О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 205
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2003 года N 863
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 205 "О некоторых вопросах государственных закупок зерна урожая 2003 года и утверждении Правил государственных закупок услуг по хранению государственных ресурсов зерна, Правил государственных закупок услуг по перемещению государственных ресурсов зерна" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 9, ст. 103) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
слова "до 500000 (пятьсот тысяч) тонн" заменить словами "до 405722 (четыреста пять тысяч семьсот двадцать две) тонн";
абзацы второй, третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"в объеме до 215500 (двести пятнадцать тысяч пятьсот) тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 2851065000 (два миллиарда восемьсот пятьдесят один миллион шестьдесят пять тысяч) тенге по цене не менее 13230 (тринадцать тысяч двести тридцать) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор; при этом на сумму 2267060000 (два миллиарда двести шестьдесят семь миллионов шестьдесят тысяч) тенге из расчета 10520 (десять тысяч пятьсот двадцать) тенге за одну тонну зачтенного физического веса в срок до 25 июля 2003 года с последующей доплатой по факту поставки зерна из расчета 2710 тенге за одну тонну зачтенного физического веса на сумму 584005000 (пятьсот восемьдесят четыре миллиона пять тысяч) тенге;
в объеме до 30000 (тридцать тысяч) тонн зерна продовольственной твердой пшеницы на сумму 507150000 (пятьсот семь миллионов сто пятьдесят тысяч) тенге по цене не менее 16905(шестнадцать тысяч девятьсот пять) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор; при этом на сумму 483000000 (четыреста восемьдесят три миллиона) тенге из расчета 16100 (шестнадцать тысяч сто) тенге за одну тонну зачтенного физического веса в срок до 25 июля 2003 года с последующей доплатой по факту поставки зерна из расчета 805 тенге за одну тонну зачтенного физического веса на сумму 24150000 (двадцать четыре миллиона сто пятьдесят тысяч) тенге";
в подпункте 2):

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы N 205 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 тамыздағы N 863 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың кейбiр мәселелерi және Мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу ережесi мен Мемлекеттiк астық ресурстарының орнын ауыстыру бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 ақпандағы N 205 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2003 ж., N 9, 103-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақта:
"500000 (бес жүз мың) тоннаға дейiнгi" деген сөздер "405722 (төрт жүз бес мың жеті жүз жиырма екi) тоннаға дейiнгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшаның екiншi, үшiншi абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн қосылған құн салығын қоса алғанда, 13230 (он үш мың екi жүз отыз) теңгеден кем емес баға бойынша 2851065000 (екi миллиард сегiз жүз елу бiр миллион алпыс бес мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 215500 (екi жүз он бес мың бес жүз) тоннаға дейiнгi көлемдегi азық-түлiктiк жұмсақ бидай астығын; бұл ретте есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 10520 (он мың бес жүз жиырма) теңге есебімен 2267060000 (екi миллиард екi жүз алпыс жетi миллион алпыс мың) теңге сомасына 2003 жылғы 25 шiлдеге дейiнгi мерзiмге кейiннен астықты жеткiзiп беру фактiсi бойынша есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 2710 теңге есебiмен 584005000 (бec жүз сексен төрт миллион бес мың) теңге сомасына;
есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн қосылған құн салығын қоса алғанда, 16905 (он алты мың тоғыз жүз бес) теңгеден кем емес баға бойынша 507150000 (бec жүз жеті миллион бір жүз елу мың) теңге сомасында және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 30000 (отыз мың) тоннаға дейiнгi көлемдегі азық-түлiктiк қатты бидай астығын; бұл ретте есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 16100 (он алты мың бір жүз) теңге есебiмен 483000000 (төрт жүз сексен үш миллион) теңге сомасына 2003 жылғы 25 шiлдеге дейiнгi мерзiмде кейiннен астықты жеткiзiп беру фактiсi бойынша есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 805 теңге есебімен 24150000 (жиырма төрт миллион жүз елу мың) теңге сомасына";
2) тармақшада:

в абзаце втором слова "до 252500 (двести пятьдесят две тысячи пятьсот) тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 2656300000 (два миллиарда шестьсот пятьдесят шесть миллионов триста тысяч) тенге по цене не менее 10520 (десять тысяч пятьсот двадцать) тенге" заменить словами "до 159222 (сто пятьдесят девять тысяч двести двадцать две) тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 2106505000 (два миллиарда сто шесть миллионов пятьсот пять тысяч) тенге по цене не менее 13230 (тринадцать тысяч двести тридцать)";
в абзаце третьем слова "до 2000 (две тысячи) тонн семян сои на сумму 93640000 (девяносто три миллиона шестьсот сорок тысяч) тенге по цене не менее 46820 (сорок шесть тысяч восемьсот двадцать)" заменить словами "до 1000 (одна тысяча) тонн семян сои на сумму 35280000 (тридцать пять миллионов двести восемьдесят тысяч) тенге по цене не менее 35280 (тридцать пять тысяч двести восемьдесят)";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае непоставки или недопоставки зерна по договорам на закуп зерна посредством весенне-летнего финансирования денежные средства, неиспользованные для доплаты, а также поступившие в порядке погашения задолженности за непоставленное зерно, используются для прямого закупа зерна.";
в Правилах государственных закупок зерна урожая 2003 года в государственные ресурсы зерна, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) пункта 9 цифры "760", "24,0", "12,5" и "1,0" заменить соответственно цифрами "730", "23,0", "12,0" и "2,0";
дополнить пунктом 16 следующего содержания:
"16. Для осуществления доплаты агент заключает с продавцами дополнительные соглашения по форме, утвержденной агентом.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

екiншi абзацтағы "10520 (он мың бес жүз жиырма) теңгеден кем емес баға бойынша 2656300000 (екi миллиард алты жүз елу алты миллион үш жүз мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған кұн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 252500 (екі жүз елу екi мың бес жүз) тоннаға дейiнгi көлемдегi азық-түлiктiк жұмсақ бидай астығы" деген сөздер "13230 (он үш мың екі жүз отыз) теңгеден кем емес баға бойынша 2106505000 (екі миллиард бiр жүз алты миллион бес жүз бес мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 159222 (жүз елу тоғыз мың екi жүз жиырма екi) тоннаға дейінгі көлемдегi азық-түлiктiк жұмсақ бидай астығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "46820 (қырық алты мың сегiз жүз жиырма) теңгеден кем емес баға бойынша 93640000 (тоқсан үш миллион алты жүз қырық мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 2000 (екi мың) тоннаға дейiнгi көлемдегі қытай бұршағы" деген сөздер "35280 (отыз бес мың екі жүз сексен) теңгеден кем емес баға бойынша 35280000 (отыз бес миллион екі жүз сексен мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 1000 (бiр мың) тоннаға дейiнгi көлемдегi қытай бұршағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы астық сатып алу шарттары бойынша астықты жеткiзбеген немесе толық жеткiзбеген жағдайда қосымша төлем үшiн пайдаланылмаған, сондай-ақ жеткiзiлмеген астықтың берешегiн өтеу тәртiбiмен түскен ақша қаражаты астықты тiкелей сатып алуға пайдаланылады.";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк астық ресурстарына 2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу ережесiнде:
9-тармақтың 1) тармақшасындағы "760", "24,0", "12,5" және "1,0" деген сандар тиiсiнше "750", "23,0", "12,0" және "2,0" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16-тармақпен толықтырылсын:
"16. Агент қосымша төлемдi жүзеге асыру үшiн сатушылармен агент бекiткен нысан бойынша қосымша келiсiмдер жасайды.".
2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі