О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 5. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1598
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036 "О взимании таможенных пошлин при вывозе с таможенной территории Республики Казахстан товаров, выработанных из нефти" следующие изменения и дополнение:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Министерству финансов Республики Казахстан ежемесячно, к 5 числу месяца, следующего за отчетным, представлять в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан информацию по итогам мониторинга цен на мировых рынках нефтяного сырья.
3. Установить ставки таможенных пошлин на вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан товары, выработанные из нефти, согласно приложению к настоящему постановлению.";
дополнить приложением согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в Правилах исчисления ставок таможенных пошлин на вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан товары, выработанные из нефти, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 7 цифры "90" заменить цифрами "50";
приложения 1, 2, 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям  2,    3,    4 к настоящему постановлению.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 5
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2005 года N 1036
Ставки таможенных пошлин на вывозимые
с таможенной территории Республики Казахстан
товары, выработанные из нефти
Классификация  товара по ТН ВЭД
Краткое наименование товара*
Ставка
пошлины (в
долларах за
1000 кг)

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 5 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1598 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан мұнайдан жасалған тауарларды әкету кезiнде кедендiк баждарды алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036  қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi ай сайын, есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiне мұнай шикiзатының әлемдiк нарығындағы бағалар мониторингiнiң қорытындылары бойынша ақпарат берсiн.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан әкетiлетiн, мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк баж ставкалары белгiленсiн.";
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан әкетiлетiн, мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк баж ставкаларын есептеу ережесiнде:
7-тармақтағы "90" деген сандар "50" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетiлген Ережеге 1, 2, 3-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi екi апта мерзiмде Еуразия экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық Комитетiнiң Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкiметi қабылдайтын сыртқы сауда қызметiн реттеу шаралары туралы хабарласын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап отыз күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 5 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Үкіметінің
2005 жылғы 15 қарашадағы
N 1036 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін,
мұнайдан жасалған тауарларға кедендік баж ставкалары
СЭҚ ТН бойынша
тауардың жiктеуішi
Тауардың қысқаша атауы*
Баж ставкасы (1000 кг үшін доллар-
мен)

43,3
* для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
** кроме тяжелого дистиллятного жидкого топлива.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 5
Приложение 1
к Правилам исчисления ставок
таможенных пошлин на вывозимые
с таможенной территории Республики
Казахстан товары, выработанные
из нефти
Перечень товаров, выработанных из нефти
Классификация товара
по ТН ВЭД
Краткое наименование товара*
2710   11 110 0 -
2710 11 900 0
Легкие дистилляты и продукты
2710 19 110 0 -
2710 19 290 0
Средние дистилляты: для
специфических процессов
переработки; для химических
превращений в процессах, кроме
указанных в подсубпозиции
2710 19 110 0; для прочих целей
2710 19 310 0 -
2710 19 490 0
Тяжелые дистилляты: газойли
2710 19 510 0** -
2710 19 690 0
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
* для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования.
** кроме тяжелого дистиллятного жидкого топлива.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 января 2006 года N 5
Приложение 2
к Правилам исчисления ставок
таможенных пошлин на вывозимые
с таможенной территории Республики
Казахстан товары, выработанные
из нефти
Результаты мониторинга цен на нефть
за ______ месяц 200__ года
ДАТА
URALS (MED)
($/баррель)
С ю  (среднее
значение
URALS (MED)
BRENT DTD)
($/баррель)
C б (среднее значение BRENT
(DTD)
С (сред-
нее зна-
чение BRENT (DTD)
URALS (MED)
min
max
min
max
Рыночная цена реализуемой сырой нефти определяется как среднеарифметическое значение ежедневных котировок "URALS (MED)", BRENT (DTD).
URALS (MED) "min" минимальная рыночная цена "URALS (MED)" за день на бирже;
URALS (MED) "max" максимальная рыночная цена "URALS (MED)" за день на бирже;
BRENT (DTD) "min" минимальная рыночная цена "BRENT (DTD)" за день на бирже;
BRENT (DTD) "max" максимальная рыночная цена "BRENT (DTD)" за день на бирже;
С = (С ю   + С б )/2 = ___ долларов США,
где,
С - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти;
С ю - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений URALS (MED) за день;
С б - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений BRENT (DTD) за день.
Ц  (С  C 1 +...+ C n ) / n х 7,5  _______   долларов США,
где,
Ц - средняя рыночная цена сырой нефти за период мониторинга (за тонну);
С n - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти в дни публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
n - количество дней публикации таких котировок в течение периода мониторинга;

43,3
* әкету кедендiк бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшiн
тауарлар тек қана СЭҚ ТН кодымен айқындалады. Тауарлардың атаулары
пайдалану қолайлылығы үшін келтірілген.
** ауыр дистиллятталған сұйық отыннан басқа
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 5 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетiлетiн,
мұнайдан жасалған тауарларға
кедендiк баж ставкаларын
есептеу ережесiне
1-қосымша
Мұнайдан әзiрленген тауарлардың тiзбесi
СЭҚ ТН бойынша
тауардың жiктеуішi
Тауардың қысқаша атауы*
2710 11 110 0-
2710 11 900 0
Жеңiл дистилляттар және өнiмдер
2710 19 110 0-
2710 19 290 0
Орташа дистилляттар: қайта
өңдеудiң ерекше процестерi үшiн;
2710 19 110 0 кiшi қосалқы
позицияда көрсетiлгендерден
басқа, процестердегi химиялық
түрлендiрулер үшiн; өзге де
мақсаттар үшiн
2710 19 310 0-
2710 19 490 0
Ауыр дистилляттар: газойлдар
2710 19 510 0**-
2710 19 690 0
Ауыр дистилляттар: сұйық отын
* әкету кедендік бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшін
тауарлар тек СЭҚ ТН кодымен айқындалады. Тауарлардың атаулары
пайдалану қолайлығы үшін келтірілген.
** ауыр дистиллятталған сұйық отыннан басқа
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 6 қаңтардағы
N 5 қаулысына 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағынан әкетiлетiн,
мұнайдан жасалған тауарларға
кедендiк баж ставкаларын
есептеу ережесiне
2-қосымша
200__ жылғы _____ айындағы мұнайға арналған
бағалар мониторингiнiң нәтижелерi
Күні
URALS
(MED)
($/баррель)
C ю
(URALS
(MED)
орташа
мәнi)
BRENT
(DTD)
($/баррель)
C б
BRENT
(DTD)
орташа
мәнi)
C
BRENT
(DTD)
(URALS
(MED)
орташа
мәнi)
min
max
min
max
Сатылатын шикi мұнайдың нарықтық бағасы "URALS (MED)", BRENT (DTD) күнделiктi түзетулерiнiң орташа арифметикалық мәнi ретiнде айқындалады.
URALS (MED) "min" - биржадағы бiр күн бұрынғы "URALS (MED)"
ең төменгi нарықтық бағасы;
URALS (MED) "mах" - биржадағы бiр күн бұрынғы "URALS (MED)"
ең жоғары нарықтық бағасы;
BRENT(DTD) "min" - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)" ең
төменгi нарықтық бағасы;
BRENT (DTD) "mах" - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)"
ең жоғары нарықтық бағасы;
С = (С ю  + С б )/2=____АҚШ доллары,
мұнда,
С - шикi мұнайдың күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
С ю  - биржадағы бiр күн бұрынғы (URALS (MED) ең төменгi және
ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық
бағасы;
С б  - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)" ең төменгi және
ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы.
Ц = (С+С 1 +...+ С n )/n х 7,5=____АҚШ доллары,
мұнда,
Ц - мониторинг кезеңiндегi шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы (бiр тонна үшiн);
Сn - мониторинг кезеңi iшiндегi мұндай түзетулер жарияланған күндердегi шикi мұнайдың орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
n - мониторинг кезеңi iшiндегi түзетулер жарияланған күндердiң саны;