О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1029
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в  Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений в дополнений в Указ Президента
Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ Президента Республики Казахстан от 27 сентября 1996 года N 3120 "О порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 38, ст. 355) следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "О порядке" заменить словами "Об утверждении Правил";
в пункте 1 слова "о порядке" исключить;
в Правилах о порядке рассмотрения вопросов, связанных с гражданством Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в заголовке слова "о порядке" исключить;
в преамбуле после слов "(далее - Закон) и" дополнить словом "заключенными";
цифры "I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X" заменить соответственно цифрами "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10";
по тексту слова "консульскими учреждениями", "консульские учреждения", "консульских учреждениях", "консульского учреждения" заменить соответственно словами "загранучреждениями", "загранучреждения", "загранучреждениях", "загранучреждения";
в абзаце первом пункта 1 слова "дипломатическими представительствами, консульскими учреждениями и полномочными представительствами Республики Казахстан (далее - консульские учреждения)" заменить словами "загранучреждениями Республики Казахстан (далее - загранучреждения)";
в абзаце одиннадцатом пункта 3 слова ", и справку о месте постоянного проживания своего родственника" исключить;
в пункте 13 слова "центре правовой статистики и информации при Генеральной прокуратуре" заменить словами "Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры";
в абзаце втором пункта 19 слова ", справка с места жительства" исключить;
в заголовке главы VII слова "указов Президента Республики Казахстан" заменить словом "решений";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы N 1029 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120  Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ
ЖАРЛЫҒЫ Қазақстан Республикасы Президентінің
1996 жылғы 27 қыркүйектегі N 3120 Жарлығына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1996 жылғы 27 қыркүйектегi N 3120  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 38, 355-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
тақырыбындағы "тәртібi" деген сөз "ережесін бекiту" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "қараудың тәртібі туралы Epeжелep" деген сөздер "қарау ережелерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының азаматтығына байланысты мәселелерді қарау тәртібі туралы Ережелерде:
тақырыбындағы "тәртiбi туралы Ережелер" деген сөздер "ережелерi" деген сөзбен ауыстырылсын:
кiрiспедeгi "(бұдан әрі - Заң) және Қазақстан Республикасының" деген сөздерден кейін "жасалған" деген сөзбен толықтырылсын;
"I, ІІ, ІІІ, IV, V, VI, VII, VIII, IX, Х" деген цифрлар "1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10" деген цифрлармен ауыстырылсын;
мәтiн бойынша "консулдық мекемелерi", "консулдық мекемелер", "консулдық мекеме", "консулдық мекемелерде", "консулдық мекеменiң", "консулдық мекемелердiң" деген сөздер тиiсінше "шет елдердегi мекемелері", "шет елдердегi мекемелер", "шет елдегi мекеме", "шет елдердегі мекемелерде", "шет елдегi мекеменің", "шет елдердегі мекемелердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың бiрiнші абзацында "Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері, консулдық мекемелері және өкілетті өкілдіктері (бұдан әрi - консулдық мекемелер)" деген сөздер "Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелерi (бұдан әрi - шет елдердегi мекемелер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың он бiрiншi абзацындағы "және өзiнің туысының тұрақты тұратын жерiнен анықтама" деген сөздер алынып тасталсын;
13-тармақтағы "Бас прокуратурасы жанындағы құқықтық статистика және ақпарат орталығы" деген сөздер "Бac прокуратурасының Құқықтық және арнайы есепке алу комитеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақтың екінші абзацындағы "тұрғылықты жерiнен анықтама" деген сөздер алынып тасталсын;
VII тараудың тақырыбындағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарын" деген сөздер "шешімдерді" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. Исполнение решений по вопросам гражданства в отношении лиц, постоянно проживающих в Республике Казахстан, возлагается на уполномоченный орган по документированию и выдаче паспортов и удостоверений личности, а в отношении лиц, проживающих в другом государстве, - на загранучреждения Республики Казахстан.";
в пункте 27:
слова "Министерство внутренних дел" заменить словами "Министерство юстиции Республики Казахстан";
слово "указов" заменить словом "решений";
в пункте 29 после слов "фальшивых документов," дополнить словами "приобретения гражданства другого государства,";
пункт 30 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"если лицо приобрело гражданство другого государства.".
2. Настоящий Указ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

"26. Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын адамдарға қатысты азаматтық мәселелерi жөніндегi шешімдердi орындау - құжаттандыру және паспорттар мен жеке куәлiктер беру жөнiндегi уәкiлеттi органға, ал басқа мемлекетте тұратын адамдарға қатысты Қазақстан Республикасының шет елдердегi мекемелерiне жүктеледi.";
27-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Iшкі iстер министрлігі мен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі мен Қазақстан Республикасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жарлықтарының" деген сөз "шешімдерінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
29-тармақтағы "жасанды құжаттар табыс ету" деген сөздерден кейін ", басқа мемлекеттiң азаматтығын aлу" деген сөздермен толықтырылсын;
30-тармақ мынадай мазмұндағы бесіншi абзацпен толықтырылсын:
"егер адам басқа мемлекеттің азаматтығын алған болса.".
2. Осы Жарлық ресми жарияланғаннан кейiн он күнтізбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президентi