Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве образования и науки Республики Казахстан;
2) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию);
2-1) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию);
3) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.07.2011 № 778; от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
2. Исключен постановлением Правительства РК от 22.10.2007 N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
3. Реорганизовать:
1) Высший аттестационный комитет Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в Комитет по надзору и аттестации в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан с передачей ему контрольно-надзорных и регулирующих функций министерства;
2) Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан путем преобразования в Аэрокосмический комитет Министерства образования и науки Республики Казахстан.
4. (исключен постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления):
1) <*>
2) (исключен постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438)
3) (исключен постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438)
5. (исключен постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
6. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 147), 148), 149), 150), 151) и 152) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".

Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1111 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесін одан әрі жетiлдiру жөніндегі шаралар туралы" 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі туралы ереже;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 236 қаулысымен;
2-1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 236 қаулысымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.07.07 № 778; 13.03.2013 N 236 қаулыларымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң Жоғары аттестаттау комитетi Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң Бiлiм және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитетiне, оған министрлiктiң бақылау-қадағалау және реттеу функцияларын бере отырып, қайта құру жолымен;
2) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінiң Аэроғарыш комитетi Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетi болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 № 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 № 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 147), 148), 149), 150), 151) және 152) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 19.03.2019 № 131.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Положение
о Министерстве образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Министерство образования и науки Республики Казахстан является государственным органом, осуществляющим руководство в сферах образования, науки, защиты прав детей и развития языков.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Министерство образования и науки Республики Казахстан имеет ведомства:
1) Комитет по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан;
2) Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) Комитет по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
5) Комитет дошкольного и среднего образования Министерства образования и науки Республики Казахстан;
6) Комитет языковой политики Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2); от 23.10.2019 № 789; от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Министерство образования и науки Республики Казахстан осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Министерство образования и науки Республики Казахстан является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 19.03.2019 № 131 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 236 қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі білім, ғылым, балалардың құқықтарын қорғау және тілдерді дамыту салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті;
3) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті;
4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2004 № 1001 қаулысымен.
5) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті;
6) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Тіл саясаты комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.09.2004 № 1001; 23.10.2019 № 789; 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Министерство образования и науки Республики Казахстан вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство образования и науки Республики Казахстан имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство образования и науки Республики Казахстан по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства образования и науки Республики Казахстан и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства образования и науки Республики Казахстан утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 010000, город Астана, Левый берег реки Ишим, улица Мәнгілік Ел, дом № 8.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Министерство образования и науки Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства образования и науки Республики Казахстан.
12. Финансирование деятельности Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществляется из республиканского бюджета (сметы расходов).
13. Министерству образования и науки Республики Казахстан запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Если Министерству образования и науки Республики Казахстан законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Миссия Министерства образования и науки Республики Казахстан – развитие интеллектуального потенциала нации, формирование и реализация государственной политики в области образования и науки, развития языков, обеспечивающей конкурентоспособность и устойчивый социально-экономический рост.

5. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілетті берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл өзенінің сол жағалауы, Мәңгілік Ел көшесі, № 8 үй.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен (шығыстар сметасынан) жүзеге асырылады.
13. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне кәсіпкерлік субъектілерімен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің миссиясы – ұлттың зияткерлік әлеуетін дамыту, бәсекеге қабілеттілікті және орнықты әлеуметтік-экономикалық өсуді қамтамасыз ететін білім және ғылым, тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру.

Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021).
15. Задачи:
1) формирование единой государственной политики в области образования, развития языков, научной и научно-технической деятельности;
2) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
3) создание необходимых условий для получения образования;
4) совершенствование организации научных исследований и повышение их конкурентоспособности;
5) обеспечение охраны прав и законных интересов детей.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.10.2016 № 594; от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021).
16. Функции:
функции центрального аппарата:
1) обеспечение соблюдения конституционных прав и свобод граждан в области образования;
1-1) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области образования;
2) осуществление управления качеством образования, методическое и методологическое обеспечение качества предоставляемых организациями образования образовательных услуг;
2-1) разработка и утверждение государственных общеобязательных стандартов образования всех уровней образования;
2-2) разработка и утверждение типовых учебных программ цикла общеобразовательных дисциплин для организаций высшего и (или) послевузовского образования;
3) реализация государственной молодежной политики;
4) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
5) осуществление международного сотрудничества в сфере науки, обеспечение развития международного сотрудничества в сфере предоставления специальных социальных услуг;
5-1) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
5-2) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
5-3) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
5-4) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
5-5) осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам образования;
5-6) осуществление формирования и реализации государственного социального заказа по вопросам образования;
5-7) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
6) разработка различных программ по реализации основных прав ребенка;
6-1) реализация государственной политики в области защиты прав ребенка;
7) проведение переговоров с иностранными партнерами и подписание в пределах своей компетенции международных договоров (соглашений) и программ в области образования, а также научной деятельности; установление правил организации международного сотрудничества, осуществляемого организациями образования, и координация этой работы;

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
15. Міндеттері:
1) білім, тілдерді дамыту, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
3) білім алу үшін қажетті жағдайлар жасау;
4) ғылыми зерттеулер ұйымдастыруды жетілдіру және олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру;
5) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594; 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
16. Функциялары:
орталық аппараттың функциялары:
1) білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауды қамтамасыз ету;
1-1) білім беру саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
2) білім беру сапасын басқаруды жүзеге асыру, білім беру ұйымдары ұсынатын білім беру қызметтерінің сапасын әдістемелік және әдіснамалық қамтамасыз ету;
2-1) білім берудің барлық деңгейлерінің мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарын әзірлеу және бекіту;
2-2) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары үшін жалпы білім беру пәндері циклінің үлгілік оқу бағдарламаларын әзірлеу және бекіту;
3) мемлекеттік жастар саясатын іске асыру;
4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
5) ғылым саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамытуды қамтамасыз ету;
5-1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
5-2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
5-3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
5-4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
5-5) білім беру мәселелері бойынша жастар ұйымдарымен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру;
5-6) білім беру мәселелері бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыру;
5-7) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
6) баланың негізгі құқықтарын іске асыру жөніндегі әртүрлі бағдарламаларды әзірлеу;
6-1) баланың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
7) білім беру, сондай-ақ ғылыми қызмет саласында шетелдік әріптестермен келіссөздер жүргізу және өз құзыреті шегінде халықаралық шарттар (келісімдер) мен бағдарламаларға қол қою; білім беру ұйымдары жүзеге асыратын халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастыру қағидаларын белгілеу және осы жұмысты үйлестіру;

8) установление требований и порядка признания аккредитационных органов, в том числе зарубежных;
9) разработка и утверждение типовых учебных планов и типовых учебных программ уровней образования, за исключением уровней высшего и послевузовского образования, а также типовых учебных программ и типовых учебных планов медицинских и фармацевтических учебных заведений;
9-1) согласование с уполномоченным органом в сфере уголовно-исполнительной деятельности правил организации получения начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального образования осужденными к лишению свободы;
9-2) утверждение программы нравственно-духовного образования "Самопознание";
10) исключен постановлением Правительства РК от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
11) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
12) реализация единой государственной политики в области образования, осуществление межотраслевой координации, разработка и реализация международных программ в области образования и науки;
13) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14) обеспечение объективной информацией общество и государство о состоянии системы образования и эффективности ее деятельности путем подготовки и опубликования ежегодного национального доклада о состоянии развития образования;
14-1) осуществление образовательного мониторинга и информационного обеспечения системы управления образованием, утверждение правил организации и функционирования единой информационной системы образования;
14-2) разработка и утверждение правил проведения мониторинга по итогам приема обучающихся в организации высшего и (или) послевузовского образования по образовательным программам;
14-3) осуществление мониторинга научной и (или) научно-технической деятельности и информационное обеспечение системы управления наукой, утверждение правил организации и функционирования объектов информатизации в области науки;
15) утверждение типовых учебных планов и образовательных программ детских музыкальных школ, детских художественных школ и детских школ искусств;
16) разработка и утверждение типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;

8) аккредиттеу органдарын, оның ішінде шетелдік аккредиттеу органдарын тану талаптарын және тәртібін белгілеу;
9) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру деңгейлерін, сондай-ақ медициналық және фармацевтикалық оқу орындарының үлгілік оқу бағдарламалары мен үлгілік оқу жоспарларын қоспағанда, білім беру деңгейлерінің үлгілік оқу жоспарлары мен үлгілік оқу бағдарламаларын әзірлеу және бекіту;
9-1) бас бостандығынан айыруға сотталғандардың бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім алуын ұйымдастыру қағидаларын қылмыстық-атқару қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісу;
9-2) "Өзін-өзі тану" адамгершілік-рухани білім беру бағдарламасын бекіту;
10) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
12) білім беру саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру, салааралық үйлестіруді жүзеге асыру, білім беру және ғылым саласындағы халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
13) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14) білім беруді дамытудың жай-күйі туралы жыл сайынғы ұлттық баяндаманы әзірлеу және жариялау арқылы қоғам мен мемлекетті білім беру жүйесінің жай-күйі және оның қызметінің тиімділігі туралы нақты ақпаратпен қамтамасыз ету;
14-1) білім беруді басқару жүйесінің білім беру мониторингін және оны ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асыру, білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесін ұйымдастыру және оның жұмыс істеу ережелерін бекіту;
14-2) білім беру бағдарламалары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына білім алушыларды қабылдау қорытындылары бойынша мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
14-3) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметке мониторингті жүзеге асыру және ғылымды басқару жүйесін ақпараттық қамтамасыз ету, ғылым саласындағы ақпараттандыру объектілерін ұйымдастыру және олардың жұмыс істеуі қағидаларын бекіту;
15) балалар музыка мектептерінің, балалар көркемөнер мектептерінің және балалар өнер мектептерінің үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын бекіту;
16) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта білімнің жалпы бiлiм беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;

16-1) разработка и утверждение типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов;
16-2) исключен постановлением Правительства РК от 21.09.2021 № 642;
16-3) разработка и утверждение правил присуждения и размещения государственного образовательного кредита;
16-4) разработка и утверждение правил психолого-педагогического сопровождения в организациях образования;
16-5) разработка и утверждение правил оценки особых образовательных потребностей;
17) разработка и утверждение классификатора специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования во взаимодействии с заинтересованными центральными исполнительными органами, работодателями и другими социальными партнерами;
17-1) разработка и утверждение классификатора направлений подготовки кадров во взаимодействии с заинтересованными центральными исполнительными органами, работодателями и другими социальными партнерами;
17-2) утверждение классификатора научных направлений;
18) определение сроков начала и завершения учебного года в организациях образования, а также сроков проведения итоговой аттестации, обучающихся в организациях среднего образования;
19) исключен постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 789;
20) утверждение норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальных организаций образования;
20-1) организация разработки и утверждение норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, а также специальных организаций образования;
21) разработка и утверждение форм типового договора оказания образовательных услуг для дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, типового договора на проведение профессиональной практики и типового договора о дуальном обучении для организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
22) осуществление руководства и координация проведения учебно-методической и научно-методической работы, утверждение правил организации и осуществления учебно-методической и научно-методической работы в организациях образования, за исключением организаций образования в области культуры, правил организации учебного процесса по кредитной технологии обучения, а также требований к организациям образования по предоставлению дистанционного обучения и правил организации учебного процесса по дистанционному обучению;

16-1) тиісті үлгідегі және түрдегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту
16-2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.09.2021 № 642 қаулысымен;
16-3) мемлекеттік білім беру кредитін беру және орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту
16-4) білім беру ұйымдарында психологиялық-педагогикалық қолдап отыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
16-5) ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
17) мүдделі орталық атқарушы органдармен, жұмыс берушілермен және басқа да әлеуметтік әріптестермен өзара іс-қимыл жасай отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышын әзірлеу және бекіту;
17-1) мүдделі орталық атқарушы органдармен, жұмыс берушілермен және басқа да әлеуметтік әріптестермен өзара іс-қимыл жасай отырып, кадрларды даярлау бағыттарының сыныптауышын әзірлеу және бекіту;
17-2) ғылыми бағыттар сыныптауышын бекіту;
18) білім беру ұйымдарында оқу жылының басталу және аяқталу мерзімдерін, сондай-ақ орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды қорытынды аттестаттаудан өткізу мерзімдерін айқындау;
19) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен.
20) мектепке дейiнгi, орта, техникалық және кәсiптiк, орта білімнен кейінгі бiлiм беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекiту;
20-1) мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсiптiк, орта білімнен кейінгі ұйымдарды, сондай-ақ арнайы бiлiм беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын әзiрлеудi ұйымдастыру және бекіту;
21) мектепке дейінгі ұйымдар, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім беру қызметтерін көрсетудің үлгілік шартының, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін кәсіптік практиканы өткізуге арналған үлгілік шарттың және дуальды оқыту туралы үлгілік шарттың нысандарын әзірлеу және бекіту;
22) оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысқа басшылықты жүзеге асыру және оны жүргізуді үйлестіру, мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарында оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын, оқытудың кредиттік технологиясы бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ қашықтан оқытуды ұсыну бойынша білім беру ұйымдарына қойылатын талаптар мен қашықтан оқыту бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту;

23) разработка и утверждение правил организации деятельности подготовительных отделений организаций высшего и (или) послевузовского образования Республики Казахстан;
24) утверждение правил по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования;
25) утверждение перечня учебников для организаций среднего образования, учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования, в том числе в электронной форме, до утверждения республиканского и местных бюджетов;
25-1) исключен постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 789;
26) исключен постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 789;
27) утверждение правил организации и проведения президентской олимпиады по предметам естественно-математического цикла, республиканских олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, республиканских конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства;
28) утверждение перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований;
29) утверждение уставов подведомственных организаций образования, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан;
30) по согласованию с уполномоченными органами соответствующей отрасли утверждение типовых квалификационных характеристик должностей педагогов, за исключением педагогов, осуществляющих профессиональную деятельность в организациях высшего и (или) послевузовского образования;
31) исключен постановлением Правительства РК от 01.04.2021 № 199;
31-1) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом по труду правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования;
32) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
33) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
34) организация переподготовки и повышения квалификации педагогов;
35) разработка и утверждение отраслевой системы поощрения;
36) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

23) Қазақстан Республикасының жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының даярлық бөлімдерінің қызметін ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
24) орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтарды және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, сынақтан өткізу және мониторинг жүргізу, басып шығару жөніндегі қағидаларды бекіту;
25) республикалық және жергілікті бюджеттер бекітілгенге дейін орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтардың, мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің тізбесін, оның ішінде электрондық нысанда бекіту;
25-1) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен.
26) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен.
27) жаратылыстану-математика циклы пәндері бойынша Президенттік олимпиаданы, жалпы білім беру пәндері бойынша республикалық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылардың республикалық конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту;
28) жалпы білім беру пәндері бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін бекіту;
29) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, ведомстволық бағынысы бiлiм беру ұйымдарының жарғыларын бекiту;
30) тиісті саланың уәкілетті органдарымен келісу бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында кәсіптік қызметті жүзеге асыратын педагогтерді қоспағанда, педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту;
31) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.04.2021 № 199 қаулысымен.
31-1) еңбек жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымынан босату қағидаларын әзірлеу және бекіту;
32) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
33) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
34) педагогтерді қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
35) салалық көтермелеу жүйесін әзірлеу және бекіту;
36) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

37) разработка, утверждение и установление порядка направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности;
38) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
39) разработка и утверждение правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей;
39-1) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
39-2) разработка и утверждение правил обеспечения льготного проезда путем выплаты компенсаций для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего и высшего образования, в период зимних и летних каникул на междугородном железнодорожном и автомобильном транспорте (кроме такси);
39-3) разработка и утверждение правил размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях;
40) утверждение распределения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием;
40-1) разработка и утверждение правил формирования и распределения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием;
40-2) утверждение и размещение государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях;
40-3) разработка и утверждение методики определения размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях;
41) разработка и утверждение типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся для организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования;
42) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
43) разработка и утверждение правил по организации заказа, хранению, учету и выдаче бланков документов государственного образца об образовании и обеспечению ими организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, подведомственных организаций образования, осуществление контроля за их использованием;

37) шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу тәртібін әзірлеу, бекіту және белгілеу;
38) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39) еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының даярлық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
39-1) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
39-2) техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi және жоғары бiлiмнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылар үшін өтемақылар төлеу арқылы қысқы және жазғы каникул кезеңінде қалааралық теміржол және автомобиль (таксиден басқа) көлігінде жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
39-3) студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
40) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді бекіту;
40-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру және бөлу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
40-2) студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты бекіту және орналастыру;
40-3) студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
41) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылауды, оларды аралық және қорытынды аттестаттауды өткізудің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;
42) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43) бiлiм туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжаттардың бланкiлерiне тапсырыс берудi ұйымдастыру, оларды сақтау, есепке алу мен беру және олармен негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта бiлiмнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарын, ведомстволық бағынысты бiлiм беру ұйымдарын қамтамасыз ету жөнiндегi қағидаларды әзiрлеу және бекiту, олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру;

44) утверждение форм документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности;
44-1) утверждение единого базового учебника по каждому предмету для организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального образования;
45) разрабатывает и утверждает правила выдачи разрешения на обучение в форме экстерната в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта, а также образовательные программы высшего образования;
46) разработка и утверждение правил перевода и восстановления обучающихся по типам организаций образования, за исключением организаций высшего и (или) послевузовского образования;
47) разработка и утверждение правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
48) осуществление информационного обеспечения органов управления системой образования;
49) организация разработки и утверждение правил организации и функционирования единой информационной системы образования;
50) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
50-1) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
50-2) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
50-3) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
50-4) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
51) установление перечня типов и видов специальных организаций образования, определение необходимого количества мест в организациях образования для лиц, нуждающихся в специальном образовании;
52) установление обязательных минимальных требований к материально-техническому и учебно-методическому оснащению и обеспечению организаций образования, осуществляющих обучение детей с ограниченными возможностями;
53) определение единых принципов и нормативов специальных условий для получения образования;
54) исключен постановлением Правительства РК от 21.09.2021 № 642;
55) определение методики аттестации обучающихся;
56) координация деятельности уполномоченных органов в области защиты прав детей в деле международного сотрудничества;
56-1) утверждение методики ваучерно-модульной системы повышения квалификации;
57) разработка и утверждение правил проведения единого национального тестирования, комплексного тестирования и мониторинга образовательных достижений, обучающихся;
58) утверждение правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документов об образовании, которые признаются на территории Республики Казахстан;

44) білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептілік құжаттарының нысандарын бекіту;
44-1) бастауыш білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін әрбір пән бойынша бірыңғай базалық оқулықты бекіту;
45) мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, сондай-ақ жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
46) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім алушыларды білім беру ұйымдарының типтері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
47) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
48) білім беру жүйесін басқару органдарын ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
49) бірыңғай ақпараттық білім беру жүйесін ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын әзірлеуді ұйымдастыру және бекіту;
50) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
50-1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
50-2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
50-3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
50-4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
51) арнаулы білім беру ұйымдарының үлгілері мен түрлерінің тізбесін белгілеу, арнаулы білім алуға мұқтаж адамдар үшін білім беру ұйымдарында қажетті орын санын айқындау;
52) мүмкіндігі шектеулі балаларды оқытуды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық және оқу-әдістемелік жарақтандырылуы мен қамтамасыз етілуіне қойылатын ең төменгі міндетті талаптарды белгілеу;
53) білім алу үшін арнайы жағдайлардың бірыңғай қағидаттары мен нормативтерін айқындау;
54) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.09.2021 № 642 қаулысымен;
55) білім алушыларды аттестаттау әдістемесін айқындау;
56) балалар құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органдардың халықаралық ынтымақтастық ісіндегі қызметін үйлестіру;
56-1) біліктілікті арттырудың ваучерлік-модульдік жүйесінің әдістемесін бекіту;
57) ұлттық бірыңғай тестілеуді, кешенді тестілеуді өткізу және білім алушылардың білім жетістіктеріне мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
58) білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту;

59) утверждение типового положения о консультативно-совещательном органе научной организации, включая порядок избрания его членов;
60) утверждение типового положения о диссертационном совете;
60-1) утверждение порядка присуждения степеней;
61) утверждение порядка присвоения ученых званий (ассоциированный профессор (доцент), профессор);
61-1) утверждение квалификационных требований, предъявляемых к образовательной деятельности, и перечня документов, подтверждающих соответствие им;
61-2) утверждение положения о классном руководстве в организациях среднего образования;
61-3) утверждение требований к обязательной школьной форме для организаций среднего образования;
61-4) разработка и утверждение правил отмены занятий в организациях среднего образования, а также в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования, при неблагоприятных погодных метеоусловиях;
61-5) исключен постановлением Правительства РК от 01.04.2021 № 199;
61-6) разработка и утверждение методики прогнозирования потребности организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального образования, в учебниках и учебно-методических комплексах;
61-7) утверждение правил обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами обучающихся и воспитанников государственных организаций образования;
61-8) утверждение правил по формированию, использованию и сохранению фонда библиотек государственных организаций образования;
61-9) разработка и утверждение критериев оценки организаций образования;
61-10) утверждение критериев оценки знаний обучающихся;
61-11) утверждение правил формирования состава участников международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам;
61-12) утверждение правил педагогической этики;
61-13) разработка и утверждение требований к научным изданиям для включения их в перечень изданий, рекомендуемых для публикации результатов научной деятельности;
61-14) утверждение правил организации и проведения курсов повышения квалификации педагогов, а также посткурсового сопровождения деятельности педагога;
61-15) утверждение правил разработки, согласования и утверждения образовательных программ курсов повышения квалификации педагогов;
61-16) утверждение правил обучения в форме экстерната;
61-17) разработка и утверждение правил организации и проведения профессиональной практики и правил определения предприятий (организаций) в качестве баз практики для организаций технического и профессионального, послесреднего образования;

59) мүшелерін сайлау тәртібін қоса алғанда, ғылыми ұйымның консультативтік-кеңесші органы туралы үлгі ережені бекіту;
60) диссертациялық кеңес туралы үлгілік ережені бекіту;
60-1) дәрежелер беру тәртібін бекіту;
61) ғылыми атақтар (қауымдастырылған профессор (доцент), профессор) беру тәртібін бекіту;
61-1) білім беру қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту;
61-2) орта білім беру ұйымдарында сынып жетекшілігі туралы ережені бекіту;
61-3) орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп формасына қойылатын талаптарды бекіту;
61-4) ауа райы қолайсыз метео жағдайларда орта білім беру ұйымдарында, сондай-ақ техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында сабақтарды тоқтату қағидаларын әзірлеу және бекіту;
61-5) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.04.2021 № 199 қаулысымен.
61-6) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының оқулықтарға және оқу-әдістемелік кешендеріне қажеттілігін болжау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
61-7) мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту;
61-8) мемлекеттік білім беру ұйымдарының кітапханалар қорын қалыптастыру, пайдалану және сақтау жөніндегі қағидаларды бекіту;
61-9) білім беру ұйымдарын бағалау өлшем шарттарын әзірлеу және бекіту;
61-10) білім алушылардың білімін бағалау өлшемшарттарын бекіту;
61-11) жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарына (ғылыми жарыстарға) қатысушылар құрамын қалыптастыру қағидаларын бекіту;
61-12) педагогикалық әдеп қағидаларын бекіту;
61-13) ғылыми қызметтің нәтижелерін жариялау үшін ұсынылатын басылымдар тізбесіне қосу үшін ғылыми басылымдарға қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
61-14) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ педагогтің қызметін курстан кейінгі қолдау қағидаларын бекіту;
61-15) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту;
61-16) экстернат нысанында оқыту қағидаларын бекіту;
61-17) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін кәсіптік практиканы ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын және практика базалары ретінде кәсіпорындарды (ұйымдарды) айқындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;

61-18) разработка и утверждение правил организации дуального обучения по согласованию с заинтересованными государственными органами;
61-19) разработка и утверждение правил распределения мест в общежитиях организаций образования;
61-20) утверждение правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования;
61-21) утверждение перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается;
61-22) разработка и утверждение структуры и правил разработки программы развития организации высшего и (или) послевузовского образования;
61-23) разработка и утверждение правил отбора претендентов для участия в стипендиальных программах;
61-24) утверждение перечня типов и видов организаций образования, в которых реализуется подушевое нормативное финансирование;
61-25) утверждение критериев для реорганизации организаций среднего образования, созданных в организационно-правовой форме государственного учреждения, в организационно-правовую форму государственного предприятия на праве хозяйственного ведения;
61-26) утверждение государственного образовательного заказа в республиканских организациях среднего образования;
61-27) утверждение перечня специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, получение которых в формах заочного и вечернего обучения, а также экстерната по специальностям культуры и искусства, физической культуры и спорта допускается;
61-28) разработка и утверждение правил признания результатов обучения, полученных взрослыми через неформальное образование, предоставляемое организациями, внесенными в перечень признанных организаций, предоставляющих неформальное образование;
61-29) разработка и утверждение правил признания организаций, предоставляющих неформальное образование, и формирование перечня признанных организаций, предоставляющих неформальное образование;
62) разработка нормативных правовых актов в области научной и научно-технической деятельности;
63) координация и направление деятельности других заинтересованных уполномоченных органов в области защиты прав ребенка;
63-1) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области защиты прав ребенка;
64) осуществление в установленном порядке финансирования подведомственных организаций за счет бюджетных средств;
65) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
66) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
67) определение особенностей итоговой аттестации обучающихся, освоивших образовательные программы послевузовского образования;

61-18) дуальды оқытуды ұйымдастыру қағидаларын мүдделі мемлекеттік органдармен келісім бойынша әзірлеу және бекіту;
61-19) білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
61-20) мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балаларды орта білім алғанға дейін есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
61-21) экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту;
61-22) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының даму бағдарламасының құрылымын және оны әзірлеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
61-23) стипендиялық бағдарламаларға қатысу үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
61-24) жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру іске асырылатын білім беру ұйымдарының типтері мен түрлерінің тізбесін бекіту;
61-25) мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған орта білім беру ұйымдарын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын ұйымдық-құқықтық нысанына қайта ұйымдастыру үшін өлшемшарттарды бекіту;
61-26) республикалық орта білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту;
61-27) мәдениет және өнер, дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша сырттай және кешкі оқу, сондай-ақ экстернат нысандарында білім алуға жол берілетін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің тізбесін бекіту;
61-28) формальды емес білім беретін, танылған ұйымдардың тізбесіне енгізілген ұйымдар беретін формальды емес білім арқылы ересектер алған оқу нәтижелерін тану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
61-29) формальды емес білім беретін ұйымдарды тану қағидаларын әзірлеп, бекіту және формальды емес білім беретін, танылған ұйымдардың тізбесін қалыптастыру;
62) ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
63) баланың құқықтарын қорғау саласындағы басқа мүдделі уәкілетті органдардың қызметін үйлестіру және бағыттау;
63-1) баланың құқықтарын қорғау саласында жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және оларға әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асыру;
64) ведомстволық бағынысты ұйымдарды бюджет қаражаты есебінен белгіленген тәртіппен қаржыландыруды жүзеге асыру;
65) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
66) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
67) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын меңгерген білім алушыларды қорытынды аттестаттау ерекшеліктерін айқындау;

68) определение требований к заполнению документов об образовании государственного образца;
69) утверждение номенклатуры видов организаций образования, в том числе малокомплектных школ;
69-1) формирование и утверждение перечня услуг, связанных с государственным образовательным заказом;
70) утверждение типовых правил организации работы, включая порядок избрания коллегиального управления организацией образования;
71) реализация государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, осуществление межотраслевой координации в области науки и научно-технической деятельности;
71-1) координация научных, научно-технических проектов и программ фундаментальных и прикладных научных исследований, финансируемых из государственного бюджета, за исключением научных, научно-технических проектов и программ, формируемых в рамках государственного оборонного заказа;
71-2) утверждение порядка государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю;
72) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
73) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
73-1) исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2016 № 594;
74) определение порядка конкурсного отбора матери-воспитателя, осуществляющей содержание и воспитание детей в семье детской деревни;
75) утверждение положения об администрации детской деревни;
76) разработка и установление квалификационных категорий матерей-воспитателей;
77) утверждение типового договора о передаче детей в семью детской деревни;
78) утверждение типового договора о содержании в Доме юношества, заключенного между детской деревней, детским домом и школой-интернатом для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, и воспитанником (выпускником);
79) разработка совместно с уполномоченными органами в области охраны здоровья граждан, социальной защиты и утверждение нормативных требований на технические средства обучения детей с ограниченными возможностями;
80) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
81) представление Президенту Республики Казахстан ежегодного государственного доклада о положении детей в Республике Казахстан и опубликование его в официальном издании;
82) исключен постановлением Правительства РК от 21.09.2021 № 642;
83) утверждение правил организации деятельности психолого-медико-педагогических консультаций;
84) разработка и внедрение в практику работы организаций образования программ и методик, направленных на формирование законопослушного поведения несовершеннолетних, привитие им основ нравственности и здорового образа жизни;

68) мемлекеттік үлгідегі білім туралы құжаттарды толтыруға қойылатын талаптарды айқындау;
69) білім беру ұйымдары, оның ішінде шағын жинақталған мектептер түрлерінің номенклатурасын бекіту;
69-1) мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтер тізбесін қалыптастыру және бекіту;
70) білім беру ұйымын басқарудың алқалы органдарын сайлау тәртібін қоса алғанда, жұмысты ұйымдастырудың үлгілік қағидаларын бекіту;
71) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;
71-1) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қалыптастырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын үйлестіру;
71-2) философия докторы (РhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу тәртібін бекіту;
72) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 № 1001 қаулысымен;
73) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
73-1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2016 № 594 қаулысымен;
74) балалар ауылындағы отбасында балаларды күтіп-бағуды және тәрбиелеуді жүзеге асыратын тәрбиеші ананы конкурстық іріктеу тәртібін айқындау;
75) балалар ауылының әкімшілігі туралы ережені бекіту;
76) тәрбиеші аналардың біліктілік санаттарын әзірлеу және белгілеу;
77) балаларды балалар ауылындағы отбасына беру туралы үлгілік шартты бекіту;
78) балалар ауылының, балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың және тәрбиеленушінің (түлегінің) арасында жасалған Жасөспірімдер үйінде күтіп-бағу туралы үлгілік шартты бекіту;
79) азаматтардың денсаулығын сақтау, әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органдармен бірлесіп, мүмкіндігі шектеулі балаларды оқытудың техникалық құралдарына қойылатын нормативтік талаптарды әзірлеу және бекіту;
80) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
81) Қазақстан Республикасындағы балалардың жағдайы туралы жыл сайынғы мемлекеттік баяндаманы Қазақстан Республикасының Президентіне ұсыну және оны ресми басылымда жариялау;
82) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.09.2021 № 642 қаулысымен;
83) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар беру қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
84) кәмелетке толмағандардың заңға мойынұсынушылық мінез-құлқын қалыптастыруға, олардың бойына адамгершілік пен салауатты өмір салты негіздерін дарытуға бағытталған бағдарламалар мен әдістемелерді әзірлеу және оны білім беру ұйымдарының жұмыс практикасына енгізу;

85) утверждение положения о специальных организациях образования;
86) утверждение положения об организациях образования с особым режимом содержания;
87) разработка и утверждение стандартов оказания специальных социальных услуг в области образования и защиты прав детей;
87-1) разработка и по согласованию с уполномоченными органами в области социальной защиты населения и здравоохранения утверждение квалификационных требований к социальным работникам и правил их аттестации независимо от формы собственности субъекта, предоставляющего специальные социальные услуги;
88) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
89) утверждение перечня специальностей социальных работников, стандартов их подготовки и повышения квалификации;
90) обеспечение ведения мониторинга по предоставлению специальных социальных услуг;
91) обеспечение проведения анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
92) осуществление координации деятельности по научному и учебно-методическому обеспечению субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги;
93) осуществление координации деятельности организаций образования в сфере предоставления специальных социальных услуг;
94) осуществление взаимодействия с физическими и юридическими лицами, уполномоченными органами в области социальной защиты населения и здравоохранения и другими государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
95) организация разработки и утверждение правил подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения;
96) исключен постановлением Правительства РК от 01.04.2021 № 199;
97) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
98) разработка и утверждение правил целевой подготовки докторов философии (PhD) в организациях высшего и (или) послевузовского образования, за исключением целевой подготовки кадров с послевузовским образованием в области здравоохранения, правила которой разрабатываются и утверждаются уполномоченным органом в области здравоохранения;
99) разработка и утверждение правил назначения ректоров государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования;
100) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
101) разработка и утверждение правил разработки, апробации и внедрения образовательных программ, реализуемых в режиме эксперимента в организациях образования;

85) арнаулы білім беру ұйымдары туралы ережені бекіту;
86) ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдары туралы ережені бекіту;
87) білім беру және балалардың құқықтарын қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу және бекіту;
87-1) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын субъектінің меншік нысанына қарамастан, әлеуметтік жұмыскерлерге қойылатын біліктілік талаптары мен оларды аттестаттау қағидаларын әзірлеу және халықты әлеуметтік қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша бекіту;
88) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
89) әлеуметтік қызметкерлер мамандықтарының тізбесін, оларды даярлау мен біліктілігін арттыру стандарттарын бекіту;
90) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету бойынша мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
91) халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдау жүргізуді қамтамасыз ету;
92) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді ғылыми және оқу-әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметті үйлестіруді жүзеге асыру;
93) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы білім беру ұйымдарының қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
94) жеке және заңды тұлғалармен, халықты әлеуметтік қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдармен және басқа да мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасауды жүзеге асыру;
95) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын әзірлеуді ұйымдастыру және бекіту;
96) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.04.2021 № 199 қаулысымен.
97) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
98) қағидаларын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін денсаулық сақтау саласындағы, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды нысаналы даярлауды қоспағанда, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында философия (РһD) докторларын нысаналы даярлау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
99) мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ректорларын тағайындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
100) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
101) білім беру ұйымдарында эксперимент режимінде іске асырылатын білім беру бағдарламаларын әзірлеу, сынақтан өткізу және енгізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;

102) утверждение норм расходов, типовых договоров на обучение и прохождение стажировки по международной стипендии "Болашак";
103) исключен постановлением Правительства РК от 27.02.2015 № 101;
104) получение сведений, содержащихся в национальных реестрах идентификационных номеров, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
105) исключен постановлением Правительства РК от 27.02.2015 № 101;
105-1) разработка и согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации проектов нормативных правовых актов об определении лицензиаров, государственных органов, которые осуществляют согласование выдачи лицензии;
105-2) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение нормативных правовых актов об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им;
106) организация разработки и утверждение методики подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения;
107) создание республиканского учебно-методического совета высшего и (или) послевузовского образования и учебно-методических объединений по направлениям подготовки кадров и утверждение положения об их деятельности;
107-1) создание республиканского учебно-методического совета технического и профессионального, послесреднего образования, учебно-методических объединений технического и профессионального, послесреднего образования по профилям и утверждение положения об их деятельности;
108) реализация единой государственной политики в области образования;
109) формирование целевых и международных программ в области науки;
110) исключен постановлением Правительства РК от 21.09.2021 № 642;
111) разработка правил аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, а также проведение их аккредитации;
112) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
113) назначение на должность и освобождение от должности руководителей государственных научных организаций в пределах своей компетенции;
114) проведене образовательного мониторинга с помощью комплекса статистических и аналитических оценочных показателей для внешней и внутренней оценки качества системы образования;
115) разработка и утверждение правил формирования состава участников международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам;

102) "Болашақ" халықаралық стипендиясы бойынша шығыс нормаларын, оқуға және тағылымдамадан өтуге арналған үлгілік шарттарды бекіту;
103) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен;
104) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміндегі мәліметтерді алу;
105) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен;
105-1) лицензиарларды, лицензия беруді келісуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және оларды рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу;
105-2) рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
106) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін әзірлеуді ұйымдастыру және бекіту;
107) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің республикалық оқу-әдістемелік кеңесін және кадрларды даярлау бағыттары бойынша оқу-әдістемелік бірлестіктер құру және олардың қызметтері туралы ережені бекіту;
107-1) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің республикалық оқу-әдістемелік кеңесін, бейіндер бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің оқу-әдістемелік бірлестіктерін құру және олардың қызметі туралы ережелерді бекіту;
108) білім беру саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;
109) ғылым саласындағы нысаналы және халықаралық бағдарламаларды қалыптастыру;
110) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.09.2021 № 642 қаулысымен;
111) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларын әзірлеу, сондай-ақ оларды аккредиттеуден өткізу;
112) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
113) өз құзыреті шегінде мемлекеттік ғылыми ұйымдар басшыларын қызметке тағайындау және қызметтен босату;
114) бiлiм беру жүйесінің сапасын сырттай және iшкi бағалау үшін статистикалық және талдамалық бағалау көрсеткіштерінің кешені көмегімен білім беру мониторингін жүзеге асыру;
115) жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарына (ғылыми жарыстарға) қатысушылар құрамын қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;

116) осуществление координации деятельности и организации взаимодействия госорганов и организаций по вопросам опеки, попечительства;
117) утверждение перечня документов, необходимых для постановки детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, на централизованный учет;
118) утверждение правил учета отчетов и информации о постановке усыновленных детей на консульский учет;
119) в установленном законодательством порядке утверждение полугодового списка проведения профилактического контроля с посещением органов управления образования местных исполнительных органов, организаций образования, организаций здравоохранения и социальной защиты населения для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, специальных организаций образования для детей с ограниченными возможностями, организаций образования по обеспечению прав детей на образование, организацию питания, подвоза, отдыха, оздоровления и досуга;
120) исключен постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 789;
121) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2020 № 163;
122) исключен постановлением Правительства РК от 23.10.2019 № 789;
123) разработка нормативных правовых актов в области охраны прав и защиты законных интересов детей;
124) исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
125) разработка и утверждение видов документов об образовании, формы документов об образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов об образовании собственного образца и правил их учета и выдачи, а также формы справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 126) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).
126) установление порядка осуществления образовательного мониторинга;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 127) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).

116) қорғаншылық, қамқоршылық мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қызметін үйлестіруді және өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыруды жүзеге асыру;
117) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке қою үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту;
118) асырап алынған балаларды консулдық есепке қою туралы есептер мен ақпаратты есепке алу қағидаларын бекіту;
119) заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдардың білім беруді басқару органдарына, білім беру ұйымдарына, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарына, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдарға, мүмкіндігі шектеулі балаларға арналған арнаулы білім беру ұйымдарына, балалардың білім алуға құқығын қамтамасыз ету, тамақтануды, жеткізуді, демалуды, сауықтыруды және бос уақытты ұйымдастыру бойынша білім беру ұйымдарына бара отырып, профилактикалық бақылау жүргізудің жартыжылдық тізімін бекіту;
120) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен.
121) Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.04.2020 № 163 қаулысымен.
122) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен.
123) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
РҚАО-ның ескертпесі!
124) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
124) білім берудің жалпыға міндетті мемлекеттік стандарттарын әзірлеу тәртібін айқындау;
РҚАО-ның ескертпесі!
125) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
125) білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын әзірлеу және бекіту;
РҚАО-ның ескертпесі!
126) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
126) білім беруді мониторингтеуді жүзеге асыру тәртібін белгілеу;
РҚАО-ның ескертпесі!
127) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.

127) утверждение правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению;
127-1) разработка и утверждение правил организации и проведения государственного учета научных, научно-технических проектов, программ и отчетов по их выполнению;
127-2) утверждение правил государственного учета проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 128) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).
128) утверждение порядка организации и проведения научных исследований и опытно-конструкторских работ на основе государственно-частного партнерства;
129) утверждение правил организации питания обучающихся в государственных организациях среднего образования, внешкольных организациях дополнительного образования, а также приобретения товаров, связанных с обеспечением питания детей, воспитывающихся и обучающихся в государственных дошкольных организациях, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
129-1) утверждение правил формирования перечня недобросовестных поставщиков (потенциальных поставщиков) услуг, товаров по организации питания обучающихся в государственных организациях среднего образования, внешкольных организациях дополнительного образования, а также товаров, связанных с обеспечением питания детей, воспитывающихся и обучающихся в государственных дошкольных организациях, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 130) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).
130) разработка и утверждение подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 131) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).
131) оказание государственных услуг.

127) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту;
127-1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды, бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту";
127-2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту;
РҚАО-ның ескертпесі!
128) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
128) мемлекеттік-жекешелік әріптестік негізінде ғылыми зерттеулерді және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу тәртібін бекіту;
129) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында, қосымша білім беретін мектептен тыс ұйымдарда білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларды тамақтандыруды қамтамасыз етуге байланысты тауарларды сатып алу қағидаларын бекіту;
129-1) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында, қосымша білім беретін мектептен тыс ұйымдарда білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді, тауарларды, сондай-ақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларды тамақтандыруды қамтамасыз етуге байланысты тауарларды жосықсыз берушілердің (әлеуетті берушілердің) тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту;
РҚАО-ның ескертпесі!
130) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
130) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
РҚАО-ның ескертпесі!
131) тармақша ҚР 10.01.2006 № 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
131) мемлекеттік қызмет көрсету;

132) утверждение стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан по согласованию с центральными уполномоченными органами по государственному и бюджетному планированию;
133) утверждение Положения о знаке "Алтын белгі";
134) утверждение правил присвоения звания "Лучший преподаватель вуза" и "Лучший педагог";
134-1) утверждение правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник;
135) утверждение правил проведения конкурсов на присуждение грантов "Лучшая организация среднего образования", "Лучшая организация технического и профессионального, послесреднего образования" с установлением размеров грантов и порядка их присуждения;
136) разработка и утверждение типового договора об образовательном накопительном вкладе;
137) утверждение типового соглашения о сотрудничестве в сфере Государственной образовательной накопительной системы между банком-участником и оператором или оператором и организацией образования;
138) утверждение правил деятельности и состава комиссии, выдающей заключение о возможности выдачи разрешения о передаче детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление;
139) утверждение правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей;
140) исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2016 № 507;
141) утверждение правил аккредитации агентств по усыновлению и организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан;
142) утверждение правил организации учета детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, и доступа к информации о них;
143) утверждение Положения о патронатном воспитании;
143-1) утверждение правил и сроков предоставления, форма отчета об условиях жизни, обучения, воспитания и о состоянии здоровья усыновленного ребенка;
143-2) утверждение правил формирования и использования республиканского банка данных детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и лиц, желающих принять детей на воспитание в свои семьи;
143-3) утверждение Положения о приемных семьях;
143-4) утверждение правил и размера финансирования содержания детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, переданных приемным родителям;
143-5) утверждение Положения о гостевой семье;

132) мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органдармен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің стратегиялық жоспарын бекіту;
133) "Алтын белгі" белгісі туралы ережені бекіту;
134) "Жоғарғы оқу орнының үздік оқытушысы" және "Үздік педагог" атақтарын беру қағидаларын бекіту;
134-1) "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту;
135) "Орта бiлiм беретін үздiк ұйым", "Техникалық және кәсіптік, орта бiлiмнен кейінгі білім беретін үздiк ұйым" гранттарының мөлшерін және оларды беру тәртiбiн белгiлей отырып, осы гранттарды беруге арналған конкурстарды өткiзу қағидаларын бекiту;
136) білім беру жинақтау салымы туралы үлгілік шартты әзірлеу және бекіту;
137) қатысушы банк пен оператор арасындағы немесе оператор мен білім беру ұйымы арасындағы Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі саласындағы ынтымақтастық туралы үлгілік келісімді бекiту;
138) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру туралы рұқсат беру мүмкіндігі туралы қорытынды беретін комиссия қызметінің қағидаларын және құрамын бекiту;
139) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға ниет білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекiту;
140) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2016 № 507 қаулысымен.
141) бала асырап алу жөніндегі агенттіктер жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту;
142) жетім балаларды және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды есепке алуды ұйымдастыру және олар туралы ақпаратқа қол жеткізу қағидаларын бекіту;
143) патронаттық тәрбие туралы ережені бекiту;
143-1) асырап алынған баланың өмір сүру, оқу, тәрбие жағдайлары туралы және денсаулығының жай-күйі туралы есепті ұсыну қағидалары мен мерзімдерін, нысанын бекіту;
143-2) жетім балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың және балаларды өз отбасыларына тәрбиелеуге қабылдауға ниет білдірген адамдардың республикалық деректер банкін қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту;
143-3) Баланы қабылдайтын отбасылар туралы ережені бекіту;
143-4) қабылдаушы ата-аналарға берілген жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-бағуды қаржыландыру қағидаларын және мөлшерін бекіту;
143-5) Бала қонақтайтын отбасылар туралы ережені бекіту;

143-6) утверждение правил приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка;
144) осуществление координации деятельности центральных и местных исполнительных органов по реализации государственной политики в сфере образования и науки;
145) осуществление контрольных функций за деятельностью центральных и местных исполнительных органов по вопросам, относящимся к полномочиям Министерства образования и науки Республики Казахстан;
146) организация и проведение единого национального тестирования;
147) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
148) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
149) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
150) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
151) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
152) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;
153) разрабатывает и утверждает правила предоставления в имущественный наем (аренду) физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений, закрепленных за государственными организациями среднего образования;
154) утверждение Правил организации и финансирования подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием, краткосрочного профессионального обучения, по проекту "Мәңгілік ел жастары-индустрияға!" ("Серпін"), переподготовки трудовых ресурсов и сокращаемых работников";
155) утверждение перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего, технического и профессионального, послереднего образования, и их формы;
156) согласование назначения на должности и освобождения от должностей первых руководителей органов управления образованием областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения;
157) утверждение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования, предельного размера родительской платы за обучение;

143-6) баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларын бекiту;
144) орталық және жергілікті атқарушы органдардың білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
145) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің өкілеттіктеріне жататын мәселелер бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін бақылау функцияларын жүзеге асыру;
146) бірыңғай ұлттық тестілеуді ұйымдастыру және өткізу;
147) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
148) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
149) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
150) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
151) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
152) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
153) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына бекітілген дене шынықтыру-сауықтыру және спорт құрылысжайларын мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді.
154) техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды, "Мәңгілік ел жастары - индустрияға!" ("Серпін") жобасы бойынша кадрлар даярлауды, еңбек ресурстары мен қысқартылатын жұмыскерлерді қайта даярлауды ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту;
155) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің жүргізуі үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту;
156) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) білім беруді басқару органдарының бірінші басшыларын лауазымға тағайындауды және лауазымнан босатуды келісу;
157) жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын, оқуға ата-ана төлемақысының шекті мөлшерін бекiту;

157-1) разработка и утверждение правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями;
158) утверждение распределения функций между органами управления образования (управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, а также подотчетные и подконтрольные им отделы образования, располагаемые в районах, городах или районах в городах областного и республиканского значения, столицы), применяемого при формировании схем управления административно-территориальной единицей;
159) утверждение педагогической этики;
160) утверждение перечня должностей педагогов;
161) утверждение правил исчисления заработной платы педагогов государственных организаций;
162) утверждение порядка педагогической переподготовки;
163) утверждение правил определения особенности режима рабочего времени и времени отдыха педагога;
164) утверждение порядка организации наставничества и требования к педагогам, осуществляющим наставничество;
165) разработка и утверждение правил прохождения аттестации педагогов;
166) утверждение требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью, и формы сертификата о прохождении такой подготовки;
167) утверждение правил организации работы по экспертизе и апробации типовых учебных планов, типовых учебных программ дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования;
168) по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли утверждение перечня предметов и веществ, запрещенных к вносу, ограниченных для использования в организациях образования и на их территориях;
169) утверждение требований к структуре и содержанию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования;
170) разработка и утверждение методики финансирования строительства, реконструкции объектов среднего образования за счет бюджетных средств;
Функции ведомства:
1) осуществление лицензирования на занятие образовательной деятельностью в электронном виде посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений согласно правилам ее функционирования на предоставление:
начального образования;
основного среднего образования;
общего среднего образования;
технического и профессионального образования по квалификациям, для военных, специальных учебных заведений по группам специальностей;
послесреднего образования по квалификациям, для военных, специальных учебных заведений по группам специальностей;
высшего образования по направлениям подготовки кадров;
послевузовского образования по направлениям подготовки кадров;
духовного образования;

157-1) мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
158) әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемаларын қалыптастыру кезінде қолданылатын білім беруді басқару органдары (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, сондай-ақ оларға есеп беретін және олардың бақылауындағы, аудандарда, қалаларда немесе облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аудандарда орналасатын білім бөлімдері) арасында функцияларды бөлуді бекіту;
159) педагогтік әдепті бекіту;
160) педагог лауазымдарының тізбесін бекіту;
161) мемлекеттік ұйымдар педагогтерінің жалақысын есептеу қағидаларын бекіту;
162) педагогтік қайта даярлау тәртібін бекіту;
163) педагогтің жұмыс уақыты мен демалыс уақыты режимінің ерекшеліктерін айқындау қағидаларын бекіту;
164) тәлімгерлікті ұйымдастыру тәртібін және тәлімгерлікті жүзеге асыратын педагогтерге қойылатын талаптарды бекіту;
165) педагогтердің аттестаттаудан өту қағидаларын әзірлеу және бекіту;
166) Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту;
167) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларын, үлгілік оқу бағдарламаларын сараптау және сынақтан өткізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту;
168) тиісті саланың уәкілетті органымен келісу бойынша білім беру ұйымдарына және олардың аумақтарына әкелуге тыйым салынған, оларда пайдаланылуы шектелген нәрселер мен заттардың тізбесін бекіту;
169) орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтардың және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің құрылымы мен мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту;
170) бюджет қаражаты есебінен орта білім беру объектілерін салуды, реконструкциялауды қаржыландыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
Ведомстволардың функциялары:
1) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы оның жұмыс істеу қағидаларына сәйкес:
бастауыш білім;
негізгі орта білім;
жалпы орта білім;
біліктіліктер бойынша, әскери, арнаулы оқу орындары үшін мамандықтардың топтары бойынша техникалық және кәсіптік білім;
біліктіліктер бойынша, әскери, арнаулы оқу орындары үшін мамандықтардың топтары бойынша орта білімнен кейінгі білім;
кадрларды даярлау бағыттары бойынша жоғары білім;
кадрларды даярлау бағыттары бойынша жоғары оқу орнынан кейінгі білім;
діни білім беру үшін бiлiм беру қызметiмен айналысуға лицензиялауды электрондық түрде жүзеге асыру;

1-1) осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения;
1-2) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по дошкольному воспитанию и обучению;
1-3) исключает организацию образования из реестра уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности по дошкольному воспитанию и обучению в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан;
1-4) приостанавливает деятельность организаций образования, осуществляющих деятельность в уведомительном порядке, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
1-5) ведет государственный электронный реестр разрешений и уведомлений, за исключением информации, содержащей государственные секреты и иную охраняемую законом тайну;
1-6) осуществляет уведомительный порядок в электронном виде посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений согласно правилам ее функционирования;
1-7) осуществляет проверку соблюдения заявителем требований, установленных законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан, постановлениями Правительства Республики Казахстан;
1-8) создание консультативно-совещательного органа для коллегиального и гласного рассмотрения вопросов выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью в связи с реорганизацией организации образования;
2) проведение государственной аттестации организаций образования независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, образовательные программы высшего и (или) послевузовского образования в военных, специальных учебных заведениях, за исключением организаций образования, осуществляющих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения, и Академии правосудия;
3) осуществление государственного контроля за исполнением законодательства Республики Казахстан и нормативных правовых актов в области образования, государственных общеобязательных стандартов образования в организациях образования, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности;

1-1) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асырады;
1-2) мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
1-3) білім беру ұйымын Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалардың тізілімінен алып тастайды;
1-4) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен қызметін хабарлама жасау тәртібінде жүзеге асыратын білім беру ұйымының қызметін тоқтата тұрады;
1-5) мемлекеттік құпияларды және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты қоспағанда, рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізеді;
1-6) рұқсат беру рәсімдерін және лицензиялауды рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы оның жұмыс істеу қағидаларына сәйкес электрондық түрде жүзеге асырады;
1-7) өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларында белгіленген талаптарды сақтауын тексереді;
1-8) білім беру қызметімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, білім беру ұйымының қайта ұйымдастырылуына байланысты білім беру қызметімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мәселелерін алқалы және жария қарау үшін консультациялық-кеңесші орган құру;
2) денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын және Сот төрелігі академиясын қоспағанда, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын, әскери, арнаулы оқу орындарындағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттаудан өткізу;
3) меншік нысандары мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасы заңнамасының және білім беру саласындағы нормативтік құқықтық актілердің, мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарының орындалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

4) по результатам контрольных и проверочных мероприятий составление протоколов об административных правонарушениях, наложение административных взысканий за административные правонарушения по статьям, отнесенным в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях к компетенции уполномоченного органа в области образования, возбуждение и передача их в судебные органы, участие в судебных процессах;
5) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
6) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
7) проведение аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности;
7-1) осуществление процедуры признания аккредитационных органов, в том числе зарубежных;
7-2) формирование реестров признанных аккредитационных органов, аккредитованных организаций образования и образовательных программ;
8) обеспечение официального опубликования нормативных правовых актов, утвержденных Министерством образования и науки Республики Казахстан в пределах своей компетенции, в периодических печатных изданиях;
9) координация и контроль за деятельностью территориальных органов;
10) оказание методической помощи территориальным органам по направлениям деятельности Комитета;
11) осуществление процедуры апостилирования официальных документов, исходящих из организаций образования;
12) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
13) исключен постановлением Правительства РК от 13.06.2019 № 399;
14) исключен постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49;
15) организация и проведение внешней оценки учебных достижений;
16) проведение образовательного мониторинга методом внешней оценки качества образования;
17) разработка типового положения о диссертационном совете;
18) присуждение степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю;
19) присвоение ученых званий ассоциированного профессора (доцента), профессора;
20) выдача от имени государства дипломов кандидата и доктора наук, доктора философии (PhD), доктора по профилю, аттестатов доцента, ассоциированного профессора (доцента), профессора установленного государственного образца;
21) создание и организация деятельности диссертационных советов по защите докторских диссертаций PhD, утверждение председателей диссертационных советов;
22) создание и организация деятельности экспертных советов по экспертизе аттестационных дел на присуждение степеней доктора философии (PhD), доктора по профилю и ученых званий ассоциированного профессора (доцента);
23) обеспечение автоматизации и оптимизации процесса оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;

4) бақылау және тексеру іс-шараларының нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексіне сәйкес білім беру саласындағы уәкілетті органның құзыретіне жатқызылған баптар бойынша әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау, әкімшілік құқық бұзушылық үшін әкімшілік жазалар қолдану, істерді қозғау және оларды сот органдарына беру, сот процестеріне қатысу;
5) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
7) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеуден өткізу;
7-1) аккредиттеу органдарын, оның ішінде шетелдік аккредиттеу органдарын тану рәсімін жүзеге асыру;
7-2) танылған аккредиттеу органдарының, аккредиттелген білім беру ұйымдарының және білім беру бағдарламаларының тізілімдерін қалыптастыру;
8) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі бекіткен нормативтік құқықтық актілерді мерзiмдi баспасөз басылымдарында ресми жариялауды қамтамасыз ету;
9) аумақтық органдардың қызметін үйлестіру және бақылау;
10) Комитет қызметінің бағыттары бойынша аумақтық органдарға әдістемелік көмек көрсету;
11) білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу рәсімін жүзеге асыру;
12) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
13) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 13.06.2019 № 399 қаулысымен.
14) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен;
15) оқу жетістіктерін сырттай бағалауды ұйымдастыру және өткізу;
16) білім беру сапасын сырттай бағалау әдісімен білім беру мониторингін жүргізу;
17) диссертациялық кеңес туралы үлгілік ережені әзірлеу;
18) философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін беру;
19) қауымдастырылған профессор (доцент), профессор ғылыми атақтарын беру;
20) мемлекеттің атынан белгіленген мемлекеттік үлгідегі ғылым кандидаты және докторы, философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дипломдарын, доцент, қауымдастырылған профессор (доцент), профессор аттестаттарын беру;
21) PhD докторлық диссертацияларын қорғау жөніндегі диссертациялық кеңестер құру және олардың қызметін ұйымдастыру, диссертациялық кеңестер төрағаларын бекіту;
22) философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежелерін және қауымдастырылған профессор (доцент) ғылыми атақтарын беруге арналған аттестаттау істерін сараптау жөніндегі сараптамалық кеңестер құру және олардың қызметін ұйымдастыру;
23) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету процесін автоматтандыруды және оңтайландыруды қамтамасыз ету;

24) организация разработки научных, научно-технических проектов и программ фундаментальных и прикладных научных исследований, реализуемых за счет государственного бюджета, и осуществления их реализации на стадиях формирования, исполнения и завершения;
25) координирует научные, научно-технические проекты и программы фундаментальных и прикладных научных исследований, финансируемые из государственного бюджета;
26) разрабатывает приоритетные направления фундаментальных и прикладных научных исследований в Республике Казахстан;
27) организует деятельность Высшей научно-технической комиссии;
28) организует работу по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники, именных премий в области науки и государственных научных стипендий;
29) организует разработку научных, научно-технических проектов и программ фундаментальных и прикладных научных исследований, реализуемых за счет государственного бюджета на стадиях формирования, исполнения и завершения;
30) разрабатывает правила организации и проведения государственной научно-технической экспертизы;
31) вносит предложения по перечню и составу национальных научных советов, а также координирует их деятельность;
32) координирует работу отраслевых уполномоченных органов, осуществляемую в рамках научных, научно-технических проектов и программ;
33) разработка правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, а также грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;
34) разработка правил организации и проведения научных исследований и опытно-конструкторских работ на основе государственно-частного партнерства;
35) осуществление контроля за предоставлением на государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности уполномоченным органом и отраслевыми уполномоченными органами;
36) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
37) реализует обязательства по научным и научно-техническим программам и проектам, предусмотренным международными договорами Республики Казахстан;
38) осуществляет международное сотрудничество в сфере науки и научно-технической деятельности;
39) осуществление межотраслевой координации и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
40) вносит предложения о создании, реорганизации и ликвидации научных организаций;
41) разрабатывает нормативные правовые акты в области научной и (или) научно-технической деятельности;

24) мемлекеттік бюджет есебінен іске асырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын әзірлеуді және олардың қалыптастыру, орындау және аяқтау сатыларында іске асырылуын жүзеге асыруды ұйымдастыру;
25) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын үйлестіру;
26) Қазақстан Республикасындағы іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттарын әзірлеу;
27) Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның қызметін ұйымдастыру;
28) ғылым мен техника саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлығын, ғылым саласындағы атаулы сыйлықтар мен мемлекеттiк ғылыми стипендияларды тағайындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
29) қалыптасу, орындалу мен аяқталу кезеңдерінде мемлекеттік бюджет есебінен қаржыландырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
30) мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлеу;
31) ұлттық ғылыми кеңестердiң тiзбесі мен құрамы бойынша ұсыныстар енгiзу, сондай-ақ олардың қызметiн үйлестiру;
32) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар шеңберінде жүзеге асырылатын салалық уәкілетті органдардың жұмысын үйлестіру;
33) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет пен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру қағидаларын әзірлеу;
34) ғылыми зерттеулерді және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды мемлекеттік-жекешелік әріптестік негізінде ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу;
35) уәкілетті органның және салалық уәкілетті органдардың ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет туралы есептерді мемлекеттік есепке алуға ұсынуын бақылауды жүзеге асыру;
36) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
37) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар бойынша міндеттемелерді іске асыру;
38) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
39) ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласын салааралық үйлестіруді жүзеге асыру және оған басшылық ету;
40) ғылыми ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату туралы ұсыныстар енгiзу;
41) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;

42) обеспечивает контроль бюджетной и финансовой дисциплины в подведомственных организациях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
42-1) осуществляет взаимодействие и сотрудничество с молодежными организациями по вопросам науки;
43) разработка в рамках своей компетенции подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг, внесение предложений по внесению изменений и (или) дополнений в реестр государственных услуг, проводение внутреннего контроля за качеством оказываемых государственных услуг;
44) выработка предложений по установлению государственных минимальных социальных стандартов, норм и нормативов показателей жизни детей;
45) осуществление взаимодействия с заинтересованными государственными органами в области защиты прав ребенка, противодействия детской безнадзорности и беспризорности, предупреждению и профилактике социального сиротства;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 46) вводится в действие со дня введения в действие Закона РК от 10.01.2006 N 116 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2).
46) утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомства, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерства, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
46-3) разработка нормативных правовых актов в области охраны прав и защиты законных интересов детей;
47) координация и контроль за деятельностью областных, городов Астаны, Алматы управлений образования по вопросам усыновления (удочерения), опеки, попечительства, патроната, приемной и гостевой семьи;
47-1) проведение аккредитации агентств по усыновлению;
47-2) выдача решений об аккредитации агентств по усыновлению или отказе в аккредитации, мотивированных решений о продлении (об отказе в продлении), приостановлении, возобновлении и прекращении деятельности филиала и (или) представительства агентства по усыновлению;
47-3) координация деятельности органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, местных исполнительных органов районов, городов областного значения, областей, города республиканского значения, столицы по формированию и использованию республиканского банка данных детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и лиц, желающих принять детей на воспитание в свои семьи;

42) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомстволық бағынысты ұйымдардағы бюджеттік және қаржылық тәртіпті бақылауды қамтамасыз ету;
42-1) жастар ұйымдарымен ғылым мәселелері бойынша өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асырады;
43) өз құзыреті шеңберінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау жүргізу;
44) балалар өмірі көрсеткіштерінің мемлекеттік ең төменгі әлеуметтік стандарттарын, нормалары мен нормативтерін белгілеу жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу;
45) баланың құқықтарын қорғау, балалардың қадағалаусыз және қараусыз қалуына қарсы іс-қимыл жасау, әлеуметтік жетімдіктің алдын алу мен оның профилактикасы саласында мүдделі мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
46) аумақтық органдардың қызметін үйлестіру және бақылау;
РҚАО-ның ескертпесі!
46) тармақша ҚР 10.01.2006 N 116-V Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысының 2-т. қараңыз.
46) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және министрліктің актілерінде оларды бекіту жөнінде тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
46-3) балалардың құқықтарын қорғау мен заңды мүдделерін сақтау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді;
47) бала асырап алу, қорғаншылық, қамқоршылық, патронат, баланы қабылдайтын және бала қонақтайтын отбасылардың мәселелері бойынша облыстық, Астана, Алматы қалалары білім басқармаларының қызметін үйлестіру және бақылау;
47-1) бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді аккредиттеуден өткізу;
47-2) бала асырап алу жөніндегі агенттік өкілдігін аккредиттеу немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешімді, аккредиттеу мерзімін ұзарту (ұзартудан бас тарту), бала асырап алу жөніндегі филиалдың және (немесе) өкілдіктің қызмет етуін тоқтата тұру, қызмет етуін қайтадан қолданысқа енгізу және тоқтату туралы дәлелді шешімдерін беру;
47-3) жетім балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың және балаларды өз отбасыларына тәрбиелеуге қабылдауға ниет білдірген адамдардың республикалық деректер банкін қалыптастыру мен пайдалану бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдарының қызметін үйлестіру;

48) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о специальных социальных услугах в пределах своей компетенции;
49) осуществление контроля за выполнением законодательства Республики Казахстан по организации питания детей в организациях образования, подвоза детей к школам, профилактики безнадзорности и правонарушений;
50) осуществление контроля за деятельностью органов и организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
50-1) координация деятельности организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка, при приобретении товаров и услуг;
50-2) осуществление контроля за деятельностью специальных организаций образования для детей с девиантным поведением и с особым режимом содержания;
51) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о правах ребенка, направленного на обеспечение прав и законных интересов ребенка;
52) осуществление мониторинга и анализа организации питания детей в организациях образования, подвоза детей к школам;
53) рассмотрение писем и обращений по вопросам защиты прав и законных интересов детей;
54) обеспечение правовых и социальных гарантий качества жизни детей;
55) исключен постановлением Правительства РК от 14.09.2013 № 958;
56) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
57) организация и проведение заседаний Межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при Правительстве Республики Казахстан;
58) координация деятельности в области защиты прав детей в деле международного сотрудничества;
59) координация и поддержка деятельности неправительственных организаций и детских социальных инициатив, направленных на нравственно-духовное развитие;
60) выработка предложений по внесению изменений и (или) дополнений в реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам в сфере образования и науки;
61) выработка предложений по переводу оказания государственных услуг в сфере образования и науки через центры обслуживания населения;
62) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
63) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
64) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
65) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
66) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);

48) өз құзыреті шегінде арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
49) білім беру ұйымдарында балаларды тамақтандыруды, балаларды мектепке тасымалдауды, олардың қадағалаусыз қалуының және құқық бұзушылықтың алдын алуды ұйымдастыру бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
50) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының қызметін бақылауды жүзеге асыру;
50-1) баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу бойынша қызметін үйлестіру;
50-2) девиантты мінез-құлықты балаларға арналған және ерекше режимде ұстайтын арнайы білім беру ұйымдарының қызметін бақылауды жүзеге асыру;
51) баланың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге бағытталған бала құқықтары туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
52) білім беру ұйымдарында балаларды тамақтандыруды ұйымдастырудың, балаларды мектепке жеткізудің мониторингі мен талдауын жүзеге асыру;
53) балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау мәселелері бойынша хаттар мен өтініштерді қарау;
54) балалар өмірі сапасының құқықтық және әлеуметтік кепілдіктерін қамтамасыз ету;
55) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.09.2013 № 958 қаулысымен;
56) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
57) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық комиссияның отырыстарын ұйымдастыру және өткізу;
58) халықаралық ынтымақтастық ісінде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы қызметті үйлестіру;
59) адамгершілік-рухани дамытуға бағытталған үкіметтік емес ұйымдардың қызметі мен балалардың әлеуметтік бастамаларын үйлестіру және қолдау;
60) білім және ғылым саласында жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
61) білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсетуді халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетуге ауыстыру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
62) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;
63) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;
64) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;
65) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;
66) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;

67) исключен постановлением Правительства РК от 26.10.2018 № 684;
68) осуществление формирования и реализации государственного социального заказа в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
69) оказание информационной консультативной, методической поддержки неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;
70) исключен постановлением Правительства РК от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2);
71) обеспечение государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю;
72) обеспечение ежегодного пересмотра в сторону улучшения минимальных социальных стандартов, норм и нормативов показателей жизни детей;
73) выдача обязательных для исполнения письменных предписаний об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области образования в установленные в предписании сроки;
74) проведение контроля за использованием бланков документов государственного образца об образовании и (или) квалификаций;
75) осуществление контроля за детьми, переданными на усыновление иностранцам;
76) реализация государственной политики в сфере предоставления специальных социальных услуг в пределах своей компетенции;
76-1) осуществление контрольных функций за деятельностью центральных и местных исполнительных органов по вопросам, относящимся к полномочиям ведомства;
76-2) разработка типовых учебных планов и образовательных программ детских музыкальных школ, детских художественных школ и детских школ искусств;
76-3) организация разработки норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования;
76-4) разработка правил по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования;
76-5) разработка правил организации и проведения президентской олимпиады по предметам естественно-математического цикла, республиканских олимпиад и конкурсов научных проектов по общеобразовательным предметам, республиканских конкурсов исполнителей и конкурсов профессионального мастерства;
76-6) формирование перечня республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований;
76-7) разработка типовых квалификационных характеристик должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц, за исключением педагогических работников и приравненных к ним лиц организаций высшего и (или) послевузовского образования;

67) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.10.2018 № 684 қаулысымен.
68) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру мен іске асыруды жүзеге асыру;
69) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультативтік, әдістемелік қолдау көрсету;
70) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 22.09.2014 N 1001 қаулысымен;
71) философия докторы (РhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету;
72) балалар өмірі көрсеткіштерінің ең төменгі әлеуметтік стандарттарын, нормалары мен нормативтерін жақсарту жағына қарай жыл сайын қайта қарауды қамтамасыз ету;
73) Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасының анықталған бұзушылықтарын ұйғарымда белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша ұйғарымдар беру;
74) білімі және (немесе) біліктілігі туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің пайдаланылуын бақылауды жүргізу;
75) шетелдіктерге асырап алуға берілген балаларды бақылауды жүзеге асыру;
76) өз құзыреті шегінде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
76-1) ведомствоның өкілеттіктеріне жататын мәселелер бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін бақылау функцияларын жүзеге асыру;
76-2) балалар музыка мектептерінің, балалар көркемөнер мектептерінің және балалар өнер мектептерінің үлгілік оқу жоспарлары мен білім беру бағдарламаларын әзірлеу;
76-3) мектепке дейiнгi, орта бiлiм беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
76-4) орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтарды және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, сынақтан өткізу және мониторинг жүргізу, басып шығару жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
76-5) жаратылыстану-математика циклы пәндері бойынша президенттік олимпиаданы, жалпы білім беру пәндері бойынша республикалық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарын, орындаушылардың республикалық конкурстары мен кәсіби шеберлік конкурстарын ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлеу;
76-6) жалпы білім беру пәндері бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың тізбесін қалыптастыру;
76-7) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының педагог жұмыскерлері мен оларға теңестірілген адамдарды қоспағанда, педагог жұмыскерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеу;

76-8) определение единого базового учебника по каждому предмету для организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального образования;
76-9) разработка формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности;
76-10) разработка положения о классном руководстве в организациях среднего образования;
76-11) разработка требований к обязательной школьной форме для организаций среднего образования;
76-12) разработка правил обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами обучающихся и воспитанников государственных организаций образования;
76-13) разработка правил по формированию, использованию и сохранению фонда библиотек государственных организаций образования;
76-14) разработка критериев оценки знаний обучающихся;
76-15) разработка правил формирования состава участников международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам;
76-16) разработка правил педагогической этики;
76-17) разработка правил организации и проведения курсов повышения квалификации педагогических кадров;
76-18) разработка правил обучения в форме экстерната;
76-19) разработка типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования;
76-20) проведение работы по определению сроков начала и завершения учебного года в организациях среднего образования, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности;
76-21) обеспечение учебниками и учебно-методическими комплексами республиканских организаций среднего образования, а также соотечественников, обучающихся в зарубежных школах в соответствии с международными соглашениями;
76-22) координация работы по обеспечению учебниками и учебно-методическими комплексами обучающихся и воспитанников организаций дошкольного, среднего образования;
76-23) организация проведения внешкольных мероприятий республиканского значения;
76-24) разработка правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций среднего образования;
76-25) разработка правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования;
76-26) разработка критериев для реорганизации организаций среднего образования, созданных в организационно-правовой форме государственного учреждения, в организационно-правовую форму государственного предприятия на праве хозяйственного ведения;

76-8) бастауыш білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін әрбір пән бойынша бірыңғай базалық оқулықты айқындау;
76-9) білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептілік құжаттарының нысандарын әзірлеу;
76-10) орта білім беру ұйымдарында сынып жетекшілігі туралы ережені әзірлеу;
76-11) орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп формасына қойылатын талаптарды әзірлеу;
76-12) мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
76-13) мемлекеттік білім беру ұйымдарының кітапханалар қорын қалыптастыру, пайдалану және сақтау жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
76-14) білім алушылардың білімін бағалау өлшемшарттарын әзірлеу;
76-15) жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарына (ғылыми жарыстарға) қатысушылар құрамын қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
76-16) педагогикалық әдеп қағидаларын әзірлеу;
76-17) педагог кадрлардың біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлеу;
76-18) экстернат нысанында оқыту қағидаларын әзірлеу;
76-19) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы бiлiм беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын әзірлеу;
76-20) меншік нысандарына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, орта білім беру ұйымдарында оқу жылының басталу және аяқталу мерзімдерін айқындау бойынша жұмыстар жүргізу;
76-21) орта білім беретін республикалық ұйымдарды, сондай-ақ халықаралық келісімдерге сәйкес шетелдік мектептерде оқитын отандастарды оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету;
76-22) мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету бойынша жұмысты үйлестіру;
76-23) республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;
76-24) мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымынан босату қағидаларын әзірлеу;
76-25) мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балаларды орта білім алғанға дейін есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу;
76-26) мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған орта білім беру ұйымдарын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын ұйымдық-құқықтық нысанына қайта ұйымдастыру үшін өлшемшарттарды әзірлеу;

76-27) исключен постановлением Правительства РК от 01.04.2021 № 199;
76-28) оказание методологической поддержки организациям образования;
76-29) разработка правил подтверждения уровня квалификации педагогов;
76-30) разработка правил разработки, апробации и внедрения образовательных программ, реализуемых в режиме эксперимента в организациях образования;
76-31) организация разработки методики ваучерно-модульной системы повышения квалификации;
76-32) разработка правил организации работы по экспертизе и апробации типовых учебных планов, типовых учебных программ дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования;
76-33) разработка требований к структуре и содержанию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования;
76-34) по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли разработка перечня предметов и веществ, запрещенных к вносу, ограниченных для использования в организациях образования и на их территориях;
76-35) разработка правил организации питания обучающихся в государственных организациях среднего образования, внешкольных организациях дополнительного образования, а также приобретения товаров, связанных с обеспечением питания детей, воспитывающихся и обучающихся в государственных дошкольных организациях, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
76-36) разработка правил формирования перечня недобросовестных поставщиков (потенциальных поставщиков) услуг, товаров по организации питания обучающихся в государственных организациях среднего образования, внешкольных организациях дополнительного образования, а также товаров, связанных с обеспечением питания детей, воспитывающихся и обучающихся в государственных дошкольных организациях, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
76-37) разработка правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документов об образовании, которые признаются на территории Республики Казахстан;
77) осуществление иных функции, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;

76-27) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.04.2021 № 199 қаулысымен.
76-28) білім беру ұйымдарына әдіснамалық көмек көрсету;
76-29) педагогтердің біліктілік деңгейін растау қағидаларын әзірлеу;
76-30) білім беру ұйымдарында эксперимент режимінде іске асырылатын білім беру бағдарламаларын әзірлеу, сынақтан өткізу және енгізу қағидаларын әзірлеу;
76-31) біліктілікті арттырудың ваучерлік-модульдік жүйесінің әдістемесін әзірлеуді ұйымдастыру;
76-32) мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларын, үлгілік оқу бағдарламаларын сараптау және сынақтан өткізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын әзірлеу;
76-33) орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтардың және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің құрылымы мен мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлеу;
76-34) тиісті саланың уәкілетті органымен келісу бойынша білім беру ұйымдарына және олардың аумақтарына әкелуге тыйым салынған, оларда пайдаланылуы шектелген нәрселер мен заттардың тізбесін әзірлеу;
76-35) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында, қосымша білім беретін мектептен тыс ұйымдарда білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларды тамақтандыруды қамтамасыз етуге байланысты тауарларды сатып алу қағидаларын әзірлеу;
76-36) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында, қосымша білім беретін мектептен тыс ұйымдарда білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді, тауарларды, сондай-ақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларды тамақтандыруды қамтамасыз етуге байланысты тауарларды жосықсыз берушілердің (әлеуетті берушілердің) тізбесін қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
76-37) білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін әзірлеу;
77) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру;

78) разработка перечня документов, обязательных для ведения педагогами организаций среднего, технического и профессионального, послереднего образования, и их формы;
79) разработка правил разработки, согласования и утверждения образовательных программ курсов повышения квалификации педагогов;
80) разработка распределения функций между органами управления образования (управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, а также подотчетные и подконтрольные им отделы образования, располагаемые в районах, городах или районах в городах областного и республиканского значения, столицы), применяемого при формировании схем управления административно-территориальной единицей;
81) проведение аккредитации организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан;
82) выдача решений об аккредитации организации по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан или отказе в аккредитации, мотивированных решений о продлении (об отказе в продлении), приостановлении, возобновлении и прекращении деятельности организации по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан;
83) обеспечение всемерного развития государственного языка в Республике Казахстан, укрепление его международного авторитета;
84) обеспечение деятельности республиканской терминологической комиссии;
85) выдача рекомендаций об устранении нарушений требований, установленных законодательством Республики Казахстан о языках;
86) внесение предложений в соответствующие органы о применении мер дисциплинарного взыскания к должностным лицам, виновным в нарушении законодательства Республики Казахстан о языках;
87) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в центральных и местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения, столицы;
88) организация информационного, методического обеспечения деятельности по реализации единой государственной политики в сфере развития языков.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.09.2013 № 958; от 08.11.2013 № 1171; от 22.09.2014 № 1001 (порядок введения в действие см. п. 2); от 27.02.2015 № 101; от 09.06.2015 № 425; от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.08.2016 № 507 (порядок введения в действие см. п. 2); от 18.10.2016 № 594; от 10.02.2017 № 49; от 26.10.2018 № 684; от 24.12.2018 № 872 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.03.2019 № 131; от 13.06.2019 № 399; от 03.09.2019 № 653 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.10.2019 № 789; от 02.04.2020 № 163 (порядок введения в действие см. п.2); от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021); от 01.04.2021 № 199; от 13.08.2021 № 553; от 21.09.2021 № 642.

78) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің жүргізуі үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын әзірлеу;
79) педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларын әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын әзірлеу;
80) әкімшілік-аумақтық бірлікті басқару схемаларын қалыптастыру кезінде қолданылатын білім беруді басқару органдары (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, сондай-ақ оларға есеп беретін және олардың бақылауындағы, аудандарда, қалаларда немесе облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аудандарда орналасатын білім бөлімдері) арасында функцияларды бөлуді әзірлеу;
81) жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымды аккредиттеуді жүргізу;
82) жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу туралы немесе аккредиттеуден бас тарту туралы шешімдерді, жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдардың қызметін ұзарту (ұзартудан бас тарту), тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату туралы дәлелді шешімдерді беру;
83) Қазақстан Республикасында мемлекеттік тілді барынша дамытуды, оның халықаралық беделін нығайтуды қамтамасыз ету;
84) республикалық терминологиялық комиссияның қызметін қамтамасыз ету;
85) Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасында белгіленген талаптардың бұзылуын жою туралы ұсынымдар беру;
86) тиісті органдарға Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының бұзылуына кінәлі лауазымды адамдарға тәртіптік жазалау шараларын қолдану туралы ұсыныстар енгізу;
87) орталық және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарында Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының сақталуын бақылау;
88) тілдерді дамыту саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтің ақпараттық, әдістемелік қамтамасыз етілуін ұйымдастыру;
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.09.2013 № 958; 08.11.2013 N 1171; 22.09.2004 № 1001 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 27.02.2015 № 101; 09.06.2015 № 425; 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.08.2016 № 507 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 18.10.2016 № 594; 10.02.2017 № 49; 26.10.2018 № 684; 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.03.2019 № 131 (11.04.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.06.2019 № 399; 03.09.2019 № 653 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.10.2019 № 789; 02.04.2020 № 163 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 01.04.2021 № 199; 13.08.2021 № 553; 21.09.2021 № 642 қаулыларымен.

17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
2) давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) осуществлять повышение квалификации и переподготовки сотрудников Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе;
5) участвовать в пределах компетенции в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан;
6) участвовать в деятельности международных организаций в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства образования и науки Республики Казахстан;
7) давать обязательные для исполнения указания территориальным подразделениям ведомств;
8) рассматривать дела об административных правонарушениях, составлять по ним протокола и налагать административные взыскания в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
9) обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Министерства образования и науки Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
11) рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Министерства образования и науки Республики Казахстан, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
12) взаимодействовать с другими государственными органами, международными организациями, участниками внешнеэкономической и иной деятельности в порядке, определенном законодательными актами Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов по согласованию с ними;
13) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Руководство Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство образования и науки Республики Казахстан задач и осуществление им своих функций.

17. Құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату және алу;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы қолдану жөніндегі түсіндірмелер мен түсініктемелер беру;
3) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды жүзеге асыру;
4) Еңбек кодексінде және мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайда және тәртіпте қызметкерлерді көтермелеу, оларға тәртіптік жазалар қолдану, қызметкерлерді материалдық жауапкершілікке тарту;
5) құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
6) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құзыретіне жататын қызмет саласындағы халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;
7) ведомстволардың аумақтық бөлімшелеріне орындалуы міндетті нұсқаулар беру;
8) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау, олар бойынша хаттамалар жасау және әкімшілік жазалар қолдану;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап-арыз беру;
10) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, арыздары мен шағымдарын қарау;
12) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен, сондай-ақ мемлекеттік органдармен келісу бойынша олармен бірлескен актілер негізінде басқа мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен, сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушылармен өзара іс-қимыл жасау;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қызметін ұйымдастыру
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне басшылықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

19. Первый руководитель Министерства образования и науки Республики Казахстан назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Первый руководитель Министерства образования и науки Республики Казахстан имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя Министерства образования и науки Республики Казахстан:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства образования и науки Республики Казахстан, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) подписывает приказы;
5) представляет Министерство образования и науки Республики Казахстан во всех государственных органах и иных организациях;
6) утверждает регламент работы Министерства образования и науки Республики Казахстан;
7) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Министерстве образования и науки Республики Казахстан, и несет персональную ответственность за непринятие антикоррупционных мер;
8) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя Министерства образования и науки Республики Казахстан в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат Министерства образования и науки Республики Казахстан возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правительства РК от 18.03.2021 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Имущество Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң бiрiншi басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
2) еңбек қатынастары мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қызметкерлерін заңнамаға сәйкес қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар мен көтермелеу шараларын қолданады;
4) бұйрықтарға қол қояды;
5) барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігін білдіреді;
6) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жұмыс регламентін бекітеді;
7) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
8) оның құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
23. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аппарат басшысы басқарады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 18.03.2021 № 145 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-тарау. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мүлкi
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

24. Министерство образования и науки Республики Казахстан может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства образования и науки Республики Казахстан формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за Министерством образования и науки Республики Казахстан, относится к республиканской собственности.
26. Министерство образования и науки Республики Казахстан не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2018 № 872 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Реорганизация и упразднение Министерства образования и науки Республики Казахстан осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении
Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 101; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.04.2015 № 358; от 12.05.2016 № 288(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.07.2016 № 433; от 26.12.2016 № 851; от 10.02.2017 № 49; от 22.08.2017 № 497; от 20.10.2017 № 657; от 17.11.2017 № 753; от 29.12.2017 № 916; от 13.03.2018 № 119; от 19.10.2018 № 649; от 16.11.2018 № 754; от 14.02.2019 № 64; от 03.05.2019 № 241; от 30.05.2019 № 354; от 11.10.2019 № 752; от 28.10.2019 № 890; от 01.11.2019 № 823; от 26.12.2019 № 979 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.01.2020 № 26; от 31.01.2020 № 27; от 06.11.2020 № 741; от 03.12.2020 № 821; от 30.12.2020 № 951; от 18.02.2022 № 67 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В Перечень не внесены изменения постановлением Правительства РК от 14.04.2015 № 226.
1. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.

24. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен иелік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.12.2018 № 872 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.04.2015 N 358; 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.07.2016 № 433; 26.12.2016 № 851; 10.02.2017 № 49; 22.08.2017 № 497; 20.10.2017 № 657; 29.12.2017 № 916 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 13.03.2018 № 119; 19.10.2018 № 649; 16.11.2018 № 754; 14.02.2019 № 64; 03.05.2019 № 241; 30.05.2019 № 354; 11.10.2019 № 752; 28.10.2019 № 890; 01.11.2019 № 823; 26.12.2019 № 979 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.01.2020 № 26; 31.01.2020 № 27; 23.06.2020 № 384; 06.11.2020 № 741; 03.12.2020 № 821; 30.12.2020 № 951; 18.02.2022 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгеріс енгізілмеген - ҚР Үкіметінің 14.04.2015 № 226 қаулысымен.
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.

2. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
3. Исключена постановлением Правительства РК от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
5. Исключена постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
6. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
7. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
8. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
9. Исключена постановлением Правительства РК от 25.07.2016 № 433.
10. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
11. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
12. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
13. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
14. Исключена постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
15. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
16. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
17. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
18. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
19. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
20. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
21. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
22. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
23. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
24. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
25. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
26. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
27. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
28. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
29. Исключена постановлением Правительства РК от 22.08.2017 № 497.
30. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский научно-практический центр "Дарын".
31. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический центр физической культуры".
32. Исключена постановлением Правительства РК от 26.12.2016 № 851.
33. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен".
34. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр Болонского процесса и академической мобильности".
35. Исключена постановлением Правительства РК от 01.11.2019 № 823.

2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
5. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
6. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
7. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
8. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
9. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.07.2016 № 433 қаулысымен.
10. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
11. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
12. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
13. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
14. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
15. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
16. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
17. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
18. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
19. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
20. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
21. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
22. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
23. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
24. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
25. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
26. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
27. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
28. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
29. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 22.08.2017 № 497 қаулысымен.
30. "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
31. "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
32. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.12.2016 № 851 қаулысымен.
33. "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
34. "Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
35. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 01.11.2019 № 823 қаулысымен.

36. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования".
37. Исключена постановлением Правительства РК от 01.11.2019 № 823.
38. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина".
39. Исключена постановлением Правительства РК от 01.11.2019 № 823.
40. Исключена постановлением Правительства РК от 31.01.2020 № 26.
41. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
42. Исключена постановлением Правительства РК от 19.10.2018 № 649.
43. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
44. Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752.
45. Акционерное общество "Центр международных программ".
46. Акционерное общество "Финансовый центр".
47. Исключена постановлением Правительства РК от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Некоммерческое акционерное общество "Talap".
49. Акционерное общество "Информационно-аналитический центр".
50. Исключена постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
51. Акционерное общество "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу".
52. Акционерное общество "Республиканский научно-методический центр развития технического и профессионального образования и присвоения квалификации".
53. Исключена постановлением Правительства РК от 30.05.2019 № 354.
54. Некоммерческое акционерное общество "Республиканская физико-математическая школа".
55. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева".
55. Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет нефти и газа имени Сафи Утебаева".
56. Исключена постановлением Правительства РК от 31.01.2020 № 27.
57. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования".
58. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр экспертизы содержания образования".
59. Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет".
60. Некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева".
60. Исключена постановлением Правительства РК от 06.11.2020 № 741.
60. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек".

36. "Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
37. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 01.11.2019 № 823 қаулысымен.
38. "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
39. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 01.11.2019 № 823 қаулысымен.
40. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.01.2020 № 26 қаулысымен.
41. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
42. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 19.10.2018 № 649 қаулысымен.
43. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
44. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
45. "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы.
46. "Қаржы орталығы" акционерлік қоғамы.
47. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
48. "Talap" комерциялық емес акционерлік қоғамы.
49. "Ақпараттық-талдау орталығы" акционерлік қоғамы.
50. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
51. "Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы.
52. "Республикалық техникалық және кәсіптік білім беруді дамытудың және біліктілікті берудің ғылыми-әдістемелік орталығы" акционерлік қоғамы.
53. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 30.05.2019 № 354 қаулысымен.
54. "Республикалық физика-математика мектебі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
55. "Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
55. "Сафи Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
56. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.01.2020 № 27 қаулысымен.
57. "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
58. "Республикалық ғылыми-практикалық білім мазмұнын сараптау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
59. "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
60. "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
60. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 06.11.2020 № 741 қаулыcымен.
60. ""Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

61. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби".
62. Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический институт имени И. Алтынсарина".
63. Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова".
64. Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова".
65. Некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата".
66. Некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева".
67. Некоммерческое акционерное общество "Таразский региональный университет имени М.Х. Дулати".
68. Некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова".
69. Некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет".
70. Некоммерческое акционерное общество "Западно–Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова".
71. Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова".
72. Некоммерческое акционерное общество "Университет имени Шакарима города Семей".".
73. Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет".
74. Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский индустриальный университет".
75. Некоммерческое акционерное общество "Костанайский региональный университет имени А. Байтурсынова".
76. Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова".
77. Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет имени Абылкаса Сагинова".
78. Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова".
79. Некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный институт".
80. Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова".
81. Некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет имени Ш. Уалиханова".
82. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет".
83. Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева".
84. Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая".
Перечень государственных учреждений - территориальных органов, находящихся в ведении Комитета по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 23.10.2019 № 789; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.

61. "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
62. "Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
63. "Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
64. "Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
65. "Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
66. "Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
67. "М.Х. Дулати атындағы Тараз өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
68. "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
69. "Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
70. "Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
71. "Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
72. "Семей қаласының Шәкәрім атындағы университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
73. "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
74. "Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
75. "А. Байтұрсынов атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
76. "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
77. "Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
78. "М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
79. "Рудный индустриялық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
80. "Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
81. "Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
82. "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
83. "Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
84. "Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім жәнеғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің қарамағындағы аумақтық органдардың – мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.10.2019 № 789 қаулысымен; өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.

1. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Акмолинской области.
2. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Актюбинской области.
3. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Алматинской области.
4. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Атырауской области.
5. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Жамбылской области.
7. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Западно-Казахстанской области.
8. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Карагандинской области.
9. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Костанайской области.
10. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Кызылординской области.
11. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Мангистауской области.
12. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Павлодарской области.
13. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Северо-Казахстанской области.
14. Департамент по обеспечению качества в сфере образования Туркестанской области.
15. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Нур-Султан.
16. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Алматы.
17. Департамент по обеспечению качества в сфере образования города Шымкент.
18. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Абай.
19. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Жетісу.
20. Департамент по обеспечению качества в сфере образования области Ұлытау.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении
Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 101.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2014 № 1440; от 27.02.2015 № 101; от 27.04.2015 № 358; от 31.01.2020 № 26; от 23.06.2020 № 384; от 09.11.2021 № 796.
1. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2014 № 1440.
2. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2014 № 1440.
3. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2014 № 1440.
4. Республиканское государственное учреждение "Национальный научно-практический центр развития специального и инклюзивного образования".
5. Исключена постановлением Правительства РК от 26.09.2015 № 789.
6. Исключена постановлением Правительства РК от 26.09.2015 № 789.
7. Исключена постановлением Правительства РК от 26.09.2015 № 789.

1. Ақмола облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
2. Ақтөбе облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
3. Алматы облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
4. Атырау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
5. Шығыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
6. Жамбыл облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
7. Батыс Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
8. Қарағанды облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
9. Қостанай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
10. Қызылорда облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
11. Маңғыстау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
12. Павлодар облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
13. Солтүстік Қазақстан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
14. Түркістан облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
15. Нұр-Сұлтан қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
16. Алматы қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
17. Шымкент қаласының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
18. Абай облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
19. Жетісу облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
20. Ұлытау облысының білім саласында сапаны қамтамасыз ету департаменті.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесi
Ескерту. Тақырып жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440; 27.02.2015 № 101; 27.04.2015 N 358; 26.09.2015 N 789; 31.01.2020 № 26; 09.11.2021 № 796 қаулыларымен.
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440 қаулысымен.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440 қаулысымен.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440 қаулысымен.
4. "Арнайы және инклюзивті білім беруді дамытудың ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.09.2015 N 789 қаулысымен.
6. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.09.2015 N 789 қаулысымен.
7. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.09.2015 N 789 қаулысымен.

8. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2014 № 1440.
9. Республиканское государственное учреждение "Республиканская специализированная с углубленным изучением казахского языка и литературы средняя школа-интернат для одаренных детей".
10. Исключена постановлением Правительства РК от 27.04.2015 № 358.
11. Республиканское государственное учреждение "Республиканская научно-педагогическая библиотека".
12. Исключена постановлением Правительства РК от 31.01.2020 № 26.
13. Исключена постановлением Правительства РК от 31.12.2014 № 1440.
14. Республиканское государственное учреждение "Институт раннего развития детей.
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 01.09.2021 № 597.
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 27.02.2015 № 101; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.04.2015 № 221; от 24.11.2015 № 939; от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.11.2016 № 675; от 04.04.2018 № 161; от 10.10.2019 № 748; от 11.10.2019 № 753; от 10.12.2019 № 914 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.12.2019 № 951; от 21.10.2020 № 690; от 20.11.2020 № 780 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 01.09.2021 № 597; от 13.09.2021 № 636; от 01.10.2021 № 701; от 27.10.2021 № 769; от 20.12.2021 № 910.
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт математики и математического моделирования".
2. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2021 № 910.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт экономики".
4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт языкознания имени А. Байтурсынова".
5. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова".
6. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова".
7. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт философии, политологии и религиоведения".
8. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт археологии имени А.Х. Маргулана".
9. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт востоковедения имени Р.Б. Сулейменова".

8. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440 қаулысымен.
9. "Республикалық мамандандырылған дарынды балаларға арналған қазақ тілі мен әдебиетiн тереңдете оқытатын орта мектеп-интернаты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.04.2015 N 358 қаулысымен.
11. "Республикалық ғылыми-педагогикалық кiтапхана" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.01.2020 № 26 қаулысымен.
13. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2014 № 1440 қаулысымен.
14. "Балаларды ерте дамыту институты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Орыс тіліндегі мәтіндегі тақырыбына өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 01.09.2021 № 597 қаулысымен.
Ескерту. Тізбе жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 221; 24.11.2015 № 939; 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.04.2018 № 161; 07.11.2016 № 675; 10.10.2019 № 748; 11.10.2019 № 753; 10.12.2019 № 914; 20.12.2019 № 951; 21.10.2020 № 690; 20.11.2020 № 780 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.09.2021 № 597; 13.09.2021 № 636; 01.10.2021 № 701; 27.10.2021 № 769; 20.12.2021 № 910 қаулыларымен.
1. "Математика және математикалық модельдеу институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2021 № 910 қаулысымен.
3. "Экономика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. "А. Байтұрсынов атындағы Тіл білімі институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
5. "М.О. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
6. "Ш.Ш. Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
7. "Философия, саясаттану және дінтану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
8. "Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
9. "Р.Б. Сүлейменов атындағы Шығыстану институты шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.

10. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ғылым ордасы".
11. Исключен постановлением Правительства РК от 10.12.2019 № 914 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2021 № 910.
13. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт биологии и биотехнологии растений".
14. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт микробиологии и вирусологии".
15. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт генетики и физиологии".
16. Исключен постановлением Правительства РК от 21.10.2020 № 690.
17. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алтайский ботанический сад".
18. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангишлакский экспериментальный ботанический сад".
19. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт зоологии".
20. Исключен постановлением Правительства РК от 21.10.2020 № 690.
21. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт молекулярной биологии и биохимии им. М.А. Айтхожина".
22. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2019 № 951.
23. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2021 № 910.
24. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт механики и машиноведения имени академика У.А. Джолдасбекова".
25. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт информационных и вычислительных технологий".
26. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения".
27. Исключена постановлением Правительства РК от 10.04.2015 № 221.
28. Исключена постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 939.
29. Исключен постановлением Правительства РК от 12.05.2016 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Акционерное общество "Фонд науки".
31. Исключена постановлением Правительства РК от 04.04.2018 № 161.
32. Исключена постановлением Правительства РК от 07.11.2016 № 675.
33. Акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы".
34. Акционерное общество "Институт географии и водной безопасности".
35. Исключен постановлением Правительства РК от 01.09.2021 № 597.
36. Исключен постановлением Правительства РК от 01.09.2021 № 597.

10. "Ғылым ордасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
11. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2019 № 914 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2021 № 910 қаулысымен.
13. "Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
14. "Микробиология және вирусология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
15. "Генетика және физиология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
16. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.10.2020 № 690 қаулысымен.
17. "Алтай ботаникалық бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
18. "Маңғыстау эксперименталдық ботаникалық бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
19. "Зоология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
20. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.10.2020 № 690 қаулысымен.
21. "М.А. Айтхожин атындағы Молекулярлық биология және биохимия институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
22. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 20.12.2019 № 951 қаулысымен.
23. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2021 № 910 қаулысымен.
24. "Академик Ө.А. Жолдасбеков атындағы Механика және машинатану институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
25. "Ақпараттық және есептеуіш технологиялар институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
26. "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
27. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 221 қаулысымен.
28. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 939 қаулысымен.
29. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 12.05.2016 № 288 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. "Ғылым қоры" акционерлік қоғамы.
31. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.04.2018 № 161 қаулысымен.
32. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.11.2016 № 675 қаулысымен.
33. "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
34. "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамы.
35. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.09.2021 № 597 қаулысымен.
36. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.09.2021 № 597 қаулысымен.

37. Товарищество с ограниченной ответственностью "Центрально– Азиатский Региональный гляциологический центр" категории 2 под эгидой ЮНЕСКО".
38. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт Евразийской интеграции
39. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научный институт изучения Улуса Джучи".
Перечень
государственных учреждений, находящихся в ведении
Министерства образования и науки Республики Казахстан
Комитета науки
1. Республиканское государственное учреждение "Мемориальный музей академика К.И. Сатпаева".
2. Республиканское государственное учреждение "Институт истории Государства".
Перечень организаций, находящихся в ведении
Комитета контроля в сфере образования и науки Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Положение дополнено Перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.02.2015 № 101; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.11.2016 № 675; от 10.02.2017 № 49.
1. Исключена постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
2. Исключена постановлением Правительства РК от 10.02.2017 № 49.
3. Исключена постановлением Правительства РК от 07.11.2016 № 675.
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета языковой политики Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Положение дополнено разделом в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.02.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021).
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Перечень
организаций, находящихся в ведении Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года № 1111
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
по контролю в сфере образования и науки Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 236 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).

37. "ЮНЕСКО аясындағы 2-санаттағы "Орталық Азия өңірлік гляциологиялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
38. "Еуразиялық интеграция институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
39. "Жошы Ұлысын зерделеу ғылыми институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым
комитетінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тiзбесi
1. "Академик Қ.И. Сәтбаевтың мемориалдық мұражайы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Мемлекет тарихы институты" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 07.11.2016 № 675; 10.02.2017 № 49 қаулыларымен.
1. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
2. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 49 қаулысымен.
3. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.11.2016 № 675 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Тіл саясаты комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Ереже бөліммен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң
қарауындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 236 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
№ 1111 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Білім және
ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық органдары -
мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 N 236 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдерiне
енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 января 1996 года N 27 "Об образовании Республиканского государственного предприятия "Инфракос" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 9):
в пункте 3 слова "энергетики и минеральных ресурсов" заменить словами "образования и науки".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 1999 года N 1756 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 51, ст. 506):
1) абзац шестой пункта 3 исключить;
2) в Положении о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слова "Аэрокосмический комитет," исключить;
подпункт 9) пункта 10 исключить;
подпункты 13-3) и 13-4) пункта 11 исключить.
5. (Утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1395 (вводится в действие по истечении 21-дневного срока после официального опубликования).
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Положение
о Комитете по надзору и аттестации в сфере образования и науки
Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111 <*>
Структура
Комитета по надзору и аттестации в сфере образования
и науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Положение
об Аэрокосмическом комитете Министерства
образования и науки Республики Казахстан
(исключено постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438 )
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Структура
Аэрокосмического комитета Министерства
образования и науки Республики Казахстан
(исключена постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438 )
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1111
Перечень организаций, находящихся в ведении
Аэрокосмического комитета Министерства образования и науки
Республики Казахстан <*>
(исключен постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 438 )
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от октября 2004 года N 1111
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

2. "Инфракос" республикалық мемлекеттік кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 8 қаңтардағы N 27 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 2, 9-құжат):
3-тармақтағы "Энергетика және минералдық ресурстар" деген сөздер "Бiлiм және ғылым" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 қарашадағы N 1756 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 51, 506-құжат):
3-тармақтағы алтыншы абзац алынып тасталсын:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екiншi абзацындағы "Аэроғарыш комитетi" деген сөздер алынып тасталсын;
10-тармақтағы 9) тармақша алынып тасталсын;
11-тармақтағы 13-3) және 13-4) тармақшалары алынып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.29 N 1395 (ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң
Бiлiм және ғылым саласындағы қадағалау және
аттестаттау комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Ереже мен құрылымы алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң
Аэроғарыш комитетi туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.05.2007 N 438 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігі
Аэроғарыш комитетiнiң құрылымы
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.05.2007 N 438 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
Аэроғарыш комитетiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.05.2007 N 438 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1111 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң күшi
жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 51, ст. 504), за исключением пункта 5.
2. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года N 1824 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 522).
3. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1850 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный центр государственных стандартов образования и тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 1999 года N 2001 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Высшая аттестационная комиссия" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 571).
5. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2000 года N 236 "О некоторых мерах по интеграции образования и науки в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 7, ст. 86).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2000 года N 407 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 15, ст. 156).
7. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2000 года N 604 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 20, ст. 222).
8. Подпункт 2) пункта 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2000 года N 766 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный научно-практический центр физической культуры" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 23, ст. 267).
9. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2000 года N 1018 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт ботаники и фитоинтродукции" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 28, ст. 336).
10. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 1043 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт питания" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 28, ст. 347).

1. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 51, 504-құжат), 5-тармақтан басқасы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 желтоқсандағы N 1824 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 522-құжат) 1-тармағының 3) тармақшасы.
3. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Бiлiм беру мен тестiлеудiң мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1850 қаулысы 5-тармағының 2) тармақшасы.
4. "Жоғары аттестациялық комиссия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 желтоқсандағы N 2001 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 58, 571-құжат).
5. "Қазақстан Республикасында бiлiм мен ғылымды интеграциялау жөніндегі кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 14 ақпандағы N 236 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 7, 86-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысына өзгерiс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 16 наурыздағы N 407 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 15, 155-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметтiң 2000 жылғы 19 сәуiрдегi N 604 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 20, 222-құжат) 4-тармағының 2) тармақшасы.
8. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесi орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 19 мамырдағы N 766 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 22, 267-құжат) 7-тармағының 2) тармақшасы.
9. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінiң "Ботаника және фитоинтродукция институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 шiлдедегi N 1018 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 28, 336-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
10. "Тағам институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 10 шілдедегi N 1043 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 28, 347-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.

11. Подпункт 1) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 1523 "О создании государственного учреждения "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 42, ст.488).
12. Подпункт 2) пункта 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2000 года N 1679 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский детский оздоровительный лагерь "Балдаурен" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 46, ст. 549).
13. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1782 "О реорганизации отдельных организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 51, ст. 583).
14. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 января 2001 года N 61 "О реорганизации Высшей аттестационной комиссии Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 1-2, ст. 16).
15. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 января 2001 года N 88 "О Республиканском государственном предприятии "Научно-издательский центр "Гылым" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 1-2, ст. 23).
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2001 года N 90 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 27).
17. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 163 "О переименовании отдельных республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 4-5, ст. 52).
18. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2001 года N 186 "О передаче некоторых организаций в ведение Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 6, ст. 61).
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2001 года N 257 "Вопросы Высшего аттестационного комитета Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 7, ст. 78).

11. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң "Қаржы орталығы" мемлекеттік мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 12 қазандағы N 1523 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 42, 488-құжат) 5-тармағының 1) тармақшасы.
12. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң "Балдәурен" республикалық балаларды сауықтыру лагерi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 7 қарашадағы N 1679 қаулысы (Қазақстан Pecпубликасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 46, 549-құжат) 6-тармағының 2) тармақшасы.
13. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгінiң жекелеген білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2000 жылғы 29 қарашадағы N 1782 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 51, 583-құжат) 4-тармағының 2) тармақшасы.
14. "Қазақстан Pecпубликасы Білім және ғылым министрлiгiнің Жоғары аттестациялық комиссиясын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 17 қаңтардағы N 61 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 1-2, 16-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
15. "Ғылым" ғылыми-баспа орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 қаңтардағы N 88 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 1-2, 23-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгiзілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
16. "Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 қаңтардағы N 90 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 3, 27-құжат).
17. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң жекелеген республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 163 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4-5, 52-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
18. "Кейбiр ұйымдарды Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң қарамағына беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 5 ақпандағы N 186 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 6, 61-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
19. "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігі Жоғары аттестациялық комитетінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 ақпандағы N 257 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 7, 78-құжат).

20. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2001 года N 434 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская государственная академия управления имени Т. Рыскулова" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 13, ст. 149).
21. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2001 года N 458 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт проблем комплексного освоения недр" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 13, ст. 160).
22. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2001 года N 470 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт органического синтеза и углехимии" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 14, ст. 167).
23. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2001 года N 526 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская государственная академия спорта и туризма" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 14, ст. 185).
24. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2001 года N 559 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская государственная архитектурно-строительная академия" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 14, ст. 185).
25. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 615 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт геологических наук имени К. И. Сатпаева" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 16, ст. 217).

20. "Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгiнiң" Т.Рысқұлов атындағы Қазақ мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 сәуiрдегi N 434 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 13, 149-құжат) бекітiлген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
21. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң "Жер қойнауын кешендi игеру проблемалары институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 458 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 13, 160-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
22. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Органикалық синтез және көмiр химиясы институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 7 сәуiрдегi N 470 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 14, 167-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
23. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Қазақ мемлекеттiк спорт және туризм академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 19 сәуiрдегі N 526 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 14, 185-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
24. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінiң "Қазақ мемлекеттiк сәулет-құрылыс академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 26 сәуiрдегi N 559 қаулысымен бекiтiлген (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 14, 185-құжат) Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгiзілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
25. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қ.И.Сәтбаев атындағы Геологиялық ғылымдар институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 10 мамырдағы N 615 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 16, 217-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.

26. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2001 года N 623 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Карагандинский металлургический институт" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 18, ст. 223).
27. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2001 года N 692 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Институт гармоничного развития человека" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 19, ст. 236).
28. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2001 года N 821 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Акмолинский аграрный университет имени С. Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 22, ст. 280).
29. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2001 года N 833 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская академия транспорта и коммуникаций имени М. Тынышпаева" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 287).
30. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 842 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Жезказганский университет имени О.А. Байконурова" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 289).
31. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892 "О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений" (СAПП Республики Казахстан, 2001 г., N 24-25, ст. 236).
32. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2001 года N 951 "О внесении изменения и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 26, ст. 326).

26. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгінің "Қарағанды металлургия институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 2001 жылғы 11 мамырдағы N 623 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 18, 223-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
27. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң "Адамның үйлесiмдi даму институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 23 мамырдағы N 692 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 19, 236-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
28. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң "С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 маусымдағы N 821 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 22, 280-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдеріне енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
29. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "М.Тынышпаев атындағы Қазақ көлiк және коммуникациялар академиясы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 18 маусымдағы N 833 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 23, 287-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
30. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Ө.А.Байқоңыров атындағы Жезқазған университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 20 маусымдағы N 842 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 23, 289-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
31. "Жекелеген мемлекеттiк жоғары оқу орындарын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 маусымдағы N 892 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 24-25, 236-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
32. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 шілдедегі N 951 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 26, 326-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы.

33. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2001 года N 990 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 27, ст.342).
34. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1007 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2001 года N 257" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 28, ст. 352).
35. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2001 года N 1043 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Алматинский государственный университет имени Абая" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 29, ст. 370).
36. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2001 года N 1099 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахский государственный университет международных отношений и мировых языков имени Абылай хана" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 30, ст. 390).
37. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2001 года N 1313 "О переименовании и преобразовании в акционерные общества отдельных высших учебных заведений" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 35, ст. 459).
38. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2001 года N 1358 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Казахская государственная юридическая академия" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 474).
39. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1370 "О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий "Республиканская клиника профессиональных заболеваний", "Профпатологическая клиника" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения и Республиканского государственного казенного предприятия "Институт физиологии и гигиены труда" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 479).

33. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 шiлдедегi N 990 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 27, 342-құжат).
34. "Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 20 ақпандағы N 257 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 25 шiлдедегі N 1007 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 28, 352-құжат).
35. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң "Абай атындағы Алматы мемлекеттік университеті" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 9 тамыздағы N 1043 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 29, 370-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Yкiметiнің кейбiр шешiмдеріне енгiзілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
36. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Абылай хан атындағы Қазақ мемлекеттiк халықаралық қатынастар және әлем тiлдерi университеті" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 23 тамыздағы N 1099 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 30, 390-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне енгізiлетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
37. "Жекелеген жоғары оқу орындарын қайта атау және акционерлiк қоғамдар етіп қайта құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 қазандағы N 1313 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 35, 459-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 2-тармағы.
38. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінің "Қазақ мемлекеттік заң академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2001 жылғы 24 қазандағы N 1358 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 474-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгiзілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
39. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөнiндегi агенттігінiң "Республикалық кәсiби аурулар клиникасы", "Кәсiби патология клиникасы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорындарын және "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Физиология және еңбек гигиенасы институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 29 қазандағы N 1370 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 479-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.

40. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года N 1619 "О реорганизации некоторых организаций образования Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 47, ст. 551).
41. Подпункт 1) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 533 "О реорганизации отдельных организаций Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 14, ст. 146).
42. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2002 года N 839 "О создании республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский научно-практический центр проблем 12-летнего образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 25, ст. 263).
43. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 995 "Некоторые вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 30, ст. 329).
44. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2002 года N 1148 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 37, ст. 386).
45. Подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2002 года N 1172 "О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия "Западно-Казахстанский государственный университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан".
46. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2003 года N 186 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1999 года N 1754" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 9, ст. 94).
47. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2003 года N 277 "О развитии биотехнологического производства в городе Степногорске" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 12, ст. 135).
48. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2003 года N 623 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 марта 2003 года N 1051 "О реорганизации республиканского государственного учреждения "Национальная академия наук Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 27, ст. 259).

40. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбiр білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 желтоқсандағы N 1619 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 47, 551-құжат) 4-тармағының 2) тармақшасы.
41. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң жекелеген білім беру ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 533 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 14, 146-құжат) 4-тармағының 2) тармақшасы.
42. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "12 жылдық білім беру проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 27 шiлдедегі N 839 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 25, 263-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
43. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2002 жылғы 12 қыркүйектегі N 995 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 30, 329-құжат).
44. "Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 28 қазандағы N 1148 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 37, 386-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулардың 3-тармағы.
45. "Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 5 қарашадағы N 1172 қаулысы 4-тармағының 2) тармақшасы.
46. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2003 жылғы 21 ақпандағы N 186 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 9, 94-құжат).
47. "Степногор қаласында биотехнологиялық өндiрiстi дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2003 жылғы 20 наурыздағы N 277 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 12, 135-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
48. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы" 2003 жылғы 31 наурыздағы N 1051 Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 маусымдағы N 623 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 27, 259-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.

49. Пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2003 года N 774 "О переименовании некоторых республиканских государственных учреждений Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 31, ст. 312).
50. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2003 года N 979 "О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 39, ст. 398).
51. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2003 года N 1191 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 45, ст. 491).
52. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1214 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790 и от 19 ноября 1999 года N 1754" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 45, ст. 498).
53. Подпункт 2) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 января 2004 года N 112 "О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия Министерства образования и науки Республики Казахстан "Республиканский детский оздоровительный лагерь "Балдаурен" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 4, ст. 62).
54. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 128 "О реорганизации отдельных республиканских государственных казенных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 5, ст. 72).
55. Подпункт 1) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2004 года N 222 "О переименовании государственного учреждения "Республиканский научно-практический центр социальной адаптации и профессионально-трудовой реабилитации детей и подростков с проблемами в развитии" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 10, ст. 120).
56. Подпункт 2) пункта 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2004 года N 280 "Вопросы некоторых республиканских государственных предприятий Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 12, ст. 153).

49. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң кейбiр республикалық мемлекеттік мекемелерiн қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 1 тамыздағы N 774 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 31, 312-құжат) 3-тармағы.
50. "Абай атындағы қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 қыркүйектегі N 979 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 39, 398-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгізiлетін өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
51. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу және күшi жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 қарашадағы N 1191 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 45, 491-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметінiң кейбiр шешімдеріне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 1-тармағы.
52. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790 және 1999 жылғы 19 қарашадағы N 1754 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1214 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 45, 498-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы.
53. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Балдәурен" республикалық балаларды сауықтыру лагерi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қаңтардағы N 112 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 4, 62-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
54. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң жекелеген республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 128 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 5, 72-құжат) 5-тармағының 2) тармақшасы.
55. "Даму проблемалары бар балалар мен жасөспiрiмдердi әлеуметтік бейімдеу мен кәсiби еңбекпен оңалтудың республикалық ғылыми-практикалық орталығы" мемлекеттік мекемесiн қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 25 ақпандағы N 222 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 10, 120-құжат) 3-тармағының 1) тармақшасы.
56. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің кейбiр республикалық мемлекеттiк кәсіпорындарының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 5 наурыздағы N 280 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 12, 153-құжат) 6-тармағының 2) тармақшасы.

57. Подпункт 2) пункт 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года N 481 "О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский дворец школьников" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 19, ст. 247).
58. Подпункт 3) пункта 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года N 703 "Некоторые вопросы разработки новых противоинфекционных препаратов" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 26, ст. 334).
59. Пункт 4 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 829 "О создании Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный агротехнический университет имени С. Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 29, ст. 386).
60. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 921 "Некоторые вопросы республиканского государственного казенного предприятия "Научно-технический центр межотраслевой информации" Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 32, ст. 436).
61. Подпункт 3) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1005 "О переименовании Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Бобек" Министерства образования и науки Республики Казахстан".
62. Подпункт 1) пункта 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года N 1041 "О переименовании государственного учреждения "Республиканская казахская средняя музыкальная школа-интернат имени А. Жубанова" Министерства образования и науки Республики Казахстан".

57. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің "Республикалық оқушылар сарайы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 сәуiрдегі N 481 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 19, 247-құжат) 3-тармағының 2) тармақшасы.
58. "Инфекцияға қарсы жаңа препараттарды жасаудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 маусымдағы N 703 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 26, 334-құжат) 8-тармағының 3) тармақшасы.
59. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінің "С.Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университетi" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2004 жылғы 3 тамыздағы N 829 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 29, 386-құжат) бекiтілген Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн толықтырулар мен өзгерiстердiң 4-тармағы.
60. "Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi "Салааралық ақпарат ғылыми-техникалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнының кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 31 тамыздағы N 921 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 32, 436-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 4-тармағы.
61. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінiң "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қыркүйектегi N 1005 қаулысы 3-тармағының 3) тармақшасы.
62. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінiң "А. Жұбанов атындағы республикалық қазақ орта музыка мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесiн қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 7 қазандағы N 1041 қаулысы 3-тармағының 1) тармақшасы.