О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1379
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1371
Во исполнение Указа  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2003 года N 1189 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1379 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе IV "Затраты":
1) в функциональной группе 3 "Общественный порядок и безопасность":
строки:
"230 Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                         19500
104  Государственная программа борьбы с наркоманией
и наркобизнесом                                             19500"
исключить;
дополнить администратором 235 "Министерство культуры
Республики Казахстан" и программой 104 следующего содержания:
"235 Министерство культуры Республики Казахстан         3700
104  Государственная программа борьбы с наркоманией
и наркобизнесом                                              3700";
дополнить администратором 236 "Министерство информации
Республики Казахстан" и программой 104 следующего содержания:
"236 Министерство информации Республики Казахстан      15800
104 Государственная программа борьбы с наркоманией
и наркобизнесом                                              15800";
2) в функциональной группе 4 "Образование":
строки:
"230 Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                                  805
010 Повышение квалификации и переподготовка кадров       805
005 Повышение квалификации государственных служащих  805"
исключить;
дополнить администратором 235 "Министерство культуры
Республики Казахстан", программой 010 и подпрограммой 005
следующего содержания:
"235 Министерство культуры Республики Казахстан          405
010 Повышение квалификации и переподготовка кадров       405
005 Повышение квалификации государственных служащих  405";
дополнить администратором 236 "Министерство информации
Республики Казахстан", программой 010 и подпрограммой 005
следующего содержания:
"236 Министерство информации Республики Казахстан        400
010 Повышение квалификации и переподготовка кадров      400

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1379 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1371 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 13 қыркүйектегi N 1189 Жарлығын  орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 желтоқсандағы N 1379 қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
"Шығындар" деген ІV бөлiмде:
1) "Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк" деген 3-функционалдық топта:
"230 Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi                                 19500
104 Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес мемлекеттiк
бағдарламасы                                                19500"
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi" деген 235-әкiмшiмен және 104-бағдарламамен толықтырылсын:
"235 Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi     3700
104 Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес мемлекеттiк
бағдарламасы                                                3700";
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi" деген 236-әкiмшiмен және 104-бағдарламамен толықтырылсын:
"236 Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi     15800
104 Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес мемлекеттiк
бағдарламасы                                                15800";
2) "Бiлiм беру" деген 4-функционалдық топта:
"230 Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлiгi                                    805
010 Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
805
005 Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру    805"
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Мәдениет      министрлiгi" деген 235-әкiмшiмен, 010-бағдарламамен және 005-кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"235 Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi       405
010 Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
405
005 Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру   405";
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi" деген 236-әкiмшiмен, 010-бағдарламамен және 005-кiшi бағдарламамен толықтырылсын:
"236 Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi       400
010 Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау
400

005 Повышение квалификации государственных служащих 400";
3) в функциональной группе 8 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
строки:
"230 Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                             10330650
001 Административные затраты                          210845
001 Аппарат центрального органа                   120125
002 Аппараты территориальных органов               90720
015  Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использование              46637
030 Государственная национальная книжная палата    14122
031 Центральный государственный архив              32515
024 Обеспечение общедоступности информации            123850
030 Национальная библиотека Республики Казахстан   89120
032 Государственная республиканская юношеская
библиотека имени Жамбыла                                     10562
033 Государственная республиканская детская
библиотека имени С.Бегалина                    14542
034 Республиканская библиотека для незрячих
и слабовидящих граждан                                        9626
031 Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы                             788054
032 Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание                            4292005
031 Аренда транспондера                           323991
032 Проведение государственной информационной
политики через Республиканскую корпорацию "Телевидение и
радио Казахстана"                                          2085349
