О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года N 316
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2005 года N 759. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2015 года № 783
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.09.2015 № 783 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2004 года N 316 "О некоторых вопросах по перевозке опасных грузов автомобильным транспортом" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 14, ст. 176) следующие дополнения и изменения:
в Правилах перевозок опасных грузов автотранспортными средствами, их проезда по территории Республики Казахстан, и квалификационные требования к водителям и автотранспортным средствам, перевозящим опасные грузы, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2:
дополнить словами "по территории Республики Казахстан";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Международные перевозки опасных грузов автотранспортными средствами осуществляются в соответствии с требованиями международных договоров Республики Казахстан.";
пункт 5 дополнить словами "(далее - уполномоченный орган)";
в пункте 8:
слово "(разрешения)" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"При перевозке взрывчатых или сильнодействующих ядовитых веществ по перечням, утверждаемым Правительством Республики Казахстан; гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением требуется наличие разрешения, выдаваемого органами внутренних дел.";
пункт 9 исключить;
в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Между грузоотправителем (грузополучателем) и перевозчиком заключается договор на осуществление перевозок опасного груза в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 4) дополнить словами "и нейтрализации опасного груза";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Заключение договора перевозки опасного груза подтверждается составлением товарно-транспортной накладной.
При перевозке опасного груза перевозчику необходимо иметь товарно-транспортную накладную, которая составляется в трех экземплярах и подписывается грузоотправителем и перевозчиком, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Форма товарно-транспортной накладной и порядок ее применения определяется правилами перевозок грузов автомобильным транспортом, утверждаемых уполномоченным органом.";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 12 наурыздағы N 316 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 шілдедегі N 759 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 қыркүйектегі № 783 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.09.2015 № 783 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Автомобиль көлiгiмен қауіпті жүктердi тасымалдау жөнiндегі кейбiр мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 12 наурыздағы N 316  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 14, 176-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Автокөлiк құралдарымен қауiптi жүктердi тасымалдау, олардың Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өту ережесi және қауiптi жүктердi тасымалдайтын жүргізушілер мен автокөлiк құралдарына қойылатын білiктiлiк талаптарында:
2-тармақ:
"әрекеті" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қауiптi жүктердi автокөлiк құралдарымен халықаралық тасымалдау Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.";
5-тармақ "уәкілеттi орган" деген сөздерден кейiн "(бұдан әрi - уәкiлетті орган)" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақта:
"(рұқсаттың)" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн тiзбе бойынша жарылғыш немесе күшті әсер ететiн улы заттарды; азаматтық және қызметтік қаруды және оларға патрондарды, азаматтық пиротехникалық заттарды және олар қолданылған бұйымдарды тасымалдау кезiнде ішкі iстер органдары берген рұқсаттың бар болуы талап етіледi.";
9-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақта:
бiрiнші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жүк жөнелтушi (жүк алушы) мен тасымалдаушы арасында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қауiптi жүк тасымалын жүзеге асыруға шарт жасалады.";
4) тармақша "қауіп" деген сөзден кейiн "және қауіптi жүктi бейтараптандыру" деген сөздермен толықтырылсын;
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қауіптi жүктi тасымалдау шартын жасасу тауар-көлік жүкқұжатын жасаумен расталады.
Қауіптi жүкті тасымалдау кезінде тасымалдаушының үш данада жасалатын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүк жөнелтуші мен тасымалдаушы қол қоятын тауар-көлік жүкқұжаты болуы тиiс.
12. Тауар-көлiк жүкқұжатының нысаны және оны қолдану тәртiбi уәкілетті орган бекiткен автомобиль көлігімен жүк тасымалдау ережесiмен айқындалады.";

подпункт 3) пункта 13 исключить;
абзац первый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"На перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденному настоящим постановлением, перевозчиком разрабатывается маршрут перевозки опасного груза.";
в пункте 16:
слово "транспортировки" заменить словами "перевозки опасного груза";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае непредвиденных обстоятельств, связанных с риском для жизни и здоровья людей, ущербом для окружающей среды и культурных ценностей, а также с безопасностью перевозимого груза согласованный маршрут перевозки опасного груза может быть изменен перевозчиком по согласованию с органом дорожной полиции.";
в пункте 18:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) конструктивно-техническим характеристикам завода-изготовителя и нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан к конструкции, оборудованию и техническому состоянию транспортных средств, перевозящих опасные грузы;";
подпункт 7) дополнить словами "и действующим нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан";
подпункт 9) дополнить словами "согласно действующим нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан";
в пункте 19 слова "проведения технического осмотра автотранспортного средства" заменить словами "выдачи свидетельства";
абзац четвертый пункта 21 дополнить словами "с отметкой на путевом листе";
в пункте 22:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденному настоящим постановлением (приложение 3);";
в подпункте 8) слово "транспортную" заменить словами "товарно-транспортную";
абзац второй пункта 26 после слова "установлен" дополнить словом "опознавательный";
абзац первый пункта 28 дополнить словом "(грузополучателем)";
в пункте 30:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Стоянки разрешаются в местах, расположенных не ближе, чем в 200 метрах от жилых строений и мест скопления людей или в специально отведенных для этого местах.";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Места остановок и стоянок автотранспортных средств, перевозящих опасные грузы, указываются в маршруте перевозки опасного груза.";

13-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
14-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы қаулымен бекiтiлген қауiптi жүктердiң тiзiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға жіберілетін 1, 6 және 7 кластық қауiптi жүктi тасымалдауға тасымалдаушы қауiптi жүктi тасымалдаудың бағытын әзiрлейдi.";
16-тармақта:
"тасымалдаудың" деген сөз "қауiптi жүкті тасымалдаудың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Адамның өмiрi мен денсаулығы үшін қауіппен, қоршаған ортаға және мәдени құндылықтарға келтiрілетiн залалмен, сондай-ақ тасымалданатын жүктiң қауіпсiздігіне байланысты күтпеген жағдайлар кезiнде қауiпті жүктi тасымалдаудың келісiлген бағытын тасымалдаушы жол полициясы органымен келiсiм бойынша өзгертуi мүмкін.";
18-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жасап шығарушы зауыттың конструктивтi-техникалық сипаттамасы және қауіптi жүктердi тасымалдайтын көлік құралдарының конструкциясына, жабдығына және техникалық жай-күйіне Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі нормативтiк құжаттары;";
7) тармақша "Жол қозғалысы ережесіне" деген сөздерден кейiн "және Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі қолданыстағы нормативтiк құжаттарына" деген сөздермен толықтырылсын;
9) тармақша "жарамды" деген сөздiң алдынан "Қазақстан Республикасының стандарттау жөнiндегi қолданыстағы нормативтiк құжаттарына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақтағы "автокөлiк құралына техникалық тексеру жүргiзген" деген сөздер "куәлiк берілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақтағы төртiншi абзац "жүргізушілер үшін" деген сөздерден кейiн "жол қағазына белгi қоя отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы қаулымен бекiтiлген қауiптi жүктердi тiзiмiне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлiк құралдарымен тасымалдауға жiберiлетiн 1, 6 және 7 кластық қауiптi жүктi тасымалдау бағытының бланкiсi (3-қосымша);";
8) тармақшадағы "көлiктiк" деген сөз "тауар-көлік" деген сөздермен ауыстырылсын;
26-тармақтың екiншi абзацында "белгi" деген сөз "тану белгiсi" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-тармақтың бірiнші абзацы "жүк жөнелтушi" деген сөздерден кейiн "(жүк алушы)" деген сөздермен толықтырылсын;
30-тармақта:
екiнші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй құрылыстары мен адамдардың көп шоғырланған жерiнен кемiнде 200 метр жерде немесе осыған арнайы бөлiнген жерлерде тұруға рұқсат етiледi.";
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қауіпті жүктердi тасымалдайтын автокөлiк құралдарының тоқтайтын және тұратын орындары қауiптi жүктi тасымалдау бағытында көрсетiледi.";

в подпункте 3) пункта 32 слова "уполномоченные органы в области здравоохранения и охраны окружающей среды" заменить словами "уполномоченный орган в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций";
пункт 34 дополнить абзацем следующего содержания:
"Грузоотправители (грузополучатели) взрывчатых, легковоспламеняющихся, радиоактивных, ядовитых и других опасных грузов обеспечивают безопасность их перевозки путем наличия необходимых средств и мобильных подразделений для предупреждения аварийных ситуаций при перевозке грузов, а также ликвидации последствий аварий.";
дополнить пунктом 35 следующего содержания:
"35. Государственный контроль за соблюдением настоящих Правил осуществляется уполномоченным органом и другими государственными органами в пределах их компетенции, установленной законодательством Республики Казахстан.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Речспублики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2005 года N№759
Приложение 3
к Правилам перевозок опасных грузов
автотранспортными средствами, их проезда
по территории Республики Казахстан и
квалификационным требованиям к водителям
и автотранспортным средствам, перевозящим
опасные грузы
Бланк маршрута перевозки опасного груза
СОГЛАСОВАНО                      СОГЛАСОВАНО
Руководитель управления             Представитель
дорожной полиции                    грузоотправителя
_______________________             _____________________
должность                           должность
___________________ м.п.            _________________ м.п.
подпись                             подпись
"__"_________ 200__г                 "__"___________ 200__г
Сведения об опасном грузе
Наименование
груза
Опознавательный
знак "ОГ"
Класс опасного груза
N опасности
N вещества по списку ООН
Общий вес груза на одном транспортном средстве_____ т.
Количество транспортных средств, перевозящих груз одновременно
______ авт.
_________________________________________________________
Особые условия движения
_________________________________________________________

32-тармақтың 3) тармақшасындағы "денсаулық сақтау және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органдарға" деген сөздер "төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы уәкiлетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
34-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жарылғыш, тез тұтанатын, радиоактивтi, улы және басқа да қауіпті жүктердiң жөнелтушiлерi (жүк алушылары) жүктердi тасымалдау кезiнде авариялық жағдайлардың алдын-алу, сондай-ақ авариялардың салдарларын жою үшiн қажеттi құралдары мен ұтқыр бөлiмшелерінің болуы жолымен оларды тасымалдау қауiпсiздiгін қамтамасыз етедi.";
мынадай мазмұндағы 35-тармақпен толықтырылсын:
"35. Осы Ереженің сақталуын мемлекеттiк бақылауды уәкiлеттi орган және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өздерiнiң құзыретi шегiнде басқа да мемлекеттiк органдар жүзеге асырады.";
көрсетiлген Ережеге 3-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 21 шілдедегі
N 759 қаулысына
қосымша
Автокөлiк құралдарымен қауіптi
жүктердi тасымалдау, олардың Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы жүріп
өту ережесiне және қауіптi жүктердi
тасымалдайтын жүргiзушілер мен автокөлiк
құралдарына қойылатын бiлiктiлiк талаптарына
3-қосымша
Қауiптi жүкті тасымалдау бағытының бланкiсi
КЕЛIСIЛДI                          КЕЛIСIЛДI
Жол полициясы                        Жүкті жөнелтушінің
басқармасының басшысы                         өкiлi
__________________________               __________________________
лауазымы                                   лауазымы
_________________________ М.О.           __________________________
қолы                                         қолы
200__жылғы "___" __________            200__жылғы "___" ___________
Қауiптi жүк туралы мәлiметтер
___________________________________________________________________
Жүктiң атауы                      |       "ҚЖ" тану
|        белгiсі
___________________________________________________________________
Қауiптi жүктiң класы        |           |
----------------------------|           |
Қауіптiлiк N                |           |
БҰҰ тiзiмi бойынша заттың N |           |
___________________________________________________________________
Бiр көлiк құралындағы жүктiң жалпы салмағы _______ т.
Жүктi бiр мезгілде тасымалдайтын көлiк құралдарының саны ______ авт.
___________________________________________________________________
Қозғалыстың ерекше шарттары
___________________________________________________________________

1. Скорость движения на перегонах
2. Прикрытие (на всем маршруте, на отдельных участках)
3. Сопровождение (на всем маршруте, на отдельных участках)
4. Движение ночью (разрешено, запрещено)
_______________________________________________________
_____________________________________________________________
Маршрут движения
_____________________________________________________________
(наименование населенных пунктов,
_____________________________________________________________
улиц и автомобильных дорог)
_____________________________________________________________
1. Адрес и телефон грузоотправителя
_____________________________________________________________
2. Адреса пунктов и телефоны грузополучателя
_____________________________________________________________
3. Адреса пунктов и телефоны аварийной службы, через которые
проследуют транспортные средства
_____________________________________________________________
4. Адреса промежуточных пунктов, куда, в случае необходимости,
можно сдать груз
_____________________________________________________________
5. Места стоянок
_____________________________________________________________
6. Места заправок топливом
_______________________________________________________
7. Данные перевозчика и автотранспорта
_____________________________________________________________
(наименование, Ф.И.О, адрес и государственный номер)
_____________________________________________________________
__________________                        перевозчик
(подпись и печать)                 "__"_________ 200__г.

1. Аралықтардағы қозғалыс жылдамдығы.
2. Пана (барлық бағытта, жекелеген учаскелерде)
3. Бірге жүру (барлық бағытта, жекелеген учаскелерде)
4. Түндегi қозғалыс (рұқсат етiлген, тыйым салынған)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қозғалыс бағыты
___________________________________________________________________
(елді мекендердің, көшелердің және автомобиль жолдарының атауы)
1. Жүк жөнелтушiнің мекен-жайы және телефоны
___________________________________________________________________
2. Пункттердің мекен-жайлары және
жүк алушының телефондары
___________________________________________________________________
3. Олар арқылы көлiк құралдары
өтетiн авариялық қызмет пункттерiнің
мекен-жайлары және телефондары
___________________________________________________________________
4. Қажет болған жағдайда
жүктi тапсыруға болатын
аралық пункттердiң мекен-жайлары
___________________________________________________________________
5. Тұрақ орындары
___________________________________________________________________
6. Отын құятын орындар
___________________________________________________________________
7. Тасымалдаушы мен автокөліктің деректері
___________________________________________________________________
(атауы, Т.А.Ә, мекен-жайы және мемлекеттік нөмірі)
___________________________________________________________________
_____________________                тасымалдаушы
(қолы және мөрi)
200_ жылғы "___" __________