О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившим силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года N 31
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 140. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2016 года № 326
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.06.2016 № 326 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Указами Президента Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1255 и 29 сентября 2004 года N 1449 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 января 1993 года N 31 "О порядке изменения записи о национальности в паспортах и актах гражданского состояния граждан Республики Казахстан, насильственно переселенных в период репрессий из различных регионов бывшего Советского Союза на территорию Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 23).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 февраля 2005 года N 140
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 августа 1992 года N 684 "Об утверждении правил изменения записи о национальности граждан Республики Казахстан в паспортах и актах гражданского состояния" (СAПП Республики Казахстан,
1992 г., N 33, ст. 499):
1) в заголовке и пункте 1 после слова "паспортах" дополнить словами ", удостоверениях личности";
в пункте 2:
в абзаце первом после слова "паспортах" дополнить словами "и удостоверениях личности", слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Разрешить в виде исключения изменять записи о национальности в паспортах, удостоверениях личности и актах гражданского состояния граждан Республики Казахстан, насильственно переселенных в период репрессий на территорию Республики Казахстан, на основании справок о реабилитации, выдаваемых в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қаңтардағы N 31 қаулысының күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 ақпандағы N 140 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 2 маусымдағы № 326 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2016 № 326 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1255 және 2004 жылғы 29 қыркүйектегi N 1449 Жарлықтарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешімдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
2. "Қуғын-сүргiн кезеңiнде бұрынғы Кеңес Одағының түрлi аймақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына күштеп көшірілген Қазақстан Республикасы азаматтарының төлқұжаттары мен азаматтық хал актiлерiндегi ұлты туралы жазбаны өзгерту тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 12 қаңтардағы N 31 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1993 ж., N 2, 23-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 14 ақпандағы
N 140 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Паспорттар мен азаматтық хал актiлерiндегi Қазақстан Республикасы азаматтарының ұлты туралы жазбаны өзгерту ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 17 тамыздағы N 684 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1992 ж., N 33, 499-құжат):
1) тақырып пен 1-тармақта "Паспорттар" деген сөзден кейiн
", жеке куәлiктер" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
бiрiншi абзацта "паспортындағы" деген сөзден кейiн "және жеке куәлiгіндегi" деген сөздермен толықтырылсын, "iшкi iстер" деген сөздер "әдiлет" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. "Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Заңына сәйкес берілетiн ақтау туралы анықтамалар негiзiнде Қазақстан Республикасының аумағына қуғын-сүргiн кезеңiнде күштеп қоныс аударылған Қазақстан Республикасы азаматтарының паспорттарындағы, жеке куәлiктерi мен азаматтық хал актiлерiндегi ұлты туралы жазбаны өзгертуге ерекше түрде рұқсат етiлсiн.";

2) в Правилах изменения записи о национальности граждан Республики Казахстан в паспортах и актах гражданского состояния, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке после слова "паспортах" дополнить словами ", удостоверениях личности";
в пункте 1 после слова "паспортах" дополнить словами "и удостоверениях личности", слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
в пункте 2:
в абзаце первом после слова "паспорте" дополнить словами "или удостоверении личности гражданина Республики Казахстан", слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
подпункт а) исключить;
в подпункте г) после слова "паспорта" дополнить словами "или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан";
в пункте 3:
слова "паспортным подразделением" заменить словами "органом юстиции";
после слова "паспорта" дополнить словами "или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан";
слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
в пункте 4 после слова "паспорта" дополнить словами "или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В заявлении Ф-1 указываются причина обмена паспорта или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан и номер свидетельства о рождении, на основании которого произведено изменение записи о национальности в паспорте или удостоверении личности гражданина Республики Казахстан.
Если ранее паспорт или удостоверение личности гражданина Республики Казахстан были выданы другим органом юстиции, ему направляется сообщение о выдаче нового паспорта или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан для производства отметки в заявлении Ф-1.";
в абзаце втором пункта 6 после слова "паспорта" дополнить словами "или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан";
в пункте 7 после слова "паспорта" дополнить словами "или удостоверения личности гражданина Республики Казахстан", слова "внутренних дел" заменить словом "юстиции";
в пункте 9 после слова "паспортах" дополнить словами "и удостоверениях личности".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.12.2008 № 1235 (порядок введения в действие см. п. 6 ).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.04.2012 № 498 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

2) көрсетілген қаулымен бекiтiлген Паспорттар мен азаматтық хал актілерiндегi Қазақстан Республикасы азаматтарының ұлты туралы жазбаны өзгерту ережесiнде:
тақырыпта "Паспорттар" деген сөзден кейiн ", жеке куәлiктер" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта "паспортындағы" деген сөзден кейiн "және жеке куәлiгiндегi" деген сөздермен толықтырылсын, "iшкi iстер" деген сөздер "әдiлет" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бiрiншi абзацта "Паспорттағы", "iшкi iстер" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасы азаматының паспортындағы немесе жеке куәлiгiндегi", "әдiлет" деген сөздермен ауыстырылсын;
а) тармақшасы алынып тасталсын;
г) тармақшасында "паспорты" деген сөз "Қазақстан Республикасы азаматының паспорты немесе жеке куәлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
"паспорт бөлiмшесi" деген сөздер "әдiлет органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жаңа паспорт" деген сөздер "Қазақстан Республикасы азаматының жаңа паспортын немесе жеке куәлiгiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"iшкi iстер" деген сөздер "әдiлет" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта "байланысты" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасы азаматының жаңа паспорты немесе жеке куәлiгi" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ф-1 өтiнiшiнде Қазақстан Республикасы азаматының паспортын немесе жеке куәлiгiн айырбастау себебi және соның негізiнде Қазақстан Республикасы азаматының паспортындағы немесе жеке куәлiгiндегi ұлты туралы жазба өзгертілген туу туралы куәлiктiң нөмiрi көрсетiледi.
Егер бұрын Қазақстан Республикасы азаматының паспортын немесе жеке куәлiгiн басқа әдiлет органы берген болса, оған Ф-1 өтiнiшiнде белгi қою үшiн Қазақстан Республикасы азаматының жаңа паспорты немесе жеке куәлiгi берiлгенi туралы хабарлама жiберiледі.";
6-тармақтың екiншi абзацында "паспортты" деген сөз "Қазақстан Республикасы азаматының паспортын немесе жеке куәлiгiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта "паспорты", "жаңа паспорт", "iшкi істер" деген сөздер тиісінше "Қазақстан Республикасы азаматының паспорты немесе жеке куәлiгi", "Қазақстан Республикасы азаматының жаңа паспорты немесе жеке куәлiгi", "әдiлет" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта "паспортындағы" деген сөзден кейiн "және жеке куәлiгiндегі" деген сөздермен толықтырылсын.
2. (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2008.12.24 N 1235 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз) Қаулысымен).
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.04.19 № 498 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 6 января 2006 года N 15 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 852 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года N 1301 (вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию).

4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.01.06.  N 15 (қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 852 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.27.  N 1301 (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.