033 Проведение государственной информационной
политики через Агентство "Хабар"                           1642488
035 Проведение государственной информационной
политики в рамках делового сотрудничества со странами СНГ    36655
037 Проведение государственной языковой политики
через электронные средства массовой информации              150000
038 Внедрение и пропаганда налогового и
таможенного законодательства                                 53522
033 Формирование издательских программ по социально
важным видам литературы                                     250000
035 Проведение молодежной политики                    140571
030 Организация мероприятий по молодежной
политике                                                     10000
031 Реализация социально-ориентированных
молодежных программ                                         130571
037 Проведение государственной политики в области
обеспечения внутриполитической стабильности и общественного
согласия                                                     35000

005 Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру  400";
3) "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк" деген 8-функционалдық топта:
"230 Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлiгi                              10330650
001 Әкiмшiлiк шығындар                                210845
001 Орталық органның аппараты                       120125
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 90720
015 Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану                  46637
030 Мемлекеттiк ұлттық кiтап палатасы                14122
031 Орталық мемлекеттiк мұрағат                      32515
024 Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету
123850
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы     89120
032 Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер
кiтапханасы                                                  10562
033 С. Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар
кiтапханасы                                                  14542
034 Зағип және көзi нашар көретiн азаматтарға арналған
республикалық кiтапхана                                       9626
031 Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық
саясатты жүргізу                                            788054
032 Телерадио хабарлары арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты
жүргізу                                                    4292005
031 Транспондер жалдау                              323991
032 "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық
корпорациясы арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу
2085349
033 "Хабар" агенттiгi арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясат
жүргізу                                                    1642488
035 ТМД елдерiмен iскерлiк ынтымақтастық шеңберiнде
мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу                        36655
037 Электронды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы
мемлекеттiк тiл саясатын жүргiзу                            150000
038 Салық және кеден заңдарын енгiзу және насихаттау
53522
033 Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша баспа
бағдарламаларын қалыптастыру                                250000
035 Жастар саясатын жүргiзу                           140571
030 Жастар саясаты жөнiнде iс-шаралар ұйымдастыру    10000
031 Әлеуметтiк бағдар ұстанған жастар бағдарламаларын iске
асыру                                                       130571
037 Iшкi саяси тұрақтылықты және қоғамдық келiсiмдi
қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу        35000

038 Развитие государственного и других языков         100000
039 Субсидирование театрально-концертных организаций  818545
040 Прикладные научные исследования в области
культуры                                                     12538
041 Хранение историко-культурных ценностей            337423
030 Субсидирование организаций по хранению
историко-культурных ценностей                               172255
032 Музей золота и драгоценных металлов             8334
034 Президентский центр культуры Республики
Казахстан                                                   135651
035 Музей Первого Президента Республики Казахстан  21183
046 Проведение социально-значимых и культурных
мероприятий                                                  95000
031 Проведение зрелищных мероприятий на
республиканском уровне                                       95000
047 Развитие архивного дела в Республике Казахстан     28500
050 Содержание историко-культурных заповедников
и музеев                                                     50323
030 Отрарский государственный археологический
заповедник                                                   10949
033 Национальный историко-культурный и природный
заповедник "Улы-Тау"                                          3691
034 Государственный историко-культурный
заповедник-музей "Азрет-Султан"                               5159
035 Государственный историко-культурный и
литературный мемориальный заповедник-музей имени Абая        20514
036 Государственный историко-культурный
заповедник-музей "Памятник древнего Тараза"                   3176
037 Государственный историко-культурный
заповедник-музей "Тамгалы"                                    6834
052 Производство национальных фильмов                1517663
030 Создание национальных фильмов                1456959
031 Обеспечение кинотехнологического процесса,
тиражирование и хранение национальных фильмов                60704
053 Государственные премии и стипендии                 19750
056 Увековечение памяти деятелей государства           80972
058 Проведение ремонтно-реставрационных работ
историко-культурных ценностей                      90780
059 Мероприятия по проведению Года Республики
Казахстан в России                                          794200
060 Разработка проектно-сметной документации
по проекту строительства Государственного музея
археологии и этнографии в городе Астане                      20000
200 Приобретение архивных документов для
государственных архивов                                       5500
212 Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных ценностей                   141757
030 Приобретение основных активов для Музея
золота и драгоценных металлов Республики Казахстан           16827
031 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Президентского центра культуры                   26500
032 Приобретение основных активов для Музея
Первого Президента Республики Казахстан                      28430
033 Субсидирование организаций по хранению
историко-культурных ценностей для приобретения основных
активов                                                      70000
213 Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных заповедников и музеев        25152
030 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного и литературно-
мемориального заповедника-музея имени Абая                     350
031 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного заповедника-музея
"Азрет-Султан"                                                1400
032 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного заповедника-музея
"Тамгалы"                                                    23402
214 Приобретение основных активов для архивных
учреждений                                                    1625
030 Приобретение основных активов для
Государственной национальной книжной палаты                   1625
215 Приобретение литературы и прочих основных
активов для республиканских библиотек                        37890
030 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Национальной библиотеки Республики Казахстан     20000
031 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Государственной республиканской юношеской
библиотеки им.Жамбыла                                         1190
032 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Государственной республиканской детской
библиотеки им.С.Бегалина                                       700
033 Приобретение литературы и прочих активов для
Республиканской библиотеки для незрячих и слабовидящих
граждан                                                      16000
216 Приобретение основных активов для театрально-
концертных организаций                                      248943
305 Разработка проектно-сметной документации по
капитальному ремонту Казахского театра юного зрителя
им. Г.Мусрепова                                               1500
500 Информационно-вычислительное обслуживание
Министерства информации Республики Казахстан                 15627"
исключить;
дополнить администратором 235 "Министерство культуры
Республики Казахстан", программами 001, 015, 024, 040, 041,
030, 031, 032, 033, 039, 034, 035, 036, 037, 038, 300, 204,
200, 201, 203, 202, 301 и подпрограммами 001, 030, 030, 032,
033, 034, 030, 031, 030, 032, 034, 035, 030, 030, 033, 034,
035, 036, 037, 030, 031, 030, 031, 032, 033, 030, 031, 032,
030, 031, 032, 033 следующего содержания:

038 Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту            100000
039 Театр-концерт ұйымдарын субсидиялау               818545
040 Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер  12538
041 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау                337423
030 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарға
субсидия бөлу                                               172255
032 Алтын мен бағалы металдар мұражайы                8334
034 Қазақстан Республикасының Президенттiк мәдениет
орталығы                                                    135651
035 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мұражайы
21183
046 Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды жүргiзу
95000
031 Республикалық деңгейде ойын-сауық iс-шараларын өткiзу
95000
047 Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамыту      28500
050 Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды ұстау      50323
030 Отырар мемлекеттiк археологиялық қорығы          10949
033 "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорығы
3691
034 "Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени
қорық-мұражайы                                                5159
035 Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және
әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы                             20514
036 "Ежелгi Тараз ескерткiшi" мемлекеттiк тарихи-мәдени
қорық-мұражайы                                                3176
037 "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы
6834
052 Ұлттық фильмдер шығару                           1517663
030 Ұлттық фильмдер шығару                         1456959
031 Кинотехнологиялық процестi қамтамасыз ету, ұлттық
фильмдердi көбейту және сақтау                               60704
053 Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар             19750
056 Мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте қалдыру      80972
058 Тарихи-мәдени құндылықтарды жөндеу-қайта жаңарту
жұмыстарын жүргізу                                           90780
059 Ресейде Қазақстан Республикасы жылын өткiзу жөнiндегi
iс-шаралар                                                  794200
060 Астана қаласындағы Мемлекеттiк археология мен этнография мұражайын салу жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеу                                                      20000
200 Мемлекеттiк мұрағаттар үшiн мұрағат құжаттарын сатып алу
5500
212 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдар үшiн
негiзгi активтер сатып алу                                  141757
030 Алтын және бағалы металдар мұражайы үшiн негiзгi
активтердi сатып алу                                         16827
031 Қазақстан Республикасының Президенттiк мәдениет орталығы
үшiн әдебиеттер және өзге негiзгi активтер сатып алу         26500
032 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң
мұражайы үшiн негiзгi активтердi сатып алу                   28430
033 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарға
негiзгi активтер сатып алу үшiн субсидия бөлу                70000
213 Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау жөнiндегi
ұйымдар үшiн негiзгi активтер сатып алу                      25152
030 Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы үшiн негiзгi активтердi сатып
алу                                                            350
031 "Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы
үшiн негiзгi активтер сатып алу                               1400
032 "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы үшiн
негiзгi активтер сатып алу                                   23402
214 Мұрағат мекемелерi үшiн негiзгi активтердi сатып алу
1625
030 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк ұлттық кiтап
палатасы үшiн негiзгi активтер сатып алу                      1625
215 Республикалық кiтапханалар үшiн әдебиеттердi және басқа
да негiзгi активтердi сатып алу                              37890
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы үшiн
әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу           20000
031 Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер
кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу
1190
032 С. Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар
кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтердi сатып
алу                                                            700
033 Зағип және көзi нашар көретiн азаматтарға арналған
республикалық кiтапхана үшiн әдебиеттер және өзге активтер сатып
алу                                                          16000
216 Театр-концерт ұйымдары үшiн негiзгi активтердi сатып алу
248943
305 Ғ.Мүсiрепов атындағы қазақ жас көрермен театрын күрделi жөндеу бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзiрлеу        1500
500 Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiне ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету                         15627"
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi" деген 235-әкiмшiмен, 001, 015, 024, 040, 041, 030, 031, 032, 033, 039, 034, 035, 036, 037, 038, 300, 204, 200, 201, 203, 202, 301-бағдарламалармен және 001, 030, 030, 032, 033, 034, 030, 031, 030, 032, 034, 035, 030, 030, 033, 034, 035, 036, 037, 030, 031, 030, 031, 032, 033, 030, 031, 032, 030, 031, 032, 033-кiшi бағдарламалармен толықтырылсын:

"235 Министерство культуры Республики Казахстан       4763913
001  Административные затраты                           60291
001 Аппарат центрального органа                    60291
015  Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных
изданий и их специальное использование                        32515
030 Центральный государственный архив              32515
024  Обеспечение общедоступности информации            123850
030 Национальная библиотека Республики Казахстан   89120
032 Государственная республиканская юношеская
библиотека имени Жамбыла                                      10562
033 Государственная республиканская детская
библиотека имени С.Бегалина                                   14542
034 Республиканская библиотека для незрячих
и слабовидящих граждан                                         9626
040 Проведение молодежной политики                     140571
030 Организация мероприятий по молодежной политике  10000
031 Реализация социально-ориентированных молодежных
программ                                                     130571
041 Развитие государственного и других языков          100000
030 Субсидирование театрально-концертных организаций   818545
031 Прикладные научные исследования в области
культуры                                                      12538
032 Хранение историко-культурных ценностей             337423
030 Субсидирование организаций по хранению
историко-культурных ценностей                                172255
032 Музей золота и драгоценных металлов              8334
034 Президентский центр культуры Республики
Казахстан                                                    135651
035 Музей Первого Президента Республики
Казахстан                                                     21183
033 Проведение социально-значимых и культурных
мероприятий                                                   95000
030 Проведение зрелищных мероприятий на
республиканском уровне                                        95000
039 Развитие архивного дела в Республике Казахстан      28500
034 Содержание историко-культурных заповедников
и музеев                                                      50323
030 Отрарский государственный археологический
заповедник                                                    10949
033 Национальный историко-культурный и природный
заповедник "Улы-Тау"                                           3691
034 Государственный историко-культурный заповедник-
музей "Азрет-Султан"                                           5159
035 Государственный историко-культурный и
литературный мемориальный заповедник-музей имени Абая         20514
036 Государственный историко-культурный заповедник-
музей "Памятник древнего Тараза"                               3176
037 Государственный историко-культурный заповедник-
музей "Тамгалы"                                                6834

"235 Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлігi  4763913
001 Әкiмшiлiк шығындар                                 60291
001 Орталық органның аппараты                        60291
015 Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын
қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану                  32515
030 Орталық мемлекеттiк мұрағат                      32515
024 Ақпараттың жалпыға қол жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету
123850
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы     89120
032 Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер
кiтапханасы                                                  10562
033 C. Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар
кiтапханасы                                                  14542
034 Зағип және көзi нашар көретiн азаматтарға арналған
республикалық кiтапхана                                       9626
040 Жастар саясатын жүргiзу                           140571
030 Жастар саясаты бойынша iс-шаралар ұйымдастыру    10000
031 Әлеуметтiк бағдар ұстанған жастар бағдарламаларын iске
асыру                                                       130571
041 Мемлекеттiк және басқа тiлдердi дамыту            100000
030 Театр-концерт ұйымдарын субсидиялау               818545
031 Мәдениет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
12538
032 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау                337423
030 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды
субсидиялау                                                 172255
032 Алтын мен бағалы металдар мұражайы                8334
034 Қазақстан Республикасының Президенттiк мәдениет
орталығы                                                    135651
035 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мұражайы
21183
033 Әлеуметтiк маңызды және мәдени iс-шараларды өткiзу 95000
030 Республикалық деңгейде ойын-сауық iс-шараларын өткізу
95000
039 Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамыту      28500
034 Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды ұстау      50323
030 Отырар мемлекеттiк археологиялық қорығы          10949
033 "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорығы
3691
034 "Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы                                                5159
035 Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы                             20514
036 "Ежелгi Тараз ескерткiшi" мемлекеттiк тарихи-мәдени
қорық-мұражайы                                                3176
037 "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы
6834

035 Производство национальных фильмов                 1517663
030 Создание национальных фильмов                 1456959
031 Обеспечение кинотехнологического процесса,
тиражирование и хранение национальных фильмов                 60704
036 Увековечение памяти деятелей государства            80972
037 Проведение ремонтно-реставрационных работ историко-
культурных ценностей                                          90780
038 Мероприятия по проведению Года Республики
Казахстан в России                                           794200
300 Разработка проектно-сметной документации по
проекту строительства Государственного музея археологии
и этнографии в городе Астане                                  20000
204 Приобретение архивных документов для
государственных архивов                                        5500
200 Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных ценностей                    141757
030 Приобретение основных активов для Музея
золота и драгоценных металлов                                 16827
031 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Президентского центра культуры Республики
Казахстан                                                     26500
032 Приобретение основных активов для Музея
Первого Президента Республики Казахстан                       28430
033 Субсидирование организаций по хранению
историко-культурных ценностей для приобретения основных
активов                                                       70000
201 Приобретение основных активов для организаций
по хранению историко-культурных заповедников и музеев         25152
030 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного и литературно-
мемориального заповедника-музея имени Абая                      350
031 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного заповедника-музея
"Азрет-Султан"                                                 1400
032 Приобретение основных активов для
Государственного историко-культурного заповедника-музея
"Тамгалы"                                                     23402
203 Приобретение литературы и прочих основных
активов для республиканских библиотек                         37890
030 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Национальной библиотеки Республики Казахстан      20000
031 Приобретение литературы и прочих основных
активов для Государственной республиканской юношеской
библиотеки им. Жамбыла                                         1190
032 Приобретение литературы и прочих основных для
Государственной республиканской детской библиотеки
им. С.Бегалина                                                  700
033 Приобретение литературы и прочих активов для
Республиканской библиотеки для незрячих и слабовидящих
граждан                                                       16000
202 Приобретение основных активов для театрально-концертных
организаций                                                  248943
301 Разработка проектно-сметной документации по
капитальному ремонту Казахского театра юного зрителя
им.Г.Мусрепова                                                1500";
дополнить администратором 236 "Министерство информации
Республики Казахстан", программами 001, 015, 030, 031, 032,
033, 034, 200, 500 и подпрограммами 001, 002, 030, 031, 032,
033, 035, 037, 038, 030 следующего содержания:

035 Ұлттық фильмдер шығару                           1517663
030 Ұлттық фильмдер шығару                         1456959
031 Кинотехнологиялық процестi қамтамасыз ету, ұлттық
фильмдердi көбейту және сақтау                               60704
036 Мемлекет қайраткерлерiн мәңгiлiк есте қалдыру      80972
037 Тарихи-мәдени құндылықтардың жөндеу-қайта жаңарту
жұмыстарын жүргiзу                                           90780
038 Ресейде Қазақстан Республикасының жылын өткiзу жөнiндегi
iс-шаралар                                                  794200
300 Астана қаласында Мемлекеттiк археология мен этнография
мұражайын салу жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды
әзiрлеу                                                      20000
204 Мемлекеттiк мұрағаттар үшiн мұрағат құжаттарын сатып алу
5500
200 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдар үшiн
негiзгi активтердi сатып алу                                141757
030 Алтын және бағалы металдар мұражайына негiзгi активтер
сатып алу                                                    16827
031 Қазақстан Республикасы Президенттiк мәдениет орталығы
үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу      26500
032 Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң мұражайы
үшiн негiзгi активтер сатып алу                              28430
033 Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөнiндегi ұйымдарды
негiзгi активтер сатып алу үшiн субсидиялау                  70000
201 Тарихи-мәдени қорықтар мен мұражайларды сақтау жөнiндегi
ұйымдар үшiн негiзгi активтер сатып алу                      25152
030 Абай атындағы мемлекеттiк тарихи-мәдени және әдеби-
мемориалдық қорық-мұражай үшiн негiзгi активтер сатып алу      350
031 "Әзiрет Сұлтан" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы
үшiн негiзгi активтер сатып алу                               1400
032 "Тамғалы" мемлекеттiк тарихи-мәдени қорық-мұражайы үшiн
негiзгi активтер сатып алу                                   23402
203 Республикалық кiтапханалар үшiн әдебиеттер және өзге де
негiзгi активтер сатып алу                                   37890
030 Қазақстан Республикасының Ұлттық кiтапханасы үшiн
әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу           20000
031 Жамбыл атындағы мемлекеттiк республикалық жасөспiрiмдер
кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу
1190
032 С. Бегалин атындағы мемлекеттiк республикалық балалар
кiтапханасы үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi активтер сатып алу
700
033 Зағип және көзi нашар көретiн азаматтарға арналған
республикалық кiтапхана үшiн әдебиеттер және өзге де негiзгi
активтер сатып алу                                           16000
202 Театр-концерт ұйымдары үшiн негiзгi активтер сатып алу
248943
301 Ғ.Мүсiрепов атындағы Қазақ жас көрермен театрын күрделi
жөндеу бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзiрлеу         1500";
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi" деген 236-әкiмшiмен, 001, 005, 030, 031, 032, 033, 034, 200, 500-бағдарламалармен және 001, 002, 030, 031, 032, 033, 035, 037, 038, 030-кiшi бағдарламалармен толықтырылсын:

"236 Министерство информации Республики Казахстан     5566737
001 Административные затраты                           150554
001 Аппарат центрального органа                     59834
002 Аппараты территориальных органов                90720
015 Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использование               14122
030 Государственная национальная книжная палата     14122
030 Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы                              788054
031 Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание                             4292005
031 Аренда транспондера                            323991
032 Проведение государственной информационной
политики через Республиканскую корпорацию "Телевидение и
радио Казахстана"                                           2085349
033 Проведение государственной информационной
политики через Агентство "Хабар"                            1642488
035 Проведение государственной информационной
политики в рамках делового сотрудничества со странами СНГ     36655
037 Проведение государственной языковой политики
через электронные средства массовой информации               150000
038 Внедрение и пропаганда налогового и
таможенного законодательства                                  53522
032 Формирование издательских программ по социально
важным видам литературы                                      250000
033 Проведение государственной политики в области
обеспечения внутриполитической стабильности и общественного
согласия                                                      35000
034 Государственные премии и стипендии                  19750
200 Приобретение основных активов для архивных
учреждений                                                     1625
030 Приобретение основных активов для
Государственной национальной книжной палаты                    1625
500 Информационно-вычислительное обслуживание
Министерства информации Республики Казахстан                 15627";
4) в функциональной группе 13 "Прочие":
строки:
"230 Министерство культуры, информации и общественного
согласия Республики Казахстан                                548581
400 Целевые трансферты Атыраускому областному бюджету
по подготовке к празднованию 200-летнего юбилея Махамбета
Утемисова                                                   548581"
исключить;
дополнить администратором 235 "Министерство культуры
Республики Казахстан" и программой 400 следующего содержания:
"235 Министерство культуры Республики Казахстан        548581
400 Целевые трансферты Атыраускому областному
бюджету по подготовке к празднованию 200-летнего юбилея
Махамбета Утемисова                                         548581".

