О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Протокола о прекращении многосторонних договоров, заключенных в рамках Содружества Независимых Государств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2003 года N 1192
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Протокола о прекращении многосторонних договоров, заключенных в рамках Содружества Независимых Государств".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан
Об утверждении Протокола о прекращении многосторонних
договоров, заключенных в рамках Содружества Независимых
Государств
Руководствуясь решением Совета глав государств Содружества Независимых Государств о совершенствовании и реформировании структуры органов Содружества Независимых Государств от 2 апреля 1999 года, в целях совершенствования договорно-правовой базы Содружества Независимых Государств постановляю:
1. Утвердить прилагаемый Протокол о прекращении многосторонних договоров, заключенных в рамках Содружества Независимых Государств, совершенный в городе Минске 1 декабря 2000 года.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Официально
заверенный
текст
Протокол
о прекращении многосторонних договоров, заключенных
в рамках Содружества Независимых Государств
Государства-участники Содружества Независимых Государств, в дальнейшем именуемые Стороны,
руководствуясь Решением Совета глав государств Содружества Независимых Государств о совершенствовании и реформировании структуры органов Содружества Независимых Государств от 2 апреля 1999 года,
в целях инвентаризации договорно-правовой базы Содружества Независимых Государств
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны констатируют прекращение договоров, перечисленных в приложении 1 к настоящему Протоколу, вследствие истечения срока их действия и заключения последующих договоров.
Статья 2
Договоры, перечисленные в приложении 2 к настоящему Протоколу, прекращают свое действие в отношениях между государствами-участниками этих договоров с даты вступления в силу настоящего Протокола.
Статья 3
Приложения 1 и 2 к настоящему Протоколу являются его неотъемлемой частью.
Статья 4
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении подписавшими его Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе Минске 1 декабря 2000 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Исполнительном комитете Содружества Независимых Государств, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Азербайджанскую Республику       За Республику Молдова
За Республику Армения               За Российскую Федерацию
За Республику Беларусь              За Республику Таджикистан
За Грузию                           За Туркменистан
За Республику Казахстан             За Республику Узбекистан
За Кыргызскую Республику            За Украину
Приложение 1
к Протоколу о прекращении
многосторонних договоров,
заключенных в рамках
Содружества Независимых
Государств
от 1 декабря 2000 года
Международные договоры, которые прекратили свое действие
в связи с истечением срока действия или заключением
последующих договоров
-------------------------------------------------------------------
N  !        Наименование договора          !Место и дата подписания
п/п!                                       !
-------------------------------------------------------------------
1 !                  2                    !           3
-------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының шеңберiнде жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы хаттаманы бекiту туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 27 қарашадағы N 1192 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының шеңберiнде жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы хаттаманы бекiту туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының шеңберiнде жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы хаттаманы бекiту туралы
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы Мемлекеттерi басшылары кеңесiнiң Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы органдарының құрылымын жетiлдiру және реформалау туралы 1999 жылғы 2 сәуiрдегi шешiмiн басшылыққа ала отырып, Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының шарттық-құқықтық базасын жетiлдiру мақсатында қаулы етемін:
1. Қоса берiлiп отырған 2000 жылғы 1 желтоқсанда Минск қаласында жасалған Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы шеңберiнде жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы хаттама бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Бейресми аударма
Тәуелсіз мемлекеттер достастығының шеңберінде
жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы
Хаттама
Ресми
куәландырылған
мәтiн
Тәуелсіз мемлекеттер достастығының шеңберінде
жасасқан көп жақты шарттарды тоқтату туралы
Хаттама
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы-мемлекеттер,
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы Мемлекеттерi басшылары кеңесiнiң Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы органдарының құрылымын жетiлдiру және реформалау туралы 1999 жылғы 2 сәуiрдегі шешiмiн басшылыққа ала отырып
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының шарттық-құқықтық базасын түгендеу мақсатында
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Тараптар қолданыс мерзiмi аяқталуына және кейiнiрек шарттар жасалуына байланысты осы Хаттаманың 1-қосымшасында тiзбеленген шарттар тоқтатылғандығын атап өтедi.
2-бап
Осы Хаттаманың 2-қосымшасында тiзбеленген шарттар, осы шарттарға қатысушы-мемлекеттер арасындағы қарым-қатынаста өзiнiң қолданысын осы Хаттама күшiне енген күннен бастап тоқтатады.
3-бап
Осы Хаттаманың 1 және 2-қосымшалары оның ажырамас бөлiктерi болып табылады.
4-бап
Осы Хаттама оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшілiк рәсiмдердi оған қол қойған Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап күшiне енеді.
Минск қаласында 2000 жылғы 1 желтоқсанда орыс тiлiнде бiр түпнұсқа дана болып жасалды. Түпнұсқа дана Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының Атқарушы комитетiнде сақталады, ол осы Хаттамаға қол қойған әрбiр мемлекетке оның куәландырылған көшiрмесiн жiбередi.
Әзiрбайжан Республикасы           Молдова Республикасы
үшін                              үшін
Армения Республикасы              Ресей Федерациясы
үшiн                              үшiн
Беларусь Республикасы             Тәжiкстан Республикасы
үшiн                              үшiн
Грузия                            Түрiкменстан
үшiн                              үшiн
Қазақстан Республикасы            Өзбекстан Республикасы
үшiн                              үшiн
Қырғыз Республикасы               Украина
үшiн                              үшiн
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы
шеңберiнде жасасқан көп жақты
шарттарды тоқтату туралы 2000
жылғы 1 желтоқсандағы хаттаманың
1-қосымшасы
Қолданыс мерзiмi аяқталуына немесе кейiнiрек шарттардың жасалуына байланысты өзiнiң қолданысын тоқтатқан халықаралық шарттар
_________________________________________________________________
N        Шарттардың атауы                Қол қойылған жерi
p/c                                         және күнi
_________________________________________________________________
1               2                                3
_________________________________________________________________

1.  Соглашение о порядке транзита           г. Москва, 08.02.92 г.,
СГП
2.  Соглашение о регулировании              г. Минск, 14.02.92 г.,
взаимоотношений государств Содружества  СГГ
в области торгово-экономического
сотрудничества в 1992 году
3.  Соглашение о научно-техническом         г. Москва, 13.03.92 г.,
сотрудничестве в рамках государств-     СГП
участников Содружества Независимых
Государств
4.  Соглашение о прямых научно-технических  г. Москва, 13.03.92 г.,
связях в рамках Содружества             СГП
Независимых Государств
5.  Соглашение о совместном использовании   г. Москва, 13.03.92 г.,
научно-технических объектов в рамках    СГП
Содружества Независимых Государств
6.  Соглашение о сотрудничестве в области   г. Москва, 13.03.92 г.,
подготовки научных и научно-            СГП
педагогических кадров и нострификации
документов об их квалификации в рамках
Содружества Независимых Государств
7.  Соглашение об обеспечении единства      г. Ташкент,
измерений в Объединенных Вооруженных    15.05.92 г., СГП
Силах Содружества и Вооруженных Силах
государств-участников Соглашения
8.  Соглашение о системе противовоздушной   г. Москва, 06.07.92 г.,
обороны                                 СГГ
9.  Соглашение об организации деятельности  г. Москва, 06.07.92 г.,
Главного командования Объединенных      СГГ
Вооруженных Сил Содружества
Независимых Государств на переходный
период
10. Соглашение об организации работ по      г. Москва, 13.11.92 г.,
межгосударственной стандартизации       СГП
вооружения и военной техники
11. Соглашение о подготовке военных кадров  г. Москва, 13.11.92 г.,
СГП
12. Соглашение о Положении о Совете         г. Минск, 22.01.93 г.,
министров обороны государств-           СГГ
участников Содружества Независимых
Государств
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Протоколу о прекращении
многосторонних договоров,
заключенных в рамках
Содружества Независимых
Государств
от 1 декабря 2000 года
Международные договоры, действие которых прекращается
-------------------------------------------------------------------
N  !        Наименование договора          !Место и дата подписания
п/п!                                       !
