Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе саммита глав государств-членов Организации "Центральноазиатское Сотрудничество" и Международного Фонда спасения Арала в городе Душанбе 5-6 октября 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 71
В целях дальнейшего развития многостороннего сотрудничества между Республикой Казахстан, Кыргызской Республикой, Республикой Таджикистан и Республикой Узбекистан в рамках Организации "Центральноазиатское Сотрудничество" и Международного Фонда спасения Арала (далее - МФСА) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе саммита глав государств-членов Организации "Центральноазиатское Сотрудничество" и Международного Фонда спасения Арала в городе Душанбе 5-6 октября 2002 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2003 года N 71
План мероприятий по реализации
договоренностей, достигнутых в ходе саммита глав государств-членов Организации "Центральноазиатское Сотрудничество" и Международного Фонда спасения Арала в городе Душанбе 5-6 октября 2002 года
____________________________________________________________________
N !          Мероприятия       !  Срок    !   Ответственные
п/п!                            !исполнения!   за исполнение
--------------------------------------------------------------------
1 !             2              !     3    !          4
--------------------------------------------------------------------
1. Ускорить процесс прохождения  I квартал  Министерство иностран-
внутригосударственных проце-  2003 года  ных дел Республики
дур по ратификации договоров             Казахстан
между Республикой Казахстан
и Республикой Узбекистан о
государственной границе
2. Подготовить и согласовать     I квартал  Акимы Алматинской,
с приграничными областями     2003 года  Жамбылской, Кызыл-
стран-членов ЦАС планы конк-             ординской и Южно-
ретных мероприятий по даль-              Казахстанской областей
нейшему расширению и укреп-              Республики Казахстан
лению приграничной торговли

2002 жылғы 5-6 қазанда Душанбе қаласында өткен "Орталық Азия Ынтымақтастығы" ұйымына және Аралды құтқару халықаралық қорына мүше мемлекет басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 21 қаңтар N 71
"Орталық Азия Ынтымақтастығы" ұйымы мен Аралды құтқару халықаралық қорының (бұдан әрi - АҚХҚ) шеңберiнде Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Тәжiкстан Республикасының және Өзбекстан Республикасының арасындағы көп жақты ынтымақтастықты одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған 2002 жылғы 5-6 қазанда Душанбе қаласында өткен "Орталық Азия Ынтымақтастығы" ұйымына және Apалды құтқару халықаралық қорына мүше мемлекет басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, сондай-ақ мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде жарты жылдықта бiр рет Қазақстан Республикасының Үкiметiн Жоспардың орындалу барысы туралы хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 71 қаулысымен
бекітілген
2002 жылғы 5-6 қазанда Душанбе қаласында өткен "Орталық Азия Ынтымақтастығы" ұйымына және Аралды құтқару халықаралық қорына мүше мемлекет басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар ЖОСПАРЫ
-------------------------------------------------------------------
P/c|      Іс-шаралар         |Орындау|   Орындау үшін жауаптылар
N |                         |мерзімі|
-------------------------------------------------------------------
1 №          2                  3                   4
-------------------------------------------------------------------
1. Қазақстан Республикасы       2003    Қазақстан Республикасының
мен Өзбекстан Республикасы  жылдың   Сыртқы iстер министрлігі
арасындағы мемлекеттік        I
шекара туралы шарттарды     тоқсаны
бекiту жөнiндегi
мемлекетiшiлiк рәсiмдердi
жүргiзу процесiн жеделдету
2. Шекара маңындағы сауданы     2003    Қазақстан Республикасының
одан әрi кеңейту және       жылдың   Алматы, Жамбыл, Қызылорда
нығайту жөнiндегi нақты       І      және Оңтүстiк Қазақстан
iс-шаралар жоспарын         тоқсаны  облыстарының әкiмдерi
дайындау және ОАЫ-ға мүше
елдердiң шекаралас
облыстарымен келiсу

3. Разработать программы долго-  I полу-    Министерство культуры,
срочного сотрудничества со    годие      информации и общест-
странами-членами ЦАС по       2003 года  венного согласия
организации радио и теле-                Республики Казахстан
вещания своих государств
на территории Центральной
Азии
4. Подготовить предложения к     I полу-    Министерство иностран-
выступлению Президента МФСА   годие      ных дел Республики
на Генеральной Ассамблеи      2003 года  Казахстан, Министерство
ООН на тему "Человек и Арал"             сельского хозяйства
Республики Казахстан,
Министерство охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
5. Активизировать работу по:     II полу-   Министерство иностран-
1) приданию МФСА статуса      годие      дел Республики
института ООН;                2003 года  Казахстан, Министерство
2) созданию Специальной                  сельского хозяйства
комиссии ООН по Аралу и                  Республики Казахстан,
разработке в ее рамках                   Министерство охраны
Международной Конвенции по               окружающей среды
устойчивому развитию                     Республики Казахстан,
бассейна Аральского моря                 Исполнительная дирекция
МФСА в Республике
Казахстан (по согласо-
ванию)
6. Разработать план мероприя-    I квартал  Министерство сельского
тий по проведению 10-летия    2003 года  хозяйства Республики
образования МФСА                         Казахстан, Министерство
охраны окружающей среды
Республики Казахстан,
Министерство иностран-
ных дел Республики
Казахстан
7. Сформировать делегацию        I полу-    Министерство сельского
Республики Казахстан для      годие      хозяйства Республики
участия в Международном       2003 года  Казахстан, Министерство
форуме чистой воды и рацио-              охраны окружающей
нального использования                   среды Республики
водных ресурсов региона                  Казахстан, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан,
Министерство образова-
ния и науки Республики
Казахстан,
Исполнительная дирекция
МФСА в Республике
Казахстан
(по согласованию)
8. Проводить совместно с         на пос-    Министерство охраны
заинтересованными минис-      тоянной    окружающей среды
терствами и ведомствами       основе     Республики Казахстан,
стран-учредителей МФСА                   Министерство сельского
комплексный мониторинг                   хозяйства Республики
проблемы высыхания                       Казахстан, Министерство
Аральского моря                          образования и науки
Республики Казахстан,
Министерство иностран-
ных дел Республики
Казахстан, Националь-
ная Академия наук
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------

3. ОАЫ-ға мүше мемлекеттермен  2003     Қазақстан Республикасының
Орталық Азия аумағында өз  жылдың    Мәдениет, ақпарат және
мемлекеттерiнiң радио және   I       қоғамдық келiсiм министрлiгi
теледидар хабарларын       жарты
таратуды ұйымдастыру       жылдығы
жөнiндегi ұзақ мерзiмдi
ынтымақтастық бағдарлама.
ларын әзiрлеу
4. АҚХҚ Президентiнiң БҰҰ       2003    Қазақстан Республикасының
Бас Ассамблеясында "Адам    жылдың   Сыртқы iстер министрлігі,
және Арал" тақырыбында        І      Қазақстан Республикасының
сөйлейтiн сөзiне ұсыныстар   жарты   Ауыл шаруашылығы
дайындау                    жылдығы  министрлiгі, Қазақстан
Республикасының Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
5. Мыналар:                     2003    Қазақстан Республикасының
1) АҚХҚ-ға БҰҰ институты.   жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
ның мәртебесiн беру;          ІІ     Қазақстан Республикасының
2) Apaл жөнiнде БҰҰ-ның     жарты    Ауыл шаруашылығы
Арнайы комиссиясын құру     жылдығы  министрлігі, Қазақстан
және оның шеңберiнде Арал            Республикасының Қоршаған
теңізiнiң бассейнiн                  ортаны қорғау министрлігі,
тұрақты дамыту жөнiнде               АҚХҚ-ның Қазақстан
Халықаралық Конвенция                Республикасындағы Атқарушы
әзiрлеу жөнiндегi жұмысты            дирекциясы (келісім бойынша)
жандандыру
6. АҚХҚ құрылуының 10 жылды.    2003    Қазақстан Республикасының
ғын өткiзу жөнiндегi        жылдың   Ауыл шаруашылығы
iс-шаралар жоспарын           І      министрлiгі, Қазақстан
әзiрлеу                     тоқсаны  Республикасының Қоршаған
ортаны қорғау министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi
7. Таза су және аймақтың су     2003    Қазақстан Республикасының
ресурстарын ұтымды пайда.   жылдың   Ауыл шаруашылығы
лану халықаралық форумына     І      министрлiгi, Қазақстан
қатысу үшiн Қазақстан       жарты    Республикасының Қоршаған
Республикасының делегация.  жылдығы  ортаны қорғау министрлiгi,
сын құру                             Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрлiгi,
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым
министрлігі, АҚХҚ-ның
Қазақстан Республикасындағы
Атқарушы дирекциясы
(келiсiм бойынша)
8. АҚХҚ құрылтайшы елдерiнiң   тұрақты  Қазақстан Республикасының
мүдделi министрлiктерiмен   негізде  Қоршаған ортаны қорғау
және ведомстволарымен                министрлiгi, Қазақстан
бiрлесiп, Арал теңiзiнiң             Республикасының Ауыл
тартылу проблемасының                шаруашылығы министрлiгi,
кешендi мониторингiн                 Қазақстан Республикасының
жүргiзу                              Бiлiм және ғылым
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Сыртқы iстер
министрлiгi, Қазақстан
Республикасының Ұлттық
ғылым академиясы
-------------------------------------------------------------------