Об утверждении Правил выдачи удостоверений личности преподавателям, направляемым Правительством Федеративной Республики Германия на работу в школы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2005 года N 1208
В целях реализации  статьи 7  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о направлении германских преподавателей в школы Республики Казахстан от 26 ноября 1997 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи удостоверений личности преподавателям, направляемым Правительством Федеративной Республики Германия на работу в школы Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2005 года N 1208
Правила выдачи удостоверений личности
преподавателям, направляемым Правительством
Федеративной Республики Германия на работу в школы
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи удостоверений личности преподавателям, направляемым Правительством Федеративной Республики Германия на работу в школы Республики Казахстан (далее - Правила), разработаны в целях реализации  Соглашения  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Федеративной Республики Германия о направлении германских преподавателей в школы Республики Казахстан от 26 ноября 1997 года (далее - Соглашение) и определяют порядок выдачи, регистрации и учета удостоверений личности преподавателям, приезжающим на работу на основании Соглашения.
2. Для целей настоящих Правил под удостоверением личности понимается документ, выдаваемый центральным исполнительным органом Республики Казахстан в области образования (далее - уполномоченный орган), подтверждающий, что его обладатель является германским преподавателем, направленным на работу в школы Республики Казахстан на основании Соглашения.
3. Удостоверения личности заполняются уполномоченным органом на государственном и русском языках.
2. Порядок выдачи удостоверений личности
4. Правительство Федеративной Республики Германия не позднее чем за три месяца до начала учебного года или, соответственно, до начала занятий сообщает по дипломатическим каналам Правительству Республики Казахстан фамилии, предметы и данные о квалификации преподавателей, работе которых в Республике Казахстан оно намеревается оказать содействие.
5. Для получения удостоверения личности германский преподаватель в десятидневный срок со дня прибытия в Республику Казахстан представляет в уполномоченный орган две фотографии размером 3 x 4 см, копии паспорта и визы.

Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының мектептеріне жұмысқа жіберетін оқытушыларға жеке куәліктер беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 желтоқсандағы N 1208 Қаулысы
1997 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының мектептеріне герман оқытушыларын жіберу туралы келісімнің  7-бабын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының мектептеріне жұмысқа жіберетін оқытушыларға жеке куәліктер беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1208 қаулысымен
бекітілген
Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі
Қазақстан Республикасының мектептеріне жұмысқа жіберетін
оқытушыларға жеке куәліктер беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының мектептеріне жұмысқа жіберетін оқытушыларға жеке куәліктер беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) 1997 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының мектептеріне герман оқытушыларын жіберу туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) іске асыру мақсатында әзірленді және Келісімнің негізінде жұмысқа келетін оқытушыларға жеке куәліктер беру, тіркеу және есепке алу тәртібін айқындайды.
2. Осы Ереженің мақсаттары үшін жеке куәлік деп Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы орталық атқарушы органы (бұдан әрі - уәкілетті орган) беретін, оның иесі Келісімнің негізінде Қазақстан Республикасының мектептеріне жұмысқа жіберілген герман оқытушысы болып табылатындығын растайтын құжат түсініледі.
3. Жеке куәліктерді мемлекеттік және орыс тілдерінде уәкілетті орган толтырады.
2. Жеке куәліктерді беру тәртібі
4. Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі оқу жылы басталғанға дейін немесе тиісінше сабақтар басталғанға дейін үш айдан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне дипломатиялық арналар арқылы өзі Қазақстан Республикасында жұмысқа жәрдем көрсетуге ниет білдіріп отырған оқытушылардың тегі, пәндері және біліктілігі туралы деректерді хабарлайды.
5. Жеке куәлікті алу үшін герман оқытушысы Қазақстан Республикасына келген күнінен бастап он күн мерзімде уәкілетті органға 3x4 см мөлшеріндегі екі фотосуретін, паспорты мен бұрыштамасының көшірмелерін ұсынады.

6. Уполномоченный орган в семидневный срок оформляет и выдает удостоверения личности по форме, установленной  Приложением 1  к настоящим Правилам.
7. Удостоверение личности заверяется подписью первого заместителя руководителя уполномоченного органа, гербовой печатью и выдается германскому преподавателю по предъявлению документа, удостоверяющего его личность.
3. Учет и регистрация удостоверений личности
8. Удостоверение личности подлежит учету и регистрации в уполномоченном органе при выдаче, имеет учетный номер.
9. Удостоверения личности регистрируются в специальном журнале учета выдачи удостоверений личности (далее - журнал) по форме, установленной  Приложением 2  к настоящим Правилам. Листы журнала должны быть пронумерованы, прошнурованы и проштампованы.
10. В случае истечения срока действия удостоверения личности или срока преподавательской деятельности германского преподавателя, удостоверение личности подлежит возврату в уполномоченный орган.
11. В отношении удостоверений личности, возвращенных в уполномоченный орган в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил, в журнале делается соответствующая отметка. Такие удостоверения личности подлежат уничтожению.
4. Порядок выдачи дубликата удостоверения личности
12. В случае утери удостоверения личности, германский преподаватель извещает об этом уполномоченный орган с приложением двух фотографий размером 3 x 4 см, письменного подтверждения органов внутренних дел Республики Казахстан об обращении преподавателя, утерявшего удостоверение личности, и справки из стола находок населенного пункта, где была допущена утеря. Дубликат удостоверения личности выдается в сроки, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
13. Запись о выдаче дубликата удостоверения личности производится в журнале под очередным номером. На дубликате в заголовке под словом "УДОСТОВЕРЕНИЕ" ставится штамп "Дубликат" на государственном и русском языках соответственно.
Приложение 1
к Правилам выдачи удостоверений
личности преподавателям, направляемым
Правительством Федеративной Республики
Германия на работу в школы
Республики Казахстан
Қазақстан Республикасы           Министерство
Білім және ғылым         образования и науки
министрлігі           Республики Казахстан
КУӘЛІК N             УДОСТОВЕРЕНИЕ N
_______                           ______
|_______________          |      | _______________
|  (тегі, аты-жөні)       |      |     (Ф.И.О)
|                         |      |
|  неміс тілі оқытушы     |      | преподаватель
_______| ҚР Үкіметі мен ГФР      |______| немецкого языка
Үкіметі арасындағы              Прибыл в Республику
герман Оқытушыларын             Казахстан
ҚР мектептеріне                 на основании Соглашения
жіберу туралы                   между Правительством РК и
1997 жылғы 26.11.               Правительством ФРГ о
келісімнің негізінде            направлении германских
Қазақстан                       преподавателей в школы РК
Республикасына келді.           от 26.11.1997 года
_____ жұмысқа жіберілді      Направлен
"___"_______200__ж. берілді      на работу в _________
"___"_______200__ж. дейін       Выдано "___"_____ 200_г.
күші бар    действительно
до "__"_____200__г.
Бірінші вице-министр__________
Осы күәлік қолданыс мерзімі         Настоящее удостоверение
өткеннен кейін қайтарылуы қажет           подлежит возврату по
истечении срока действия
Приложение 2
к Правилам выдачи удостоверений
личности преподавателям, направляемым
Правительством Федеративной Республики
Германия на работу в школы
Республики Казахстан
Журнал
учета выдачи удостоверений личности германским
преподавателям, приезжающим на работу в Казахстан
Поряд-
ковый регист-рацион-
ный номер
Дата выдачи удосто-
верения
Серия,номер удос-
тове-
рения
Ф.И.О.пре-
пода-
вателя
Пас-
порт-
ные данные
Адрес
пос-
тоян-
ного место-
житель-
ства
Куда нап-
рав-
лен на ра-
боту
Дата
воз-
врата
удос-
тове-
рения
Рос-
пись
в по-
луче-
нии
1.
2.
3.

6. Уәкілетті орган жеті күн мерзімде осы Ережеге 1-қосымшада белгіленген нысан бойынша жеке куәлікті ресімдейді және береді.
7. Жеке куәлік уәкілетті орган басшысының бірінші орынбасарының қолымен, елтаңбалы мөрмен куәландырылады және герман оқытушысына оның жеке басын куәландыратын құжатын ұсынған кезде беріледі.
3. Жеке куәліктерді есепке алу және тіркеу
8. Жеке куәлік беру кезінде уәкілетті органда есепке алынуға және тіркелуге тиіс, оның есепке алу нөмірі болады.
9. Жеке куәліктер осы Ережеге 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша жеке куәліктерді берудің арнайы есепке алу журналында (бұдан әрі - журнал) тіркеледі. Журналдың беттері нөмірленуге, баулануға және мөртабан соғылуға тиіс.
10. Герман оқытушысының жеке куәлігінің қолданылу мерзімі немесе оқытушылық қызметінің мерзімі өткен жағдайда жеке куәлік уәкілетті органға қайтарылуға тиіс.
11. Осы Ереженің 10-тармағына сәйкес уәкілетті органға қайтарылған жеке куәліктерге қатысты журналда тиісті белгі қойылады. Мұндай жеке куәліктер жойылуға жатады.
4. Жеке куәліктің телнұсқасын беру тәртібі
12. Жеке куәлік жоғалған жағдайда герман оқытушысы 3x4 см мөлшеріндегі екі фотосуретін, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының жеке куәлігін жоғалтқан оқытушының жүгінгені туралы жазбаша растауын және жоғалған жердегі елді мекеннің табылған заттар үстелінен алынған анықтаманы қоса бере отырып, уәкілетті органды бұл туралы хабардар етеді. Жеке куәліктің телнұсқасы осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген мерзімде беріледі.
13. Жеке куәліктің телнұсқасын беру туралы жазба журналға кезекті нөмірмен жазылады. Телнұсқада тақырыбындағы "КУӘЛІК" деген сөздің астынан тиісінше мемлекеттік және орыс тілдерінде "Телнұсқа" деген мөртабан соғылады.
Германия Федеративтік
Республикасының Үкіметі
Қазақстан Республикасының
мектептеріне жұмысқа
жіберетін оқытушыларға жеке
куәліктер беру ережесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
КУӘЛІК N
_______
|      __________________________________
|                 (Т.А.Ә.)
|
|             неміс тілін оқытушы
_______| ҚР Үкіметі мен ГФР Үкіметі арасындағы герман
Оқытушыларын ҚР мектептеріне жіберу туралы
1997 жылғы 26.11. келісімнің негізінде
Қазақстан Республикасына келді.
____________  жұмысқа жіберілді
"___"_______ 200__ж. берілді
"___"_______ 200__ж. дейін жарамды
Бірінші вице-министр__________
Осы куәлік қолданыс мерзімі өткеннен кейін қайтарылуы қажет
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
УДОСТОВЕРЕНИЕ N
_______
|      _________________________________
|                   (Ф.И.О)
|
|        преподаватель немецкого языка
_______|  Прибыл в Республику Казахстан на основании
Соглашения между Правительством РК и
Правительством ФРГ о направлении германских
преподавателей в школы РК от 26.11.1997 года
Направлен на работу в________
Выдано "___"_____ 200_г.
действительно до "__"_____200__г.
Настоящее удостоверение подлежит возврату по истечении срока
действия
Германия Федеративтік
Республикасының Үкіметі
Қазақстан Республикасының
мектептеріне жұмысқа
жіберетін оқытушыларға жеке
куәліктер беру ережесіне
2-қосымша
Қазақстанға жұмысқа келетін герман оқытушыларына
жеке куәліктер беруді есепке алу журналы
Рет-
тік
тір-
кеу
нө-
мірі
Куә-
ліктің
бе-
рілген
күні
Куә-
ліктің
се-
риясы,
нөмірі
Оқыту-
шының
Т.А.Ә.
Пас-
порт
де-
рек-
тері
Тұрақты
тұратын
жерінің
мекен-
жайы
Жұ-
мысқа
қайда
жібе-
рілген
Куә-
ліктің
қайта-
рылған
күні
Ал-
ғаны
жө-
нінде
қолы
1.
2.
3.