О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 242
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 614 "О некоторых вопросах развития эталонной базы единиц величин Республики Казахстан" следующие изменения:
в Программе развития эталонной базы единиц величин Республики Казахстан на 2001-2003 годы, утвержденной указанным постановлением:
раздел 6. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования" изложить в следующей редакции:
"6. Необходимые ресурсы и источники их финансирования
Финансирование программы осуществляется за счет средств республиканского бюджета, в том числе по годам: на 2001 год - 105,8 млн. тенге, на 2002 год - 110,988 млн. тенге, на 2003 год - 248,879 млн. тенге";
раздел 8. "План мероприятий по реализации программы развития эталонной базы единиц величин Республики Казахстан на 2001-2003 годы" изложить согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2003 года N 242
8. План мероприятий по реализации программы
развития эталонной базы единиц величин
Республики Казахстан на 2001-2003 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !   Мероприятия    !Форма за-!Ответствен-!Срок  !Предпо-!Источ-
п/п!                  !вершения !ные за ис- !испол-!лагае- !ник фи-
!                  !         !полнение   !нения !мые    !нанси-
!                  !         !           !      !расходы!рования
!                  !         !           !      !(млн.  !
!                  !         !           !      !тенге) !
-------------------------------------------------------------------
!         1        !    2    !     3     !   4  !   5   !   6
-------------------------------------------------------------------
1   Приобрести         Информа-  Комитет по  IV     2001 г. Респуб-
следующее          ция Пра-  стандарти-  квар-  -100    ликан-
оборудование:      витель-   зации, мет- тал    (выпол- ский
1. Оборудование    ству      рологии и   2001   нено)   бюджет
для определения    Респуб-   сертифика-  г.
содержания серы и  лики      ции Минис-
ее соединений в    Казах-    терства
природном газе и   стан      индустрии и
нефти с пределом             торговли
обнаружения                  Республики
0,01 мг/кг.                  Казахстан,

Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 10 мамырдағы N 614 қаулысына өзгерістер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 13 наурыздағы N 242 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының шамалар бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 10 мамырдағы N 614 қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының шамалар бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қажеттi ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi. Бағдарламаны қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылады, оның iшiнде жылдар бойынша: 2001 жылға - 105,8 млн. теңге, 2002 жылға - 110,988 млн. теңге, 2003 жылға - 248,879 млн. теңге";
"Қазақстан Республикасының шамалар бiрлiктерiнiң эталондық базасын дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулыға қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 13 наурыздағы N 242
қаулысына қосымша
8. Қазақстан Республикасының шамалар бірліктерінің эталондық
базасын дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған бағдарламасын
іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
------------------------------------------------------------------
N !    Іс-шара    !Аяқталу! Орындалуына!Орындау!Болжамды!Қаржы.
!               !нысаны ! жауаптылар !мерзімі!шығыстар!ландыру
!               !       !            !       ! (млн.  !көзі
!               !       !            !       ! теңге) !
------------------------------------------------------------------
1           2          3          4        5       6
------------------------------------------------------------------
1   Мынадай жабдық.  Қазақ. Қазақстан    2001 ж. 2001 ж.- Респуб.
тарды сатып алу: стан   Республикасы IV тоқ. 100      ликалық
1. Табиғи газ   Респуб. Индустрия    саны   (орындал. бюджет
бен мұнайда     ликасы. және сауда           ды)
күкірт пен оның ның     министрлігі.
қосылыстарының  Үкіме.  нің Стан.
құрамын анық.   тіне    дарттау,
тауға арналған  ақпарат метрология
анықтау шегi            және серти.
0,01 мг/кг              фикаттау
жабдық.                 жөніндегі

2. Оборудование с            РГП "КазИн-
учетом требований            Метр"(по
ГОСТ 8.024-75 для            согласова-
создания государ-            нию)
ственного первич-
ного эталона
единицы плотности
жидкости с диапа-
зоном 650:2000
кг/м 3 при темпе-
ратуре 20 о С,
S=1,2*0 -6 .
3. Набор
денсиметров общего
назначения с уче-
том требований
ГОСТ 8.024-75
для создания
рабочего эталона
плотности жидкости
с диапазоном
650:2000 кг/м 3 ,
S=2,1*10 -2 :0,5*10 -2
4. Оборудование
для создания госу-
дарственного эта-
лона единицы
температурного
коэффициента
линейного расши-
рения твердых тел
в диапазоне темпе-
ратур 90:1800К,
0,05*10 -6 :25*10 -6
К -1 ,
S=0,2*10 -8 :1,5*10 -8
К -1 ,
Q=0,03*10 -8 :
30*10 -8 К -1
5. Оборудование
для создания рабо-
чего эталона еди-
ницы температур-
ного коэффициента
линейного расшире-
ния твердых тел
первого разряда в
диапазоне темпера-
тур 90:1800 К,
0,3*10 -6 :25 10 -6
К -1 ,
б=0,25*10 -7 :
10*10 -7 К -1 .
6. Оборудования
для создания госу-
дарственного
специального эта-
лона единицы
удельной электри-
ческой проводимос-
ти растворов элек-
тролитов в диапа-
зоне 0,1:10 См/м
S 0 =3*10 -4 ,
Q 0 =8*10 -4 .
7. Оборудование
для контроля содер-
жания нитрат-иона
с пределом
измерений (0,01-
0,0001) моль/дм 3 .
8. Оборудование
для контроля
содержания нитро-
заминов при
анализе жиров и
спиртов с пределом
обнаружения
0,01 мг/кг.
9. Оборудование
для контроля влаж-
ности, содержания
сухих веществ,
экстрактов и саха-
ров с показателем
преломления от 1,2
до 1,7.
10. Оборудование и
материалы для соз-
дания двух эталонов
единицы рН (один в
качестве государст-
венного, другой в
качестве рабочего).
11. Эталонный авто-
матический двухлу-
чевой атомно-
абсорбционный
спектрофотометр с
пределом обнаруже-
ния 0,001 мг/кг/
оборудование
пробоподготовки для
приборов анализа
химического состава
веществ и материа-
лов.
12. Электронные
компараторы на
нагрузки 1 кг,
200 г, 50 г, 20 г
и 5 г;
S Е =2*10 -4 :5*10 -2 мг
для дооснащения
государственных
эталонов единицы
массы.
13. Оборудование
для контроля
содержания солей
тяжелых металлов в
объектах окружающей
среды с пределом
обнаружения
0,01 мг/кг.
2   Приобрести или     Информа-  Комитет по  IY     2002 г. Респуб-
модернизировать    ция Пра-  стандарти-  квар-  - 100   ликан-
следующее          витель-   зации, мет- тал    (выпол- ский
оборудование:      ству      рологии и          нено)   бюджет
14. Эталонное      Респуб-   сертифика-
оборудование для   лики      ции Минис-
контроля содержа-  Казах-    терства
ния бифенилов в    стан      индустрии и
пищевых продуктах            торговли
с пределом обнару-           Республики
жения 0,01 мг/кг.            Казахстан,

2. МЕМСТ 8.024          комитеті,
-75 талаптарын          "ҚазМетрИн"
ескере отырып,          РМК (келісім
сұйық тығызды.          бойынша)
ғының мемлекет.
тік алғашқы
бiрлiк эталонын
құруға арналған,
ауқымы 650:2000
кг/м 3 , 20 о С,
S=1,2х10 -6
температурадағы
жабдық.
3. MEMCT 8.024
-75 талаптарын
ескере отырып,
сұйық тығыздығы.
ның жұмыс
эталонын құруға
арналған сәйкес
ауқымы 650:2000
кг/м 3 , S=2,1х10 -2
:0,5х10 -2 жалпы
мақсаттағы ден.
симетрлер жиын.
тығы.
4. 90:1800К,
0,05х10 -6 :25х10 -6 К -1 ,
S=0,2х10 -8 :1,5х10 -8 K -1 ,
Ө=0,03х10 -8 :30х10 -8 K -1
температураларының
ауқымында тығыз
денелердiң сызықтық
ұлғаюының температу.
ралық коэффициентi
бiрлiгінiң мемле.
кеттiк эталонын
құруға арналған
жабдық.
5. 90:1800K,
0,3х10 -6 :25х10 -6 К -1 ,
б=0,25х10 -7 :10х10 -7 К -1 ,
температураларының
ауқымында бiрiншi
разрядты қатты
заттардың сызықтық
кеңеюiнiң темпера.
туралық коэффициентi
бiрлiгінiң жұмыс
эталонын құруға
арналған жабдық.
6.  0,1:10 См/м S о =3х10 -4 ,
Ө о =8х10 -4 ауқымында
электролит ерiтiн.
дiлерiнiң үлестi
электр өткiзушiлi.
гiнiң мемлекеттік
арнайы эталон
бiрлiгiн құруға
арналған жабдық.
7.  Өлшем шегi (0,01-
0,0001) моль/дм 3 ,
нитрат-ион құрамын
бақылауға арналған
жабдық.
8.  Анықтау шегі 0,01
мг/кг май және
спирттi талдау
кезiнде нитрозаминдер
құрамын бақылауға
арналған жабдық.
9.  Сыну көрсеткiшi
1,2-ден 1,7-ге
дейiн ылғалдылық,
құрғақ заттар,
экстракт және қант
құрамын бақылауға
арналған жабдық.
10. рН бiрлiгiнiң екi
эталонын құруға
арналған жабдық пен
материалдар (бiрі-
мемлекеттік, екiншiсi
жұмыс эталоны
ретiнде).
11. Анықтау шегі 0,001
мг/кг эталонды
автоматтық екi
сәулелi атомдық-
абсорбциялық спектро.
фотометр/заттар мен
материалдардың
химиялық құрамын
талдау аспаптарына
арналған үлгiлердi
даярлау жабдығы.
12. Масса бiрлiгiнiң
мемлекеттiк
эталондарын жете
жабдықтауға
арналған 1 кг,
200г, 50г, 20г,
5г күшiне,
S E =2х10 -4 :5х10 -2
мг электронды
компараторлар.
13. Анықтау шегі
0,01 мг/кг
қоршаған орта
объектілерінде
ауыр металдар
тұзының құрамын
бақылауға
арналған жабдық.
__________________________________________________________________
2   Мынадай жабдық.  Қазақ.  Қазақстан   2002 ж.  2002 ж. Республи.
тарды сатып алу  стан    Республи.   IV       - 100   калық
немесе жаңғырту: Респуб. касы Индус. тоқсаны  (орын.  бюджет
14. Анықтау шегі     ликасы. трия және            далды)
0,01 мг/кг       ның     сауда ми.
тамақ            Үкіме.  нистрлігі.
өнімдеріндегі    тіне    нің Стан.
бифенил құрамын  ақпа.   дарттау,
бақылауға арнал. рат     метрология
ған эталондық            және серти.
жабдық.                  фикаттау

15. Эталонное                РГП "КазИн-
оборудование для             Метр" (по
контроля содержа-            согласова-
ния сахара, нитри-           нию)
тов и сивушных
масел:
спектральный
диапазон от 315 до
980 нм (0,1-100)%.
16. Комплекс
трубопоршневых
автоматизированных
установок для
создания рабочего
эталона единицы
объемного и массо-
вого расхода нефти
и нефтепродуктов с
диапазоном расходов
(0,057:2800)м 3 /ч,
Dy=(8:32) дюйма,
/_\ о =0,01:0,05% с
системой автомати-
ческого управления,
сбора и обработки
информации.
3   Приобрести или     Информа-  Комитет по  IY     2003 г. Респуб-
модернизировать    ция Пра-  стандарти-  квар-  - 185   ликан-
следующее          витель-   зации, мет- тал            ский
оборудование:      ству      рологии и   2003           бюджет
17. Оборудование   Респуб-   сертифика-  г.
для создания эта-  лики      ции Минис-
лона единицы низ-  Казах-    терства
кого абсолютного   стан      индустрии и
давления, включаю-           торговли
щего вакуумметры             Республики
10 -7 :10 3 Па, 5:10%             Казахстан,
10 -8 :10 -1 Па,                  РГП "КазИн-
10:30%.                      Метр" (по
18. Климатическая            согласова-
камера с темпера-            нию)
турным режимом от
минус 50 о С до
плюс 100 о С с
погрешностью
поддержания
+-3 о С; влажность
до 100%, с пог-
решностью +-3%,
полезный объем
камеры не менее
10 м 3 .
19. Оборудование
для создания
эталона единицы
плоского угла,
включающее много-
гранную призму и
автоколлиматоры:
(0:360) о ,
дискретность не
более 10 о ,
S=0,01, Q=0,02.
20. Оборудование
для создания
эталона единицы
абсолютного
давления
(2,7:1300)*10 2 Па,
б=0,01%.
21. Динамометр
первого разряда с
учетом требований
ГОСТ 8.065-85:
200:1-10 6 Н,
/_\ о =0,06%:0,1%.
22. Оборудование
для создания
государственных
эталонов единиц
твердости по
шкалам Бриннеля.
23. Эталонные
гири: разряда 1а
(МОЗМ E 1 ) наборы
от 1 мг до 500 мг,
от 1 г до 500 г,
1 кг.
24. Оборудование
для создания
государственных
эталонов единиц
твердости по
шкалам Виккерса.
25. Оборудование
для создания
государственных
эталонов единиц
твердости по
шкалам Роквелла и
Супер-Роквелла.
26. Высокоомный
компаратор (или
мост типа F - 700)
для дооснащения
государственного
эталона темпера-
туры.
27. Оборудование
для создания эта-
лонного многофунк-
ционального авто-
матизированного
комплекса для
производства и
аттестации газовых
смесей С 3 Н 8 , СО,
С 6 , Н 14 , NO, CО 2 ,
SО 2 , H 2 S.
28. Эталоны физико-
химических величин:
реперный буферный
раствор (раствор
гидрофталата калия
с молярностью
0,05 моль/кг) для
государственного
эталона средств рН;
растворы хлористого
калия с удельной
электрической
проводимостью от
0,1 до 10 см/м при

15. Спектр ауқымы            жөніндегі
315-тен 980нм            комитеті,
дейін, (0,1-             "ҚазМетрИн"
100)%, қант,             РМК (келісім
нитриттер және           бойынша)
сивуха майлары.
ның құрамын
бақылауға арналған
эталондық жабдық.
16. Шығыс ауқымы
(0,057:2800) м 3
/ч, D y =(8:32)дюйм,
/\ =0,01:0,05%
автоматты басқару,
ақпараты жинақтау
және өңдеу жүйе.
сiмен мұнай және
мұнай өнiмдерiнiң
көлемдi және жаппай
шығысы бiрлiгінiң
жұмыс эталонын
құру үшiн құбыр.
пiспек автоматтан.
дырылған қондырғы.
лар кешенi.
__________________________________________________________________
3   Мынадай жабдық.  Қазақ.  Қазақстан   2003 ж.  2003 ж. Республи.
тарды сатып алу  стан    Республи.   IV       - 185   калық
немесе жаңғырту: Респуб. касы Индус. тоқсаны          бюджет
17. 10 -7 :10 3 Па,  ликасы. дустрия
5:10%, 10 -8 :10 -1   ның     және сауда
Па, 10:30% ва.   Үкіме.  министрлігі.
куумметрлердi    тіне    нің Стан.
қамтитын төмен   ақпарат дарттау,
абсолюттiк қысым         метрология
бірлiгінiң эта.          және серти.
лонын құруға             фикаттау
арналған жабдық.         жөніндегі
18. Температура.         комитеті,
лық режимi               "ҚазМетрИн"
минус 50 о С-дан          РМК (келісім
плюс 100 о С-ға           бойынша)
дейiн ұстамдылық
қателiгі + 3 о С,
ылғалдылығы 100%
-ға дейiн,
қателiгi + 3 о С
камераның қажетті
көлемi 10 м 3
климаттық камера.
19. (0:360) о ,
дискреттiгi 10 о
-тан аспайтын,
S=0,01, Ө=0,02
көп қабырғалы
призманы және
автоколлиматор.
ларды қамтитын
жазық бұрыш
бiрлiгінiң эта.
лонын құруға
арналған жабдық.
20. (2,7:1300)
10 2 Па, б=0,01 %
абсолюттiк қысым
бірлiгінiң эта.
лонын құруға
арналған жабдық.
21. МЕМСТ 8.065-85
талаптарын ескере
отырып, 200:1х10 6
Н, /\ 0 =0,06%:0,1%
бiрiншi дәрежелi
динамометр.
22. Бриннель шкаласы
бойынша қаттылық
бiрлiгiнiң мемле.
кеттiк эталонын
құруға арналған
жабдық.
23. Эталондық
гирьлер: 1a дәрежелi
(МОЗМ Е 1 ) 1мг-дан
500 мг-ға дейiн,
1г-дан 500 г-ға
дейiн, 1 кг
жиынтықтар.
24. Виккерс шкаласы
бойынша қаттылық
бiрлiгiнiң мемлекет.
тiк эталонын құруға
арналған жабдық.
25. Роквелл және
Супер-Роквелл
шкаласы бойынша
қаттылық бiрлiгiнiң
мемлекеттiк эталонын
құруға арналған
жабдық.
26. Мемлекеттiк
температура эталонын
жете жабдықтау үшiн
арналған жоғары оңды
компаратор (немесе
F-700 үлгiдегi
жалғаушысы).
27. C 3 H 8 , СО, C 6 H 14 ,
NO, СО 2 , SО 2 , H 2 S
газ қоспасын
өңдейтiн және
аттестаттайтын
эталондық көпфунк.
циялық автоматтан.
дырылған кешеннiң
жабдығы.
28. Физика-химия
шамаларының эталон.
дары:
рН құралдарының
мемлекеттiк эталонына
арналған реперлiк
буферлi құймасы
(калий гидрофтолаты
молярлық қоспасы
0,05 моль/кг);

температуре 298,15
К для государствен-
ного эталона изме-
рений удельной
электрической про-
водимости растворов
электролитов.
29. Модернизация
Государственного
эталона времени и
частоты.
4   Техническое обслу- Информа-  Комитет по  IY     2001 г. Респуб-
живание и сопро-   ция Пра-  стандарти-  квар-  - 5,8   ликан-
вождение государ-  витель-   зации, мет- тал    2002 г. ский
ственных эталонов. ству      рологии и   еже-   - 8,988 бюджет
30. Провести еже-  Респуб-   сертифика-  годно  2003 г.
годные поверки и   лики      ции Минис-         -18,879
сличения эталонов  Казах-    терства
с межгосударствен- стан      индустрии и
ными и международ-           торговли
ными, а также                Республики
национальными                Казахстан,
эталонами единиц             РГП "КазИн-
величин зарубежных           Метр" (по
стран.                       согласова-
31. Проводить                нию)
периодические
поверки эталонов
с целью определения
и подтверждения
соответствия
установленным
техническим
требованиям.
32. Обеспечить
условия хранения и
эксплуатации
эталонов.
33. Приобрести
расходные материалы
и дополнительные
материалы для
модернизации
эталонов.
34. Проводить
ремонт имеющихся в
наличии эталонов.
35. Проводить
обслуживание
приобретаемых и
имеющихся в наличии
эталонов.
5   Подготовка         Информа-  Комитет по  IY     2002 г. Респуб-
технико-экономи-   ция Пра-  стандарти-  квар-  - 2     ликан-
ческого обоснова-  витель-   зации, мет- тал    (выпол- ский
ния строительства  ству      рологии и   2002   нено)   бюджет
эталонного центра  Респуб-   сертифика-  г.
в г. Астане,       лики      ции Минис-
прошедшего         Казах-    терства
государственную    стан      индустрии и
экспертизу                   торговли
Республики
Казахстан,
РГП "КазИн-
Метр" (по
согласова-
нию)
6   Разработка         Информа-  Комитет по  IY     2003 г. Респуб-
проектно-сметной   ция Пра-  стандарти-  квар-  - 45    ликан-
документации       витель-   зации, мет- тал            ский
строительства      ству      рологии и   2003           бюджет
эталонного центра  Респуб-   сертифика-  г.
в г. Астане,       лики      ции Минис-
прошедшая          Казах-    терства
государственную    стан      индустрии и
экспертизу                   торговли
Республики
Казахстан,
РГП "КазИн-
Метр" (по
согласова-
нию)
-------------------------------------------------------------------

298,15 К температу.
расында электр
өткiзу үлесi 0,1-ден
10 см/м-ге дейiн
электролиттiң
құймасының электр
өткiзу үлесiнiң
мемлекеттiк өлшем
жабдықтарының
эталонына арналған
хлорлы калий құймасы.
29. Мемлекеттiк
уақыт және жиiлiк
эталонын жаңғырту.
__________________________________________________________________
4   Мемлекеттік эта. Қазақ.  Қазақстан   IV тоқ. 2001 ж. Республи.
лондарға техни.  Респуб. Республи.   сан,    - 5,8   калық
калық қызмет     ликасы. касы Индус. жыл     2002 ж. бюджет
көрсету және     ның     трия және   сайын   -8,988
оларды бiрге     Үкіме.  сауда мини.         (орын.
алып жүру:       тіне    стрлігінің          далды)
30. Шама бiрлiк. ақпарат Стандарттау,        2003 ж.
терiнiң эталон.          метрология          -18,879
дарын мемлекет.          және серти.
аралық және              фикаттау
халықаралық,             жөніндегі
сондай-ақ шет            комитеті,
елдердiң ұлттық          "ҚазМетрИн"
эталондарын жыл          РМК (келісім
сайынғы салыс.           бойынша)
тыру және тексеру
жұмыстарын жүр.
гiзу.
31. Эталондардың
белгiленген тех.
никалық талапта.
рына сәйкестiгін
анықтау және
дәлелдеу мақса.
тында кезеңді
тексерiстердi
жүргiзу.
32. Эталондарды
сақтау және
қолдану жағдай.
ларын қамтамасыз
ету.
33. Эталондарды
жаңғырту үшiн
шығыс материалдары
мен қосымша
материалдар сатып
алу.
34. Қолданыстағы
эталондарды жөн.
деудi жүргiзу.
35. Сатып алынатын
және қолданыстағы
эталондарды күту.
__________________________________________________________________
5   Мемлекеттік са.  Қазақ.  Қазақстан   2002 ж.  2002 ж. Республи.
раптамадан өткен стан    Республи.   IV       - 2     калық
Астана қаласын.  Респуб. касы Индус. тоқсаны  (орын.  бюджет
дағы эталон ор.  ликасы. трия және            далды)
талығы құрылы.   ның     сауда ми.
сының техника-   Үкіме.  нистрлігі.
экономикалық     тіне    нің Стан.
негіздемесін     ақпа.   дарттау,
дайындау         рат     метрология
және серти.
фикаттау
жөніндегі
комитеті,
"ҚазМетрИн"
РМК (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________
6   Мемлекеттік са.  Қазақ.  Қазақстан   2003 ж.  2003 ж. Республи.
раптамадан өткен стан    Республи.   IV       - 45    калық
Астана қаласын.  Респуб. касы Индус. тоқсаны          бюджет
дағы эталон ор.  ликасы. трия және
талығы құрылы.   ның     сауда ми.
сының жобалау-   Үкіме.  нистрлігі.
сметалық құжат.  тіне    нің Стан.
тамасын әзірлеу  ақпа.   дарттау,
рат     метрология
және серти.
фикаттау
жөніндегі
комитеті,
"ҚазМетрИн"
РМК (келісім
бойынша)
------------------------------------------------------------------