"236 Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi   5566737
001 Әкiмшiлiк шығындар                                150554
001 Орталық органның аппараты                        59834
002 Аумақтық органдардың аппараттары                 90720
015 Мұрағат қоры, баспа басылымдарын сақтауды қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану                                 14122
030 Мемлекеттiк ұлттық кiтап палатасы                14122
030 Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттiк ақпараттық
саясатты жүргізу                                            788054
031 Телерадио хабарлары арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты
жүргізу                                                    4292005
031 Транспондер жалдау                              323991
032 "Қазақстан теледидары мен радиосы" республикалық
корпорациясы арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу
2085349
033 "Хабар" агенттiгi арқылы мемлекеттiк ақпараттық саясатты
жүргізу                                                    1642488
035 ТМД елдерiмен iскерлiк ынтымақтастық шеңберiнде
мемлекеттiк ақпараттық саясат жүргiзу                        36655
037 Электронды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы
мемлекеттiк тіл саясатын жүргiзу                            150000
038 Салық және кеден заңнамасын енгiзу және насихаттау
53522
032 Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерi бойынша баспа
бағдарламаларын қалыптастыру                                250000
033 Iшкi саяси тұрақтылықты және қоғамдық келiсiмдi
қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу        35000
034 Мемлекеттiк сыйлықтар мен стипендиялар             19750
200 Мұрағат мекемелерi үшiн негiзгi активтер сатып алу  1625
030 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк ұлттық кiтап
палатасы үшiн негiзгi активтер сатып алу                      1625
500 Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiне
ақпараттық-есептеу қызметiн көрсету                        15627";
4) "Өзгелер" деген 13-функционалдық топта:
"230 Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келiсiм министрлiгi                                548581
400 Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың 200 жылдық
мерейтойын мерекелеуге дайындыққа берiлетiн мақсатты
трансферттер                                               548581"
деген жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы "Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi" деген 235-әкiмшiмен және 400-бағдарламамен толықтырылсын:
"235 Қазақстан Республикасының Мәдениет министрлiгi   548581
400 Атырау облыстық бюджетiне Махамбет Өтемiсовтың 200 жылдық
мерейтойын мерекелеуге дайындыққа берiлетiн мақсатты
трансферттер                                              548581".

2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с администраторами республиканских бюджетных программ в установленном порядке обеспечить перераспределение кассового исполнения по республиканским бюджетным программам и подпрограммам реорганизованных и вновь созданных центральных государственных органов в соответствии с Указом  Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2003 года N 1189 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" и настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 октября 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiмен бiрлесiп, белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру туралы" 2003 жылғы 13 қыркүйектегi N 1189 Жарлығына  және осы қаулыға сәйкес қайта ұйымдастырылған және жаңадан құрылған орталық мемлекеттік органдардың республикалық бюджеттік бағдарламалары және кіші бағдарламалары бойынша кассалық орындалуын қайта бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі