Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Нидерландов 27-28 ноября 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2003 года N 151
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Нидерландов 27-28 ноября 2002 года и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-нидерландского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Королевство Нидерландов 27-28 ноября 2002 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию), принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
12 февраля 2003 года N 151
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита
Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева
в Королевство Нидерландов
27-28 ноября 2002 года
____________________________________________________________________
N !        Мероприятие           !  Срок    !   Ответственные
п/п!                              !исполнения!   за исполнение
--------------------------------------------------------------------
1 !            2                 !     3    !         4
--------------------------------------------------------------------
1   Провести необходимые внутри-
государственные процедуры по
вступлению в силу следующих
документов:
1.1  Соглашение между Республикой   В течение  Министерство
Казахстан и Королевством       2003 года  индустрии и торговли
Нидерландов о поощрении и                 Республики Казахстан
взаимной защите инвестиций
1.2  Соглашение между Правитель-    II квартал Агентство таможенного
ством Республики Казахстан     2003 года  контроля
и Правительством Королевства              Республики Казахстан
Нидерландов о сотрудничестве
и административной взаимо-
помощи в таможенных делах
1.3  Соглашение между Правитель-    IV квартал Министерство
ством Республики Казахстан     2003 года  транспорта и
и Правительством Королевства              коммуникаций
Нидерландов о регулярном                  Республики Казахстан
воздушном сообщении
2   Подготовить к подписанию
проекты следующих документов:
2.1  Соглашение между Министер-     II квартал Министерство
ством сельского хозяйства      2003 года  сельского хозяйства
Республики Казахстан и                    Республики Казахстан
Министерством сельского
хозяйства, природополь-
зования и рыболовства
Королевства Нидерландов о
сотрудничестве в области
ветеринарии
2.2  Меморандум о взаимо-           II квартал Министерство
понимании по экономическому    2003 года  экономики и
сотрудничеству в рамках                   бюджетного
программы PSO между                       планирования
Министерством экономики и                 Республики Казахстан
бюджетного планирования
Республики Казахстан и
Министерством экономики
Королевства Нидерландов
3   Проработать по диплома-        В течение  Министерство
тическим каналам сроки         2003 года  иностранных дел
визита Премьер-Министра                   Республики Казахстан
Королевства Нидерландов
в Республику Казахстан
4   Проработать по диплома-        В течение  Министерство
тическим каналам сроки         2003 года  иностранных дел
визита Министра иностранных               Республики Казахстан
дел Королевства Нидерландов
в Республику Казахстан
5   Проработать по диплома-        В течение  Министерство
тическим каналам сроки         2003 года  иностранных дел
визита делегации Парламента               Республики Казахстан
Королевства Нидерландов
в Республику Казахстан
6   Сотрудничество с               В течение  Министерство
нидерландской стороной         2003 года  энергетики и мине-
в нефтегазовом секторе:                   ральных ресурсов
продолжить переговоры с                   Республики Казахстан,
компанией "Royal Dutch                    ЗАО НК "КазМунайГаз"
Shell" пo сотрудничеству
в разработке шельфа
Каспийского моря
7   Реализация договоренности      В течение  Министерство
между Министерством            2003 года  транспорта и
транспорта и коммуникаций                 коммуникаций
Республики Казахстан и                    Республики Казахстан
Министерством транспорта,
общественных работ и
управления водными
ресурсами Королевства
Нидерландов по оказанию
методологической и
организационной помощи
создаваемым в г. Актау
Морской академии и Морскому
техническому училищу
(Академия транспорта и
коммуникаций)
8   Изучение возможности           В течение  Министерство
подписания двустороннего       2003 года  транспорта и комму-
документа по сотрудничеству               никаций Республики
и взаимопомощи между портами              Казахстан,
гг. Роттердама и Актау                    Актауский морской
торговый порт
(по согласованию)
9   Развитие сотрудничества        Постоянно  Агентство таможенного
между Республикой Казахстан               контроля Республики
и Королевством Нидерландов                Казахстан
в области таможенного дела
10   Дальнейшее развитие            Постоянно  Министерство
сотрудничества в области                  сельского хозяйства
сельского хозяйства:                      Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 27-28 қарашадағы Нидерланды Корольдігіне ресми сапары барысында қол жеткізілген келiсімдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 12 ақпан N 151
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 27-28 қарашадағы Нидерланды Корольдiгiне ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсімдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-нидерланды ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 27-28 қарашадағы Нидерланды Корольдiгiне ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары мен мүдделi ұйымдары (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды орындау жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі кемiнде тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 12 ақпандағы
N 151 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың 2002 жылғы 27-28 қарашадағы Нидерланды Корольдігiне ресми сапары барысында қол жеткiзiлген келiсімдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с!        Іс-шара         ! Орындалу ! Орындау үшін жауапты
N  !                        ! мерзімі  !
__________________________________________________________________
1              2                 3              4
__________________________________________________________________
1   Мынадай құжаттардың
күшiне енуi жөнiнде қажеттi
мемлекетішiлiк рәсімдер
жүргiзу:
__________________________________________________________________
1.1 Қазақстан Республикасы    2003 жыл  Қазақстан Республикасының
мен Нидерланды Корольдігі бойы      Индустрия және сауда
арасындағы Инвестициялар.           министрлiгi
ды көтермелеу және өзара
қорғау туралы келiсiм
1.2 Қазақстан Республикасының  2003     Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Нидерланды     жылдың   Кедендiк бақылау агенттiгi
Корольдiгiнің Үкіметі      ІІ тоқ.
арасындағы Кеден iстерiн.   саны
дегi ынтымақтастық және
әкiмшілiк өзара көмек
туралы келiсiм
1.3 Қазақстан Республикасының 2003 жыл. Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Нидерланды    дың       Көлiк және коммуникациялар
Корольдiгiнiң Үкiметi    IY тоқсаны министрлігі
арасындағы Тұрақты әуе
қатынасы туралы келiсiм
2   Мынадай құжаттардың жоба.
ларын қол қоюға дайындау:
2.1 Қазақстан Республикасының  2003 жыл. Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министр.   дың      Ауыл шаруашылығы
лiгi мен Нидерланды Король. II тоқ.  министрлiгi
дiгiнiң Ауыл шаруашылығы,   саны
табиғатты пайдалану және
балық шаруашылығы министр.
лiгi арасындағы ветеринария
саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiм
2.2 Қазақстан Республикасының   2003 жыл. Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттiк     дың      Экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi мен II тоқсаны  жоспарлау министрлiгi
Нидерланды Корольдігінің
Экономика министрлiгi
арасындағы PSO бағдарламасы
шеңберiндегi экономикалық
ынтымақтастық жөніндегi
өзара түсiнiстiк туралы
меморандум
3   Дипломатиялық арналар        2003 жыл Қазақстан Республикасының
арқылы Нидерланды Корольдiгi   бойы   Сыртқы iстер министрлiгi
Премьер-Министрiнiң Қазақстан
Республикасына сапарының
мерзімдерiн пысықтау
4   Дипломатиялық арналар        2003 жыл Қазақстан Республикасының
арқылы Нидерланды Корольдігі  бойы    Сыртқы iстер министрлiгi
Сыртқы iстер министрiнің
Қазақстан Республикасына
сапарының мерзімдерiн
пысықтау
5   Дипломатиялық арналар        2003 жыл Қазақстан Республикасының
арқылы Нидерланды Корольді.    бойы   Сыртқы iстер министрлігi
гінің Парламентi делегация.
сының Қазақстан Республика.
сына сапарының мерзімдерiн
пысықтау
6   Нидерланды тарапымен мұнай-  2003 жыл Қазақстан Республикасының
газ секторындағы ынтымақтас.   бойы   Энергетика және
тық:                                  минералдық ресурстар
Каспий теңiзi қайраңын игеру.         министрлiгі, "ҚазМұнайГаз"
дегi ынтымақтастық жөніндегi          ұлттық компаниясы" ЖАҚ
"Royal Dutch Shell" компания.
сымен келiссөздерi жалғастыру
7   Қазақстан Республикасының     2003 жыл Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар      бойы   Көлiк және
министрлігі мен Нидерланды             коммуникациялар
Корольдігінің Көлік, қоғамдық          министрлігі
жұмыстар және су ресурстарын
басқару министрлігінің арасын.
дағы Ақтау қаласында құрылатын
Теңіз академиясына және Теңiз тех.
никалық училищесіне (Көлiк және
коммуникациялар академиясы)
әдiснамалық және ұйымдастыру.
шылық көмек көрсету жөнiндегi
уағдаластықты iске асыру
8   Роттердам және Ақтау қалала. 2003 жыл Қазақстан Республикасының
рының порттары арасындағы       бойы  Көлiк және коммуникация.
ынтымақтастық пен өзара көмек         лар министрлігі
жөнінде екіжақты құжатқа              Ақтау теңіз сауда порты
қол қою мүмкіндігін зерделеу          (келісім бойынша)
9   Қазақстан Республикасы мен     Тұрақты Қазақстан Республикасының
Нидерлaнды Корольдігі арасын.          Кедендік бақылау
дағы кеден iсi саласындағы             агенттігі
ынтымақтастықты дамыту
10  Ауыл шаруашылығы саласындағы   Тұрақты Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты одан әрi               Ауыл шаруашылығы
дамыту:                                министрлігі

10.1 Участие казахстанских и        Постоянно  Министерство
нидерландских фирм и органи-              сельского хозяйства
заций в сельскохозяйственных              Республики Казахстан,
ярмарках и выставках,                     Министерство
организуемых сторонами;                   индустрии и торговли
Республики Казахстан
10.2 направление нидерландской      Постоянно
стороне казахстанских инвес-
тиционных проектов в области
сельского хозяйства;
10.3 проработка сроков посещения    в течение
делегаций голландских          2003 года
фермеров Республики Казахстан
11   Сотрудничество с               Постоянно  Министерство
нидерландской стороной в                  индустрии и торговли
сфере малого и среднего                   Республики Казахстан,
бизнеса:                                  Министерство эконо-
содействие нидерландским                  мики и бюджетного
предпринимателям, планирующим             планирования
задействовать собственный                 Республики Казахстан,
капитал в отдельных                       Министерство финансов
казахстанских проектах                    Республики Казахстан
в сфере малого бизнеса
12   Военное и военно-техническое   В течение  Министерство обороны
сотрудничество с               2003 года  Республики Казахстан
нидерландской стороной:
проведение рабочих встреч
на уровне экспертов по
определению приоритетных
направлений сотрудничества;
оказание помощи в становлении
и развитии Высшего военно-
морского училища Министерства
обороны;
военно-техническое
сотрудничество по вопросам
кораблестроения;
консультации по строительству
и оборудованию пирсов,
судоремонтных мастерских
13   Сотрудничество с               В течение  Национальный Банк
нидерландской стороной в       2003 года  Республики Казахстан
банковской и финансовой сфере:            (по согласованию)
проведение двусторонних
консультаций по расширению
объема и спектра банковских
и финансовых услуг, развитию
сектора страхования в
Республике Казахстан
(Rabobank International,
ING Bank);
возможность получения
технической помощи от
The Netherlands Bank;
регулярный обмен информацией
по вопросам финансового
надзора
14   Сотрудничество с               В течение  Министерство
нидерландской стороной в       2003 года  культуры, информации
культурно-гуманитарной сфере:             и общественного
рассмотреть возможность                   согласия Республики
организации выставки                      Казахстан
нидерландских художников
в Республике Казахстан
и казахстанских художников
в Королевстве Нидерландов
--------------------------------------------------------------------

10.1 тapaптap ұйымдастыратын       Тұрақты Қазақстан Республикасының
ауыл шаруашылығы жәрмеңкелерi         Ауыл шаруашылығы
мен көрмелерге қазақстан және         министрлігі, Қазақстан
нидерланды фирмалары мен              Республикасының
ұйымдарының қатысуы;                  Индустрия және сауда
министрлігі
10.2 нидерланды тарапына ауыл      Тұрақты
шаруашылығы саласындағы
қазақстандық инвестициялық
жобаларды жолдау;
10.3 голландиялық фермерлер        2003 жыл
делегациясының Қазақстан        бойы
Республикасына келу
мерзiмдерiн пысықтау
11   Нидерланды тарапымен шағын    Тұрақты Қазақстан Республикасының
және орта бизнес саласындағы          Индустрия және сауда
ынтымақтастық:                        министрлігі, Экономика
шағын бизнес саласындағы              және бюджеттік жоспарлау
жекелеген қазақстандық                министрлігі, Қаржы
жобаларға өз капиталдарын             министрлігі
салуды жоспарлаған нидерланды
кәсiпкерлерiне жәрдемдесу
12   Нидерланды тарапымен әскери  2003 жыл Қазақстан Республикасының
және әскери-техникалық ынты.   бойы   Қорғаныс министрлігі
мақтастық:
ынтымақтастықтың басым бағыт.
тарын анықтау жөнiнде сарап.
шылар деңгейiнде жұмыс бары.
сындағы кездесулер өткiзу;
Қорғаныс министрлiгінің
Жоғары әскери-теңіз училище.
сiнiң қалыптасуы мен дамуына
көмек көрсету;
кеме жасау мәселелерi бойынша
әскери-техникалық ынтымақтастық;
пирстарды, кеме жөндеу шебер.
ханаларын салу мен жабдықтау
жөнiндегi консультациялар
13   Нидерланды тарапымен банк    2003 жыл Қазақстан Республикасының
және қаржы саласындағы        бойы    Ұлттық Банкі
ынтымақтастық:                        (келісім бойынша)
банктiк және қаржылық
қызметтер көрсету көлемi мен
спектрын кеңейту, Қазақстан
Республикасындағы caқтан.
дыру секторын дамыту жөнінде
екi жақты консультациялар
жүргiзу (Rabobank International
ING Ваnk);
The Netherlands Bank-тен
техникалық көмек алу мүмкін.
шілігі;
қаржылық қадағалау мәселелерi
бойынша тұрақты түрде ақпарат
алмасу
14   Нидерланды тарапымен мәдени-   2003 жыл Қазақстан Республика.
гуманитарлық саладағы ынтымақ.   бойы   сының Мәдениет,
тастық:                                 ақпарат және қоғамдық
Қазақстан Республикасында               келiсiм министрлігі
нидерланды суретшiлерiнің
көрмесiн және Нидерланды
Корольдігiнде қазақстандық
суретшiлердің көрмесiн
ұйымдастыру мүмкiншiлiгiн
қарастыру
__________________________________________________________________