О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О Перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2004 года N 1084
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О Перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Указ
Президента Республики Казахстан О Перечне водохозяйственных сооружений,
имеющих особое стратегическое значение
В соответствии с пунктом 2 статьи 25  Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от_________2004 года
N ___
Перечень водохозяйственных сооружений,
имеющих особое стратегическое значение
1. Водохозяйственные сооружения (плотины, гидроузлы, другие гидротехнические сооружения), расположенные на следующих водных объектах:
1) Шардаринское водохранилище на реке Сырдарья;
2) Бухтарминское водохранилище на реке Иртыш;
3) Усть-Каменогорское водохранилище на реке Иртыш;
4) Шульбинское водохранилище на реке Иртыш;
5) Вячеславское водохранилище на реке Ишим;
6) Сергеевское водохранилище на реке Ишим;
7) Петропавловское водохранилище на реке Ишим;
8) Капшагайское водохранилище на реке Или;
9) Бартогайское водохранилище на реке Чилик;
10) Селетинское водохранилище на реке Селеты;
11) Кояндинское водохранилище на реке Коянды;
12) Актюбинское водохранилище на реке Илек;
13) Каргалинское водохранилище на реке Каргалы;
14) Саздинское водохранилище на реке Сазды;
15) Уйденинское водохранилище на реке Уйдене;
16) Кандысуское водохранилище на реке Кандысу;
17) Чарское водохранилище на реке Чар;
18) Егинсуское водохранилище на реке Егинсу;
19) Караколское водохранилище на реке Каракол;
20) водохранилище "Алебастра" на реке Уланка;
21) Терс-Ащибулакское водохранилище на реке Терс;
22) Тасоткельское водохранилище на реке Шу;
23) Кировское водохранилище на реке Кушум;
24) Битикское водохранилище на реке Кушум;
25) Донгулюкское водохранилище на реке Кушум;
26) Пятимарское водохранилище на реке Кушум;
27) Сарышаганакское водохранилище на реке Большой Узень;
28) водохранилище "Рыбный Сокрыл" на реке Малый Узень;
29) Казталовское водохранилище-І на реке Малый Узень;
30) Казталовское водохранилище-II на реке Малый Узень;

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарының тiзбесi туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 қазандағы N 1084 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қазақстан Республикасы Президентінiң "Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарының тiзбесi туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы
құрылыстарының тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегi  Су кодексінің 25-бабының 2-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қоса берiлiп отырған Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарының тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2004 жылғы "___" _______
N __ Жарлығымен
бекiтілген
Ерекше стратегиялық маңызы бар
су шаруашылығы құрылыстарының
тiзбесi
1. Мынадай су объектілерiнде орналасқан су шаруашылығы құрылыстары (бөгеттep, су тораптары, басқа гидротехникалық құрылыстар):
1) Сырдария өзенiндегi Шардара су қоймасы;
2) Ертiс өзенiндегi Бұқтырма су қоймасы;
3) Ертiс өзенiндегі Өскемен су қоймасы;
4) Ертiс өзенiндегі Шұлба су қоймасы;
5) Есіл өзенiндегi Вячеслав су қоймасы;
6) Есiл өзенiндегi Сергеев су қоймасы;
7) Есiл өзенiндегi Петропавл су қоймасы;
8) Іле өзенiндегі Қапшағай су қоймасы;
9) Шелек өзенiндегi Бартоғай су қоймасы;
10) Сілеті өзенiндегi Сілетi су қоймасы;
11) Қоянды өзенiндегi Қоянды су қоймасы;
12) Елек өзенiндегi Ақтөбе су қоймасы;
13) Қарғалы өзенiндегi Қарғалы су қоймасы;
14) Сазды өзенiндегi Сазды су қоймасы;
15) Үйдене өзенiндегi Үйдене су қоймасы;
16) Қандысу өзенiндегi Қандысу су қоймасы;
17) Шар өзенiндегi Шар су қоймасы;
18) Егінсу өзенiндегi Егiнсу су қоймасы;
19) Қаракөл өзеніндегi Қаракөл су қоймасы;
20) Ұланқа өзеніндегi "Алебастр" су қоймасы;
21) Терiс өзеніндегі Терiс ащыбұлақ су қоймасы;
22) Шу өзенiндегi Тасөткел су қоймасы;
23) Қошым өзеніндегi Киров су қоймасы;
24) Қошым өзеніндегi Битік су қоймасы;
25) Қошым өзеніндегi Дөңгелек су қоймасы;
26) Қошым өзенiндегi Пятимар су қоймасы;
27) Үлкен Өзен өзеніндегi Сарышығанақ су қоймасы;
28) Кіші Өзен өзенiндегi "Балықты Соқрыл" су қоймасы;
29) Кiшi Өзен өзенiндегi I Казталов су қоймасы;
30) Кiшi Өзен өзенiндегi II Казталов су қоймасы;

31) Чаганское водохранилище на реке Чаган;
32) Жартасское водохранилище на реке Шерубай-Нура;
33) Шокайское водохранилище на реке Шокай;
34) Интумакское водохранилище на реке Нура;
35) Федоровское водохранилище на реке Сокыр;
36) Ишимское водохранилище на реке Ишим;
37) Ащисуское водохранилище на реке Ащису;
38) Актастинское водохранилище на реке Актасты;
39) Жездинское водохранилище на реке Жезды;
40) Верхне-Тобольское водохранилище на реке Тобол;
41) Каратомарское водохранилище на реке Тобол;
42) Кызыл-Жарское водохранилище на реке Тобол;
43) Сергеевское водохранилище на реке Тобол;
44) Амангельдинское водохранилище на реке Тобол;
45) Бадамское водохранилище на реке Бадам;
46) водохранилище Тогуз на реке Тогуз;
47) Капшагайское водохранилище на реке Шаян;
48) Бугуньское водохранилище на реке Бугунь;
49) Сасык-Булакское водохранилище на реке Жанакорган;
50) Кошкурганское водохранилище на реке Карашик;
51) Шертское водохранилище на реке Шерт;
52) водохранилище Баба-Ата на реке Баба-Ата;
53) водохранилище Таушага на роднике Улкен-Шага;
54) водохранилище Таскенсай на реке Алмалы;
55) водохранилище Шукурой на реке Улкен-Каракус;
56) водохранилище Акылбек-Сай на реке Келес;
57) водохранилище Уштобе на реке Уштобе.
2. Следующие водохозяйственные сооружения:
1) Кызылординский гидроузел на реке Сырдарья;
2) Казалинский гидроузел на реке Сырдарья;
3) гидроузел "Айтек" на реке Сырдарья;
4) гидроузел "Аклак" на реке Сырдарья;
5) Шелекский гидроузел на реке Шелек;
6) Преображенский гидроузел на реке Нура;
7) Ералиевский гидроузел на реке Уил;
8) Таласский гидроузел на реке Талас;
9) Темирбекский гидроузел на реке Талас;
10) Жеимбетский гидроузел на реке Талас;
11) Уюкский гидроузел на реке Талас;
12) Ассинский гидроузел на реке Аса;
13) Фурмановский гидроузел на реке Шу;
14) Меркенский гидроузел на реке Меркенка с подпитывающим трактом;
15) Аспаринский гидроузел на реке Аспара с подпитывающим трактом;
16) Аксайский гидроузел на реке Аксай;
17) Коксайский гидроузел на реке Коксай;
18) Кушумский гидроузел на протоке Чаган;
19) Варфоломеевский гидроузел на реке Малый Узень;
20) Мамаевский гидроузел на реке Малый Узень;
21) Караспанский гидроузел на реке Арысь;
22) Тасоткельская плотина на реке Шу;
23) Аккольская плотина на озере Акколь;
24) водоподъемная плотина Северного Аральского моря;
25) водоподъемная плотина на реке Белая;
26) головные сооружения Урало-Кушумской оросительно-обводнительной системы;
27) головное сооружение протоки Караозек реки Сырдарьи;
28) головное сооружение Большого Алматинского канала им. Д.А. Кунаева;

31) Шаған өзенiндегi Шаған су қоймасы;
32) Шерубай-Нұра өзенiндегi Жартас су қоймасы;
33) Шоқай өзенiндегi Шоқай су қоймасы;
34) Нұра өзенiндегi Ынтымақ су қоймасы;
35) Соқыр өзенiндегi Федоров су қоймасы;
36) Есіл өзенiндегi Есiл су қоймасы;
37) Ащысу өзенiндегi Ащысу су қоймасы;
38) Ақтасты өзенiндегi Ақтасты су қоймасы;
39) Жездi өзенiндегi Жездi су қоймасы;
40) Тобыл өзенiндегі Жоғарғы Тобыл су қоймасы;
41) Тобыл өзенiндегi Қаратомар су қоймасы;
42) Тобыл өзенiндегi Қызылжар су қоймасы;
43) Тобыл өзенiндегі Сергеев су қоймасы;
44) Тобыл өзенiндегi Амангелдi су қоймасы;
45) Бадам өзенiндегi Бадам су қоймасы;
46) Тоғыз өзенiндегi Тоғыз су қоймасы;
47) Шаян өзенiндегi Қапшағай су қоймасы;
48) Бөген өзенiндегi Бөген су қоймасы;
49) Жаңақорған өзенiндегi Сасықбұлақ су қоймасы;
50) Қарашық өзенiндегі Қосқорған су қоймасы;
51) Шерт өзенiндегi Шерт су қоймасы;
52) Бабаата өзенiндегi Бабаата су қоймасы;
53) Үлкен шаға бұлағындағы Таушаға су қоймасы;
54) Алмалы өзенiндегi Таскенсай су қоймасы;
55) Үлкен қарақұс өзенiндегi Шүкiрой су қоймасы;
56) Келес өзенiндегi Ақылбексай су қоймасы;
57) Үштөбе өзенiндегi Үштөбе су қоймасы.
2. Мынадай су шаруашылығы құрылыстары:
1) Сырдария өзенiндегi Қызылорда су торабы;
2) Сырдария өзенiндегi Қазалы су торабы;
3) Сырдария өзенiндегi "Әйтек" су торабы;
4) Сырдария өзенiндегi "Ақлақ" су торабы;
5) Шелек өзенiндегi Шелек су торабы;
6) Нұра өзенiндегi Преображенский су торабы;
7) Ойыл өзенiндегi Ералы су торабы;
8) Талас өзенiндегі Талас су торабы;
9) Талас өзенiндегi Темiрбек су торабы;
10) Талас өзенiндегi Жейiмбет су торабы;
11) Талас өзенiндегi Ойық су торабы;
12) Аса өзенiндегi Аса су торабы;
13) Шу өзеніндегі Фурманов су торабы;
14) Мерке өзенiндегі қосымша су беретiн трактісi бар Мерке су торабы;
15) Аспара өзенiндегi қосымша су беретін трактiсi бар Аспара су торабы;
16) Ақсай өзенiндегі Ақсай су торабы;
17) Көксай өзенiндегі Көксай су торабы;
18) Шаған тармағындағы Қошым су торабы;
19) Кiшi-Өзен өзенiндегi Варфоломеев су торабы;
20) Кiші-Өзен өзенiндегі Мамай су торабы;
21) Арыс өзенiндегi Қараспан су торабы;
22) Шу өзенiндегі Тасөткел бөгеті;
23) Ақкөл көлiндегі Ақкөл бөгетi;
24) Солтүстік Арал теңiзiнiң су көтеру бөгеті;
25) Белая өзенiндегі су көтеру бөгетi;
26) Орал-Қошым суару-суландыру жүйесінің бас құрылыстары;
27) Сырдария өзенiнiң Қараозек тармағының бас құрылысы;
28) Д.А. Қонаев атындағы Үлкен Алматы каналының бас құрылысы;

29) гидротехнические сооружения канала им. К.И. Сатпаева.
3. Водохозяйственные сооружения (водозаборные сооружения, насосные станции, водопроводные очистные сооружения), обеспечивающие водоснабжение следующих городов:
1) Астана;
2) Алматы;
3) Актау;
4) Актюбинск;
5) Атырау;
6) Караганда;
7) Кокшетау;
8) Костанай;
9) Кызылорда;
10) Павлодар;
11) Петропавловск;
12) Талдыкорган;
13) Тараз;
14) Уральск;
15) Усть-Каменогорск;
16) Шымкент;
17) Семипалатинск;
18) Туркестан;
19) Темиртау;
20) Экибастуз;
21) Рудный;
22) Жезказган;
23) Кентау;
24) Балхаш;
25) Жанаозен;
26) Сатпаев;
27) Аксу;
28) Риддер;
29) Арысь
30) Степногорск;
31) Шахтинск;
32) Сарань;
33) Капчагай;
34) Аркалык;
35) Лисаковск;
36) Приозерск.

29) Қ.И. Сәтпаев атындағы каналдың гидротехникалық құрылыстары.
3. Мынадай қалаларды сумен жабдықтауды қамтамасыз ететiн су шаруашылығы құрылыстары (cу жинағы құрылыстары, сорғы станциялары, тазартқыш су құбыры құрылыстары):
1) Астана;
2) Алматы;
3) Ақтау;
4) Ақтөбе;
5) Атырау;
6) Қарағанды;
7) Көкшетау;
8) Қостанай;
9) Қызылорда;
10) Павлодар;
11) Петропавловск;
12) Талдықорған;
13) Тараз;
14) Орал;
15) Өскемен;
16) Шымкент;
17) Семей;
18) Түркiстан;
19) Темiртау;
20) Екiбастұз;
21) Рудный;
22) Жезқазған;
23) Кентау;
24) Балхаш;
25) Жаңаөзен;
26) Сәтпаев;
27) Ақсу;
28) Риддер;
29) Арыс;
30) Степногорск;
31) Шахтинск;
32) Саран;
33) Қапшағай;
34) Арқалық;
35) Лисаковск;
36) Приозерск.