О некоторых вопросах по перевозке опасных грузов автомобильным транспортом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года N 316. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 783
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.09.2015 № 783 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" и 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 19.03.2013 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемый перечень опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2004 года N 316
Правила
перевозки опасных грузов автомобильным транспортом
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 19.03.2013 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте", от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
2. Действие Правил распространяется на юридических и физических лиц, связанных с перевозкой опасных грузов по территории Республики Казахстан.
Международные перевозки опасных грузов автотранспортными средствами осуществляются в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан.
3. Опасными грузами признаются любые вещества, материалы, изделия, отходы производственной и иной деятельности, которые в силу присущих им свойств могут при перевозке, производстве погрузочно-разгрузочных работ и хранении послужить причиной взрыва, пожара или повреждения технических средств, устройств, зданий и сооружений, а также гибели, травмирования и заболевания людей, животных, нанести вред окружающей природной среде.
4. При перевозке опасных грузов применяется классификация опасных грузов согласно действующим стандартам Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) и ГОСТа 19433-88 "Грузы опасные. Классификация и маркировка".

Автомобиль көлiгiмен қауіптi жүктердi тасымалдау жөнiндегi кейбiр мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 наурыздағы N 316 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 қыркүйектегі № 783 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.09.2015 № 783 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Автомобиль көлiгi туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегі және "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.03.2013 № 259 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасы аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға жiберiлген қауіпті жүктердiң тiзбесi бекiтілсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 12 наурыздағы
N 316 қаулысымен
бекiтiлген
Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.03.2013 № 259 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Автомобиль көлiгi туралы» 2003 жылғы 4 шiлдедегi, «Автомобиль жолдары туралы» 2001 жылғы 17 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар қауiптi жүктердi Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдауға байланысты заңды және жеке тұлғаларға қолданылады.
Қауiптi жүктердi автокөлiк құралдарымен халықаралық тасымалдау Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Тасымалдау, тиеу-түсiру жұмыстарын жүргiзу және сақтау кезiнде оларға тән ерекшеліктерге байланысты техникалық құралдардың, құрылғылардың, ғимараттар мен құрылыстардың жарылуына, өртенуіне немесе бүлiнуiне, сондай-ақ адамдардың, жануарлардың өлiм-жiтiмiне, жарақат алуына және ауруына себеп болуы, қоршаған табиғи ортаға зиян келтiруi мүмкiн кез келген заттар, материалдар, бұйымдар, өндiрiстік және өзге де қызмет қалдықтары қауiптi жүктер деп танылады.
4. Қауiптi жүктердi тасымалдау кезiнде «Қауіпті жүктер. Сыныптау және таңбалау» 19433-88 МемСТ және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы еуропалық келісімнің (ҚЖХЖТ) қолданыстағы стандарттарына сәйкес қауiптi жүктердiң сыныптамасы қолданылады.

2. Организация перевозок опасных грузов
автотранспортными средствами
5. Водители транспортных средств, осуществляющие перевозку опасных грузов по территории Республики Казахстан, и автотранспортные средства, используемые для перевозки опасных грузов, соответствуют определенным требованиям, изложенным в разделах 4 и 5 настоящих Правил.
6. Перевозка опасного груза классов 1, 6 и 7 по территории Республики Казахстан осуществляется специализированным автомобилем или другими автотранспортными средствами, специально переоборудованными для этих целей, на основании разрешительного документа – специального разрешения на перевозку опасного груза по территории Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 20.12.2013 № 1381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
7. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2013 № 1381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Между грузоотправителем (грузополучателем) и перевозчиком заключается договор на осуществление перевозок опасного груза в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Договор на перевозку опасных грузов, в силу специфических особенностей, также должен содержать сведения:
1) о мероприятиях по специальной обработке автотранспортных средств;
2) об организации сопровождения (в случае необходимости);
3) о порядке обеспечения средствами индивидуальной защиты водителей;
4) о порядке обеспечения элементами системы информации об опасности и нейтрализации опасного груза.
9. Заключение договора перевозки опасного груза подтверждается составлением товарно-транспортной накладной.
При перевозке опасного груза перевозчику необходимо иметь товарно-транспортную накладную, которая составляется в трех экземплярах и подписывается грузоотправителем и перевозчиком, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Форма товарно-транспортной накладной и порядок ее применения определяются правилами перевозок грузов автомобильным транспортом, утверждаемыми уполномоченным органом.
11. Грузоотправитель вместе с заключенным договором на перевозку опасных грузов предоставляет перевозчику:
1) информационное табло на каждое автотранспортное средство;
2) инструкцию для водителя на каждый вид опасного груза.
Указанные документы могут быть представлены после заключения договора перевозки, но не позднее 5 дней до их начала, с целью согласования маршрута перевозки с органами дорожной полиции.

2. Қауiптi жүктерді автокөлiк құралдарымен тасымалдауды
ұйымдастыру
5. Қауiптi жүктердi Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тасымалдауды жүзеге асыратын көлiк құралдарының жүргiзушiлерi және қауiптi жүктердi тасымалдау үшiн пайдаланылатын автокөлiк құралдары осы Қағидалардың 4 және 5-тарауларында жазылған белгілі бір талаптарға сәйкес келеді.
6. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша 1, 6 және 7-класты қауiптi жүкті тасымалдау рұқсат беру құжаты – Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қауiптi жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат негiзiнде, арнайы бейімделген автомобильмен немесе осы мақсаттар үшін арнайы қайта жабдықталған басқа да автокөлік құралдарымен жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Жүк жөнелтушi (жүк алушы) мен тасымалдаушы арасында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қауiптi жүк тасымалын жүзеге асыруға шарт жасалады.
Қауiптi жүктердi тасымалдауға арналған шарт өзiндiк ерекшелiктерiне байланысты, сондай-ақ мынадай:
1) автокөлiк құралдарын арнайы өңдеу жөнiндегi iс-шаралар туралы;
2) iлесiп жүрудi ұйымдастыру (қажет болған жағдайда) туралы;
3) жүргiзушiлердi жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз ету тәртiбi туралы;
4) қауiп және қауiптi жүктi бейтараптандыру туралы ақпарат жүйесiнiң элементтерiмен қамтамасыз ету тәртiбi туралы мәлiметтердi қамтуы тиiс.
9. Қауiптi жүктi тасымалдау шартын жасасу тауар-көлiк жүкқұжатын жасаумен расталады.
Қауiптi жүктi тасымалдау кезiнде тасымалдаушының үш данада жасалатын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүк жөнелтушi мен тасымалдаушы қол қоятын тауар-көлiк жүкқұжаты болуы тиiс.
10. Тауар-көлiк жүкқұжатының нысаны және оны қолдану тәртiбi уәкiлеттi орган бекiткен автомобиль көлiгiмен жүктерді тасымалдау қағидаларымен айқындалады.
11. Жүк жөнелтушi тасымалдаушыға қауiптi жүктердi тасымалдауға жасалған шартпен бiрге мыналарды:
1) әрбір автокөлік құралына ақпараттық табло;
2) қауiптi жүктiң әрбiр түрiне жүргiзушiге арналған нұсқаулықты ұсынады.
Көрсетiлген құжаттар тасымалдау бағдарын жол полициясы органдарымен келiсу мақсатында, тасымалдау шарты жасалғаннан кейiн, бiрақ тасымал басталғанға дейiн 5 күннен кешiктiрiлмей ұсынылуы мүмкiн.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.12.2013 № 1381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. На перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденному настоящим постановлением, перевозчиком разрабатывается маршрут перевозки опасного груза.
При разработке маршрута перевозки перевозчик руководствуется следующими основными требованиями:
1) вблизи маршрута не должны находиться крупные промышленные объекты;
2) маршрут не должен проходить через крупные населенные пункты. В случае необходимости перевозки опасных грузов внутри крупных населенных пунктов, маршрут не должен проходить вблизи зрелищных, культурно-просветительных, учебных, дошкольных и лечебных учреждений;
3) на маршруте перевозки должны быть предусмотрены места стоянок транспортных средств.
13. При прохождении маршрута в пределах одной области маршрут перевозки согласовывается подразделениями дорожной полиции, находящимися в этой области, в течение трех рабочих дней.
В случаях прохождения маршрута по территории нескольких областей, согласование маршрута перевозки проводится центральным исполнительным органом по безопасности дорожного движения в течение пяти рабочих дней.
При перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламент Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770, согласование маршрута перевозки и оформление разрешения на перевозку не требуется.
14. Согласованный маршрут перевозки опасного груза действителен на 12 месяцев.
В случае непредвиденных обстоятельств, связанных с риском для жизни и здоровья людей, ущербом для окружающей среды и культурных ценностей, а также с безопасностью перевозимого груза, согласованный маршрут перевозки опасного груза может быть изменен перевозчиком по согласованию с органом дорожной полиции.
15. При ограничении видимости до 300 метров (туман, дождь, снегопад и т.п.) перевозка отдельных видов опасных грузов может быть запрещена, что указывается в условиях безопасной перевозки конкретных опасных веществ и изделий.
3. Порядок подачи, рассмотрения и согласования заявления
на получение Специального разрешения на перевозку опасного
груза классов 1, 6 и 7

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Қауiптi жүктердің тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға рұқсат берілетін 1, 6 және 7-сыныпты қауiптi жүктi тасымалдауға тасымалдаушы қауiптi жүктi тасымалдау бағдарын әзiрлейдi.
Тасымалдау бағдарын әзiрлеген кезде тасымалдаушы мынадай негiзгi талаптарды басшылыққа алады:
1) бағдар маңында iрi өнеркәсiп объектілері болмауы тиiс;
2) бағдар iрi елдi мекендер арқылы өтпеуi тиiс. Қауiптi жүктердi iрi елдi мекендердің iшiмен тасымалдау қажет болған жағдайда бағдар ойын-сауық, мәдени-ағарту, оқу, мектепке дейiнгi және емдеу мекемелерiнiң қасынан өтпеуi тиiс;
3) тасымалдау бағдарында көлiк құралдарының тұрақ орындары көзделуі тиiс.
13. Бағдар бір облыстың шегінде өткен кезде тасымалдау бағдары осы облыста орналасқан жол полициясы бөлімшелерімен үш жұмыс күні ішінде келісіледі.
Бағдар бірнеше облыстың аумағы арқылы өткен жағдайларда, жол қозғалысының қауіпсіздігі жөніндегі орталық атқарушы орган бес жұмыс күні ішінде тасымалдау бағытын келісуді жүргізеді.
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген Кеден одағының «Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы» техникалық регламентінің Пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес 1.4-төменгі сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде тасымалдау маршрутын келісу және тасымалдауға рұқсатты ресімдеу талап етілмейді.
14. Қауiптi жүктi тасымалдаудың келiсiлген бағдары 12 айға жарамды болады.
Адамдардың өмiрi мен денсаулығы үшiн қауiппен, қоршаған ортаға және мәдени құндылықтарға келтiрiлетiн залалмен, сондай-ақ тасымалданатын жүктiң қауiпсiздiгiне байланысты күтпеген мән-жайлар болған кезде қауiптi жүктi тасымалдаудың келiсiлген бағдарын тасымалдаушы жол полициясы органымен келiсiм бойынша өзгертуi мүмкiн.
15. Көрiнуi 300 метрге дейiн шектелген болса (тұман, жаңбыр, қар және т.б.) қауiптi жүктердiң жекелеген түрлерiн тасымалдауға тыйым салынуы мүмкiн, ол нақты қауiптi заттар мен бұйымдарды қауiпсiз тасымалдау шарттарында көрсетiледi.
3. 1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат
алуға өтініш беру, оны қарау және келісу тәртібі

16. Специальное разрешение на осуществление перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7 автотранспортным средством (далее – специальное разрешение) выдается территориальными уполномоченными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган транспортного контроля).
17. Специальное разрешение выдается на одну или несколько идентичных перевозок, а также на партию опасных грузов, перевозимых по определенному маршруту, на срок не более 6 месяцев.
Бланки специальных разрешений изготавливаются типографским способом со специальной защитой от подделки и являются бланками строгой отчетности (приложение 1 к настоящим Правилам).
18. Для получения специального разрешения перевозчик или его представитель обращается в территориальный орган транспортного контроля, в срок не менее 9 рабочих дней до начала осуществления перевозки, с заявлением установленной формы (приложение 2 к настоящим Правилам).
19. К заявлению прилагаются:
1) копия свидетельства о регистрации транспортного средства используемого для перевозки опасных грузов, а также документа, подтверждающего право владения таким транспортным средством на законных основаниях, если оно не является собственностью перевозчика;
2) маршрут перевозки опасного груза, согласованный с компетентными органами, указанными в пункте 13 настоящих Правил;
3) копия свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами);
4) аварийная карточка системы информирования об опасности на опасный груз, предназначенный для перевозки;
5) документы, подтверждающие полномочия представителя, в случае подачи заявлений в уполномоченный орган представителем перевозчика.
Допускается подача заявления с приложением вышеуказанных документов в электронном виде с применением информационной системы, используемой уполномоченным органом при предоставлении государственных услуг.
20. Территориальный орган транспортного контроля в день поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации заявлений и выдачи специальных разрешений согласно образцу (приложение 3 к настоящим Правилам).
21. Территориальный орган транспортного контроля проверяет правильность заполнения заявления, соответствие технических характеристик транспортного средства требованиям обеспечения безопасности при перевозке заявленного опасного груза, достоверность представленных сведений и в течение одного дня принимает одно из следующих решений:

16. Автокөлік құралымен 1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге асыруға арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық уәкілетті органы (бұдан әрі – аумақтық көліктік бақылау органы) береді.
17. Арнайы рұқсат бір немесе бірнеше бірдей тасымалдауға, сондай-ақ белгіленген бағдар арқылы тасымалданатын қауіпті жүктер легіне 6 айдан аспайтын мерзімге беріледі.
Арнайы рұқсаттардың бланкілері қолдан жасаудан арнайы қорғаумен баспаханалық әдіспен жасап шығарылады және қатаң есептегі бланкілер (осы Қағидаларға 1-қосымша) болып табылады.
18. Арнайы рұқсатты алу үшін тасымалдаушы немесе оның өкілі аумақтық көліктік бақылау органына тасымалдауды жүзеге асыру басталғанға дейін кемінде 9 жұмыс күні қалғанда белгіленген нысандағы өтінішпен (осы Қағидаларға 2-қосымша) жүгінеді.
19. Өтінішке:
1) қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын көлік құралын тіркеу туралы куәліктің, сондай-ақ егер ол тасымалдаушының меншігі болып табылмаса, осындай көлік құралын иелену құқығын заңды негіздерде растайтын құжаттың көшірмесі;
2) осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген құзыретті органдармен келісілген қауіпті жүкті тасымалдау бағдары;
3) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісінің дайындығы туралы куәліктің (қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) көшірмесі;
4) тасымалдауға арналған қауіпті жүкке арналған қауіпсіздік туралы ақпараттандыру жүйесінің авариялық карточкасы;
5) тасымалдаушының өкілі уәкілетті органға өтініш берген жағдайда өкілдің өкілеттігін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Жоғарыда көрсетілген құжаттармен қоса, өтінішті мемлекеттік қызметтерді ұсынған кезде уәкілетті орган пайдаланатын ақпараттық жүйені қолдану арқылы электрондық түрде беруге рұқсат етіледі.
20. Аумақтық көліктік бақылау органы өтініш келіп түскен күні оны үлгіге (осы Қағидаларға 3-қосымша) сәйкес өтініштерді тіркеу және арнайы рұқсаттарды беру журналына тіркейді.
21. Аумақтық көліктік бақылау органы өтінішті толтырудың дұрыстығын, көлік құралының техникалық сипаттамаларының мәлімделген қауіпті жүкті тасымалдау кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарына сәйкестігін, ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын тексереді және бір күн ішінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) возвращает заявление, если оно содержит недостоверную или неполную информацию;
2) принимает заявление к рассмотрению.
22. Решение о выдаче или отказе в выдаче специального разрешения принимается территориальным органом транспортного контроля в течение 8 рабочих дней со дня регистрации заявления на получение специального разрешения.
Территориальный орган транспортного контроля предоставляет перевозчику или его представителю сведения о принятом решении в письменном виде.
23. Основанием для отказа в выдаче специального разрешения являются:
1) установленное нарушение требований Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) и настоящих Правил по обеспечению безопасности заявленного опасного груза;
2) несоответствие безопасности заявленного опасного груза требованиям, касающимся движения транспортных средств по установленным маршрутам во избежание нарушений требований пунктов 13-15 настоящих Правил;
3) документы, прилагаемые к заявке в соответствии с пунктом 19 настоящих Правил, представлены не в полном объеме или содержат недостоверные данные.
24. Территориальный орган транспортного контроля ведет реестр выданных специальных разрешений, в котором указываются:
1) наименование органа, выдавшего специальное разрешение;
2) класс, номер, наименование и описание опасного груза, разрешенного к перевозке;
3) установленный маршрут и условия движения по нему;
4) фактическое место погрузки и разгрузки груза;
5) местонахождение грузоотправителя и грузополучателя;
6) сведения о перевозчике;
7) срок действия и дата выдачи специального разрешения;
8) номер специального разрешения.
4. Требования к автотранспортным средствам,
перевозящим опасные грузы
25. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы, соответствуют следующим требованиям:
1) соответствие конструктивно-техническим характеристикам завода-изготовителя и нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан к конструкции, оборудованию и техническому состоянию транспортных средств, перевозящих опасные грузы;
2) соответствие данным регистрационных документов;
3) соответствие условиям безопасной перевозки конкретных опасных веществ и изделий, подлежащих транспортировке, согласованным в установленном порядке;
4) соответствие санитарно-гигиеническим критериям, предъявляемым к автотранспортным средствам в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) соответствие Правилам дорожного движения Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1997 года № 1650 (далее - Правила дорожного движения) и другим нормативным правовым актам Республики Казахстан;

1) егер өтініш дәйексіз немесе толық емес ақпаратты қамтитын болса, оны қайтарады;
2) өтінішті қарауға қабылдайды.
22. Арнайы рұқсатты беру немесе беруден бас тарту туралы шешімді аумақтық көліктік бақылау органы арнайы рұқсатты алуға өтінішті тіркеген күнінен бастап 8 жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Аумақтық көліктік бақылау органы тасымалдаушыға немесе оның өкіліне қабылданған шешім туралы мәліметтерді жазбаша түрде береді.
23. Арнайы рұқсатты беруден бас тарту үшін:
1) Қауiптi жүктердi халықаралық жолдарда тасымалдау туралы еуропалық келiсiмнің (ҚЖХЖТ) және осы Қағидалардың мәлімделген қауіпті жүктің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарын бұзудың анықталуы;
2) осы Қағидалардың 13-15-тармақтарының талаптарын бұзуды болдырмау үшін белгіленген бағдарлар бойынша көлік құралдарының қозғалысына қатысты талаптарға мәлімделген қауіпті жүк қауіпсіздігінің сәйкес болмауы;
3) осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес өтiнiмге қоса берiлетін құжаттардың толық көлемде ұсынылмауы немесе жалған деректерді қамтуы негіздеме болып табылады.
24. Аумақтық көліктік бақылау органы берілген арнайы рұқсаттардың тізілімін жүргізеді, онда:
1) арнайы рұқсатты берген органның атауы;
2) тасымалдауға рұқсат берілген қауіпті жүктің сыныбы, нөмірі, атауы және сипаттамасы;
3) белгіленген бағдар және ол арқылы қозғалыс шарты;
4) жүкті іс жүзінде тиеу және түсіру орны;
5) жүк жөнелтушінің және жүк алушының орналасқан орны;
6) тасымалдаушы туралы мәлімет;
7) арнайы рұқсаттың қолдану мерзімі және берілген күні;
8) арнайы рұқсаттың нөмірі көрсетіледі.
4. Қауiптi жүктердi тасымалдайтын автокөлiк құралдарына
қойылатын талаптар
25. Қауiптi жүктердi тасымалдайтын автокөлiк құралдары мынадай талаптарға:
1) қауiптi жүктердi тасымалдайтын көлiк құралдарының конструкциясына, жабдығына және техникалық жай-күйiне қойылатын жасап шығарушы зауыттың құрылымдық-техникалық сипаттамаларына және Қазақстан Республикасының стандарттау жөнiндегi нормативтiк құжаттарына;
2) тiркеу құжаттарының деректерiне;
3) белгiленген тәртiппен келiсiлген тасымалдануға тиіс нақты қауiптi заттар мен бұйымдарды қауiпсiз тасымалдау шарттарына;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес автокөлiк құралдарына қойылатын санитариялық-гигиеналық өлшемдерге;
5) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 25 қарашадағы № 1650 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының жол қозғалысы ережесiне (бұдан әрi – Жол қозғалысы ережесi) және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтiк құқықтық актілеріне;

6) оборудование контрольными устройствами регистрации режима труда и отдыха водителей (тахографами);
7) оборудование опознавательными знаками согласно Правилам дорожного движения и Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ);
8) укомплектованность исправным инструментом и оборудованием согласно действующим нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан;
9) в необходимых случаях комплектация средствами нейтрализации перевозимого опасного вещества и средствами индивидуальной защиты водителя и сопровождающего персонала;
10) оборудование локальной системой оповещения населения на случаи бесконтрольного разлива, выброса опасного груза.
Сноска. Пункт 25 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.12.2013 № 1381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
26. Изменения в конструкции автотранспортного средства должны быть согласованы с заводом-изготовителем автотранспортного средства.
5. Требования к водителям, осуществляющим
перевозку опасных грузов
27. Водители, осуществляющие перевозку опасных грузов автотранспортным средством, соответствуют следующим требованиям:
1) наличие удостоверения на право управления транспортным средством соответствующей категории;
2) наличие стажа непрерывной работы в качестве водителя транспортного средства этой категории не менее трех лет;
3) прохождение общего медицинского освидетельствования и предрейсового медицинского осмотра для профессиональных водителей в установленном порядке с отметкой на путевом листе;
4) наличие свидетельства о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан.
6. Порядок проезда по территории Республики Казахстан
транспортных средств, перевозящих опасные грузы
28. Водителю, осуществляющему перевозку, до начала поездки необходимо пройти предрейсовый инструктаж по перевозке опасного груза и иметь при себе следующие сопроводительные документы:
1) регистрационные документы на автотранспортное средство;
2) путевой лист с указанием маршрута перевозки в соответствии с требованиями настоящих Правил, с отметкой "Опасный груз";
3) инструкцию для водителя (приложение 4 к настоящим Правилам);
4) свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан (приложение 5 к настоящим Правилам);
5) бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан (приложение 6 к настоящим Правилам);

6) жүргiзушiлердiң еңбек және демалыс режимiн тiркейтiн бақылау құрылғыларымен (тахографтармен) жабдықталуына;
7) Жол қозғалысы қағидаларына және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы еуропалық келісімге (ҚЖХЖТ) сәйкес тану белгiлерiмен жабдықтау;
8) Қазақстан Республикасының стандарттау жөнiндегi қолданыстағы нормативтiк құжаттарына сәйкес жарамды құралмен және жабдықпен жинақталуына;
9) қажет болған жағдайларда тасымалданатын қауiптi затты бейтараптандыратын құралдармен және жүргiзушi мен iлесiп жүрушi қызметкердiң жеке қорғану құралдарымен жасақталуына;
10) бақылаусыз төгілу, қауіпті жүк шығарынды болған жағдайда халықты хабардар етудің жергілікті жүйесімен жабдықталуына сәйкес келеді.
Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
26. Автокөлiк құралының конструкциясындағы өзгерiстер автокөлiк құралын жасап шығарушы зауытпен келiсiлуi тиiс.
5. Қауiптi жүктердi тасымалдауды жүзеге асыратын жүргiзушiлерге
қойылатын талаптар
27. Автокөлiк құралымен қауiптi жүктердi тасымалдауды жүзеге асыратын жүргiзушiлер мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) тиiстi санаттағы көлік құралын жүргізу құқығына куәлiгiнiң болуы;
2) осы санаттағы көлік құралының жүргiзушiсi ретiнде кемiнде үш жыл үздiксiз жұмыс өтiлiнiң болуы;
3) белгіленген тәртіппен кәсіби жүргiзушiлер үшін жол парағына белгi қоя отырып, жалпы медициналық куәландырудан және рейс алдындағы медициналық тексеруден өтуі;
4) жүргізушіге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат беру туралы куәліктің болуы.
6. Қауiптi жүктердi тасымалдайтын көлiк құралдарының Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы жүріп өту тәртiбi
28. Тасымалдауды жүзеге асыратын жүргiзушi сапар басталғанға дейін қауiптi жүктердi тасымалдау бойынша рейс алдында нұсқау алуы және оның мынадай iлеспе құжаттары болуы тиiс:
1) автокөлiк құралына тiркеу құжаттары;
2) «Қауiптi жүк» белгiсi бар, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес тасымалдау бағдары көрсетiлген жол парағы;
3) жүргiзушiлерге арналған нұсқаулық (4-қосымша);
4) жүргiзушiге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауiптi жүктердi тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлiк (5-қосымша);
5) қауiптi жүктер тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға жiберiлетiн 1, 6 және 7-сыныпты қауiптi жүктi тасымалдау бағдарының бланкiсi (6-қосымша);

6) товарно-транспортную накладную;
7) план действий в аварийной ситуации, разработанный грузоотправителем;
8) адреса и телефоны перевозчика, грузоотправителя, грузополучателя, уполномоченных органов по контролю за обеспечением безопасной эксплуатации транспорта, безопасности дорожного движения, предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, расположенных по маршруту движения.
29. Водитель строго следует установленному и согласованному маршруту перевозки опасного груза и мест стоянок.
Водителю при управлении автотранспортным средством с опасным грузом следует:
1) не трогать резко автотранспортное средство с места;
2) не тормозить резко;
3) не двигаться с выключенным сцеплением и двигателем;
4) не курить в автотранспортном средстве во время движения (курить разрешается во время остановок не ближе, чем в 50 м от места стоянки автотранспорта);
5) не пользоваться открытым пламенем (в исключительных случаях для приготовления пищи огонь можно разводить на расстоянии не ближе 200 м от стоянки автотранспорта);
6) не оставлять автотранспортное средство без надзора.
30. Движение по территории Республики Казахстан транспортных средств, перевозящих опасные грузы, осуществляется в соответствии с Правилами дорожного движения и настоящими Правилами.
31. Автотранспортное средство, перевозящее опасный груз, не должно иметь более одного прицепа (или полуприцепа).
32. Ограничение скорости движения автотранспортных средств, при перевозке опасных грузов, устанавливается согласно Правилам дорожного движения.
В случае установленного ограничения скорости движения при перевозке опасного груза на автотранспортном средстве должен быть установлен опознавательный знак с указанием допустимой скорости.
33. При перевозке опасных грузов колонной, состоящей из 5 и более автотранспортных средств, в ее составе обязательно наличие резервного порожнего автотранспортного средства, предназначенного для перевозки данного вида груза. Резервное автотранспортное средство должно следовать в конце колонны.
34. При перевозке опасных грузов колонной автотранспортных средств возможно наличие автомобиля (автомобилей) сопровождения, который (ые) выделяется перевозчиком или грузоотправителем (грузополучателем).
Автомобилю сопровождения необходимо двигаться впереди сопровождаемых транспортных средств.
Автомобиль сопровождения оборудуется проблесковым маячком оранжевого цвета, включение которого во время перевозки обязательно.
35. Сопровождение патрульным автомобилем дорожной полиции осуществляется в случае, если в процессе движения возникает необходимость проведения дополнительных мероприятий по регулированию дорожного движения с целью обеспечения безопасности проезда.

6) тауар-көлiк жүкқұжаты;
7) жүк жөнелтушi әзiрлеген авариялық жағдайда әрекет ету жоспары;
8) тасымалдаушының, жүк жөнелтушiнiң, жүк алушының, қозғалыс бағдары бойынша орналасқан көлiктi қауiпсiз пайдалануды қамтамасыз етуді бақылау, жол қозғалысы қауiпсiздiгi, төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi уәкiлеттi органдардың мекенжайлары мен телефондары.
29. Жүргiзушi қауiптi жүк тасымалының белгiленген және келiсiлген бағдарын және тұрақ орындарын қатаң сақтайды.
Қауiптi жүгі бар автокөлік құралын жүргізу кезiнде жүргiзушiге:
1) автокөлiк құралын орнынан кенеттен қозғауға;
2) кенеттен тежеуге;
3) қозғалтқыш пен iлiнiсуi ажыратылған күйде қозғалуға;
4) қозғалыс кезінде автокөлік құралында темекі шегуге (тоқтаған кезде автокөліктің тұрған орнынан кемiнде 50 м жерде темекi шегуге рұқсат етiледi);
5) отты ашық пайдалануға (ерекше жағдайларда тамақ дайындаған кезде автокөлiктің тұрған орнынан кемiнде 200 м қашықтықта от жағуға рұқсат етiледi);
6) автокөлiк құралын қадағалаусыз қалдыруға болмайды.
30. Қауiптi жүктердi тасымалдайтын көлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қозғалуы Жол қозғалысы ережесiне және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
31. Қауiптi жүк тасымалдайтын автокөлiк құралында бiр тiркемеден (немесе жартылай тiркемеден) артық болмауы тиiс.
32. Қауiптi жүктердi тасымалдау кезiнде автокөлiк құралдарының қозғалыс жылдамдығын шектеу Жол қозғалысы ережесiне сәйкес белгiленедi.
Қауiптi жүктi тасымалдау кезiнде қозғалыс жылдамдығын белгiленген шектеу жағдайында автокөлiк құралында рұқсат етiлген жылдамдық көрсетiлген тану белгiсi орнатылуы тиiс.
33. Қауiптi жүктердi 5 және одан көп автокөлiк құралдарынан тұратын колоннамен тасымалдаған кезде оның құрамында жүктiң осы түрiн тасымалдауға арналған резервтi бос автокөлiк құралының болуы мiндеттi. Резервтiк автокөлiк құралы колоннаның соңында жүруi тиiс.
34. Автокөлiк құралдарының колоннасымен қауiптi жүктердi тасымалдау кезiнде тасымалдаушы немесе жүк жөнелтушi (жүк алушы) бөлетін iлесiп жүру автомобилiнiң (автомобильдерiнiң) болуы мүмкiн.
Iлесетiн автомобиль iлесiп жүретiн көлiк құралдарының алдында жүруi тиіс.
Ілесіп жүру автомобилi тасымалдау кезінде мiндеттi түрде қосылуға тиіс қызғылт сары түстi жарқылдауық маякпен жабдықталады.
35. Егер қозғалыс процесінде жол жүру қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мақсатында жол қозғалысын реттеу жөнiндегi қосымша іс-шараларды жүргізудің қажеттiлiгi туындаса, жол полициясы патрульдiк автомобилiнiң iлесiп жүруi жүзеге асырылады.

36. При перевозке особо опасных грузов стоянки для отдыха водителей в населенных пунктах запрещены.
Стоянки разрешаются в местах, расположенных не ближе, чем в 200 метрах от жилых строений и мест скопления людей или в специально отведенных для этого местах.
При остановке или стоянке автотранспортного средства должен быть обязательно включен стояночный тормоз, а на уклоне дополнительно установлен противооткатный упор.
Места остановок и стоянок автотранспортных средств, перевозящих опасные грузы, указываются в маршруте перевозки опасного груза.
37. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы, по возможности обеспечиваются топливом на весь путь следования, без дозаправки на автозаправочных станциях общего пользования.
В случае необходимости заправка на автозаправочных станциях общего пользования производится на площадке, расположенной на расстоянии не менее 25 метров от территории автозаправочной станции, топливом, полученным на станции в металлические канистры, или с передвижных заправочных станций, специально предусмотренных для этих целей.
38. В случае возникновения дорожно-транспортного происшествия водитель:
1) не допускает посторонних лиц к месту происшествия;
2) оказывает первую медицинскую помощь пострадавшим и вызывает при необходимости скорую медицинскую помощь;
3) сообщает о случившемся происшествии в уполномоченный орган в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, а также другие заинтересованные органы;
4) в соответствии с указанием в инструкции для водителя и планом действий в аварийной ситуации принимает меры по первичной ликвидации последствий аварийной ситуации;
5) информирует прибывших на место происшествия представителей уполномоченных органов, перечисленных в подпункте 8) пункта 28 настоящих правил, об опасности и принятых мерах.
39. Персонал, сопровождающий автотранспортное средство, перевозящее опасный груз, имеет свидетельства, удостоверяющие их право на сопровождение опасных грузов. Свидетельство действительно при предъявлении документа, удостоверяющего личность сопровождающего.
40. Участники перевозки опасных грузов принимают соответствующие организационные и технические меры по обеспечению безопасности, с целью предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.
Грузоотправители и (или) перевозчики опасных грузов, основная или дополнительная деятельность которых включает перевозку опасных грузов или связанных с ней погрузочно-разгрузочных операций, имеют в своем составе работников ответственных за безопасность перевозочного процесса.
Из всех существующих маршрутов для перевозки опасных грузов, перевозчиком выбирается наименее опасный маршрут в целях предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.

36. Ерекше қауiптi жүктердi тасымалдау кезінде жүргiзушiлердiң елдi мекендерде демалуға тоқтауына тыйым салынады.
Тұрғын үй құрылыстары мен адамдардың көп шоғырланған жерiнен кемiнде 200 метр қашықтықта немесе осыған арнайы бөлiнген жерлерде тұруға рұқсат етiледi.
Автокөлiк құралы аялдаған немесе тоқтап тұрған кезде тоқтау тежегiшi мiндеттi түрде қосылуы тиiс, ал еңiсте қосымша сырғуға қарсы тiреуiш қойылуы керек.
Қауiптi жүктердi тасымалдайтын автокөлiк құралдарының тоқтайтын және тұратын орындары қауiптi жүктi тасымалдау бағдарында көрсетiледi.
37. Қауiптi жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары мүмкiндiгiнше жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында қосымша жанармай құймай, бүкіл сапар жолына жетерлiктей отынмен қамтамасыз етiледi.
Қажет болған жағдайда жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында жанармай құю автожанармай құю станциясының аумағынан кемiнде 25 метр қашықтықта орналасқан алаңда станциядан темiр канистрлермен немесе арнайы осы мақсаттар үшiн көзделген жылжымалы май құю станцияларынан алынып жүргiзiледi.
38. Жол-көлiк оқиғасы туындаған жағдайда жүргiзушi:
1) оқиға болған жерге бөтен адамдарды жiбермейдi;
2) зардап шеккен адамдарға алғашқы медициналық көмек көрсетедi және қажет болған кезде жедел медициналық жәрдем шақыртады;
3) болған оқиға туралы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы уәкiлеттi органға, сондай-ақ басқа да мүдделi органдарға хабарлайды;
4) жүргiзушiге арналған нұсқаулықтағы нұсқамаға және апаттық жағдайда iс-қимыл жоспарына сәйкес апаттық ахуалдың салдарын алғашқы жою бойынша шаралар қабылдайды;
5) оқиға болған жерге келген осы қағидалардың 28-тармақтың 8) тармақшасында атап көрсетiлген уәкiлеттi органдардың өкiлдерiн қауiп-қатер және қабылданған шаралар туралы хабардар етедi.
39. Қауiптi жүк тасымалдайтын автокөлiк құралдарына iлесiп жүретiн персоналдың қауiптi жүктерге iлесiп жүру құқығын куәландыратын куәлiктерi болады. Куәлiк iлесiп жүретiн адамның жеке басын куәландыратын құжаты көрсетiлгенде жарамды болады.
40. Қауiптi жүктерді тасымалдауға қатысушылар адамдардың денсаулығы мен өмiрiне, қоршаған ортаға зиян келтiрудi болдырмау мақсатында қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөніндегі тиiстi ұйымдастыру және техникалық шаралар қабылдайды.
Қауiптi жүктерді жөнелтушілердің және (немесе) тасымалдаушылардың негізгі немесе қосымша қызметі қауiптi жүктерді тасымалдауды немесе онымен байланысты тиеу-түсіру операцияларын қамтыса, өз құрамында тасымалдау процесінің қауіпсіздігіне жауапты қызметкерлері болады.
Қауіпті жүктерді тасымалдау үшін барлық қолданыстағы маршруттардан адамдардың денсаулығы мен өмiрiне, қоршаған ортаға зиян келтiрудi болдырмау мақсатында тасымалдаушы қауіптілігі мейлінше төмен маршрутты таңдайды.

Сноска. Пункт 40 в редакции постановления Правительства РК от 20.12.2013 № 1381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Специальное разрешение №
на осуществление автомобильных перевозок опасного груза
Наименование перевозчика
Местонахождение и телефон
перевозчика
Класс, номер ООН, наименование и
описание перевозимого опасного
груза
Тип, марка транспортного средства
Государственный регистрационный
знак автомобиля
Государственный регистрационный
знак прицепа (полуприцепа)
Срок действия специального
разрешения
с ________________ по ________________
действителен на ______________ поездку
Маршрут перевозки
Адрес и телефон грузоотправителя
Адрес и телефон грузополучателя
Адрес промежуточных пунктов
маршрута перевозки и телефоны
аварийной службы
Место стоянок и заправок топливом
Ф.И.О. должностного лица
уполномоченного органа, печать и
дата выдачи
М.П.
Особые условия действия
специального разрешения
Отметки должностных лиц надзорных
контрольных органов
Ограничения
Приложение 2
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Регистрационный номер и дата
(Оформляется территориальным органом)                         Образец
В _________________________________
(наименование территориального
органа транспортного контроля)
Заявление
_____________________________________________________________________
(Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуального
предпринимателя и физического лица и паспортные данные)
просит оформить (переоформить) специальное разрешение на перевозку
опасного груза
_____________________________________________________________________
(указать класс, номер ООН, наименование и описание опасного груза,
перевозку которого перевозчик намерен осуществить).
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
_____________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера
автомобиля, прицепа и полуприцепа).
_____________________________________________________________________
(указать маршрут перевозки, дату и сроки осуществления перевозки
опасного груза, место погрузки и разгрузки).
Дополнительно сообщаю: _____________________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес
электронной почты грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Необходимые документы к заявлению прилагаются. Подтверждаю
подлинность и достоверность представленных документов.
Срок действия специального разрешения прошу установить с ______
по ___________ на ____________ поездок.
Должность                                              Подпись
М.П
Приложение 3
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Журнал
регистрации заявлений и выдачи специальных разрешений
на осуществление перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Дата
полу-
чения
и
регис-
тра-
цион-
ный
номер
заяв-
ления
Наиме-
нова-
ние
орга-
низа-
ции
пере-
возчи-
ка, его
адрес
и
теле-
фон
Дата,
номер и
причина
отказа в
рас-
смотре-
нии
заявле-
ния
Вид
тран-
спорт-
ного
средст-
ва,
регист-
рацион-
ные
номера
автомо-
биля,
прицепа
и
полупри-
цепа
Класс,
номер
ООН,
наимено-
вание и
описание
опасного
груза
заявлен-
ного к
перевоз-
ке
Маршрут
пере-
возки
Срок
действия
специаль-
ного
разреше-
ния,
количест-
во
поездок
Номер и
дата
выдачи
специа-
льного
разре-
шения
Подпи-
сь
лица,
выдав-
шее
спе-
циаль-
ное
разре-
шение
Дата
получения,
Ф.И.О.,
наименова-
ние
должности
и подпись
лица,
получив-
шего
специаль-
ное
разрешение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 4
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Инструкция для водителя
Инструкция для водителя должна включать руководящие указания водителю автотранспортного средства при осуществлении перевозок данного опасного груза на конкретном маршруте.
При этом в инструкцию вносится следующая информация:

Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.12.2013 № 1381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жарылғыш, тез тұтанатын, радиоактивтi, улы және басқа да қауiптi жүктердiң жөнелтушiлерi (жүк алушылары) жүктердi тасымалдау кезiнде авариялық жағдайлардың алдын алу, сондай-ақ авариялардың салдарларын жою үшiн қажеттi құралдары мен ұтқыр бөлiмшелерiнiң болуы арқылы оларды тасымалдау қауiпсiздiгiн қамтамасыз етедi.
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау қағидаларына
1-қосымша
Автомобиль көлiгiмен қауiптi жүктердi тасымалдауды жүзеге асыруға
№           арнайы рұқсат
Тасымалдаушының атауы
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Тасымалданатын қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Көлік құралының түрі, маркасы
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
__________ бастап ________________ дейін
_________________________ жүруге жарамды
Тасымалдау бағдары
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Тасымалдау бағдарының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызмет телефондары
Тұрақ орындары және жанармай құю орны
Уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә., мөрі және берілген күні
М.О.
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Қадағалаушы бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Шектеулер
Автомобиль көлiгiмен қауiптi
жүктерді тасымалдау қағидаларына
2-қосымша
Үлгі
Тіркеу нөмірі және күні
(Аумақтық орган ресімдейді)
___________________________________________
(аумақтық көліктік бақылау органының атауы)
Өтініш
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе дара кәсіпкердің және жеке тұлғаның
Т.А.Ә., паспорт деректері)
_____________________________________________________________________
(тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ
нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету)
қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат ресімдеуді (қайта
ресімдеуді) сұрайды.
Тасымалдау ____________________________________________________
_____________________________________________________ көлік құралымен
(көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің,
тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік
тіркеу нөмірлерін көрсету)
___________________________________________________ жүзеге асырылады.
(тасымалдау бағытын, қауіпті жүкті тасымалдау күнін
және мерзімін, тиеу және түсіру орнын көрсету)
Қосымша хабарлаймын:
_____________________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық
мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштасының
мекенжайы)
Қажетті құжаттар өтінішке қоса беріледі. Ұсынылған құжаттардың
тұпнұсқалылығын және дұрыстығын растаймын.
Арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін ___________ бастап __________
дейін _____________________ сапарға белгілеуді сұраймын.
Лауазымы                                                   Қолы
М.О.
Автомобиль көлiгiмен қауiптi
жүктерді тасымалдау қағидаларына
3-қосымша
Үлгі
Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге
асыруға өтініштерді тіркеу және арнайы рұқсаттарды беру
журналы
Өтініш алынған күн және тіркеу нөмірі
Тасымалдаушы ұйымының атауы, оның мекенжайы және телефоны
Өтінішті қараудан бас тарту себебі, күні, нөмірі
Көлік құралының түрі, автомобильдің, тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлері
Тасымалдауға белгіленген қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаты
Тасымалдау бағдары
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі, сапар саны
Арнайы рұқсатты беру нөмірі және күні
Арнайы рұқсатты берген адамның қолы
Алған күні, Т.А.Ә., лауазымның атауы және арнайы рұқсатты алған адамның қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау қағидаларына
4-қосымша
Жүргiзушiге арналған нұсқаулық
Жүргiзушiге арналған нұсқаулық нақты бағдарда осы қауiптi жүктi тасымалдауды жүзеге асыру кезiнде автокөлiк құралының жүргiзушiсi басшылыққа алатын нұсқаманы қамтуы тиiс.
Бұл ретте нұсқаулыққа мынадай ақпарат енгiзiледi:

1. Данные водителя, которому выдается инструкция, № удостоверения о подготовке по перевозке опасных грузов.
2. Данные автотранспортного средства, автотранспортной организации, их реквизиты.
3. Грузоотправитель, дата и время выезда с опасным грузом.
4. Грузополучатель, ориентировочная дата и время доставки опасного груза.
5. Маршрут движения.
6. Ориентировочное время возврата в гараж автотранспортной организации.
7. Данные об опасном грузе.
-------------------------------------------------------------------
|Класс опас-|    №    |№ по списку
Наименование груза       |ного груза |опасности|    ООН
-------------------------------------------------------------------
Синонимы
-------------------------------------------------------------------
Физические свойства       |         Знаки опасности
-------------------------------------------------------------------
Температура кипения, 0 С
Температура плавления, 0 С
Летучесть (упругость пара)
Плотность паров (по воздуху)
Плотность (по воде)
Растворимость в воде
-------------------------------------------------------------------
Пожаро- и взрывоопасность
-------------------------------------------------------------------
Температура  |   Температура        |  Область  |    Пределы
вспышки    |самовоспламенения, 0С |воспламене-|воспламенения, 0 С
(воспламене-   |                      | ния паров |------------------
ния), 0С      |                      |           | нижний | верхний
-------------------------------------------------------------------
|                      |           |        |
-------------------------------------------------------------------
Опасность для человека
-------------------------------------------------------------------

1. Нұсқаулық берiлетiн жүргiзушiнiң деректерi, қауiптi жүктердi тасымалдау бойынша дайындығы туралы куәлiктiң №.
2. Автокөлiк құралының, автокөлiк ұйымының деректерi, олардың деректемелерi.
3. Жүктi жiберушi, қауiптi жүкпен шығу күнi мен уақыты.
4. Жүктi алушы, қауiптi жүктi жеткiзудiң болжамды күнi мен уақыты.
5. Қозғалыс бағдары.
6. Автокөлiк ұйымының гаражына қайтып оралуының болжамды уақыты.
7. Қауiптi жүк туралы деректер.
---------------------------------------------------------------------
Жүктiң атауы  |  Қауiптi жүктiң  |  Қауiптiлiк  |  БҰҰ тiзiмi
|      сыныбы      |       №      |  бойынша №
---------------------------------------------------------------------
Синонимдер
---------------------------------------------------------------------
Физикалық қасиеттерi                   |  Қауiптiлiк белгiлерi
---------------------------------------------------------------------
Қайнау температурасы, оС
Балқу температурасы, оС
Ұшқындау (бу қысымы)
Бу тығыздығы (aуa бойынша)
Тығыздық (cу бойынша)
Суда ерiгiштiк
---------------------------------------------------------------------
Өрт және жарылыс қаупi
---------------------------------------------------------------------
Ұшқындау   |      Өздiгiнен    |             | От алу шектерi, оС
температурасы |       от алу        Булардың от  --------------------
(тұтану), оС  | температурасы, оС | алу аумағы  |  төменгi | жоғарғы
---------------------------------------------------------------------
|                   |             |          |
---------------------------------------------------------------------
Адам үшiн қауiптiлiгi
---------------------------------------------------------------------

ПДК. мг/м3  |  ЛД50.мг/кг (при  | ЛД50.мг/м 3   | ЛК50 мл/м3
|  попадании внутрь)| (через кожу) |
-------------------------------------------------------------------
Пути поступления в организм
Токсическое действие
Воздействие на кожу и слизистые
оболочки
Прочие виды опасности
Экологическая безопасность
-------------------------------------------------------------------
Аварийная карточка системы информации об опасности
Огнегасительные средства
-------------------------------------------------------------------
Рекомендуемые             |       Запрещаемые
-------------------------------------------------------------------
при пожаре    |    при загорании  |
-------------------------------------------------------------------
Меры первой помощи
-------------------------------------------------------------------
При вдыхании          |
-------------------------------------------------------------------
При остановке дыхания |
-------------------------------------------------------------------
При попадании в глаза,|
на кожу               |
-------------------------------------------------------------------
При проглатывании     |
-------------------------------------------------------------------
Индивидуальные средства защиты
-------------------------------------------------------------------
Органов дыхания |
-------------------------------------------------------------------
Глаз            |
-------------------------------------------------------------------
Кожи            |
-------------------------------------------------------------------
Способы и средства обезвреживания
___________________________________________________________________
(Подпись и печать)              Руководитель организации
грузоотправителя
___________________________________________________________________
Примечание: Заполнение графы "Синонимы" обязательно
Приложение 5
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Образец свидетельства о допуске водителя к перевозке
опасного груза по территории Республики Казахстан
1
2
ДОПОГ – СВИДЕТЕЛЬСТВО О ПОДГОТОВКЕ
ВОДИТЕЛЕЙ ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВ,
ПЕРЕВОЗЯЩИХ ОПАСНЫЕ ГРУЗЫ
в цистернах 1/
не в цистернах 1/
Фамилия ..................................
Имя (имена) ..............................
Дата рождения ..... Гражданство ..........
Подпись владельца ........................
Выдано ...................................
Дата .....................................
Подпись 4/ ...............................
Продлено до ..............................
Кем ......................................
Дата .....................................
Подпись 4/ ...............................
4/ и/или печать (или штамп) органа,
выдавшего свидетельство.
Свидетельство № ..........................
Отличительный знак государства, выдавшего свидетельство ............................
Действителен в отношении веществ класса

ПДК мг/м3   | ЛД 50. мг/кг (iшке  | ЛД 50. мг/м3  | ЛК 50. мл/м3
|    түскен кезде)    | (терi арқылы) |
---------------------------------------------------------------------
Ағзаға түсу жолдары
Уыттылық әсерi
Терiге және шырышты қабықшаға әсерi
Қауiптiң өзге түрлерi
Экологиялық қауiпсiздiк
---------------------------------------------------------------------
Қауiптiлiк туралы ақпараттық жүйенiң авариялық карточкасы
Өрт сөндіру құралдары
---------------------------------------------------------------------
Ұсынылғандар            |          Тыйым салынғандар
---------------------------------------------------------------------
өрт кезiнде  |  жану кезiнде   |
---------------------------------------------------------------------
|
---------------------------------------------------------------------
Алғашқы көмек шаралары
---------------------------------------------------------------------
Деммен жұтқан кезде        |
---------------------------------------------------------------------
Демалу тоқтаған кезде      |
---------------------------------------------------------------------
Көзге, терiге тиген кезде  |
---------------------------------------------------------------------
Жұтқан кезде               |
---------------------------------------------------------------------
Жеке қорғану құралдары
---------------------------------------------------------------------
Тыныс органдарын           |
---------------------------------------------------------------------
Көзді                      |
---------------------------------------------------------------------
Терiні                     |
---------------------------------------------------------------------
Залалсыздандыру тәсiлдерi мен құралдары
_____________________________________________________________________
(қолы және мөрi)                                  Жүк жөнелтуші
ұйымның басшысы
_____________________________________________________________________
Ескертпе: «Синонимдер» бағаны мiндеттi түрде толтырылуы керек
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау қағидаларына
5-қосымша
Куәліктің үлгісі
1                                       2
ҚЖХЖТ-КУӘЛІК ҚАУІПТІ ЖҮКТЕРДІ           Тегі ........................
ТАСЫМАЛДАЙТЫН КӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫ
ЖҮРГІЗУШІЛЕРІНІҢ ДАЯРЛЫҒЫ ТУРАЛЫ        Аты (аттары) ................
цистерналарда 1/ цистерналарда емес 1/
Куәлік № .............................  Туған күні ... Азаматтығы ...
Куәлікті берген мемлекеттің             Иесінің қолы ................
айырмашылық белгісі
......................................

(классов) 1/ 2/
в цистернах
не в цистернах
1
1
2
2
3
3
4.1, 4.2, 4.3
4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2
5.1, 5.2
6.1, 6.2
6.1, 6.2
7
7
8
8
9
9
до (дата) 3/ .............................
1/ Ненужное вычеркнуть.
2/ Относительно действительности в
отношении других классов см. стр. 3.
3/ Относительно продления см. стр. 2.
3
4
ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТЬ В ОТНОШЕНИИ ДРУГИХ КЛАССОВ 5/ ________________________
Только для национальных правил
В цистернах
1
2
3
Дата ..............
4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2
Подпись и/или
печать или штамп
6.1, 6.2
...................
7
8
9
Не в цистернах
1
2
3
4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2
Подпись и/или
печать или штамп
6.1, 6.2
..............
7
8
9
5/ Ненужное вычеркнуть.
Приложение 6
к Правилам перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Бланк маршрута перевозки опасного груза
СОГЛАСОВАНО
Руководитель управления
дорожной полиции
________________________________
должность
___________________________ м.п.
подпись
"__" _________________ 20 __ г
СОГЛАСОВАНО
Представитель
Грузоотправителя
___________________________
должность
______________________ м.п.
подпись
"__" ____________ 20 ___ г
Сведения об опасном грузе
Наименование
груза
Опознавательный
знак "ОГ"
Класс опасного груза
№ опасности
№ вещества по списку ООН
Общий вес груза на одном транспортном средстве _____ т.
Количество транспортных средств, перевозящих груз одновременно ______ авт.
_____________________________________________________________________
Особые условия движения
_____________________________________________________________________
1. Скорость движения на перегонах
2. Прикрытие (на всем маршруте, на отдельных участках)
3. Сопровождение (на всем маршруте, на отдельных участках)
4. Движение ночью (разрешено, запрещено)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Маршрут движения
_____________________________________________________________________
(наименование населенных пунктов,
_____________________________________________________________________
улиц и автомобильных дорог)
____________________________________________________________________
1. Адрес и телефон грузоотправителя
____________________________________________________________________
2. Адреса пунктов и телефоны грузополучателя
____________________________________________________________________
3. Адреса пунктов и телефоны аварийной службы, через которые
проследуют транспортные средства
____________________________________________________________________
4. Адреса промежуточных пунктов, куда, в случае необходимости,
можно сдать груз
____________________________________________________________________
5. Места стоянок
____________________________________________________________________
6. Места заправок топливом
____________________________________________________________________
7. Данные перевозчика и автотранспорта
____________________________________________________________________
(наименование, Ф.И.О, адрес и государственный номер)
____________________________________________________________________
__________________                                  Перевозчик
(подпись и печать)                            "__" _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2004 года N 316
Перечень
опасных грузов, допускаемых к перевозкам
автотранспортными средствами на территории
Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N п/п!    Наименование и описание    ! N ООН ! Класс ! Замечания
-------------------------------------------------------------------

1/2/сынып (сыныптар) заттарына қатысты  Берілді .....................
қолданылады
цистерналарда    цистерналарда емес
1                1                      Күні ........................
2                2
3                3                      Қолы 4/ .....................
4.1, 4.2, 4.3    4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2         5.1, 5.2.              ............ дейін ұзартылған
6.1, 6.2         6.1, 6.2
7                7                      Кім .........................
8                8
9                9                      Күні ........................
(күні) 3/ ...................... дейін  Қолы 4/ .....................
1/ Қажет емесін сызып тастау.
2/ Басқа сыныптарға қатысты       4/ және/немесе куәлікті
жарамдылығы жөнінде               берген органның мөрі
3-бетті қарау.                    (немесе мөртабаны).
3/ Ұзартуға қатысты 2-бетті қарау.
_____________________________________________________________________
3                                       4
БАСҚА СЫНЫПТАРҒА ҚАТЫСТЫ ЖАРАМДЫЛЫҒЫ    Тек ұлттық қағидалар үшін
5/ _________________________________
Цистерналарда
1
2
3               Күні .................
4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2        Қолы және/немесе мөр немесе мөртабан
6.1, 6.2        ....................................
7
8
9 __________________________________________________
Цистерналарда емес
1
2
3               Күні .................
4.1, 4.2, 4.3
5.1, 5.2        Қолы және/немесе мөр немесе мөртабан
6.1, 6.2        ....................................
7
8
9 __________________________________________________
5/ Қажет емесін сызып тастау.
Автомобиль көлігімен қауіпті
жүктерді тасымалдау қағидаларына
6-қосымша
Қауiптi жүкті тасымалдау бағдарының бланкiсi
КЕЛIСIЛДI                                                   КЕЛIСIЛДI
Жол полициясы                                        Жүк жөнелтушiнiң
басқармасының басшысы                                           өкiлi
_____________________                                ________________
лауазымы                                                     лауазымы
________________ М.О.                                ___________ М.О.
қолы                                                             қолы
20__ жылғы «___» _________                 20__ жылғы «___» _________
Қауiптi жүк туралы мәлiметтер
Жүктің атауы
«ҚЖ» тану белгiсi
Қауiптi жүктің класы
Қауiптiлiк №
БҰҰ тiзiмi бойынша заттың №
Бiр көлiк құралындағы жүктiң жалпы салмағы _______________________ т.
Жүктi бiр мезгiлде тасымалдайтын көлiк құралдарының саны _______ авт.
_____________________________________________________________________
Қозғалыстың ерекше шарттары
_____________________________________________________________________
1. Аралықтардағы қозғалыс жылдамдығы
2. Пана (барлық бағдарда, жекелеген учаскелерде)
3. Ілесіп жүру (барлық бағдарда, жекелеген учаскелерде)
4. Түндегi қозғалыс (рұқсат етiлген, тыйым салынған)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қозғалыс бағыты
_____________________________________________________________________
(елдi мекендердiң, көшелердiң және автомобиль жолдарының атауы)
1. Жүк жөнелтушiнiң мекенжайы және телефоны
_____________________________________________________________________
2. Пункттердiң мекенжайлары және жүк алушының телефондары
_____________________________________________________________________
3. Олар арқылы көлiк құралдары өтетiн авариялық қызмет пункттерiнiң
мекенжайлары және телефондары
_____________________________________________________________________
4. Қажет болған жағдайда жүктi тапсыруға болатын аралық пункттердiң
мекенжайлары
_____________________________________________________________________
5. Тұрақ орындары
_____________________________________________________________________
6. Жанармай құятын орындар
_____________________________________________________________________
7. Тасымалдаушы мен автокөлiктiң деректерi
_____________________________________________________________________
(атауы, Т.А.Ә., мекенжайы және мемлекеттiк нөмiрi)
_____________________________________________________________________
_____________________                                    Тасымалдаушы
(қолы және мөрi)                    20__ жылғы «___» ______________
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 12 наурыздағы
N 316 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында автомобиль көлiгiмен
тасымалдауға жiберiлетiн қауiптi жүктердiң
ТIЗБЕСI
___________________________________________________________________
Р/б |                                     | БҰҰ |Сыныбы| Ескерту.
N  |      Атауы және сипаттамасы         |  N  |      |   лер
___________________________________________________________________

1.    Авиационная гидравлическая топ-
ливная цистерна с блоком пита-
ния (содержащая смесь гидразина
безводного и метилгидразина)
(топливо М86)                      3165     3
2.    Авиационные аварийные комплек-
ты, см                             2990     9
3.    Авиационные аварийные трапы, см    2990     9
4.    Адипонитрил                        2205    6.1
5.    Азодикарбонамид                    3242    4.1
6.    Азот охлажденный жидкий            1977     2
7.    Азот сжатый                        1066     2
8.    Азота гемиоксид охлажденный
жидкий                             2201     2
9.    Азота гемиоксид                    1070     2
10.   Азота гемиоксида и углерода
диоксида смесь, см                 1015     2
11.   Азота диоксид, см                  1067     2
12.   Азота и редких газов смесь, см     1981     2
13.   Азота (II) оксид сжатый            1660     2
14.   Азота оксида и азота диоксида
смесь, см                          1975     2
15.   Азота трииоксид                    2421     2   Перевозка
запрещена
16.   Азота трифторид сжатый             2451     2
17.   Аккумуляторы электрические, см     2794     8
2795     8
2800     8
3028     8
3292    4.3
18.   Акральдегид ингибированный, см     1092    6.1
19.   Акридин                            2713    6.1
20.   Акриламид                          2074    6.1
21.   Акрилонитрил стабилизированный     1093     3
22.   Акролеин стабилизированный         1092    6.1
23.   Акролеина димер стабилизиро-
ванный                             2607     3
24.   Активированный уголь, см           1362    4.2
25.   Актинолит, см                      2590     9
26.   Алкалоидов соли жидкие, н.у.к.     3140    6.1
27.   Алкалоидов соли твердые, н.у.к.    1544    6.1
28.   Алкалоиды жидкие, н.у.к.           3140    6.1
29.   Алкалоиды твердые, н.у.к.          1544    6.1
30.   Алкилалюминийгалогениды, см        3052    4.2
31.   Алкилсульфокислоты жидкие,
содержащие более 5 % свободной
серной кислоты                     2584     8
32.   Алкилсульфокислоты жидкие,
содержащие не более 5 % свобод-
ной серной кислоты                 2586     8
33.   Алкилсульфокислоты твердые,
содержащие более 5 % свободной
серной кислоты                     2583     8
34.   Алкилсульфокислоты твердые,
содержащие не более 5 % свобод-
ной серной кислоты                 2585     8
35.   Алкифенолы жидкие, н.у.к.
(включая С-2-С-12 гомологи)        3145     8
36.   Алкифенолы твердые, н.у.к.
(включая С-2-С-12 гомологи)        2430     8
37.   Алкоголятов раствор, н.у.к.,
в спирте                           3274     3

1.    Қоректендiру блогiмен авиациялық      3165   3
гидравликалық отын цистернасы
(құрамында сусыз гидразин мен
метилгидразиннiң қоспасы бар)
(M86 отыны)
2.    Авиациялық авариялық жиынтықтар, см   2990   9
3.    Авиациялық авариялық траптар, см      2990   9
4.    Адипонитрил                           2205   6.1
5.    Азодикарбонамид                       3242   4.1
6.    Сұйық салқындатылған азот             1977   2
7.    Сығымдалған азот                      1066   2
8.    Сұйық салқындатылған азот гемиоксидi  2201   2
9.    Азот гемиоксидi                       1070   2
10.   Азот гемиоксидi мен көмiртегi
диоксидiнiң қоспасы, см               1015   2
11.   Азот диоксид, см                      1067   2
12.   Азот пен сирек газдар қоспасы         1981   2
13.   Сығымдалған азот оксиді (II)          1660   2
14.   Азот оксидi мен азот диоксидiнiң
қоспасы, см                           1975   2
15.   Азот үшоксидi                         2421   2    Тасымалдауға
тыйым
салынған
16.   Сығымдалған азот үшфторидi            2451   2
17.   Электр аккумуляторлары, см            2794   8
2795   8
2800   8
3028   8
3292   4.3
18.   Ингибирленген акральдегид, см         1092   6.1
19.   Акридин                               2713   6.1
20.   Акриламид                             2074   6.1
21.   Тұрақтандырылған акрилонитрил         1093   3
22.   Тұрақтандырылған акролеин             1092   6.1
23.   Тұрақтандырылған акролеин димерi      2607   3
24.   Активтендiрiлген көмiр, см            1362   4.2
25.   Актинолит, см                         2590   9
26.   Сұйық алколоид тұздары, н.к.          3140   6.1
27.   Қатты алколоид тұздары, н.к.          1544   6.1
28.   Сұйық алколоидтар, н.к.               3140   6.1
29.   Қатты алколоидтар, н.к.               1544   6.1
30.   Алкилалюминийгалогенидтер, см         3052   4.2
31.   Құрамында кемiнде 5%-дан артық
еркiн күкiрт қышқылы бар сұйық
алкилсульфоқышқылдары                 2584   8
32.   Құрамында кемiнде 5% еркiн күкiрт
қышқылы бар сұйық
алкилсульфоқышқылдары                 2586   8
33.   Құрамында кемiнде 5%-дан артық
еркiн күкiрт қышқылы бар қатты
алкилсульфоқышқылдары                 2583   8
34.   Құрамында кемiнде 5% еркiн күкiрт
қышқылы бар қатты
алкилсульфоқышқылдары                 2585   8
35.   Сұйық алкифенолдар, н.к. (С-2, С-12
гомологтарды қоса алғанда)            3145   8
36.   Қатты алкифенолдар, н.к. (С-2, С-12
гомологтарды қоса алғанда)            2430   8
37.   Алкоголят ерiтiндiсi, н.к., спиртте   3274   3

38.   Алкоголяты щелочноземельных
металлов, н.у.к.                   3205    4.2
39.   Алкоголяты щелочных металлов,
самонагревающиеся, коррозионные,
н.у.к.                             3206    4.2
40.   Аллен, см                          2200     2
41.   Аллиламин                          2334    6.1
42.   Аллилацетат                        2333     3
43.   Аллилбромид                        1099     3
44.   Аллилизотиоццианат стабилизи-
рованный                           1545    6.1
45.   Аллилиодид                         1723     3
46.   Аллилтрихлорсилан стабилизиро-
ванный                             1724     8
47.   Аллилформиат                       2336     3
48.   Аллилхлорид                        1100     3
49.   Аллилхлоркарбонат, см              1722    6.1
50.   Аллилхлорформиат                   1722    6.1
51.   Альдегид, см                       1989     3
52.   Альдегид валериановый, см          2058     3
53.   Альдегид изомасляный               2045     3
54.   Альдегид кротоновый стабилизи-
рованный, см                       1143    6.1
55.   Альдегид метакриловый
стабилизированный                  2396     3
56.   Альдегид муравьиный, см            1198     3
2209     8
57.   Альдегид трихлоруксусный, см       2075    6.1
58.   Альдегиды, н.у.к.                  1989     3
59.   Альдегиды октиловые                1191     3
60.   Альдегиды легковоспламеняющиеся
токсичные, н.у.к.                  1988     3
61.   Альдоль                            2839    6.1
62.   Алюминиевый дросс, см              3170    4.3
63.   Алюминийалкилгалогениды жидкие     3052    4.2
64.   Алюминийалкилгалогениды твердые    3052    4.2
65.   Алюминийалкилы                     3051    4.2
66.   Алюминий кремнистый - порошок
непокрытый                         1398    4.3
67.   Алюминий - порошок непокрытый      1396    4.3
68.   Алюминий - порошок покрытый        1309    4.1
69.   Алюминий - ферросилиций -
порошок                            1395    4.3
70.   Алюминия алкилгидриды              3076    4.2
71.   Алюминия боргидрид                 2870    4.2
72.   Алюминия боргидрид в устройствах   2870    4.2
73.   Алюминия бромид безводный          1725     8
74.   Алюминия бромида раствор           2580     8
75.   Алюминия гидрид                    2463    4.3
76.   Алюминия карбид                    1394    4.3
77.   Алюминия нитрат                    1438    5.1
78.   Алюминия побочные продукты
переплавки                         3170    4.3
79.   Алюминия побочные продукты
плавки                             3170    4.3

38.   Сiлтi топырақтық металдардың          3205   4.2
алкоголяттары
39.   Коррозиялық өздiгiнен қызатын
сiлтiлiк металдардың алкоголяттары    3206   4.2
40.   Аллен, см                             2200   2
41.   Аллиламин                             2334   6.1
42.   Аллилацетат                           2333   3
43.   Аллилбромид                           1099   3
44.   Тұрақтандырылған аллилизотиоццианат   1545   6.1
45.   Аллилиодид                            1723   3
46.   Тұрақтандырылған аллилтрихлорсилан    1724   8
47.   Аллилформиат                          2336   3
48.   Аллилхлорид                           1100   3
49.   Аллилхлоркарбонат, см                 1722   6.1
50.   Аллилхлорформиат                      1722   6.1
51.   Альдегид, см                          1989   3
52.   Валерианды альдегид                   2058   3
53.   Изомайлы альдегид                     2045   3
54.   Тұрақтандырылған кротонды альдегид    1143   6.1
55.   Тұрақтандырылған метакрилдi альдегид  2396   3
56.   Құмырсқа альдегид, cм                 1198   3
2209   8
57.   Yшхлорсiрке альдегид, см              2075   6.1
58.   Альдегидтер, н.к.                     1989   3
59.   Октил альдегид                        1191   3
60.   Уытты тез тұтанғыш альдегидтер, н.к.  1988   3
61.   Альдоль                               2839   6.1
62.   Алюминийлi дросс, см                  3170   4.3
63.   Сұйық алюминийалкилгалогенидтер       3052   4.2
64.   Қатты алюминийалкилгалогенидтер       3052   4.2
65.   Алюминийалкилдер                      3051   4.2
66.   Кремнийлi алюминий-қапталмаған ұнтақ  1398   4.3
67.   Алюминий-қапталмаған ұнтақ            1396   4.3
68.   Алюминий-қапталған ұнтақ              1309   4.1
69.   Алюминий-ферросилиций-ұнтақ           1395   4.3
70.   Алюминий алкилгидридi                 3076   4.2
71.   Алюминий боргидридi                   2870   4.2
72.   Құрылғылардағы алюминий боргидридi    2870   4.2
73.   Сусыз алюминий бромид                 1725   8
74.   Алюминий бромидiнiң ерiтiндiсi        2580   8
75.   Алюминий гидрид                       2463   4.3
76.   Алюминий карбид                       1394   4.3
77.   Алюминий нитраты                      1438   5.1
78.   Алюминийді қайта балқытудың қосалқы
өнiмдерi                              3170   4.3
79.   Алюминийдi балқытудың қосалқы
өнiмдерi                              3170   4.3

80.   Алюминия резинат                   2715    4.1
81.   Алюминия фосфид                    1397    4.3
82.   Алюминия хлорид безводный          1726     8
83.   Алюминия хлорида раствор           2581     8
84.   Амальгама щелочноземельных
металлов                           1392    4.3
85.   Амальгама щелочных металлов        1389    4.3
86.   Аматолы, см                        0082     1
87.   Амиды щелочных металлов            1390    4.3
88.   Амилальдегид, см                   2058     3
89.   Амиламин                           1106     3
90.   Амилацетаты                        1104     3
91.   Амилбутираты                       2620     3
92.   Н-Амилен, см                       1108     3
93.   Амилмеркаптан                      1111     3
94.   Н-Амилметилкетон                   1110     3
95.   Амилнитрат                         1112     3
96.   Амилнитрит                         1113     3
97.   Амилтрихлосилан                    1728     8
98.   Амилформиаты                       1109     3
99.   Амилфосфат                         2819     8
100.  Амилхлорид                         1107     3
101.  Аминобензол, см                    1547    6.1
102.  2-Аминобензотрифторид, см          2942    6.1
103.  3-Аминобензотрифторид, см          2948    6.1
104.  Аминобутан, см                     1125     3
105.  2-Амино-4.6-динитрофенол увлаж-
ненный с массовой долей воды не
менее 20%                          3317    4.1
106.  2-Амино-5-диэтиламинопентан        2946    6.1
107.  1-Амино-2-нитробензол, см          1661    6.1
108.  1-Амино-3-нитробензол, см          1661    6.1
109.  1-Амино-4-нитробензол, см          1661    6.1
110.  Аминопиридины (о-,м-,п-)           2671    6.1
111.  Аминофенолы (о-,м-,п-)             2512    6.1
112.  2-Амино-4-хлорфенол                2673    6.1
113.  N-Аминоэтилпиперазин               2815     8
114.  2-(2-Аминоэтокси)-этанол           3055     8
115.  Амины жидкие коррозионные,
н.у.к.                             2735     8
116.  Амины жидкие коррозионные
легковоспламеняющиеся, н.у.к.      2734     8
117.  Амины легковоспламеняющиеся
коррозионные, н.у.к.               2733     3
118.  Амины твердые коррозионные,
н.у.к.                             3529     8
119.  Аммиак безводный                   1005     2
120.  Аммиака раствор в воде с отно-
сительной плотностью менее 0,880
при температуре 15 о С, содержащий
более 50% аммиака                  3318     2
121.  Аммиака раствор в воде с отно-
сительной плотностью менее
0,8890 при температуре 15 о С,
содержащий более 35%, но не
более 50% аммиака                  2073     2

80.   Алюминий резинаты                     2715   4.1
81.   Алюминий фосфид                       1397   4.3
82.   Сусыз алюминий хлорид                 1726   8
83.   Алюминий хлоридiнiң ерiтiндiсi        2581   8
84.   Сiлтiлiк-топырақтық металдардың
амальгамасы                           1392   4.3
85.   Сiлтiлiк металдардың амальгамасы      1389   4.3
86.   Аматолдар, см                         0082   1
87.   Сiлтiлiк металдардың амидi            1390   4.3
88.   Амил альдегид, см                     2058   3
89.   Амиламин                              1106   3
90.   Амилацетаттар                         1104   3
91.   Амилбутираттар                        2620   3
92.   H-Амилен, см                          1108   3
93.   Амилмеркаптан                         1111   3
94.   H-амил метилкетон                     1110   3
95.   Амилнитрат                            1112   3
96.   Амилнитрит                            1113   3
97.   Амилтрихлосилан                       1728   8
98.   Амилформиаттар                        1109   3
99.   Амил фосфат                           2819   8
100.  Амилхлорид                            1107   3
101.  Аминобензол, см                       1547   6.1
102.  2-аминобензоүшфторид, см              2942   6.1
103.  3-аминобензоүшфторид, см              2948   6.1
104.  Аминобутан, см                        1125   3
105.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%
ылғалданған 2-Амино-4.6-динитрофенол  3317   4.1
106.  2-Амино-5-диэтиламинопентан           2946   6.1
107.  1-Амино-2-нитробензол, см             1661   6.1
108.  1-Амино-3-нитробензол, см             1661   6.1
109.  1-Амино-4-нитробензол, см             1661   6.1
110.  Аминопиридиндер (о-,м-,п-)            2671   6.1
111.  Аминофенолдар (о-,м-,п-)              2512   6.1
112.  2-Амино-4-хлорфенол                   2673   6.1
113.  N-Аминоэтилпинеразин                  2815   8
114.  2-(2-Аминоэтокси)-этанол              3055   8
115.  Коррозиялық сұйық аминдер, н.к.       2735   8
116.  Тез тұтанғыш коррозиялық сұйық
аминдер н.к.                          2734   8
117.  Коррозиялық тез тұтанғыш аминдер н.к. 2733   3
118.  Коррозиялық қатты аминдер н.к.        3529   8
119.  Сусыз аммиак                          1005   2
120.  Құрамында 50%-дан артық аммиак бар,
15C температурада 0,880-дан кем
салыстырмалы тығыздығымен судағы
аммиак                                3318   2
121.  Құрамында 35%-дан артық, бiрақ
кемiнде 50% аммиак бар, 15C
температурада 0,8890-нан аз
салыстырмалы тығыздығымен судағы
аммиак ерiтiндiсi                     2073   2

122.  Аммиака раствор в воде с отно-
сительной плотностью от 0,880
до 0,957 при температуре 15 о С,
содержащий более 10%, но не
более 35% аммиака                  2672     8
123.  Аммония арсенат                    1546    6.1
124.  Аммония бисульфат, см.             2506     8
125.  Аммония бисульфита раствор, см.    2693     8
126.  Аммония бифторид твердый, см.      1727     8
127.  Аммония бифторида раствор, см.     2817     8
128.  Аммония бихромат, см.              1439    5.1
129.  Аммония гексафторосиликат, см.     2854    6.1
130.  Аммония гидродифторид твердый      1727     8
131.  Аммония гидросульфат               2506     8
132.  Аммония гидросульфида раствор
(обращаться как с раствором
аммония сульфида), см.             2683     8
133.  Аммония гидродифторида раствор     2817     8
134.  Аммония динитро-о-крезолят         1843    6.1
135.  Аммония дихромат                   1439    5.1
136.  Аммония кремнефторид, см.          2854    6.1
137.  Аммония метаванадат                2859    6.1
138.  Аммония нитрат взрывчатый, см.     0082     1
0331     1
139.  Аммония нитрат, содержащий не
более 0,2% горючих веществ
(включая любое органическое
вещество, расчитанное по угле-
роду), исключая примеси любого
другого вещества                   1942    5.1
140.  Аммония нитрат, содержащий
более 0,2% горючих веществ
(включая любое органическое ве-
щество, расчитанное по углеро-
ду), исключая примеси любого
другого вещества                   0222     1
141.  Аммония нитрат жидкий, горячий
концентрированный раствор,
концентрации более 80%, но не
более 93%                          2426    5.1
142.  Аммония перманганат, см.           1482    5.1
143.  Аммония персульфат                 1444    5.1
144.  Аммония перхлорат                  0402     1
1442    5.1
145.  Аммония пикрат сухой или с
массовой долей воды менее 10%      0004     1
146.  Аммония пикрат увлажненный с
массовой долей воды не менее
10%                                1310    4.1
147.  Аммония поливанадат                2861    6.1
148.  Аммония полисульфида раствор       2818     8
149.  Аммония сульфида раствор           2683     8
150.  Аммония тетрахлоромеркуроат
(II), см.                          1630    6.1
151.  Аммония фторид                     2505    6.1
152.  Аммония фторосиликат               2854    6.1
153.  Амозит, см.                        2212     9
154.  Ангидрид малеиновый                2215     8
155.  Ангидрид малеиновый расплав-
ленный                             2215     8
156.  Ангидрид масляный                  2739     8

122.  Құрамында 10%-дан артық, бірақ
кемiнде 35% аммиак бар, 15C
температурада 0,880-нен               2672   8
0,957-ге дейiн салыстырмалы
тығыздығымен судағы аммиак ерiтiндiсi
123.  Аммоний арсенаты                      1546   6.1
124.  Аммоний бисульфаты, см                2506   8
125.  Аммоний бисульфитiнiң ерiтiндiсi, см  2693   8
126.  Қатты аммоний бифторидi, см           1727   8
127.  Аммоний бифторидiнiң ерiтiндiсi, см   2817   8
128.  Аммоний бихроматы, cм                 1439   5.1
129.  Аммоний гексафторосиликат, см         2854   6.1
130.  Қатты аммоний гидродифторидi          1727   8
131.  Аммоний гидросульфаты                 2506   8
132.  Аммоний гидросульфидiнiң ерiтiндiсi
(аммоний сульфидiнiң ерiтiндiсi
сияқты)                               2683   8
133.  Аммоний гидродифторидiнiң ерiтiндiсi  2817   8
134.  Аммоний динитро-о-крезоляты           1843   6.1
135.  Аммоний дихроматы                     1439   5.1
136.  Аммоний кремнефторидi, см             2854   6.1
137.  Аммоний метаванадаты                  2859   6.1
138.  Жарылғыш аммоний нитраты              0082   1
1331   1
139.  Құрамында жанғыш заттар кемiнде 0,2%
аммоний нитраты (көмiртегi бойынша
есептелген  кез-келген  органикалық
затты қоса алғанда) кез-келген басқа
заттың қоспасын алып тастағанда       1942   5.1
140.  Құрамында жанғыш заттар 0,2%-дан
артық аммоний нитраты (көмiртегi
бойынша есептелген кез келген
органикалық затты қоса алғанда)
кез келген басқа заттың қоспасын
алып тастағанда                       0222   1
141.  Сұйық аммоний нитраты, концентрация.
сы 80%-дан артық, бiрақ кемiнде
93%-дан артық емес ыстық
концентрацияланған ерiтiндi           2426   5.1
142.  Аммоний перманганаты, см              1482   5.1
143.  Аммоний персульфаты                   1444   5.1
144.  Аммоний перхлораты                    0402   1
1442   5.1
145.  Құрғақ немесе судың салмақтық үлесi
10%-дан кем аммоний пикраты           0004   1
146.  Судың салмақтық үлесi 10%-дан кем
емес ылғалданған аммоний пикраты      1310   4.1
147.  Аммоний поливанадаты                  2861   6.1
148.  Аммоний полисульфидiнiң ерiтiндiсi    2818   8
149.  Аммоний сульфидiнiң ерiтiндiсi        2683   8
150.  Аммоний тетрахлоромеркуроаты
(II), см                              1630   6.1
151.  Аммоний фторидi                       2505   6.1
152.  Аммоний фторосиликаты                 2854   6.1
153.  Амозит, см                            2212   9
154.  Малеин ангидрид                       2215   8
155.  Балқытылған малеин ангидрид           2215   8
156.  Майлы ангидрид                        2739   8

157.  Ангидрид пропионовый               2496     8
158.  Ангидрид уксусный                  1715     8
159.  Ангидрид фталевый, содержащий
более 0,05% малеинового
ангидрида                          2214     8
160.  Ангидрид хромовый твердый, см.     1463    5.1
161.  Ангидриды тетрагидрофталевые,
содержащие более 0,05% малеи-
нового ангидрида                   2698     8
162.  Анизидины                          2431    6.1
163.  Анизоилхлорид                      1729     8
164.  Анизол                             2222     3
165.  Анилин                             1547    6.1
166.  Анилина гидрохлорид                1548    6.1
167.  Анилина хлорид, см.                1548    6.1
168.  Анилиновая соль, см.               1548    6.1
169.  Антисептики для древесины
жидкие                             1306     3
170.  Антрофиллит, см.                   2590     9
171.  Аргон охлажденный жидкий           1951     2
172.  Аргон сжатый                       1006     2
173.  Арилсульфокислоты жидкие,
содержащие более 5% свободной
серной кислоты                     2584     8
174.  Арилсульфокислоты жидкие,
содержащие не более 5% свобод-
ной серной кислоты                 2586     8
175.  Арилсульфокислоты твердые,
содержащие более 5% свободной
серной кислоты                     2583     8
176.  Арилсульфокислоты твердые,
содержащие не более 5% свобод-
ной серной кислоты                 2585     8
177.  Арсенаты, н.у.к., см               1556    6.1
1557    6.1
178.  Арсениты, н.у.к., см               1556    6.1
1557    6.1
179.  Арсин                              2188     2
180.  Асбест белый (хризотил, акти-
нолит, антофилит, тремолит)        2590     9
181.  Асбест голубой (кроцидолит)        2212     9
182.  Асбест коричневый (амозит,
мизорит)                           2212     9
183.  Ацеталь                            1088     3
184.  Ацетальдегид                       1089     3
185.  Ацетальдегидаммиак                 1841     9
186.  Ацетальдоксим                      2332     3
187.  Ацетильбромид                      1716     8
188.  Ацетилен растворенный              1001     2
189.  Ацетилена тетрабромид, см.         2504    6.1
190.  Ацетилена тетрахлорид, см.         1702    6.1
191.  Ацетилиодид                        1898     8
192.  Ацетилметилкарбинол                2621     3
193.  Ацетилхлорид                       1717     3
194.  Ацетоин, см                        2621     3
195.  Ацетон                             1090     3
196.  Ацетонитрил                        1648     3
197.  Ацетонциангидрин стабилизиро-
ванный                             1541    6.1

157.  Пропион ангидрид                      2496   8
158.  Сiрке ангидрид                        1715   8
159.  Құрамында 0,05% малеин ангидрид
артық болатын фталь ангидрид          2214   8
160.  Қатты хром ангидрид, см               1463   5.1
161.  Құрамында 0,05%-дан артық малеин
ангидрид болатын тетрагидрофталь
ангидрид                              2698   8
162.  Анизидиндер                           2431   6.1
163.  Анизилхлорид                          1729   8
164.  Анизол                                2222   3
165.  Анилин                                1547   6.1
166.  Анилин гидрохлорид                    1548   6.1
167.  Анилин хлорид, см                     1548   6.1
168.  Анилин тузы, см                       1548   6.1
169.  Сұйық ағаштарға арналған
антисептиктер                         1306   3
170.  Антрофиллит, см                       2590   9
171.  Сұйық салқындатылған аргон            1951   2
172.  Сығымдалған аргон                     1006   2
173.  Құрамында 5%-дан артық еркiн күкiрт
қышқылы болатын сұйық                 2584   8
174.  Құрамында 5%-дан артық еркiн күкiрт
қышқылы болмайтын сұйық               2586   8
175.  Құрамында 5%-дан артық еркiн күкiрт
қышқылы болатын қатты                 2583   8
176.  Құрамында 5%-дан артық еркiн күкiрт
қышқылы болмайтын қатты               2585   8
177.  Арсенаттар, н.к., см                  1556   6.1
1557   6.1.
178.  Арсениттер, н.к., см                  1556   6.1
1557   6.1
179.  Арсин                                 2188   2
180.  Ақ асбест (хризотил, актинолит,
антофилитт, тремолит)                 2599   2
181.  Көгiлдiр асбест (кроцидолит)          2212   9
182.  Қоңыр асбест (амозит, мизорит)        2212   9
183.  Ацеталь                               1088   3
184.  Ацетальдегид                          1089   3
185.  Ацетальдегидаммиак                    1841   9
186.  Ацетальдоксим                         2332   3
187.  Ацетильбромид                         1716   8
188.  Ерiтiлген ацетилен                    1001   2
189.  Ацетилен тетрабромидi, см             2504   6.1
190.  Ацетилен тетрахлоридi, см             1702   6.1
191.  Ацетилиодид                           1898   8
192.  Ацетилметилкарбинол                   2621   3
193.  Ацетилхлорид                          1717   3
194.  Ацетоин, см                           2621   3
195.  Ацетон                                1090   3
196.  Ацетонитрил                           1648   3
197.  Тұрақтандырылған ацетонциангидрин     1541   6.1

198.  Аэрозоли                           1950     2
199.  Баллистит, см.                     0160     1
0161     1
200.  Баллончики для заправки зажи-
галок, содержащие легковоспла-
меняющийся газ                     1057     2
201.  Баллоны с углеводородным газом
для малых устройств с выпускным
приспособлением                    3150     2
202.  Барий                              1400    4.3
203.  Бария азид сухой или увлажнен-
ный с массовой долей воды менее
50%                                0224     1
204.  Бария азид увлажненный с массо-
вой долей воды не менее 50%        1571    4.1
205.  Бария биноксид, см                 1449    5.1
206.  Бария бромат                       2719    5.1
207.  Бария гипохлорит, содержащий
более 22% активного хлора          2741    5.1
208.  Бария диоксид, см.                 1449    5.1
209.  Бария нитрат                       1446    5.1
210.  Бария оксид                        1884    6.1
211.  Бария перманганат                  1448    5.1
212.  Бария пероксид                     1449    5.1
213.  Бария перхлорат                    1447    5.1
214.  Бария селенат, см.                 2630    6.1
215.  Бария селенит, см.                 2630    6.1
216.  Бария нитрат                       1564    6.1
217.  Бария нитрат                       1854    4.2
218.  Бария супероксид, см.              1449    5.1
219.  Бария хлорат                       1445    5.1
220.  Бария цианид                       1565    6.1
221.  Батареи жидкостные кислотные,
электрические аккумуляторные       2794     8
222.  Батареи жидкостные непрливаю-
щиеся, электрические аккумуля-
торные                             2800     8
223.  Батареи жидкостные щелочные,
электрические аккумуляторные       2795     9
224.  Батареи литиевые                   3090     9
225.  Батареи литиевые в оборудовании    3091     9
226.  Батареи литиевые упакованные с
оборудованием                      3091     9
227.  Батареи сухие, содержащие калия
гидроксид твердый, электрические
аккумуляторные                     3028     8
228.  Бензальдегид                       1990     9
229.  Бензидин                           1885    6.1
230.  Бензилбромид                       1737    6.1
231.  Бензилденхлорид                    1886    6.1
232.  Бензилиодид                        2653    6.1
233.  Бензилхлорид                       1738    6.1
234.  Бензилхлоркарбонат, см.            1739     8
235.  Бензилхлорформиат                  1739     8
236.  Бензилцианид, см                   2470    6.1
237.  Бензин газовый                     1203     3

198.  Аэрозольдар                           1950   2
199.  Баллистит, см                         0060   1
0061
200.  Құрамында тез тұтанғыш газдар бар
шақпақты толтыруға арналған шағын     1057   2
201.  Шығару құралы бар кiшi құрылғыларға
арналған көмiрсутегi газды баллондар  3150   2
202.  Барий                                 1400   4.3
203.  Судың салмақтық үлесi 50%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған барий азиды 0224   1
204.  Судың салмақтық үлесi 50%-дан кем
емес ылғалданған барий азиды          1571   4.1
205.  Барий биноксидi, см                   1449   5.1
206.  Барий броматы                         2719   5.1
207.  Құрамында 22%-дан артық белсендi
хлор бар барий гипохлоридi            2741   5.1
208.  Барий диоксид, см                     1449   5.1
209.  Барий нитраты                         1446   5.1
210.  Барий оксидi                          1884   6.1
211.  Барий перманганаты                    1448   5.1
212.  Барий пероксидi                       1449   5.1
213.  Барий перхлораты                      1447   5.1
214.  Барий селенаты, см                    2630   6.1
215.  Барий селенит, см                     2630   6.1
216.  Барий нитраты                         1564   6.1
217.  Барий нитраты                         1854   4.2
218.  Барий супероксидi, см                 1449   5.1
219.  Барий хлораты                         1445   5.1
220.  Барий цианид                          1565   6.1
221.  Аккумуляторлық электрлiк қышқылдық
сұйықтық батареялар                   2794   8
222.  Аккумуляторлық электрлiк төгiлмейтiн
сұйықтық батареялар                   2800   8
223.  Аккумуляторлық электрлiк сiлтiлiк
сұйықтық батареялар                   2795   9
224.  Литий батареялары                     3090   9
225.  Жабдықтағы литий батареялары          3091   9
226.  Жабдықпен оралған литий батареялары   3091   9
227.  Аккумуляторлық электрлi қатты,
құрамында калий гидрооксидi бар
құрғақ батареялар                     3028   8
228.  Бензальдегид                          1990   9
229.  бензидин                              1885   6.1
230.  бензилбромид                          1737   6.1
231.  Бензилденхлорид                       1886   6.1
232.  Бензилиодид                           2653   6.1
233.  Бензилхлорид                          1738   6.1
234.  Бензилхлоркарбонат, см                1739   8
235.  бензилхлорформиат                     1739   8
236.  Бензилцианид, см                      2470   6.1
237.  Газды бензин                          1203   3

238.  Бензин моторный                    1203     3
239.  Бензин натуральный                 1203     3
240.  Бензоилхлорид                      1736     8
241.  Бензол                             1114     3
242.  1,4-Бенолдиол, см.                 2662    6.1
243.  Бензолен, см.                      1268     3
244.  Бензолсульфонилхлорид              2225     8
245.  Бензолсульфохлорид, см             2225     8
246.  Бензолтиол, см.                    2337    6.1
247.  Бензонитрил                        2224    6.1
248.  Бензотрифторид                     2338     3
249.  Бензотрихлорид                     2226     8
250.  Бензохинон                         2587    6.1
251.  Бериллий - порошок                 1567    6.1
252.  Бериллия нитрат                    2464    5.1
253.  Бериллия соединение, н.у.к.        1566    6.1
254.  (Био)Медицинские отходы, н.у.к.    3291    6.2
255.  Бисульфатов водный раствор         2837     8
256.  Бисульфатов водный раствор,
н.у.к.                             2693     8
257.  Битум, см.                         1999     3
258.  Бифториды, н.у.к., см.             1740     8
259.  Бицикло[2,2,1]гепта-2,5-диен
стабилизированный                  2251     3
260.  Боеголовки для управляемых
ракет, см.                         0286     1
0287     1
0369     1
0370     1
0371     1
261.  Боеголовки ракет с разрывным
или вышибным зарядом               0370     1
0371     1
262.  Боеголовки ракет с разрывным
зарядом                            0286     1
0287     1
0369     1
263.  Боеголовки торпед с разрывным
зарядом                            0221     1
264.  Боеприпасы дымовые, снаряженные    0015     1
или не снаряженные разрывным,      0016     1
вышибным или метательным           0303     1
снарядом
265.  Боеприпасы дымовые с белым         0245     1
фосфором, с разрывным, вышибным    0246     1
или метательным снарядом
266.  Боеприпасы дымовые (устройства
водоактивируемые) с белым фосфо-
ром с разрывным, вышибным или
метательным снарядом, см.          0248     1
267.  Боеприпасы дымовые (устройства
водоактивируемые), без белого
фосфора или фосфидов с разрыв-
ным, вышибным или метательным
снарядом                           0249     1
268.  Боеприпасы зажигательные с         0243     1
белым фосфором, снабженные раз-    0244     1
рывным, вышибным или метатель-
ным зарядом
269.  Боеприпасы зажигательные,
снаряженные жидкостью или гелем,
с разрывным, вышибным или
метательным зарядом                0247     1
270.  Боеприпасы зажигательные,          0009     1
снаряженные или не снаряженные     0010     1
разрывным, вышибным или            0300     1
метательным зарядом

238.  Мотор бензинi                         1203   3
239.  Табиғи бензин                         1203   3
240.  бензоилхлорид                         1736   8
241.  Бензол                                1114   3
242.  1,4-бенолдиол, см                     2662   6.1
243.  Бензолен, см.                         1268   3
244.  Бензолсульфонилхлорид                 2225   8
245.  Бензолтиол, см.                       2337   6.1
246.  Бензолсульфохлорид, см.               2225   8
247.  Бензонитрил                           2224   6.1
248.  Бензотрифторид                        2338   3
249.  Бензотрихлорид                        2226   8
250.  Бензохинон                            2587   6.1
251.  Берилий - ұнтақ                       1567   6.1
252.  Бериллийдiң нитраты                   2464   5.1
253.  Бериллийдiң қоспасы, н.к.             1566   6.1
254.  (Био) Медициналық қалдықтар, н.к..    3291   6.2
255.  Бисульфаттың су ерiтiндiсi            2837   8
256.  Бисульфаттың су ерiтiндiсi, н.к.      2693   8
257.  Битум, см.                            1999   3
258.  Бифторидтер, н.к.                     1740   8
259.  Бицикло/2,2,1,/гепта-2,5-диен
тұрақтандырылған                      2251   3
260.  Басқарылатын зымырандар үшiн
оқтұмсықтар, см.                      0286   1
0287   1
0369   1
0370   1
0371   1
261.  Жарылғыш және жұлғыш зарядымен
зымырандардың оқтұмсықтары            0370   1
0371   1
262.  Жарылғыш зарядты зымырандардың
оқтұмсықтары                          0286   1
0287   1
0369   1
263.  Жарылғыш зарядты торпедалардың
оқтұмсықтары                          0221   1
264.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядпен жабдықталған немесе
жабдықталмаған түтiндi оқ-дәрiлер     0015   1
0016   1
0303   1
265.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядымен ақ Фосфорлы түтiндi
оқ-дәрілер                            0245   1
0246   1
266.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядымен ақ фосфорлы түтіндi
оқ-дәрiлер (сумен активтендiрiлетiн
құрылғы)                              0248   1
267.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядымен ақ фосфорсыз немесе
фосфидтерсiз түтiндi оқ-дәрiлер
(сумен активтендiрiлетiн құрылғы)     0249   1
268.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядпен жабдықталған ақ фосфорлы
жарық беретiн оқ-дәрiлер              0243   1
0244   1
269.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядымен, сұйықтықпен немесе
гельмен жабдықталған жарық беретiн
оқ-дәрiлер                            0247   1
270.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш
снарядымен жабдықталған немесе жабдық.
талмаған жарық беретiн оқ-дәрілер     0009   1
0010   1
0300   1

0381     1
276.  Боеприпасы слезоточивые, с         0018     1
разрывным, вышибным или            0019     1
метательным зарядом                0301     1
277.  Боеприпасы слезоточивые
невзрывчатые без разрывного или
вышибного заряда и взрывателя      2017    6.1
278.  Боеприпасы с отравляющими          0020     1   Перевозка
веществами с разрывным, вышибным                запрещена
или метательным зарядом

0381   1
276.  Жұлынғыш, жарылғыш немесе лақтырғыш
зарядпен жас ағызатын оқ-дәрiлер      0018   1
0019   1
0301   1
277.  Жарылғыш немесе жұлғыш зарядсыз және
жарғышсыз жарылмайтын жас ағызатын
оқ-дәрiлер                            2017   6,1
278.  Жұлынғыш, жарылғыш немесе лақтырғыш   0020   1    Тасымалдауға
зарядпен, уландырғыш заттарымен                      тыйым
оқ-дәрілер                                          салынады

279.  Боеприпасы с отравляющими          0021     1   Перевозка
веществами с разрывным, вышибным                запрещена
или метательным зарядом
280.  Боеприпасы с отравляющими
веществами невзрывчатые без
разрывного или вышибного заряда
и взрывателя                       2016    6.1
281.  Боеприпасы спортивные, см.         0012     1
0328     1
0339     1
0417     1
282.  Боеприпасы токсичные (устройства   0248     1
водоактивируемые) с разрывным,     249      1
вышибным или метательным
зарядом, см.

279.  Жұлынғыш, жарылғыш немесе лақтырылғыш 0021   1    Тасымалдауға
зарядпен, уландырғыш заттарымен                       тыйым
оқ-дәрiлер                                          салынады
280.  Жарылғыш немесе жұлғыш зарядсыз және
жарғышсыз, уландырғыш заттарымен
оқ-дәрiлер                            2016   6,1
281.  Спорттық оқдәрілер, см.               0012   1
0328   1
0339   1
0417   1
282.  Жарылғыш, жұлынғыш немесе лақтырғыш   0248   1
зарядымен уытты оқ-дәрiлер (сумен     0249   1
активтендiрiлетiн құрылғылар), см

0297     1
289.  Бомбы глубинные                    0056     1
290.  Бомбы дымовые невзрывчатые без
инициирующего устройства, содер-
жащие едкие жидкости               2028     8
291.  Бомбы осветительные, см.           0254     1
292.  Бомбы с легковоспламеняющейся      0399     1
жидкостью с разрывным зарядом      0400     1
293.  Бора трибромид                     2692     8
294.  Бора трифторид сжатый              1008     2
295.  Бора трифторид и кислота про-
пионовая - комплекс                1743     8
296.  Бора трифторид и кислота ук-
сусная - комплекс                  1742     8
297.  Бора трифторида дигидрат           2851     8
298.  Бора трихлорид                     1741     2
299.  Бората и хлората смесь, см.        1458    5.1
300.  Борнеол                            1312    4.1
301.  Бром                               1744     8
302.  Брома пентафторид                  1745    5.1
303.  Брома раствор                      1744     8
304.  Брома трифторид                    1746    5.1
305.  Брома хлорид                       2901     2
306.  Броматов неорганических водный
раствор, н.у.к.                    3213    5.1
307.  Броматы неорганические, н.у.к.     1450    5.1
308.  Бромацетилбромид                   2513     8
309.  Бромацетон                         1569    6.1
310.  Омега-Бромацетофенон, см.          2645    6.1
311.  Бромбензилцианиды жидкие           1694    6.1
312.  Бромбензилцианиды твердые          1694    6.1
313.  Бромбензол                         2514     3
314.  1-Бромбутан                        1126     3
315.  2-Бромбутан                        2339     3
316.  Бромметан, см.                     1062     2
317.  1-Бром-3Метилбутан                 2341     3
318.  Бромметилпропаны                   2342     3
319.  2-Бром-2Нитропропан-диол-1,3       3241    4.1
320.  Бромоформ                          2515    6.1
321.  Бромэтан, см                       1891    6.1
322.  2-Бромпентан                       2343     3
323.  Бромпропаны                        2344     3
324.  3-Бромпропин                       2345     3
325.  Бромтрифторметан                   1009     2
326.  Бромтрифторэтилен                  2419     2
327.  Бромхлорметан                      1887    6.1
328.  1-Бром-3-хлорпропан                2688    6.1
329.  1-Бром-2, 3-эпоксипропан, см       2558    6.1
330.  Бруцин                             1570    6.1
331.  Бумага, обработанная ненасыщен-
ными маслами, не полностью
высушенная (включая бумагу копи-
ровальную)                         1379    4.2

0297   1
289.  Тұңғиық бомбалары                     0056   1
290.  Құрамында күйдiргiш сұйықтықтар бар,
белсендiлендiретiн құрылғысыз
жарылмайтын түтiндiк бомбалар         2028   8
291.  Жарық бергiш бомбалар                 0254   1
292.  Жарылғыш зарядты тез тұтанғыш
сұйықтықты бомбалар                   0399   1
0400   1
293.  Бор үшбромидi                         2692   8
294.  Сығымдалған бор үшфторидi             1008   2
295.  Бор үшфторидi мен пропион
қышқылының жиынтығы                   1743   8
296.  Бор үшфторидi мен сiрке қышқылының    1742   8
297.  Бор үшфторидiнiң дигидраты            2851   8
298.  Бор үшхлоридi                         1741   2
299.  Борат пен клораттың қоспасы           1458   5,1
300.  Борнеол                               1312   4,1
301.  Бром                                  1744   8
302.  Бром пентафторидi                     1745   5,1
303.  Бром ерiтiндiсi                       1744   8
304.  Бром үшфторидi                        1746   5,1
305.  Бром хлоридi                          2901   2
306.  Бейорганикалық броматтардың су
ерiтiндiсi                            3213   5,1
307.  Бейорганикалық бромат                 1450   5,1
308.  Бромацетилбромид                      2513   8
309.  Бромацетон                            1569   6,1
310.  Омега-Бромацетофенон                  2645   6,1
311.  Сұйық бромбензилцианидтер             1694   6,1
312.  Қатты бромбензилцианидтер             1694   6,1
313.  Бромбензол                            2514   3
314.  1-Бромбутан                           1126   3
315.  2-Бромбутан                           2339   3
316.  Бромметан, см                         1062   2
317.  1-Бром-3 Метилбутан                   2341   3
318.  Бромметилпропандар                    2342   3
319.  2-Бром-2Нитропропан-диол- 1, 3        3241   4,1
320.  Бромоформ                             2515   6,1
321.  Бромэтан                              1891   6,1
322.  2-Бромпентан                          2343   3
323.  Бромпропандар                         2344   3
324.  3-Бромпропин                          2345   3
325.  Бромтрифторметан                      1009   2
326.  Бромтрифторэтилен                     2419   2
327.  Бромхлорметан                         1887   6,1
328.  1-Бром-3-хлорпропан                   2688   6,1
329.  1-Бром-2,3-эпоксипропан               2558   6,1
330.  Бруцин                                1570   6,1
331.  Толық кептiрiлмеген (көбейту қағазын
қоса алғанда) қанықпаған маймен
өңделген қағаз                        1379   4,2

332.  1,2-Бутадиен стабилизированный,
имеющий при 70 о С давление па-
ров, не превышающее 1,1е Мпа
(11 бар), и имеющий при 50 о С
плотность не менее 0,525 кг/л      1010     2
333.  1,3-Бутадиен стабилизированный,
имеющий при 70 о С давление
паров, не превышающее 1,1е Мпа
(11 бар), и имеющий при 50 о С
плотность не менее 0,525 кг/л      1010     2
334.  1,3-Бутадиена и углеводородов
смеси стабилизированные, имею-
щие при 70 о С давление паров, не
превышающее 1,1е Мпа (11 бар),
и имеющие при 50 о С плотность
не менее 0,525 кг/л                1010     2
335.  Бутан                              1011     2
336.  Бутандион                          2346     3
337.  1-Бутанол, см.                     1120     3
338.  2-Бутанол, см.                     1120     3
339.  втор-Бутанол, см.                  1120     3
340.  трет-Бутанол, см.                  1120     3
341.  Бутанолы                           1120     3
342.  Бутанон, см.                       1193     3
343.  Бутантиол-1, см.                   2347     3
344.  Бутен, см.                         1012     2
345.  2-Бутеналь, см.                    1143    6.1
346.  1,2-Бутеноксид, см.                3022     3
347.  2-Бутенол-1, см.                   2614     3
348.  1-Бутенон-3, см.                   1251     3
349.  Бутилакрилаты стабилизированные    2348     3
350.  н-Бутиламин                        1125     3
351.  N-Бутиланилин                      2738    6.1
352.  втор-Бутилацетат, см.              1123     3
353.  Бутилацетаты                       2709     3
354.  втор-Бутилбензол, см.              2709     3
355.  Бутилбензолы                       2709     3
356.  н-Бутилбромид, см.                 1126     3
357.  трет-Бутилгипрохлорит              3255    4.2  Перевозка
запрещена
358.  Бутиленов смесь или 1-бутилен
или ЦИС-2-бутилен или
транс-2-бутилен                    1012     2
359.  1,2-бутиленоксид стабилизиро-
ванный                             3022     3
360.  н-Бутилизоцианат                   2485    6.1
361.  трет-Бутилизоцианат                2484    6.1
362.  N,н-Бутилиминазол, см.             2690    6.1
363.  Бутиллитий, см.                    2445    4.2
364.  Бутилмеркаптан                     2347     3
365.  Н-Бутилметакрилат стабилизиро-
ванный                             2227     3
366.  Бутилнитриты                       2351     3
367.  Бутилпропионаты                    1914     3
368.  П-трет-Бутилтолуол, см.            2667    6.1
369.  Бутилтолуолы                       2667    6.1
370.  5-трет-бутил-2,4,6-тринитро-м-
ксилол                             2956    4.1

332.  70-градуста 1,1 e МПА(11 бар)-дан
аспайтын будың қысымы және 50
градуста кемiнде 0,525 кг/л тығыздығы
бар тұрақтандырылған 1,2-бутадиен     1010   2
333.  70-градуста 1,1 e МПА(11 бар)-дан
аспайтын будың қысымы және 50
градуста кемiнде 0,525 кг/л тығыздығы
бар тұрақтандырылған 1,3-бутадиен     1010   2
334.  70 С градуста 1,1e Мпа (11 бар)-дан
аспайтын будың қысымы және 50 о C-та
кемiнде 0,525 кг/л тығыздығы бар
1,3-бутадиен мен көмiрсутегiлердiң
тұрақты қоспасы                       1010   2
335.  Бутан                                 1011   2
336.  Бутандион                             2346   3
337.  1-Бутанол, см                         1120   3
338.  2-Бутанол, см                         1120   3
339.  Втор-Бутанол, см                      1120   3
340.  трет-Бутанол                          1120   3
341.  Бутанолдар                            1120   3
342.  Бутанон, см                           1193   3
343.  Бутантиол-1, см                       2347   3
344.  Бутен, см                             1012   2
345.  2-Бутеналь, см                        1143   6,1
346.  1,2-Бутеноксид, см                    3022   3
347.  2-Бутенол-1, см                       2614   3
348.  1-Бутенон-3, см                       1251   3
349.  Тұрақтандырылған бутилакрилаттар      2348   3
350.  н-Бутиламин                           1125   3
351.  N - Бутиланилин                       2738   6,1
352.  Втор-Бутилацетат, см                  1123   3
353.  Бутилацетаттар                        2709   3
354.  Bтop-Бутилбензол, см                  2709   3
355.  Бутилбензолдар                        2709   3
356.  Н-Бутилбромид, см                     1126   3
357.  Трет- Бутилгипрохлорит                3255   4,2
358.  Бутилендердiң қоспасы немесе
1-бутилен немесе ЦИС-2-бутилен
немесе транс-2-бутилен                1012   2
359.  Тұрақтандырылған 1,2-бутиленоксид     3022   3
360.  H-Бутилизоцианат                      2485   6,1
361.  Трет-Бутилизоцианат                   2484   6,1
362.  N-н - Бутилминазол, см                2690   6,1
363.  Бутиллитий, см                        2445   4,2
364.  Бутилмеркаптан                        2347   3
365.  Тұрақтандырылған н- Бутилметакрилат   2227   3
366.  Бутилнитриттер                        2351   3
367.  Бутилпропионаттар                     1914   3
368.  П-трет - Бутилтолуол, см              2667   6,1
369.  Бутилтолуолдар                        2667   6,1
370.  5-трет- бутил-2,4,6-тринтро-м-ксилол  2956   4,1

371.  Бутилтрихлорсилан                  1747     8
372.  Бутилфенолы жидкие, см.            3145     8
373.  Бутилфенолы твердые, см.           2430     8
374.  н-Бутилформиат                     1128     3
375.  н-Бутилхлорид, см.                 1127     3
376.  н-Бутилхлорформиат                 2743    6.1
377.  трет-Бутилциклогексил-хлорфор-
миат                               2747    6.1
378.  Бутин-1, см.                       2452     2
379.  2-Бутиндиол-1,4, см.               2716    6.1
380.  Бутиндиол-1,4                      2716    6.1
381.  Бутиральдегид                      1129     3
382.  Бутиральдоксим                     2840     3
383.  Бутирилхлорид                      2353     3
384.  Бутироилхлорид, см.                2353     3
385.  Бутирон, см.                       2710     3
386.  Бутиронитрил                       2411     3
387.  Валераль, см.                      2058     3
388.  Валеральдегид                      2058     3
389.  н-Валеральдегид, см.               2058     3
390.  Валерилхлорид                      2052     8
391.  Ванадилсульфат                     2931    6.1
392.  Ванадия (IV) оксид-сульфат, см.    2931    6.1
393.  Ванадия оксисульфат, см.           2931    6.1
394.  Ванадия окситрихлорид              2443     8
395.  Ванадия пентаоксид неплавленныи    2862    6.1
396.  Ванадия соединение, н.у.к.         3285    6.1
397.  Ванадия тетрахлорид                2444     8
398.  Ванадия трихлорид                  2475     8
399.  Вещества, способные к самовозго-   2845    4.2
ранию, н.у.к., см.                 2846    4.2
3194    4.2
3200    4.2
400.  Вещества твердые, содержащие
коррозионную жидкость, н.у.к.      3244     8
401.  Вещества твердые или смеси ве-
щества твердых (такие, как пре-
параты и отходы), содержащие
легковоспламеняющуюся жидкость,
н.у.к., с температурой вспышки
до 61 о С                            3175    4.1
402.  Вещества твердые, содержащие
токсичную жидкость, н.у.к.         3243    6.1
403.  Вещество жидкое, опасное для
окружающей среды, н.у.к.           3082    6.1
404.  Вещество жидкое, слезоточивое,
н.у.к.                             1693    6.1
405.  Вещество твердое, опасное для
окружающей среды, н.у.к.           3077     9
406.  Вещество твердое при повышенной
температуре, н.у.к., при темпе-
ратуре не ниже 240 о С               3258     9
407.  Вещество твердое, реагирующее с
водой, н.у.к.                      2813    4.3
408.  Вещество твердое слезоточивое,
н.у.к.                             1693    6.1
409.  Взрыватель комбинированный         0106     1
ударного или замедленного          0107     1
действия дистанционный, см.        0257     1

371.  Бутилтрихлорсилан                     1747   8
372.  Сұйық бутилфенолдар, см               3145   8
373.  Қатты бутилфенолдар, см               2430   8
374.  н- Бутилформиат                       1128   3
375.  н- Бутилхлорид, см                    1127   3
376.  н- Бутилхлорформиат                   2743   6,1
377.  трет- Бутилциклогексил- хлорформиат   2747   6,1
378.  Бутин- 1, см                          2452   2
379.  2-Бутиндиол- 1,4, см                  2716   6,1
380.  Бутиндиол- 1,4                        2716   6,1
381.  Бутиральдегид                         1129   3
382.  Бутиральдоксим                        2840   3
383.  Бутирилхлорид                         2353   3
384.  Бутироихлорид,                        2353   3
385.  Бутирон, см                           2710   3
386.  Бутиронитрил                          2411   3
387.  Валераль, см                          2058   3
388.  Валеральдегид                         2058   3
389.  H- Валеральдегид, см                  2058   3
390.  Валерилхлорид                         2052   8
391.  Ванадилсульфат                        2931   6,1
392.  Ванадий (IV) оксид-сульфат, см        2331   6,1
393.  Ванадий оксисульфаты, см              2931   6,4
394.  Ванадий oксиүшхлориді                 2443   8
395.  Қорытылмаған ванадий пентаоксиді      2862   6,1
396.  Ванадий қосындысы, н.к.               3285   6,1
397.  Ванадий тетрахлоридi                  2444   8
398.  Ванадий үшхлоридi                     2475   8
399.  Өздiгiнен жануға икемдi
заттар н.к., см                       2845   4,2
2846   4,2
3194   4,2
3200   4,2
400.  Құрамында тотықтандыратын сұйықтық
бар қатты заттар                      3244   8
401.  Құрамында тез тұтанғыш сұйықтық бар,
тұтану температурасы 61С градус
(препараттар мен қалдықтар тәрiздi)
қатты заттар немесе қатты заттардың
қоспасы, н.к.                         3175   4,1
402.  Құрамында уытты сұйықтық бар,
қатты заттар                          3243   6,1
403.  Қоршаған ортаға қауiптi сұйық зат,
н.к.                                  3082   6,1
404.  Жас ағызатын сұйық зат, н.к           1693   6,1
405.  Қоршаған ортаға қауiптi, қатты зат,
н.к                                   3077   9
406.  240 градустан төмен емес жоғары
температурада қатты зат н.к           3258   9
407.  Сумен әрекеттесетiн қатты зат, н.к.   2813   4,3
408.  Жас ағызатын қатты зат, н.к.          1693   6,1
409.  Алыстан басқарылатын, соққы немесе
жай әсерлi құрама жарғыш              0106   1
0107   1
0257   1

434.  Винилацетат стабилизированный      1301     3
435.  Винилбензол, см.                   2055     3
436.  Винилбромид стабилизированный      1085     2
437.  Винилбутират стабилизированный     2838     3
438.  Винилиденхлорид стабилизирован-
ный                                1303     3
439.  Винилпиридины стабилизированные    3073    6.1
440.  Винилтолуолы стабилизированные     2618     3
441.  Винилтрихлорсилан стабилизиро-
ванный                             1305     3
442.  Винилфторид стабилизированный      1860     2
443.  Винилхлорацетат                    2589    6.1
444.  Винилхлорид стабилизированный      1086     2
445.  Водород бромистый безводный        1048     2
446.  Водород йодистый безводный         2197     2
447.  Водород кремнистый, см.            2203     2
448.  Водород охлажденный жидкий         1966     2
449.  Водород сернистый, см.             1053     2
450.  Водород сжатый                     1049     2
451.  Водород фосфористый, см.           2199     2
452.  Водород втористый безводный        1052     8
453.  Водород хлористый безводный        1050     2
454.  Водород хлористый охлажденный
жидкий                             2186     2
455.  Водород цианистый стабилизиро-
ванный, содержащий менее 3%
воды и абсорбированной пористым
инертным материалом                1614    6.1
456.  Водород цианистый стабилизиро-
ванный, содержащий менее 3% воды   1051    6.1
457.  Водорода арсенид, см.              2188     2
458.  Водорода бромистого раствор, см.   1788     8
459.  Водорода и метана смесь сжатая     2034     2
460.  Водорода йодистого раствор, см.    1787     8
461.  Водорода пероксида раствор
стабилизированный, содержащий
более 60% и не более 70% перок-
сида водорода                      2015    5.1
462.  Водорода пероксида водный раст-
вор, содержащий не менее 20%, но
не более 60% пероксида водорода
(стабилизированные, если необ-
ходимо)                            2014    5.1
463.  Водорода пероксида водный раст-
вор, содержащий не менее 8%, но
менее 20% пероксида водорода
(стабилизированные, если необ-
ходимо)                            2984    5.1
464.  Водорода пероксида и кислоты
надуксусной смесь стабилизиро-
ванная с кислотой (кислотами),
и водой и не более 5% надуксусной
кислоты                            3149    5.1
465.  Водорода селенид безводный         2202     2
466.  Водорода фтористого раствор, см.   1790     8
467.  Водорода цианистого водный раст-
вор, содержащий не более 20%
цианистого водорода, см.           1613    6.1
468.  Водорода цианистого спиртовый
раствор, содержащий не более
45% цианистого водорода            3294    6.1

434.  Тұрақтандырылған винилацетат          1301   3
435.  Винилбензол, см                       2055   3
436.  Тұрақтандырылған винилбромид          1085   2
437.  Тұрақтандырылған винилбутират         2838   3
438.  Тұрақтандырылған винилиденхлорид      1303   3
439.  Тұрақтандырылған винилпиридиндар      3073   6,1
440.  Тұрақтандырылған винилтолуолдар       2618   3
441.  Тұрақтандырылған винилтрихлорсилан    1305   3
442.  Тұрақтандырылған винилфторид          1860   2
443.  Винилхлорацетат                       2589   6,1
444.  Тұрақтандырылған винилхлорид          1086   2
445.  Сусыз бромды сутегi                   1048   2
446.  Сусыз иодталған сутегi                2197   2
447.  Кремнилi сутегi, см                   2203   2
448.  Салқындатылған сұйық сутегi           1966   2
449.  Күкiрттi сутегi                       1053   2
450.  Сығымдалған сутегі                    1049   2
451.  Фосфористiк сутегi, см.               2199   2
452.  Сусыз фторлы сутегi                   1052   8
453.  Сусыз хлорлы сутегi                   1050   2
454.  Сұйық суытылған хлорлы сутегi         2186   2
455.  Құрамында 3%-дан кем су және кеуектi
инерттi материал бар цианийлi         1614   6.1
456.  Құрамында 3%-дан кем су бар цианийлі
тұрақтандырылған сутегi               1051   6.1
457.  Сутегi арсенидi, см.                  2188   2
458.  Бромды сутегiнiң ерiтiндiсi, см.      1788   8
459.  Сутегi және метанның сығымдалған
қоспасы                               2034   2
460.  Иодталған сутегi ерiтiндiсi, см.      1787   8
461.  Құрамында сутегi пероксидының барлығы
60% көп және 70% көп емес
тұрақтандырылған сутегi пероксидының
ерiтiндiсi                            2015   5.1
462.  Құрамында сутегi пероксидының
барлығы 20% аз емес, бiрақ 60%
артық емес (егер қажет болса,
тұрақтандырылған) сутегi
пероксидының сулы ерiтiндiсi          2014   5.1
463.  Құрамында сутегi пероксидының
барлығы кемiнде 8%, бiрақ 20% аз
(егер қажет болса, тұрақтандырылған)
сутегi пероксидының сулы ерiтiндiсi   2984   5.1
464.  Қышқылмен (қышқылдармен) және сумен,
және сiркесу қышқылының барлығы 5%
артық емес сутегi пероксидының және
сiркесу қышқылының тұрақтандырылған
қосындысы                             3149   5.1
465.  Сусыз сутегi селенидi                 2202   2
466.  Фторлы сутегiнiң ерiтiндiсi, см.      1790   8
467.  Құрамында циан сутегiсiнiң барлығы
20% артық емес циан сутегiсiнiң
сулы ерiтiндiсi                       1613   6.1
468.  Құрамында циан сутегiсiнiң барлығы
45% артық емес циан сутегiсiнiң
спирттiк ерiтiндiсi                   3294   6.1

469.  Воздух охлажденный жидкий          1003     2
470.  Воздух сжатый                      1002     2
471.  Волокна животного происхождения,
н.у.к., пропитанные маслом         1373    4.2
472.  Волокна синтетического происхож-
дения, Н.У.К., пропитанные маслом  1373    4.2
473.  Вольфрама гексафторид              2196     2
474.  Воспламенители                     0121     1
0314     1
0315     1
0325     1
0454     1

469.  Сұйық суытылған ауа                   1003   2
470.  Сығылған ауа                          1002   2
471.  Майға сiңiрiлген жануарлардың
түптегiнiң талшықтары, н.к.           1373   4.2
472.  Майға сiңiрiлген синтетикалық
түптегiнiң талшықтары, н.к.           1373   4.2
473.  Вольфрамның гексафлориды              2196   2
474.  Тұтандырғыштар                        0121   1
0314   1
0315   1
0325   1
0454   1

475.  Воспламенители, см.                0325     1
0454     1
476.  Воспламенители огнепроводного
шнура                              0131     1
477.  Воспламеняющийся газ в зажигал-
ках, см.                           1057     2
478.  Втулки капсюльные                  0319     1
0320     1
0376     1
479.  Газ водяной, см.                   2600     2
480.  Газ голубой, см.                   2600     2
481.  Газ инсектицидный, н.у.к.          1968     2
482.  Газ инсектицидный легковоспла-
меняющийся, н.у.к.                 3354     2
483.  Газ инсектицидный токсичный,
н.у.к.                             1967     2
484.  Газ инсектицидный токсичный
легковоспламеняющийся, н.у.к.      3335     2
485.  Газ каменноугольный сжатый         1023     2
486.  Газ нефтяной сжатый                1071     2
487.  Газ нефтяной сжиженный, см.        1075     2
488.  Газ, образец, не под давлением,
легковоспламеняющийся, н.у.к.,
не охлажденный до жидкого
состояния                          3167     2
489.  Газ, образец, не под давлением,
токсичный, н.у.к., не охлажден-
ный до жидкого состояния           3169     2
490.  Газ, образец, не под давлением,
токсичный, легковоспламеняющий-
ся, н.у.к., не охлажденный до
жидкого состояния                  3168     2
491.  Газ охлажденный жидкий, н.у.к.     3158     2
492.  Газ охлажденный жидкий
легковоспламеняющийся, н.у.к.      3312     2
493.  Газ охлажденный жидкий окисляю-
щий, н.у.к.                        3311     2
494.  Газ природный охлажденный жид-
кий с высоким содержанием метана   1972     2
495.  L.n.g. см. Газ природный охлаж-
денный жидкий с высоким содер-
жанием метана                      1972     2
496.  Газ природный сжатый с высоким
содержанием метана                 1971     2
497.  Газ рефрижераторный, н.у.к.,
такой, как смесь F1, смесь F2,
смесь F3                           1078     2
498.  Газ рефрижераторный, R 12, см.     1028     2
499.  Газ рефрижераторный, R 12 В1,
см.                                1974     2
500.  Газ рефрижераторный, R 13, см.     1022     2
501.  Газ рефрижераторный, R 13 В 1,
см.                                1009     2
502.  Газ рефрижераторный, R 14, см.     1982     2
503.  Газ рефрижераторный, R 21, см.     1029     2
504.  Газ рефрижераторный, R 22, см.     1018     2
505.  Газ рефрижераторный, R 23, см.     1984     2
506.  Газ рефрижераторный, R 32, см.     3252     2
507.  Газ рефрижераторный, R 40, см.     1063     2
508.  Газ рефрижераторный, R 41, см.     2454     2
509.  Газ рефрижераторный, R 114, см.    1958     2
510.  Газ рефрижераторный, R 115, см.    1020     2

475.  Тұтандырғыштар, см.                   0325   1
0454   1
476.  Отсымды бауы бар тұтандырғыштар       0131   1
477.  Жандырғыштағы оталынатын газ, см.     1057   2
478.  Капсюльдi втулкалар                   0319   1
0320   1
0376   1
479.  Сулы газ, см.                         2600   2
480.  Көгiлдiр газ, см.                     2600   2
481.  Жәндiкжойғыш газ, н.к.                1968   2
482.  Тез тұтанатын жәндiкжойғыш газ, н.к.  3354   2
483.  Уытты жәндiкжойғыш газ, н.к.          1967   2
484.  Уытты, жәндiкжойғыш, тез тұтанатын
газ, н.к.                             3335   2
485.  Сығылған таскөмiрлі газ               1023   2
486.  Сығылған мұнай тектес газ             1071   2
487.  Тығыздалған мұнай газы, см.           1075   2
488.  Сұйық күйiне дейiн салқындатылмаған,
түпнұсқасы қысымсыз, тез тұтанатын
газ, н.к                              3167   2
489.  Сұйық күйiне дейiн салқындатылмаған,
түпнұсқасы қысымсыз, уытты газ, н.к   3169   2
490.  Сұйық күйiне дейiн салқындатылмаған
түпнұсқасы қысымсыз, уытты, тез
тұтанатын газ, н.к                    3168   2
491.  Сұйық салқындатылған газ, н.к         3158   2
492.  Тез тұтанатын сұйық салқындатылған
газ, н.к.                             3312   2
493.  Салқындатылған сұйық қышқылдататын
газ                                   3311   2
494.  Құрамындағы метаны жоғары
салқындатылған сұйық табиғи газ       1972   2
495.  Құрамындағы метаны жоғары
салқындатылған сұйық табиғи газ, см.  1972   2
496.  Құрамындағы метаны жоғары сығылған
табиғи                                1971   2
497.  Қоспа Ғ3, қоспа F2,F1, рефрижератор.
лық газ секiлдi, н.к.                 1078   2
498.  Рефрижераторлық газ, R 12, см.        1028   2
499.  Рефрижераторлық газ, R 12 A1, см.     1974   2
500.  Рефрижераторлық газ, R 13, см.        1022   2
501.  Рефрижераторлық газ, 13 В1, см.       1009   2
502.  Рефрижераторлық газ, R 14, см.        1982   2
503.  Рефрижераторлық газ, R 21, см.        1029   2
504.  Рефрижераторлық газ, R 22, см.        1018   2
505.  Рефрижераторлық газ, R 23, см.        1984   2
506.  Рефрижераторлық газ, R 32, см.        3252   2
507.  Рефрижераторлық газ, R 40, см.        1063   2
508.  Рефрижераторлық газ, R 41, см.        2454   2
509.  Рефрижераторлық газ, R 114, см.       1958   2
510.  Рефрижераторлық газ, R 115, см.       1020   2

511.  Газ рефрижераторный, R 116, см.    2193     2
512.  Газ рефрижераторный, R 124, см.    1021     2
513.  Газ рефрижераторный, R 125, см.    3220     2
514.  Газ рефрижераторный, R 133a, см.   1983     2
515.  Газ рефрижераторный, R 134a, см.   3159     2
516.  Газ рефрижераторный, R 142в, см.   2517     2
517.  Газ рефрижераторный, R 143a, см.   2035     2
518.  Газ рефрижераторный, R 152a, см.   1030     2
519.  Газ рефрижераторный, R 161, см.    2453     2
520.  Газ рефрижераторный, R 218, см.    2424     2
521.  Газ рефрижераторный, R 227, см.    3296     2
522.  Газ рефрижераторный, R 404A а,
см.                                3337     2
523.  Газ рефрижераторный, R 407A, см.   3338
524.  Газ рефрижераторный, R 407B, см.   3339     2
525.  Газ рефрижераторный, R 407C, см.   3340     2
526.  Газ рефрижераторный, R 500, см.    2602     2
527.  Газ рефрижераторный, R 502, см.    1973     2
528.  Газ рефрижераторный, R 503, см.    2599     2
529.  Газ рефрижераторный, R 1132a,
см.                                1959     2
530.  Газ рефрижераторный, R 1216, см.   1858     2
531.  Газ рефрижераторный, R 1318, см.   2422     2
532.  Газ рефрижераторный, RC 318, см.   1976     2
533.  Газ сжатый, н.у.к.                 1956     2
534.  Газ сжатый легковоспламеняю-
щийся, н.у.к.                      1954     2
535.  Газ сжатый окисляющий, н.у.к.      3156     2
536.  Газ сжатый токсичный, н.у.к.       1955     2
537.  Газ сжатый токсичный коррозион-
ный, н.у.к.                        3304     2
538.  Газ сжатый токсичный легко-
воспламеняющийся, н.у.к.           1953     2
539.  Газ сжатый токсичный легко-
воспламеняющийся коррозионный,
н.у.к.                             3305     2
540.  Газ сжатый токсичный окисляю-
щий, н.у.к.                        3303     2
541.  Газ сжатый токсичный окисляющий
коррозионный, н.у.к.               3306     2
542.  Газ сжиженный, н.у.к.              3163     2
543.  Газ сжиженный легковоспламе-
няющийся, н.у.к.                   3161     2
544.  Газ сжиженный окисляющий,
н.у.к.                             3157     2
545.  Газ сжиженный токсичный, н.у.к.    3162     2
546.  Газ сжиженный токсичный
коррозионный, н.у.к.               3308     2
547.  Газ сжиженный токсичный легко-
воспламеняющийся, н.у.к.           3160     2
548.  Газ сжиженный токсичный легко-
воспламеняющийся коррозионный,
н.у.к.                             3309     2
549.  Газ сжиженный токсичный окис-
ляющий, н.у.к.                     3307     2
550.  Газ сжиженный токсичный окис-
ляющий коррозионный, н.у.к.        3310     2

511.  Рефрижераторлық газ, R 116, см.       2193   2
512.  Рефрижераторлық газ, R 124, см.       1021   2
513.  Рефрижераторлық газ, R 125, см.       3220   2
514.  Рефрижераторлық газ, R 133а, см.      1983   2
515.  Рефрижераторлық газ, R 134a, см.      3159   2
516.  Рефрижераторлық газ, R 142a, см.      2517   2
517.  Рефрижераторлық газ, R 143a, см.      2035   2
518.  Рефрижераторлық газ, R 152a,см.       1030   2
519.  Рефрижераторлық газ, R 161, см.       2453   2
520.  Рефрижераторлық газ, R 218, см.       2424   2
521.  Рефрижераторлық газ, R 227, см.       3296   2
522.  Рефрижераторлық газ, R 404A а, см.    3337   2
523.  Рефрижераторлық газ, R 407A, см.      3338
524.  Рефрижераторлық газ, R 407B, см.      3339   2
525.  Рефрижераторлық газ, R 407 С, см.     3340   2
526.  Рефрижераторлық газ, R 500, см.       2602   2
527.  Рефрижераторлық газ, R 502, см.       1973   2
528.  Рефрижераторлық газ, R 503, см.       2599   2
529.  Рефрижераторлық газ, R 1132a, см.     1959   2
530.  Рефрижераторлық газ, R 1216, см.      1858   2
531.  Рефрижераторлық газ, R 1318, см.      2422   2
532.  Рефрижераторлық ғаз, R С 318, см.     1976   2
533.  Сығылған газ, н.к.                    1956   2
534.  Жеңiл тұтанатын сығылған газ, н.к.    1954   2
535.  Қышқылданатын сығылған газ, н.к.      3156   2
536.  Уытты сығылған газ, н.к.              1955   2
537.  Тотығатын уытты сығылған газ, н.к.    3304   2
538.  Жеңiлтұтанатын уытты сығылған газ,
н.к.                                  1953   2
539.  Тоттанғыш жеңiлтұтанатын уытты
сығылған газ, н.к.                    3305   2
540.  Қышқылданатын уытты сығылған газ,
н.к.                                  3303   2
541.  Тоттанғыш қышқылданатын уытты
сығылған газ, н.к.                    3306   2
542.  Сұйытылған газ, н.к.                  3163   2
543.  Жеңiлтұтанатын сұйытылған газ, н.к.   3161   2
544.  Қышқылданатын сұйытылған газ, н.к.    3157   2
545.  Уытты сұйытылған газ н.к.             3162   2
546.  Тоттанғыш уытты сұйытылған газ, н.к.  3308   2
547.  Тез тұтанатын уытты сұйытылған газ,
н.к.                                  3160   2
548.  Тоттанғыш тезтұтанатын уытты
сұйытылған газ, н.к.                  3309   2
549.  Қышқылданатын уытты сұйытылған газ,
н.к.                                  3307   2
550.  Тоттанғыш қышқылданатын уытты
сұйытылған газ, н.к.                  3310   2

551.  Газ Фишера-Тропша, см.             2600     2
552.  Газов редких и азота смесь
сжатая                             1981     2
553.  Газов редких и кислорода смесь
сжатая                             1980     2
554.  Газов редких смесь сжатая          1979     2
555.  Газов углеводородных смесь
сжатая, н.у.к.                     1964     2
556.  Газов углеводородных смесь сжи-
женная, Н.У.К., такая как смеси
А, А 01, А 02, А 0, А1, В1, В2,
В или С                            1965     2
557.  Газовые баллончики, не снабжен-
ные выпускным устройством, неп-
ригодные для повторного исполь-
зования, см.                       2037     2
558.  Газойль                            1202     3
559.  Газоконденсат углеводородный,
см.                                3295     3
560.  Газолин                            1203     3
561.  Газонаполнительные устройства
надувных подушек пиротехничес-
кие                                3269     9
562.  Газонаполнительные устройства
надувных подушек пиротехнические   0503     1
563.  Газонаполнительные устройства
надувных подушек на сжатом газе    3353     2
564.  Газы нефтяные сжиженные            1075     2
565.  L.n.g. см. Газы нефтяные
сжиженные                          1075     2
566.  Газы сжиженные невоспламеняю-
щиеся, содержащие азот, угле-
рода диоксид или воздух            1058     2
567.  Галлий                             2803     8
568.  Гафний - порошок сухой             2545    4.2
569.  Гафний - порошок увлажненный с
долей воды не менее 25%            1326    4.1
570.  Гексагидрокрезол, см.              2617     3
571.  Гексагидрометилфенол, см.          2617     3
572.  Гексадецилтрихлорсилан             1781     8
573.  Гексадиены                         2458     3
574.  Гексальдегид                       1207     3
575.  Гексаметилендиамин твердый         2280     8
576.  Гексаметилендиамина раствор        1783     8
577.  Гексаметилендиизоцианат            2281    6.1
578.  Гексаметиленимин                   2493     3
579.  Гексаметилентетрамин               1328    4.1
580.  Гексамин, см                       1328    4.1
581.  Гексанитродефинеламин              0079     1
582.  Гексанитростильбен                 0392     1
583.  Гексанолы                          2282     3
584.  Гексаны                            1208     3
585.  Гексатонал                         0393     1
586.  Гексатонал литой, см.              0393     2
587.  Гексафторацетон                    2420     2
588.  Гексафторацетонгидрат              2552    6.1
589.  Гексафторпропилен                  1858     2

551.  Фишер - Тропша газы, см.              2600   2
552.  Сирек газдардың және азоттың
сығымдалған қоспасы                   1981   2
553.  Оттегiмен сирек газдардың сығымдалған 1980   2
554.  Сирек газдардың сығымдалған қоспасы   1979   2
555.  Көмiрсутегімен газдардың
сығымдалған қоспасы, н.к.             1964   2
556.  А,А О1, А О2, АО, А1, B2, В немесе
С көмiрсутегiмен сұйықталған
газдардың қоспасы,                    1965   2
557.  Қайтадан пайдалануға жарамсыз,
құрылымы жабдықталмаған газды         2037   2
558.  Газойль                               1202   3
559.  Көмiрсутектi газконденсат, см.        3295   3
560.  Газолин                               1203   3
561.  Пиротехникалық үрленген жастықтар.
дың газбен толықтырылған құрамы       3269   9
562.  Пиротехникалық үрленген жастықтар.
дың газбен толықтырылған құрамы       0503   1
563.  Сығымдалған газбен үрленген
жастықтардың газбен толықтырылған     3353   2
564.  Сығымдалған мұнайлы газдар            1075   2
565.  Сығымдалған мұнайлы газдар L.n.g. см. 1075   2
566.  Диоксидтi көмiртектен немесе ауасы
бар, құрамында азоты ұстап тұратын    1058   2
сұйықталған газдар
567.  Галий                                 2803   8
568.  Құрғақ ұнтақталған - гафний           2545   4,2
569.  Құрамында 25 пайыздан артық емес
дымқылданған ұнтақты -                1326   4,1
570.  Гексагидрокрезол, см.                 2617   3
571.  Гексагидрометилфенол, см.             2617   3
572.  Гексадецилтрихлорсилан                1781   8
573.  Гексадиендар                          2458   3
574.  Гексальдегид                          1207   3
575.  Қатты гексаметилендиамин              2280   8
576.  гексаметилендиамин ерiтiндiсi         1780   8
577.  Гексаметилендиизоцианат               2281   6,1
578.  Гексаметиленимин                      2493   3
579.  Гексаметилентерамин                   1328   4,1
580.  Гексамин, см.                         1328   4,1
581.  Гексанитродефинламин                  0079   1
582.  Гексанитростильбен                    0392   1
583.  Гексанолдар                           2282   3
584.  Гександар                             1208   3
585.  Гексатонал                            0393   1
586.  Құйылған Гексатонал, см.              0393   2
587.  Гексафторацетон                       2420   2
588.  Гексафторацетонгидрат                 2552   6,1
589.  Гексафторпропилен                     1858   2

590.  Гексафторэтан сжатый               2193     2
591.  Гексахлорацетон                    2661    6.1
592.  Гексахлорбензол                    2729    6.1
593.  Гексахлорбутадиен                  2279    6.1
594.  Гексахлорбутадиен-1,3, см.         2279    6.1
595.  Гексахлорофен                      2875    6.1
596.  Гексахлорпропанон-2, см.           2661    6.1
597.  Гексахлорциклопентадиен            2646    6.1
598.  Гексаэтилтетрафосфат               1611    6.1
599.  Гексаэтилтетрафосфата и газа
сжатого смесь                      1612     2
600.  Гексен-1                           2370     3
601.  Гексил, см.                        0079     1
602.  Гексатрихлорсилан                  1784     8
603.  Гексоген десенсибилизирован-
ный, см.                           0483     1
604.  Гексоген увлажненный, с массовой
долей воды не менее 15%, см.       0072     1
605.  Гексогена и циклотетраметилен-
тетранитрамина смесь увлажненная
с массовой долей воды не менее
15% или десенсибилизированная с
массовой долей воды не менее
10%, см.                           0391     1
606.  Гексолит сухой или увлажненный с
массовой долей воды менее 15%      0118     1
607.  Гексотол сухой или увлажненный с
массовой долей воды менее 15%      0118     1
608.  Гелий охлажденный жидкий           1963     2
609.  Гелий сжатый                       1046     2
610.  Генератор кислорода химический     3356    5.1
611.  Генетически измененные
микроорганизмы                     3245     9
612.  н-Гептальдегид                     3056     3
613.  н-Гептаналь                        2710     3
614.  4-Гептанон                         1206     3
615.  Гептаны                            1206     3
616.  Гептафторпропан                    3296     2
617.  н-Гептен                           2278     3
618.  Герман                             2192     2
619.  Германия гидрид, см.               2192     2
620.  Гидразин безводный                 2029     8
621.  Гидразин водный раствор с
массовой долей гидразина не
более 37%                          3293    6.1
622.  Гидразин водный раствор с
массовой долей гидразина не
менее 37%, но не более 64%         2030     8
623.  Гидриды металлов легковоспла-
меняющиеся, н.у.к.                 3182    4.1
624.  Гидриды металлов реагирующие с
водой, н.у.к.                      1409    4.3
625.  Гидродифториды, н.у.к.             1740     8
626.  2-Гидроксибутанон-2, см.           2621     3

590.  Сығымдалған гексафторэтан             2193   2
591.  Гексахлорацетон                       2661   6,1
592.  Гексахлорбензол                       2729   6,1
593.  Гексахлорбутадиен                     2279   6,1
594.  Гексахлорбутадиен- 1,3, см.           2279   6,1
595.  Гексахлорофен                         2875   6,1
596.  Гексахлорпропанон- 2, см.             2661   6,1
597.  Гексахлорциклопентадиен               2646   6,1
598.  Гексаэтилтетрафосфат                  1611   6,1
599.  Сығымдалған газдың қоспасы және
Гексаэтилтетрафосфат                  1612   2
600.  Гексен-1                              2370   3
601.  Гексил, см.                           0079   1
602.  Гексатрихлорсилан                     1784   8
603.  Десенсибилденген гексоген, см.        0483   1
604.  Ылғалдандырылған үлесi 15 пайыздан
аспайтын ылғалды гексоген, см.        0072   1
605.  Десенсибилденген салмақтық үлесi
кемiнде 10 пайыз немесе салмақтық
үлесi кемiнде 15 пайыз гексоген және
циклотетраметилентетранитрамидiң
қоспасы                               0391   1
606.  Салмақтық үлесi 15 пайыздан аспайтын
ылғалды және құрғақ гексолит          0118   1
607.  Салмақтық үлесi 15 пайыздан аспайтын
ылғалды немесе құрғақ гексотол        0118   1
608.  Салқындатылған сұйық гелий            1963   2
609.  Сығымдалған гелий                     1046   2
610.  Химиялық оттектi генератор            3356   5,1
611.  Генетикалық өзгерiстерi бар
микроорганизмдер                      3245   9
612.  H - Гептальдегид                      3056   3
613.  H-Гептаналь                           2710   3
614.  4-Гептанон                            1206   3
615.  Гептандар                             1206   3
616.  Гептафторпропан                       3296   2
617.  н - Гептен                            2278   3
618.  Герман                                2192   2
619.  Германийдың гидридi, см.              2192   2
620.  Сусыз гидразин                        2029   8
621.  Салмақтық үлесi 37 пайыздан артық
емес сұлы ерiтiндi гидразин           3293   6,1
622.  Салмақтық үлесi 64 пайыздан артық
емес немесе 37 пайыздан кем емес
сулы ерiтiндi                         2030   8
623.  Тез тұтанатын металдардың
гидридтары, н.к.                      3182   4,1
624.  Сумен әрекетке түсетiн металдардың
гидридтары, н.к.                      1409   4,3
625.  Гидродифторидтер, н.к.                1740   8
626.  2-Гидроксибутанон-2, см.              2621   3

627.  Гидроксиламина сульфат             2865     8
628.  1-Гидрокси-3-метил-2-пентенин-4,
см., см.                           2705     8
629.  3-Гидроксифенол, см.               2876    6.1
630.  Гидрохинол, см.                    2662    6.1
631.  Гидрохинон                         2662    6.1
632.  Гильзы патронные пустые с          0055     1
капсюлями                          0379     1
633.  Гильзы сгораемые пустые без        0446     1
капсюля                            0447     1
634.  Гипохлорита раствор                1791     8

627.  Гидроксиламин сульфаты                2865   8
628.  1-Гидрокси-3-метил-2-пентенин-4, см.  2705   8
629.  3-Гидроксифенол, см.                  2876   6,1
630.  Гидрохинол, см.                       2662   6,1
631.  Гидрохинон                            2662   6,1
632.  Капсюлi бар бос патронды гильзалар    0055   1
0379   1
633.  Капсюлi жоқ жанатын гильзалар         0446   1
0447   1
634.  Гипохлориттің ерiтiндiсi              1791   8

635.  Гипохлориты неорганические,
н.у.к.                             3212    5.1
636.  Глицерин-1, 3-дихлоргидрин, см.    2750    6.1
637.  Глицерина альфа-хлоргидрин         2689    6.1
638.  Глицерилтринитрат, см.             0143     1
0144     1
1204     3
3064     3
639.  Глицилальдегид                     2622     3
640.  Глубинные бомбы, см.               0056     1
641.  Гранаты ручные или ружейные с      0284     1
разрывным снарядом                 0285     1

635.  Органикалық емес гипохлориттер, н.к.  3212   5,1
636.  Глицерин-1,3- дихлогидрин, см.        2750   6,1
637.  Глицерин альфа- хлоргидринi           2689   6,1
638.  Глицерилтринитрат, см.                0143   1
0144   1
1204   3
3064   3
639.  Глицилальдегид                        2622   3
640.  Тереңдiк бомбалар,                    0056   1
641.  Жарылғыш снарядпен атылатын немесе
қолға ұстайтын гранаталар             0284   1
0285   1

647.  Гуанилнитрозоаминогуанилтетра-
зен увлажненный с массовой долей
воды или смеси спирта и воды не
менее 30%                          0114     1
648.  Гудроны жидкие                     1999     3
649.  Гуттаперчи раствор, см.            1287     3
650.  Двигатели внутреннего сгорания,
в том числе в составе машинного
оборудования или транспортных
средств                            3166     9    Не подпадают
под действие
ДОПОГ
651.  Двигатели ракетные                 0186     1
0280     1
0281     1
652.  Двигатели ракетные жидкостные,     0395     1
заправленные топливом              0396     1
653.  Двигатели ракетные с гиперголи-    0250     1
ческой жидкостью с вышибным        0322     1
зарядом или без него
654.  Дезинфицирующая жидкость
коррозионная, н.у.к.               1903     8
655.  Дезинфицирующая жидкость ток-
сичная, н.у.к.                     3142    6.1
656.  Дезинфицирующее средство твердое
токсичное, н.у.к.                  1601    6.1
657.  Дейтерий сжатый                    1957     2
658.  Декаборан                          1868    4.1
659.  Декагидронафталин                  1147     3
660.  Декалин, см.                       1147     3
661.  Н-Декан                            2247     3
662.  Детонаторов сборки неэлектри-      0360     1
ческие, для взрывных работ         0361     1
0500     1
663.  Детонаторы вторичные без пер-      0042     1
вичного детонатора.                0283     1
664.  Детонаторы вторичные с первич-     0225     1
ным детонатором                    0268     1
665.  Детонаторы для боеприпасов         0073     1
0364     1
0365     1
0366     1
666.  Детонаторы неэлектрические для     0029     1
взрывных работ                     0267     1
0455     1
667.  Диазодинитрофенол увлажненный с
массовой долей воды или смеси
спирта и воды не менее 40%         0074     1
668.  Диазота тетраоксид                 1067     2
669.  Диаллиламин                        2359     3
670.  Ди-н-амиламин                      2841     3
671.  4,4 диаминодифенилметан            2651    6.1
672.  Диаминопропиламин, см.             2269     8
673.  1,2-Диаминоэтан, см.               1604     8
674.  Дианол, см.                        2051     8
675.  Дибензилдихлорсилан                2434     8
676.  Дибензоперидин, см.                2713    6.1
677.  Диборан сжатый                     1911     2
678.  1.2 Дибромбутанон-3                2648    6.1
679.  Дибромдифторметан                  1941     9
680.  Дибромметан                        2664    6.1
681.  1,2-Дибром-3-хлорпропан, см.       2872    6.1

647.  Салмақтық үлесi сумен немесе спирт.
тiң қоспасы бар және кемiнде 30
пайыз суы бар ылғалданған             0114   1
648.  Сұйық гудрондар                       1999   3
649.  Гуттаперчи ерiтiндiсi, см.            1287   3
650.  Машина жабдықтары құрамындағы немесе  3166   9      Келiсiмнің
көлiк құралдарындағы iштен жанатын                      күші
жүрмейді
651.  Зымыран қозғалтқыштары                0186   1
0280   1
0281   1
652.  Отынмен толтырылған, зымырандық
сұйықтықты қозғалтқыштар              0395   1
0396   1
653.  Жұлынғыш зарядты немесе жұлынғыш
зарядсыз гиперголикалық сұйықтығы бар 0250   1
қозғалтқыштары                        0322   1
654.  Тотықтанатын дезинфекциялайтын
сұйықтық, н.к                         1903   8
655.  Уытты дезинфекциялайтын сұйықтық,
н.к.                                  3142   6,1
656.  Уытты, қатты дезинфекциялайтын
құрал, н.к.                           1601   6,1
657.  Сығымдалған дейтерий                  1957   2
658.  Декаборан                             1868   4,1
659.  Декагидронафталин                     1147   3
660.  Декалин, см.                          1147   3
661.  н- Декан                              2247   3
662.  Жару жұмыстары үшiн электрлi емес
детонаторлардың жинағы                0360   1
0361   1
0500   1
663.  Алғашқы детонаторсыз екiншi түрдегi
детонаторлар                          0042   1
0283   1
664.  Алғашқы детонатормен екiншi түрдегі
детонаторлар                          0225   1
0268   1
665.  Оқ-дәрiлерге арналған детонаторлар    0073   1
0364   1
0365   1
0366   1
666.  Жару жұмыстары үшiн электрлi емес
детонаторлар                          0029   1
0267   1
0455   1
667.  Салмақтық үлесiнде судың немесе
спирт және судың қоспасы кемiнде
40% ылғалданған диазодинитрофенол    0074    1
668.  Диазоттың тетраоксидi                1067    2
669.  Диаллиламин                          2359    3
670.  Ди- н- амиламин                      2841    3
671.  4,4 диаминодифенилметан              2651    6,1
672.  Диаминопропиламин, см.               2269    8
673.  1,2- Диаминоэтан, см.                1604    8
674.  Дианол, см.                          2051    8
675.  Дибензилдихлорсилан                  2434    8
676.  Дибензоперидин, см.                  2713    6,1
677.  Сығымдалған диборан                  1911    2
678.  1,2. Дибробутанон-3                  2648    2
679.  Дибромдифторметан                    1941    9
680.  Дибромметан                          2664    6,1
681.  1,2-Дибром-3-хлорпропан, см.         2872    6,1

730.  1,2-диметоксиэтан                  2252     3
731.  Динамит, см.                       0081     1
732.  Дингу, см.                         0489     1
733.  Динитроанилины                     1596    6.1
734.  Динитробензолы жидкие              1597    6.1
735.  Динитробензолы твердые             1597    6.1
736.  Динитрогликольурил                 0489     1
737.  Динитробензол                      0406     1
738.  Динитро-о-крезол                   1598    6.1
739.  Динитрорезорцин сухой или
увлажненный с массовой долей
воды не менее 15%                  0078     1
740.  Динитрорезорцин увлажненный с
массовой долей воды не менее
15%                                1322    4.1
741.  Динитротолуола и натрия хлората
смесь, см.                         0083     1
742.  Динитротолуолы жидкие              2038    6.1
743.  Динитротолуолы твердые             2038    6.1
744.  Динитротолуолы расплавленные       1600    6.1
745.  Динитрофенол сухой или увлажнен-
ный с массовой долей воды менее
15%                                0076     1
746.  Динитрофенол сухой или увлажнен-
ный с массовой долей воды не
менее 15%                          1320    4.1
747.  Динитрофенола раствор              1599    6.1
748.  Динитрофеноляты щелочных метал-
лов сухие или увлажненные с
массовой долей воды менее 15%      0077     1
749.  Динитрофеноляты увлажненные с
массовой долей воды не менее
15%                                1321    4.1
750.  Динитрохлорбензол                  1577    6.1
751.  Диоксан                            1165     3
752.  Диоксолан                          1166     3
753.  Дипентен                           2052     3
754.  Дипикриламин, см.                  0079     1
755.  Дипикрисульфид сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 10%                          0401     1
756.  Дипикрисульфид увлажненный с
массовой долей воды не менее 10%   2852    4.1
757.  Дипропиламин                       2383     3
758.  Дипропилентриамин, см.             2269     8
759.  Дипропилкетон                      2710     3
760.  Дистилляты каменноугольной
смолы легковоспламеняющиеся        1136     3
761.  Дифениламинохлорарсин              1698    6.1
762.  Дифенилдихлорарсин                 1769     8
763.  Дифенилметилбромид                 1770     8
764.  Дифенилхлорарсин жидкий            1699    6.1
765.  Дифенилхлорарсин твердый           1699    6.1
766.  2,4-Дифтороанилин, см              2941    6.1
767.  Дифторметан                        3252     2
768.  Дифторметана, пентафторэтана и

730.  1,2-диметоксиэтан                    2252    3
731.  Динамит, см                          0081    1
732.  Дингу, см                            0489    1
733.  Динитроанилиндер                     1596    6.1
734.  Сұйық динитробензолдар               1597    6.1
735.  Қатты динитробензолдар               1597    6.1
736.  Динитрогликольурил                   0489    1
737.  Динитробензол                        0406    1
738.  Динитро-о-крезол                     1598    6.1
739.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 15%
құрғақ немесе ылғалданған
динитрорезорцин                      0078    1
740.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 15%
ылғалданған динитрорезорцин          1322    4.1
741.  Динитротолуол мен натрий хлоратының
қоспасы, см                          0083    1
742.  Сұйық динитротолуолдар               2038    6.1
743.  Қатты динитротолуолдар               2038    6.1
744.  Балқытылған динитротолуолдар         1600    6.1
745.  Судың салмақтық үлесi 15%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған
динитрофенол                         0076    1
746.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 15%
құрғақ немесе ылғалданған
динитрофенол                         1320    4.1
747.  Динитрофенолдың ерiтiндiсi           1599    6.1
748.  Судың салмақтық үлесi 15%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған сiлтiлiк
металдардың динитрофеноляттары       0077    1
749.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 15%
ылғалданған динитрофеноляттар        1321    4.1
750.  Динитрохлорбензол                    1577    6.1
751.  Диоксан                              1165    3
752.  Диоксолан                            1166    3
753.  Дипентен                             2052    3
754.  Дипикриламин, см                     0079    1
755.  Судың салмақтық үлесi 10%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған            0401    1
756.  Судың салмақтық үлесi кемiнде 10%
ылғалданған дипикрисульфид           2852    4.1
757.  Дипропиламин                         2383    3
758.  Дипропилентриамин, см                2269    8
759.  Дипропилкетон                        2710    3
760.  Тез тұтанғыш таскөмiр шайырының
дистиляттары                         1136    3
761.  Дифениламинохлорарсин                1698    6.1
762.  Дифенилдихлорарсин                   1769    8
763.  Дифенилметилбромид                   1770    8
764.  Сұйық дифенилхлорарсин               1699    6.1
765.  Қатты дифенилхлорарсин               1699    6.1
766.  2,4-дифтороанилин, см                2941    6.1
767.  Дифторметан                          3252    2
768.  Шамамен 23% дифторметан және 25%
пентафторэтан болатын дифторметан,

1,1,1,2-тетрафторэтана
зеотропная смесь с приблизи-
тельно 23% дифторметана и 25%
пентафторэтана, см.                3340     2
769.  Дифторметана, пентафторэтана и
1,1,1,2-тетрафторэтана зеотроп-
ная смесь с приблизительно 20%
дифторметана и 40% пентафтор-
этана, см.                         3338     2
770.  Дифторметана, пентафторэтана и
1,1,1,2-тетрафторэтана зеотроп-
ная смесь с приблизительно 10%
дифторметана и 70% пентафтор-
этана, см.                         3339     2
771.  Дифторхлорэтан, см.                2517     2
772.  1,1-дифторэтан                     1030     2
773.  1,1-дифторэтилен                   1959     2
774.  Дихлоранилины жидкие               1590    6.1
775.  Дихлоранилины твердые              1590    6.1
776.  Дихлорацетил хлорид                1765     8
777.  1,3-дихлорацетон                   2649    6.1
778.  О-дихлорбензол                     1591    6.1
779.  Альфа-Дихлоргидрин, см.            2750    6.1
780.  Дихлордифторметан                  1028     2
781.  Дихлордифторметана и дифторэтана
азеотропная смесь, содержащая
приблизительно 74% дихлордифтор-
метана                             2602     2
782.  Дихлордифторметана и этилена
оксида смесь, см.                  3070     2
783.  Дихлорметан                        1593    6.1
784.  1,1-дихлор-1- нитроэтан            2650    6.1
785.  Дихлорпентаны                      1152     3
786.  1,2-дихлорпропан                   1279     3
787.  1,3-дихлорпропанол-2               2750    6.1
788.  1,3-дихлорпропанон-2, см.          2649    6.1
789.  Дихлорпропены                      2047     3
790.  Дихлорсиланы                       2189     2
791.  1,2-дихлор-1,1,2,2-тетрафторэтан   1958     2
792.  Дихлортриазинтрион-2,4,6 симмет-
ричный, см.                        2465    5.1
793.  Дихлорфенилизоцианаты              2250    6.1
794.  Дихлорфенилтрихлорсилан            1766     8
795.  Дихлорфенол, см.                   2020    6.1
2021    6.1
796.  Дихлофторметан                     1029     2
797.  1,1-дихлорэтан                     2362     3
798.  1,2-Дихлорэтан, см.                1184     3
799.  1,2-дихлорэтилен                   1150     3
800.  1,4-Дицианобутан, см.ю             2205    6.1
801.  Дициклогексиламин                  2565     8
802.  Дициклогексиламинонитрит, см.      2787    4.1
803.  Дициклогентадиен                   2251     3
804.  Дициклопентадиен                   2048     3
805.  Диэтиламин                         1154     3
806.  Диэтиламинопропиламин              2684     3
807.  N,N-диэтиланилин                   2432    6.1

пентафторэтан және 1,1,1,2-
тетрафторэтанның зеотропты қоспасы   3340    2
769.  Шамамен 20% дифторметан және 40%
пентафторэтан болатын дифторметан,
пентафторэтан және 1,1,1,2-
тетрафторэтанның зеотропты қоспасы   3338    2
770.  Шамамен 10% дифторметан және 70%
пентафторэтан болатын дифторметан,
пентафторэтан және 1,1,1,2-
тетрафторэтанның зеотропты қоспасы   3339    2
771.  Дифторхлорэтан, см                   2517    2
772.  1,1-дифторэтан                       1030    2
773.  1,1-дифторэтилен                     1959    2
774.  Сұйық диклоранилиндер                1590    6.1
775.  Қатты дихлоранилиндер                1590    6.1
776.  дихлорацетилхлорид                   1765    8
777.  1,3-дихлорацетон                     2649    6.1
778.  О-дихлорбензол                       1591    6.1
779.  Альфа- дихлоргидрин, см              2750    6.1
780.  Дихлордифторметан                    1028    2
781.  Құрамында шамамен 74%
дихлордифторметан болатын
дихлордифторметан мен дифторэтанның
азеотропты қоспасы                   2602    2
782.  Дихлордифторметан мен этилен
оксидiнiң қоспасы, см                3070    2
783.  Дихлорметан                          1593    6.1
784.  1,1 -дихлор-1-нитроэтан              2650    6.1
785.  Дихлорпентан                         1152    3
786.  1,2-дихлорпропан                     1279    3
787.  1,3-дихлорпропанол-2                 2750    6.1
788.  1,3-дихлорпропанон-2, см             2649    6.1
789.  Дихлорпропендер                      2047    3
790.  Дихлорсиландар                       2189    2
791.  1,2-дихлор- 1,1,2,2-тетрафторэтан    1958    2
792.  Симметриялы дихлорүшазинтрион-
2,4,6, см                            2465    5.1
793.  Дихлорфенилизоцианаттар              2250    6.1
794.  Дихлорфенилтрихлорсилан              1766    8
795.  Дихлорфенол, см                      2020    6.1
2021    6.1
796.  Дихлорфторметан                      1029    2
797.  1,1 -дихлорэтан                      2362    3
798.  1,2-дихлорэтан, см                   1184    3
799.  1,2-дихлорэтилен                     1150    3
800.  1,4-дицианобутан, см                 2205    6.1
801.  Дициклогексиламин                    2565    8
802.  Дициклогексиламинонитрит             2787    4.1
803.  Дициклогентадиен                     2251    3
804.  Дициклопентадиен                     2048    3
805.  Диэтиламин                           1154    3
806.  Диэтиламинопропиламин                2684    3
807.  N,N-диэтиланилин                     2432    6.1

808.  Диэтилбензол                       2049     3
809.  Диэтилдихлорсилан                  1767     8
810.  Диэтиленгликольдинитрат
десенсибилизированный с массовой
долей нелетучего и нераствори-
мого в воде флегматизатора не
менее 25%                          0075     1
811.  Диэтилендиамин, см.                2579     8
812.  Диэтилентриамин                    2079     8
813.  Диэтилкарбинол, см.                1105     3
814.  Диэтилкарбонат                     2366     3
815.  Диэтилкетон                        1156     3
816.  Диэтилсульфат                      1594    6.1
817.  Диэтилсульфид                      2375     3
818.  Диэтилфосфосфорилхлорид            2751     8
819.  Диэтицинк                          1636    4.2
820.  2-диэтилэтаноламин                 2686     8
821.  N,N-Диэтилэтаноламин, см.          2686     3
822.  N,N-диэтилэтилендиамин             2685     8
823.  Диэтоксиметан                      2373     3
824.  3,3-диэтоксипропен                 2374     3
825.  1,1-Диэтоксиэтан, см.              1088     3
826.  1,2-Диэтоксиэтан, см.              1153     3
827.  Додецилтрихлорсилан                1771     8
828.  Емкости малые, содержащие газ,
не снабженные выпускным устрой-
ством, непригодные для повтор-
ного использования                 2037     2
829.  Желатин гремучий, см.              0081     1
830.  Желатин-динамит, см.               0081     1
831.  Железа (II) арсенат                1606    6.1
832.  Железа (III) арсенат               1606    6.1
833.  Железа (III) арсенит               1607    6.1
834.  Железа нитрат                      1466    5.1
835.  Железа оксид отработанный,         1376    4.2
полученный при очистке
каменноугольного газа
836.  Железа пентакарбонил               1994    6.1
837.  Железа перхлорид безводный, см.    1773     8
838.  Железа-порошок пирофорный          1383    4.2
839.  Железа сесквихлорид безводный,
см.                                1773     8
840.  Железа (III) хлорид безводный      1773     8
841.  Железа хлорид безводный, см.       1773     8
842.  Железа (III) хлорида раствор       2582     8
843.  Железо губчатое отходы, полу-
ченное при очистке каменно-
угольного газа                     1376    4.2
844.  Жидкость аккумуляторная
кислотная                          2796     8
845.  Жидкость аккумуляторная щелочная   2797     8
846.  Жидкость для зарядки огнетуши-
телей коррозтонная                 1774     8
847.  Жидкость, перевозка которой по
воздуху регулируется правилами,
н.у.к.                             3334     9
848.  Жидкость при повышенной темпе-
ратуре легковоспламеняющаяся,
н.у.к., с температурой вспышки
более 1 о С, перевозимая при тем-
пературе не ниже ее температуры

808.  Диэтилбензол                         2049    3
809.  Диэтилдихлорсилан                    1767    8
810.  Ұшпайтын және суда ерiмейтiн
флегматизатордың салмақтық үлесi
кемiнде 25% десенсибилденген
диэтиленгликольдинитрат              0075    1
811.  Диэтилендиамин, см                   2579    8
812.  Диэтилентриамин                      2079    8
813.  Диэтилкарбинол, см                   1105    3
814.  Диэтилкарбонат                       2366    3
815.  Диэтилкетон                          1156    3
816.  Диэтильсульфат                       1594    6.1
617.  Диэтильсульфид                       2375    3
818.  Диэтилфосфорилхлорид                 2751    8
819.  Диэтицинк                            1636    4.2
820.  2-дэитилэтаноламин                   2686    8
821.  Ы,М-диэтилэтаноламин, см             2686    3
822.  N,К-диэтилэтилендиамин               2685    8
823.  Диэтоксиметан                        2373    3
824.  3,3 - диэтоксипропен                 2374    3
825.  1,1-диэтоксиэтан, см                 1088    3
826.  1,2-диэтоксиэтан, см                 1153    3
827.  Додецилтрихлорсилан                  1771    8
828.  Шығарғыш құрылғымен жабдықталмаған,
қайта пайдалануға жарамсыз газы бар
кiшi сыйымдылықтар                   2037    2
829.  Шатырлауық желатин, см               0081    1
830.  Желатин-динамит, см                  0081    1
831.  Темiр арсенаты(П)                    1606    6.1
832.  Темiр арсенаты(IП)                   1606    6.1
833.  Темiр арсенитi(IП)                   1607    6.1
834.  Темiр нитраты                        1466    5.1
835.  Таскөмiр газын тазалаудан алынған
iстен шыққан темiр оксидi            1376    4.2
836.  Темiр пентакарбонилы                 1994    6.1
837.  Сусыз темiр перхлоридi, см           1773    8
838.  Темiр- пирофорлы ұнтақ               1383    4.2
839.  Сусыз темiр сесквихлоридi            1773    8
840.  Сусыз темiр хлоридi(IІІ)             1773    8
841.  Сусыз темiр хлоридi, см              1773    8
842.  Темiр хлоридiнiң(IІІ) ерiтiндiсi     2582    8
843.  Таскөмiр газын тазалаудан алынған
кеуектi темiрдiң қалдықтары          1376    4.2
844.  Қышқылдық аккумулятор сұйықтығы      2796    8
845.  Сiлтiлiк аккумулятор сұйықтығы       2797    8
846.  Коррозиялық өртсөндiргiштердi
толтыруға арналған сұйықтық          1774    8
847.  Ауамен тасымалдануы ережелермен
реттелетiн сұйықтық, н.к.            3334    9
848.  Жарқылдау температурасы 1C-тан
артық, жарқылдау температурасынан
төмен емес температурада

вспышки                            3256     3
849.  Жидкость при повышенной темпе-
ратуре, Н.У.К., перевозимая при
температуре не ниже 100 о С, но
ниже ее температуры вспышки
(включая расплавленные металлы,
расплавленные соли и т.д.)         3257     9
850.  Жмых с массовой долей масла
более 1,5% и влаги не более 11%    1386    4,2
851.  Жмых с массовой долей раститель-
ного масла не более 1,5% и влаги
не более 11%                       2217    4,2
852.  Зажигалки, содержащие легко-
воспламеняющийся газ               1057     2

тасымалданатын, жоғары температурада 3256    3
849.  Жарқылдау температурасынан төмен
бiрақ 100 о С-тан төмен емес
температурада тасымалданатын,
жоғары температурадағы сұйықтық
(балқытылған металдарды,
балқытылған тұздарды т.б. қоса
алғанда)                              3257   9
850.  Майдың салмақтық үлесi 1,5% -дан
артық, ылғал 11%-дан көп емес
күнжара                               1386   4,2
851.  Өсiмдiк майының салмақтық үлесi
1,5%-дaн артық емес, ылғал 11%-дан
артық емес күнжара                    2217   4,2
852.  Тез тұтанғыш газы бар шақпақтар       1057   2

853.  Зажигательное приспособление
твердое, содержащее легковоспла-
меняющуюся жидкость                2623    4.1
854.  Заклепки взрывчатые                0174     1
855.  Запал трубчатый в металлической
оболочке                           0103     1
856.  Запал детонирующий в металличес-
кой оболочке                       0102     1
0290     1
857.  Запал детонирующий слабого
действия в металлической
оболочке                           0104     1
858.  Заряды взрывчатые промышленные     0442     1
без детонатора                     0443     1

853.  Тез тұтанғыш сұйықтығы бар қатты
жаққыш құралдар                       2623   4.1
854.  Жарылғыш тойтармалар                  0174   1
855.  Металл қабыршақтағы түтiкшелi
тұтандырғыш                           0103   1
856.  Металл қабыршақтағы
детонацияланатын тұтандырғыш          0102   1
0290   1
857.  Металл қабыршақтағы әсерi әлсiз
детонацияланатын                      0104   1
858.  Детонаторсыз өндiрiстiк жарылғыш
зарядтар                              0442   1
0443   1

0430     1
0431     1
0432     1
873.  Изделия пирофорные                 0380     1
874.  Изделия под гидравлическим дав-
лением (содержащие невоспламе-
няющийся газ)                      3164     2
875.  Изделия под пневматическим дав-
лением (содержащие невоспламе-
няющийся газ)                      3164     2
876.  Изобутан                           1969     2
877.  Изобутанол                         1212     3
878.  Изобутен, см.                      1055     2
879.  Изобутилакрилат стабилизиро-
ванный                             2527     3
880.  Изобутиламин                       1214     3
881.  Изобутилацетат                     1213     3
882.  Изобутилен                         1055     2
883.  Изобутилизобутират                 2528     3
884.  Изобутилизоцианат                  2486     3
885.  Изобутилметакрилат стабилизи-
рованный                           2283     3
886.  Изобутилпропионат                  2394     3
887.  Изобутилформиат                    2393     3
888.  Изобутиральдегид                   2045     3
889.  Изобутирилхлорид                   2395     3
890.  Изобутиронитрил                    2284     3
891.  Изовалеральдегид, см.              2958     3
892.  Изогексен                          2288     3
893.  Изогептен                          2287     3
894.  Изододекан, см.                    2286     3
895.  Изооктан, см.                      1262     3
896.  Изооктен                           1216     3
897.  Изопентан, см.                     1265     3
898.  Изопентены                         2371     3
899.  Изопентиламин, см.                 1106     3
900.  Изопентилнитрит, см.               1113     3
901.  Изопрен стабилизированный          1218     3
902.  Изопропанол                        1219     3
903.  Изопропенилацетат                  2403     3
904.  Изопропенилбензол                  2303     3
905.  Изопропиламин                      1221     3
906.  Изопропилацетат                    1220     3
907.  Изопропилбензол                    1918     3
908.  Изопропильбутират                  2405     3
909.  Изопропилизобутират                2406     3
910.  Изопропилизоцианат                 2483     3
911.  Изопропилмеркаптан, см.            2402     3
912.  Изопропилнитрат                    1222     3
913.  Изопропилпропионат                 2409     3
914.  Изопропилтолуол, см.               2046     3
915.  Изопропилформиат, см.              1281     3
916.  Изопропилхлорацетат                2947     3
917.  Изопропилхлорид, см.               2356     3

0430   1
0431   1
0432   1
873.  Пирофорлы бұйымдар                    0380   1
874.  Гидравликалық қысымдағы бұйымдар
(құрамында жанбайтын газдар бар)      3164   2
875.  Пневматикалық қысымдағы бұйымдар
(құрамында жанбайтын газдар бар)      3164   2
876.  Изобутан                              1969   2
877.  Изобутанол                            1212   3
878.  Изобутен, см                          1055   2
879.  Тұрақтандырылған изобутилакрилат      2527   3
880.  Изобутиламин                          1214   3
881.  Изобутилацетат                        1213   3
882.  Изобутилен                            1055   2
883.  Изобутилизобутират                    2528   3
884.  Изобутилизоцианат                     2486   3
885.  Тұрақтандырылған изобутилметакрилат   2283   3
886.  Изобутилпропионат                     2394   3
887.  Изобутилформиат                       2393   3
888.  Изобутиральдегид                      2045   3
889.  Изобутирилхлорид                      2395   3
890.  Изобутиронитрил                       2284   3
891.  Изовалеральдегид, см                  2958   3
892.  Изогексан                             2288   3
893.  Изогептен                             2287   3
894.  Изододекан, см                        2286   3
895.  Изооктан, см                          1262   3
896.  Изооктен                              1216   3
897.  Изопентан, см                         1265   3
898.  Изопентендер                          2371   3
899.  Изопентиламин, см                     1106   3
900.  Изопентилнитрит, см                   1113   3
901.  Тұрақтандырылған изопрен              1218   3
902.  Изопропанол                           1219   3
903.  Изопропенилацетат                     2403   3
904.  Изопропенилбензол                     2303   3
905.  Изопропиламин                         1221   3
906.  Изопропилацетат                       1220   3
907.  Изопропилбензол                       1918   36
908.  Изопропильбутират                     2405   3
909.  Изопропилизобутират                   2406   3
910.  Изопропилизоцианат                    2483   3
911.  Изопропилмеркаптан, см                2402   3
912.  Изопропилнитрат                       1222   3
913.  Изопропилпропионат                    2409   3
914.  Изопропилтолуол                       2046   3
915.  Изопропилформиат, см                  1281   3
916.  Изопропилхлорацетат                   2947   3
917.  Изопропилхлорид, см                   2356   3

918.  Изопропил-2-хлорпропионат          2934     3
919.  Изопропил-альфа-хлорпропионат,
см.                                2934     3
920.  Изопропил хлорформиат              2407    6.1
921.  Изопропилэтилен, см.               2561     3
922.  Изосорбиддинитрата смесь,
содержащая не менее 60% лактозы,
маннозы, крахмала или гидрофос-
фата кальция                       2907    4.1
923.  Изосорбид-5-мононитрат             3251    4.1
924.  Изофорондиамин                     2289     8
925.  Изофорондиизоцианат                2290    6.1
926.  l.p.d.i., см. изофорондиизо-
цианат                             2290    6.1
927.  Изоцианата раствор токсичный
легковоспламеняющийся токсичный,
Н.У.К.                             2478     3
928.  Изоцианата раствор токсичный,
Н.У.К.                             2206    6.1
929.  Изоцианата раствор токсичный
легковоспламеняющийся, Н.У.К.      3080    6.1
930.  Изоцианатобензотрифториды          2285    6.1
931.  3-Изоцианатометил-3,5,5-
триметилциклогексилизоцианат,
см.                                2290    6.1
932.  Изоцианаты легковоспламеняю-
щиеся токсичные, Н.У.К.            2478     3
933.  Изоцианаты токсичные, Н.У.К.       2206    6.1
934.  Изоцианаты токсичные
легковоспламеняющиеся, Н.У.К.      3080    6.1
935.  3,3-иминодипропиламин              2269     8
936.  Инфекционное вещество, опасное
только для животных (группы
опасности 2)                       2900    6.2
937.  Инфекционное вещество, опасное
только для животных (группы
опасности и4)                      2900    6.2
938.  Инфекционное вещество, опасное
для людей (группы опасности 2)     2814    6.2
939.  Инфекционное вещество, опасное
для людей (группы опасности и4)    2814    6.2
940.  Иода монохлорид                    1792     8
941.  Иода пентафторид                   2495    5.1
942.  2-иодбутан                         2390     3
943.  Иодпропаны                         2392     3
944.  Иодметан, см.                      2644    6.1
945.  Иодметилпропаны                    2391     3
946.  Альфа-Йодтолуол, см.               2653    6.1
947.  Кабельные резаки взрывчатые        0070     1
948.  Кадмия соединение                  2570    6.1
949.  Калий                              2257    4.3
950.  Калия арсенат                      1677    6.1
951.  Калия арсенит                      1678    6.1
952.  Калия биосульфат, см.              2509     8
953.  Калия биосульфита раствор, см.     2693     8
954.  Калия бифторид, см.                1811     8
955.  Калия боргидрид                    1870    4.3
956.  Калия бромат                       1484    5.1

918.  Изопропил-2-хлорпропианат             2934   3
919.  Изопропил-альфа-хлорпропионат, см     2934   3
920.  Изопропилхлорформиат                  2407   6.1
921.  Изопропилэтилен, см                   2561   3
922.  Құрамында кемiнде 60% лактоза,
манноза, крахмал немесе гидрофосфат
кальций болатын изосорбиддинитраттың
қоспасы                               2907   4.1
923.  Изосорбид-5-мононитрат                3251   4.1
924.  Изофорондиамин                        2289   8
925.  Изофорондиизоцианат                   2290   6.1
926.  I.p.d.i., см. Изофорондиизоцианат     2290   6.1
927.  Тез тұтанғыш уытты изоцианат
ерiтiндiсi, н.к.                      2478   3
928.  Уытты изоцианат ерiтiндiсi, н.к.      2206   6.1
929.  Тез тұтанғыш уытты изоцианат
ерiтiндiсi, н.к.                      3080   6.1
930.  Изоцианатобензоүшфторидтер            2285   6.1
931.  3-изоцианатаметил- 3,5,5 -
үшметилпиклогексилизоцианат, см       2290   6.1
932.  Уытты тез тұтанғыш изоцианаттар, н.к. 2478   3
933.  Уытты изоцианаттар, н.к.              2206   6.1
934.  Тез тұтанғыш уытты изоцианаттар, н.к. 3080   6.1
935.  3,3-иминодипропиламин                 2269   8
936.  Тек жануарларға ғана қауiптi жұқпалы
заттар (2-қауiптiлiк тобы)            2900   6.2
937.  Тек жануарларға ғана қауiптi
жұқпалы заттар (и4-қауiптiлiк тобы)   2900   6.2
938.  Адамдарға қауiптi жұқпалы заттар
(2-қауiптiлiк тобы)                   2814   6.2
939.  Адамдарға қауiптi жұқпалы заттар
(и4-қауiптiлiк тобы)                  2814   6.2
940.  Йод монохлоридi                       1792   8
941.  Иод пентафторидi                      2495   5.1
942.  2-йодбутан                            2390   3
943.  Иодпропандар                          2392   3
944.  Иодметан, см                          2644   6.1
945.  Иодметилпропандар                     2391   3
946.  Альфа-Иодтолуол, см                   2653   6.1
947.  Жарылғыш кабель кескiштер             0070   1
948.  Кадмий қосындылары                    2570   6.1
949.  Калий                                 2257   4.3
950.  Калий арсенаты                        1677   6.1
951.  Калий арсенитi                        1678   6.1
952.  Калий биосульфаты, см                 2509   8
953.  Калий биосульфитiнiң ерiтiндiсi, см   2693   8
954.  Калий бифторидi, см.                  1811   8
955.  Калий боргидриді                      1870   4.3
956.  Калий броматы                         1484   5.1

957.  Калия гексафторосиликат, см.       2655    6.1
958.  Калия гидрат, см.                  1814     8
959.  Калия гидродифторид                1811     8
960.  Калия гидроксид жидкий, см.        1814     8
961.  Калия гидроксид твердый            1813     8
962.  Калия гидроксида раствор           1814     8
963.  Калия гидросульфат                 2509     8
964.  Калия гидросульфит, см             1929    4.2
965.  Калия дитионит                     1929    4.2
966.  Калия дицианокупрат (I), см.       1679    6.1
967.  Калия кремнефторид, см.            2655    6.1
968.  Калия метанавадат                  2864    6.1
969.  Калия металлические сплавы         1420    4.3
970.  Калия монооксид                    2033     8
971.  Калия-натрия сплавы                1422    4.3
972.  Калия нитрат                       1486    5.1
973.  Калия нитрата и натрия нитрата
смесь, см.                         1499    5.1
974.  Налия нитрата и натрия нитрата
смесь                              1487    5.1
975.  Калия нитрит                       1488    5.1
976.  Калия перманганат                  1490    5.1
977.  Калия пероксид                     1491    5.1
978.  Калия персульфат                   1492    5.1
979.  Калия перхлорат                    1489    5.1
980.  Калия селенат, см.                 2630    6.1
981.  Калия селенит, см.                 2630    6.1
982.  Калия сульфид кристаллогидрат с
долей кристаллизационной воды
менее 30%                          1382    4.2
983.  Калия сульфид безводный            1382    4.2
984.  Калия сульфид кристаллогидрат с
долей кристаллизационной воды
не менее 30%                       1847     8
985.  Калия супероксид                   2466    5.1
986.  Калия тетрацианокупрат             1679    6.1
987.  Калия тетрацианомеркурат (II),
см.                                1626    6.1
988.  Калия фосфид                       2012    4.3
989.  Калия фторацетат                   2628    6.1
990.  Калия фторид                       1812    6.1
991.  Калия фторосиликат                 2655    6.1
992.  Калия хлорат                       1485    5.1
993.  Калия хлорат и масло минеральное,
смесь, см.                         0083     1
994.  Калия хлората водный раствор       2427    5.1
995.  Калия цианид                       1680    6.1
996.  Кальций                            1401    4.3
997.  Кальций кремнистый, см.            1405    4.3
998.  Кальций пирофорный                 1855    4.1
999.  Кальция арсенат                    1573    6.1
1000. Кальция арсената и кальция

957.  Калий гексафторосиликаты, см.         2655   6.1
958.  Калий гидраты, см.                    1814   8
959.  Калий гидродифторидi                  1811   8
960.  Сұйық калий гидроксиді, см.           1814   8
961.  Қатты калий гидроксидi                1813   8
962.  Калий гидроксидiнiң ерiтiндiсi        1814   8
963.  Калий гидросульфаты                   2509   8
964.  Калий гидросульфит, см                1929   4.2
965.  Калий дитионитi                       1929   4.2
966.  Калий дицианокупраты (I), см.         1679   6.1
967.  Калий кремнефторидi, см.              2655   6.1
968.  Калий метанавадаты                    2864   6.1
969.  Калий металл қорытпасы                1420   4.3
970.  Калий монооксиді                      2033   8
971.  Калий-натрий қорытпасы                1422   4.3
972.  Калий нитраты                         1486   5.1
973.  Калий нитраты мен натрий нитраты
қоспасы, см.                          1499   5.1
974.  Калий нитраты мен натрий нитраты
қоспа                                 1487   5.1
975.  Калий нитритi                         1488   5.1
976.  Калий перманганаты                    1490   5.1
977.  Калий пероксиді                       1491   5.1
978.  Калий персульфаты                     1492   5.1
979.  Калий перхлораты                      1489   5.1
980.  Калий селенаты, см.                   2630   6.1
981.  Калий селениті, см.                   2630   6.1
982.  Калий сульфид кристаллогидраты 30%
кем кристалданған су үлесiмен         1382   4.2
983.  Калий сульфидi сусыз                  1382   4.2
984.  Калий сульфид кристаллогидраты
кемiнде 30% кристалданған су
үлесімен                              1847   8
985.  Калий супероксидi                     2466   5.1
986.  Калий тетрацианокупраты               1679   6.1
987.  Калий тетрацианомеркураты (II), см.   1626   6.1
988.  Калий фосфидi                         2012   4.3
989.  Калий фторацетаты                     2628   6.1
990.  Калий фторидi                         1812   6.1
991.  Калий фторосиликаты                   2655   6.1
992.  Калий хлораты                         1485   5.1
993.  Калий хлораты және минералды
майлар, қоспа см.                     0083   1
994.  Калий хлоратының сулы ерiтiндiсi      2427   5.1
995.  Калий цианидi                         1680   6.1
996.  Кальций                               1401   4.3
997.  Кремнийлi кальций, см.                1405   4.3
998.  Пирофорлы кальций                     1855   4.1
999.  Кальций арсенаты                      1573   6.1
1000. Кальций арсенаты мен кальций

арсенита смесь твердая             1574    6.1
1001. Кальция биосульфита раствор, см.   2693     8
1002. Кальция гидрид                     1404    4.3
1003. Кальция гидросульфит, см.          1923    4.2
1004. Кальция гипохлорит гидратиро-
ванный с содержанием воды не
менее 5%, но не более 10%          2880    5.1
1005. Кальция гипохлорит сухой           1748    5.1
1006. Кальция гипохлорит гидратиро-
ванный с содержанием воды не
менее 5,5%, но не более 10%        2880    5.1
1007. Кальция гипохлорита смесь сухая,
содержащая более 39% активного
хлора (8,8% активного кисло-
рода)                              1748    5.1
1008. Кальция гипохлорита смесь сухая,
содержащая более 10% активного
хлора, но не более 39% активного
хлора                              2208    5.1
1009. Кальция дитионит                   1923    4.2
1010. Кальция карбид                     1402    4.3
1011. Кальция марганца силикат           2844    4.3
1012. Кальция нитрат                     1454    5.1
1013. Кальция оксид                      1910
1014. Кальция перманганат                1456    5.1
1015. Кальция перолксид                  1457    5.1
1016. Кальция перхлорат                  1455    5.1
1017. Кальция резинат                    1313    4.1
1018. Кальция резинат расплавленный      1314    4.1
1019. Кальция селенат, см.               2630    6.1
1020. Кальция силицид                    1405    4.3
1021. Кальция сплавы пирофорные          1855    4.2
1022. Кальция супероксид, см.            1457    5.1
1023. Кальция фосфид                     1360    4.3
1024. Кальция хлорат                     1452    5.1
1025. Кальция хлората водный раствор     2429    5.1
1026. Кальция хлорит                     1453    5.1
1027. Кальция цианид с массовой долей
карбида кальция более 0,1%         1403    4.3
1028. Кальция цианид                     1575    6.1
1029. Камфанон, см.                      2717    4.1
1030. Камфара синтетическая              2717    4.1
1031. Капсюли для стрелковых патро-
нов, см.                           0044     1
1032. Капсюли-воспламенители             0044     1
0377     1
0378     1
1033. Капсюлей-детонаторов сборки,       0360     1
см.                                0361     1
1034. Капсюли-детонаторы неэлектри-      0029     1
ческие, см.                        0267     1
0455     1
1035. Капсюли-детонаторы электричес-     0030     1
кие, см.                           0255     1
0456     1
1036. Карбамида и водорода пероксида
комплекс                           1511   15.1
1037. Карбамида нитрат увлажненный с
массовой долей воды не менее 20%   1357    4.1

арсенитiнiң қатты қоспасы             1574   6.1
1001. Кальций биосульфитi ерiтiндi, см.     2693   8
1002. Кальций гидридi                       1404   4.3
1003. Кальций гидросульфитi, см.            1923   4.2
1004. Құрамында кемінде 5% бiрақ 10%
артық емес суы бар гидратталған
кальций гипохлоритi                   2880   5.1
1005. Кальций гипохлоритi құрғақ            1748   5.1
1006. Құрамында кемiнде 5,5%, бiрақ 10%
артық емес суы бар гидратталған
кальций гипохлоритi                   2880   5.1
1007. Құрамында 39% астам белсендi хлор
(8,8% белсендi оттегi) бар кальций
гипохлоритi құрғақ қоспасы            1748   5.1
1008. Құрамында 10%-дан астам, бiрақ
39%-дан аспайтын белсендi хлор бар
кальций гипрохлориті құрғақ қоспасы   2208   5.1
1009. Кальций дитионитi                     1923   4.2
1010. Кальций карбидi                       1402   4.3
1011. Кальций марганец силикаты             2844   4.3
1012. Кальций нитраты                       1454   5.1
1013. Кальций оксидi                        1910
1014. Кальций перманганаты                  1456   5.1
1015. Кальций пероксидi                     1457   5.1
1016. Кальций перхлораты                    1455   5.1
1017. Кальций резинаты                      1313   4.1
1018. Балқытылған кальций резинаты          1314   4.1
1019. Кальций селенаты, см.                 2630   6.1
1020. Кальций силицид                       1405   4.3
1021. Пирофорлы кальций қорытпасы           1855   4.2
1022. Кальций супероксидi, см.              1457   5.1
1023. Кальций фосфидi                       1360   4.3
1024. Кальций хлораты                       1452   5.1
1025. Кальций хлоратының сулы ерiтiндiсi    2429   5.1
1026. Кальций хлоритi                       1453   5.1
1027. Салмақтық үлесiнде 0,1%-дан астам
кальций карбидi бар кальций цианид    1403   4.3
1028. Кальций цианид                        1575   6.1
1029. Камфанон, см.                         2717   4.1
1030. Синтетикалық камфара                  2717   4.1
1031. Атқыш патрондар үшiн капсюльдер, см.  0044   1
1032. Тұтанғыш капсюльдер                   0044   1
0377   1
0378   1
1033. Құрастыру тұтандырғыш капсюльдер, см. 0360   1
0361   1
1034. Электрлi емес тұтандырғыш
капсюльдер, см.                       0029   1
0267   1
0455   1
1035. Электрлi тұтандырғыш капсюльдер, см.  0030   1
0255   1
0456   1
1036. Карбамид пен сутегі пероксидiнiң
жиынтығы                              1511   1
1512   15.1
1037. Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%
ылғалданған карбамид нитраты          1357   4.1

1038. Карбонилоксисульфид, см.           2204     2
1039. Карбонилсулульфид                  2204     2
1040. Карбонилфторид сжатый              2417     2
1041. Карбонилхлорид, см.                1076     2
1042. Карбонилы металлов, Н.У.К.,
жидкие                             3281    6.1
1043. Карбонилы металлов, Н.У.К.,
твердые                            3281    6.1
1044. Касторовая мука                    2969     9
1045. Касторовая бобы                    2969     9
1046. Касторовая хлопья                  2969     9
1047. Касторовая жмых                    2969     9
1048. Катализатор металлический сухой    2881    4.2
1049. Катализатор металлический
увлажненный с видимым избытком
жидкости                           1378    4.2
1050. Каучук в отходах - порошок или
гранулы                            1345    4.1
1051. Каучук натуральный, см.            1287     3
1052. Каучук регенерированный -
порошок или гранулы                1345    4.1
1053. Каучука раствор                    1287     3
1054. Керосин                            1223     3
1055. Кетоны жидкие, Н.У.К.              1224     3
1056. Кино-фотопленка на нитроцеллю-
лозной основе без желатина,
отходы кино и эотопленки, см.      2002    4.2
1057. Кино-фотопленка на нитроцеллю-
лозной основе, покрытая желати-
ном, исключая отходы               1324    4.1
1058. Кислород охлажденный жидкий        1073     2
1059. Кислород сжатый                    1072     2
1060. Кислорода дифторид сжатый          2190     2
1061. Кислорода и редких газов смесь,
см.                                1980     2
1062. Кислорода и углерода диоксида
смесь, см.                         1014     2
1063. Кислота азотная красная дымящая    2032     8
1064. Кислота азотная, кроме красной
дымящей, с содержанием азотной
кислоты более 70%                  2031     8
1065. Кислота азотная, кроме красной
дымящей, с содержанием азотной
кислоты не более 70%               2031     8
1066. Кислота акриловая стабилизиро-
ванная                             2218     8
1067. Кислота биофтористая, см.          1775     8
1068. Кислота борфтористоводородная      1775     8
1069. Кислота бромистоводородная         1788     8
1070. Кислота бромуксусная               1938     8
1071. Кислота бутилфосфорная             1718     8
1072. Кислота гексановая, см.            2829     8
1073. Кислота гексафторфосфорная         1782     8
1074. Кислота диизоктилфосфорная         1902     8
1075. Кислота диметиларсиновая, см.      1572    6.1
1076. Кислота дифторфосфорная
безводная                          1768     8

1038. Карбонилоксисульфид, см.              2204   2
1039. Карбонилсулульфид                     2204   2
1040. Сығылған карбонилфторид               2417   2
1041. Карбонилхлорид, см.                   1076   2
1042. Металдар карбонилы, сұйық, н.к.       3281   6.1
1043. Металдар карбонилы, қатты, н.к.       3281   6.1
1044. Кастор ұны                            2969   9
1045. Кастор бұршағы                        2969   9
1046. Кастор қауызы                         2969   9
1047. Кастор күнжарасы                      2969   9
1048. Металды құрғақ катализатор            2881   4.2
1049. Көрiнетiн артық сұйықтығы бар
ылғалданған металды катализатор       1378   4.2
1050. Қалдық каучук - ұнтақ немесе
түйiршiк                              1345   4.1
1051. Табиғи каучук, см.                    1287   3
1052. Қалпына келтiрiлген каучук - ұнтақ
немесе түбіршік                       1345   4.1
1053. Каучук ерiтiндiсi                     1287   3
1054. Керосин                               1223   3
1055. Сұйық кетондар, н.к.                  1224   3
1056. Желатинсiз нитроцеллюлозалық
негіздегі кино-фотопленка, кино және
фотопленкалар қалдығы, см.            2002   4.2
1057. Желатинмен қапталған нитроцеллюло.
залық негіздегі кино-фотопленка,
қалдықтарды қоспағанда                1324   4.1
1058. Суытылған сұйық oттeгі                1073   2
1059. Сығылған оттегі                       1072   2
1060. Сығылған оттегі дифторидi             2190   2
1061. Оттегі мен сирек газдардың қоспасы,
см.                                   1980   2
1062. Оттегі мен көмiртегі диоксидiнiң
қоспасы, см.                          1014   2
1063. Түтiндегіш қызыл азот қышқылы         2032   8
1064. Құрамында 70%-дан артық азот қышқылы
бар, түтiндегіш қызылдан басқа азот,
қышқылы                               2031   8
1065. Құрамында кемiнде 70% емес азот
қышқылы бар түтiндегiш қызылдан
басқа, азот қышқылы                   2031   8
1066. Тұрақтанған акрил қышқылы             2218   8
1067. Биофторлы қышқыл, см.                 1775   8
1068. Борфторлысутегi қышқылы               1475   8
1069. Бромдысутегі қышқылы                  1788   8
1070. Бромуксус қышқылы                     1938   8
1071. Бутилфосфор қышқылы                   1718   8
1072. Гексан қышқылы, см.                   2829   8
1073. Гексафторфосфор қышқылы               1782   8
1074. Диизоктилфосфор қышқылы               1902   8
1075. Диметиларсинқышқылы, см.              1572   6.1
1076. Сусыз дифторфосфор қышқылы            1768   8

1077. Кислота дихлоризоциануровая
сухая                              2465    5.1
1078. Кислота дихлоруксусная             1764     8
1079. Кислота ди(2-этилгексил) фос-
форная, см.                        1902     8
1080. Кислота изомасляная                2529     3
1081. Кислота изопропилфосфорная         1793     8
1082. Кислота иодистоводородная          1787     8
1083. Кислота иодистоводородная
безводная, см.                     2197     2
1084. Кислота какодиловая                1572    6.1
1085. Кислота капроновая                 2829     8
1086. Кислота карболовая, см.            1671    6.1
2312    6.1
2821    6.1
1087. Кислота крезиловая                 2022    6.1
1088. Кислота кремнефтористоводородная   1778     8
1089. Кислота кремнефтористая, см.       1778     8
1090. Кислота кротоновая                 2823     8
1091. Кислота масляная                   2820     8
1092. Кислота 2-меркаптопропионовая,
см.                                2936    6.1
1093. Кислота 5-меркаптотетразол-
1-уксусная                         0448     1
1094. Кислота метакриловая стабилизи-
рованная                           2531     8
1095. Кислота монохлоруксусная, см.      1750    6.1
1096. Кислота азотная красная дымящая    1751    6.1
1097. Кислота муравьиная                 1779     8
1098. Кислота мышьяковая жидкая          1553    6.1
1099. Кислота мышьяковая твердая         1554    6.1
1100. Кислота нитробенезолсульфоновая    2305     8
1101. Кислота нитрозилсерная жидкая      2308     8
1102. Кислота нитрозилсерная твердая     2308     8
1103. Кислота нитросоляная, см.          1798     8
1104. Кислота ортофосфорная, см.         1805     8
1105. Кислота пикриновая, см.            0154     1
1106. Кислота плавиковая, см.            1790     8
1107. Кислота пропионовая                1848     8
1108. Кислота селеновая                  1905     8
1109. Кислота селеноводородная, см.      2202     2
1110. Кислота серная дымящая             1831     8
1111. Кислота серная, содержащая
более 51% кислоты                  1830     8
1112. Кислота серная, содержащая не
более 51% кислоты                  2796     8
1113. Кислота серная отработанная        1832     8
1114. Кислота серная регенерированная
из кислого гудрона                 1906     8
1115. Кислота сернистая                  1833     8
1116. Кислота соляная, см.               1789     8
1117. Кислота стифиновая, см.            0219     1
0394     1
1118. Кислота сульфаминовая              2967     8
1119. Кислота тетразол-1-уксусная        0407     1
1120. Кислота тиогликолевая              1940     8

1077. Құрғақ дихлоризоцианур қышқылы        2465   5.1
1078. Дихлорсiрке қышқылы                   1764   8
1079. ди(2-этилгексил) фосфор қышқылы, см.  1902   8
1080. Изомайлы қышқыл                       2529   3
1081. Изопропилфосфор қышқылы               1793   8
1082. Иодтысутегi қышқылы                   1787   8
1083. Сусыз иодтысутегi қышқылы, см.        2197   2
1084. Какодил қышқылы                       1572   6.1
1085. Капрон қышқылы                        2829   8
1086. Карбол қышқылы, см.                   1671   6.1
2312   6.1
2821   6.1
1087. Крезил қышқылы                        2022   6.1
1088. Кремнефторлысутегi қышқылы            1778   8
1089. Кремнефторлы қышқыл, см.              1778   8
1090. Кротон қышқылы                        2823   8
1091. Май қышқылы                           2820   8
1092. 2-меркаптопропион қышқылы, см.        2936   6.1
1093. 5-меркаптотетразол-1-сiрке қышқылы    0448   1
1094. Тұрақтанған метакрил қышқылы          2531   8
1095. Монохлорсiрке қышқылы, см.            1750   6.1
1096. Түтiндегiш қызыл азот қышқылы         1751   6.1
1097. Құмырсқа қышқылы                      1779   8
1098. Сұйық мышьяк қышқылы                  1553   6.1
1099. Қатты мышьяк қышқылы                  1554   6.1
1100. Нитробенезолсульфон қышқылы           2305   8
1101. Сұйық нитрозилкүкiрт қышқылы          2308   8
1102. Қатты нитрозилкүкiрт қышқылы          2308   8
1103. Нитротұзды қышқыл, см.                1798   8
1104. Ортофосфор қышқылы, см.               1805   8
1105. Пикрин қышқылы, см.                   0154   1
1106. Плавик қышқылы, см.                   1790   8
1107. Пропион қышқылы                       1848   8
1108. Селен қышқылы                         1905   8
1109. Селендiсутегi қышқылы, см.            2202   2
1110. Түтiндегiш күкiрт қышқылы             1831   8
1111. Құрамында 51%-дан артық қышқылы бар
күкiрт қышқылы                        1830   8
1112. Құрамында 51%-дан артық емес қышқылы
бар күкiрт қышқылы                    2796   8
1113. Пайдаланылған күкiрт қышқылы          1832   8
1114. Қышқыл гудроннан қалпына келтiрiлген
күкірт қышқылы                        1906   8
1115. Күкiрттi қышқыл                       1833   8
1116. Тұз қышқылы, см.                      1789   8
1117. Стифин қышқылы,см.                    0219   1
0394   1
1118. Сульфамин қышқылы                     2967   8
1119. Тетразол -1 - сiрке қышқылы           0407   1
1120. Тиогликоль қышқылы                    1940   8

1121. Кислота тиомолочная                2936    6.1
1122. Кислота тиоуксусная                2436     3
1123. Кислота тринитробензойная сухая
или увлажненная с массовой
долей воды менее 30%               0215     1
1124. Кислота тринитробензойная увлаж-
ненная с массовой долей воды не
менее 10%                          0215    4.1
1125. Кислота тринитробензойная
увлажненная с массовой долей
воды не менее 30%                  1355    4.1
1126. Кислота тринитробензол-
сульфоновая                        0386     1
1127. Кислота трифтоуксусная             2699     8
1128. Кислота трихлоризоциануровая
сухая                              2468    5.1
1129. Кислота трихлоруксусная            1839     8
1130. Кислота уксусная ледяная           2789     8
1131. Кислота фосфористая                2834     8
1132. Кислота фосфорная жидкая           1805     8
1133. Кислота фосфорная твердая          1805     8
1134. Кислота фосфорная безводная, см.   1807     8
1135. Кислота фторсульфоновая            1777     8
1136. Кислота фторуксусная               2642    6.1
1137. Кислота фторфосфорная безводная    1776     8
1138. Кислота хлористоводородная         1789     8
1139. Кислота хлорная с массовой
долей кислоты более 50%, но не
более 72%                          1873    5.1
1140. Кислота хлорная с массовой
долей кислоты не более 50%         1802     8
1141. Кислота хлорплатиновая твердая     2507     8
1142. Кислота2-хлор-пропионовая
твердая                            2511     8
1143. Кислоты2-хлор-пропионовой
раствор                            2511     8
1144. Кислота хлорсульфоновая (с сер-
ным андигридом или без него)       1754     8
1145. Кислота хлоруксусная расплав-
ленная                             3250    6.1
1146. Кислота хлоруксусная твердая       1751    6.1
1147. Кислота хромовая твердая, см.      1463    5.1
1148. Кислота хромсерная                 2240     8
1149. Кислотная смесь нитрующая
отработанная, см.                  1826     8
1150. Кислоты азотной и кислоты                        Перевозка
Хлористоводородной смесь           1798     8    запрещена
1151. Кислоты алкилсерные                2571     8
1152. Кислоты дихлоризоциануровой соли   2465    5.1
1153. Кислоты серной и кислоты
фтористоводородной смесь, см.      1786     8
1154. Кислоты трихлоруксусной раствор    2564     8
1155. Кислоты уксусной раствор с
массовой долей кислоты более 80%   2789     8
1156. Кислоты уксусной раствор с
массовой долей кислоты более
10%, но не более 80%               2790     8
1157. Кислоты фтористоводородной и
кислоты серной смесь               1786     8

1121. Тиосүт қышқылы                        2936   6.1
1122. Тиосiрке қышқылы                      2436   3
1123. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%
құрғақ немесе ылғалданған
тринитробензой қышқылы                0215   1
1124. Судың салмақтық үлесi кемiнде 10%
ылғалданған тринитробензой қышқылы    0215   4.1
1125. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%
ылғалданған тринитробензой қышқылы    1355   4.1
1126. Yшнитробензол-сульфон қышқылы         0386   1
1127. Үшфтосiрке қышқылы                    2699   8
1128. Үшхлоризоцианур қышқылы құрғақ        2468   5.1
1129. Үшхлорсiрке қышқылы                   1839   8
1130. Мұздай сiрке қышқылы                  2789   8
1131. Фосфорлы қышқыл                       2834   8
1132. Сұйық фосфор қышқылы                  1805   8
1133. Қатты фосфор қышқылы                  1805   8
1134. Сусыз фосфор қышқылы, см.             1807   8
1135. Фторсульфон қышқылы                   1777   8
1136. Фторсiрке қышқылы                     2642   6.1
1137. Сусыз фторфосфор қышқылы              1776   8
1138. Хлорлысутегі қышқылы                  1789   8
1139. Қышқылдың салмақтық үлесi 50% артық,
бiрақ кемiнде 72% хлор қышқылы        1873   5.1
1140. Қышқылдың салмақтық үлесi кемiнде
50% хлор қышқылы                      1802   8
1141. Қатты хлорплатина қышқылы             2507   8
1142. Қатты 2-хлор-пропион қышқылы          2511   8
1143. 2-хлор-пропион қышқылының ерiтiндiсi  2511   8
1144. Хлорсульфон қышқылы (күкiрт андигри.
дi бар немесе онсыз)                  1754   8
1145. Балқытылған хлорсірке қышқылы         3250   6.1
1146. Қатты хлорсiрке қышқылы               1751   6.1
1147. Қатты хром қышқылы, см.               1463   5.1
1148. Xром күкiртқышқылы                    2240   8
1149. Пайдаланылған нитрлейтiн қышқыл
қоспасы, см.                          1826   8
1150. Азот қышқылы мен хлорлысүтегі
қышқылының қоспасы                    1798   8   Тасымалдауға
тыйым
салынады
1151. Алкилкүкiрт қышқылы                   2571   8
1152. Дихлоризоцианур тұзы қышқылы          2465   5.1
1153. Күкiрт қышқылы мен фторлысутегi
қышқылының қоспасы. см.               1786   8
1154. Yшхлорсiрке қышқылының ерiтiндiсi     2564   8
1155. Қышқылдың салмақтық үлесi 80%-дан
артық сірке қышқылының eрітiндiсi     2789   8
1156. Қышқылдың салмақтық үлеci 10% артық,
бiрақ кемiнде 80% сiрке қышқылының
eрітіндiсi                            2790   8
1157. Фторлысутегi қышқылы мен күкiрт
қышқылының қоспасы                    1786   8

1158. Кислоты фтористоводородной
раствор с содержанием фтористо-
водородной кислоты более 85%       1790     8
1159. Кислоты фтористоводородной
раствор с содержанием фтористо-
водородной кислоты более 60%,
но не более 85%                    1790     8
1160. Кислоты фтористоводородной
раствор с содержанием фтористо-
водородной кислоты не более 60%    1790     8
1161. Кислоты хлорноватой водный
раствор, содержащий не более
10% хлорноватой кислоты            2626    5.1
1162. Кислоты хлоруксусной раствор       1750    6.1
1163. Кислоты хромовой раствор           1755     8
1164. Кислоты цианистоводородной
водный раствор, содержащий не
более 20% цианистого водорода      1613    6.1
1165. Клеи, содержащие легковоспло-
меняющуюся жидкость                1133     3
1166. Клей, см.                          1133     3
1167. Кобальта нафтенаты-порошок         2001    4.1
1168. Кобальта резинат осаженный         1318    4.1
1169. Коккулюс, см.                      3172    6.1
1170. Коллодиевый хлопок, см.            0340     1
0341     1
0342     1
2059     3
2555    4.1
2556    4.1
2557    4.1
1171. Комплект первой помощи             3316     9
1172. Комплект химических веществ        3316     9
1173. Копра                              1363    4.2
1174. Кордит, см.                        0160     1
0161     1
1175. Коррозионная жидкость, н.у.к.      1760     8
1176. Коррозионная жидкость кислая
неорганическая, н.у.к.             3264     8
1177. Коррозионная жидкость кислая
органическая, н.у.к.               3265     8
1178. Коррозионная жидкость легко-
воспломеняющаяся, н.у.к.           2920     8
1179. Коррозионная жидкость окисляю-
щая, н.у.к.                        3093     8
1180. Коррозионная жидкость реагирую-
щая с водой, н.у.к.                3094     8
1181. Коррозионная жидкость само-
нагревающаяся, н.у.к.              3301     8
1182. Коррозионная жидкость токсич-
ная, н.у.к.                        2933     8
1183. Коррозионная жидкость щелочная
неорганическая, н.у.к.             3266     8
1184. Коррозионная жидкость щелочная
органическая, н.у.к.               3267     8
1185. Коррозионное вещество твердое,
н.у.к.                             1759     8
1186. Коррозионное вещество твердое
кислое неорганическое, н.у.к.      3260     8
1187. Коррозионное вещество твердое
кислое органическое, н.у.к.        3261     8
1188. Коррозионное вещество твердое
легковоспломеняющееся, н.у.к.      2921     8
1189. Коррозионное вещество твердое
окисляющее, н.у.к.                 3084     8
1190. Коррозионное вещество твердое
реагирующее с водой, н.у.к.        3096     8

1158. Құрамында 85% артық фторлысутегi
қышқылы бар фторлысутегі қышқылының
ерiтiндісі                            1790   8
1159. Құрамында 60% артық, бiрақ кемiнде
85% фторлысутегі қышқылы бар
фторлысутегі қышқылының eрiтiндiсi    1790   8
1160. Құрамында кемiнде 60% фторлысутегі
қышқылы бар фторлысутегi қышқылының
ерiтiндiсi                            1790   8
1161. Құрамында кемiнде 10% хлорлы бар      2626   5.1
хлорлылау қышқылының су ерiтiндiсi
1162. Хлорсiрке қышқылының ерiтiндiсi       1750   6.1
1163. Хром қышқылының ерiтiндiсi            1755   8
1164. Құрамында 20%-тен артық емес
цианистi сутегi бар цианистi сутегі
қышқылының су eрiтiндiсi              1613   6.1
1165. Құрамында тез тұтанғыш сұйық бар
желiмдер                              1133   3
1166. Желiм, см.                            1133   3
1167. Кобальт нафтенаттары-ұнтақ            2001   4.1
1168. Тұндырылған кобальт, резинаты         1318   4.1
1169. Коккулюс, см.                         3172   6.1
1170. Коллод мақтасы, см.                   0340   1
0341   1
0342   1
2059   3
2555   4.1
2556   4.1
2557   4.1
1171. Алғашқы көмек жиынтығы                3316   9
1172. Химиялық заттардың жиынтығы           3316   9
1173. Копра                                 1363   4.2
1174. Кордит, см.                           0160   1
1175. Кoррозиялық сұйықтық, н.к.            1760   8
1176. Қышқыл бейорганикалық коррозиялық
сұйықтық,                             3264   8
1177. Қышқыл органикалық коррозиялық
сұйықтық, н.к.                        3265   8
1178. Қышқыл органикалық коррозиялық
сұйықтық н.к.                         3265   8
1179. Тотықтанатын коррозиялық сұйықтық,
н.к.                                  3093   8
1180. Сумен әрекеттесетiн коррозиялық
сұйықтық, н.к.                        3094   8
1181. Өздiгімен қызатын коррозиялық
сұйықтық, н.к.                        3301   8
1182. Уландырғыш коррозиялық сұйықтық, н.к. 2933   8
1183. Сiлтiлi бейорганикалық коррозиялық
сұйықтық, н.к.                        3266   8
1184. Сiлтiлi органикалық коррозиялық
сұйықтық, н.к.                        3267   8
1185. Қатты коррозиялық зат, н.к.           1759   8
1186. Қышқыл бейорганикалық қатты
коррозиялық зат, н.к.                 3260   8
1187. Қышқыл органикалық қатты коррозиялық
зат, н.к.                             3261   8
1188. Тез тұтанатын қатты коррозиялық зат,
н.к.                                  2921   8
1189. Тотықтанатын қатты коррозиялық зат,
н.к.                                  3084   8
1190. Сумен әрекеттесетiн қатты коррозиялық
зат, н.к.                            3096   8

1191. Коррозионное вещество твердое
самонагревающееся, н.у.к.          3095     8
1192. Коррозионное вещество
твердое токсичное, н.у.к.          2923     8
1193. Коррозионное вещество твердое
щелочное неорганическое, н.у.к.    3262     8
1194. Коррозионное вещество твердое
щелочное органическое, н.у.к.      3263     8
1195. Кофеин, см.                        1544    6.1
1196. Краситель жидкий коррозионный,
н.у.к.                             2801     8
1197. Краситель жидкий токсичный,
н.у.к.                             1602    6.1
1198. Краситель твердый коррозионный,
н.у.к.                             3147     8
1199. Краситель твердый токсичный,
н.у.к.                             3143    6.1
1200. Краска, (включая краску, лак,      1263     3
эмаль, краситель, шеллак, олифу,   3066     8
политуру, жидкий наполнитель и
жидкую лаковую основу)
1201. Краска типографская легковоспло-
меняющаяся или материал, исполь-
зуемый с типографической краской
(включая растворитель или раст-
воритель типографской краски),
легковоспломеняющийся              1210     3
1202. Крезолы жидкие                     2076    6.1
1203. Крезолы твердые                    2076    6.1
1204. Кремнефториды, н.у.к., см.         2856    6.1
1205. Кремний-порошок аморфный           1346    4.1
1206. Кремния тетрафторид сжатый         1859     2
1207. Кремния тетрахлорид                1818     8
1208. Кремния хлорид, см.                1818     8
1209. Креозот, см.                       2810    6.1
1210. Креозота соли, см.                 1334    4.1
1211. Криптон охлажденный жидкий         1970     2
1212. Криптон сжатый                     1056     2
1213. Кроцидолит, см.                    2212     9
1214. Кротональдегид стабилизирован-
ный                                1143    6.1
1215. Кротонилен                         1144     3
1216. Ксантогенаты                       3342    4.2
1217. Ксенон сжатый                      2036     2
1218. Ксенон охлажденный жидкий          2591     2
1219. Ксиленолы жидкие                   2261    6.1
1220. Ксиленолы твердые                  2261    6.1
1221. Ксилены, см.                       1307     3
1222. Ксилидины жидкие                   1711    6.1
1223. Ксилидины твердые                  1711    6.1
1224. Ксилилбромид                       1701    6.1
1225. Ксилол мускусный, см.              2956    4.1
1226. Ксилолы                            1307     3
1227. Кумол, см.                         1918     3
1228. Лаковая основа или лаковые
стружки на нитроцеллюлозной
основе сухие, см.                  2557    4.1
1229  Лаковая основа или лаковые         1263     3
стружки пластмассовые, увлаж-      2059     3
ненные спиртом или раствори-       2555    4.1
телем, см.                         2556    4.1

1191. Өздiгiмен қызатын қатты коррозиялық
зат, н.к.                             3095   8
1192. Қатты уытты коррозиялық зат, н.к.     2923   8
1193. Сiлтiлi бейорганикалық қатты
коррозиялық зат, н.к.                 3262   8
1194. Сiлтiлi органикалық қатты
коррозиялық зат, н.к.                 3263   8
1195. Кофеин, см.                           1544   6.1
1196. Коррозиялық сұйық бояғыш, н.к.        2801   8
1197. Уытты сұйық бояғыш, н.к.              1602   6.1
1198. Коррозиялық қатты бояғыш, н.к.        3147   8
1199. Уытты қатты бояғыш, н.к.              3143   6.1
1200. Сыр, (сыр, лак, эмаль, бояғыш,
шеллак, олифа, политура, сұйық
толтырғыш және сұйық лакты негiздi    1263   3
қоса алғанда)                         3066   8
1201. Тез тұтанғыш баспаханалық сыр немесе
баспаханалық сырмен бiрге қолданыла.
тын тез тұтанғыш материал (ерiткiш
немесе баспаханалық сырды ерiткiштi
қоса алғанда)                         1210   3
1202. Сұйық крезолдар                       2076   6.1
1203. Қатты крезолдар                       2076   6.1
1204. Кремнефторидтер, н.к., см.            2856   6.1
1205. Аморфты кремний, ұнтақ                1346   4.1
1206. Сығылған кремний тетрафторидi         1859   2
1207. Кремний тетрахлоридi                  1818   8
1208. Кремний хлоридi, см.                  1818   8
1209. Креозот, см.                          2810   6.1
1210. Креозот тұздары, см.                  1334   4.1
1211. Суытылған сұйық криптон               1970   2
1212. Сығылған криптон                      1056   2
1213. Кротидолит, см.                       2212   9
1214. Тұрақтанған кротональдегид            1143   6.1
1215. Кротонилен                            1144   3
1216. Ксантогенаттар                        3342   4.2
1217. Сығылған ксенон                       2036   2
1218. Суытылған сұйық ксенон                2591   2
1219. Сұйық ксиленолдар                     2261   6.1
1220. Қатты ксиленолдар                     2261   6.1
1221. Ксилендер, см.                        1307   3
1222. Сұйық ксилидиндер                     1711   6.1
1223. Қатты ксилидиндер                     1711   6.1
1224. Ксилилбромид                          1701   6.1
1225. Мускусты ксилол, см.                  2956   4.1
1226. Ксилолдар                             1307   3
1227. Кумол, см.                            1918   3
1228. Құрғақ лакты негiз немесе             2557   4.1
нитроцеллюлоз негiзiндегi лак
жаңқалары см.
1229. Спиртпен немесе ерiткiшпен ылғалдан.
ған лакты негiз немесе пластмассалық
лак жаңқалары, сымы                   1263   3,3
2059   3
2555   4,1
2556   4,1

1230. Легковоспломеняющаяся жидкость,
н.у.к.                             1993     3
1231. Легковоспломеняющаяся жидкость
коррозионная, н.у.к.               2924     3
1232. Легковоспломеняющаяся жидкость
токсичная, н.у.к.                  1992     3
1233. Легковоспломеняющаяся жидкость
токсичная коррозионная, н.у.к.     3286     3
1234. Легковоспломеняющееся твердое
вещество коррозионное неоргани-
ческое, н.у.к.                     3180    4.1
1235. Легковоспломеняющееся твердое
вещество коррозионное органи-
ческое, н.у.к.                     2925    4.1
1236. Легковоспломеняющееся твердое
вещество неорганическое, н.у.к.    3178    4.1
1237. Легковоспломеняющееся твердое                   Перевозка
вещество окисляющее, н.у.к.        3097    4.1  запрещена
1238. Легковоспломеняющееся твердое
вещество органическое, н.у.к.      1325    4.1
1239. Легковоспломеняющееся твердое
вещество органическое расплав-
ленное, н.у.к.                     3176    4.1
1240. Легковоспломеняющееся твердое
вещество токсичное неорганичес-
кое, н.у.к.                        3179    4.1
1241. Легковоспломеняющееся твердое
вещество токсичное органичес-
кое, н.у.к.                        2926    4.1
1242. Лед сухой, см.                     1845     9   Не подпадает
под действие
ДОПОГ
1243. Лекарственный препарат жидкий
легковоспломеняющейся токсич-
ный, н.у.к.                        3248     3
1244. Лекарственный препарат жидкий
токсичный, н.у.к.                  1651    6.1
1245. Лекарственный препарат твердый
токсичный, н.у.к.                  3249    6.1
1246. Лимонен инертный, см.              2053     3
1247. Литен, см.                         1268     3
1248. Литий                              1415    4.3
1249. Литий в патронах, см.              1415    4.3
1250. Литий кремнистый, см.              1417    4.3
1251. Литийалкилы                        2445    4.2
1252. Литий-ферросилиций                 2830    4.3
1253. Лития алюмогибрид                  1410    4.3
1254. Лития алюмогибрид в эфире          1411    4.3
1255. Лития боргидрид                    1413    4.3
1256. Лития гидрид                       1414    4.3
1257. Лития гидрид - плав твердый        2805    4.3
1258. Лития гидроксида моногидрат        2680     8
1259. Лития гидроксида раствор           2679     8
1260. Лития гипохлорит сухой             1471    5.1
1261. Лития гипохлорит смесь             1471    5.1
1262. Лития нитрат                       2722    5.1
1263. Лития нитрид                       2806    4.3
1264. Лития пероксид                     1472    5.1

1230. Тез тұтанғыш сұйықтық, н.к.           1993   3
1231. Тез тұтанғыш коррозиялық сұйықтық,
н.к.                                  2924   3
1232. Тез тұтанғыш уытты сұйықтық, н.к.     1992   3
1233. Тез тұтанғыш коррозиялық уытты
сұйықтық, н.к.                        3286   3
1234. Тез тұтанғыш коррозиялық бейоргани.
калық қатты зат, н.к.                 3180   4.1
1235. Коррозиялық органикалық тез
тұтанғыш қатты зат, н.к.              2925   4.1
1236. Бейорганикалық тез тұтанғыш қатты
зат, н.к.                             3178   4.1
1237. Тотықтанатын тез тұтанғыш қатты       3097   4.1  Тасымалдауға
зат, н.к.                                            тыйым
салынады
1238. Органикалық тез тұтанғыш қатты
зат, н.к.                             1325   4.1
1239. Балқытылған органикалық тез
тұтанғыш қатты зат, н.к.              3176   4.1
1240. Бейорганикалық уытты тез тұтанғыш
қатты зат, н.к.                       3179   4.1
1241. Органикалық уытты тез тұтанғыш
қатты зат, н.к.                       2926   4.1
1242. Құрғақ мұз, cм.                       1845   9     Келісімнің
күші
жүрмейді
1243. Тез тұтанғыш уытты сұйық дәрi-дәрмек
препараты, н.к.                       3248   3
1244. Уытты сұйық дәрi-дәрмек препараты,
н.к.
1245. Уытты қатты дәрi-дәрмек препараты,
н.к.                                  3249   6.1
1246. Инерттi лимонен, см.                  2053   3
1247. Литен, см.                            1268   3
1248. Литий                                 1415   4.3
1249. Патрондағы литий, см.                 1415   4.3
1250. Кремнийлi литий, см.                  1417   4.3
1251. Литийалкилдер                         2445   4.2
1252. Литий-ферросилиций                    2830   4.3
1253. Литий алюмогибридi                    1410   4.3
1254. Эфирдегі литий алюмогибридi           1411   4.3
1255. Литий боргидридi                      1413   4.3
1256. Литий гидридi                         1414   4.3
1257. Литий гидридi - қатты құйма           2805   4.3
1258. Литий гидроксидiнiң моногидраты       2680   8
1259. Литий гидроксидi ерiтiндiсi           2679   8
1260. Құрғақ литий гипохлоритi              1471   5.1
1261. Литий гипохлоритi қоспасы             1471   5.1
1262. Литий нитраты                         2722   5.1
1263. Литий нитридi                         2806   4.3
1264. Литий пероксидi                       1472   5.1

1265. Лития силицид                      1417    4.3
1266. Магний (гранулы, стружки или
ленты)                             1869    4.1
1267. Магний в гранулах покрытых,
размер частиц не менее 149
микрон                             2950    4.3
1268. Магний-порошок                     1418    4.3
1269. Магнийалкилы                       3053    4.2
1270. Магнийдиамид                       2004    4.2
1271. Магнийдифенил                      2005    4.2
1272. Магния-алюминия фосфид             1419    4.3
1273. Магния арсенат                     1322    6.1
1274. Магния бисульфита раствор, см.     2693     8
1275. Магния бромат                      1473    5.1
1276. Магния гибрид                      2010    4.3
1277. Магния кремнефторид, см.           2853    6.1
1278. Магния нитрат                      1474    5.1
1279. Магния отходы, см.                 1869    4.1
1280. Магния пероксид                    1476    5.1
1281. Магния перхлорат                   1475    5.1
1282. Магния силицид                     2624    4.3
1283. Магния сплавы, содержащие
более 50% магния (гранулы,
стружки или ленты)                 1869    4.1
1284. Магния сплавы-порошок              1418    4.3
1285. Магния фосфид                      2011    4.3
1286. Магния фторосиликат                2853    6.1
1287. Магния хлорат                      2723    5.1
1288. Магния хлорида и хлората смесь,
см.                                1459    5.1
1289. Малонодинитрил, см.                2647    6.1
1290. Малононитрил                       2647    6.1
1291. Манеб                              2210    4.2
1292. Манеб, стабилизированный против
самонагревания                     2968    4.3
1293. Манеба препарат, содержащий не
менее 60% манеба                   2210    4.2
1294. Манеба препарат стабилизирован-
ный против самонагревания          2968    4.3
1295. Маннитгексанитрат увлажненный с
массовой долей воды или смеси
спирта и воды не менее 40%         0133     1
1296. Марганца(II) нитрат                2724    5.1
1297. Марганца нитрат, см.               2724    5.1
1298. Марганца резинат                   1330    4.1
1299. Марганца этилен-1,2-дидитикар-
бамат, см.                         2210    4.2
1300. Марганца этилен-дидитикарбанат,
см.                                2210    4.2
1301. Масла ацетоновые                   1091     3
1302. Масло анилиновое, см.              1547    6.1
1303. Масло каменноугольной смолы, см.   1136     3
1304. Масло камфорное                    1130     3

1265. Литий силицид                         1417   4.3
1266. Магний (түйiршiктер, жаңқалар және
таспалар)                             1869   4.1
1267. Жабылған түйiршiктердегi магний,
бөлшектердiң мөлшерi 149 микроннан
кем емес                              2950   4.3
1268. Магний - ұнтақ                        1418   4.3
1269. Магнийалкилдер                        3053   4.2
1270. Магнийдиамид                          2004   4.2
1271. Магнийдифенил                         2005   4.2
1272. Магний-алюминий фосфидi               1419   4.3
1273. Магний арсенаты                       1322   6.1
1274. Магний бисульфитi ерiтiндiсi, см.     2693   8
1275. Магний броматы                        1473   5.1
1276. Магний гибридi                        2010   4.3
1277. Магний кремнефторидi, см.             2853   6.1
1278. Магний нитраты                        1474   5.1
1279. Магний қалдықтары, см.                1869   4.1
1280. Магний пероксидi                      1476   5.1
1281. Магний перхлораты                     1475   5.1
1282. Магний силицидi                       2624   4.3
1283. 50%-дан артық магнийден тұратын
магний қорытпасы (түйiршiктер,
жаңқалар немесе таспалар)             1869   4.1
1284. Магний қорытпасы - ұнтақ              1418   4.3
1285. Магний фосфидi                        2011   4.3
1286. Магний фторосиликаты                  2853   6.1
1287. Магний хлораты                        2723   5.1
1288. Магний хлорид пен клорат қоспасы, см. 1459   5.1
1289. Малонодинитрил, см.                   2647   6.1
1290. Малононитрил                          2647   6.1
1291. Манеб                                 2210   4.2
1292. Өздігімен қызуға қарсы тұрақтанды.
рылған манеб                          2968   4.3
1293. Кемiнде 60% манебтан тұратын манеб
препараты                             2210   4.2
1294. Өздiгімен қызуға қарсы тұрақтанды.
рылған манеб препараты                2968   4.3
1295. Судың немесе спирт пен су қоспасының
салмақтық үлесi кемiнде 40% ылғалдан.
ған манниттексанитрат                 0133   1
1296. Марганец(П) нитраты                   2724   5.1
1297. Марганец нитраты, см.                 2724   5.1
1298. Марганец резинаты                     1330   4.1
1299. Марганец этиленi-1,2-дидитикарбамат,
см.                                   2210   4.2
1300. Марганец этиленi-дидитикарбанат, см.  2210   4.2
1301. Ацетон майы                           1091   3
1302. Анилин майы, см.                      1547   6.1
1303. Таскөмiр шайырының майы, см.          1136   3
1304. Камфора майы                          1130   3

1305. Масло мирбановое, см.              1662    6.1
1306. Масло сивушное                     1201     3
1307. Масло сланцевое                    1288     3
1308. Масло смоляное                     1286     3
1309. Масло хвойное                      1272     3
1310. Материал лакокрасочный (включая    1263     3
растворитель или разбавитель       3066     8
краски)
1311. Материал намагниченный             2807     9   Не подпадает
под действие
ДОПОГ
1312. Меди арсенит                       1586    6.1
1313. Меди(II) арсенит, см.              1586    6.1
1314. Меди ацетоарсенит                  1585    6.1
1315. Меди селенат, см.                  2630    6.1
1316. Меди селенит, см.                  2630    6.1
1317. Меди хлорат                        2721    5.1
1318. Меди (II) хлорат, см.              2721    5.1
1319. Меди хлорид                        2802     8
1320. Меди цианид                        1587    6.1
1321. Медицинские отходы, н.у.к.         3291    6.2
1322. Медицинские отходы, подподающие
под действие соответствующих
правил, н.у.к.                     3291    6.2
1323. Медь хлорноватокислая, см.         2721    5.1
1324. Медьэтилендиамина раствор          1761     8
1325. Мезитилен, см.                     2325     3
1326. Мезитилоксид                       1229     3
1327. П-Ментадиен-1,8, см.               2053     3
1328. Меркаптанов смесь жидкая
легковоспломеняющаяся, н.у.к.      3336     3
1329. Меркаптанов смесь жидкая
легковоспломеняющаяся токсичная,
н.у.к.                             1228     3
1330. Меркаптанов смесь жидкая токсич-
ная легковоспломеняющаяся, н.у.к.  3071    6.1
1331. Меркаптаны жидкие легко-
воспломеняющиеся, н.у.к.           3336     3
1332. Меркаптаны жидкие легко-
воспломеняющиеся токсичные,
н.у.к.                             1228     3
1333. Меркаптаны жидкие токсичные
легковоспломеняющиеся, н.у.к.      3071    6.1
1334. 2-Меркаптоэтанол, см.              2966    6.1
1335. Меркурол, см.                      1639    6.1
1336. Метакрилонитрил стабилизирован-
ный                                3079     3
1337. Металл пирофорный, н.у.к.          1383    4.2
1338. Металл щелочноземельный
диспергированный                   1391    4.3
1339. Металл щелочной диспергированный   1391    4.3
1340. Металлический порошок легко-
воспломеняющийся, н.у.к.           3089    4.1
1341. Металлический порошок само-
нагревающийся, н.у.к.              3189    4.2
1342. Металлическое вещество реаги-
рующее с водой, н.у.к.             3208    4.3
1343. Металлическое вещество, реаги-
рующее с водой, самонагреваю-

1305. Мирбан майы, см.                      1662   6.1
1306. Сивуха майы                           1201   3
1307. Сланц майы                            1288   3
1308. Шайыр майы                            1286   3
1309. Қылқанды ағаш майы                    1272   3
1310. Лактыбояғыш материал (сыр ерiткiш
немесе сыр сұйылтқышты қоса алғанда)  1263   3
3066   8
1311. Магниттелген материал                 2807   9     Келiсiмнің
күші
жүрмейді
1312. Мыс арсениті                          1586   6.1
1313. Мыс(ІІ) арсенитi, см.                 1586   6.1
1314. Мыс ацетоарсенитi                     1585   6.1
1315. Мыс селенаты, см.                     2630   6.1
1316. Мыс селениті, см.                     2630   6.1
1317. Мыс хлораты                           2721   5.1
1318. Мыс (П) хлораты, см.                  2721   5.1
1319. Мыс хлоридi                           2802   8
1320. Мыс цианидi                           1587   6.1
1321. Медициналық қалдықтар, н.к.           3291   6.2
1322. Тиісті ережелердің күші жүретін
медициналық қалдықтар, н.к.           3291   6.2
1323. Хлорлықышқылды мыс, см.               2721   5.1
1324. Мысэтилендиамин ерiтiндiсi            1761   8
1325. Мезитилен, см.                        2325   3
1326. Мезитилоксид                          1229   3
1327. II-Ментадиен-1,8, см.                 2053   3
1328. Тез тұтанғыш сұйық меркаптан
қоспасы, н.к.                         3336   3
1329. Тез тұтанғыш уытты сұйық меркаптан
қоспасы, н.к.                         1228   3
1330. Тез тұтанғыш уытты сұйық меркаптан
қоспасы, н.к.                         3071   6.1
1331. Тез тұтанғыш сұйық меркаптандар, н.к. 3336   3
1332. Уытты тез тұтанғыш сұйық
меркаптандар, н.к.                    1228   3
1333. Уытты тез тұтанғыш сұйық
меркаптандар, н.к.                    3071   6.1
1334. 2-Меркаптоэтанол, см.                 2966   6.1
1335. Меркурол, см.                         1639   6.1
1336. Тұрақтанған метакрилонитрил           3079   3
1337. Пирофорлы металл, н.к.                1383   4.2
1338. Диспергирленген топырақсiлтiлiк
металл                                1391   4.3
1339. Диспергирленген сiлтiлiк металл       1391   4.3
1340. Тез тұтанғыш металл ұнтағы, н.к.      3089   4.1
1341. Өздiгiнен қызатын металл ұнтағы, н.к. 3189   4.2
1342. Сумен әрекеттесетiн металдық зат,
н.к.                                  3208   4.3
1343. Сумен әрекеттесетiн, өздiгiнен

щееся, н.у.к.                      3209    4.3
1344. Металлов алкилгалогениды,
реагирующие с водой, н.у.к.        3049    4.2
1345. Металлов алкилгидриды, реаги-
рующие с водой, н.у.к.             3050    4.2
1346. Металлов алкилы, реагирующие
с водой, н.у.к.                    2003    4.2
1347. Металлов арилгалогениды,
реагирующие с водой, н.у.к.        3049    4.2
1348. Металлов арилгидриды, реаги-
рующие с водой, н.у.к.             3050    4.2
1349. Металлов арилы, реагирующие с
водой, н.у.к.                      2003    4.2
1350. Металлоорганического соединения
дисперсия, регирующая с водой,
легковоспломеняющаяся, н.у.к.      3207    4.3
1351. Металлоорганическое соединение,
реагирующее с водой,
легковоспломеняющееся, н.у.к.      3207    4.3
1352. Металлорганическое соединение
токсичное, н.у.к., жидкое          3282    6.1
1353. Металлоорганическое соединение
токсичное, н.у.к., твердое         3282    6.1
1354. Металлоорганического соединения
раствор, реагирующий с водой,
легковоспломеняющийся, н.у.к.      3207    4.3
1355. Металл пирофорный, н.у.к.          1383    4.2
1356. Метальдегид                        1332    4.1
1357. Метан охлажденный жидкий           1972     2
1358. Метан сжатый                       1971     2
1359. Метана и водорода смесь, см.       2034     2
1360. Метаналь, см.                      1198     3
2209     8
1361. Метанол                            1230     3
1362. Метансульфонилхлорид               3246    6.1
1363. Метилакрилат стабилизированный     1919     3
1364. Бета-Метилакролеин, см.            1143    6.1
1365. Метилаллилхлорид                   2554     3
1366. Метилаль                           1234     3
1367. Метиламилацетат                    1233     3
1368. Метиламилкетон, см.                1110     3
1369. Метиламин безводный                1061     2
1370. Метиламина водный раствор          1235     3
1371. М-метиланилин                      2294    6.1
1372. Метилацетат                        1231     3
1373. Металацетилена и пропадиена
смесь стабилизированная, такая
как смесь Р1 или смесь Р2          1060     2
1374. Метилбромацетат                    2643    6.1
1375. Метилбромид                        1062     2
1376. Метилбромида и хлорпикрина
смесь, см.                         1581     2
1377. Метилбромида и этилендибромида
смесь жидкая                       1647    6.1
1378. 3-метилбутанон-2                   2397     3
1379. 2-метилбутен-1                     2459     3
1380. 2-метилбутен-2                     2460     3
1381. 3-метилбутен-1                     2561     3

қызатын металдық зат, н.к.            3209   4.3
1344. Сумен әрекеттесетiн металл
алкилгалогенидтерi, н.к.              3049   4.2
1345. Сумен әрекеттесетiн металл
алкилгидридтерi, н.к.                 3050   4.2
1346. Сумен әрекеттесетiн металл
алкилдері, н.к.                       2003   4.2
1347. Сумен әрекеттесетiн металл
арилгалогенидтерi, н.к.               3049   4.2
1348. Сумен әрекеттесетiн металл
арилгидридтерi, н.к.                  3050   4.2
1349. Сумен әрекеттесетiн металл
арилдары, н.к.                        2003   4.2
1350. Сумен әрекеттесетiн тез тұтанғыш
металлоорганикалық қосындысы
дисперсиясы, н.к.                     3207   4.3
1351. Сумен әрекеттесетiн тез тұтанғыш
металлоорганикалық қосынды, н.к.      3207   4.3
1352. Уытты металлорганикалық қосынды,
н.к., сұйық                           3282   6.1
1353. Уытты металлоорганикалық қосынды,
н.к., қатты                           3282   6.1
1354. Сумен әрекеттесетін тез тұтанғыш      3207   4.3
металлорганикалық қосынды
ерiтiндiсi, н.к.
1355. Пирофорлы металл, н.к.                1383   4.2
1356. Метальдегид                           1332   4.1
1357. Суытылған сұйық метан                 1972   2
1358. Сығылған метан                        1971   2
1359. Метан және сутегi қоспасы, см.        2034   2
1360. Метаналь, см.                         1198   3
2209   8
1361. Метанол                               1230   3
1362. Метансульфонилхлорид                  3246   6.1
1363. Тұрақтанған метилакрилат              1919   3
1364. Бета-Метилакролеин, см.               1143   6.1
1365. Метилаллилхлорид                      2554   3
1366. Meтилаль                              1234   3
1367. Метиламилацетат                       1233   3
1368. Метиламилкетон, см.                   1110   3
1369. Сусызметиламин                        1061   2
1370. Метиламиннiң су ерiтiндiсi            1235   3
1371. N-метиланилин                         2294   6.1
1372. Метилацетат                           1231   3
1373. Тұрақтанған металацетилен және
пропадиен қоспасы, P1 қоспасы
немесе Р2 қоспасы секiлдi             1060   2
1374. Метилбромацетат                       2643   6.1
1375. Метилбромид                           1062   2
1376. Метилбромид және клорпикрин
қоспасы, см.                          1581   2
1377. Метилбромид және этилендибромидтiң
қоспасы, сұйық                        1647   6.1
1378. 3-метил бутанон-2                     2397   3
1379. 2-метилбутен-1                        2459   3
1380. 2-метилбутен-2                        2460   3
1381. 3-метилбутен-1                        2561   3

1382. N-метилбутиламин                   2945     3
1383. Метилбутират                       1237     3
1384. альфа-метилвалеральдегид           2367     3
1385. Метилвинилбензол ингибирован-
ный, см.                           2618     3
1386. Метилвинилкетон стабилизиро-
ванный                             1251    6.1
1387. 5-метилгексанон-2                  2302     3
1388. 2-метил-2-гептантиол               3023    6.1
1389. Метилгидразин                      1244    6.1
1390. Метилгликоль, см.                  1188     3
1391. Метилгликольацетат, см.            1189     3
1392. Метилдихлорацетат                  2299    6.1
1393. Метилдихлорсилан                   1242    4.3
1394. Метиленбромид, см.                 2664    6.1
1395. П,п 1 -Метилендианилин, см.          2651    6.1
1396. Метилендибромид, см.               2664    6.1
1397. 2.2 1 - Метилен-ди-
(3.4,6-трихлор-фенол), см.         2875    6.1
1398. Метиленхлорид, см.                 1593    6.1
1399. Метиленхлорида и метилхлорида
смесь, см.                         1912     2
1400. Метиленцианид, см.                 2647    6.1
1401. Метилизобутилкарбинол              2053     3
1402. M.i.b.c., см. Метилизобутил-
карбинол                           2053     3
1403. Метилизобутилкетон                 1245     3
1404. Метилизовалерат                    2400     3
1405. Метилизопропенилкетон
стабилизированный                  1246     3
1406. Метилизотиоцианат                  2477    6.1
1407. Метилизоцианат                     2480    6.1
1408. Метилиодид                         2644    6.1
1409. Метилмеркаптан                     1064     2
1410. Метилмеркаптопропиональдегид,
см.                                2785    6.1
1411. Метилметакрилат, мономер
стабилизированный                  1247     3
1412. 4-метилморфолин                    2535     3
1413. N-метилморфолин, см.               2535     3
1414. Метилнитрит                        2455     2   Перевозка
запрещена
1415. Метилортосиликат                   2606    6.1
1416. Метилпентадиен                     2461     3
1417. 2-метилпентанол-2                  2560     3
1418. 4-Метилпентанол-2, см.             2053     3
1419. Метилпентаны, см.                  1208     3
1420. 2-Метилпентен-2-4-ин-1-ол, см.     2705     8
1421. 1-метилпиперидин                   2399     3
1422. Метилпиридины, см.                 2313     3
1423. Метилпропилбензол, см.             2046     3
1424. Метилпропилкетон                   1249     3
1425. Метилпропионат                     1248     3
1426. Альфа-Метилстирол, см.             2303     3

1382. N-метилбутиламин                      2945   3
1383. Метилбутират                          1237   3
1384. Альфа-метилвалеральдегид              2367   3
1385. Ингибирленген метилвинилбензол, см.   2618   3
1386. Тұрақтанған метилвинилкетон           1251   6.1
1387. 5-метилгексанон-2                     2302   3
1388. 2-метил-2-гептантиол                  3023   6.1
1389. Метилгидразин                         1244   6.1
1390. Метилгликоль, см.                     1188   3
1391. Метилгликольацетат, см.               1189   3
1392. Метилдихлорацетат                     2299   6.1
1393. Метилдихлорсилан                      1242   4.3
1394. Метиленбромид, см.                    2664   6.1
1395. П-Метилендианилин, см.                2651   6.1
1396. Метилендибромид, см.                  2664   6.1
1397. 2.2 1 - Метилен-ди-
(3.4,6-үшхлор-фенол), см.             2875   6.1
1398. Метиленхлорид, см.                    1593   6.1
1399. Метиленхлорид пен метилхлоридтiң
қоспасы, см.                          1912   2
1400. Метиленцианид, см.                    2647   6.1
1401. Метилизобутилкарбинол                 2053   3
1402. метилизобутилкарбинол M.i.b.c., см.   2053   3
1403. Метилизобутилкетон                    1245   3
1404. Метилизовалерат                       2400   3
1405. Тұрақтанған метилизопропенилкетон     1246   3
1406. Метилизотиоцианат                     2477   6.1
1407. Метилизоцианат                        2480   6.1
1408. Метилиодид                            2644   6.1
1409. Метилмеркаптан                        1064   2
1410. Метилмеркаптопропиональдегид, см.     2785   6.1
1411. Метилметакрилат, тұрақтанған мономер  1247   3
1412. 4 метилморфолин                       2535   3
1413. N-метилморфолин, см.                  2535   3
1414. Метилнитрит                           2455   2    Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
1415. Метилортосиликат                      2606   6.1
1416. Метилпентадиен                        2461   3
1417. 2-метилпентанол-2                     2560   3
1418. 4-Метилпентанол-2, см.                2053   3
1419. Метилпентандар, см.                   1208   3
1420. 2-Метилпентен-2-4-ин-1-ол, см.        2705   8
1421. 1 -метилпиперидин                     2399   3
1422. Метилпиридиндар, см.                  2313   3
1423. Метилпропилбензол, см.                2046   3
1424. Метилпропилкетон                      1249   3
1425. Метилпропионат                        1248   3
1426. Альфа-Метил стирол, см.               2303   3

1427. Метилстирол ингибированный, см.    2618     3
1428. Метилсульфат, см.                  1595    6.1
1429. Метилсульфид, см.                  1164     3
1430. Метилтетрагидрофуран               2536     3
1431. Метилтрихлорацетат                 2533    6.1
1432. Метилтрихлорсилан                  1250     3
1433. Метилфенилдихлорсилан              2437     8
1434. 2-метил-2-финилпропан, см.         2709     3
1435. Метилформиат                       1243     3
1436. Метилфторид                        2454     2
1437. 2-метилфуран                       2301     3
1438. Метилхлорацетат                    2295    6.1
1439. Метилхлорид                        1063     2
1440. Метилхлорида и метиленхлорида
смесь                              1912     2
1441. Метилхлорида и хлорпикрина
смесь, см.                         1582     2
1442. Метилхлоркарбонат, см.             1238    6.1
1443. Метилхлороформ, см.                2831    6.1
1444. Метил-2-хлорпропионат              2933     3
1445. Метил-альфа-хлорпропионат, см.     2933     3
1446. Метилхлорсилан                     2534     2
1447. Метил хлорформиат                  1238    6.1
1448. Метилцианид, см.                   1648     3
1449. Метилциклогексан                   2296     3
1450. Метилциклогексанолы
легковоспламеняющиеся              2617     3
1451. Метилциклогексанон                 2297     3
1452. Метилциклопентан                   2298     3
1453. Метилэтилкетон, см.                1193     3
1454. 2-метил-5-этилпиридин              2300    6.1
1455. Метоксиметилизоцианат              2605     3
1456. 4-метокси-4-метилпентанон-2        2293     3
1457. 1-Метокси-2-нитробензол, см.       2730    6.1
1458. 1-Метокси-3-нитробензол, см.       2730    6.1
1459. 1-Метокси-4-нитробензол, см.       2730    6.1
1460. 1-метокси-2-пропанол               3092     3
1461. 2-Метоксиэтилацетат, см.           1189     3
1462. Мизорит, см.                       2212     9
1463. Мины с разрывным зарядом           0136     1
0137     1
0138     1
0294     1
1464. Мишметалл, см.                     1323    4.1
1465. Модули надувых подушек
пиротехнические                    3268     9
1466. Модули надувых подушек
пиротехнические                    3268     9
1467. Модули надувых подушек на
сжатом газе                        3353     2
1468. Модули надувых подушек
пиротехнические                    0503     1
1469. Модули ремней безопасности         3268     9
1470. Молибдена пентахлорид              2508     8

1427. Ингибирленген метилстирол, см.        2618   3
1428. Метилсульфат, см.                     1595   6.1
1429. Метилсульфид, см.                     1164   3
1430. Метилтетрагидрофуран                  2536   3
1431. Метилүшхлорацетат                     2533   6.1
1432. Метилүшхлорсилан                      1250   3
1433. Метилфенилдихлорсилан                 2437   8
1434. 2-метил-2-финилропан, см.             2709   3
1435. Метилформиат                          1243   3
1436. Метилфторид                           2454   2
1437. 2-метилфуран                          2301   3
1438. Метилхлорацетат                       2295   6.1
1439. Метилхлорид                           1063   2
1440. Метилхлорид пен метиленхлоридтiң
қоспасы                               1912   2
1441. Метилхлорид және хлорпикриннiң
қоспасы, см.                          1582   2
1442. Метилхлоркарбонат, см.                1238   6.1
1443. Метилхлороформ, см.                   2831   6.1
1444. Метил-2-хлорпропионат                 2933   3
1445. Метил-альфа-хлорпропионат,см.         2933   3
1446. Метилхлорсилан                        2534   2
1447. Метилхлорформиат                      1238   6.1
1448. Метилцианид, см.                      1648   3
1449. Метилциклогексан                      2296   3
1450. Тез тұтанғыш метилциклогексанолдар    2617   3
1451. Метилциклогексанон                    2297   3
1452. Метилциклопентан                      2298   3
1453. Метилэтилкетон, см.                   1193   3
1454. 2-метил- 5-этилпиридин                2300   6.1
1455. Метоксиметилизоцианат                 2605   3
1456. 4-метокси-4-метилпентанон-2           2293   3
1457. 1 -Метокси-2-нитробензол, см.         2730   6.1
1458. 1-Метокси-3-нитробензол, см.          2730   6.1
1459. 1 -Метокси-4-нитробензол, см.         2730   6.1
1460. 1 -метокси-2-пропанол                 3092   3
1461. 2-Метоксиэтилацетат, см.              1189   3
1462. Мизорит, см.                          2212   9
1463. Жарылғыш зарядты миналар              0136   1
0137   1
0138   1
0294   1
1464. Мишметалл, см.,                       1323   4.1
1465. Yрлегiш көпшiктердiң пиротехникалық
модульдерi                            3268   9
1466. Yрлегіш көпшіктердiң пиротехникалық
модульдерi                            3268   9
1467. Сығылған газдағы үрлегіш көпшіктердiң
модульдерi                            3353   2
1468. Үрлегіш көпшіктердiң пиротехникалық
модульдерi                            0503   1
1469. Қауiпсiздiк белдiктерінің модульдерi  3268   9
1470. Молибден пентахлоридi                 2508   8

1471. Мононитротолуидины, см.            2660    6.1
1472. Монопропиламин, см.                1277     3
1473. Монохлорбензол, см.                1134     3
1474. Монохлордифторметан, см.           1018     2
1475. Монохлордифторметана и моно-
хлорпентафторэтана смесь, см.      1973     2
1476. Монохлордифтормонобромметан, см.   1974     2
1477. Монохлорпентафторэтана и
монохлордифторметана смесь, см.    1973     2
1478. Моноэтиломин, см.                  1036     2
1479. Морфолин                           2054     8
1480. Мочевины нитрат сухой или
увлажненный с массовой долей
воды менее 20%                     0220     1
1481. Мочевины нитрат увлажненный с
массовой долей воды менее 10%      0220    4.1
1482. Мочевины нитрат увлажненный с
массовой долей воды не менее 20%   1357    4.1
1483. Мука рыбная нестабилизированная    1374    4.2
1484. Мука рыбная стабилизированная      2216     9   Не подпадают
под действие
ДОПОГ
1485. Мышьяк                             1558    6.1
1486. Мышьяк белый, см.                  1561    6.1
1487. Мышьяка бромид                     1555    6.1
1488. Мышьяка (III) бромид, см.          1555    6.1
1489. Мышьяка (III) оксид, см.           1561    6.1
1490. Мышьяка(V) оксид, см.              1559    6.1
1491. Мышьяка пентаоксид                 1559    6.1
1492. МЫШЬЯКА СОЕДИНЕНИЕ ЖИДКОЕ,
Н.У.К., неорганическое, включая:
Арсенаты, н.у.к., Арсенаты,
н.у.к., Мышьяка сульфиды, н.у.к.   1556    6.1
1493. Мышьяка соединение твердое,
н.у.к., неорганическое, включая:
Арсенаты, н.у.к., Арсенаты,
н.у.к., Мышьяка сульфиды, н.у.к.   1557    6.1
1494. Мышьяка сульфиды, н.у.к., см.      1556    6.1
1557    6.1
1495. Мышьяка триоксид                   1561    6.1
1496. Мышьяка трихлорид                  1560    6.1
1497. Мышьяка хлорид, см.                1560    6.1
1498. Мышьяковая пыль                    1562    6.1
1499. Мышьякорганическое соединение,
н.у.к., жидкое                     3280    6.1
1500. Мышьякорганическое соединение,
н.у.к., твердое                    3280    6.1
1501. Напитки алкогольные, содержащие
более 70% спирта по объему         3065     3
1502. Напитки алкогольные, содержащие
более 24%, но не более 70%
спирта                             3065     3
1503. Настойки медицинские               1293     3
1504. Натрий                             1428    4.3
1505. Натрий диметиларсенат, см.         1688    6.1
1506. Натрийсодержащие батареи           3292    4.3
1507. Натрия азид                        1687    6.1

1471. Мононитротолуидиндер, см.             2660   6.1
1472. Монопропиламин, см.                   1277   3
1473. Монохлорбензол, см.                   1134   3
1474. Монохлордифторметан, см.              1018   2
1475. Монохлордифторметан және
монохлорпентафторэтанның қоспасы, см. 1973   2
1476. Монохлордифтормонобромметан, см.      1974   2
1477. Монохлорпентафторэтан және
монохлордифторметанның қоспасы, см.   1973   2
1478. Моноэтиломин, см.                     1036   2
1479. Морфолин                              2054   8
1480. Судың салмақтық үлесi 20% кем құрғақ
немесе ылғалданған мочевина нитраты   0220   1
1481. Судың салмақтық үлесi 10% кем
ылғалданған мочевина нитраты          0220   4.1
1482. Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%
ылғалданған мочевина нитраты          1357   4.1
1483. Тұрақталмаған балық ұны               1374   4.2
1484. Тұрақталған балық ұны                 2216   9    Келiсiмнің
күші
жүрмейді
1485. Мышьяк                                1558   6.1
1486. Ақ мышьяк, см.                        1561   6.1
1487. Мышьяк бромидi                        1555   6.1
1488. Мышьяк (IІІ) бромидi, см.             1555   6.1
1489. Мышьяк (ІІІ) оксиді, см.              1561   6.1
1490. Мышьяк(Y) оксидi, см.                 1559   6.1
1491. Мышьяк пентаоксидi                    1559   6.1
1492. Сұйық мышьяк қосындылары, H.К.,
бейорганикалық, Арсенаттарды,
н.к., Арсенаттарды, н.к.,
Мышьяк сульфидтерiн, н.к.
қоса алғанда                          1556   6.1
1493. Қатты мышьяк қосындылары, н.к.,
бейорганикалық, Арсенаттарды, н.к.,
Арсенаттарды, н.к.,
Мышьяк сульфидтерiн, н.к.
қоса алғанда                          1557   6.1
1494. Мышьяк сульфидтерi, н.к., см.         1556   6.1
1557   6.1
1495. Мышьяк үшоксидi                       1561   6.1
1496. Мышьяк үшхлоридi                      1560   6.1
1497. Мышьяк хлоридi, см.                   1560   6.1
1498. Мышьяк тозаңы                         1562   6.1
1499. Сұйық мышьякорганикалық қосындылар    3280   6.1
1500. Қатты мышьякорганикалық қосындылар,
н.у.к.,                               3280   6.1
1501. Көлемi бойынша 70% артық спиртi бар
алкогольдық сусындар                  3065   3
1502. Көлемi бойынша 24% артық, бiрақ
70% артық емес спиртi бар алкогольдық
сусындар                              3065   3
1503. Медициналық тұнбалар                  1293   3
1504. Натрий                                1428   4.3
1505. Натрийдиметиларсенат, см.             1688   6.1
1506. Натрийлi батареялар                   3292   4.3
1507. Натрий азидi                          1687   6.1

1547. Натрия метилата раствор в спирте   1289     3
1548. Натрия нитрат                      1498    5.1
1549. Натрия нитрата и калия нитрата
смесь                              1499    5.1
1550. Натрия нитрит                      1500    5.1
1551. Натрия нитрита и калия нитрата
смесь, см.                         1487    5.1
1552. Натрия оксид                       1825     8
1553. Натрия пентахлорфенолят            2567    6.1
1554. Натрия перманганат                 1503    5.1
1555. Натрия пероксид                    1504    5.1
1556. Натрия пероксоборат безводный      3247    5.1
1557. Натрия персульфат                  1505    5.1
1558. Натрия перхлорат                   1502    5.1
1559. Натрия пикрамат сухой или
увлажненный с массовой долей
воды менее 20%                     0235     1
1560. Натрия пикрамат увлажненный с
массовой долей воды не менее
20%                                1349    4.1
1561. Натрия селенат, см.                2630    6.1
1562. Натрия селенит, см.                2630    6.1
1563. Натрия сульфид с долей
кристаллизационной воды менее
30%                                1385    4.2
1564. Натрия сульфид безводный           1385    4.2
1565. Натрия сульфида кристаллогидрат,
содержащий не менее 30%
кристаллизационной воды            1849     8
1566. Натрия супероксид                  2547    5.1
1567. Натрия триоксосиликат              3253     8
1568. Натрия фосфид                      1432    4.3
1569. Натрия фторацетат                  2629    6.1
1570. Натрия фторид                      1690    6.1
1571. Натрия фторсиликат                 2674    6.1
1572. Натрия хлорат                      1495    5.1
1573. Натрия хлората и динитротолуола
смесь, см.                         0083     1
1574. Натрия хлората водный раствор      2428    5.1
1575. Натрия хлорацетат                  2659    6.1
1576. Натрия хлорит                      1496    5.1
1577. Натрия цианид                      1689    6.1
1578. Нафта, см.                         1268     3
1579. Нафта, бензин-растворитель, см.    1268     3
1580. Нафта каменноугольной смолы,
см.                                1268     3
1581. Нафта, тяжелый бензин, см.         1268     3
1582. Нафталин очищенный                 1334    4.1
1583. Нафталин расплавленный             2304    4.1
1584. Нафталин сырой                     1334    4.1
1585. Альфа-нафтиламин                   1650    6.1
1586. Бета-нафтиламин                    1650    6.1
1587. Нафтилмочевина                     1652    6.1

1547. Натрий метилатының спирттегi
ерiтiндiсi                            1289   3
1548. Натрий нитраты                        1498   5.1
1549. Натрий нитраты мен калий нитратының
қоспасы                               1499   5.1
1550. Натрий нитриті                        1500   5.1
1551. Натрий нитритi мен калий
нитратының қоспасы, см.               1487   5.1
1552. Натрий оксиді                         1825   8
1553. Натрий пентахлорфеноляты              2567   6.1
1554. Натрий перманганаты                   1503   5.1
1555. Натрий пероксидi                      1504   5.1
1556. Сусыз натрий пероксобораты            3247   5.1
1557. Натрийперсульфаты                     1505   5.1
1558. Натрийперхлораты                      1502   5.1
1559. Судың салмақтық үлесi 20%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған натрий
пикраматы                             1335   1
1560. Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%
ылғалданған натрий пикраматы          1349   4.1
1561. Натрий селенаты, см.                  2630   6.1
1562. Натрий селенит, см.                   2630   6.1
1563. Кристаллизациялық судың үлесi
30%-дан кем натрий сульфид            1385   4.2
1564. Сусыз натрий сульфид                  1385   4.2
1565. Кемiнде 30% кристаллизациялық судан
тұратын натрий сульфидiнiң
кристаллогидраты                      1849   8
1566. Натрий супероксид                     2547   5.1
1567. Натрий үшоксосиликаты                 3253   8
1568. Натрий фосфид                         1432   43
1569. Натрий фторацетаты                    2629   6.1
1570. Натрий фторид                         1690   6.1
1571. Натрий фторсиликаты                   2674   6.1
1572. Натрий хлораты                        1495   5.1
1573. Натрий хлораты мен динитротолуолдың
қоспасы, см.                          0083   1
1574. Натрий хлоратының су ерiтiндiсi       2428   5.1
1575. Натрий хлорацетаты                    2659   6.1
1576. Натрий хлорит                         1496   5.1
1577. Натрий цианид                         1689   6.1
1578. Нафта, см.                            1268   3
1579. Нафта, бензин-ерiткiш, см.            1268   3
1580. Таскөмiр шайырының нафтасы, см.       1268   3
1581. Нафта, ауыр бензин, см.               1268   3
1582. Тазаланған нафталин                   1334   4.1
1583. Балқытылған нафталин                  2304   4.1
1584. Шикi нафталин                         1334   4.1
1585. Альфа-нафтиламин                      1650   6.1
1586. Бета-нафтиламин                       1650   6.1
1587. Нафтилмочевина                        1652   6.1

1588. 1-Нафтилтиомочевина, см.           1651    6.1
1589. Нафтилтиомочевина                  1651    6.1
1590. Неактивированный уголь, см.        1361    4.2
1591. Неогексан, см.                     1208     3
1592. Неон охлажденный жидкий            1913     2
1593. Неон сжатый                        1065     2
1594. Неотил, см.                        2612     3
1595. Нефтепродукты, н.у.к.              1268     3
1596. Нефтепродукты разбавленные, см.    1999     3
1597. Нефти дистилляты, н.у.к.           1268     3
1598. Нефть сырая                        1267     3
1599. Никеля карбонил                    1259    6.1
1600. Никеля (ii) нитрат                 2725    5.1
1601. Никеля нитрат, см.                 2725    5.1
1602. Никеля (ii) нитрит                 2726    5.1
1603. Никеля нитрит, см.                 2726    6.1
1604. Никеля тетракарбонил, см.          1259    6.1
1605. Никеля цианид                      1653    6.1
1606. Никеля (II) цианид, см.            1653    6.1
1607. Никотин                            1654    6.1
1608. Никотина гидрохлорид, жидкий       1656    6.1
1609. Никотина гидрохлорид, твердый      1656    6.1
1610. Никотина гидрохлорида раствор      1656    6.1
1611. Никотина препарат жидкий,
н.у.к.                             1655    6.1
1612. Никотина препарат твердый,
н.у.к.                             1655    6,1
1613. Никотина салицилат                 1657    6.1
1614. Никотина соединение жидкое,
н.у.к.                             3144    6.1
1615. Никотина соединение твердое,
н.у.к.                             1655    6.1
1616. Никотина сульфат твердый           1658    6.1
1617. Никотина сульфата раствор          1658    6.1
1618. Никотина тартрат                   1659    6.1
1619. Нитратов неорганических водный
раствор, н.у.к.                    3218    5.1
1620. Нитраты неорганические, н.у.к.     1477    5.1
1621. Нитрилы легковоспламеняющиеся
токсичные, н.у.к.                  3273     3
1622. Нитрилы токсичные, н.у.к.          3276    6.1
1623. Нитрилы токсичные легковоспла-
меняющиеся, н.у.к.                 3275    6.1
1624. Нитритов неорганических водный
раствор, н.у.к.                    3219    5.1
1625. Нитритов неорганических водный
раствор, н.у.к.                    3219    5.1
1626. Нитриты неорганические, н.у.к.     2627    5.1
1627. Нитроанизолы жидкие                2730    6.1
1628. Нитроанизолы твердые               2730    6.1
1629. Нитроанилины(о-,м-,п-)             1661    6.1
1630. Нитробензол                        1662    6.1
1631. Нитробензолбромид, см              2732    6.1

1588. 1-Нафтилтиомочевина см.               1651   6.1
1589. Нафтилтиомочевина                     1651   6.1
1590. Активтенбеген көмiр, см.              1361   4.2
1591. Неогексан, см.                        1208   3
1592. Суық суытылған неон                   1913   2
1593. Сығылған неон                         1065   2
1594. Неотил, см.                           2612   3
1595. Мұнай өнiмдерi, н.к.                  1268   3
1596. Сұйытылған мұнай өнiмдерi, см.        1999   3
1597. Мұнай дистилляттары, н.к.             1268   3
1598. Шикi мұнай                            1267   3
1599. Никель карбонилi                      1259   6.1
1600. Никель (іі) нитраты                   2725   5.1
1601. Никель нитраты, см.                   2725   5.1
1602. Никель (іі) нитритi                   2726   5.1
1603. Никель нитритi, см.                   2726   6.1
1604. Никель тетракарбонилi, см.            1259   6.1
1605. Никель цианидi                        1653   6.1
1606. Никель (II) цианидi, см.              1653   6.1
1607. Никотин                               1654   6.1
1608. Никотин гидрохлоридi, сұйық           1656   6.1
1609. Никотин гидрохлоридi, қатты           1656   6.1
1610. Никотин гидрохлоридiнiң ерiтiндiсi    1656   6.1
1611. Сұйық никотин препараты, н.к.         1655   6.1
1612. Қатты никотин препараты, н.к.         1655   6.1
1613. Никотин салицилаты                    1657   6.1
1614. Сұйық никотин қосындысы, н.к.         3144   6.1
1615. Қатты никотин қосындысы, н.к.         1655   6.1
1616. Қатты никотин сульфаты                1658   6.1
1617. Никотин сульфатының ерiтiндiсi        1658   6.1
1618. Никотин тартраты                      1659   6.1
1619. Бейорганикалық нитраттардың
су ерiтіндiсi, н.к.                   3218   5.1
1620. Бейорганикалық нитраттар, н.к.        1477   5.1
1621. Уытты, тез тұтанғыш нитрилдер, н.к.   3273   3
1622. Уытты нитрилдер, н.к.                 3276   6.1
1623. Тез тұтанғыш уытты нитрилдер, н.к.    3275   6.1
1624. Бейорганикалық нитриттердiң су
ерiтiндiсi, н.к.                      3219   5.1
1625. Бейорганикалық нитриттердiң су
ерiтiндiсi, н.к.                      3219   5.1
1626. Бейорганикалық нитриттер, н.к.        2627   5.1
1627. Сұйық нитроанизолдар                  2730   6.1
1628. Қатты нитроанизолдар                  2730   6.1
1629. Нитроанилиндер(о-,м-,п-)              1661   6.1
1630. Нитробензол                           1662   6.1
1631. Нитробензолбромид, см                 2732   6.1

1632. 5-нитробензолтриазол               0385     1
1633. Нитробензотрифториды жидкие        2306    6.1
1634. Нитробензотрифториды твердые       2306    6.1
1635. Нитробромбензолы жидкие            2732    6.1
1636. Нитробромбензолы твердые           2732    6.1
1637. Нитроглицерин десенсибилизи-
рованный с массовой долей
нелетучего и нерастворимого в
воде флегматизатора не менее 40%   0143     1
1638. Нитроглицерина смесь десенсиби-
лизированная жидкая н.у.к., с
массовой долей нитроглицерина
не более 30%                       3357     3
1639. Нитроглицерина смесь десенсиби-
лизированная жидкая, легко-
воспламеняющаяся, н.у.к., с
массовой долей нитроглицерина
не более 30%                       3343     3
1640. Нитроглицерина смесь десенсиби-
лизированная твердая, н.у.к., с
массовой долей нитроглицерина
более 2%, но не более 10%          3319    4.1
1641. Нитроглицерина спиртовой раст-
вор, содержащий более 1%, но
не более 10% нитроглицерина        0144     1
1642. Нитроглицерина спиртовой
раствор, содержащий более 1%,
но не более 5% нитроглицерина      3064     3
1643. Нитроглицерина спиртовой
раствор, содержащий не более 1%
нитроглицерина                     1204     3
1644. Нитрогуанидин сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 20%                          0282     1
1645. Нитрогуанидин увлажненный с
массовой долей воды не менее
20%                                1336    4.1
1646. Нитрозилхлорид                     1069     2
1647. п-нитрозодиметиланилин             1369    4.2
1648. Нитрокрахмал сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 20%                          0146     1
1649. Нитрокрахмал увлажненный с
массовой долей воды не менее
20%                                1337    4.1
1650. Нитрокрезолы жидкие                2446    6.1
1651. Нитрокрезолы твердые               2446    6.1
1652. Нитроксилолы жидкие                1665    6.1
1653. Нитроксилолы твердые               1665    6.1
1654. Нитроманнит увлажненный, см.       0133     1
1655. Нитрометан                         1261     3
1656. Нитромочевина                      0147     1
1657. Нитронафталин                      2538    4.1
1658. Нитропропаны                       2608     3
1659. Нитротолуидины                     2660    6.1
1660. Нитротолуолы жидкие                1664    6.1
1661. Нитротолуолы твердые               1664    6.1
1662. Нитротриазолон                     0490     1
1663. Нитрофенолы(о-,м-,п-)              1663    6.1
1664. Нитрохлорбензолы, см.              1578    6.1
1665. 3-нитро-4-хлорбензотрифторид       2307    6.1

1632. 5-нитробензолтриазол                  0385   1
1633. Сұйық нитробензоүшфторидтер           2306   6.1
1634. Қатты нитробензоүшфторидтер           2306   6.1
1635. Сұйық нитробензоүшфторидтер           2732   6.1
1636. Қатты нитробромбензолдар              2732   6.1
1637. Ұшпайтын және суда ерiмейтiн
флегматизатордың салмақтық үлесi
кемiнде 40% десенсибилденген
нитроглицерин                         0143   1
1638. Нитроглицериннiң салмақтық үлесi
кемiнде 30%, сұйық,
десенсибилденген нитроглицериннiң
қоспасы                               3357   3
1639. Нитроглицериннiң салмақтық үлесi
кемiнде 30%, сұйық тез тұтанғыш
десенсибилденген нитроглицериннiң
қоспасы                               3343  3
1640. Нитроглицериннiң салмақтық үлесi
2% артық, бiрақ 10% артық емес
қатты десенсибилденген
нитроглицериннiң қоспасы              3319  4.1
1641. 1%-дан артық, бiрақ 10%-дан артық
емес нитроглицериннен тұратын
нитроглицериннiң спирт ерiтiндiсi     0144  1
1642. 1%-дан артық, бiрақ кемiнде 5%
нитроглицериннен тұратын
нитроглицериннiң спирт ерiтiндiсi     3064  3
1643. 1% нитроглицериннен тұратын
нитроглицериннiң спирт ерiтiндiсi     1204  3
1644. Судың салмақтық үлесi 20%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған
нитрогуанидин                         0282  1
1645. Судың салмақтық үлесi кемiнде
20%-дан ылғалданған нитрогуанидин     1336  4.1
1646. Нитрозилхлорид                        1069  2
1647. п-нитрозодиметиланилин                1369  4.2
1648. Судың салмақтық үлесi 20%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған
нитрокрахмал                          0146  1
1649. Судың салмақтық үлесi кемiнде
20%-дан ылғалданған нитрокрахмал      1337  4.1
1650. Сұйық нитрокрезолдар                  2446  6.1
1651. Қатты нитрокрезолдар                  2446  6.1
1652. Сұйық нитроксилолдар                  1665  6.1
1653. Қатты нитроксилолдар                  1665  6.1
1654. Ылғалданған нитроманнит, см.          0133  1
1655. Нитрометан                            1261  3
1656. Нитромочевина                         0147  1
1657. Нитронафталин                         2538  4.1
1658. Нитропропандар                        2608  3
1659. Нитротолуидиндер                      2660  6.1
1660. Сұйық нитротолуолдар                  1664  6.1
1661. Қатты нитротолуолдар                  1664  6.1
1662. Нитроүшазолон                         0490  1
1663. Нитрофенолдар (о-,м-,п-)              1663  6.1
1664. Нитрохлорбензолдар, см.               1578  6.1
1665. 3-нитро4-хлорбензоүшфторид           2307  6.1

1666. Нитроцеллюлоза, немодифициро-
ванная или пластифицированная
с массовой долей пластификатора
менее 18%                          0341     1
1667. Нитроцеллюлоза сухая или увлаж-
ненная с массовой долей воды
(или спирта) менее 25%             0340     1
1668. Нитроцеллюлоза пластифицирован-
ная с массовой долей пластифи-
катора не менее 18%                0343     1
1669. Нитроцеллюлоза пропитаная с
массовой долей спирта не менее
25%                                0342     1
1670. Нитроцеллюлоза с массовой долей
азота не более 12,6% на сухую
массу - смесь без пигмента с
пластифицирующим веществом         2557    4.1
1671. Нитроцеллюлоза с массовой долей
азота не более 12,6% на сухую
массу - смесь без пластифицирую-
щего вещества с пигментом          2557    4.1
1672. Нитроцеллюлоза с массовой долей
азота не более 12,6% на сухую
массу - смесь без пигмента и
пластифицирующего вещества         2557    4.1
1673. Нитроцеллюлоза с массовой долей
азота не более 12,6% на сухую
массу-смесь с пластифицирующим
веществом с пигментом              2557    4.1
1674. Нитроцеллюлоза, содержащая воду
(с массовой долей воды не менее
25%)                               2555    4.1
1675. Нитроцеллюлоза, содержащая спирт
(с массовой долей спирта не
менее 25% и азота не более 12,6
азота на сухую массу)              2556    4.1
1676. Нитроцеллюлозы расвор легко-
воспламеняющийся, содержащий
не более 12,6% азота (на сухую
массу) и не более 55% нитрато-
целлюлозы                          2059     3
1677. Нитроэтан                          2842     3
1678. Нонаны                             1920     3
1679. Нонилтрихлорсилан                  1799     8
1680. 2,5-норборнадиен стабилизиро-
ванный, см.                        2551     3
1681. НТО, см.                           0490     1
1682. Образец химический токсичный,
жидкий или твердый                 3315    6.1
1683. Обрезки черных металлов, подвер-
женные самонагреванию              2793    4.2
1684. Огнетушители, содержащие сжатый
или сжиженный газ                  1044     2
1685. Окисляющая жидкость, н.у.к.        3139    5.1
1686. Окисляющая жидкость коррозион-
ная, н.у.к.                        3098    5.1
1687. Окисляющая жидкость токсичная,
н.у.к.                             3099    5.1
1688. Окисляющее вещество твердое,
н.у.к.                             1479    5.1
1689. Окисляющее вещество твердое
коррозионное, н.у.к.               3085    5.1
1690. Окисляющее вещество твердое
легковоспламеняющееся, н.у.к.      3137    5.1  Перевозка
запрещена
1691. Окисляющее вещество твердое,
реагирующее с водой, н.у.к.        3121    5.1  Перевозка
запрещена

1666. Пластификатордың салмақтық үлесi
18%-дан кем түрлендiрiлмеген немесе
пластификацияланған нитроцеллюлоза    0341  1
1667. Судың (немесе спирттің) салмақтық
үлесi 25%-дан кем құрғақ немесе
ылғалданған                           0340  1
1668. Пластификатордың салмақтық үлесi
кемiнде 18% пластификацияланған
нитроцеллюлоза                        0343  1
1669. Спирттiң салмақтық үлесi кемiнде
25% сiңдiрiлген нитроцеллюлоза        0342  1
1670. Құрғақ салмағына азоттың салмақтық
үлесi 12,6%-дан артық емес
нитроцеллюлоза - пластификациялайтын
затпен пигментсiз қоспа               2557  4.1
1671. Құрғақ салмағына азоттың салмақтық
үлесi 12,6%-дан артық емес
нитроцеллюлоза - пластификациялайтын
затсыз пигменттi қоспа                2557  4.1
1672. Құрғақ салмағына азоттың салмақтық
үлесi 12,6%-дан артық емес
нитроцеллюлоза - пигментсiз және
пластификациялайтын затсыз қоспа      2557  4.1
1673. Құрғақ салмағына азоттың салмақтық
үлесi 12,6%-дан артық емес
нитроцеллюлоза - пигментпен,
пластификациялайтын затпен қоспа      2557  4.1
1674. Суы бар нитроцеллюлоза (судың
салмақтық үлесi 25%-дан кем емес)     2555  4.1
1675. Спиртi бар нитроцеллюлоза (құрғақ
салмағына спирттiң салмақтық үлесi
кемiнде 25% және азоттың салмақтық
үлесi 12,6%-дан артық емес)           2556   4.1
1676. 12,6%-дан артық емес азоттан тұратын
тез тұтанғыш нитроцеллюлоза
ерiтiндiсi (құрғақ салмағына
55%-дан артық емес)                   2059   3
1677. Нитроэтан                             2842   3
1678. Нонандар                              1920   3
1679. Нонилүшхлорсилан                      1799   3
1680. Тұрақталған 2,5-норборнадиен, см      2551   3
1681. НТО, см.                              0490   1
1682. Уытты химиялық үлгі, сұйық немесе
қатты                                 3315   6.1
1683. Өздiгінен қызуға шалдыққан қара
металдардың кесiндiлерi               2793   4.2
1684. Сығылған немесе сұйытылған газ
толтырылған өртсөндiргiш              1044   2
1685. Тотықтанатын сұйықтықтар, н.к.        3139   5.1
1686. Тотықтанатын коррозиялық сұйықтық,
н.к.                                  3098   5.1
1687. Тотықтанатын уытты сұйықтық, н.к.     3099   5.1
1688. Тотықтанатын қатты зат, н.к.          1479   5.1
1689. Тотықтанатын коррозиялық қатты зат,
н.к.                                  3085   5.1
1690. Тотықтанатын тезтұтанғыш қатты
зат, н.к.                             3137   5.1  Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
1691. Сумен әрекеттесетiн, тотықтанатын                 Тасымал.
қатты зат, н.к.                       3121   5.1  дауға
тыйым
салынады

1692. Окисляющее вещество твердое
самонагревающееся, н.у.к.          3100    5.1  Перевозка
запрещена
1693. Окисляющее вещество твердое
токсичное, н.у.к.                  3087    5.1
1694. 1-Окси-4-нитробензол, см.          1663    6.1
1695. Оксиран, см.                       1040     2
1696. Октадецилтрихлорсилан              1800     8
1697. Октадиен                           2309     3
1698. Октаны                             1262     3
1699. Октафторбутен-2                    2422     2
1700. Октафторпропан                     2424     2
1701. Октафторциклобутан                 1976     2
1702. Трет-октилмеркаптан, см            3023    6.1
1703. Октилтрихлорсилан                  1801     8
1704. Октоген, см.                       0226     1
0391     1
0484     1
1705. Октол сухой или увлажненный с
массовой долей воды менее 15%      0266     1
1706. Октолит сухой или увлажненный
с массовой долей воды менее 15%    0266     1
1707. Октонал                            0496     1
1708. Олеум, см.                         1831     8
1709. Олова хлорид безводный             1827     8
1710. Олова тетрахлорид, см.             1827     8
1711. Олова тетрахлорида пентагидрат     2440     8
1712. Олова фосфиды                      1433    4.3
1713. Олова(vi) хлорид безводный, см.    1827     8
1714. Олова(vi) хлорида пентагидрат,
см.                                2440     8
1715. Оловоорганическое соединение
жидкое, н.у.к.                     2788    6.1
1716. Оловоорганическое соединение
твердые, н.у.к.                    3146    6.1
1717. Опилки черных металлов,
подверженные самонагреванию        2793    4.2
1718. Органические пигменты самонагре-
вающиеся                           3313    4.2
1719. Органический пероксид типа В
жидкий                             3101    5.2
1720. Органический пероксид типа В
жидкий с регулируемой темпера-
турой                              3111    5.2
1721. Органический пероксид типа В
твердый                            3102    5.2
1722. Органический пероксид типа В
твердый с регулируемой темпе-
ратурой                            3112    5.2
1723. Органический пероксид типа С
жидкий                             3103    5.2
1724. Органический пероксид типа С
жидкий с регулируемой темпе-
ратурой                            3113    5.2
1725. Органический пероксид типа С
твердый                            3104    5.2
1726. Органический пероксид типа С
твердый с регулируемой темпе-
ратурой                            3114    5.2
1727. Органический пероксид типа Д
жидкий                             3105    5.2

1692. Өздiгiнен қызатын тотықтанатын                    Тасымал.
қатты зат, н.к.                       3100   5.1  дауға
тыйым
салынады
1693. Уытты тотықтанатын қатты зат, н.к.    3087   5.1
1694. 1 -Oкси-4-нитробензол, см.            1663   6.1
1695. Оксиран, см.                          1040   2
1696. Октадецилтрихлорсилан                 1800   8
1697. Октадиен                              2309   3
1698. Октандар                              1262   3
1699. Октафторбутен-2                       2422   2
1700. Октафторпропан                        2424   2
1701. Октафторциклобутан                    1976   2
1702. Трет-октилмеркаптан, см               3023   6.1
1703. Октилүшхлорсилан                      1801   8
1704. Октоген, см.                          0226   1
0391   1
0484   1
1705. Судың салмақтық үлесi 15%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған октол       0266   1
1706. Судың салмақтық үлесi 15%-дан кем
құрғақ немесе ылғалданған октолит     0266   1
1707. Октонал                               0496   1
1708. Олеум, см.                            1831   8
1709. Сусыз қалайы хлоридi                  1827   8
1710. қалайы тетрахлоридi, см.              1827   8
1711. Қалайы тетрахлорид пентагидраты       2440   8
1712. Қалайы фосфидтары                     1433   4.3
1713. Сусыз қалайы(vі) хлориді, см.         1827   8
1714. қалайы(vi) хлорид пентагидраты, см.   2440   8
1715. Сұйық қалайыорганикалық қосынды,
н.к.                                  2788   6.1
1716. Қатты қалайыорганикалық қосынды, н.к. 3146   6.1
1717. Өздiгiнен қызуға шалдыққан қара
металдардың жаңқасы                   2793   4.2
1718. Өздiгiнен қызатын органикалық
пигменттер                            3313   4.2
1719. Сұйық В үлгiсiндегi органикалық
пероксид                              3101   5.2
1720. Температурасы реттелетiн сұйық В
үлгiсiндегi органикалық пероксид      3111   5.2
1721. Қатты В үлгiсiндегi органикалық       3102   5.2
пероксид
1722. Температурасы реттелетiн қатты В      3112   5.2
үлгiсiндегi органикалық пероксид
1723. Сұйық С үлгiсiндегi органикалық       3103   5.2
пероксид
1724. Температурасы реттелетiн сұйық        3113   5.2
С үлгiсiндегi органикалық пероксид
1725. Қатты С үлгiсiндегi органикалық       3104   5.2
пероксид
1726. Температурасы реттелетiн қатты        3114   5.2
С үлгiсiндегі органикалық пероксид
1727. Сұйық Д үлгiсiндегi органикалық       3105   5.2
пероксид

1728. Органический пероксид типа Д
жидкий с регулируемой темпе-
ратурой                            3115    5.2
1729. Органический пероксид типа Д
твердый                            3106    5.2
1730. Органический пероксид типа Д
твердый с регулируемой темпе-
ратурой                            3116    5.2
1731. Органический пероксид типа Е
жидкий                             3107    5.2
1732. Органический пероксид типа Е
жидкий с регулируемой темпе-
ратурой                            3117    5.2
1733. Органический пероксид типа Е
твердый                            3108    5.2
1734. Органический пероксид типа Е
твердый с регулируемой
температурой                       3118    5.2
1735. Органический пероксид типа F
жидкий                             3109    5.2
1736. Органический пероксид типа F
жидкий с регулируемой
температурой                       3119    5.2
1737. Органический пероксид типа F
твердый                            3110    5.2
1738. Органический пероксид типа F
твердый с регулируемой
температурой                       3120    5.2
1739. Органические пероксиды, см.        3101    5.2
2.2.52.4 (алфавитный перечень      3120
органических пероксидов, распре-
деленных в настоящее время по
позициям) и см.

1728. Температурасы реттелетiн сұйық Д      3115   5.2
үлгiсiндегi органикалық пероксид
1729. Қатты Д үлгiсiндегi органикалық       3106   5.2
пероксид
1730. Температурасы реттелетiн қатты Д      3116   5.2
үлгiсiндегi органикалық пероксид
1731. Сұйық E үлгiсiндегi органикалық       3107   5.2
пероксид
1732. Температурасы реттелетiн сұйық E      3117   5.2
үлгiсiндегi органикалық пероксид
1733. Қатты E үлгiсiндегi органикалық       3108   5.2
пероксид
1734. Температурасы реттелетiн қатты E      3118   5.2
үлгiсiндегi органикалық пероксид
1735. Сұйық F үлгiсiндегi органикалық       3109   5.2
пероксид
1736. Температурасы реттелетiн сұйық        3119   5.2
F үлгiсiндегi органикалық пероксид
1737. Қатты F үлгісiндегі органикалық
пероксид                              3110   5.2
1738. Температурасы реттелетiн қатты F
үлгiсiндегі органикалық пероксид      3120   5.2
1739. Органикалық пероксидтер, см.          3101   5.2
2.2.52.4 (қазiргi кезде позициялар    3120
бойынша бөлiнген органикалық
пероксидтердiң алфавиттiк тiзбесi)

1740. Осветительные патроны, см.         0171     1
0254     1
0297     1
1741. Осмия тетраоксид                   2471    6.1
1742. Отходы больничного происхождения
разные, н.у.к.                     3291    6.2
1743. Оэнантол, см.                      3056     3
1744. Паральдегид                        1264     3
1745. Парафин, см.                       1223     3
1746. Параформальдегид                   2213    4.1
1747. Парфюмерные продукты, содержащие
легковоспламеняющиеся раство-

1740. Жарық бергiш патрондар, см.           0171   1
0254   1
0297   1
1741. Осмий тетраоксидi                     2471   6.1
1742. Әр түрлi ауруханалық қалдықтар, н.к.  3291   6.2
1743. Оэнантол, см.                         3056   3
1744. Паральдегид                           1264   3
1745. Парафин, см.                          1223   3
1746. Параформальдегид                      2213   4.1
1747. Тез тұтанғыш ерiткiштерден тұратын

градусов                           3021     3
1799. Пестицид жидкий токсичный,
н.у.к.                             2902    6.1
1800. Пестицид жидкий токсичный
легковоспламеняющийся, н.у.к.,
с температурой вспышки не менее
23 градусов                        2903    6.1
1801. Пестицид медьсодержащий жидкий
легковоспламеняющийся токсичный
с температурой вспышки менее 23
градусов                           2776     3
1802. Пестицид медьсодержащий жидкий
токсичный                          3010    6.1
1803. Пестицид медьсодержащий жидкий
токсичный легковоспламеняющийся
с температурой вспышки не менее
23 градусов                        3009    6.1
1804. Пестицид медьсодержащий твердый
токсичный                          2775    6.1
1805. Пестицид мышьяксодержащий жидкий
легковоспламеняющийся токсичный
с температурой вспышки менее 23
градусов                           2760     3
1806. Пестицид мышьяксодержащий жидкий
токсичный                          2994    6.1
1807. Пестицид мышьяксодержащий жидкий
токсичный легковоспламеняющийся
с температурой вспышки не менее
23 градусов                        2993    6.1
1808. Пестицид мышьяксодержащий
твердый токсичный                  2759    6.1
1809. Пестицид на основе карбаматов
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой
вспышки менее 23 градусов          2758     3
1810. Пестицид на основе карбаматов
жидкий токсичный                   2992    6.1
1811. Пестицид на основе карбаматов
жидкий токсичный легковоспла-
меняющийся с температурой
вспышки не менее 23 градусов       2991    6.1
1812. Пестицид на основе карбаматов
твердый токсичный                  2757    6.1
1813. Пестицид на основе пиретроидов
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой
вспышки менее 23 градусов          3350     3
1814. Пестицид на основе пиретроидов
жидкий токсичный                   3352    6.1
1815. Пестицид на основе пиретроидов
жидкий токсичный легковоспла-
меняющийся с температурой
вспышки не менее 23 градусов       3351    6.1
1816. Пестицид на основе пиретроидов
твердый токсичный                  3349    6.1
1817. Пестицид на основе тиокарба-
матов жидкий легковоспламеняю-
щийся токсичный с температурой
вспышки менее 23 о С                 2772     3
1818. Пестицид на основе тиокарбаматов
жидкий токсичный                   3006    6.1
1819. Пестицид на основе тиокарбама-
тов жидкий токсичный легко-
воспламеняющийся с температурой
вспышки не менее 23 о С              3005    6.1
1820. Пестицид на основе тиокарбама-
тов твердый токсичный              2771    6.1
1821. Пестицид на основе триазинов
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой вспышки
менее 23 о С                         2764     3

cұйық пестицид                        3021   3
1799. Уытты сұйық пестицид, н.у.к.          2902   6.1
1800. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
пестицид                              2903   6.1
1801. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш мысы бар
сұйық пестицид                        2776   3
1802. Уытты сұйық мысы бар пестицид         3010   6.1
1803. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
мысы бар пестицид                     3009   6.1
1804. Уытты қатпа мысы бар пестицид         2775   6.1
1805. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
мышьягi бар пестицид                  2760   3
1806. Уытты сұйық мышьягі бар пестицид      2994   6.1
1807. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен емес тез тұтанғыш уытты сұйық
мышьягі бар пестицид                  2993   6.1
1808. Уытты қатты мышьягi бар пестицид      2759   6.1
1809. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
карбаматтар негiзiндегi пестицид      2758   3
1810. Уытты сұйық карбамат негіздегi
пестицид                              2992   6.1
1811. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
карбаматтар негiзiнде пестицид        2991   6.1
1812. Уытты қатты карбамат негiзiндегі
пестицид                              2757   6.1
1813. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш пиретроидтер
негiзiндегi пестицид                  3350   3
1814. Уытты сұйық пиретроид негiзiндегi
пестицид                              3352   6.1
1815. Тұтану температурасы кемiнде
23 градус тез тұтанғыш уытты сұйық
пиретроидтер негiзiндегi пестицид     3351   6.1
1816. Уытты қатты пиретроид негізiндегi
пестицид                              3349   6.1
1817. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
тиокарбаматтар негiзiндегi пестицид   2772   3
1818. Уытты сұйық тиокарбомат негізiндегi
пестицид                              3006   6.1
1819. Тұтану температурасы кемiнде 23
градустан тез тұтанғыш уытты сұйық
тиокарбаматтар негiзiндегi пестицид   3005   6.1
1820. Уытты қатты тиокарбамат негiзiндегi
пестицид                              2771   6.1
1821. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
триазиндер негiзiндегi пестицид       2764   3

1822. Пестицид на онове триазинов
жидкий токсичный                   2998    6.1
1823. Пестицид на онове триазинов
жидкий токсичный легковоспла-
меняющийся с температурой
вспышки не менее 23 градусов       2997    6.1
1824. Пестицид на основе триазинов
твердый токсичный                  2763    6.1
1825. Пестицид - производный фенок-
сиуксусной кислоты жидкий
легковоспламеняющийся токсичный
с температурой вспышки менее
23 о С                               3346     3
1826. Пестицид - производный фенок-
сиуксусной кислоты жидкий
токсичный                          3348    6.1
1827. Пестицид - производный
феноксиуксусной кислоты жидкий
токсичный легковоспламеняющийся
с температурой вспышки не менее
23 о С                               3347    6.1
1828. Пестицид - производный фенок-
сиуксусной кислоты твердый
токсичный                          3345    6.1
1829. Пестицид на основе фосфида
алюминия                           3048    6.1
1830. Пестицид оловоорганический
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой вспышки
менее 23 о С                         2787     3
1831. Пестицид оловоорганический
жидкий токсичный                   3020    6.1
1832. Пестицид оловоорганический
жидкий токсичный легковоспламе-
няющийся с температурой вспышки
не менее 23 о С                      3019    6.1
1833. Пестицид оловоорганический
твердый токсичный                  2786    6.1
1834. Пестицид - производный
дипиридила жидкий легковоспла-
меняющийся токсичный с темпе-
ратурой вспышки менее 23 о С         2782     3
1835. Пестицид - производный дипири-
дила жидкий токсичный              3016    6.1
1836. Пестицид - производный дипири-
дила жидкий токсичный легко-
воспламеняющийся токсичный с
температурой вспышки не менее
23 о С                               3015    6.1
1837. Пестицид - производный дипири-
дила твердый токсичный             2781    6.1
1838. Пестицид - производный кумарина
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой
вспышки менее 23 о С                 3024     3
1839. Пестицид - производный кумарина
жидкий токсичный                   3026    6.1
1840. Пестицид - производный кумарина
жидкий токсичный легковоспла-
меняющийся с температурой
вспышки не менее 23 о С              3025    6.1
1841. Пестицид - производный кумарина
твердый токсичный                  3027    6.1
1842. Пестицид - производный нитрофе-
нола жидкий легковоспламеняю-
щийся токсичный с температурой
вспышки менее 23 о С                 2780     3
1843. Пестицид - производный нитро-
фенола жидкий токсичный            3014    6.1
1844. Пестицид - производный нитро-
фенола жидкий токсичный легко-
воспламеняющийся токсичный с
температурой вспышки не менее
23 о С                               3013    6.1

1822. Уытты сұйық триазин негізiндегі
пестицид                              2998   6.1
1823. Тұтану температурасы кемiнде 23
градустан тез тұтанғыш уытты
сұйық триазиндер негiзiндегi пестицид 2997   6.1
1824. Уытты қатты триазин негізiндегі
пестицид                              2763   6.1
1825. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
феноксисiрке қышқылының туындысы-
пестицид                              3346   3
1826. Уытты сұйық феноксисiрке қышқылының
туындысы - пестицид                   3348   6.1
1827. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
феноксисірке қышқылының туындысы
-пестицид                             3347   6.1
1828. Уытты қатты феноксисiрке қышқылының   3345   6.1
Туындысы пестицид
1829. Алюминий фосфидi негізiндегi пестицид 3048   6.1
1830. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық қалайы
органикалық пестицид                  2787   3
1831. Уытты cұйық қалайы органикалық
пестицид                              3020   6.1
1832. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
қалайы органикалық пестицид           3019   6.1
1833. Уытты қатты қалайыорганикалық
пестицид                              2786   6.1
1834. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық        2782   3
дипиридил туындысы - пестицид
1835. Уытты сұйық дипиридил туындысы
- пестицид                            3016   6.1
1836. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус уытты тез тұтанғыш сұйық       3015   6.1
дипиридил туындысы -пестицид
1837. Уытты қатты дипиридил туындысы -
пестицид                              2781   6.1
1838. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық        3024   3
кумарин туындысы - пестицид
1839. Уытты сұйық кумарин туындысы -
пестицид                              3026   6.1
1840. Тұтану температурасы кемiнде
23 градус тез тұтанғыш уытты
сұйық кумарин туындысы - пестицид     3025   6.1
1841. Уытты қатты кумарин туындысы -
пестицид                              3027   6.1
1842. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық        2780   3
нитрофенол туындысы - пестицид
1843. Уытты сұйық нитрафенал туындысы
- пестицид                            3014   6.1
1844. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус уытты тез тұтанғыш сұйық       3013   6.1
нитрофенал туындысы - пестицид

1845. Пестицид - производный нитро-
фенола твердый токсичный           2779    6.1
1846. Пестицид ртутьсодержащий жид-
кий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой
вспышки менее 23 о С                 2778     3
1847. Пестицид ртутьсодержащий жидкий
токсичный                          3012    6.1
1848. Пестицид ртутьсодержащий жидкий
токсичный легковоспламеняющийся
с температурой вспышки не менее
23 о С                               3011    6.1
1849. Пестицид ртутьсодержащий твердый
токсичный                          2777    6.1
1850. Пестицид твердый токсичный,
н.у.к.                             2588    6.1
1851. Пестицид фосфороорганический
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой вспышки
менее 23 о С                         2784     3
1852. Пестицид фосфороорганический
жидкий токсичный                   3018    6.1
1853. Пестицид фосфороорганический
жидкий токсичный легковоспламе-
няющийся с температурой вспышки
не менее 23 о С                      3017    6.1
1854. Пестицид фосфороорганический
твердый                            2783    6.1
1855. Пестицид хлороорганический
жидкий легковоспламеняющийся
токсичный с температурой
вспышки менее 23 о С                 2762     3
1856. Пестицид хлорорганический
жидкий токсичный                   2996    6.1
1857. Пестицид хлорорганический
жидкий токсичный легковоспламе-
няющийся с температурой вспышки
не менее 23 о С                      2995    6.1
1858. Пестицид хлороорганический
твердый токсичный                  2761    6.1
1859. Пестицид токсичный под сжатым
газом, н.у.к., см.                 1950     2
1860. Петарды железнодорожные            0192     1
взрывчатые                         0193     1
0492     1
0493     1
1861. Петрол                             1203     3
1862. Петролейные газы сжиженные, см.    1075     2
1863. Пивалоихлорид, см.                 2438    6.1
1864. Пиколины                           2313     3
1865. Пикрамид, см.                      0153     1
1866. Пикрихлорид, см.                   0155     1
1867. Пикрит, см.                        0282     1
1868. Пикрит увлажненный, см.            1336    4.1
1869. Питроксин, см.                     3172    6.1
1870. альфа-пинен                        2368     3
1871. Пиперазин                          2579     8
1872. Пиперидин                          2401     3
1873. Пиразингексагидрид, см.            2579     8
1874. Пиридин                            1282     3
1875. Пирозапалы, см.                    0325     1
0454     1
1876. Пироксилина раствор, см.           2059     3

1845. Уытты қатты нитрофенол туындысы
- пестицид                            2779   6.1
1846. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық        2778   3
сынабы бар - пестицид
1847. Уытты сұйық сынабы бар пестицид       3012   6.1
1848. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
сынабы бар пестицид                   3011   6.1
1849. Уытты қатты сынабы бар пестицид       nu     6.1
1850. Уытты қатты пестицид, н.к.            2588   6.1
1851. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық        2784   3
фосфорорганикалық пестицид
1852. Уытты сұйық фосфорорганикалық
пестицид                              3018   6.1
1853. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
фосфорорганикалық пестицид            3017   6.1
1854. Қатты фосфорорганикалық пестицид      2783   6.1
1855. Тұтану температурасы 23 градустан
төмен уытты тез тұтанғыш сұйық
хлорорганикалық пестицид              2762   3
1856. Уытты сұйық хлорорганикалық пестицид  2996   6.1
1857. Тұтану температурасы кемiнде 23
градус тез тұтанғыш уытты сұйық
хлорорганикалық пестицид              2995   6.1
1858. Уытты қатты хлорорганикалық пестицид  2761   6.1
1859. Сығылған газды уытты пестицид, н.к.,
см.                                   1950   2
1860. Жарылғыш темiржол петардалары         0192   1
0193   1
0492   1
0493   1
1861. Петрол                                1203   3
1862. Сұйытылған петролейлі газдар          1075   2
1863. Пивалоихлорид, см.                    2438   6.1
1864. Пиколиндер                            2313   3
1865. Пикрамид, см.                         0153   1
1866. Пикрихлорид, см.                      0155   1
1867. Пикрит, см.                           0282   1
1868. Ылғалданған пикрит, см.               1336   4.1
1869. Питроксин, см.                        3172   6.1
1870. Альфа-пинен                           2368   3
1871. Пиперазин                             2579   8
1872. Пиперидин                             2401   3
1873. Пиразингексагидрид, см.               2579   8
1874. Пиридин                               1282   3
1875. Пирозапалдар, см.                     0325   1
0454   1
1876. Пироксилин eрiтiндiсi, см.            2059   3

1877. Пиросульфурил хлорид               1817     8
1878. Пирофорная жидкость неоргани-
ческая, н.у.к.                     3194    4.2
1879. Пирофорная жидкость органичес-
кая, н.у.к.                        2845    4.2
1880. Пирофорное вещество твердое
неорганическое, н.у.к.             3200    4.2
1881. Пирофорное вещество твердое
органическое, н.у.к.               2846    4.2
1882. Пирофорное металлоорганическое
соединение, реагирующее с водой,
н.у.к., жидкое                     3203    4.2
1883. Пирофорное металлоорганическое
соединение, реагирующее с водой,
н.у.к., твердое                    3203    4.2
1884. Пирролидин                         1922     3
1885. Пистоны (для пистолетов
игрушечных), см.                   0333     1
0336     1
0337     1
1886. Пластичное формовое соединение
в виде тестообразной массы, в
форме листа или полученное
путем экструзии жгута, выделяю-
щее легковоспламеняющиеся пары     3314     9
1887. Пластмасса на нитроцеллюлозной
основе самонагревающаяся, н.у.к.   2006    4.2
1888. Полиамины жидкие коррозионные,
н.у.к.                             2735     8
1889. Полиамины жидкие коррозионные      2734     8
легковоспламеняющиеся, н.у.к.
1890. Полиамины легковоспламеняющиеся
коррозионные, н.у.к.               2733     3
1891. Полиамины твердые коррозионные,
н.у.к.                             3259     8
1892. Полигалогенированные дифенилы
жидкие                             3151     9
1893. Полигалогенированные дифенилы
твердые                            3152     9
1894. Полигалогенированные терфинилы
жидкие                             3151     9
1895. Полигалогенированные терфинилы
твердые                            3152     9
1896. Полимер вспенивающийся гранули-
рованный, выделяющий воспламе-
няющиеся пары                      2211     9
1897. Полистирол вспенивающийся
гранулированный, см.               2211     9
1898. Полихлордифенилы                   2315     9
1899. Полова                             1327    4.1  Не подпадает
под действие
ДОПОГ
1900. Полупродукт синтеза красителей
жидкий коррозионный, н.у.к.        2801     8
1901. Полупродукт синтеза красителей
жидкий токсичный, н.у.к.           1602    6.1
1902. Полупродукт синтеза красителей
твердый коррозионный, н.у.к.       3147     8
1903. Полупродукт синтеза красителей
твердый токсичный, н.у.к.          3143    6.1
1904. Порожнее транспортное средство-
батарея, неочищенное                            См. 4.3.2.4,
5.1.3. и
5.4.1.1.6
1905. Порожнее транспортное средство,
неочищенное                                     См. 5.1.3
и 5.4.1.1.6

1877. Пиросульфурилхлорид                   1817   8
1878. Бейорганикалық пирофорлы сұйықтық,
н.к.                                  3194   4.2
1879. Органикалық пирофорлы сұйықтық, н.к.  2845   4.2
1880. Бейорганикалық қатты пирофорлы зат,
н.к.                                  3200   4.2
1881. Органикалық қатты пирофорлы зат, н.к. 2846   4.2
1882. Сумен әрекеттесетiн пирофорлы метал.
лорганикалық қосынды cұйық            3203   4.2
1883. Сумен әрекеттесетiн пирофорлы         3203   4.2
Металлорганикалық қосынды, қатты
1884. Пирролидин                            1922   3
1885. Пистондар (ойыншық тапаншаларға
арналған), см.                        0333   1
0336   1
0337   1
1886. Тез тұтанғыш бу шығаратын, парақ      3314   9
нысанындағы немесе жгутты экстру.
зиялау жолымен алынған қамыр
тәрiзді пластикалық
1887. Өздiгінен қызатын нитроцеллюлоза
негiзiндегi пластмасса                2006   4.2
1888. Коррозиялық сұйық полиаминдер, н.к.   2735   8
1839. Тез тұтанғыш коррозиялық сұйық
полиаминдер, н.к.                     2734   8
1890. Коррозиялық тезтұтанғыш полиаминдер,
н.к.                                  2733   3
1891. Коррозиялық қатты полиаминдер, н.к.   3259   8
1892. Сұйық полигалогенделген дифенилдер    3151   9
1893. Қатты полигалогенделген дифенилдер    3152   9
1894. Сұйық полигалогенделген терфинилдер   3151   9
1895. Қатты полигалогенделген терфинилдер   3152   9
1896. Тұтанғыш бу шығаратын, түйiршiктi
көпiршитiн полимер                    2211   9
1897. Түйiршiктi көпiршитін полистирол,
см.                                   2211   9
1898. Полихлордифенилдер                    2315   9
1899. Полова                                1327   4.1  Келісімнің
күші
жүрмейді
1900. Коррозиялық сұйық бояғыштар
синтезiнiң жартылай өнімі, н.к.       2801   8
1901. Уытты сұйық бояғыштар синтезiнiң
жартылай өнiмi, н.к.                  1602   6.1
1902. Коррозиялық қатты бояғыштар
синтезiнiң жартылай өнiмi, н.к.       3147   8
1903. Уытты қатты бояғыштар синтезiнiң
жартылай өнiмi, н.к.                   3143  6.1
1904. Бос көлiк құралы - батарея,                       См.
тазаланбаған                                      4.3.2.4
5.1.3.4
5.4.1.1.6
1905. Бос көлiк құралы, тазаланбаған                    Cм.
5.1.3и
5.4.1.1.6

5.1.3 и
5.4.1.1.6
1912. Порох бездымный                    0160     1
0161     1
1913. Порох в брикетах, пропитанный
не менее 17% спирта по массе       0433     1
1914. Порох в брикетах увлажненный с
массовой долей воды не менее 25%   0159     1
1915. Порох для пиротехнических          0094     1
изделий                            0305     1
1916. Порох дымный гранулированный
или в порошке                      0027     1
1917. Порох дымный в шашках              0028     1
1918. Порох дымный пресованный           0028     1
1919. Порох черный гранулированный
или в порошке, см.                 0027     1
1920. Порох черный в шашках, см.         0028     1
1921. Порох черный пресованный, см.      0028     1
1922. Присадка антидетонационная к
моторному топливу                  1649    6.1
1923. Пропадиен стабилизированный        2200     2
1924. Пропадиена и метилацетилена
смесь стабилизированная, см.       1060     2
1925. Пропан                             1978     2
1926. н-пропанол                         1274     3
1927. Пропантиолы                        2402     3
1928. Пропен, см.                        1077     2
1929. Пропиламин                         1277     3
1930. н-пропилацетат                     1276     3
1931. н-пропилбензол                     2364     3
1932. Пропилен                           1077     2
1933. Пропилена тетрамер                 2850     3
1934. Пропилена тример, см.              2057     3
1935. 1,2-пропилендиамин                 2258     8
1936. Пропилендихлорид, см.              1279     3
1937. Пропиленимин стабилизированный     1921     3
1938. Пропиленоксид                      1280     3
1939. Пропиленхлоргидрин                 2611    6.1
1940. Н-пропилизоционат                  2482    6.1
1941. Пропилмеркаптан, см.               2402     3
1942. н-пропилнитрат                     1865     3
1943. Пропилтрихлорсилан                 1816     8
1944. Пропилформиаты                     1281     3
1945. Пропилхлорид                       1278     3
1946. Н-пропилхлорформиат                2740    6.1
1947. Пропиональдегид                    1275     3
1948. Пропионилхлорид                    1815     3
1949. Пропионитрил                       2404     3
1950. Пурпур лондонский                  1621    6.1
1951. ПХД, см. Полихлордифенилы          2315     9
1952. Пыли токсичные, см.                1562    6.1
1953. Пыль мышьяковая, см.               1562    6.1
1954. ПЭТН, см.                          0150     1
0411     1
1955. ПЭТН/ТНТ, см.                      0151     1

5.1.3и
5.4.1.1.6
1912. Tүтінсіз оқ-дәрі                      0160   1
0161   1
1913. Салмағы бойынша кемiнде 17% спирт     0433   1
сiңiрiлген брикеттегi оқ-дәрi
1914. Судың салмақтық үлесi кемiнде 25%
ылғалданған брикеттегi оқ-дәрi        0159   1
1915. Пиротехникалық бұйымдар үшiн оқ-дәрi  0094   1
0305   1
1916. Түйіршік немесе ұнтақ түтінді оқ-дәрі 0027   1
1917. Құтыдағы түтiндi оқ-дәрiлер           0028   1
1918. Нығыздалған түтiндi оқ-дәрi           0028   1
1919. Түйiршiктелген немесе ұнтақ
қapa оқ-дәрі, cм.                     0027   1
1920. Құтыдағы қара оқ-дәрi, см.            0028   1
1921. Нығыздалған қара оқ-дәрi, см.         0028   1
1922. Мотор отынына детонацияға қарсы
қондырма                              1649   6.1
1923. Тұрақтанған пропадиен                 2200   2
1924. Тұрақтанған пропадиен мен
метилацетилен қоспасы, см.            1060   2
1925. Пропан                                1978   2
1926. Н-пропанол                            1274   3
1927. Пропантиолдар                         2402   3
1928. Пропен, см.                           1077   2
1929. Пропиламин                            1277   3
1930. Н-пропилацетат                        1276   3
1931. H-пропилбензол                        2364
1932. Пропилен                              1077   2
1933. Протилен тетрамерi                    2850   3
1934. Пропилен тримерi, см.                 2057   3
1935. 1,2-пропилендиамин                    2258   8
1936. Пропилендихлорид, см.                 1279   3
1937. Тұрақталған пропиленимин              1921   3
1938. Пропиленоксид                         1280   3
1939. Протиленхлоргидрин                    2611   6.1
1940. Н-протилизоционат                     2482   6.1
1941. Пропилмеркаптан, см.                  2402   3
1942. H-пропилнитрат                        1865   3
1943. Пропилүшхлорсилан                     1816   8
1944. Пропилформиаттар                      1281   3
1945. Пропилхлорид                          1278   3
1946. Н-пропилхлорформиат                   2740   6.1
1947. Протиональдегид                       1275   3
1948. Пропионилхлорид                       1815   3
1949. Пропионитрил                          2404   3
1950. Лондон пурпуры                        1621   6.1
1951. ПХД, см. Полихлордифенилдер           2315   9
1952. Уытты тозаңдар, см.                   1562   6.1
1953. Мышьяк тозаңы, см.                    1562   6.1
1954. ПЭТН, см.                             0150   1
0411   1
1955. ПЭТН/ТНТ, см.                         0151   1

1956. Радиоактивный материал, осво-
божденная упаковка - приборы
или изделия                        2911     7
1957. Радиоактивный материал,
освобожденная упаковка - изде-
лия, изготовленные из природ-
ного урана или природного урана
или обедненного урана или
природного тория                   2909     7
1958. Радиоактивный материал,
освобожденная упаковка - ограни-
ченное количество материала        2910     7
1959. Радиоактивный материал,
освобожденная упаковка - порожний
упаковочный комплект               2908     7
1960. Радиоактивный материал, низкая
удельная активность(НУА-1),
неделящийся или делящийся-
освобожденный                      2912     7
1961. Радиоактивный материа, упаковка
типа А, делящийся, не особого
вида                               3327     7
1962. Радиоактивный материал,
упаковка типа А, не особого
вида, неделящийся или делящийся-
освобожденный                      2915     7
1963. Радиоактивный материал,
упаковка типа А, особого вида,
делящийся                          3333     7
1964. Радиоактивный материал,
упаковка типа А, особого вида,
неделящийся или делящийся-
освобожденный                      3332     7
1965. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа В(М), делящийся         3329     7
1966. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа В(М), неделящийся
или делящийся - освобожденный      2917     7
1967. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа B(U), делящийся         3328     7
1968. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа B(U), неделящийся
или делящийся-освобожденный        2916     7
1969. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа С, делящийся            3330     7
1970. Радиоактивный материал, упа-
ковка типа С, неделящийся или
делящийся-освобожденный            3323     7
1971. Радиоактивный материал, низкая
удельная активность (НУА-II),
делящийся                          3324     7
1972. Радиоактивный материал, низкая
удельная активность (НУА-II),
неделящийся или делящийся-
освобожденный                      3321     7
1973. Радиоактивный материал, низкая
удельная активность
(НУА-нуа-iii), делящийся           3325     7
1974. Радиоактивный материал, низкая
удельная активность (НУА-III),
неделящийся или делящийся-
освобожденный                      3322     7
1975. Радиоактивные материал, объекты
с поверхностным радиоактивным
загрязнением (ОПРЗ-1 или
ОПРЗ-2), делящийся                 3326     7
1976. Радиоактивные материал, объекты
с поверхностным радиоактивным
загрязнением (ОПРЗ-1 или
ОПРЗ-2), неделящийся или
делящийся-освобожденный            2913     7

1956. Радиоактивтi материал, босаған орам -
приборлар немесе бұйымдар             2911   7
1957. Радиоактивтi материал, босаған орам -
табиғи ураннан немесе азайтылған
ураннан немесе табиғи тoрийден
жасалған бұйымдар                     2909   7
1958. Радиоактивтi материал, босаған орам
- материалдың шектеулi саны           2910   7
1959. Радиоактивтi материал, босаған
орам - бос орам жиынтығы              2908   7
1960. Радиоактивтi материал, төмен меншiктi 2912   7
белсендiлiк (ТМБ-I), бөлiнбейтiн
немесе бөлiнетiн - босатылған
1961. Радиоактивтi материал, А үлгiдегi
орам, бөлiнетiн, eрекше түр емес      3327   7
1962. Радиоактивтi материал, А үлгiдегi
орам, ерекше түр емес, бөлiнбейтiн
немесе бөлiнетiн - босатылған         2915   7
1963. Радиоактивтi материал, А үлгiдегi
орам, ерекше түрлi, бөлiнетiн         3333   7
1964. Радиоактивтi материал, А үлгiдегi
орам, ерекше түрлi, бөлiнбейтiн
немесе бөлiнетiн - босатылған         3332   7
1965. Радиоактивтi материал, В(M)
үлгiдегi орам, бөлiнетiн              3329   7
1966. Радиоактивтi материал, В(M)
үлгiдегi орам, бөлiнбейтiн немесе
бөлiнетiн - босатылған                2917   7
1967. Радиоактивтi материал, B(U) үлгiдегi
орам, бөлiнетiн                       3328   7
1968. Радиоактивтi материал, B(U) үлгiдегi
орам, бөлiнбейтiн немесе бөлiнетiн
- босатылған                          2916   7
1969. Радиоактивтi материал, С үлгiдегi     3330   7
орам, бөлiнетiн
1970. Радиоактивтi материал, С үлгiдегi
орам, бөлiнбейтiн немесе
бөлiнетiн - босатылған                3323   7
1971. Радиоактивтi материал, төмен меншiктi 3324   7
белсендiлiк (ТМБ-II), бөлiнетiн
1972. Радиоактивтi материал, төмен меншiктi
белсендiлiк (ТМБ-II), бөлiнбейтiн
немесе бөлiнетiн - босатылған         3321   7
1973. Радиоактивтi материал, төмен меншiктi
белсендiлiк ТМБ-III, бөлiнетiн        3325   7
1974. Радиоактивтi материал, төмен меншiктi 3322   7
белсендiлiк (ТМБ-ІІІ), бөлiнбейтiн
немесе бөлiнетiн - босатылған
1975. Радиоактивтi материал, жеңiл          3326   7
радиоактивтi ластанған объектiлер
(ЖРЛО-1 немесе ЖРЛО-2), бөлiнетiн
1976. Радиоактивтi материал, жеңiл          2913   7
радиоактивтi ластанған объектiлер
(ЖРЛО-1 немесе ЖРЛО-2),
бөлiнетiн немесе бөлiнбейтiн -
босатылған

1977. Радиоактивные материал, транс-
портируемый в специальных
условиях, делящийся                3331     7
1978. Радиоактивные материал,
транспортируемый в специальных
условиях, неделящийся или
делящийся-освобожденный            2919     7
1979. Радиоактивные материал, урана
гексафторид, делящийся             2977     7
1980. Радиоактивные материал, урана
гексафторид, неделящийся или
делящийся-освобожденный            2978     7
1981. Ракеты с вышибным зарядом          0436     1

1977. Радиоактивтi материал, арнайы
жағдайда тасымалданатын бөлiнетiн     3331   7
1978. Радиоактивтi материал, арнайы
жағдайда тасымалданатын, бөлiнбейтiн  2919   7
немесе бөлiнетiн - босатылған
1979. Радиоактивтi материал, уран
гексафторидi, бөлiнетiн               2977   7
1980. Радиоактивтi материал, уран
гексафторидi, бөлiнбейтiн немесе
бөлiнетiн - босатылған                2978   7
1981. Жұлғыш зарядты ракета                 0436   1

щиеся, токсичные, н.у.к., см.      1992     3
1992. Рвотный камень                     1551    6.1
1993. Реагирующая с водой жидкость,
н.у.к.                             3148    4.3
1994. Реагирующая с водой жидкость
коррозионная, н.у.к                3129    4.3
1995. Реагирующая с водой жидкость
токсичная, н.у.к                   3130    4.3
1996. Реагирующая с водой твердое
вещество, н.у.к                    2813    4.3
1997. Реагирующая с водой твердое
вещество коррозионное, н.у.к       3131    4.3
1998  Реагирующая с водой твердое
вещество легковоспламеняющееся,
н.у.к                              3132    4.3  Перевозка
запрещена
1999. Реагирующая с водой твердое
вещество окисляющее, н.у.к         3133    4.3  Перевозка
запрещена
2000. Реагирующая с водой твердое
вещество самовозгорающееся,
н.у.к                              3135    4.3  Перевозка
запрещена
2001. Реагирующая с водой твердое
вещество токсичное, н.у.к          3134    4.3
2002. Резаки кабельные взрывчатые        0070     1
2003. Резорцин                           2876    6.1
2004. Реле детонационные, см.            0029     1
0267     1
0360     1
0361     1
0455     1
0500     1
2005. Рефрижераторные установки,
содержащие легковоспламеняю-
щиеся нетоксичный сжиженный газ    3358     2
2006. Рефрижераторные установки,
содержащие невоспламеняющийся
неядовитый сжиженный газ или
аммиачный раствор (N ООН 2672)     2857     2
2007. Ртути (II) - аммония хлорид        1630    6.1
2008. Ртути (II) арсенат                 1623    6.1
2009. Ртути ацетат                       1629    6.1
2010. Ртути (II) бензоат                 1631    6.1
2011. Ртути бисульфат, см.               1645    6.1
2012. Ртути бихлорид, см.                1624    6.1
2013. Ртути бролиды                      1634    6.1
2014. Ртути (II) глюканат                1637    6.1
2015. Ртути дихлорид                     1624    6.1
2016. Ртути (II) иодид                   1638    6.1
2017. Ртути (II) - калия иодид           1643    6.1
2018. Ртути (I) нитрат                   1627    6.1
2019. Ртути (II) нитрат                  1625    6.1
2020. Ртути нуклеат                      1639    6.1
2021. Ртути оксид                        1641    6.1
2022. Ртути (II) оксицианид
десенсибилизированный              1642    6.1
2023. Ртути (II) олеат                   1640    6.1
2024. Ртути салицилат                    1644    6.1
2025. Ртути соединение жидкое, н.у.к.    2024    6.1
2026. Ртути соединение твердое н.у.к.    2025    6.1
2027. Ртути (II) сульфат                 1645    6.1
2028. Ртути (II) тиоцианат               1646    6.1

н.к., см.                             1992   3
1992. Құстыратын тас                        1551   6.1
1993. Сумен әрекеттесетiн сұйықтық, н.к.    3148   4.3
1994. Коррозиялық, сумен әрекеттесетiн
сұйықтық, н.к                         3129   4.3
1995. Уытты сумен әрекеттесетiн сұйықтық,
н.к                                   3130   4.3
1996. Сумен әрекеттесетiн қатты зат, н.к    2813   4.3
1997. Коррозиялық сумен әрекеттесетiн қатты
зат, н.к                              3132   4.3
1998. Тез тұтанғыш сумен әрекеттесетiн
қатты зат, н.к                        3132   4.3  Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
1999. Тотықтанатын сумен әрекеттесетiн
қатты зат, н.к                        3133   4.3  Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
2000. Өздiгiнен жанатын сумен
әрекеттесетiн қатты зат, н.к          3135   4.3  Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
2001. Уытты сумен әрекеттесетiн қатты зат,
н.к                                   3134   4.3
2002. Жарылғыш кабель кескiш                0070   1
2003. Резорцин                              2876   6.1
2004. Детонациялық реле, см.                0029   1
0267   1
0360   1
0361   1
0455   1
0500   1
2005. Құрамында тез тұтанғыш уытты емес     3358   2
сұйытылған газ бар рeфрижерaтoрлық
2006. Құрамында тұтанбайтын уытты емес
сұйытылған газ немесе аммиак
ерiтiндiсi бар рефрижераторлық
қондырғылар (N ООН 2672)              2857   2
2007. Сынап (II) - аммоний хлоридi          1630   6.1
2008. Сынап(ІІ) арсенаты                    1623   6.1
2009. Сынап ацетаты                         1629   6.1
2010. Сынап (II) бензоаты                   1631   6.1
2011. Сынап бисульфаты, см.                 1645   6.1
2012. Сынап бихлоридi, см.                  1624   6.1
2013. Сынап бролидтерi                      1634   6.1
2014. Сынап (II) глюканаты                  1637   6.1
2015. Сынап дихлоридi                       1624   6.1
2016. Сынап (II) иодидi                     1638   6.1
2017. Сынап(ІІ) - калий иодидi              1643   6.1
2018. Сынап (I) нитраты                     1627   6.1
2019. Сынап (II) нитраты                    1625   6.1
2020. Сынап нуклеаты                        1639   6.1
2021. Сынап оксидi                          1641   6.1
2022. Десенсибилденген сынап(ІІ) оксицианидi1642   6.1
2023. Сынап (ІІ) олеаты                     1640   6.1
2024. Сынап салицилаты                      1644   6.1
2025. Сұйық сынап қосындылары, н.к.         2024   6.1
2026. Қатты сынап қосындылары, н.к.         2025   6.1
2027. Сынап (II) сульфаты                   1645   6.1
2028. Сынап (II) тиоцианаты                 1646   6.1

2029. Ртути (II) цианит                  1636    6.1
2030. Ртутнокалиевый цманит              1626    6.1
2031. Ртуть                              2809     8
2032. Ртуть гремучая увлажненная с
массой долей воды или смеси
спирта и воды не более 20%         0135     1
2033. Рубидий                            1423    4.3
2034. Рубидий гидроксид                  2678     8
2035. Рубидий гидроксида раствор         2677     8
2036. Рыбные отходы нестабилизирован-
ные, см.                           1374    4.2
2037. Рыбные отходы стабилизирован-
ные, см.                           2216     9   Не подподают
под действие
ДОПОГ
2038. Самонагревающаяся жидкость
коррозионная неорганическая,
н.у.к.                             3188    4.2
2039. Сажа (животного или раститель-
ного происхождения), см.           1361    4.2
2040. Самонагревающаяся жидкость
коррозионная органическая,
н.у.к.                             3185    4.2
2041. Самонагревающаяся жидкость
неорганическая, н.у.к.             3186    4.2
2042. Самонагревающаяся жидкость
органическая, н.у.к.               3183    4.2
2043. Самонагревающаяся жидкость
токсичная неорганическая, н.у.к.   3187    4.2
2044. Самонагревающаяся жидкость
токсичная органическая, н.у.к.     3184    4.2
2045. Самонагревающееся вещество
твердое коррозионное неоргани-
ческое, н.у.к.                     3192    4.2
2046. Самонагревающееся вещество
твердое коррозионное органичес-
кое, н.у.к.                        3126    4.2
2047. Самонагревающееся вещество
твердое неорганическое, н.у.к.     3190    4.2
2048. Самонагревающееся вещество
твердое окисляющее, н.у.к.         3127    4.2
2049. Самонагревающееся вещество
твердое органическое, н.у.к.       3088    4.2
2050. Самонагревающееся вещество
твердое токсичное неорганичес-
кое, н.у.к.                        3191    4.2
2051. Самонагревающееся вещество
твердое токсичное органическое,
н.у.к.                             3128    4.2
2052. Самонагревающееся металличес-
кий порошок, н.у.к.                3189    4.2
2053. Самореактивная жидкость типа В     3221    4.1
2054. Самореактивная жидкость типа В
с регулируемой температурой        3231    4.1
2055. Самореактивная жидкость типа С     3223    4.1
2056. Самореактивная жидкость типа С
с регулируемой температурой        3233    4.1
2057. Самореактивная жидкость типа D     3225    4.1
2058. Самореактивная жидкость типа D
с регулируемой температурой        3235    4.1
2059. Самореактивная жидкость типа Е     3227    4.1
2060. Самореактивная жидкость типа Е
с регулируемой температурой        3237    4.1
2061. Самореактивная жидкость типа F     3229    4.1

2029. Сынап (II) цианитi                    1636   6.1
2030. Сынапкалийлi цианит                   1626   6.1
2031. Сынап                                 2809   8
2032. Cудың немесе су және спирт қоспасының
салмақтық үлесi 20%-дан артық емес
ылғалданған шатырлауық сынап          0135   1
2033. Рубидий                               1423   4.3
2034. Рубидий гидроксид                     2678   8
2035. Рубидий гидроксидiнiң ерiтiндiсi      2677   8
2036. Tұрақтанбаған балық қалдықтары, см.   1374   4.2
2037. Тұрақтанған балық қалдықтары, cм.     2216   9    Келісімнің
күші
жүрмейді
2038. Бейорганикалық коррозиялық өздiгiнен
қызатын сұйықтық, н.к.                3188   4.2
2039. Күйе (жануар немесе өсiмдiк тектi),
см.                                   1361   4.2
2040. Органикалық коррозиялық өздiгiнен
қызатын сұйықтық, н.к.                3185   4.2
2041. Бейорганикалық өздiгiнен қызатын
сұйықтық, н.к.                        3186   4.2
2042. Органикалық өздiгiнен қызатын
сұйықтық, н.к.                        3183   4.2
2043. Бейорганикалық уытты өздiгiнен
қызатын сұйықтық, н.к.                3187   4.2
2044. Органикалық уытты өздiгiнен қызатын
сұйықтық, н.к.                        3184   4.2
2045. Бейорганикалық коррозиялық қатты      3192   4.2
қызатын зат, н.к.
2046. Органикалық коррозиялық қатты
өздiгiнен қызатын зат н.к.            3126   4.2
2047. Бейорганикалық қатты өздiгiнен
қызатын зат, н.к.                     3190   4.2
2048. Тотықтанатын қатты өздiгінен
қызатын зат, н.к.                     3127   4.2
2049. Органикалық қатты өздiгiнен           3088   4.2
қызатын зат, н.к.
2050. Бейорганикалық уытты қатты өздiгiнен
қызатын зат, н.к.                     3191   4.2
2051. органикалық уытты қатты өздiгiнен
қызатын зат н.к.                      3128   4.2
2052. Өздiгiнен қызатын металды ұнтақ, н.к. 3189   4.2
2053. В үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық 3221   4.1
2054. Температурасы реттелетiн В            3231   4.1
үлгiсiндегi өздiкреактивтi
сұйықтық
2055. D үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық 3223   4.1
2056. Температурасы реттелетiн С
үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық   3233   4.1
2057. D үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық 3225   4.1
2058. Температурасы реттелетiн D
үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық   3235   4.1
2059. E үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық 3227   4.1
2060. Температурасы реттелетiн Е
үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық   3237   4.1
2061. F үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық 3229   4.1

2062. Самореактивная жидкость типа F
с регулируемой температурой        3239    4.1
2063. Самореактивное твердое вещество
типа В                             3222    4.1
2064. Самореактивное твердое вещество
типа В с регулируемой темпера-
турой                              3232    4.1
2065. Самореактивное твердое вещество
типа С                             3224    4.1
2066. Самореактивное твердое вещество
типа С с регулируемой темпера-
турой                              3234    4.1
2067. Самореактивное твердое вещество
типа D                             3226    4.1
2068. Самореактивное твердое вещество
типа D с регулируемой темпера-
турой                              3236    4.1
2069. Самореактивное твердое вещество
типа Е                             3228    4.1
2070. Самореактивное твердое вещество
типа Е с регулируемой темпера-
турой                              3238    4.1
2071. Самореактивное твердое вещество
типа F                             3230    4.1
2072. Самореактивное твердое вещество
типа F с регулируемой темпера-
турой                              3240    4.1
2073. Свечи газовые слезоточивые         1700    6.1
2074. Свинца азид увлажненный с массо-
вой долей воды или смеси спирта
и воды не менее 20%                0129     1
2075. Свинца арсенаты                    1617    6.1
2076. Свинца арсениты                    1618    6.1
2077. Свинца ацетат                      1616    6.1
2078. Свинца (II) ацетат, см.            1616    6,1
2079. Свинца диоксид                     1872    5.1
2080. Свинца нитрат                      1469    5.1
2081. Свинца (II) нитрат, см.            1469    5.1
2082. Свинца пероксид, см.               1872    5.1
2083. Свинца перхлорат                   1470    5.1
2084. Свинца (II) перхлорат, см.         1470    5.1
2085. Свинца соединение растворимое,
н.у.к.                             2291    6.1
2086. Свинца стифнат увлажненный с
массовой долей воды или смеси
спирта и воды не менее 20%         0130     1
2087. Свинца сульфат, содержащий
более 3% свободной кислоты         1794     8
2088. Свинца тринитрорезорцинат
увлажненный с массовой долей
воды или смеси спирта и воды не
менее 20%, см.                     0130     1
2089. Свинца фосфит двузамещенный        2989    4.1
2090. Свинца хлорид, твердый, см.        2291    6.1
2091. Свинца цианид                      1620    6.1
2092. Свинца (II) цианид, см.            1620    6.1
2093. Селена гексафторид                 2194     2
2094. Селена дисульфид                   2657    6.1
2095. Селена соединение, н.у.к.          3283    6.1

2062. Температурасы реттелетiн F
үлгiсiндегi өздiкреактивтi сұйықтық   3239   4.1
2063. В үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты
зат                                   3222   4.1
2064. Температурасы реттелетiн В
үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты зат  3232   4.1
2065. С үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты
зат                                   3224   4.1
2066. Температурасы реттелетiн С
үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты зат  3234   4.1
2067. D үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты
зат                                   3226   4.1
2068. Температурасы реттелетiн D
үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты зат  3236   4.1
2069. E үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты
зат                                   3228   4.1
2070. Температурасы реттелетiн Е
үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты зат  3238   4.1
2071. F үлгiсiндегi өздiкреактивтi қатты
зат                                   3230   4.1
2072. Температурасы реттелетiн F өздiкре.
активтi қатты зат                     3240   4.1
2073. Жас ағызатын газ шамдар               1700   6.1
2074. Судың немесе спирт пен су
қоспасының салмақтық үлесi 20%-дан
кем емес                              0129   1
2075. Қорғасын арсенаттары                  1617   6.1
2076. Қорғасын арсениттерi                  1618   6.1
2077. Қорғасын ацетаты                      1616   6.1
2078. Қорғасын (II) ацетаты, см.            1616   6.1
2079. Қорғасын диоксидi                     1872   5.1
2080. Қорғасын нитраты                      1469   5.1
2081. Қорғасын(ІІ) нитраты, см.             1469   5.1
2082. Қорғасын пероксидi, см.               1872   5.1
2083. Қорғасын перхлораты                   1470   5.1
2084. Қорғасын(ІІ) перхлораты, см.          1470   5.1
2085. Eритiн қорғасын қосындылары, н.к.     2291   6.1
2086. Судың немесе спирт пен су
қоспасының салмақтық үлесi кемiнде
20% ылғалданған қорғасын стифнаты     0130   1
2087. Құрамында 3%-дан көп еркiн қышқыл
бар қорғасын сульфаты                 1794   8
2088. Судың немесе спирт пен су
қоспасының салмақтық үлесi кемiнде
20% қорғасын үшнитрорезорцинаты, см.  0130   1
2089. Екiорынбасатын қорғасын фосфитi       2989   4.1
2090. Қатты қорғасын хлоридi, см.           2291   6.1
2091. Қорғасын цианидi                      1620   6.1
2092. Қорғасын (II) цианидi, см.            1620   6.1
2093. Селен гексафторидi                    2194   2
2094. Селен дисульфид                       2657   6.1
2095. Селен қосындысы, н.к.                 3283   6.1

2096. Селенаты                           2630    6.1
2097. Селениты                           2630    6.1
2098. Селеноксихлорид                    2879     8
2099. Селитра, см.                       1486    5.1
2100. Селитра чилийская, см.             1498    5.1
2101. Семян прессованные отходы          1386    4.2
2217    4.2
2102. Сено                               1327    4.1  Не подподает
под действие
ДОПОГ
2103. Сера                               1350    4.1
2104. Сера расплавленная                 2448    4.1

2096. Селенаттар                            2630   6.1
2097. Селениттер                            2630   6.1
2098. Селеноксихлорид                       2879   8
2099. Селитра, см.                          1486   5.1
2100. Чили селитрасы, см.                   1498   5.1
2101. Нығыздалған тұқым қалдықтары          1386   4.2
2217   4.2
2102. Пiшен                                 1327   4.1  Келiсiмнің
күші
жүрмейдi
2103. Күкірт                                1350   4.1
2104. Балқытылған күкiрт                    2448   4.1

2105. Серебра арсенит                    1683    6.1
2106. Серебра нитрат                     1493    5.1
2107. Серебра пикрат увлажненный с
массовой долей воды не менее 30%   1347    4.1
2108. Серебра цианид                     1684    6.1
2109. Сероводород                        1053     2
2110. Сероуглерод                        1131     3
2111. Серы гексафторид                   1080     2
2112. Серы диоксид                       1079     2

2105. Күмiс арсениті                        1683   6.1
2106. күмiс нитраты                         1493   5.1
2107. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%
ылғалданған күмiс пикраты             1347   4.1
2108. Күмiс цианидi                         1684   6.1
2109. Күкiртсутегi                          1053   2
2110. Күкірткөмiртегі                       1131   3
2111. Күкiрт гексафторидi                   1080   2
2112. Күкірт диоксидi                       1079   2

2113. Серы дихлорид, см.                 1828     8
2114. Серы монохлорид, см.               1828     8
2115. Серы тетрафторид                   2418     2
2116. Серы триоксид стабилизированный    1829     8
2117. Серы хлориды                       1828     8
2118. Сигналы авиационные световые,      0093     1
см.                                0403     1
0404     1
0420     1
0421     1
2119. Сигналы бедствия судовые           0194     1
0195     1
2120. Сигналы бедствия судовые
водоактивируемые, см.              0249     1

2113. Күкiрт дихлоридi,см.                  1828   8
2114. Күкірт монохлориді ,см.               1828   8
2115. Күкiрттетрафторидi                    2418   2
2116. Тұрақтанған күкiрт үшоксидi           1829   8
2117. Күкiрт хлоридтерi                     1828   8
2118. Авиациялық жарық белгiлерi cм.        0093   1
0403   1
0404   1
0420   1
0421   1
2119. Кемелік апат белгiлерi                0194   1
0195   1
2120. Сумен белсендiрілетiн кемелiк
апат белгілерi, см.                   0249   1

2126. Силан сжатый                       2203     2
2127. Синтез-газ, см.                    2600     2
2128. Скипидар                           1299     3
2129. Скипадара заменитель               1300     3
2130. Смеси А, А01, А02, А0, А1, В1,
В2, В или С, см.                   1965     2
2131. Смесь F1, смесь F2 или смесь
F3, см.                            1078     2
2132. Смесь Р1 или смесь Р2, см.         1060     2
2133. Смесь кислот, нитрующая
кислота, см.                       1796     8

2126. Сығымдалған силан                     2203   2
2127. Синтез-газ, см.                       2600   2
2128. Скипидар                              1299   3
2129. Скипадарды алмастырушы                1300   3
2130. А, A01, A02, АО, A1, В1, B2, В
немесе С қоспалары см.                1965   2
2131. F1 қоспасы, F2 қоспасы немесе F3
қоспасы, см.                          1078   2
2132. P1 қоспасы немесе Р2 қоспасы, см.     1060   2
2133. Қышқылдар қоспасы, нитрлейтiн
қышқыл, см.                           1796   8

2134. Смесь кислотная нитрующая с
содержанием азотной кислоты
более 50%                          1796     8
2135. Смесь кислотная нитрующая с
содержанием азотной кислоты не
более 50%                          1796     8
2136. Смесь кислотная нитрующая
отработанная с содержанием
азотной кислоты более 50%          1826     8
2137. Смесь кислотная нитрующая
отработанная с содержанием
азотной кислоты не более 50%       1826     8

2134. Құрамында азот қышқылы 50%-дан        1796   8
артық болатын нитрлейтiн қышқыл
қоспасы
2135. Құрамында азот қышқылы 50%-дан артық
емес болатын нитрлейтiн қышқыл
қоспасы                               1796   8
2136. Құрамында азот қышқылы 50%-дан
артық болатын пайдаланымнан шыққан
нитрлейтiн қышқыл қоспасы             1826   8
2137. Құрамында азот қышқылы 50%-дан
артық емес болатын пайдаланымнан
шыққан нитрлейтiн қышқыл қоспасы      1826   8

0169     1
0324     1
0344     1
2144. Снаряды осветительные, см.         0171     1
0254     1
0297     1
2145. Снаряды перфораторные для          0124     1
нефтескважин без детонатора        0494     1
2146. Сода каустическая, см.             1824     8
2147. Соли металлов дефлагрирующие
нитропроизводные атоматического
ряда, н.у.к.                       0132     1
2148. Соли органических соединений
легковоспломеняющиеся, н.у.к.      3181    4.1

0169   1
0324   1
0344   1
2144. Жарық бергiш снарядтар                0171   1
0254   1
0297   1
2145. Детонаторсыз мұнай скважиналарына
арналған перфорaторлық снарядтар      0124   1
0494   1
2146. Каустикалық сода, см.                 1824   8
2147. Атоматтық қатардағы нитротуынды       0132   1
дефлагрираланатын металдар тұзы, н.к.
2148. Тез тұтанатын органикалық
қосындылардың тұздары, н.к.           3181   4.1

2149. Солома                             1327    4.1  Не подпадает
под действие
ДОПОГ
2150. Состав В, см.                      0118     1
2151. Спирт аллиловый                    1098    6.1
2152. Спирт денатурированный, см.        1986     3
1987     3
2153. Спирт диацетоновый                 1148     3
2154. Спирт изобутиловый, см.            1212     3
2155. Спирт изопропиловый, см.           1219     3
2156. Спирт металлиловый                 2614     3
2157. Спирт метилаллиловый, см.          2614     3
2158. Спирт метиламиловый, см.           2053     3
2159. Спирт альфа-метилбензиловый        2937    6.1
2160. Спирт метиловый, см.               1230     3
2161. Спирт петролейный, см.             1268     3
2162. Спирт промышленный, см.            1986     3
1987     3
2163. Спирт пропиловый нормальный, см.   1274     3
2164. Спирт технический, см.             1986     3
1987     3
2165. Спирт фурфуриловый                 2874    6.1
2166. Спирт этиловый, см.                1170     3
2167. Спирта этилового раствор, см.      1170     3
2168. Спирты бутиловые, см.              1120     3
2169. Спирты, н.у.к.                     1987     3
2170. Спирты легковоспломеняющиеся
токсичные, н.у.к.                  1986     3
2171. Спички безопасные (в коробках,
книечках, картонках)               1944    4.1
2172. Спички парафинированные "веста"    1945    4.1
2173. Спички саперные                    2254    4.1
2174. Сплав пирофорный, н.у.к.           1383    4.2
2175. Средства пиротехнические           0333     1
0334     1
0335     1
0336     1
0337     1
2176. Средства спасательные
несамонадувные, содержащие в
качестве оборудования опасные
грузы                              3072     9
2177. Средства спасательные
самонадувные                       2990     9
2178. Стибин                             2676     2
2179. Стирол-мономер стабилизированный   2055     3
2180. Стрихнин                           1692    6.1
2181. Стрихнина соли                     1692    6.1
2182. Стронция арсенит                   1691    6.1
2183. Стронция диоксид, см.              1509    5.1
2184. Стронция нитрат                    1507    5.1
2185. Стронция пероксид                  1508    5.1
2186. Стронция перхлорат                 1508    5.1
2187. Стронция сплавы пирофорные, см.    1383    4.2
2188. Стронция фосфид                    2013    4.3
2189. Стронция хлорат                    1506    5.1
2190. Стружка железная, см.              2793    4.2
2191. Стружка черных металов, подвер-
женная самонагреванию              2793    4.2

2149. Сабан                                 1327   4.1  Келісімнің
күші
жүрмейді
2150. В құрамы, cм.                         0118   1
2151. Аллил спиртi                          1098   6.1
2152. Денатуратталған спирт,см              1986   3
1987   3
2153. Диацетон спиртi                       1148   3
2154. Изобутил спиртi                       1212   3
2155. Изопропил спиртi, см.                 1219   3
2156. Металлил спирт                        2614   3
2157. Метилаллил спирті, см                 2614   3
2158. Метиламил спиртi, см.                 2053   3
2159. Альфа-метилбензил спирт               2937   6.1
2160. Метил спирт, см.                      1230   3
2161. Петролей спирт, см.                   1268   3
2162. Өндiрiстiк спирт, см.                 1986   3
1987   3
2163. Қалыпты пропил спирт, см.             1274   3
2164. Техникалық спирт, см.                 1986   3
1987   3
2165. Фурфурил спирт                        2874   6.1
2166. Этил спирт, см.                       1170   3
2167. Этил спиртiнiң ерiтiндiсi,см.         1170   3
2168. Бутил спирт, см.                      1120   3
2169. Спирттер, н.к.                        1987   3
2170. Уытты тез тұтанғыш спирттер, н.к.     1986   3
2171. Қауiпсiз сiрiңкелер (қораптағы,
книечкадағы картондағы)               1944   4.1
2172. "Веста" парафинделген сiрiңкелер      1945   4.1
2173. Сапер сiрiңкелерi                     2254   4.1
2174. Пирофор қорытпалары, н.к.             1383   4.2
2175. Пиротехникалық құралдар               0333   1
0334   1
0335   1
0336   1
0337   1
2176. Жабдық ретiнде қауiптi жүктерi
бар өздiгiнен                         3072   9
үрленбейтiн құтқару құралдары
2177. Өздiгiнен үрленетiн құтқару құралдары 2990   9
2178. Стибин                                2676   2
2179. Tұрақтанған стирол-мономер            2055   3
2180. Стрихнин                              1692   6.1
2181. Стрихнин тұздары                      1692   6.1
2182. Стронций арсенитi                     1692   6.1
2183. Стронций диоксидi,см.                 1509   5.1
2184. Стронций нитраты                      1507   5.1
2185. Стронций пероксидi                    1508   5.1
2186. Стронций перхлораты                   1508   5.1
2187. Пирофорлы стронций қорытпалары, см.   1383   4.2
2188. Стронций фосфидi                      2013   4.3
2189. Стронций хлораты                      1506   5.1
2190. Темiр жоңқалары, см.                  2793   4.2
2191. Өздiгiнен қызуға шалдыққан қара
металда жоңқасы                       2793   4.2

2237. Тетрафтордихлорэтан, см.           1958     2
2238. Тетрафторметан сжатый              1982     2
2239. 1,1,1,2 - тетрафторэтан            3159     2
2240. Тетрафторэтилен стабилизирован-
ный                                1081     2
2241. Тетрахлорэтан                      1702    6.1
2242. Тетрахлорэтилен                    1897    6.1
2243. Тетраэтилдитиопиро-фосфат          1704    6.1
2244. Тетраэтиленнпентамин               2320     8
2245. Тетраэтилсвинец, см.               1649    6.1
2246. Тетраментилсилан                   2749     3
2247. Тетраментоксисилан, см.            2606    6.1
2248. Тетранитроанилин                   0207     1
2249. Тетранитрометан                    1510    5.1
2250. Тетрапропилортотитанат             2413     3
2251. Тетрафтордихлорэтан, см.           1958     2
2252. Тетрафторметан сжатый              1982     2
2253. 1,1,1,2-тетрафторэтан              3159     2
2254. Тетрафторэтилен стабилизирован-
ный                                1081     2
2255. Тетрахлорэтан                      1702    6.1
2256. Тетрахлорэтилен                    1897    6.1
2257. Тетраэтилдитиопиро-фосфат          1704    6.1
2258. Тетраэтиленпентамин                2320     8
2259. Тетраэтилсвинец, см.               1649    6.1
2260. Тетраэтилсиликат                   1292     3
2261. Тетраэтоксисилан, см.              1292     3
2262. Тетрил, см.                        0208     1
2263. 4-тиапентаналь                     2785    6.1
2264. Тиа-4-пентаналь, см.               2785    6.1
2265. Тиогликоль                         2966    6.1
2266. Тиомочевиды диоксид                3341    4.2
2267. Тионилхлорид                       1836     8
2268. Тиофен                             2414     3
2269. Тиофенол, см.                      2337    6.1
2270. Тиофосген                          2474    6.1
2271. Тиофосфорил хлорид                 1837     8
2272. Типографская краска
легковоспломеняющаяся, см.         2900    6.2
2273. Титан-пористые гранулы             2878    4.1
2274. Титан-пористые порошки             2878    4.1
2275. Титан-порошок сухой                2546    4.2
2276. Титан-порошок увлажненный с
долей воды не менее 25%            1352    4.1
2277. Титана гидрид                      1871    4.1
2278. Титана дисульфид                   3174    4.2
2279. Титана тетрахлорид                 1838     8
2280. Титана трихлорид пирофорный        2441    4.2
2281. Титана трихлорида смесь            2869     8
2282. Титана трихлорида смесь
пирофорная                         2441    4.2

2237. Тетрафтордихлорэтан, см.              1958   2
2238. Сығымдалған тетрафторметан            1982   2
2239. 1,1, 1,2 - тетрафторэтан              3159   2
2240. Tұрақтанған тeтрафтoэтилен            1081   2
2241. Тетрахлорэтан                         1702   6.1
2242. Тетрахлорэтилен                       1897   6.1
2243. Тетраэтилдитиопиро-фосфат             1704   6.1
2244. Тетраэтиленнпентамин                  2320   8
2245. Тетраэтилқорғасын, см.                1649   6.1
2246. Тетраментилсилан                      2749   3
2247. Тетраментоксисилан, см.               2606   6.1
2248. Тетранитроанилин                      0207   1
2249. Teтранитрометан                       1510   5.1
2250. Тетрапропилортотитанат                2413   3
2251. Тетрафтордихлорэтан, см.              1958   2
2252. Сығымдалған тетрафторметан            1982   2
2253. 1,1,1,2-тетрафторэтан                 3159   2
2254. Тұрақталған тетрафторэтилен           1081   2
2255. Тетрахлорэтан                         1702   6.1
2256. Тетрахлорэтилен                       1897   6.1
2257. Тетраэтилдитиопиро-фосфат             1704   6.1
2258. Тетраэтиленпентамин                   2320   8
2259. Тетраэтилқорғасын, см.                1649   6.1
2260. Тетраэтилсиликат                      1292   3
2261. Teтраэтоксисилан, см.                 1292   3
2262. Тетрил, см.                           0208   1
2263. 4-тиапентаналь                        2785   6.1
2264. Тиа-4-пентаналь, cм.                  2785   6.1
2265. Тиогликоль                            2966   6.1
2266. Тиомочевида диоксидi                  3341   4.2
2267. Тионилхлорид                          1836   8
2268. Тиофен                                2414   3
2269. Тиофенол, см.                         2337   6.1
2270. Тиофосген                             2474   6.1
2271. Тиофосфорилхлорид                     1837   8
2272. Тез тұтанғыш типография сыры, см.     2900   6.2
2273. Кеуектi түйiршiк титан                2878   4.1
2274. Кeуектi ұнтақ титан                   2878   4.1
2275. Құрғақ ұнтақ титан                    2546   4.2
2276. Судың үлесi кемiнде 25% ылғалданған
титан-ұнтақ                           1352   4.1
2277. Титан гидридi                         1871   4.1
2278. Титан дисульфид                       3174   4.2
2279. Титан тетрахлоридi                    1838   8
2280. Пирофорлы титан үшхлоридi             2441   4.2
2281. Титан үшхлоридi қоспасы               2869   8
2282. Пирофорлы титан үшхлоридi             2441   4.2

2283. Ткани животного происхождения,
н.у.к., пропитанные маслом         1373    4.2
2284. Ткани пропитанные нитроцеллю-
лозой с низким содержанием
нитратов, н.у.к.                   1353    4.1
2285. Ткани растительного происхож-
дения, н.у.к., пропитанные
маслом                             1373    4.2
2286. Ткани синтитического происхож-
дения, н.у.к., пропитанные
маслом                             1373    4.2
2287. ТНТ, см                            0209     1
0388     1
0389     1
1356    4.1
2288. ТНТ и алюминий - смесь, см.        0390     1
2289. Токсины, извлеченные из живых
организмов, жидкие, н.у.к.         3172    6.1
2290. Токсины, извлеченные из живых
организмов, твердые, н.у.к.        3172    6.1
2291. Токсическая жидкость коррозион-
ная неорганическая, н.у.к.         3289    6.1
2292. Токсическая жидкость коррозион-
ная органическая, н.у.к.           2927    6.1
2293. Токсическая жидкость легко-
воспламеняющаяся органическая,
н.у.к.                             2929    6.1
2294. Токсическая жидкость неоргани-
ческая, н.у.к.                     3287    6.1
2295. Токсическая жидкость окисляющая,
н.у.к.                             3122    6.1
2296. Токсическая жидкость органичес-
кая, н.у.к.                        2810    6.1
2297. Токсическая жидкость реагирую-
щая с водой, н.у.к.                3123    6.1
2298. Токсическое вещество твердое
коррозионное неорганическая,
н.у.к.                             3290    6.1
2299. Токсическое вещество твердое
коррозионное органическая,
н.у.к.                             2928    6.1
2300. Токсическое вещество твердое
легковоспламеняющее органичес-
кое, н.у.к.                        2930    6.1
2301. Токсическое вещество твердое
неорганическое, н.у.к.             3288    6.1
2302. Токсическое вещество твердое
окисляющее, н.у.к.                 3086    6.1
2303. Токсическое вещество твердое
органическое, н.у.к.               2811    6.1
2304. Токсическое вещество твердое
реагирующее с водой, н.у.к.        3125    6.1
2305. Токсическое вещество твердое
самонагревающееся, н.у.к.          3124    6.1
2306. Толилэтилен ингибированный, см.    2618     3
2307. Толуидины жидкие                   1708    6.1
2308. Толуидины твердые                  1708    6.1
2309. 2.4 - толуилендиамин               1709    6.1
2310. Толуилендиизоцианат, см.           2078    6.1
2311. Толуол                             1294     3
2312. Толуолдиизоцианат                  2078    6.1
2313. Топливо авиационное для турбин-
ных двигателей                     1863     3
2314. Топливо дизельное                  1202     3

2283. Май сiңiрiлген жануар тектi талшықтар 1373   4.2
2284. Нитрат құрамы аз нитроцеллюлоза
сіңірілген талшықтар, н.к.            1353   4.1
2285. Май сіңірілген өсімдік текті
талшықтар                             1373   4.2
2286. Синтетика текті талшықтар             1373   4.2
2287. ТНТ, см                               0209   1
2288. ТНТ және алюминий -қоспа, см          0390   1
2289. Сұйық тірі организмдерден алынған
н.к. токсиндер,                       3172   6.1
2290. Қатты тiрi организмдерден алынған     3172   6.1
токсиндер, н.к.
2291. Бейорганикалық коррозиялық уытты      3289   6.1
сұйықтық, н.к.
2292. Органикалық коррозиялық уытты         2927   6.1
сұйықтық, н.к.
2293. Органикалық тезтұтанғыш уытты         2929   6.1
сұйықтық, н.к.
2294. Бейорганикалық уытты сұйықтық, н.к.   3287   6.1
2295. Қышқылданатын уытты сұйықтық, н.к.    3122   6.1
2296. Органикалық уытты сұйықтық, н.к.      2810   6.1
2297. Сумен әрекеттесетiн уытты             3123   6.1
сұйықтық, н.к.
2298. Бейорганикалық коррозиялық қатты      3290   6.1
уытты зат, н.к.
2299. Органикалық коррозиялық қатты уытты   2928   6.1
зат, н.к.
2300. Органикалық тез тұтанғыш қатты        2930   6.1
уытты зат, н.к.
2301. Бейорганикалық қатты уытты зат, н.к.  3288   6.1
2302. Тотықтанатын қатты уытты зат, н.к.    3086   6.1
2303. Органикалық қатты уытты зат, н.к.     2811   6.1
2304. Сумен әрекеттесетiн қатты уытты       3125   6.1
зат, н.к.
2305. Өздiгінен қызатын қатты уытты зат,    3124   6.1
н.к.
2306. Ингибирленген толилэтилен,см          2618   3
2307. Сұйық толуидиндер                     1708   6.1
2308. Қатты толуидиндер                     1708   6.1
2309. 2.4 - толуилендиамин                  1709   6.1
2310. Толуилендиизоцианат, см.              2078   6.1
2311. Толуол                                1294   3
2312. Толуолдиизоцианат                     2078   6.1
2313. Турбиналық қозғалтқыштарға арналған   1863   3
авиация отыны
2314. Дизель отыны                          1202   3

2315. Топливо печное легкое              1202     3
2316. Торпеды взрывчатые для нефте-
скважин без детонатора             0099     1
2317. Торпеды с жидким топливом с
инертной головкой                  0450     1
2318. Торпеды с жидким топливом
снареженные или не снареженные
разрывным зарядом                  0449     1
2319. Торпеды с разрывным зарядом        0329     1
0330     1
0451     1
2320. Транспортное средство, рабо-
тающее на аккумуляторных
батареях, или оборудование,
работающее на аккумуляторных
батареях                           3171     9
2321. Трассеры для боеприпасов           0212     1
0306     1
2322. Тремолит, см.                      2590     9
2323. Трет-(1-азиридинил)
фосфиноксида раствор               2501    6.1
2324. Триаллиламин                       2610     3
2325. Гриаллилборат                      2609    6.1
2326. Трибромборан, см.                  2692     8
2327. Трибутиламин                       2542    6.1
2328. Трибутилфосфат                     3254    4.2
2329. Триизобутилен                      2324     3
2330. Триизопропилборат                  2616     3
2331. Трикрезилфосфат, содержащий
более 3% ортоизомера               2574    6.1
2332. Триметиламин безводный             1083     2
2333. Триметиламина водный раствор с
массовой долей триметиламина не
более 50%                          1297     3
2334. Триметилацетилхлорид               2438    6.1
2335. 1,2,5 - триметилбензол             2325     3
2336. Триметилборат                      2416     3
2337. Триметилгексаметиленди - амины     2327     8
2338. Триметилгексаметиленди - изоцианат 2328    6.1
2339. Триметиленхлорбромид, см.          2688    6.1
2340. 2,4,4-триметилпентен-1, см.        2050     3
2341. 2,4,4-триметилпентен-2, см.        2050     3
2342. Триметилфосфит                     2329     3
2343. Триметилхлорсилан                  1298     3
2344. Триметилциклогексил-амин           2326     8
2345. Тринитроанилин                     0153     1
2346. Тринитробензол сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 30%                          0214     1
2347. Тринитробензол увлажненный с
массовой долей воды не менее
30%                                1354    4.1
2348. Тринитробензол увлажненный с
массовой долей воды менее 10%      0214     1
2349. Тринитро-м-крезол                  0216     1
2350. Тринитронафталин                   0217     1
2351. Тринитрорезорцин сухой или
увлажненный с массовой долей
воды или смеси спирта и воды
менее 20%                          0219     1
2352. Тринитрорезорцин увлажненный с
массовой долей воды или смеси
спирта и воды не менее 20%         0394     1

2315. Жеңiл пеш отыны                       1202   3
2316. Детонаторсыз мұнай скважиналарына     0099   1
арналған жарылғыш торпедалар
2317. Инерттi тұмсықты сұйық отынды         0450   1
торпедалар
2318. Жарылғыш зарядпен жабдықталған        0449   1
немесе жабдықталмаған сұйық отынды
торпедалар
2319. Жарылғыш зарядты торпедалар           0329   1
0330   1
0451   1
2320. Аккумулятор батареясымен жұмыс        3171   9
iстейтiн көлiк құралдары немесе
аккумулятор батареяларымен жұмыс
iстейтiн жабдықтар
2321. Оқ-дәрiлерге арналған трассерлер      0212   1
0306   1
2322. Тремолит, см.                         2590   9
2323. Трет-(1 - азиридинил) фосфиноксид     2501   6.1
ерiтiндiсi
2324. Үшаллиламин                           2610   3
2325. Үшаллилборат                          2609   6.1
2326. Yшбромборан, см.                      2692   8
2327. Yшбутиламин                           2542   6.1
2328. Yшбутилфосфат                         3254   4.2
2329. Yшизобутилен                          2324   3
2330. Үшизопропилборат                      2616   3
2331. Құрамында 3%-дан артық ортоизомер     2574   6.1
бар трикрезилфосфат
2332. Сусыз триметиламин                    1083   2
2333. Триметиламиннiң салмақтық үлесi       1297   3
50%-дан артық емес триметиламиннiң
су ерiтiндiсi
2334. Үшметилацетилхлорид                   2438   6.1
2335. 1,2,5 - үшметилбензол                 2325   3
2336. Үшметилборат                          2416   3
2337. Үшметилгексаметилендiлер - аминдер    2327   8
2338. Үшметилгексаметилендiлер - изоцианат  2328   6.1
2339. Үшметиленхлорбромид, см.              2688   6.1
2340. 2,4,4 - үшметилпентен - 1, см.        2050   3
2341. 2,4,4 - үшметилпентен - 2, см.        2050   3
2342. Yшметилфосфит                         2329   3
2343. Yшметилхлорсилан                      1298   3
2344. Үшметилциклогексил - амин             2326   8
2345. Yшнитроанилин                         0153   1
2346. Судың салмақтық үлесi 30%-дан кем     0214   1
құрғақ немесе ылғанданған
тринитробензол
2347. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%     1354   4.1
ылғалданған тринитробензол
2348. Судың салмақтық үлесi 10%-дан кем     0214   1
ылғалданған тринитробензол
2349. Үшнитро-м-крезол                      0216   1
2350. Үшнитронафталин                       0217   1
2351. Судың немесе спирт пен су қоспасының  0219   1
салмақтық үлесi 20%-дан кем құрғақ
немесе ылғалданған үшнитрорезорцин
2352. Судың немесе спирт пен су қоспасының  0394   1
салмақтық үлесi кемiнде 20%
ылғалданған үшнитрорезорцин

2353. Тринитротолуол(тнт) сухой или
увлажненный с массовой долей
воды менее 30%                     0209     1
2354. Тринитротолуол увлажненный с
массовой долей воды не менее 10%   0209    4.1
2355. Тринитротолуол увлажненный с
массовой долей воды не менее 30%   1356    4.1
2356. Тринитротолуола и гексанитро-
стильбена смесь                    0388     1
2357. Тринитротолуола и тринитробен-
зола смесь                         0388     1
2358. Тринитротолуола смесь, содер-
жащая тринитробензол и гекса-
нитростильбен                      0389     1
2359. Тринитрофенетол                    0218     1
2360. Тринитрофенилметил-нитрамин        0208     1
2361. Тринитрофенол сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 30%                          0154     1
2359. Тринитрофенетол                    0218     1
2360. Тринитрофенилметил-нитрамин        0208     1
2361. Тринитрофенол сухой или увлаж-
ненный с массовой долей воды
менее 30%                          0154     1
2362. Тринитрофенол увлажненный с
массовой долей воды не менее 10%   0154     1
2363. Тринитрофенол увлажненный с
массовой долей воды не менее 30%   1344    4.1
2364. Тринитрофторенон                   0387     1
2365. Тринитрохлорбензол                 0155     1
2366. Тринитрохлорбензол увлажненный
с массовой долей воды не менее
10%                                0155    4.1
2367. Трипропиламин                      2260     3
2368. Трипопилен                         2057     3
2369. Трифторацетилхлорид                3057     2
2370. Трифторбромметан, см.              1009     2
2371. Трифторметан                       1984     2
2372. Трифторметан охлажденный жидкий    3136     2
2373. 2-трифторметиланилин               2942    6.1
2374. 3-трифторметиланилин               2948    6.1
2375. Трифторхлорметан, см.              1022     2
2376. Трифторхлорметана и фтороформа
азеотропная смесь, содержащая
приблизительно 60% трифторхлор-
метана                             2599     2
2377. Трифторхлорэтан, см.               1983     2
2378. Трифторхлорэтилен стабилизиро-
ванный                             1082     2
2379. 1,1,1-трифторэтан                  2035     2
2380. Трихлорацетальдегид, см.           2075    6.1
2381. Трихлорацетилхлорид                2442     8
2382. Трихлорбензолы жидкие              2321    6.1
2383. Трихлорбутен                       2322    6.1
2384. Трихлорнитрометан, см.             1580    6.1
2385. Трихлорсилан                       1295    4.3
2386. 2,4,6-трихлор-1,3,5-триазин, см.   2670     8
2387. 1,3,5-трихлортриазинтрион-
2,4,6 симметричный, см.            2468    5.1

2353. Судың салмақтық үлесi 30%-дан кем     6209   1
құрғақ немесе ылғалданған
үшнитротолуол(тнт)
2354. Судың салмақтық үлесi кемiнде 10%     0209   4.1
ылғалданған үшнитротолуол
2355. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%     1356   4.1
ылғалданған үшнитротолуол
2356. Үшнитротолуол және гексанитрос.       0388   1
тильбеннiң қоспасы
2357. Үшнитротолуол және үшинтробензолдың   0388   1
қоспасы
2358. Құрамында үшинтробензол және          0389   1
гексанитростильбен бар үшнитротолуол
қоспасы
2359. Үшнитрофенетол                        0218   1
2360. Yшнитрофенилметил-нитрамин            0208   1
2361. Судың салмақтық үлесi 30%-дан кем     0154   1
құрғақ немесе ылғалданған
үшинтрофенол
2362. Судың салмақтық үлесi кемiнде 10%     0154   1
ылғалданған үшнитрофенол
2363. Судың салмақтық үлесi кемiнде 30%     1344   4.1
ылғалданған үшнитрофенол
2364. Үшнитрофторенон                       0387   1
2365. Yшнитрохлорбензол                     0155   1
2366. Судың салмақтық үлесi кемiнде 10%     0155   4.1
үшнитрохлорбензол
2367. Yшпропиламин                          2260   3
2368. Yшпопилен                             2057   3
2369. Yшфторацетилхлорид                    3057   2
2370. Yшфторбромметан, см.                  1009   2
2371. Үшфторметан                           1984   2
2372. Сұйық суытылған үшфторметан           3136   2
2373. 2 - үшфторметиланилин                 2942   6.1
2374. 3 -үшфторметиланилин                  2948   6.1
2375. Yшфторхлорметан, см.                  1022   2
2376. Құрамында шамамен 60% үшфторхлорметан 2599   2
бар үшфторхлорметан және
фтороформаның азеотропты қоспасы
2377. үшфторхлорэтан, см.                   1983   2
2378. Тұрақталған үшфторхлорэтилен          1082   2
2379. 1, 1, 1- үшфторэтан                   2035   2
2380. Yшхлорацетальдегид, см.               2075   6.1
2381. Үшхлорацетилхлорид                    2442   8
2382. Сұйық үшхлорбензолдар                 2321   6.1
2383. Yшхлорбутен                           2322   6.1
2384. Yшхлорнитрометан, см.                 1580   6.1
2385. Үшхлорсилан                           1295   4.3
2386. 2,4,6 - үшхлор - 1,3,5 - үшазин, cм.  2670   8
2387. 1,3,5 - үшхлортриазинтрион - 2,4,6    2468   5.1
симметриялы, см.

2388. 1,1,1-трихлорэтан                  2831    6.1
2389. Трихлорэтилен                      1710    6.1
2390. Триэтиламин                        1296     3
2391. Триэтилборат, см.                  1176     3
2392. Триэтилентетрамин                  2259     8
2393. Триэтилортоформиат, см.            2524     3
2394. Триэтилфосфит                      2323     3
2395. Трипилиден, см.                    2603     3
2396. Трубки детонационные               0106     1
0107     1
0257     1
0367     1
2397. Трубки детанационные с защитными   0408     1
элиментами                         0409     1
0410     1
2398. Трубки зажигательные               0316     1
0317     1
0368     1

2388. 1, 1, 1 - үшхлорэтан                  2831   6.1
2389. Үшхлорэтилен                          1710   6.1
2390. Yшэтиламин                            1296   3
2391. Үшэтилборат, см.                      1176   3
2392. Үшэтилентетрамин                      2259   8
2393. Yшэтилортоформиат, см.                2524   3
2394. Үшэтилфосфит                          2323   3
2395. Yшпилиден, см.                        2603   3
2396. Детонациялық түтiкшелер               0106   1
0107   1
0257   1
0367   1
2397. Қорғаныс элементтерi бар              0408   1
детонациялық түтiктер                 0409   1
0410   1
2398. Тұтатқыш түтiктер                     0316   1
0317   1
0368   1

2399. Тяжелый водород, см.               1957     2
2400. Уайт-спирит, см.                   1300     3
2401. Углеводороды жидкие, н.у.к.        3295     3
2402. Углеводороды терпеновые, н.у.к.    2319     3
2403. Углерода бисульфид, см.            1131     3
2404. Углерода диоксид                   1013     3
2405. Углерода диоксид охлажденный
жидкий                             2187     2
2406. Углерода диоксид твердый           1845     9   Не подпадаает
под действие
ДОПОГ
2407. Углерода диоксида и азота
оксида смесь                       1015     2
2408. Углерода диоксида и кислорода
смесь сжатая                       1014     2
2409. Углерода диоксида и этилена
оксида смесь, см.                  1041     2
1952     2
3300     2
2410. Углерода монооксида и водорода
смесь сжатая                       2600     2
2411. Углерода монооксид сжатый          1016     2
2412. Углерода тетрабромид               2516    6.1
2413. Углерода тетрахлорид               1846    6.1
2414. Уголь животного или раститель-
ного происхождения                 1361    4.2
2415. Уголь активированный               1362    4.2
2416. Уголь древесный неактивирован-
ный, см.                           1361    4.2
2417. Уголь неактивированный, см.        1361    4.2
2418. Уголь ангидрид, см.                1013     2
1845     9
2187     2
2419. Удобрение аммиачно-нитратное
более взрывоопасное, чем аммония
нитрат, содержащий 0,2% горючих
веществ (включая любое органи-
ческое вещество, рассчитанное по
углероду), исключая примеси
любого другого вещества            0223     1
2420. Удобрение аммиачно-нитратное
н.у.к.                             2072    5.1  перевозка
запрещена
2421. Удобрение с нитратом аммония,
н.у.к., см.                        2072    5.1
2422. Удобрения аммиачного раствор,
содержащий свободный аммиак        1043     2
2423. Удобрения аммиачно-нитратные,
тип А4                             2070    5.1
2424. Удобрения аммиачно-нитратные       2071     9   Не подпадают
под действие
ДОПОГ
2425. Удобрения аммиачно-нитратные,
тип А1                             2067    5.1
2426. Удобрения аммиачно-нитратные,
тип А2                             2068    5.1
2427. Удобрения аммиачно-нитратные,
тип A3                             2069    5.1
2428. Ундекан                            2330     3
2429. Устройства водоактивируемые с      0248     1
разрывным, вышибным или            0249     1
метательным зарядом
2430. Устройства для запуска механиз-    0275     1
мов взрывного действия, см.        0276     1
0323     1
0381     1
2431. Устройства малые, приводимые в
действие углеводородным газом,
с выпускным приспособлением        3150     2

2399. Ауыр сутегi см.                       1957   2
2400. Уайт-спирит, см.                      1300   3
2401. Сұйық көмiрсутегi, н.к.               3295   3
2402. Терпен көмiрсутегi, н.к.              2319   3
2403. Көмiртегi бисульфидi, см.             1131   3
2404. Көмiртегi диоксидi                    1013   3
2405. Сұйық суытылған көміртегі диоксиді    2187   2
2406. Қатты көмiртегі диоксидi              1845   9    Келiсiмнің
күші
жүрмейдi
2407. Көмiртегi диоксид мен азот            1015   2
оксидiнiң қоспасы
2408. Көмiртегi диоксидi мен оттегiнiң      1016   2
сығымдалған қоспасы
2409. Көмiртегi диоксид мен этилен          1041   2
оксидiнiң қоспасы, см.                1952   2
3300   2
2410. Көмiртегі монооксидi мен сутегiнің    2600   2
сығымдалған қоспасы
2411. Сығымдалған көмiртегі монооксидi      1016   2
2412. Көмiртегi тетрабромидi                2516   6.1
2413. Көмiртегi тетрахлоридi                1846   6.1
2414. Жануар және өсiмдiк тектi көмiр       1361   4.2
2415. Активтендiрiлген көмiр                1362   4.2
2416. Активтендiрiлмеген ағаш көмiрi, см    1361   4.2
2417. Активтендiрiлмеген көмiр, см.         1361   4.2
2418. Көмiр ангидридi, см.                  1013   2
1845   9
2187   2
2419. Құрамында 0,2% жанғыш заттар бар,     0223   1
аммоний нитраттан артық жарылғыш
қаупi бар аммиак-нитрат тыңайтқышы
(көмiртегi бойынша есептелген кез
келген органикалық затты қоса
алғанда), кез келген басқа
заттардың қоспасын алып тастағанда
2420. Аммиак-нитратты тыңайтқыш н.к.        2072   5.1  Тасымал.
дауға
тыйым
салынады
2421. Аммоний нитраты бар тыңайтқыш,        2072   5.1
н.к., см.
2422. Құрамында еркiн аммиак бар аммиак     1043   2
тыңайтқышының ерiтiндiсi
2423. A4 үлгісiндегi аммиак-нитратты        2070   5.1
тыңайтқыш
2424. Аммиак-нитратты тыңайтқыш             2071   9    Келiсiмнің
күші
жүрмейдi
2425. A1 үлгiсiндегi аммиакнитратты         2067   5.1
тыңайтқыш
2426. A2 үлгiсiндегi аммиакнитратты         2068   5.1
тыңайтқыш
2427. А3 үлгiсiндегi аммиакнитратты         2069   5.1
тыңайтқыш
2428. Ундекан                               2330   3
2429. Жарылғыш, жұлғыш немесе лақтырғыш     0248   1
заряды бар сумен активтендiрiлген     0249   1
қондырғы
2430. Жарылғыш әрекеттi тетiктердi iске     0275   1
қосуға арналған қондырғы, см.         0276   1
0323   1
0381   1
2431. Шығару құралдары бар, көмiрсутегі     3150   2
газымен іске қосылатын кiшi қондырғы

2432. Устройства предварительного
натяжения ремней безопасности,
пиротехнические                    3268     9
2433. Устройства предварительного
натяжения ремней безопасности,
пиротехнические                    0503     1
2434. Устройства предварительного
натяжения ремней безопасности
на сжатом газе                     3353     2
2435. Устройства расцепления взрыв-
чатые                              0173     1
2436. Устройства сигнальные ручные       0191     1
0373     1
2437. Фенацилбромид                      2645    6.1
2438. Фенетидины                         2311    6.1
2439. Фениламин, см.                     1547    6.1
2440. Фенилацетилхлорид                  2577     8
2441. Фенилацетонитрил жидкий            2470    6.1
2442. 1-фенилбутан, см.                  2709     3
2443. 2-фенилбутан, см.                  2709     3
2444. Фенилгидразин                      2572    6.1
2445. Фенилендиамины (о-, м-, п-)        1673    6.1
2446. Фенилизоцианат                     2487    6.1
2447. Фенилизоциандихлорид, см.          1672    6.1
2448. Фенилкарбиламинохлорид             1672    6.1
2449. Фенилмеркаптан                     2337    6.1
2450. 2-фенилпропен, см.                 2303     3
2451. Фенилртути гидрооксид              1894    6.1
2452. Фенилртути нитрат                  1895    6.1
2453. Фенилртути соединение, н.у.к.      2026    6.1
2454. Фенилртутьацетат                   1674    6.1
2455. Фенилтрихлорсилан                  1804     8
2456. Фенилфосфордихлорид                2798     8
2457. Фенилфосфортиодихлорид             2799     8
2458. Фенилхлорформиат                   2746    6.1
2459. Фенилцианид, см.                   2224    6.1
2460. Фенилэтилен, см.                   2055     3
2461. Фенол расплавленный                2312    6.1
2462. Фенол твердый                      1671    6.1
2463. Фенола раствор                     2821    6.1
2464. Фенолсульфокислота жидкая          1803     8
2465. Феноляты жидкие                    2904     8
2466. Феноляты твердые                   2905     8
2467. Ферросицилий с массовой долей
кремния не менее 30%, но менее
90%                                1408    4.3
2468. Ферроцерий                         1323    4.1
2469. Фильтры нитроцеллюлозные
мембранные с массовой долей
азота не более 12.6%               3270    4.1
2470. Формалин, см.                      1198     3
2471. Формальдегида раствор, содер-
жащий не менее 25% формальдегида   2209     8
2472. Формальдегида раствор
легковоспламеняющийся              1198     3
2473. Формамидинсульфиновая кислота      3341    4.2

2432. Пиротехникалық, қауiпсiздiк           3268   9
белдіктерiн алдын ала қатайту
қондырғысы
2433. Пиротехникалық, қауiпсiздiк           0503   1
белдiктерiн алдын ала қатайту
қондырғысы
2434. Сығымдалған газбен, қауiпсiздiк       3353   2
белдiктерiн алдын-ала қатайту
қондырғысы
2435. Жарылғыш ажыратқыш қондырғы           0173   1
2436. Қолмен белгi беру қондырғысы          0191   1
0373   1
2437. Фенацилбромид                         2645   6.1
2438. Фенетидиндер                          2311   6.1
2439. Фениламин, см.                        1547   6.1
2440. Фенилацетилхлорид                     2577   8
2441. Сұйық фенилацетонитрил                2470   6.1
2442. 1-фенилбутан, см.                     2709   3
2443. 2-фенилбутан, см.                     2709   3
2444. Фенилгидразин                         2572   6.1
2445. Фенилендиаминдер (о-, м-, п-)         1673   6.1
2446. Фенилизоцианат                        2487   6.1
2447. Фенилизоциандихлорид, см.             1672   6.1
2448. Фенилкарбиламинохлорид                1672   6.1
2449. Фенилмеркаптан                        2337   6.1
2450. 2-фенилпропен, см.                    2303   3
2451. Фенилсынап гидрооксидi                1894   6.1
2452. Фенилсынап нитраты                    1895   6.1
2453. Фенилсынап қосындысы, н.к.            2026   6.1
2454. Фенилсынапацетат                      1674   6.1
2455. Фенилүшхлорсилан                      1804   8
2456. Фенилфосфордихлорид                   2798   8
2457. Фенилфосфортиодихлорид                2799   8
2458. Фенилхлорформиат                      2746   6.1
2459. Фенилцианид, см.                      2224   6.1
2460. Фенилэтилен, см.                      2055   3
2461. Балқытылған фенол                     2312   6.1
2462. Қатты фенол                           1671   6.1
2463. Фенол ерiтiндiсi                      2821   6.1
2464. Сұйық фенолсульфоқышқыл               1803   8
2465. Сұйық феноляттар                      2904   8
2466. Қатты феноляттар                      2905   8
2467. Кремнийдiң салмақтық үлесi кемiнде    1408   4.3
30%, бiрақ 90%-дан кем ферросицилий
2468. Ферроцерий                            1323   4.1
2469. Азоттың салмақтық үлесi 12,6%-дан     3270   4.1
артық емес мембранды нитроцеллюлозды
фильтрлер
2470. Формалин, см.                         1198   3
2471. Құрамында формальдегид кемiнде 25%    2209   8
формальдегид ерiтiндiсi
2472. Тез тұтанғыш формальдегид ерiтiндiсi  1198   3
2473. Формамидинсульфин қышқылы             3341   4.2

2474. 2-формил-3,4-дигидропиран-2н, см.  2607     3
2475. Фосген                             1076     2
2476. 9-фосфабициклононаны               2940    4.2
2477. Фосфин                             2199     2
2478. Фосфор аморфный                    1338    4.1
2479. Фосфор белый сухой                 1381    4.2
2480. Фосфор белый в растворе            1381    4.2
2481. Фосфор белый под водой             1381    4.2
2482. Фосфор белый расплавленный         2447    4.2
2483. Фосфор желтый сухой                1381    4.2
2484. Фосфор желтый в растворе           1381    4.2
2485. Фосфор желтый под водой            1381    4.2
2486. Фосфор красный, см.                1338    4.1
2487. Фосфора бромид, см.                1808     8
2488. Фосфора гептасульфид, не
содержащий желтого или белого
фосфора                            1339    4.1
2489. Фосфора оксибромид                 1939     8
2490. Фосфора оксибромид расплавленный   2576     8
2491. Фосфора(v) оксид                   1807     8
2492. Фосфора оксихлорид                 1810     8
2493. Фосфора пентабромид                2691     8
2494. Фосфора пентасульфид, не
содержащий желтого или белого
фосфора                            1340    4.3
2495. Фосфора пентафторид сжатый         2198     2
2496. Фосфора пентахлорид                1806     8
2497. Фосфора сесквисульфид, не
содержащий желтого или белого
фосфора                            1341    4.1
2498. фосфора(v) сульфид, не содер-
жащий желтого и белого фосфора,
см.                                1340    4.3
2499. фосфора сульфохлорид, см.          1837     8
2500. Фосфора трибромид                  1808     8
2501. Фосфора триоксид                   2578     8
2502. Фосфора трисульфид, не содержа-
щий желтого или белого фосфора     1343    4.1
2503. Фосфора трихлорид                  1809    6.1
2504. Фосфора хлорид, см.                1809    6.1
2505. Фосфорилхлорид, см.                1810     8
2506. Фосфорорганическое соединение
токсичное, н.у.к., жидкое          3278    6.1
2507. Фосфорорганическое соединение
токсичное, н.у.к., твердое         3278    6.1
2508. Фосфорорганическое соединение
токсичное легковоспламеняющееся,
н.у.к.                             3279    6.1
2509. Фотоавиабомбы                      0037     1
0038     1
0039     1
0299     1
2510. Фтор сжатый                        1045     2
2511. 2-Фторанилин, см.                  2941    6.1
2512. 4-Фторанилин, см.                  2941    6.1
2513. 0-Фторанилин, см.                  2941    6.1
2514. п-Фторанилин, см.                  2941    6.1

2474. 2-формил-3,4-дигидропиран-2н, см.     2607   3
2475. Фосген                                1076   2
2476. 9-фосфабициклононандар                2940   4.2
2477. Фосфин                                2199   2
2478. Аморфты фосфор                        1338   4.1
2479. Құрғақ ақ фосфор                      1381   4.2
2480. Ерiтiндiдегi ақ фосфор                1381   4.2
2481. Су астындағы ақ фосфор                1381   4.2
2482. Балқытылған ақ фосфор                 2447   4.2
2483. Құрғақ сары фосфор                    1381   4.2
2484. Ерiтiндiдегі сары фосфор              1381   4.2
2485. Су астындағы сары фосфор              1381   4.2
2486. Қызыл фосфор, см.                     1338   4.1
2487. Фосфор бромидi, см.                   1808   8
2488. Құрамында сары немесе ақ фосфор жоқ   1339   4.1
фосфор гептасульфидi
2489. Фосфор оксибромидi                    1939   8
2490. Балқытылған фосфор оксибромидi        2576   8
2491. Фосфор(v) оксидi                      1807   8
2492. Фосфор оксихлоридi                    1810   8
2493. Фосфор пентабромидi                   2691   8
2494. Құрамында сары немесе ақ фосфор жоқ   1340   4.3
фосфор пентасульфидi
2495. Сығымдалған фосфор пентафторидi       2198   2
2496. Фосфор пентахлоридi                   1806   8
2497. Құрамында сары немесе ақ фосфор жоқ   1341   4.1
фосфор сесквисульфидi
2498. Құрамында сары немесе ақ фосфор жоқ   1340   4.3
фосфор(v) сульфидi,см
2499. Фосфор сульфохлоридi, см.             1837   8
2500. Фосфор үшбромидi                      1808   8
2501. Фосфор үшоксидi                       2578   8
2502. Құрамында сары немесе ақ фосфор жоқ   1343   4.1
фосфор үшсульфидi
2503. Фосфор үшхлоридi                      1809   6.1
2504. Фосфор хлоридi, см.                   1809   6.1
2505. Фосфорилхлорид, см.                   1810   8
2506. Уытты фосфорорганикалық қосынды,      3278   6.1
н.қ., сұйық
2507. Уытты фосфорорганикалық қосынды,      3278   6.1
н.қ., қатты
2508. Тез тұтанғыш уытты фосфорорганикалық  3279   6.1
қосынды, н.қ.
2509. Фотоавиабомбалар                      0037   1
0038   1
0039   1
0299   1
2510. Сығымдалған фтор                      1045   2
2511. 2-Фторанилин, см.                     2941   6.1
2512. 4-Фторанилин, см.                     2941   6.1
2513. о-Фторанилин, см.                     2941   6.1
2514. н-Фторанилин, см.                     2941   6.1

2515. Фторанилины                        2941    6.1
2516. Фторбензол                         2387     3
2517. Фтористоводородная кислота, см.    1790     8
2518. Фторметан, см.                     2454     2
2519. Фтороформ, см.                     1984     2
2520. Фторосиликаты, н.у.к.              2856    6.1
2521. Фтортолуолы                        2388     3
2522. Фторэтан, см.                      2453     2
2523. Фумарилхлорид                      1780     8
2524. Фумароилдихлорид, см.              1780     8
2525. Фуральдегиды                       1199    6.1
2526. Фуран                              2389     3
2527. Фурилкарбинол, см.                 2874    6.1
2528. Фурфуриламин                       2526     3
2529. Хинол, см.                         2662    6.1
2530. Хинолин                            2656    6.1
2531. Хинон, см.                         2587    6.1
2532. Хлопка отходы, пропитанные
маслом                             1364    4.2
2533. Хлопок влажный                     1365    4.2
2534. Хлор                               1017     2
2535. 3-хлор-1,2-дигидроксипропан, см.   2689    6.1
2536. Хлора пентафторид                  2548     2
2537. Хлора трифторид                    1749     2
2538. Хлораль безводный стабилизиро-
ванный                             2075    6.1
2539. Хлоранизидины                      2233    6.1
2540. Хлоранилины жидкие                 2019    6.1
2541. Хлоранилины твердые                2018    6.1
2542. Хлората и бората смесь             1458    5.1
2543. Хлората и магния хлорида смесь     1459    5.1
2544. Хлоратов неорганических водный
раствор, н.у.к.                    3210    5.1
2545. Хлораты неорганические, н.у.к.     1461    5.1
2546. Хлорацетальдегид, см.              2232    6.1
2547. Хлорацетилхлорид                   1752    6.1
2548. Хлорацетон стабилизированный       1695    6.1
2549. Хлорацетонитрил                    2668    6.1
2550. Хлорацетофенон                     1697    6.1
2551. Хлорбензилхлориды                  2235    6.1
2552. Хлорбензол                         1134     3
2553. Хлорбензотрифториды                2234     3
2554. 1-хлор-3-бромпропан, см.           2688    6.1
2555. 1-хлорбутан, см.                   1127     3
2556. 2-хлорбутан, см.                   1127     3
2557. Хлорбутаны                         1127     3
2558. Хлординитробензолы жидкие          1577    6.1
2559. Хлординитробензолы твердые         1577    6.1
2560. Хлордифторбромметан                1974     2
2561. Хлордифторметан                    1018     2

2515. Фторанилиндер                         2941   6.1
2516. Фторбензол                            2387   3
2517. Фторлысутегі қышқылы, см.             1790   8
2518. Фторметан, см.                        2454   2
2519. Фтороформ, см.                        1984   2
2520. Фторосиликаттар, н.қ.                 2856   6.1
2521. Фтортолуолдар                         2388   3
2522. Фторэтан, см.                         2453   2
2523. Фумарилхлорид                         1780   8
2524. Фумароилдихлорид, см.                 1780   8
2525. Фуральдегидтер                        1199   6.1
2526. Фуран                                 2389   3
2527. Фурилкарбинол, см.                    2894   6.1
2528. Фурфуриламин                          2526   3
2529. Хинол, см.                            2662   6.1
2530. Хинолин                               2656   6.1
2531. Хинон, см.                            2587   6.1
2532. Май сiңiрiлген мақта қалдықтары       1364   4.2
2533. Дымқыл мақта                          1365   4.2
2534. Хлор                                  1017   2
2535. 3-хлор-1, 2-дигидроксипропан, см.     2689   6.1
2536. Хлор пентафторидi                     2548   2
2537. Хлор үшфторидi                        1749   2
2538. Тұрақталған сусыз хлораль             2075   6.1
2539. Хлоранизидиндер                       2233   6.1
2540. Сұйық хлоранилиндер                   2019   6.1
2541. Қатты хлоранилиндер                   2018   6.1
2542. Хлорат пен борат қоспасы              1458   5.1
2543. Хлорат пен магний хлоридiнiң қоспасы  1459   5.1
2544. Бейорганикалық хлораттардың су        3210   5.1
ерiтiндiсi, н.к.
2545. Бейорганикалық хлораттар,н.к.         1461   5.1
2546. Хлорацетальдегид, см.                 2232   6.1
2547. Хлорацетилхлорид                      1752   6.1
2548. Тұрақталған хлорацетон                1695   6.1
2549. Хлорацетонитрил                       2668   6.1
2550. Хлорацетофенон                        1697   6.1
2551. Хлорбензилхлоридтер                   2235   6.1
2552. Хлорбензол                            1134   3
2553. Хлорбензотрифторидтер                 2234   3
2554. 1-хлор-3-бромпропан, см.              2688   6.1
2555. 1-хлорбутан, см.                      1127   3
2556. 2-хлорбутан, см.                      1127   3
2557. Хлорбутандар                          1127   3
2558. Сұйық хлординитробензолдар            1577   6.1
2559. Қатты хлординитробензолдар            1577   6.1
2560. Хлордифторбромметан                   1974   2
2561. Хлордифторметан                       1018   2

2562. Хлордифторметана и хлорпентаф-
торэтана смесь с постоянной
температурой кипения, содер-
жащая около 49% хлордифторметана   1973     2
2563. 1-хлор-1,1-дифторэтан              2517     2
2564. Хлорита раствор                    1908     8
2565. Хлориты неорганические, н.у.к.     1462    5.1
2566. Хлоркрезолы жидкие                 2669    6.1
2567. Хлоркрезолы твердые                2669    6.1
2568. Хлорметан, см.                     1063     2
2569. 1-хлор-3-метилбутан, см.           1107     3
2570. 2-хлор-2-метилбутан, см.           1107     3
2571. 2-хлор-2-метилпропан, см.          1127     3
2572. 3-хлор-2-метилпропен-1, см.        2254     3
2573. 3-хлор-4-метилфенилизоционат       2236    6.1
2574. Хлорметилцианид, см.               2668    6.1
2575. Хлорметилхлорформиат               2745    6.1
2576. Хлорная известь, см.               2208    5.1
2577. Хлорнитроанилины                   2237    6.1
2578. Хлорнитробензолы                   1578    6.1
2579. Хлорнитротолуолы жидкие            2433    6.1
2580. Хлорнитротолуолы твердые           2433    6.1
2581. Хлоропрен стабилизированный        1991     3
2582. Хлороформ                          1888    6.1
2583. Хлорпентафторэтан                  1020     2
2584. Хлорпикрин                         1580    6.1
2585. Хлорпикрина и метилбромида смесь   1581     2
2586. Хлорпикрина и метилхлорида смесь   1582     2
2587. Хлорпикрина смесь, н.у.к.          1583    6.1
2588. 2-хлорпиридин                      2822    6.1
2589. 2-хлорпропан                       2356     3
2590. 3-хлор-пропандиол-1,2, см.         2689    6.1
2591. 3-хлорпропанол-1                   2849    6.1
2592. 2-хлорпропен                       2456     3
2593. 3-хлорпропен, см.                  1100     3
2594. 3-хлорпропен-1, см.                1100     3
2595. Хлорсиланы коррозионные, н.у.к.    2987     8
2596. Хлорсиланы коррозионные
легковоспламеняющиеся, н.у.к.      2986     8
2597. Хлорсиланы легковоспламеняющиеся
коррозионные, н.у.к.               2985     3
2598. Хлорсиланы, реагирующие с водой,
легковоспламеняющиеся
коррозионные, н.у.к.               2988    4.3
2599. 1-хлор-1,2,2,2-тетрафторэтан       1021     2
2600. 4-хлор-о-толуидингидрохлорид       1579    6.1
2601. Хлортолуидины                      2239    6.1
2602. Хлортолуолы                        2238     3
2603. Хлортриторметан                    1022     2
2604. 1-хлор-2,2,2-трифторэтан           1983     2
2605. Хлортрифторэтилен, см.             1082     2
2606. Хлорфенилтрихлорсилан              1753     8

2562. Құрамында шамамен 49% хлордифторметан 1973   2
бар тұрақты қайнау температурасы
бар хлордифторметан мен
хлорпентафторэтан
2563. 1-хлор- 1, 1-дифторэтан               2517   2
2564. Хлорит ерiтiндiсi                     1908   8
2565. Бейорганикалық хлориттер, н.к.        1462   5.1
2566. Сұйық хлоркрезолдар                   2669   6.1
2567. Қатты хлоркрезолдар                   2669   6.1
2568. Хлорметан, см.                        1063   2
2569. 1-хлор-3-метилбутан, см.              1107   3
2570. 2-хлор-2-метилбутан, см.              1107   3
2571. 2-хлор-2-метилпропан, см.             1127   3
2572. 3-хлор-2-метилпропен-1, см.           2254   3
2573. 3-хлор-4-метилфенилизоционат          2236   6.1
2574. Хлорметилцианид, см.                  2668   6.1
2575. Хлорметилхлорформиат                  2745   6.1
2576. Хлор әгі, см.                         2208   5.1
2577. Хлорнитроанилиндер                    2237   6.1
2578. Хлорнитробензолдар                    1578   6.1
2579. Сұйық хлорнитротолуолдар              2433   6.1
2580. Қатты хлорнитротолуолдар              2433   6.1
2581. Тұрақталған хлоропрен                 1991   3
2582. Хлороформ                             1888   6.1
2583. Хлорпентафторэтан                     1020   2
2584. Хлорпикрин                            1580   6.1
2585. Хлорпикрин мен метилбромид қоспасы    1581   2
2586. Хлорпикрин мен метилхлорид қоспасы    1582   2
2587. Хлорпикрин қоспасы, н.қ.              1583   6.1
2588. 2-хлорпиридин                         2822   6.1
2589. 2-хлорпропан                          2356   3
2590. 3-хлор-пропандиол-1,2,см.             2689   6.1
2591. 3-хлорпропанол-1                      2849   6.1
2592. 2-хлорпропен                          2456   3
2593. 3-хлорпропен, см.                     1100   3
2594. 3-хлорпропен-1, см.                   1100   3
2595. Коррозиялық хлорсиландар, н.к.        2987   8
2596. Тезтұтанғыш коррозиялық хлорсиландар, 2986   8
н.к.
2597. Коррозиялық тез тұтанғыш              2985   3
хлорсиландар, н.к.
2598. Коррозиялық тез тұтанғыш сумен        2988   4.3
әрекеттесетiн хлорсиландар, н.к.
2599. 1-хлор- 1,2,2,2-тетрафторэтан         1021   2
2600. 4-хлор-о-толуидингидрохлорид          1579   6.1
2601. Хлортолуидиндер                       2239   6.1
2602. Хлортолуолдар                         2238   3
2603. Хлортриторметан                       1022   2
2604. 1 -хлор-2,2,2-трифторэтан             1983   2
2605. Хлорүшфторэтилен,см.                  1082   2
2606. Хлорфенилүшхлорсилан                  1753   8

2607. Хлорфенолы жидкие                  2021    6.1
2608. Хлорфенолы твердые                 2020    6.1
2609. Хлорфенолята жидкие                2904     8
2610. Хлорфенолята твердые               2905     8
2611. Хлоромиаты токсичные корро-
зионные, н.у.к.                    3277    6.1
2612. Хлорформиаты токсичные корро-
зионные легковоспламеняющиеся,
н.у.к.                             2742    6.1
2613. Хлорциан стабилизированный         1589     2
2614. Хлорэтан, см.                      1037     2
2615. 2-хлорэтаналь                      2232    6.1
2616. Хлорэтаннитрил, см.                2668    6.1
2617. 2-хлорэтанол, см.                  1135    6.1
2618. Хризотил, см.                      2590     9
2619. Хром азотнокислый, см.             2720    5.1
2620. Xpoмa(VI) дихлордиоксид, см.       1758     8
2621. Хрома нитрат                       2720    5.1
2622. Хрома (III) нитрат, см.            2720    5.1
2623. Хрома оксихлорид                   1758     8
2624. Хрома оксихлорид, см.              1758     8
2625. Хрома триоксид безводный           1463    5.1
2626. Хрома фторид твердый               1756     8
2627. Хрома(iii) фторид твердый, см.     1756     8
2628. Хрома фторида раствор              1757     8
2629. Цезий                              1407    4.3
2630. Цезия гидроксид                    2682     8
2631. Цезия гидроксида раствор           2681     8
2632. Цезия нитрат                       1451    5.1
2633. Целлулоид-блоки, стружки,
гранулы, ленты, трубки и т.д.,
исключая отходы                    2000    4.1
2634. Целлулоида отходы                  2002    4.2
2635. Церий - пластинки, слитки или
бруски                             1333    4.1
2636. Церий - стружка или мелкий
порошок                            3078    4.3
2637. Циан                               1026     2
2638. Циан бромистый                     1889    6.1
2639. Цианидов раствор, н.у.к.           1935    6.1
2640. Цианиды неорганические твердые,
н.у.к.                             1588    6.1
2641. Цианиды органические легко-
воспламеняющиеся токсичные,
н.у.к., см.                        3273     3
2642. Цианиды органические токсичные,
н.у.к., см.                        3276    6.1
2643. Цианиды органические токсичные
легковоспламеняющиеся, н.у.к.,
см.                                3275    6.1
2644. Цианоацетонитрил, см.              2647    6.1
хлордифторметана
2645. Цианурхлорид                       2670     8
2646. Циклобутан                         2601     2
2647. Циклобутилхлорформиат              2744    6.1

2607. Сұйық хлорфенолдар                    2021   6.1
2608. Қатты хлорфенолдар                    2020   6.1
2609. Сұйық хлорфеноляттар                  2904   8
2610. Қатты хлорфеноляттар                  2905   8
2611. Коррозиялық уытты хлорформиаттар,     3277   6.1
н.к.
2612. Тез тұтанғыш коррозиялық уытты        2742   6.1
хлорформиаттар, н.к.
2613. Тұрақталған хлорциан                  1589   2
2614. Хлорэтан, см.                         1037   2
2615. 2-хлорэтаналь                         2232   6.1
2616. Хлорэтаннитрил, см.                   2668   6.1
2617. 2-хлорэтанол, см.                     1135   6.1
2618. Хризотил, см.                         2590   9
2619. Хром азотқышқылы, см.                 2720   5.1
2620. Хром(VI) дихлордиоксидi, см.          1758   8
2621. Хром нитраты                          2720   5.1
2622. Хром (IІІ) нитраты, см.               2720   5.1
2623. Хром оксихлоридi                      1758   8
2624. Хром оксихлориді, см.                 1758   8
2625. Сусыз хром үшоксидi                   1463   5.1
2626. Қатты хром фторидi                    1756   8
2627. Қатты хром(ііі) фторидi, см.          1756   8
2628. Хром фторидi ерiтiндiсi               1757   8
2629. Цезий                                 1407   4.3
2630. Цезий гидроксидi                      2682   8
2631. Цезий гидроксид ерiтiндiсі            2681   8
2632. Цезий нитраты                         1451   5.1
2633. Целлулоид-блоктар, жаңқалар,          2000   4.1
түйiршiктер, таспалар, түтiктер
және т.б, қалдықтарды алып
тастағанда
2634. Целлулоид қалдықтары                  2002   4.2
2635. Церий - пластинкалар, құймалар        1333   4.1
немесе кесектер
2636. Церий - жаңқа немесе ұсақ ұнтақ       3078   4.3
2637. Циан                                  1026   2
2638. Бромды циан                           1889   6.1
2639. Цианид ерiтiндiсi, н.к.               1935   6.1
2640. Қатты бейорганикалық цианидтер, н.к.  1588   6.1
2641. Уытты тез тұтанғыш органикалық        3273   3
цианидтер, н.к., см.
2642. Уытты органикалық цианидтер, н.к.,    3276   6.1
см.
2643. Тез тұтанғыш уытты органикалық        3275   6.1
цианидтер, н.к., см.
2644. Цианоацетонитрил, см.                 2647   6.1
2645. Цианурхлорид                          2670   8
2646. Циклобутан                            2601   2
2647. Циклобутилхлорформиат                 2744   6.1

2685. Цимол, см.                         2046     3
2686. Цимолы                             2046     3
2687. Цинен, см.                         2052     3
2688. Цинк-порошок                       1436    4.3
2689. Цинк-пыль                          1436    4.3
2690. Цинка-аммония нитрит               1512    5.1
2691. Цинка арсенат                      1712    6.1
2692. Цинка арсената и цинка арсенита
смесь                              1712    6.1
2693. Цинка арсенит                      1712    6.1
2694. Цинка бисульфита раствор, см.      2693     8
2695. Цинка бромат                       2469    5.1
2696. Цинкагексафторосиликат, см.        2855    6.1
2697. Цинка гидросульфит, см.            1931     9
2698. Цинка дитионит                     1931     9
2699. Цинка кремнефторид, см.            2855    6.1
2700. Цинка нитрат                       1514    5.1
2701. Цинка перманганат                  1515    5.1
2702. Цинка пероксид                     1516    5.1
2703. Цинка резинат                      2714    4.1
2704. Цинка селинат, см.                 2630    6.1
2705. Цинка селенит, см.                 2630    6.1
2706. Цинка фосфид                       1714    4.3
2707. Цинка фторосиликат                 2855    6.1
2708. Цинка хлорат                       1513    5.1
2709. Цинка хлорид безводный             2331     8
2710. Цинка хлорида раствор              1840     8
2711. Цинка цианид                       1713    6.1
2712. Циннамен, см.                      2055     3
2713. Циннамол, см.                      2055     3
2714. Цирконий - порошок сухой           2008    4.2
2715. Цирконий - порошок увлажненный с
долей воды не менее 25%            1358    4.1
2716. Цирконий, суспендированный в
легковоспламеняющейся жидкости     1308     3
2717. Цирконий сухой в виде обработан-
ных листов, полос или змеевиков
из проволоки в бухтах              2009    4.2
2718. Цирконий сухой в виде спиралей
из проволоки, обработанных
металлических листов, полос
(тоньше 254 микрон, но не тоньше
18 микрон)                         2858    4.1
2719. Циркония гидрид                    1437    4.1
2720. Циркония нитрат                    2728    5.1
2721. Циркония отходы                    1932    4.2
2722. Циркония пикрамат сухой или
увлажненный с массовой долей
воды не менее 20%                  0236     1
2723. Циркония пикрамат увлажненный с
массовой долей воды не менее
20%                                1517    4.1
2724. Циркония тетрахлорид               2503     8
2725. Шлак цинковый                      1435    4.3

2685. Цимол, см.                            2046   3
2686. Цимолдар                              2046   3
2687. Цинен, см.                            2052   3
2688. Цинк-ұнтақ                            1436   4.3
2689. Цинк-тозаң                            1436   4.3
2690. Цинк-аммоний нитритi                  1512   5.1
2691. Цинк арсенаты                         1712   6.1
2692. Цинк арсенатымен цинкарсенитiнiң      1712   6.1
қоспасы
2693. Цинк аренитi                          1712   6.1
2694. Цинк бисульфитiнiң ерiтiндiсi, см.    2693   8
2695. Цинк броматы                          2469   5.1
2696. Цинкгексафторосиликат, см.            2855   6.1
2697. Цинк гидросульфитi, см.               1931   9
2698. Цинк дитиониті                        1931   9
2699. Цинк кремнефторидi, см.               2855   6.1
2700. Цинк нитраты                          1514   5.1
2701. Цинк перманганаты                     1515   5.1
2702. Цинк пероксидi                        1516   5.1
2703. Цинк резинаты                         2714   4.1
2704. Цинк селинаты, см.                    2630   6.1
2705. Цинк селениті, см.                    2630   6.1
2706. Цинк фосфидi                          1714   4.3
2707. Цинк фторосиликаты                    2855   6.1
2708. Цинк хлораты                          1513   5.1
2709. Сусыз цинк хлоридi                    2331   8
2710. Цинк хлоридi ерiтiндiсi               1840   8
2711. Цинк цианидi                          1713   6.1
2712. Циннамен, см.                         2055   3
2713. Циннамол, см.                         2055   3
2714. Цирконий - құрғақ ұнтақ               2008   4.2
2715. Судың үлесi кемiнде 25% ылғалданған   1358   4.1
цирконий ұнтағы
2716. Тез тұтанғыш сұйыққа суспендирленген  1308   3
цирконий
2717. Өңделген парақтар, сызықтар немесе    2009   4.2
бухтадағы сымнан жасалған жыланшық
түрiндегi құрғақ цирконий
2718. Сымнан, өңделген металл парақтардан,  2858   4.1
сызықтардан жасалған спираль
түрiндегi құрғақ цирконий (254
микроннан жұқа, бiрақ 18 микроннан
жұқа емес)
2719. Цирконий гидридi                      1437   4.1
2720. Цирконий нитраты                      2728   5.1
2721. Цирконий қалдықтары                   1932   4.2
2722. Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%     0236   1
құрғақ немесе ылғалданған цирконий
пикраматы
2723. Судың салмақтық үлесi кемiнде 20%     1517   4.1
ылғалданған цирконий пикраматы
2724. Цирконий тетрахлоридi                 2503   8
2725. Цинк шлагi                            1435   4.3

2726. Шнур детонирующий в металличес-
кой оболочке                       0102     1
0290     1
2727. Шнур детонирующий гибкий           0065     1
0289     1
2728. Шнур детонирующий слабого
действия в металлической
оболочке                           0104     1
2729. Шнур огнепроводный                 0066     1
2730. Шнур огнепроводный безопасный      0105     1
2731. Щелок, см.                         1823     8
2732. Щелочная едкая аккумуляторная
жидкость, см.                      2797     8
2733. Щелочная жидкость едкая, н.у.к.    1719     8
2734. Щелочноземельных металлов сплав,
н.у.к.                             1393    4.3
2735. Щелочных металлов сплав жидкий,
н.у.к.                             1421    4.3
2736. Экстракты ароматические жидкие     1169     3
2737. Экстракты ароматные жидкие         1197     3
2738. Электролит (кислота или щелочь)    2796     8
для батарей, см.                   2797     8
2739. Элементы, содержащие натрий        3292    4.3
2740. Элементы цепи взрывания, н.у.к.    0382     1
0383     1
0384     1
0461     1
2741. Эпибромгидрин                      2258    6.1
2742. Эпихлоргидрин                      2023    6.1
2743. 1,2-эпоксибутан стабилизиро-
ванный, см.                        3022     3
2744. 2,3-эпоксипропаналь-1, см.         2622     3
2745. Эпоксиэтан, см.                    1040     2
2746. 1,2-эпокси-3-этоксипропан          2752     3
2747. Этан охлажденный жидкий            1961     2
2748. Этан                               1035     2
2749. Этанол                             1170     3
2750. Этанола раствор                    1170     3
2751. Этаноламин                         2491     8
2752. Этаноламина раствор                2491     8
2753. Этантиол, см.                      2363     3
2754. Этилакрилат стабилизированный      1917     3
2755. Этиламилкетон                      2271     3
2756. Этиламин                           1036     2
2757. Этиламина водный раствор с
массовой долей этиламина не
менее 50%, но не более 70%         2270     3
2758. 2-этиланилин                       2273    6.1
2759. N-этиланилин                       2272    6.1
2760. Этилацетат                         1173     3
2761. Этилацетилен стабилзированный      2452     2
2762. N-этил-n-бензиланилин
2763. N-этилбензилтолуидины жидкие       2753    6.1
2764. N-этилбензилтолуидины твердые      2753    6.1
2765. Этилбензол                         1175     3
2766. Этилборат                          1176     3
2767. Этилбромацетат                     1603    6.1
2768. Этилбромид                         1891    6.1

2726. Металл қабықтағы детонацияланатын     0102   1
бау                                   0290   1
2727. Иiлгiш детонацияланатын бау           0065   1
0289   1
2728. Металл қабықтағы әлсiз                0104   1
детонацияланатын бау
2729. От өткiзгiш жiп                       0066   1
2730. Қауiпсiз от өткiзгіш жiп              0105   1
2731. Щелок, см.                            1823   8
2732. Сiлтiлiк күйдiргiш аккумулятор        2797   8
сұйықтығы, см.
2733. Күйдiргiш сiлтiлiк сұйықтық, н.к.     1719   8
2734. Сiлтiтопырақтық металдар қорытпасы,   1393   4.3
н.к.
2735. Сұйық сiлтiлiк металдар қорытпасы,    1421   4.3
н.к.
2736. Сұйық хош иiстi экстракттар           1169   3
2737. Сұйық хош иiстi экстракттар           1197   3
2738. Батареяларға арналған электролит      2796   8
(қышқыл немесе сiлтi), см.            2797   8
2739. Құрамында натрий бар элементтер       3292   4.3
2740. Жарылу тiзбегi элементтерi, н.к.      0382   1
0383   1
0384   1
0461   1
2741. Эпибромгидрин                         2258   6.1
2742. Эпихлоргидрин                         2023   6.1
2743. Тұрақталған 1,2-эпоксибутан, см.      3022   3
2744. 2,3-эпоксипропаналь- 1, см.           2622   3
2745. Эпоксиэтан, см.                       1040   2
2746. 1, 2-эпокси-3-этоксипропан            2752   3
2747. Сұйық суытылған этан                  1961   2
2748. Этан                                  1035   2
2749. Этанол                                1170   3
2750. Этанол ерiтiндiсi                     1170   3
2751. Этаноламин                            2491   8
2752. Этаноламин ерiтiндiсi                 2491   8
2753. Этантиол, см.                         2363   3
2754. Тұрақталған этилакрилат               1917   3
2755. Этиламилкетон                         2271   3
2756. Этиламин                              1036   2
2757. Этиламиннiң салмақтық үлесi кемiнде   2270   3
50%, бiрақ 70%-дан артық емес
этиламиннiң судағы ерiтiндiсi
2758. 2-этиланилин                          2273   6.1
2759. N-этиланилин                          2272   6.1
2760. Этилацетат                            1173   3
2761. Тұрақталған этилацетилен              2452   2
2762. N-этил-п-бензиланилин
2763. Сұйық N -этилбензилтолуидиндер        2753   6.1
2764. Қатты N -этилбензилтолуидиндер        2753   6.1
2765. Этилбензол                            1175   3
2766. Этилборат                             1176   3
2767. Этилбромацетат                        1603   6.1
2768. Этилбромид                            1891   6.1

2769. 2-этилбутанол                      2275     3
2770. 2-этилбутилацетат, см.             1177     3
2771. Этилбутилацетат                    1177     3
2772. 2-этилбутиральдегид                1178     3
2773. Этилбутират                        1180     3
2774. 2-этилгексиламин                   2276     3
2775. 2-этилгексилхлорформиат            2748    6.1
2776. Этилдихлорарсин                    1892    6.1
2777. Этилдихлорсилан                    1183    4.3
2778. Этилена, ацетилена и пропилена
смесь охлажденная жидкая,
содержащая не менее 71,5
этилена, не более 22,5%
ацетилена, не более 6% пропилена   3138     2
2779. Этилен охлажденный жидкий          1038     2
2780. Этилен сжатый                      1962     2
2781. Этилена оксид                      1040     2
2782. Этилена оксид с азота при общем
давлении до 1 мпа (10бар) при
температуре 50 о С                   1040     2
2783. Этилена оксида и дихлордифтор-
метана смесь, содержащая не
более 12,5% этилена оксида         3070     2
2784. Этилена оксида и пентафторэтана
смесь, содержащая не более 7,9%
этилена оксида                     3298     2
2785. Этилена оксида и пропилена
оксида смесь, содержащая не
более 30% этилена оксида           2983     3
2786. Этилена оксида и тетрафторэтана
смесь, содержащая не более 5,6%
этилена оксида                     3299     2
2787. Этилена оксида и углерода
диоксида смесь, содержащая
более 87% этилена оксида           3300     2
2788. Этилена оксида и углерода
диоксида смесь, содержащая более
9%, но не более 87% этилена
оксида                             1041     2
2789. Этилена оксида и углерода
диоксида смесь, содержащая не
более 9% этилена оксида            1952     2
2790. Этилена оксида и хлортетраф-
торэтана смесь, содержащая не
более 8,8% этилена оксида          3297     2
2791. Этилендиамин                       1604     8
2792. Этилендибромид                     1605    6.1
2793. Этилендибромида и метилбромида
смесь жидкая, см.                  1647    6.1
2794. Этилендихлорид                     1184     3
2795. Этиленимин стабилизированный       1185    6.1
2796. Этиленхлоргидрин                   1135    6.1
2797. Этилиленхлорид, см.                2362     3
2798. Этилизобутират                     2385     3
2799. Этилизоционат                      2481     3
2800. Этилкротонат                       1862     3
2801. Этиллактат                         1192     3
2802. Этилмеркаптан                      2363     3
2803. Этилметакрилат                     2277     3
2804. Этилметилкетон                     1193     3

2769. 2-этилбутанол                         2275   3
2770. 2-этилбутилацетат, см.                1177   3
2771. Этилбутилацетат                       1177   3
2772. 2-этилбутиральдегид                   1178   3
2773. Этилбутират                           1180   3
2774. 2-этилгексиламин                      2276   3
2775. 2-этилгексилхлорформиат               2748   6.1
2776. Этилдихлорарсин                       1892   6.1
2777. Этилдиклорсилан                       1183   4.3
2778. Құрамында кемiнде 71,5% этилен,       3138   2
кемiнде 22,5% ацетилен, кемiнде 6%
пропилен бар сұйық суытылған этилен,
ацетилен және пропилен қоспасы
2779. Сұйық суытылған этилен                1038   2
2780. Сығымдалған этилен                    1962   2
2781. Этилен оксидi                         1040   2
2782. 1 мпа (10бар)-ға дейiнгi жалпы         1040   2
қысымдағы, 50 о С температурадағы
азотпен этилен оксидi
2783. Құрамында 12,5% этилен оксиді бар     3070   2
этилен оксидi мен
дихлордифторметан қоспасы
2784. Құрамында кемiнде 7,9% этилен         3298   2
оксидi бар этилен оксидi мен
пентафторэтанның қоспасы
2785. Құрамында кемiнде 30% этилен оксидi   2983   3
бар этилен оксидi мен пропилен
оксидiнiң қоспасы
2786. Құрамында кемiнде 5,6% этилен оксидi  3299   2
бар этилен оксидi мен
тетрафторэтанның қоспасы
2787. Құрамында 87%-дан артық этилен        3300   2
оксидi бар этилен оксидi мен
көмiртегi диоксидiнiң қоспасы
2788. Құрамында этилен оксидi 9%-дан        1041   2
артық, бiрақ кемiнде 87% этилен
оксидi мен көмiртегi
диоксидiнiң қоспасы
2789. Құрамында этилен оксидi кемiнде       1952   2
9% этилен оксидi мен көмiртегi
диоксидiнiң қоспасы
2790. Құрамында кемiнде 8,8% этилен оксидi  3297   2
бар этилен оксидi мен
хлортетрафторэтанның
2791. Этилендиамин                          1604   8
2792. Этилендибромид                        1605   6.1
2793. Сұйық этилендибромид пен              1647   6.1
метилбромидтiң қоспасы
2794. Этилендихлорид                        1184   3
2795. Тұрақтанған этиленимин                1185   6.1
2796. Этиленхлоргидрин                      1135   6.1
2797. Этилиленхлорид, см.                   2362   3
2798. Этилизобутират                        2385   3
2799. Этилизоционат                         2481   3
2800. Этилкротонат                          1862   3
2801. Этиллактат                            1192   3
2802. Этилмеркаптан                         2363   3
2803. Этилметакрилат                        2277   3
2804. Этилметилкетон                        1193   3

2851. Эфиризопропиловый, см.             1159     3
2852. Эфир метил-трет-бутиловый          2398     3
2853. Эфир метилпропиловый               2612     3
2854. Эфир метилхлорметиловый            1239    6.1
2855. Эфир метилэтиловый, см.            1039     2
2856. Эфир монометиловый Этиленгликоля   1188     3
2857. Эфир монометиловый этиленгликоля
и кислоты уксусной                 1189     3
2858. Эфир моноэтиловый этиленгликоля    1171     3
2859. Эфир моноэтиловый этиленгликоля
и кислоты уксусной                 1172     3
2860. Эфир перфтор (метилвиниловый)      3153     2
2861. Эфир перфтор (этилвиниловый)       3154     2
2862. Эфир петролейный, см.              1268     3
2863. Эфир хлордиметиловый, см.          1239    6.1
2864. Эфир хлорметилметиловый, см.       1239    6.1
2865. Эфир хлорметилэтиловый             2354     3
2866. Эфир 2,3-эпоксипропилэтиловый,
см.                                2752     3
2867. Эфир этилбутиловый                 1179     3
2868. Эфир этилметиловый                 1039     2
2869. Эфир этиловый, см.                 1155     3
2870. Эфир этилпропиловый                2615     3
2871. Эфиры, н.у.к.                      3271     3
2872. Эфиры бутиловые, см.               1149     3
2873. Эфиры дибутиловые                  1149     3
2874. Эфиры сложные, н.у.к.              3272     3
-------------------------------------------------------------------
Примечания.
Н.у.к. - не указанные конкретно.
см. - синоним.
Независимо от наличия дополнительного (ных) вида (ов) к опасным отнесены: взрывчатые материалы - к классу 1, газы - к классу 2, саморазлагающиеся и увлажненные взрывчатые вещества - к подклассу 4.1, пирофорные вещества - к подклассу 4.2, органические перекиси (пероксиды) - к подклассу 5.2, инфекционные вещества - к подклассу 6.2, радиоактивные материалы и газы - к классу 7.
Опасные грузы, характеризующиеся одним видом опасности в каждом подклассе, относятся к категории "без дополнительных видов опасности".

2851. Изопропил эфирi, см.                  1159   3
2852. Метил-трет-бутил эфирi                2398   3
2853. Метилпропил эфирi                     2612   3
2854. Метилхлорметил эфирi                  1239   6.1
2855. Метилэтил эфирi, см.                  1039   2
2856. Этиленгликоль монометил эфирi         1188   3
2857. Этиленгликоль және сiрке қышқылының   1189   3
монометил эфирi
2858. Этиленгликольдiң моноэтил эфирi       1171   3
2859. Этиленгликоль және сiрке қышқылының   1172   3
моноэтил эфирi
2860. Перфтор(метилвинил) эфирi             3153   2
2861. Перфтор(этилвинил) эфирi              3154   2
2862. Петролей эфирi, см.                   1268   3
2863. Хлордиметил эфирi, см.                1239   6.1
2864. Хлорметилметил эфирi, см.             1239   6.1
2865. Хлорметилэтил эфирi                   2354   3
2866. 2,3-эпоксипропилэтил эфирi, см.       2752   3
2867. Этилбутил эфирi                       1179   3
2868. Этилметил эфирi                       1039   2
2869. Этил эфирi, см.                       1155   3
2870. Этилпропил эфирi                      2615   3
2871. Эфирлер, н.к.                         3271   3
2872. Бутил эфирлерi, см.                   1149   3
2873. Дибутил эфирi                         1149   3
2874. Күрделi эфирлер                       3272   3
___________________________________________________________________
Ескертулер:
н.к. - нақты көрсетiлмеген; см. - синоним.
Қосымша түр(лер)iнiң болуына қарамастан қауiптiлiктiң: жарылғыш материалдар - 1-сыныпқа; газдар - 2-сыныпқа, өздігінен бүлiнетiн және ылғалданған жарылғыш заттар - 4.1 кiшi сыныбына; пирофорлық заттар - 4.2 кiшi сыныбына, органикалық перекистер (пероксидтер) - 5.2 кiшi сыныбына, инфекциялық заттар - 6.2 кiшi сыныбына, радиоактивтi материалдар мен газдар - 7-сыныбына жатқызылады.
Әрбiр кiшi сыныптағы қауiптiң бiр түрiмен сипатталатын қауiптi жүктер "қауiптiлiктiң қосымша түрлерiнсiз" санатына жатады.