-------------------------------------------------------------------
1 !                  2                    !           3
-------------------------------------------------------------------
1.  Соглашение Совета глав государств-      г. Минск, 30.12.91 г.,
участников СНГ о Вооруженных Силах и    СГГ
Пограничных войсках

1. Транзит тәртібi туралы келiсiм            Мәскеу қаласы,
1992 ж.08.02., YБК
2. Достастық мемлекеттерiнiң сауда-          Минск қаласы,
экономикалық ынтымақтастығы                  1992 ж 14.02., МБК
саласындағы өзара қарым-қатынастарын
реттеу туралы 1992 жылғы келiсiм
3. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына         Мәскеу қаласы,
Қатысушы-мемлекеттер шеңберiндегi            1992 ж.13.03., ҮБК
ғылыми-техникалық ынтымақтастық
туралы келiсiм
4. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы           Мәскеу қаласы,
шеңберiндегi тiкелей ғылыми-техникалық       1992 ж.13.03., YБК
байланыстар туралы келiсiм
5. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы           Мәскеу қаласы,
шеңберiндегi ғылыми-техникалық               1992 ж.13.03., ҮБК
объектiлерді бiрлесiп пайдалану
туралы келiсiм
6. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы           Мәскеу қаласы,
шеңберiндегi ғылыми және ғылыми-             1992 ж.13.03., ҮБК
педагогикалық кадрларды даярлау
және олардың бiлiктiлiгi туралы
құжаттарды нострификациялау
саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiм
7. Достастықтың Бiрлескен Қарулы             Ташкент қаласы,
Күштерiндегі және қатысушы                   1992 ж.15.05., YБК
мемлекеттердiң Қарулы Күштерiндегi
өлшемдер бiрлiгiн қамтамасыз ету
туралы келiсiм
8. Әуе шабуылына қарсы қорғану               Мәскеу қаласы,
жүйесi жөнiндегi келiсiм                     1992 ж.06.07., МБК
9. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының        Мәскеу қаласы,
Бiрлескен Қарулы Күштерi Бас                 1992 ж.06.07., МБК
қолбасшылығының өтпелi кезеңдегі
қызметiн ұйымдастыру туралы келiсiм
10. Қару-жарақ және әскери техниканы         Мәскеу қаласы,
мемлекетаралық стандартқа келтiру            1992 ж. 13.11., ҮБК
жөнiндегі жұмыстарды ұйымдастыру
туралы келісім
11. Әскери кадрларды даярлау                 Мәскеу қаласы,
туралы келiсiм                               1992 ж.13.11., YБК
12. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына        Минск қаласы,
қатысушы мемлекеттердiң Қорғаныс             1993 ж.22.01., МБК
министрлерiнiң Кеңесi жөнiндегі
ереже туралы келiсiм
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы
шеңберiнде жасасқан көп жақты
шарттарды тоқтату туралы
хаттаманың 2-қосымшасы
Қолданысы тоқтатылатын халықаралық шарттар
_________________________________________________________________
N               Шарттардың атауы              Қол қойылған жерi
P/c                                              және уақыты
_________________________________________________________________
1                    2                               3
_________________________________________________________________
1. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына             Минск қаласы,
қатысушы мемлекеттер басшылары кеңесiнiң         1991 ж.30.12., МБК
Қарулы күштер және Шекаралық әскерлер
туралы келiсiмi

2.  Соглашение между государствами-         г. Минск, 30.12.91 г.,
участниками Содружества Независимых     СГГ
Государств по Стратегическим силам
3.  Соглашение о Военной присяге в Силах    г. Москва, 16.01.92 г.,
общего назначения                       СГГ
4.  Соглашение государств-участников        г. Москва, 16.01.92 г.,
Содружества Независимых Государств      СГГ
о Военной присяге в стратегических
силах
5.  Соглашение между государствами-         г. Минск, 14.02.92 г.,
участниками Содружества Независимых     СГГ
Государств о формировании единого
оборонного бюджета и порядке
финансирования Вооруженных Сил
государств Содружества
6.  Соглашение между государствами-         г. Минск, 14.02.92 г.,
участниками Содружества Независимых     СГГ
Государств о статусе Стратегических
сил
7.  Соглашение о принципах обеспечения      г. Минск, 14.02.92 г.,
Вооруженных Сил государств-участников   СГГ
Содружества вооружением, техникой,
материальными средствами, организации
производственной деятельности
ремонтных предприятий, научно-
исследовательских и опытно-конструк-
торских работ
8.  Соглашение между Республикой Армения,   г. Минск, 14.02.92 г.,
Республикой Беларусь, Республикой       СГГ
Казахстан, Республикой Кыргызстан,
Российской Федерацией, Республикой
Таджикистан, Туркменистаном и
Республикой Узбекистан о Силах общего
назначения на переходный период
9.  Соглашение о полномочиях высших         г. Киев, 20.03.92 г.,
органов Содружества Независимых         СГГ
Государств по вопросам обороны
10. Соглашение о правовых основах           г. Киев, 20.03.92 г.,
деятельности Объединенных Вооруженных   СГГ
Сил Содружества Независимых
Государств
11. Соглашение о принципах комплектования   г. Киев, 20.03.92 г.,
Объединенных Вооруженных Сил            СГГ
Содружества Независимых Государств и
прохождения в них военной службы
12. Соглашение о статусе Сил общего         г. Киев, 20.03.92 г.,
назначения Объединенных Вооруженных     СГГ
Сил на переходный период
13. Соглашение о статусе Пограничных        г. Киев, 20.03.92 г.,
войск Содружества Независимых           СГГ
Государств
14. Соглашение об Объединенных Вооруженных  г. Киев, 20.03.92 г.,
Силах на переходный период              СГГ
15. Соглашение об охране государственных    г. Киев, 20.03.92 г.,
границ и морских экономических зон      СГГ
государств-участников СНГ

2. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына             Минск қаласы,
қатысушы мемлекеттер арасындағы Стратегиялық     1991 ж.30.12., МБК
күштер жөнiндегi келiсiм
3. Ортақ мақсаттағы күштерде                     Мәскеу қаласы,
Әскери ант беру туралы келiсiм                   1992 ж.16.01., МБК
4. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына             Мәскеу қаласы,
қатысушы мемлекеттердiң стратегиялық             1992 ж.16.01., МБК
күштерiнде Әскери ант беру туралы келiсiм
5. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына             Минск қаласы,
қатысушы мемлекеттер арасындағы Достастық        1992 ж. 14.02., МБК
мемлекеттерiнiң бiрыңғай қорғаныс бюджетiн
және қарулы күштердi қаржыландыру тәртiбiн
қалыптастыру туралы келiсiм
6. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына             Минск қаласы,
қатысушы мемлекеттер арасындағы Стратегиялық     1992 ж.14.02., МБК
күштердiң мәртебесi туралы келiсiм
7. Достастыққа қатысушы мемлекеттердiң           Минск қаласы,
Қарулы Күштерiн қару-жарақпен, техникамен,       1992 ж.14.02., МБК
материалдық құралдармен қамтамасыз ету,
жөндеу кәсiпорындарының өндірiстiк қызметiн,
ғылыми зерттеу және тәжiрибелiк-
конструкторлық жұмыстарын ұйымдастыру
қағидаттары туралы келiсiм
8. Армения Республикасы,                         Минск қаласы,
Беларусь Республикасы,                           1992 ж.14.02., МБК
Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы,
Ресей Федерациясы, Тәжiкстан Республикасы,
Түрiкменстан және Өзбекстан Республикасы
арасындағы өтпелi кезеңдегi ортақ мақсаттағы
күштер туралы келiсiм
9. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының            Киев қаласы,
жоғарғы органдарының қорғаныс мәселелерi         1992 ж.20.03., МБК
жөнiндегі өкiлеттiктерi туралы келiсiм
10. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы              Киев қаласы,
Бiрлескен Қарулы Күштерi қызметінiң              1992 ж .20.03., МБК
құқықтық негiздерi туралы келiсiм
11. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы              Киев қаласы,
Бiрлескен Қарулы күштерiн iрiктеп алу            1992 ж.20.03., МБК
және онда әскери қызметтi өтеу
қағидаттары туралы келiсiм
12. Бiрлескен Қарулы Күштердiң ортақ             Киев қаласы,
мақсаттағы күштерiнiң өтпелi кезеңдегі           1992 ж.20.03., МБК
мәртебесi туралы келiсiм
13. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының           Киев қаласы,
Шекаралық әскерлерiнiң мәртебесi                 1992 ж.20.03., МБК
туралы келiсiм
14. Өтпелi кезеңдегi Бiрлескен Қарулы            Киев қаласы,
Күштер туралы келiсiм                            1992 ж.20.03., МБК
15. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына            Киев қаласы,
қатысушы мемлекеттердің шекараларын және         1992 ж.20.03., МБК
теңiздегi экономикалық аймақтарын
қорғау туралы келiсiм

16. Соглашение о принципах комплектования   г. Ташкент,
Пограничных войск Содружества и         15.05.92 г., СГГ
прохождения в них военной службы
17. Соглашение о порядке финансирования     г. Ташкент,
Пограничных войск Содружества           15.05.92 г., СГГ
18. Соглашение о правоохранительных         г. Ташкент,
органах в Объединенных Вооруженных      15.05.92 г., СГГ
Силах и Вооруженных Силах
государств-участников Содружества
Независимых Государств
19. Соглашение о принципах обеспечения      г. Ташкент,
Пограничных войск вооружением, военной  15.05.92 г., СГП
техникой и другими материальными
средствами, организации научно-
исследовательских и опытно-конструк-
торских работ
20. Соглашение об организации               г. Ташкент,
разведывательного обеспечения           15.05.92 г., СГП
Объединенных Вооруженных Сил
Содружества Независимых Государств
21. Соглашение о Временных правилах         г. Ташкент,
процедуры Совета глав государств и      15.05.92 г., СГГ
Совета глав правительств государств-
участников Содружества Независимых
Государств
22. Соглашение об информационном            г. Минск, 26.06.92 г.,
обеспечении системы управления и        СГП
защите секретов Пограничных войск
23. Соглашение об организации медицинского  г. Минск, 26.06.92 г.,
обеспечения военнослужащих и членов     СГП
их семей, рабочих и служащих
Пограничных войск
24. Соглашение о межгосударственном обмене  г. Минск, 26.06.92 г.,
научно-технической информацией          СГП
25. Соглашение о защите интересов           г. Москва, 06.07.92 г.,
государств рублевой зоны в случае       СГГ
введения отдельными государствами
национальной валюты
26. Соглашение о Главнокомандующем          г. Москва, 06.07.92 г.,
пограничными войсками                   СГГ
27. Соглашение о создании Консультативной   г. Бишкек, 09.10.92 г.,
экономической рабочей комиссии при      СГГ, СГП
Совете глав государств и Совете
глав правительств Содружества
Независимых Государств
28. Соглашение о единой денежной системе и  г. Бишкек, 09.10.92 г.,
согласованной денежно-кредитной и       СГГ, СГП
валютной политике государств,
сохранивших рубль в качестве законного
платежного средства

16. Достастықтың Шекаралық әскерлерiн            Ташкент қаласы,
iрiктеп алу және онда әскери қызметтi            1992 ж. 15.05., МБК
өтеу қағидаттары туралы келiсiм
17. Достастықтың Шекаралық әскерлерiн            Ташкент қаласы,
қаржыландыру тәртібi туралы келiсiм              1992 ж.15.05., МБК
18. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына            Ташкент қаласы,
қатысушы мемлекеттердiң Бiрлескен Қарулы         1992 ж.15.05., МБК
Күштерiндегi және Қарулы күштерiндегі
құқық қорғау органдары туралы келiсiм
19. Шекаралық әскерлердi қару-жарақпен,          Ташкент қаласы,
әскери техникамен және басқа да материалдық      1992 ж.15.05., YБК
құралдармен қамтамасыз ету, ғылыми-зерттеу
және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарын
ұйымдастыру қағидаттары туралы келiсiм
20. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының           Ташкент қаласы,
Бiрлескен Қарулы Күштерiн барлаумен              1992 ж.15.05., ҮБК
қамтамасыз етудi ұйымдастыру туралы келiсiм
21. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына            Ташкент қаласы,
қатысушы мемлекеттердiң Мемлекет басшылары       1992 ж.15.05., МБК
кеңесiнiң және Үкiмет басшылары кеңесiнiң
рәсiмдерінiң уақытша ережелерi туралы келiсiм
22. Шекаралық әскерлердің басқару жүйесiн        Минск қаласы,
ақпараттық қамтамасыз ету және құпияларын        1992 ж.26.06., YБК
қорғау туралы келiсiм
23. Шекаралық әскерлердiң әскери                  Минск қаласы,
қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн,    1992 ж.26.06., YБК
жұмысшылар мен қызметшiлердi медициналық
қамтамасыз етудi ұйымдастыру туралы келiсiм
24. Ғылыми-техникалық ақпаратты                  Минск қаласы,
мемлекетаралық алмасу туралы келiсiм             1992 ж.26.06., ҮБК
25. Жекелеген мемлекеттер ұлттық                 Мәскеу қаласы,
валютаны енгiзген жағдайда рубль                 1992 ж.06.07., МБК
аймағындағы мемлекеттердiң мүддесiн қорғау
туралы келiсiм
26. Шекаралық әскерлердiң Бас қолбасшысы         Мәскеу қаласы,
туралы келiсiм                                   1992 ж.06.07., МБК
27. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының           Бiшкек қаласы,
Мемлекеттер басшылары кеңесiнiң және Үкiмет      1992 ж.09.10.,
басшылары кеңесiнiң жанынан Консультативтiк         МБК, ҮБК
экономикалық жұмыс комиссиясын құру
туралы келісім
28. Заңды төлем құралы ретінде рубльді           Бiшкек қаласы,
сақтаған мемлекеттердiң бiртұтас                  1992 ж.09.10.,
ақша жүйесi және келiсiлген ақша-кредиттік,         МБК, ҮБК
сондай-ақ валюталық саясаты туралы келiсiм