О создании межведомственной комиссии по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2005 года N 789. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года N 1264
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.11.2010 N 1264 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 789
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам
приобретения государством отчуждаемых прав
недропользования (их части) и (или) долей участия
(пакетов акций) в юридическом лице, обладающем
правом недропользования
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.03.2006 N 144 ; от 07.09.2006 N 848 ; от 12.10.2007 N 930 ; от 24.04.2008 N 385 ; от 20.12.2008 N 1190 ; от 08.06.2009 N 855 ; от 13.10.2009 N 1588.
Мынбаев                   - Министр энергетики и минеральных
Сауат Мухаметбаевич         ресурсов Республики Казахстан,
председатель
Сафинов                   - ответственный секретарь Министерства
Канатбек Бейсенбекович      энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
заместитель председателя
Алдашев                   - директор Департамента прямых
Рустем Агибаевич            инвестиций в недропользование
Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан,
секретарь
Ескалиев                  - вице-министр индустрии и торговли
Ерхат Серикович             Республики Казахстан
Сулейменов                - вице-министр экономики и бюджетного
Тимур Муратович             планирования Республики Казахстан
Чиналиев                  - заместитель заведующего Отделом
Газиз Коршабекович          индустриально-инновационного развития
Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан
Бекетаев                  - вице-министр юстиции Республики
Марат Бакытжанович          Казахстан
Даленов                   - вице-министр финансов Республики
Руслан Ерболатович          Казахстан
Абишев                    - директор по управлению горно-
Жандос Жантореевич          промышленными активами акционерного
общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
(по согласованию)
Балжанов                  - вице-президент акционерного общества
Аскар Кумарович             "Национальная компания "КазМунайГаз"
(по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N№789
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам приобретения
государством отчуждаемых прав на недропользование
(их части) и (или) долей участия (пакетов акций)
в юридическом лице, обладающем правом
недропользования

Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгiн) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 шілдедегі N 789 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1264 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1264 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгiн) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 789 қаулысымен
бекiтiлген
Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер
қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр
бөлігін) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн)
мемлекеттiң сатып алуы мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық
комиссияның құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің
2006.03.02 N 144; 2006.09.07 N 848; 2007.10.12 N 930; 2008.04.24
N 385; 2008.12.20 N 1190; 2009.06.08 N 855, 2009.10.13 N 1588Қаулыларымен.
Мыңбаев                   - Қазақстан Республикасының
Сауат Мұхаметбайұлы         Энергетика және минералдық
ресурстар министрі, төраға
Сафинов                   - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Қанатбек Бейсенбекұлы       минералдық ресурстар министрлігінің
жауапты хатшысы, төрағаның орынбасары
Алдашев                   - Қазақстан Республикасы әнергетика және
Рүстем Ағыбайұлы            минералдық ресурстар министрлігі Жер
қойнауын пайдалануға тікелей
инвестициялар департаментінің директоры,
хатшы
Есқалиев                  - Қазақстан Республикасының
Ерхат Серікұлы              Индустрия және сауда вице-министрі
Сүлейменов                - Қазақстан Республикасының экономика және
Тимур Мұратұлы              бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Шыналиев                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ғазиз Қоршабекұлы           Министрі Кеңсесінің Индустриялық-
инновациялық даму бөлімі
меңгерушісінің орынбасары
Бекетаев                  - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы           вице-министрі
Әбішев                    - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Жандос Жантөреұлы           акционерлік қоғамының тау-кен өнеркәсібі
активтерін басқару жөніндегі директоры
(келісім бойынша)
Балжанов                  - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы"
Асқар Құрманұлы             акционерлік қоғамының вице-президенті
(келісім бойынша)
Дәленов                   - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы           вице-министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 789 қаулысымен
бекiтiлген
Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгiн) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар
пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже

1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам приобретения государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования (далее - Комиссия), является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Комиссия образована для выработки предложений по реализации приоритетного права государства по приобретению отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Задачи и права Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) рассмотрение обращений недропользователей об отчуждении прав на недропользование (их части) по контрактам на недропользование;
2) рассмотрение обращений об отчуждении доли участия (пакета акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования;
3) выработка предложений о приобретении государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования;
4) внесение в Правительство Республики Казахстан предложений о приобретении государством отчуждаемых прав на недропользование (их части) и (или) долей участия (пакетов акций) в юридическом лице, обладающем правом недропользования для принятия решения.
5. В соответствии со своими задачами Комиссия имеет право:
1) взаимодействовать с центральными исполнительными и другими государственными органами и организациями;
2) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать представителей государственных органов и организаций (по согласованию) Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.

1. Жалпы ережелер
1. Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгiн) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Комиссия жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгiн) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) сатып алуға мемлекеттiң басым құқығын iске асыру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу үшiн құрылады.
3. Комиссия өзiнiң қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын , Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң кесiмдерiн және өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн, сондай-ақ осы ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның мiндеттерi мен құқықтары
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) жер қойнауын пайдаланушылардың жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiм-шарттар бойынша жер қойнауын (оның бiр бөлiгiн) пайдалану құқығын иелiктен алу туралы өтiнiштерiн қарау;
2) жер қойнауын пайдалану құқығына не заңды тұлғадағы қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) иелiктен алу туралы өтiнiштердi қарау;
3) жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлігін) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы туралы ұсыныстарды әзiрлеу;
4) Жер қойнауын пайдалану құқығына ие заңды тұлғадағы жер қойнауын пайдаланудың иелiктен алынатын құқығын (оның бiр бөлiгін) және (немесе) қатысу үлестерiн (акциялар пакеттерiн) мемлекеттiң сатып алуы туралы ұсыныстарды шешiм шығару үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзу.
5. Өзiнiң мiндеттерiне сәйкес Комиссияның мыналарға:
1) орталық атқару және өзге мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен өзара iс-қимыл жасасуға;
2) Комиссияның құзыретiне жататын мәселелер бойынша Комиссияның отырыстарына Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен ұйымдарының өкілдерiн (келiсiм бойынша) шақыруға және тыңдауға;
3) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк және өзге ұйымдардан Комиссияның мiндеттерiн iске асыру үшiн қажеттi материалдарды сұратуға және алуға құқығы бар.
3. Комиссияның қызметiн ұйымдастыру
6. Комиссияның Төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, отырыстарында төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды. Төраға болмаған кездерде оның мiндеттерiн орынбасары атқарады.

7. Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии.
Функции рабочего органа Комиссии осуществляет Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
8. Подготовка предложений по повестке дня заседания Комиссии и других необходимых материалов к заседанию Комиссии осуществляется секретарем Комиссии, который не менее, чем за 3 дня до заседания направляет их членам Комиссии. Оформление протокола заседания Комиссии осуществляет секретарь Комиссии.
9. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
10. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии и оформляются протоколом заседания Комиссии, подписываемым присутствовавшими на заседании членами Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу Комиссии.
11. По итогам заседания Комиссии рабочий орган уведомляет заинтересованных лиц о результатах рассмотрения.
12. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.

7. Комиссияның жұмыс органы Комиссия жұмысын ұйымдық-техникалық жағынан қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
Комиссия жұмыс органының функциясын Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi жүзеге асырады.
8. Комиссия отырысының күн тәртiбi жөнiндегi ұсыныстарды және Комиссияның отырысына қажеттi өзге материалдарды әзiрлеудi Комиссияның хатшысы жүзеге асырады, оларды ол отырыстан кем дегенде 3 күн бұрын Комиссия мүшелерiне жiбередi. Комиссия отырысының хаттамасын ресiмдеудi Комиссияның хатшысы жүзеге асырады.
9. Комиссияның отырыстары қажеттілiгiне қарай өткiзiледi. Комиссияның отырысы Комиссия мүшелерi жалпы санының кем дегенде үштен екiсi қатысқан кезде заңды болып есептеледi.
10. Комиссияның шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға Комиссия мүшелерi жалпы санының көпшiлiгi дауыс берген жағдайда қабылданды деп есептеледi және отырысқа қатысқан Комиссия мүшелерi қол қоятын Комиссия отырысының хаттамасымен ресiмделедi. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, ол бiлдiрiлген жағдайда жазбаша түрде баяндалуға және Комиссияның хаттамасына тiркелуге тиiс.
11. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша жұмыс органы мүдделi адамдарға қарау нәтижелерi туралы хабарлайды.
12. Комиссия өз қызметiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде тоқтатады.