О введении единого национального тестирования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2004 года N 317
В целях повышения качества образования и эффективности государственного контроля за образовательной деятельностью организаций образования Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства образования и науки Республики Казахстан о введении единого национального тестирования, обеспечивающего совмещение итоговой государственной аттестации выпускников организаций среднего общего образования и приемных экзаменов в средние профессиональные (далее - колледжи) и высшие профессиональные (далее - вузы) учебные заведения в пределах расходов республиканского бюджета на 2004 год.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) обеспечить в 2004 году переход на единое национальное тестирование, предусматривающее проведение итоговой государственной аттестации выпускников организаций среднего общего образования и учет ее результатов при проведении конкурсного отбора для поступления в колледжи и вузы;
2) утвердить правила организации и проведения единого национального тестирования;
3) принять необходимые нормативные правовые акты, в целях обеспечения реализации процедуры единого национального тестирования;
4) совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы принять меры по созданию пунктов проведения единого национального тестирования;
5) совместно с Министерством информации Республики Казахстан принять меры для широкого освещения в средствах массовой информации вопросов организации и проведения единого национального тестирования.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность учащихся по пути следования их в пункты тестирования и обратно, а также хранение и транспортировку экзаменационных материалов для проведения единого национального тестирования.
4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность и конфиденциальность доставки экзаменационных материалов для проведения единого национального тестирования.
5. Акимам областей, городов Астаны, Алматы оказать содействие в организации проведения единого национального тестирования.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Ұлттық бiрыңғай тестiлеуді енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 13 наурыздағы N 317 қаулысы
Бiлiм берудiң сапасын және білiм беру ұйымдарының бiлiм беру қызметiн мемлекеттiк бақылаудың тиiмділiгін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң жалпы орта бiлiм беру ұйымдарының бiтiрушiлерiн қорытынды мемлекеттiк аттестаттау мен орта кәсiптiк (бұдан әрi - колледждер) және жоғары кәсiптiк (бұдан әрi - ЖОО) оқу орындарына қабылдау емтихандарын бiрiктiрудi қамтамасыз ететiн ұлттық бiрыңғай тестілеудi енгiзу туралы ұсынысы 2004 жылға арналған республикалық бюджет шығыстары шегiнде қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) 2004 жылы жалпы орта бiлiм беру ұйымдарының бiтiрушiлерiн қорытынды мемлекеттiк аттестаттауды және колледждер мен ЖОО-ға түсу үшiн конкурстық iрiктеу өткiзу кезiнде оның нәтижелерiн есепке алуды көздейтiн ұлттық бiрыңғай тестiлеуге көшудi қамтамасыз етсiн;
2) ұлттық бiрыңғай тестiлеудi ұйымдастыру мен өткiзу ережесiн бекiтсiн;
3) ұлттық бiрыңғай тестiлеу рәсiмiн iске асыруды қамтамасыз ету мақсатында қажеттi нормативтік құқықтық кесiмдердi қабылдасын;
4) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, ұлттық бiрыңғай тестiлеудi өткiзу пункттерiн құру жөнiнде шаралар қабылдасын;
5) Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгiмен бiрлесiп, ұлттық бiрыңғай тестiлеудi ұйымдастыру әрi өткiзу мәселелерiн бұқаралық ақпарат құралдарында кеңiнен жария ету үшiн шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi оқушылардың тестiлеу пункттерiне бару және қайту жолдарындағы қауiпсiздiгiн, сондай-ақ ұлттық бiрыңғай тестiлеудi өткiзуге арналған емтихандық материалдардың сақталуы мен тасымалдануын қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша) ұлттық бiрыңғай тестiлеудi өткiзуге арналған емтихандық материалдарды жеткiзудiң қауiпсiздiгi мен құпиялылығын қамтамасыз етсiн.
5. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкiмдерi ұлттық бiрыңғай тестiлеу өткiзудi ұйымдастыруға көмек көрсетсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі