О внесении изменений и дополнений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 года N 1094
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2003 года N 803. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24 мая 2006 года N 449.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.05.2006 № 449.
В целях повышения уровня подготовки офицеров запаса для Вооруженных Сил Республики Казахстан из числа студентов военных кафедр высших учебных заведений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 октября 1994 г. N 1094 "Об утверждении Положений о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, о военных кафедрах при высших учебных заведениях и Перечня высших учебных заведений, в которых устанавливается военная подготовка студентов (курсантов) по программе офицеров запаса" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 40, ст. 439) следующие изменения и дополнения:
в Положении о военных кафедрах при высших учебных заведениях, утвержденном указанным постановлением:
1) в абзаце втором пункта 5 и далее по всему тексту слова "начальник учебной части - заместитель начальника военной кафедры" заменить словами "заместитель начальника военной кафедры - начальник учебной части";
2) в абзаце восьмом пункта 6 цифры "85-100%" заменить цифрами "90%";
3) в абзаце втором пункта 8 и далее по всему тексту слова "отдела вузов и вневойсковой подготовки Министерства обороны Республики Казахстан" заменить словами "структурного подразделения Министерства обороны Республики Казахстан, ответственного за подготовку офицеров запаса";
4) пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Отбор студентов для прохождения военной подготовки проводится из числа студентов, обучающихся в высшем учебном заведении, как по государственному образовательному заказу, так и на платной основе, отборочной комиссией по их личным заявлениям, которые подаются на имя ректора.
При отборе студентов учитываются:
результаты медицинского освидетельствования медицинской призывной комиссии департаментов областей (управлений и отделов районов и городов) по делам обороны;
среднегодовой балл успеваемости студента в учебном заведении, определяемом по результатам сдачи экзаменов;
результатов выполнения нормативов по физической подготовке, установленных для студентов высших учебных заведений.
Эти показатели рассматриваются на заседании отборочной комиссии, в состав которой входят представители:
от Министерства обороны Республики Казахстан - председатель;
от министерств, в ведении которых находятся высшие учебные заведения - сопредседатель;
от Министерства обороны Республики Казахстан, от министерств, в ведении которых находятся высшие учебные заведения, от высшего учебного заведения - члены.
Результаты заседания отборочной комиссии оформляются протоколом.
Зачисление студентов, отобранных отборочной комиссией для прохождения военной подготовки, оформляется приказом ректора высшего учебного заведения на основании протокола отборочной комиссии по представлению начальника военной кафедры.";

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2003 жылғы 12 тамыздағы N 803 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.05.24. N 449 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Жоғары оқу орындары әскери кафедраларының студенттерi қатарынан Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi үшiн запастағы офицерлердi даярлау деңгейiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жоғары оқу орындарының студенттерiн (курсанттарын) запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлау туралы, жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ережелердi және запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша студенттердiң (курсанттардың) әскери даярлығы белгiленген жоғары оқу орындарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 қазандағы N 1094  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1994 ж., N 40, 439-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жоғары оқу орындары жанындағы әскери кафедралар туралы ережеде:
1) 5-тармақтың екiншi абзацындағы және бұдан әрi бүкiл мәтiн бойынша "оқу бөлiмiнiң бастығы - әскери кафедра бастығының орынбасары" деген сөздер "әскери кафедра бастығының орынбасары - оқу бөлiмiнiң бастығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-тармақтың сегiзiншi абзацындағы "85-100" деген сандар "90" деген сандармен ауыстырылсын;
3) 8-тармақтың екiншi абзацындағы және бұдан әрi бүкiл мәтiн бойынша "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң жоғары оқу орындар және әскерден тыс даярлау бөлiмi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң запастағы офицерлердi даярлауға жауапты құрылымдық бөлiмшесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Әскери даярлықтан өту үшiн студенттер iрiктеудi мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бойынша да, ақылы негiзде де жоғары оқу орындарында оқитын студенттер қатарынан ректордың атына берiлетiн олардың жеке өтiнiштерi бойынша iрiктеу комиссиясы жүргiзедi.
Студенттердi iрiктеу кезiнде мыналар ескерiледi:
облыстардың қорғаныс iстерi жөнiндегi департаментiнiң (аудандар мен қалалардың басқармалары мен бөлiмдерiнiң) медициналық шақыру комиссиясының медициналық жағының куәландыру қорытындылары;
емтихан тапсыру қорытындылары бойынша айқындалатын оқу орнындағы студент үлгерiмiнiң орташа жылдық балы;
жоғары оқу орындарының студенттерi үшiн белгiленген дене даярлығы бойынша нормативтердi орындау қорытындылары.
Осы көрсеткiштер құрамына мынадай өкiлдер енетiн iрiктеу комиссиясының мәжiлiсiнде қаралады:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiнен - төраға;
қарамағында жоғары оқу орындары бар министрлiктерден - тең төраға;
қарамағында жоғары оқу орындары бар Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiнен, министрлiктерден, жоғары оқу орнынан - мүшелер.
Iрiктеу комиссиясы мәжiлiсiнiң қорытындылары хаттамамен ресiмделедi.
Ірiктеу комиссиясы iрiктеген студенттердi әскери даярлықтан өту үшiн қабылдау әскери кафедра бастығының ұсынуы бойынша iрiктеу комиссиясының хаттамасы негiзiнде жоғары оқу орны ректорының бұйрығымен ресiмделедi.";

5) абзац первый пункта 30 изложить в следующей редакции:
"30. Годность студентов к военной службе определяется перед началом занятий на военной кафедре и перед началом учебных сборов (стажировок) в войсках по результатам их медицинского освидетельствования военно-врачебных комиссий департаментов областей (управлений и отделов районов и города) по делам обороны, которое проводится два раза в год совместно с призывом граждан Республики Казахстан на срочную военную службу.";
6) в приложении 1 цифры "19_" заменить цифрами "20_";
7) в приложении 2 слова "Министр обороны" заменить словами "Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил";
слова "отдела вузов и вневойсковой подготовки Министерства обороны Республики Казахстан" заменить словами "структурного подразделения Министерства обороны Республики Казахстан, ответственного за подготовку офицеров запаса";
цифры "19_" заменить цифрами "20_";
В Положении о военной подготовке студентов (курсантов) высших учебных заведений по программе офицеров запаса, утвержденном указанным постановлением:
1) пункт 1 после слова "Казахстан" дополнить словами "по разнарядке Министерства обороны Республики Казахстан";
2) абзац второй пункта 4 исключить;
3) в абзаце третьем пункта 4 слова "(только для предъявивших жалобы на состояние здоровья)" исключить;
4) абзац третий пункта 17 исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

5) 30-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Студенттердiң әскери қызметке жарамдылығы әскери кафедрадағы сабақ басталар алдында және әскерлердегi оқу-жаттығу жиындары (тағлымдамалар) басталар алдында, Қазақстан Республикасының азаматтарын мерзiмдi әскери қызметке шақырумен бiрге жылына екi рет жүргiзiлетiн жергiлiктi әскери басқару органдары әскери-дәрiгерлiк комиссиясының оларды медициналық жағынан куәландыру қорытындылары бойынша айқындалады";
6) 1-қосымшадағы "199" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
7) 2-қосымшадағы "Қорғаныс министрi" деген сөздер "Қарулы Күштерi Бас штабының бастығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жоғары оқу орындары және әскерден тыс даярлық бөлiмiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң запастағы офицерлердi даярлауға жауапты құрылымдық бөлiмшесiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"199__" деген сандар "20__" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Жоғары оқу орындарының студенттерін (курсанттарын) запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлау туралы ережеде:
1) 1-тармақтағы "әскери даярлау" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң тәртiптемесi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 4-тармақтың екiншi абзацы алынып тасталсын;
3) 4-тармақтың үшiншi абзацындағы "(тек денсаулығына шағынғандар үшiн)" деген сөздер алынып тасталсын;
4) 17-тармақтың үшiншi абзацы алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі