О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 и от 24 декабря 2004 года N 1359
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2006 года N 40
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 47, ст. 587):
в Программе дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "Паспорт Программы":
абзац второй строки "Объемы и источники финансирования" изложить в следующей редакции:
"Всего на реализацию Программы из государственного бюджета потребуется средств на сумму 994599,9 млн. тенге, в том числе из республиканского бюджета:
в 2005 году - 276230,5 млн. тенге;
в 2006 году - 341203,4 млн. тенге;
в 2007 году - 363736,9 млн. тенге;
из местного бюджета:
в 2006 году - 6519,0 млн. тенге;
в 2007 году - 6910,1 млн. тенге.";
в разделе III "Основные направления и механизм реализации Программы":
в абзаце десятом подраздела 3.1. "Совершенствование государственных социальных стандартов" слова "минимальных размеров пенсий и пособий и других социальных выплат" заменить словами "государственных базовых социальных пособий";
в подразделе 3.2. "Совершенствование системы социального обеспечения":
в главе 3.2.1. "Базовый уровень социального обеспечения":
абзац шестой "- государственное пособие на погребение (только для получателей базовых социальных выплат)." исключить;
в абзаце девятом цифры "2006" заменить словами "1 июня 2005";
в абзаце десятом:
цифры "2006" заменить цифрами "2005";
слова "от 20 % до 25 % от прожиточного минимума (ПМ)" заменить словами "3000 тенге";
в главе 3.2.2. "Развитие социального страхования основных социальных рисков (наступление старости, потеря трудоспособности, потеря кормильца, потеря работы)":
абзац девятый пункта "А" "- уменьшение размера максимального дохода, принимаемого для исчисления обязательных пенсионных взносов, с семидесятипятикратного до шестидесяти кратного размера минимальной месячной заработной платы;" исключить;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241 және 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1359 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 40 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасында әлеуметтiк реформаларды одан әрi тереңдетудiң 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 47, 587-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында әлеуметтiк реформаларды одан әрi тереңдетудiң 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген бөлiмде:
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi" деген жолдың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны iске асыруға мемлекеттiк бюджеттен барлығы 994599,9 млн. теңге сомасында қаражат талап етiледi, оның iшiнде республикалық бюджеттен:
2005 жылы - 276230,5 млн. теңге;
2006 жылы - 341203,4 млн. теңге;
2007 жылы - 363736,9 млн. теңге;
жергiлiктi бюджеттен:
2006 жылы - 6519,0 млн. теңге;
2007 жылы - 6910,1 млн. теңге.";
"Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiгi" деген III бөлiмде:
"Мемлекеттiк әлеуметтiк стандарттарды жетiлдiру" деген 3.1-кiшi бөлiмнiң оныншы абзацындағы "зейнетақылар мен жәрдемақылардың және басқа да әлеуметтiк төлемдердiң ең төмен мөлшерiн" деген сөздер "мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Әлеуметтiк қамсыздандыру жүйесiн жетiлдiру" деген 3.2-кiшi бөлiмде:
"Әлеуметтiк қамсыздандырудың негiзгi деңгейi" деген 3.2.1-тарауда:
"- жерлеуге арналған мемлекеттiк жәрдемақы (тек негiзгi әлеуметтiк төлемдер алушылар үшiн)." деген алтыншы абзац алынып тасталсын;
тоғызыншы абзацтағы "2006 жылдан" деген сөздер "2005 жылғы 1 маусымнан" деген сөздермен ауыстырылсын;
оныншы абзацта:
"2006" деген сандар "2005" деген сандармен ауыстырылсын;
"күнкөрiс минимумының (КМ) 20%-тен 25%-ке дейiнгi" деген сөздер "3000 теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Негiзгi әлеуметтiк қатерлердi әлеуметтiк сақтандыруды дамыту (қарттықтың басталуы, еңбек ету қабiлетiнен айрылу, асыраушысынан айрылу, жұмысынан айрылу)" деген 3.2.2-тарауда:
"А" тармағының "- мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеу үшiн қабылданатын ең көп табыстың мөлшерiн ең төменгi айлық жалақының жетпiс бес еселенген мөлшерiнен алпыс еселенген мөлшерiне дейiн азайту" деген тоғызыншы абзацы алынып тасталсын;

в подразделе 3.2.3. "Совершенствование организации социальной помощи":
пункт "А" изложить в следующей редакции:
"А. Семьям, имеющим детей, наряду с выплатой единовременного пособия в связи с рождением ребенка будут выплачиваться:
с 1 января 2006 года - пособия на детей до 18 лет из малообеспеченных семей, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины;
с 1 июля 2006 года - пособия по уходу за ребенком до достижения им возраста одного года независимо от дохода семьи. Размер пособия будет установлен дифференцированно в зависимости от количества детей.";
абзац третий пункта "В" "- разработана единая методика исчисления совокупного дохода для лиц, претендующих на получение разных видов социальной помощи (жилищная помощь, АСП, детские пособия до 18 лет);"
исключить;
пункт "Г" дополнить словами "и государственного специального пособия лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда";
абзац второй раздела IV "Необходимые ресурсы и источники финансирования" изложить в следующей редакции:
"Всего на реализацию Программы из государственного бюджета потребуется средств на сумму 994599,9 млн. тенге, в том числе из республиканского бюджета:
в 2005 году - 276230,5 млн. тенге;
в 2006 году - 341203,4 млн. тенге;
в 2007 году - 363736,9 млн. тенге,
из местного бюджета:
в 2006 году - 6519,0 млн. тенге;
в 2007 году - 6910,1 млн. тенге.";
в разделе VI "План мероприятий по реализации Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы":
в разделе "2. Совершенствование системы социального обеспечения":
в подразделе "2.1. Базовый уровень социального обеспечения":
в графе 6 строки, порядковый номер 2.1.1., цифры "2005 г. - 13128,7; 2006 г. - 44 372,1; 2007 г. - 55508,6" заменить цифрами "2005 г. - 82483,0; 2006 г.- 121 371,2; 2007 г. - 126636,7";
в подразделе "2.2. Развитие страхования основных социальных рисков":
в графе 6 строки, порядковый номер 2.2.1., цифры "2005 г. - 9490,0; 2006 г. - 15933,7; 2007 г. - 19016,7" заменить цифрами "2005 г. - 180050,6; 2006 г. - 193348,2; 2007 г. - 199757,5";
в графе 2 строки, порядковый номер 2.2.2., слова "- уменьшению размера максимального дохода, принимаемого для исчисления обязательных пенсионных взносов" исключить;
в строке, порядковый номер 2.2.5., в графе 6 слова "В пределах выделяемых средств" заменить цифрами "2006 г. - 250,0; 2007 г. - 249,8";
в подразделе "2.3. Совершенствование организации социальной помощи":

"Әлеуметтiк көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру" деген 3.2.3-кiшi бөлiмде:
"А" тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"А. Балалы отбасыларға бала тууына байланысты берiлетiн бiржолғы жәрдемақы төлемiне қосымша:
2006 жылғы 1 қаңтардан бастап - жан басына шаққандағы орташа кiрiсi азық-түлiк себетiнiң құнынан төмен, аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейiнгi балаларға арналған жәрдемақы;
2006 жылғы 1 шiлдеден бастап - отбасының кiрiсiне қарамастан, бала бiр жасқа толғанға дейiн бала күтiмi бойынша жәрдемақы төленетiн болады. Жәрдемақы мөлшерi балалардың санына қарай сараланып белгiленетiн болады.";
"В" тармағының "- әлеуметтiк көмектiң әр алуан түрiн алуға үмiткер адамдар үшiн жиынтық табысты есептеудiң бiрыңғай әдiстемесi әзiрленетiн (тұрғын үй көмегi, АӘК, 18 жасқа дейiнгi балалар жәрдемақысы);" деген yшiншi абзацы алынып тасталсын;
"Г" тармағы "жәрдемақы" деген сөзден кейiн "және жерасты әрi ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда iстеген адамдарға берiлетiн мемлекеттiк арнаулы жәрдемақы" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қажеттi ресурстар және қаржыландыру көздерi" деген IV бөлiмнiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағдарламаны iске асыруға мемлекеттiк бюджеттен барлығы 994599,9 млн. теңге сомасында қаражат талап етiледi, оның iшiнде республикалық бюджеттен:
2005 жылы - 276230,5 млн. теңге;
2006 жылы - 341203,4 млн. теңге;
2007 жылы - 363736,9 млн. теңге,
жергiлiктi бюджеттен:
2006 жылы - 6519,0 млн. теңге;
2007 жылы - 6910,1 млн. теңге.";
"Қазақстан Республикасында әлеуметтiк реформаларды одан әрi тереңдетудiң 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспары" деген VI бөлiмде:
"2. Әлеуметтiк қамсыздандыру жүйесiн жетiлдiру" деген бөлiмде:
"2.1. Әлеуметтiк қамсыздандырудың базалық деңгейi" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 2.1.1-жолдың 6-бағанындағы "2005 ж. - 13128,7; 2006 ж. - 44372,1; 2007 ж. - 55508,6" деген сандар "2005 ж. - 82483,0; 2006 ж. - 121371,2; 2007 ж. - 126636,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"2.2. Негiзгi әлеуметтiк тәуекелдердi сақтандыруды дамыту" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 2.2.1-жолдың 6-бағанындағы "2005 ж. - 9490,0; 2006 ж. - 15933,7; 2007 ж. - 19016,7" деген сандар "2005 ж. - 180050,6; 2006 ж. - 193348,2; 2007 ж. - 199757,5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2.2.2-жолдың 2-бағанындағы "- мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеу үшiн қабылданатын ең жоғары табыстың мөлшерiн азайту бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 2.2.5-жолдың 6-бағанындағы "Бөлiнетiн қаражат шегiнде" деген сөздер "2006 ж. - 250,0; 2007 ж. - 249,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"2.3. Әлеуметтiк көмектi ұйымдастыруды жетiлдiру" деген кiшi бөлiмде:

в графе 6 строки, порядковый номер 2.3.1.:
цифры "2007 г. - 15291,0" заменить цифрами "2006 г. - 6339,7; 2007 г. - 14335,8";
слова "В пределах выделяемых средств (за счет уменьшения средств на адресную социальную помощь)" заменить цифрами "2006 г. - 6519,0; 2007 г. - 6910,1";
строку, порядковый номер, 2.3.3., исключить;
в строке, порядковый номер 2.3.6.:
графу 2 после слова "войны" дополнить словами ", многодетным семьям, имеющим 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или орденом "Материнская слава" I и II степени, до 4000 тенге с 1 января 2006 года";
графу 5 изложить в следующей редакции:
"I квартал 2005 года, I квартал 2006 года";
в графе 6 цифры "2005 г. - 2791,1; 2006 г. - 2338,4; 2007 г. - 1854,6" заменить цифрами "2005 г. - 12582,3; 2006 г. - 19891,4; 2007 г. - 20716,9";
в разделе "4. Совершенствование системы социальных услуг":
в подразделе 4.2., в графе 4 аббревиатуру "АГЗ" заменить аббревиатурой "МФ";
в разделе "6. Совершенствование управления системой социального обеспечения":
в подразделе "6.3. Кадровое обеспечение":
в строке, порядковый номер 6.3.2., в графе 6 цифры "2006 г. - 5,3; 2007 г. - 5,6" заменить цифрами "2006 г. - 2,9; 2007 г. - 3,1";
пункт 1 примечания изложить в следующей редакции:
"1. Всего потребуется средств из государственного бюджета - 994599,9 млн. тенге, в том числе из республиканского бюджета:
в 2005 году - 276230,5 млн. тенге;
в 2006 году - 341203,4 млн. тенге;
в 2007 году - 363736,9 млн. тенге,
из местного бюджета:
в 2006 году - 6519,0 млн. тенге;
в 2007 году - 6910,1 млн. тенге.";
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1359 "Об утверждении Программы развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы":
в Программе развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе I "Паспорт Программы":
в абзаце "Объемы и источники финансирования":
цифры "35688" заменить цифрами "35,7";
цифры "182500" заменить цифрами "182,5";
в разделе 6 "Необходимые ресурсы и источники финансирования":
цифры "35688" заменить цифрами "35,7";
цифры "182500" заменить цифрами "182,5";

реттiк нөмiрi 2.3.1 -жолдың 6-бағанында:
"2007 ж. - 15291,0" деген сандар "2006 ж. - 6339,7; 2007 ж. - 14335,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бөлiнетiн қаражат шегiнде (атаулы әлеуметтiк көмекке арналған қаражатты азайту есебiнен)" деген сөздер "2006 ж. - 6519,0; 2007 ж. - 6910,1" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2.3.3-жол алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 2.3.6-жолда:
2-баған "мүгедектерi" деген сөзден кейiн ", кәмелетке толмаған, бiрге тұратын 4 немесе одан да көп балалары бар көп балалы отбасылар, "Алтын алқа", "Күмiс алқа" белгiлерiмен немесе I және II дәрежелi "Ана даңқы" орденiмен марапатталған аналар" деген сөздермен, "жәрдемақылардың мөлшерiн" деген сөздерден кейiн "2006 жылғы 1 қаңтардан бастап 4000 теңгеге дейiн" деген сөздермен толықтырылсын;
5-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2005 жылғы I тоқсан, 2006 жылғы I тоқсан";
6-бағандағы "2005 ж. - 2791,1; 2006 ж. - 2338,4; 2007 ж. - 1854,6" деген сандар "2005 ж. - 12582,3; 2006 ж. - 19891,4;
2007 ж. - 20716,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"4. Әлеуметтiк қызметтер жүйесiн жетiлдiру" деген бөлiмде:
4.2-кiшi бөлiмдегi 4-бағандағы "МСА" деген аббревиатура "Қаржыминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"6. Әлеуметтiк қамсыздандыру жүйесiн басқаруды жетiлдiру" деген бөлiмде:
"6.3. Кадрмен қамтамасыз ету" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 6.3.2-жолдың 6-бағанындағы "2006 ж. - 5,3;
2007 ж. - 5,6" деген сандар "2006 ж. - 2,9; 2007 ж. - 3,1" деген сандармен ауыстырылсын;
ескертпенiң 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттiк бюджеттен барлығы - 994599,9 млн. теңге қаражат талап етiледi, оның iшiнде республикалық бюджеттен:
2005 жылы - 276230,5 млн. теңге;
2006 жылы - 341203,4 млн. теңге;
2007 жылы - 363736,9 млн. теңге,
жергiлiктi бюджеттен:
2006 жылы - 6519,0 млн. теңге;
2007 жылы - 6910,1 млн. теңге.";
2) "Қазақстан Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесiн дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1359  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесiн дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi" деген абзацта:
"35688" деген сандар "35,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"182500" деген сандар "182,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қажеттi ресурстар және қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде:
"35688" деген сандар "35,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"182500" деген сандар "182,5" деген сандармен ауыстырылсын;

в таблице раздела 8 "План мероприятий по реализации Программы развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы":
в графе 5 строки, порядковый номер 1, слова "2 квартал" заменить словами "4 квартал";
в графе 6 строки, порядковый номер 3, цифры "35688", "182500" заменить соответственно цифрами "35,7", "182,5";
в графе 5 строки, порядковый номер 12, цифру "3" заменить цифрой "4".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесiн дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiмнiң кестесiнде:
реттiк нөмiрi 1-жолдың 5-бағанындағы "2-тоқсан" деген сөздер "4-тоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 3-жолдың 6-бағанындағы "35688", "182500" деген сандар тиiсiнше "35,7", "182,5" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 12-жолдың 5-бағанындағы "3" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы