999
жұмыспен қамту
және жұмыссыздық
проблемасы
бойынша;
б) экономикалық                         1999-
қызметтiң кейбiр                        2000
түрлерiнде лауа.
зымы мен негiзгi
кәсiбi бойынша
еңбекақы мен
қызметкерлер
саны;
в) экономикалық                         2000-
қызметтiң кейбiр                        2001
негiзгi түрлерi
бойынша жұмысшы
күшiне жұмсалған
шығын құны
2.1.7.2. 2. Еңбек рыногы   Стат есеп.   Стат.     Жыл
мен еңбекақы      тілігінің    агенттік, сайын
төлеу реформасына нысандары    Еңбек,
байланысты ста.                әлеумет.
тистикалық есеп.               тік қор.
тiлiк нысанын                  ғау
жетiлдiру                      министр.
лігі
2.1.7.3. 3. Қазақстан      Әдістеме,    Стат.     Жыл
Республикасының   жарияланым   агенттік, сайын
еңбекке жарамды                Еңбек,
жастағы халқының               әлеумет.
экономикалық                   тік
сипаттамасы                    қорғау
министр.
лігі

2.1.8. 2.1.8. Статистика
финансов предприя-
тий
2.1.-  1. Усовершенство-  Форма        Стат-      Ежегодно
8.1.   вать действующие                агентство
формы отчетности
с учетом между-
народных
стандартов
2.1.-  2. Внедрить мони-  Статбюл-     Стат-      1999
8.2.   торинг за пред-    летень       агентство,
приятиями, пере-                Минфин,
данными в довери-               Минэнерго
тельное управление
2.1.-  3. Пересмотреть    База данных  Стат-      1999
8.3.   информационные                  агентство
базы на основе
совершенствования
учета в статистике
финансов предприя-
тий
2.1.-  4. Усовершенство-  Методика     Стат-      1999-
8.4.   вать методы балан-              агентство, 2000
совых таблиц по                 Минфин,
основным фондам:                Минэнерго
- расширение ин-
формационной базы
по наличию и дви-
жению основных
фондов и методов
сбора и обработки
информации;
- методика расчета
показателей по
балансу основных
фондов
2.2.   2.2. Статистика
внешнего сектора
2.1.1. 2.2.1. Статистика
внешней торговли
2.2.-  1. Осуществить     Публикации   Агентство  2000
1.1.   переход на форми-  в соответ-   таможен-
рование внешнетор- ствии с      ного
говых показателей  международ-  контроля,
без переходящих    ными         Статагент-
остатков (а не на  стандартами  ство
кумулятивной
основе), основы-
ваясь на дате пе-
ресечения таможен-
ной границы
2.2.-  2. Создать         База данных  Стат-      1999-
1.2.   удобные для испо-               агентство, 2002
льзования динами-               Агентство
ческие ряды по                  таможенного
статистике внешней              контроля
торговле по опреде-
ленному кругу
товаров-представи-
телей в разрезе
стран-партнеров
2.2.-  3. Обеспечить      Публикации   Стат-      1999-
1.3.   улучшение качес-                агентство, 2005
тва данных статис-              Агентство
тики внешней тор-               таможенного
говли на основе                 контроля
"зеркальной" ста-
тистики на более
детальной и углуб-
ленной основе
2.2.-  4. Обеспечить      Публикации   Агентство  1999
1.4.   совершенствование  в соответ-   таможенного
технологической    ствии с      контроля
процедуры тамо-    международ-
женного оформле-   ными стан-
ния товаров, пере- дартами
мещаемых физичес-
кими лицами, и
введение автомати-
зированной системы
обработки получае-
мой информации
2.2.-  5. Организовать    База внешне- Агентство   1999-
1.5.   в структуре        торговых     таможенного 2005
Таможенного коми-  цен          контроля
тета отдел валют-
ного контроля и
таможенной стоимо-
сти
2.2.-  6. Обеспечить      База данных, Агентство   1 квартал
1.6.   формирование       публикации   таможен-    2002
таможенной статис- в соответст- ного конт-
тики внешней тор-  вии с между- роля,
говли на основе    народными    Стат-
автоматизирован-   стандартами  агентство
ной обработки
электронных копий
таможенных декла-
раций
2.2.-  7. Создать базу    База данных  Минфин      2000
1.7.   данных средних     по ценам
контрактных цен и
цен на мировых
товарных рынках
2.2.-  8. Пересмотреть    Инструкция,  Агентство   2001-
1.8.   Инструкцию "Об    База данных  таможенного 2002
организации экс-   валютного    контроля,
портно-импортного  контроля     Минфин,
валютного контроля              Минюст,
в Республике Казах-             Нацбанк (по
стан" и обеспечить              согласованию)
формирование в
соответствии с ней
результатов конт-
роля на основе
автоматизации
процедур валютного
контроля
2.2.-  9. Обеспечить      База данных, Агентство   2001-
1.9.   совместимость      публикации   таможен-    2002
информационных баз              ного
таможенной статис-              контроля,
тики на основе ГТД,             Минфин
валютного контроля
и средних контрак-
тных цен
2.2.-  10. Провести       Публикации   Агентство   2000
1.10.  единовременное                  таможенного
обследование с                  контроля,
целью определения               Минтранском,
объема экспорта/                Минфин,
импорта, неохвачен-             Статагент-
ного таможенной                 ство,
статистикой в раз-              Нацбанк (по
резе товаров и                  согласова-
стран                           нию)

2.1.8.   2.1.8. Кәсiпорын.
дар қаржысы
статистикасы
2.1.8.1. 1. Халықаралық    Нысан        Стат.    Жыл
стандарттарды                  агент.   сайын
ескере отырып,                 тік
қазiргi есептiлiк
нысандарын
жетiлдіру
2.1.8.2. 2. Сенiм артылып  Статбюлле.   Стат.    1999
басқаруға берiл.  тень         агенттік,
ген кәсiпорындар.              Қаржы
ға мониторингi                 министр.
енгiзу                         лігі,
Энерге.
тика
министр.
лігі
2.1.8.3. 3. Кәсiпорындар   Деректер     Стат.    1999
қаржыларының      базасы       агенттік
статистикасында
есептеудi жетiл.
дiру негiзiнде
ақпараттық
базаны қайта
қарау
2.1.8.4. 4. Негiзгi қор.   Әдістеме     Стат.    1999-
лар бойынша                    агент.   2000
баланс кестесi.                тік,
нiң әдiстерiн                  Қаржы
жетiлдiру:                     министр.
2. нақты бары                  лігі,
мен негiзгi                    Энерге.
қорлардың                      тика
қозғалысын                     министр.
және ақпаратты                 лігі
жинау мен өңдеу
бойынша ақпарат.
тық базаны
кеңейтудi;
- негiзгi қордың
балансы бойынша
көрсеткiштердi
есептеу әдістеме.
сiн
2.2.     2.2. Сыртқы
сектор статисти.
касы
2.2.1.  2.2.1. Сыртқы
сауда статисти.
касы
2.2.1.1. 1. Ауыспалы       Халықаралық  Кедендік 2000
қалдықсыз         стандарттар. бақылау
(шоғырланбалы     ға сәйкес    агентті.
негiзде емес)     жарияланым   гі, Стат.
сыртқы сауда                   агенттік
көрсеткiштерiн
кедендiк шекара.
дан өткен күнiн
негiзге алып,
қалыптастыруға
көшудi iске
асыру
2.2.1.2. 2. Әрiптес елдер  Деректер     Стат.    1999-
көлемiнде белгiлi базасы       агент.   2002
бiр тауарлар -                 тік,
өкiлдер шеңберi                Кедендік
бойынша сыртқы                 бақылау
сауда статистика.              агент.
сы жөнiнде пайда.              тігі
лануға ыңғайлы
динамикалық
қатарлар жасау
2.2.1.3. 3. Тым толық және Жарияланым   Стат.    1999-
тереңдетiлген                  агент.   2005
негiзде "Айнадай"              тік,
статистика негi.               Кедендік
зiнде сыртқы                   бақылау
сауда статисти.                агент.
касы деректерi.                тігі
нiң сапасын
жақсартуды
қамтамасыз eту
2.2.1.4. 4. Жеке тұлға     Халықаралық  Кедендік 1999
алып өтетiн       стандарттар. бақылау
тауарларды        ға сәйкес
кедендiк рәсiм.   жариялау
деудiң техноло.
гиялық процеду.
раларын жетiлдi.
рудi және алына.
тын ақпаратты
өңдеудiң автомат.
тық жүйесiн
енгiзудi қамта.
масыз eту
2.2.1.5. 5. Кедендiк       Сыртқы сауда Кедендік 1999-
бақылау агенттiгi бағаларының  бақылау  2005
құрылымында валю. базасы       агент.
таны бақылау мен               тігі
кедендiк құн бө.
лiмiн ұйымдастыру
2.2.1.6. 6. Сыртқы сауда.  Деректер     Кедендік 2002
ның кедендiк      базасы,      бақылау  жылғы
статистикасын    халықаралық   агент.   1 тоқ.
кедендiк мағлұм. стандарттар.  тігі,    сан
дамаларының      ға сәйкес     Стат.
көшiрмелерiн     жарияланым    агенттік
автоматты түрде
өңдеу негiзiнде
қалыптастыруды
қамтамасыз eту
2.2.1.7. 7. Орташа келi.   Бағалар      Қаржы    2000
сiм-шарт бағалары жөніндегі    министр.
мен дүниежүзiлiк  деректер     лігі
тауар рыноктарын. базасы
дағы бағалардың
дeректер базасын
жасау
2.2.1.8. 8. "Қазақстан     Нұсқама.     Кедендік 2001-
Республикасында   Валюталық    бақылау  2002
экспорттық-им.    бақылаудың   агентті.
порттық валюталық деректер     гі, Қаржы
бақылауды ұйым.   базасы       министр.
дастыру туралы"                лігі,
нұсқаманы қайта                Әділет
қарау және соған               министр.
сәйкес валюталық               лігі,
бақылау процеду.               Ұлттық
раларын автомат.               банк
тандыру негiзiнде              (келісім
бақылау нәтижеле.              бойынша)
рiнiң қалыптасуын
қамтамасыз ету
2.2.1.9. 9. Кедендiк       Деректер     Кедендік 2001-
статистиканың     базасы,      бақылау  2002
ақпараттық        жарияланым   агентті.
базасының МКД,                 тігі,
валюталық бақылау              Қаржы
және орташа келi.              министр.
сiм-шарттық баға.              лігі
лар негiзiнде
сыйысушылығын
қамтамасыз ету
2.2.1.10. 10. Тауарлар     Жарияланым   Кедендік 2000
мен елдер бойынша              бақылау
кедендiк статис.               агентті.
тика қамтымаған                гі, Көлік
экспорт/импорт                 министр.
көлемiн анықтау                лігі,
мақсатында бiр                 Қаржы
мезгiлдiк зерт.                министр.
теулер жүргiзу                 лігі,
Стат.
агенттік,
Ұлттық
банк
(келісім
бойынша)

2.2.2. 2.2.2. Статистика
платежного баланса
2.2.-  1. Обеспечить      Реестр для   Нацбанк,   ежегодно
2.1.   систематическую    служебного   Статагент-
актуализацию ре-   пользования  ство,
естра институцио-  (на магнит-  министерс-
нальных единиц,    ных носите-  тва
осуществляющих     лях)
внешнеэкономичес-
кие операции,
в том числе опера-
тивное ведение
регистра:
- предприятий с
прямыми инвестици-
ями с выделением
иностранных прямых
инвесторов;
- иностранных
предприятий, имею-
щих лицензии на
выполнение строи-
тельных работ на
территории Казах-
стана;
- предприятий,
привлекающих
иностранную рабо-
чую силу
2.2.-  2. Совершенство-   Специальная  Нацбанк,
2.2.   вание статистики   форма        Стат-
прямых иностранных отчетности   агентство
инвестиций в отно-
шении учета опера-
ций обратного ин-
вестирования
(disinvestment) и
текущих операций
между связанными
сторонами
2.2.-  3. Совершенство-   Формы отчет- Нацбанк,
2.3.   вание учета дан-   ности для    Стат-
ных о состоянии    предприятий  агентство
внешних финансо-
вых активов и
обязательств
предприятий рес-
публики для обес-
печения качествен-
ной информацион-
ной базы отчета
о международной
инвестиционной
позиции Казахстана
2.2.-  4. Проводить       Публикации   Нацбанк,   1999-
2.4.   единовременные                  Статагент- 2005
обследования:                   ство,
а) объема экспорта/             Агентство
импорта, неохвачен-             РК по
ного таможенной                 туризму и
статистикой, для                спорту
определения его
структуры по видам
товаров и странам;
б) в сфере услуг
международного
туризма в разрезе
стран
2.2.-  5. Обеспечить      Публикации   Нацбанк,    1999-
2.5.   более детальную                 Статагент-  2005
разбивку в класси-              ство
фикации внешних
услуг Казахстана
в разрезе стран
2.2.-  6. Обеспечить      Публикации   Нацбанк,    1999-
2.6.   представление                   Статагент-  2005
статей платежного               ство
баланса в разрезе
основных стран-
партнеров во
внешнеэкономичес-
ких операциях
Казахстана
2.2.-  7. Внедрить новые  Статисти-    Нацбанк     2000
2.7.   формы государст-   ческие       (по согла-  февраль
венной статисти-   формы        сованию)
ческой отчетности
по международным
услугам
2.2.3. 2.2.3. Статистика
внешнего долга
2.2.-  1. Совершенство-   Инструмен-    Нацбанк,   Ежегодно
3.1.   вать систему пока- тарий, форма  Минфин
зателей, формы
статистической
отчетности
2.2.-  2. Улучшить        Совершенст-   Статагент- Ежегодно
3.2.   статистику нега-   вование форм  ство,
рантированного     отчетности    Нацбанк,
государством       для предприя- Минфин
внешнего долга     тий

2.2.2.   2.2.2. Төлем
балансының
статистикасы
2.2.2.1. 1. Сыртқы эконо.  Қызметте     Ұлттық   Жыл
микалық операция. пайдаланатын банк,    сайын
ларды, соның      тізілім      Стат.
iшiнде тiркелiмдi (магниттік   агенттік,
оперативтi жүргi. таратушы)    министр.
зудi iске асыра.               ліктер
тын институциялық
бiрлiктер тiзiлi.
мiн жаңғыртуды
үнемi қамтамасыз
ету:
- шетелдiк тiке.
лей инвестрлердi
бөлетiн тiкелей
инвестициялы
кәсiпорындар;
- Қазақстан
аумағында құрылыс
жұмыстарын орын.
дауға лицензия.
лары бар шетел
кәсiпорындары;
- шет ел жұмыс
күштерiн қатысты.
ратын кәсiпорын.
дар
2.2.2.2. 2. Байланысты     Есептіліктің Ұлттық
тараптардың өзара арнайы       банк,
байланысындағы    нысаны       Стат.
керi инвести.                  агенттік
циялау
(disinvestment)
операциялары мен
ағымдағы опера.
цияларының есебi
жөнiндегi тiке.
лей шет ел
инвестицияларының
статистикасын
жетiлдiру
2.2.2.3. 3. Қазақстанның   Кәсіпорын.   Ұлттық
халықаралық       дарға        банк,
инвестицияларға   арналған     Стат.
позициясы туралы  есептілік    агенттік
есептi сапалы     нысандары
ақпараттық база.
мен қамтамасыз
ету үшiн
республика
кәсiпорындарының
сыртқы қаржы
актiлерiнiң және
мiндеттемелерiнiң
жайы туралы
деректер есебiн
жетiлдiру
2.2.2.4. 4. Бiр мезгiлдiк  Жарияланым   Ұлттық   1999-
тексерулер                     банк,    2005
жүргiзу:                       Стат.
а) тауар түрлерi               агенттік,
мен елдер бойынша              ҚР Туризм
оның Құрылымын                 және
анықтау үшiн                   спорт
кеден статисти.                жөнінде.
касы қамтымаған                гі
экспорт/импорт                 агентті.
көлемiнде;                     гі
б) елдер бойынша
халықаралық
туризмнiң қызмет
көрсетуi
саласында
2.2.2.6. 6. Елдер бойынша  Жарияланым   Ұлттық   1999-
Қазақстанның                   банк,    2005
сыртқы қызмет                  Стат.
көрсетуін жiк.                 агенттік
теудi неғұрлым
жете талдауды
қамтамасыз ету
2.2.2.7. 7. Қазақстанның   Жарияланым   Ұлттық
сыртқы экономика.              банк,
лық операцияла.                Стат.
рында негiзгi                  агенттік
әрiптес елдер
бойынша төлем
балансының бапта.
рын ұсынуды
қамтамасыз eту
2.2.2.8. 8. Халықаралық    Статистика.  Ұлттық   2001
қызметтер көрсету лық нысандар банк     ақпан
жөнiнде мемлекет.              (келісу
тiк есептiлiктiң               бойынша)
жаңа нысандарын
енгiзу
2.2.3.   2.2.3. Сыртқы
борыш статистикасы
2.2.3.1. 1. Статистикалық  Аспаптар мен Ұлттық   Жыл
есептiлiктiң      нысан        банк,    сайын
көрсеткiштер                   Қаржы
жүйесiн, нысанда.              министр.
рын жетiлдiру                  лігі
2.2.3.2. 2. Мемлекет       Кәсіпорын.   Стат.    Жыл
кепiлдiк бермеген дарға арнал. агент.   сайын
сыртқы борыш      ған есепті.  тік,
статистикасын     ліктің       Ұлттық
жақсарту          нысандарын   банк,
жетілдіру    Қаржы
министр.
лігі

2.3.   2.3. Статистика
государственного
сектора
2.3.1. 2.3.1. Статистика
государственного
бюджета
2.3.-  1. Обеспечить       Бумажные     Минфин,    Ежегодно
1.1.   своевременную       носители     Статагент-
передачу информа-   и на элек-   ство
ции об исполнении   тронных
государственного,   носителях
республиканского
и местных бюджетов,
внутреннего и
внешнего долга в
Агентство РК по
статистике
2.3.-  2. Продолжить       Информацион- Минфин,    Ежегодно
1.2.   работы по созда-    ная база     Нацбанк,
нию и ведению                    Статагент-
единой информаци-                ство
онной базы финан-
совых показателей,
систематизации
порядка расчетов
отдельных финансо-
вых показателей,
совершенствованию
взаимосвязи с
монетарными
счетами
2.4.   2.4. Статистика
финансового
сектора
2.4.1. 2.4.1. Статистика
финансового
сектора
2.4.-  1. Разработать     Планы       Нацбанк     2000
1.1.   и утвердить изме-  счетов      (по
нения и дополнения БВУ         согласо-
в План счетов бух-             ванию)
галтерского учета
в банках второго
уровня в соответ-
ствии с методоло-
гией Руководства
МВФ по составлению
денежно-кредитной
и финансовой
статистики
2.4.-  2. Осуществить     Применение  Нацбанк    По мере
1.2.   поэтапный переход  в формах    РК (по     измене-
на международную   бухгалтер-  согласо-   ния клас-
систему классифи-  ской и      ванию)     сифика-
кации и кодирова-  статисти-              торов
ния экономической  ческой
и социальной ин-   отчетности
формации, приме-   классифи-
няемой в инфор-    каторов и
мационно-статисти- кодов
ческих системах
стран-членов МВФ
2.4.-  3. Включить счета  Приложение  Нацбанк    2003-
1.3.   кредитных товари-  к балансу   (по сог-   2004
ществ в денежно-   кредитных   ласованию)
кредитный обзор    товариществ
2.4.-   4. Обеспечить     Информаци-  Нацбанк    Ежегодно
1.4.   информационный     онный       (по сог-
обмен между Нац-   обмен       ласованию),
банком РК и Стат-              Статагент-
агентством РК                  ство
2.4.-  5. Расширить       Форма       Нацбанк    2004-
1.5.   институциональный  отчетности  (по сог-   2005
охват за счет      для небан-  ласованию)
включения счетов   ковских
небанковских       финансовых
финансовых органи- организаций
заций с целью сос-
тавления финансо-
вого обзора
2.5.   2.5. Статистика
социального
сектора
2.5.1. 2.5.1. Демогра-
фическая
статистика
2.5.-  1. Совершенство-   Формы        Статагент- Ежегодно
1.1.   вание системы      отчетности   ство,
показателей                     Минюст,
демографической                 Минздрав,
статистики в                    МВД,
соответствии с                  Агентство
рекомендациями ВОЗ,             по миграции
Межучрежденческой               и демографии
рабочей группы
(ЮНИСЕФ, ЮНФПА,
ПРООН, Статисти-
ческий отдел сек-
ретариата ООН) и
нормативными
актами Республики
Казахстан
2.5.-  2. Дальнейшее      Программные  Статагент- Ежегодно
1.2.   развитие програм-  комплексы,   ство
ных комплексов:    инструкции,
а) "Естественное   публикации
движение населе-
ния";
б) "Миграция
населения";
в) "Демографи-
ческие расчеты"
2.5.-  3. Внедрить Между- Система      Минздрав,   2000
1.3.   народную статисти- показателей  Статагент-
ческую классифика- по МКБ-10    ство
цию болезней и
проблем, связан-
ных со здоровьем,
Х пересмотра
(МКБ-10)
2.5.-  4. Организовать    Методологи-  Статагент-
1.4    и провести специ-  ческий       ство,
альные выборочные  инструмен-   Минздрав,
демографические    тарий,       Центр по
обследования:      публикации   охране
а) по изучению                  материнства 1999
репродуктивного                 и детства
поведения населения;            МВД, Агент-
б) о причинах                   ство по     2000,
миграции населения              миграции и  2005
демографии
2.5.-  5. Организовать    Проекты,     Статагент-
1.5.   получение техни-   методологи-  ство
ческой помощи в    ческий
рамках программы   инструмен-
ТАСИС в части:     тарий,
а) совершенствова- публикации                2000
ния наблюдения
миграцией населе-
ния;
б) совершенство-                             2003
вания наблюдения
естественным
движением
населения;
в) организации                               2004
выборочных
обследований
2.5.-  6. Создание и       Регистр      Статагент-  2000-
1.6.   ведение регистра    населения    ство,       2005
населения                        Минюст, МВД

2.3.     2.3. Мемлекеттiк
сектор статисти.
касы
2.3.1.   2.3.1. Мемлекет.
тiк бюджет
статистикасы
2.3.1.1. 1. ҚР Cтaтистика  Қағазбен     Қаржы    Жыл
жөнiндегi агент.  тасымалдау.  министр. сайын
тiгiне мемлекет.  шылар        лігі,
тiк, республика.               Стат.
лық және жергi.                агент.
лiктi бюджеттер.               тік
дiң, iшкi және
сыртқы борыштар.
дың орындалуы
туралы ақпарат.
тың уақтылы
берiлуiн
қамтамасыз eту
2.3.1.2. 2. Қаржы көрсет.  Ақпараттық   Қаржы    Жыл
кiштерiнiң бiрың. база         министр. сайын
ғай ақпараттық                 лігі
базасын құру және
жүргiзу кейбiр
қаржы көрсеткiш.
терiнiң есептеу
тәртiбiн жүйелеу,
монеторлық шоттар.
мен өзара байла.
нысты жетiлдiру
жөнiндегi жұмыс.
тарды жалғастыру
2.4.     2.4. Қаржылық сектор
статистикасы
2.4.1.  2.4.1. Қаржылық сектор
статистикасы
2.4.1.1. 1. Екiншi деңгей. ХВҚ шоттары. Ұлттық   2000
дегi банктердегi  ның жоспары  банк
бухгалтерлiк                   (келісім
есепке алу шот.                бойынша)
тарының жоспарына
өзгерiстер мен
толықтыруларды
ХВҚ басшылығының
ақшалай-кредит.
тiк және қаржы
статистикасын
жасау жөнiндегi
әдiстемелiгiне
сәйкес әзiрлеу
және бекiту
2.4.1.2. 2. Халықаралық    Бухгалтерлік ҚР       Жікте.
Валюта Қорына     және статис. Ұлттық   гіштер
мүше елдердiң     тикалық      банкі    мен
ақпараттық-ста.   есептілік    (келісім кодтар.
тистикалық жүйе.  нысандарында бойынша) дың
лерiнде қолданы.  жіктегіштер           өзге.
латын экономика.  мен кодтарды          руіне
лық және әлеумет. қолдану               орай
тiк ақпаратты
жiктеу мен код.
таудың халықара.
лық жүйесiне
кезең-кезеңмен
көшуді iске
асыру
2.4.1.3. 3. Ақшалай-кре.   Кредиттік    Ұлттық   2003-
диттiк шолуға     серіктестік. банк     2004
кредиттiк серiк.  тердің       (келісім
тестiктердiң      балансына    бойынша)
шоттарын енгiзу   қосымша
2.4.1.4. 4. ҚР Ұлттық      Ақпараттық   Ұлттық   Жыл
банкiсi мен ҚР    алмасу       банк     сайын
Статагенттiгi                  (келісім
арасында ақпарат               бойынша),
алмасуды қамтама.              Стат.
сыз ету                        агенттік
2.4.1.5. 5. Қаржылық шолу  Банктік емес Ұлттық   2004-
жасау мақсатында  қаржылық     Банк     2005
банктiк емес қар. ұйымдарға    (келісім
жылық ұйымдардың  арналған     бойынша)
шоттарын қосу     есептілік
есебiнен институ. нысаны
ционалдық қамтуды
ұлғайту
2.5.     2.5. Әлеуметтiк
сектор статисти.
касы
2.5.1.   2.5.1. Демография
статистикасы
2.5.1.1. 1. Мекемеаралық   Есептілік    Стат.    Жыл
жұмысшы топ       нысандары    агент.   сайын
(ЮНИСЕФ, ЮНФП,                 тік,
ПРООН, БҰҰ                     Әділет
секретариатының                министр.
статистика                     лігі,
бөлiмi), Бүкiл                 Денсау.
дүниежүзiлiк                   лық сақ.
денсаулық сақтау               тау
ұйымы (ВОЗ)                    мин-гі,
ұсыныстарына және              ІІМ,
Қазақстан                      Көші-қон
Республикасының                мен де.
нормативтiк                    мография
актiлерiне сәйкес              жөніндегі
демографиялық                  агенттік
статистика көрсет.
кiштерi жүйесiн
жетiлдiру
2.5.1.2. 2. Бағдарламалық  Бағдарлама.  Стат.    Жыл
кешендердi одан   лық кешен.   агенттік сайын
әрi дамыту:       дер, нұсқау.
а) "халықтың      лықтар,
табиғи қозғалы.   жарияланым
сы";
б) "халықтың
көшi-қоны";
в) "Демографиялық
есептеулер"
2.5.1.3. 3. Денсаулыққа    МБК-10       Денсау.  2000
байланысты,       жөніндегі    лық
X-қайта қарау     көрсеткіштер сақтау
(МКБ-10), аурулар жүйесі       мин-гі,
мен проблемаларды              Стат.
халықаралық                    агенттік
статистикалық
жiктеуді енгiзу
2.5.1.4. 4. Арнаулы iшiн.  Әдіснамалық  Статагент.
ара демографиялық аспаптар,    тік,
тексерудi ұйым.   жарияланым   Денсау.
дастыру мен                    лық
жүргізу:                       сақтау
а) халықтың                    мин-гі,  1999
өсiмпаздық тәртi.              ІІМ-нің
бiн зерттеу                    аналар
жөнiнде;                       мен
б) халықтың көшi-              балалар. 2000,
қоны себептерi                 ды қор.  2005
туралы                         ғау
орталығы,
Көші-қон
және
демогра.
фия
агент.
тігі
2.5.1.5. 5. ТАСИС бағдар.  Жобалар,     Стат.
ламасы шеңберiнде әдіснамалық  агенттік
техникалық көмек  аспаптар,
алуды төмендегiше жарияланым
ұйымдастыру:
а) халықтың көшi-                       2000
қонын байқауды
жетiлдiру;
б) халықтың                             2003
табиғи қозғалы.
сын байқауды
жетiлдiру;
в) iрiктеп                              2004
тексерудi
ұйымдастыру
2.5.1.6. 6. Халық тiрке.   Халық тірке. Стат.    2000-
лiмiн жасау       лімі         агент.   2005
және жүргiзу                   тік,
Әділет
министр.
лігі, ІІМ

2.5.2. 2.5.2. Социальная
и экологическая
статистика
2.5.-  1. Внедрить сис-    Формы        Статагент-  Ежегодно
2.1.   тему показателей,   отчетности   ство
характеризирующих
социальные тенден-
ции, сопоставимую
на международном
уровне
2.5.-  2. Разработать     Методологи-  Статагент-
2.2.   систему показате-  ческий       ство,
лей, методологию   инструмен-   Минтрудсоц-
их исчисления и    тарий, пуб-  защиты,
перейти на выбо-   ликации      Минздрав,
рочные методы                   Минобрнауки,
обследования по                 Министерство
следующим разделам              охраны окр.
социальной                      среды,
статистики:                     Минэнерго
а) травматизму на                          2000-
производстве,                              2001
профессиональным
заболеваниям и
материальным затра-
там, связанным с
ними;
б) состоянию                               2000-
условий труда,                             2001
льготах и компенса-
циях за работу во
вредных и опасных
условиях труда,
материальным зат-
ратам, связанным
с ними
в) технологическим                         2001-
инновациям на                              2002
промышленных пред-
приятиях;
г) затратам на                             2002-
охрану oкружающей                          2003
среды
2.5.-  3. Перейти на      Программный  Статагент- 2000-
2.3.   новую технологию   комплекс,    ство,      2001
сбора, обработки   инструкции,  Минздрав
и передач статис-  публикации
тической информа-
ции по статистике
здравоохранения
(по форме 1-здрав)
2.5.-  4. Провести едино- База данных, Статагент- 1999
2.4.   временное обследо- статбюлле-   ство,
вание материально- тень         Минздрав
технической базы
медицинских учреж-
дений, обеспечен-
ности медицински-
ми препаратами и
питанием
2.5.-  5. Внедрение       Статисти-    Статагент- 2003-
2.5.   системы показате-  ческий       ство, Мин. 2005
лей в области      сборник      охраны окр.
устойчивого разви-              среды
тия, сопоставимую
на международном
уровне
2.5.3. 2.5.3. Статистика
домашнего хозяйства
2.5.-  1. Создать систем- Перечень     Статагент- 1999
3.1.   ный блок показате- показателей, ство
лей на основе      публикации
модельного состава
показателей, харак-
теризирующего уро-
вень жизни
2.5.-  2. Пересмотреть    Опросные     Статагент- 1999-
3.2.   структуру обследо- листы,       ство       2005
вания, его компо-  инструкции
нентов и инстру-
ментария опроса
2.5.-  3. Ввести специа-  Методологи-  Статагент- 1999-
3.3.   льные обследова-   ческий       ство       2005
ния, позволяющее   инструмен-
изучать профиль и  тарий,
проблемы бедности  публикации
2.5.-  4. Проведение      Рекомен-     Статагент- 1999
3.4.   ежегодной ротации  дации        ство
действующей сети
домашних хозяйств
2.5.-  5. Пересмотреть    Новая сеть   Статагент- 2000-
3.5.   действующую и      домохозяйств ство       2005
создать новую
сеть обследуемых
домашних хозяйств

2.5.2.  2.5.2. Әлеумет.
тiк және эколо.
гиялық статис.
тика
2.5.2.1. 1. Халықаралық    Есептілік    Стат.    Жыл
деңгейде салысты. нысандары    агенттік сайын
ратын әлеуметтiк
үрдiстi сипаттай.
тын көрсеткiштер
жүйесiн енгiзу
2.5.2.2. 2. Көрсеткiштер   Әдіснамалық  Статагент.
жүйесiн, әлеумет. аспаптар,    тік,
тiк статистиканың жарияланым   Еңбек
келесi бөлiмдерi               және
жөнiнде iрiктеп                халықты
зерттеу жүйесiне               әлеумет.
көшу және оларды               тік
есептеудiң әдiс.               қорғау
намасын әзiрлеу:               министр.
а) өндiрiсте                   лігі,    2000-
зақымдану, кәсiп.              Денсау.  2001
тiк ауруға және                лық
оларға байланысты              сақтау,
материалдық                    Білім
шығындар;                      және
б) еңбек жағдайы,              ғылым    2000-
зиянды және                    министр. 2001
қауiптi еңбек                  лігі,
жағдайларындағы                Қоршаған
жұмыстарға,                    ортаны
осыларға байла.                қорғау
нысты материалдық              министр.
шығындарға берi.               лігі,
летiн жеңiлдiктер              Энерге.
мен өтемдерi;                  тика
в) өнеркәсiп                   министр. 2001-
кәсiпорындарын.                лігі     2002
дағы технология.
лық инновациялар;
г) қоршаған                             2002-
ортаны қорғау                           2003
шығындары.
2.5.2.3. 3. Денсаулық      Бағдарлама.  Стат.    2000-
сақтау статисти.  лық кешен,   агент.   2001
касы жөнiнде      нұсқаулық.   тік,
(1-денсаулық      тар,         Денсаулық
нысаны бойынша)   жарияланым   сақтау
статистикалық                  министр.
ақпаратты жинау.               лігі
дың, өңдеудiң
және таратудың
жаңа технология.
сына көшу
2.5.2.4. 4. Медицина меке. Деректер     Стат.    1999
мелерiнiң мате.   базасы,      агент.
риалдық-техника.  статбюлле.   тік,
лық базасын,      тень         Денсау.
медициналық пре.               лық
параттармен және               сақтау
тамақпен қамтама.              министр.
сыз етiлгендiгiн               лігі
бiржолғы зерттеу
2.5.2.5. 5. Тұрақты даму   Статистика.  Стат.    2003-
саласындағы       лық жинақ    агент.   2005
көрсеткiштердiң                тік,
халықаралық                    Қоршаған
деңгейде салысты.              ортаны
рылатын жүйесiн                қорғау
енгiзу                         министр.
лігі
2.5.3.   2.5.3. Yй шаруа.            Стат.
шылығы статисти.            агенттік
касы
2.5.3.1. 1. Күн-көрiс      Көрсеткіш.   Стат.    1999
деңгейiн сипат.   тер тізбесі, агенттік
тайтын көрсеткiш. жарияланым
тердiң модельдiк
құрамы негiзiнде
көрсеткiштердiң
блоктық жүйесiн
құру
2.5.3.2. 2. Тексеру құры.  Сұрау салу   Стат.    1999-
лымын, оның       парақтары,   агент.   2005
бөлiктерi мен     нұсқамалар   тік
сұрау салу аспап.
тарын қайта
қарау
2.5.3.3. 3. Кедейлiктiң    Әдіснамалық  Стат.    1999-
түрiн және        аспаптар,    агент.   2005
проблемасын       жарияланым   тік
зерттеуге мүмкiн.
дiк беретiн
арнаулы зерттеудi
енгiзу
2.5.3.4. 4. Yй шаруашылы.  Ұсыныстар    Стат.    1999
ғының қазiргi                  агенттік
жүйелерiн жыл
сайын толықтырып
отыру
2.5.3.5. 5. Зерттелетiн    Үй шаруашы.  Стат.    2000-
үй шаруашылық.    лықтарының   агент.   2005
тарының қазiргi   жаңа жүйесі  тік
жүйесiн қайта
қарап, жаңасын
жасау

2.6.   2.6. Совершенст-
вование методоло-
гии комплексного
анализа социально-
экономического
развития Казахстана
и его регионов
2.6.1. 1. Осуществлять    Публикации,  Статагент- Ежегодно
комплексный анализ доклады      ство
социально-экономи- Правительству
ческого развития
Казахстана на трех
уровнях - республи-
канском, региональ-
ном, отраслевом
2.6.2. 2. Исследовать     Публикации,  Статагент- Ежегодно
причины и пути     доклады      ство
решения актуальных Правительству
и экономических
проблем: финансо-
вого и платежного
кризисов, инвести-
ционно-структурной
перестройки, изме-
рения уровня жизни
и др.
2.6.3. 3. Разработать     Публикации,  Статагент- 2000-
экономико-матема-  научные      ство       2001
тический инстру-   доклады
ментарий анализа
проблем экономи-
ческого роста и
оценки уровня
человеческого
развития в стране
2.6.4. 4. Внедрить в      Инструмен-   Статагент- 1999-
практику проведе-  тарий        ство       2000
ния анализа и
прогнозирования
использование
экономико-мате-
матических мето-
дов и пакетов
прикладных
программ
2.7.   2.7. Проведение    Статежегод-  Статагент- 1999-
общегосударствен-  ники         ство       2005
ных статистических
наблюдений
2.7.1. 1. Проводить обще- Стат-        Статагент- 2003  1013,816 РБ
государственные    сборники     ство       в те-
статистические                             чение
наблюдения, пре-                           года
дусмотренные
планом статисти-
ческих работ
3.     3. Внедрение новых                     2003  116,0  РБ
информационных                        в те-
технологий и фор-                     чение
мирование единых                      года
информационных
статистических
ресурсов
3.1.   3.1. Дальнейшее
техническое и
программно-техно-
логическое пере-
вооружение орга-
нов статистики
3.1.1. 1. Завершить       Акты         Статагент- 1999
первый этап тех-   выполнен-    ство
нического и прог-  ных работ
раммно-технологи-
ческого перевоору-
жения органов
статистики
3.1.2. 2. Перейти на      Программные  Статагент- 2000-
обработку данных   средства     ство       2002
по технологии
"клиент-сервер"
3.1.3. 3. Осуществить     Компьютерные Статагент- 2003    35,0  РБ
второй этап        системы      ство       в те-
технического и                             чение
программно-техно-                          года
логического пере-
вооружения органов
статистики
3.2.   3.2. Внедрение
сквозной техноло-
гии сбора, пере-
дачи, обработки и
представления
информации
3.2.1. 1. Создать новую   Действующая  Статагент- 1999
сеть передачи      сеть         ство
данных в звене
"область-центр"
3.2.2. 2. Создать сеть    Действующие  Статагент- 2000-
передачи данных    сети         ство       2001
в звене "район-
область"

2.6.     2.6. Қазақстан.
ның және оның
аймақтарының
әлеуметтiк-
экономикалық
дамуына кешенді
талдаудың әдiс.
намасын жетiлдiру
2.6.1.   1. Қазақстанның   Жарияланым,  Стат.    Жыл
әлеуметтiк-эконо. Үкіметке     агент.   сайын
микалық дамуын    баяндамалар  тік
республикалық,
аймақтық, сала.
лық, - үш деңгей.
де кешендi тал.
дауды iске асыру
2.6.2.   2. Көкейтестi     Жарияланым,  Стат.    Жыл
экономикалық      Үкіметке     агент.   сайын
проблемалардың:   баяндамалар  тік
қаржылық, төлем.
дiк дағдарыстар,
инвестициялық-
құрылымды қайта
құру, күн-көрiс
деңгейiн өлшеу,
ж.б. себептер
мен шешу жолда.
рын зерттеу
2.6.3.   3. Елiмiзде       Жарияланым,  Стат.    2000-
адамдардың даму   ғылыми       агент.   2001
деңгейiн бағалау, баяндамалар  тік
экономикалық өсу
проблемасын
талдаудың
экономикалық-ма.
тематикалық
аспаптарын
әзiрлеу
2.6.4.   4. Экономикалық-  Аспаптар     Стат.    1999-
математикалық                  агент.   2000
әдiстер мен қол.               тік
данбалы бағдар.
ламалар пакетте.
рiн пайдалануды
талдау мен
болжауларды
жүргiзу практика.
сына енгізу
2.7.     2.7. Жалпымемле.   Статистика.  Стат.    1999-
кеттiк статисти.   лық жылнама  агент.   2005
калық байқаулар                тік
жүргiзу
2.7.1.   1. Статистикалық  Статистика.  Стат.    2003 1013,816  РБ
жұмыстар жоспа.   лық жылнама  агент.   жыл
рында көзделген                тік      ішінде
жалпымемлекеттiк
статистикалық
байқаулар жүргiзу
3.       3. Жаңа ақпарат.                       2003   116,0   РБ
тық технологиялар.                      жыл
ды енгізу және                        ішінде
бiрыңғай статис.
тикалық ақпарат.
тық ресурстарды
қалыптастыру
3.1.     3.1. Статистика
органдарын одан
әрi техникалық
және бағдарлама.
лық-технологиялық
қайта жарақтан.
дыру
3.1.1.   1. Статистика     Орындалған   Стат.    1999
органдарын техни. жұмыстардың  агенттік
калық және бағ.   актілері
дарламалық-техно.
логиялық қайта
жарақтандырудың
бiрiншi кезеңiн
аяқтау
3.1.2.   2. "Клиент-       Бағдарлама.  Стат.    2000-
cepвep" техноло.  лық құралдар агент.   2002
гиясы жөнiндегi                тік
деректердi өңдеу.
ге көшу
3.1.3    3. Статистика     Компьютерлік Стат.    2003   35,0   РБ
органдарын тех.   жүйелер      агент.   жыл
никалық және                   тік
бағдарламалық-
технологиялық
қайта жарақтанды.
рудың екiншi
кезеңiн iске
асыру
3.2.     3.2. Ақпараттарды
жинаудың, тарату.
дың, өңдеу мен
табыс етудiң
толассыз техноло.
гиясын енгiзу
3.2.1.   1. "Облыс-орта.   Қолданыстағы Стат.    1999
лық" буынына      жүйе         агенттік
деректер беретiн
жаңа жүйе құру
3.2.2.   2. "Аудан-облыс"  Қолданыстағы Стат.    2000-
буынына деректер  жүйелер      агент.   2001
беретiн жүйе құру              тік

3.2.3. 3. Внедрить новые  Новые формы  Статагент- 2002-
формы статистичес-              ство       2004
кой отчетности с
возможностью
сканерного считы-
вания информации
3.2.4. 4. Совершенство-   Новые        Статагент- 2003   56,0   РБ
вать действующие   программные  ство       в те-
программно-техно-  комплексы               чение
логические                                 года
средства
3.2.5. 5. Обеспечить      Действующие  Статагент- 2003   20,0   РБ
прием-передачу     сети         ство       в те-
статистических                             чение
данных по телеком-                         года
муникационным
каналам
3.3.   3.3. Формирование
единых информаци-
онных статисти-
ческих ресурсов
3.3.1. 1. Создать единый  Фонд НСИ     Статагент- 1999
фонд нормативно-                ство
справочной инфор-
мации, включающий
автоматизирован-
ный банк классифи-
каторов, админи-
стративный и ста-
тистический реги-
стры, реестр инди-
видуальных пред-
принимателей,
а также каталог
(классификатор)
статистических
показателей
3.3.2. 2. Создать на      Базы данных  Статагент- 1999-
республиканском                 ство       2001
и региональном
уровнях интегри-
рованные базы
данных
3.3.3. 3. Создать службу  Служба адми- Статагент- 1999
администраторов    нистраторов  ство
баз данных
3.3.4. 4. Внедрить новые  Защищенные   Статагент- 2000
средства защиты    базы данных  ство
данных от несанк-
ционированного
доступа
3.3.5. 5. Обеспечить      Работающая   Статагент- 2003   5,0   РБ
телекоммуникацин-  система      ство       в те-
ное информацион-                           чение
ное обслуживание                           года
пользователей
статистической
информации
4.    4. Совершенствова-                      2003   98,667 РБ
ние системы публи-                      в те-
каций и распрост-                       чение
ранения статисти-                       года
ческих данных
4.1.  1. Установить       Постанов-    Статагент- 1999
единую технологию   ление        ство
подготовки и рас-   Статагент-
пространения        ства
статистических
данных Стат-
агентства
4.2.  2. Разработать и    Постанов-    Статагент- 1999
утвердить расширен- ление        ство
ную серию публика-  Статагент-
ций Статагентства   ства
и обеспечить
ежегодный ее пере-
смотр
4.3.  3. Создать          Каталог,     Статагент- 1999-
каталог пользова-   анкеты       ство       2005
телей и наладить
обратную связь с
ними с помощью
постоянного анке-
тирования других
форм изучения
запросов
пользователей
4.4.  4. Пересмотреть     Публикации   Статагент- 2003   66,367 РБ
структуру и содер-               ство       в те-
жание статисти-                             чение
ческих публикаций                           года
и справочников
с учетом сов-
ременных требова-
ний к информации,
снабдив каждый
раздел словарем
используемых эконо-
мических, финансо-
вых и других тер-
минов; обеспечить
распространение
статистических
публикаций
4.5.  5. Создать и        Сеть         Статагент- 1999-
расширять сеть      распростра-  ство       2005
распространения     нения
статистической      статинфор-
информации на       мации
электронных и
других видах носи-
телей в средствах
связи, в том числе
в Интернете
4.6.  6. Изучать и ис-    Методичес-   Статагент- Ежегодно
пользовать опыт     кие          ство
других стран по     рекомен-
созданию статисти-  дации
ческих справочни-
ков
4.7.  7. Организовать     Презентация  Статагент- 1999-
распространение     в Интернете  ство,      2005
метаданных и пока-               Минфин,
зателей в рамках                 Нацбанк (по
Общей системы рас-               согласова-
пространения дан-                нию)
ных (GDDS)
4.8.  8. Организовать     Формы        Статагент- 2003  32,3  РБ
подготовку и        статисти-    ство       в те-
изготовление блан-  ческой                  чение
ков и инструкции    отчетности              года
форм статистичес-
кой отчетности
5.    5. Совершенствование                    2003   4,019 РБ
системы непрерывного                    в те-
профессионального                        чение
образования кадров                       года
в области статистики
и информационных
технологий
5.1. 1. Разработать       Государст-  Минобрнауки,1999-
Государственный      венный      Статагент-  2000
образовательный      стандарт    ство
стандарт высшего,
среднего специаль-
ного и начального
профессионального
образования по
специальности
"Статистика"
5.2. 2. Разработать и     Типовые     Минобрнауки,1999-
внедрить типовые     планы и     Статагент-  2005
учебные планы и      программы,  ство
программы, подгото-  учебно-
вить и издать        методичес-
учебно-методическую  кая литера-
литературу           тура
5.3. 3. Организовать      Планы        Минобрнауки,2003   4,019  РБ
подготовку и пере-   подготовки   Статагент-  в тече-
подготовку кадров    и перепод-   ство        ние
в области статис-    готовки                  года
тики, а также        кадров
преподавателей
учебных заведений
всех уровней
5.4. 4. Организовать      Планы         Минобр-    1999-
учебные курсы для    подготовки    науки,     2005
пользователей        и перепод-    Статагент-
статистических       готовки       ство
данных               кадров

3.2.3.   3. Ақпаратты      Жаңа нысан.  Стат.    2002-
сканермен есептеу дар          агент.   2004
мүмкiндiгiмен                  тік
статистикалық
есептiлiктiң жаңа
нысандарын енгізу
3.2.4.   4. Қолданыстағы   Жаңа про.    Стат.    2003   56,0   РБ
бағдарламалық-    граммалық    агент.   жыл
технологиялық     кешен        тік      ішінде
құралдарды жетiл.
дiру
3.2.5.   5. Статистикалық  Қолданыстағы Стат.    2003   20,0   РБ
деректердi теле.  жүйелер      агент.   жыл
коммуникациялық                тік      ішінде
жолдармен қабыл.
дап-берудi қам.
тамасыз ету
3.3.     3.3. Бiрыңғай
ақпараттық
статистикалық
ресурстарды
қалыптастыpу
3.3.1.   1. Жiктегiштердiң Нормативтік  Стат.    1999
автоматтандырыл.  статистика.  агент.
ған банкiн, әкiм. лық ақпарат. тік
шiлiк және        тар қоры
статистикалық
тiркелiмдердi,
жеке кәсiпкерлер.
дiң тiзiлiмiн,
сондай-ақ статис.
тикалық көрсет.
кiштер каталогiн
(жiктегiшiн)
бiрiктiретiн
нормативтiк-
анықтамалық
ақпараттардың
бiрыңғай қорын
құру
3.3.2.   2. Республикалық  Деректер     Стат.    1999-
және аймақтық     базалары     агент.   2001
деңгейде дерек.                тік
тердiң интегра.
циялық базаларын
құру
3.3.3.   3. Әкiмшiлер      Әкімшілер    Стат.    1999
қызметiнiң дерек. қызметі      агент.
тер базасын құру               тік
3.3.4.   4. Рұқсат етiл.   Деректердің  Стат.    2000
мегендерден       қорғалған    агент.
деректердi        базалары     тік
қорғаудың жаңа
құралдарын енгiзу
3.3.5.   5. Статистика     Жұмыс істей. Стат.    2003   5,0    РБ
ақпаратын пайда.  тін жүйе     агент.
ланушыларды                    тік
тәжiрибесiн
зерттеу және
пайдалану
4.7.     7. Деректердi     Интернетте   Стат.    2000
таратудаң жалпы   таныстыру    агент.
жүйесi (GDDS)     рәсімі       тік,
шегiнде деректер               Қаржы
мен көрсеткiштер.              министр.
дiң таратылуын                 лігі,
ұйымдастыру                    Ұлттық банк
(келісім
бойынша)
4.8.     8. Статистикалық  Статистика.  Стат.    2003   32,3   РБ
есептiлiктiң      лық есепті.  агент.   жыл
бланкiлерi мен    ліктің       тік      ішінде
нысандарының      нысандары
нұсқамаларын
әзiрлеу мен
дайындауды ұйым.
дастыру
5.       5. Статистика
және ақпараттық
технологиялар
саласында кадр.
лардың үздiксiз
кәсiптік бiлiм
алу жүйесiн
жетiлдiру
5.1.     1. "Статистика"   Мемлекет.    Білім,   1999-
мамандығы бойынша тік стандарт ғылым    2000
жоғары, арнаулы                министр.
орта және бас.                 лігі,
тауыш кәсiптiк                 Стат.
бiлiмнiң мемле.                агенттік
кеттiк бiлiм
стандартын
әзiрлеу
5.2.     2. Типтiк оқу     Типтік жос.  Білім,   1999-
жоспарлары мен    парлар мен   ғылым    2005
бағдарламаларын   бағдарлама.  министр.
әзiрлеу және      лар, оқу-    лігі,
енгiзу, оқу-әдiс. әдістемелік  Стат.
темелiк әдебиет.  әдебиет      агенттік
тердi дайындау
және бастыру
5.3.     3. Статистика     Кадрларды    Білім,   2003   4,019  РБ
саласындағы       даярлау және ғылым    жыл
кадрларды,        қайта даяр.  министр. ішінде
сондай-ақ барлық  лау жоспар.  лігі,
деңгейдегi оқу    лары         Стат.
орындарының                    агенттік
оқытушыларын
даярлауды және
қайта даярлауды
ұйымдастыру
5.4.     4. Статистикалық  Кадрларды    Білім,   1999-
деректердi пайда. даярлау және ғылым    2005
ланушыларға       қайта даяр.  министр.
арналған оқу      лау жоспар.  лігі,
курстарын         лары         Стат.
ұйымдастыру                    агенттік

6.   6. Международное
сотрудничество в
области реализации
Программы
6.1. 1. Осуществлять      Обмен         Статагент-  1999-
постоянный обмен     опытом        ство        2005
опытом с националь-
ными статистическими
службами других
стран в области
методологии и
практики статистики
6.2. 2. Обеспечить        Проекты       Статагент-  1999-
получение техничес-  по отдельным  ство        2005
кой помощи со сто-   отраслям
роны международных   статистики
организаций в части
реализации отдельных
проектов по совер-
шенствованию статис-
тики, в частности
по внедрению между-
народных статисти-
ческих норм и стан-
дартов
6.3. 3. Обеспечить        Предоставле-  Статагент-  1999-
предоставление       ние данных    ство        2005
статистической       в установлен-
информации в между-  ном порядке
народные организа-
ции в соответствии
с международными
обязательствами
Республики
Казахстан
--------------------------------------------------------------------

6.      6. Бағдарламаны
iске асыру сала.
сындағы халықара.
лық ынтымақтастық
6.1.     1. Статистиканың  Тәжірибе     Стат.    1999-
әдiснамасы мен    алмасу       агенттік 2005
практикасы сала.
сында басқа
елдердiң ұлттық
статистика қыз.
меттерiмен
тұрақты тәжiрибе
алмасуды iске
асыру
6.2.     2. Статистиканы   Статистика.  Стат.    1999-
жетiлдiру жөнiнде ның жекеле.  агент.   2005
кейбiр жобаларды  ген салалары тік
iске асыру, атап  жөніндегі
айтқанда халық.   жобалар
аралық статисти.
калық нормалар
мен стандарттар.
ды енгiзу бөлi.
гiнде халықара.
лық ұйымдар
тарапынан техни.
калық көмек алуды
қамтамасыз ету
6.3.     3. ҚP халықаралық Деректерді   Стат.    1999-
мiндеттемелерiне  белгіленген  агент.   2005
сәйкес халықара.  тәртіппен    тік
лық ұйымдарға     табыс ету
стат. ақпаратты
табыс етудi
қамтамасыз ету
--------------------------------------------------------------------