О реорганизации отдельных республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 128
В соответствии со статьей 16 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать:
1) республиканское государственное казенное предприятие "Актюбинский государственный университет имени К. Жубанова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем выделения из него республиканского государственного казенного предприятия "Актюбинский государственный педагогический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Костанайский государственный университет имени А. Байтурсынова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем выделения из него республиканского государственного казенного предприятия "Костанайский государственный педагогический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) республиканское государственное казенное предприятие "Павлодарский государственный университет имени С. Торайгырова" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем выделения из него республиканского государственного казенного предприятия "Павлодарский государственный педагогический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) республиканское государственное казенное предприятие "Семипалатинский государственный университет имени Шакарима" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем выделения из него республиканского государственного казенного предприятия "Семипалатинский государственный педагогический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) республиканское государственное казенное предприятие "Таразский государственный университет имени М.Х. Дулати" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем выделения из него республиканского государственного казенного предприятия "Таразский государственный педагогический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Основным предметом деятельности предприятий, указанных в пункте 1 настоящего постановления (далее - предприятия), определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области образования и науки.
3. Определить Министерство образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления предприятиями.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үікметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 128 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 Заң күшi бар Жарлығының  16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiмeті қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе мемлекеттік университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны одан Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "Ақтөбе мемлекеттік педагогикалық институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын бөлiп алу жолымен;
2) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "А.Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны одан Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "Қостанай мемлекеттік педагогикалық институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын бөлiп алу жолымен;
3) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорны одан Қазақстан Республикасы Бiлім және ғылым министрлігінің "Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын бөлiп алу жолымен;
4) Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлігiнің "Шәкәрiм атындағы Семей мемлекеттік университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны одан Қазақстан Республикасы Бiлім және ғылым министрлігiнің "Семей мемлекеттік педагогикалық институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын бөлiп алу жолымен;
5) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң "М.Х.Дулати Тараз мемлекеттiк университетi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны одан Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Тараз мемлекеттiк педагогикалық институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын бөлiп алу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген кәсiпорындар (бұдан әрi - кәсiпорындар) қызметiнiң негiзгi мәнi білім беру және ғылым саласындағы өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi кәсiпорындарды мемлекеттiк басқару органы болып белгiленсiн.

4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) представить на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставы предприятий;
2) обеспечить регистрацию уставов предприятий в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) кәсiпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiне бекiтуге ұсынсын;
2) әдiлет органдарында кәсiпорындардың жарғыларын тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi