Об утверждении Плана мероприятий на 2006-2010 годы (II этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2006 года N 673. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2010 года N 1072
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.10.2010 № 1072.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 мая 2003 года N 1095 "О Государственной программе освоения казахстанского сектора Каспийского моря" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2006-2010 годы (II этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам и заинтересованным организациям принять конкретные меры по реализации Плана.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана два раза в год, к 25 января и 25 июля каждого года.
4. Контроль по обеспечению выполнения Плана возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июля 2006 года N 673
Сноска. План мероприятий с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1258 .
План мероприятий
на 2006-2010 годы (II этап) по реализации
Государственной программы освоения казахстанского
сектора Каспийского моря
N
п/
п
Мероприя-
тия
Форма
завершения
Ответ-
ствен-
ные за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
Планомерное выставление на конкурсы новых
морских блоков
1.
Проведение
конкурсов
прямых
перегово-
ров по
представ-
лению пра-
ва недро-
пользова-
ния по но-
вым мор-
ским учас-
ткам
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МЭМР
(созыв),
АО "НК"
КазМу-
найГаз"
Еже-
годно
20 де-
кабря
Финанси-
рование
не тре-
буется
2.
Проведение
неэксклю-
зивных
сейсмораз-
ведочных
работ МОГТ
Получе-
ние гео-
лого-ге-
офизи-
ческой
инфор-
мации
МЭМР,
АО "НК
"КазМу-
найГаз",
компания
"Веритас
Каспиан"
2007-
2010
гг.
Будут оп-
ределены
при под-
писании
контракта
Сред-
ства
компании
"Вери-
тас"
Каспи-
ан"
3.
Представ-
ление ин-
тересов
государ-
ства в
контрактах
на прове-
дение
нефтяных
операций,
а также
при тран-
спортиров-
ке, пере-
работке и
реализации
углеводо-
родов
Отчет в
Прави-
тельство
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР
(созыв),
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
20 де-
кабря
2006 г.

Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2010 жылдарға арналған (II кезең) іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 шілдедегі N 673 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 қазандағы № 1072 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.18 № 1072 Қаулысымен.
"Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 16 мамырдағы N 1095  Жарлығын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2010 жылдарға арналған (II кезең) іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен мүдделі ұйымдар Жоспарды іске асыру жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі жылына екі рет әр жылдың 25 қаңтары мен 25 шілдесіне қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпаратты ұсынсын.
4. Жоспардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 13 шілдедегі
N 673 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.12.24 N 1258 Қаулысымен.
Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің
мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі
2006-2010 жылдарға арналған (II кезең) іс-шаралар жоспары
р/с
N
Іс-шаралар Аяқтау нысаны Орындалуына жауаптылар Орындалу мерзімі Болжанған шығыстар (млн.теңге) Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
Жаңа теңіз блоктарын конкурстарға жоспарлы қою
1.
Жаңа теңіз учаскелері бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөнінде конкурстар мен тікелей келіссөздер өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ЭМРМ, (шақырылым) "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
Жыл сайын 20 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
2.
ЖТНӘ эксклюзивті емес сейсмикалық барлау жұмыстарын жүргізу
Геологиялық-геофизикалық ақпарат алу
ЭМРМ, "ҚазМұнайГаз ҰК" АҚ, "Веритас Каспиан"  компаниясы
2007-2010 жылдар
Келісім-шартқа қол қою кезінде анықталатын болады
"Веритас Каспиан" компаниясының қаражаты"
3.
Мұнай операцияларын жүргізуге арналған келісім-шарттарда, сондай-ақ көмірсутектерді тасымалдау, қайта өңдеу және сату кезінде мемлекет мүдделерін білдіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
ЭМРМ, (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
2006 ж. 20 желтоқсан

300
Респу-
блика-
нский
бюджет
3-1.
Проведение
гравиметри-
ческих и
магнито-
метрических
съемок
Получение
геолого-
геофизи-
ческой
информации
АО НК
"КазМунай
Газ" (по
согласо-
ванию)
МЭМР
2009-
2010 гг.
600
Средства
АО НК
"Каз-
Мунай-
Газ"
Исполнение национальной нефтегазовой компанией
функций оператора по морским проектам
4.
Выполнение
роли опе-
ратора по
морским
проектам
Инфор-
мация в
МЭМР
«АО "НК
"КазМу-
найГаз"
25 ию-
ня, 25
дека-
бря
еже-
годно
Финанси-
рование
не тре-
буется
Совершенствование требований к охране окружающей среды,
соответствующих международным экологическим стандартам
5.
Разрабо-
тать новую
редакцию
Националь-
ного плана
по преду-
преждению
нефтяных
разливов
и по реа-
гированию
на них в
море и
внутренних
водоемах
Республики
Казахстан
Проект
постано-
вления
Прави-
тельства
Респу-
блики
Казах-
стан
МЭМР
(созыв),
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
Де-
кабрь
2006
г.
Финанси-
рование
не тре-
буется
Мониторинг нефтегазовых проектов
6.
Развитие
Националь-
ного банка
нефтегазо-
вых дан-
ных (на-
полнение
базы дан-
ных, фор-
мирование
террирори-
альных
центров,
создание
Контроль-
ного цен-
ра)
Инфор-
мация в
МЭМР
МЭМР
(созыв),
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
25 ию-
ня, 25
дека-
бря
еже-
годно
Финанси-
рование
не тре-
буется
Дополнительные природохранные мероприятия,
соответствующие повышенным экологическим стандартам
7.
Подготовка
техничес-
кого за-
дания на
научные
исследова-
ния состо-
яния живо-
тного и
раститель-
ного мира
Каспийс-
кого моря
и его
прибрежной
зоны для
ведения государ-
ственного
учета, мо-
ниторинга
и кадастра
Отчет в
Прави-
тельство
Респу-
блики
Казах-
стан с
внесе-
нием
предло-
жения о
рассмо-
трении
на Рес-
публи-
канской
бюджет-
ной ко-
миссии
МСХ
(созыв),
МОН,
МООС,
МТК,
акимы
Атыраус-
кой и
Мангис-
тауской
областей
20 де-
кабря
2006 г.
Финанси-
рование
не тре-
буется
8.
Подготовка
техничес-
кого за-
дания по
функцио-
нальному
зонирова-
нию запо-
ведной зо-
ны север-
ной части
Каспийс-
кого моря
с целью
ограниче-
ния воз-
действия
морских
операций на биораз- нообразие
Отчет в
Прави-
тельство
Респу-
блики
Казах-
стан с
внесе-
нием
предло-
жения о
рассмо-
трении
на Рес-
публи-
канской
бюджет
ной ко-
миссии
МСХ
(созыв),
МОН,
МООС,
МТК,
акимы
Атыраус-
кой и
Мангис-
тауской
областей
20 де-
кабря
2006
г.
Финанси-
рование
не тре-
буется
Подготовка и переподготовка казахстанских
специалистов для нефтегазового комплекса
9.
Реализация
Планов
подготовки
и перепод-
готовки
казахстан-
ских спе-
циалистов для нефте-
газового
комплекса
нефтегазо-
выми ком-
паниями
Информа-
ция в
МЭМР
АО "НК
"КазМу-
найГаз",
нефтяные
компании
25 де-
кабря
еже-
годно
В соот-
ветствии
с контра-
ктами на
недро-
пользо-
вание
Сред-
ства
нефтя-
ных
компа-
ний
Создание инфраструктуры для береговой
поддержки морских операций
10.
Реализация
проектов
Комплексно-
го плана
развития
береговой
полосы
КСКМ:
строитель-
ство произ-
водственной
площадки
под завод
металокон-
струкций в
районе
п. Баутино;
в районе
п. Курык:
строитель-
ство нефте-
наливного
терминала;
строитель-
ство базы
поддержки
морских
нефтяных
операций;
строитель-
ство завода
металлокон-
струкций;
строитель-
ство
Судоремонт-
ного/Судо-
строитель-
ного завода;
строитель-
ство
Северо-
Каспийской
базы реаги-
рования на
разливы
нефти в
Атырауской
области
Информация в МЭМР
АО НК
"КазМунай
Газ" (по
согласо-
ванию)
Аким
Мангис-
тауской
области
АО НК
"КазМунай
Газ" (по
согласо-
ванию)
Аким
Мангис-
тауской
области
АО НК
"Каз-
Мунай-
Газ" (по
согласо-
ванию)
Аким
Мангис-
тауской
области
ТОО
"Тениз-
Сервис"
(по
согласо-
ванию)
25 июня,
25 де-
кабря
еже-
годно
Требуется
Заемные
средства

300
Республикалық бюджет
3-1.
Гравиметриялық және магнито- метриялық суретке түсіру
Геологиялық-геофизикалық ақпарат алу
"ҚазМұнай Газ" ҰК АҚ (келісім бойынша) ЭМРМ
2009-
2010 жылдар
600
"ҚазМұнайГаз" ҰК АҚ қаражаты
Ұлттық мұнай-газ компаниясының теңіз жобалары бойынша операторының функцияларын орындауы
4.
Теңіз жобалары бойынша оператордың рөлін орындау
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
Жыл сайын 25 маусым, 25 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Халықаралық экологиялық стандарттарға сәйкес келетін
қоршаған ортаны қорғауға қойылатын талаптарды жетілдіру
5.
Теңізде және Қазақстан Республикасының ішкі су қоймаларында мұнайдың төгілуінің алдын алу және оған ден қою жөніндегі ұлттық жоспардың жаңа редакциясын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ЭМРМ (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
2006 ж. 20 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Мұнай-газ жобаларының мониторингі
6.
Мұнай-газ деректерінің ұлттық банкін дамыту (дерекқорларды толтыру, аумақтық орталықтарды қалыптастыру, Бақылау орталығын құру)
ЭМРМ-ге ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
Жыл сайын 25 маусым, 25 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Жоғары экологиялық стандарттарға сәйкес келетін қосымша
табиғат қорғау іс-шаралары
7.
Мемлекеттік есепке алуды, мониторинг пен кадастрды жүргізу үшін Каспий теңізі мен оның жағалау маңы аймағындағы жануарлар мен өсімдік әлемінің жай-күйін ғылыми зерттеулерге арналған техникалық тапсырманы дайындау
Республикалық бюджеттіккомиссияға қарау туралы ұсыныс енгізе отырып Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), БҒМ, Қоршағанортамині, ККМ, Атырау және Маңғыстау облыстарының әкімдері
2006 ж. 20 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
8.
Теңіз операцияларының биоәртүрлілікке әсер етуін шектеу мақсатында Каспий теңізінің солтүстік бөлігінің қорық аймағын функционалдық аймақтарға бөлу жөніндегі техникалық тапсырманы дайындау
Республикалық бюджеттік комиссияға қарау туралы ұсыныс енгізе отырып Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
АШМ (жинақтау), БҒМ, Қоршағанортамині, ККМ, Атырау және Маңғыстау облыстарының әкімдері
2006 ж.
20 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Мұнай-газ кешені үшін қазақстандық мамандарды даярлау және қайта даярлау
9.
Мұнай-газ компанияларымен мұнай-газ кешені үшін қазақстандық мамандарды даярлау және қайта даярлау жоспарын іске асыру
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнайГаз ҰК" АҚ, мұнай компаниялары
Жыл сайын 25 желтоқсан
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттарға сәйкес
Мұнай компанияларының қаражаты
Теңіз операцияларын жағалаулық қолдау үшін инфрақұрылым құру
10.
КТҚС жағалау белдеуін дамытудың кешенді жоспарының жобаларын іске асыру: Баутино кентінің маңында металлкон- струкциялар зауытына арналған өндірістік алаң салу; Құрық кентінің маңында:
мұнай құю терминалын салу;
теңіз-мұнай операцияларын қолдау базасын салу;
металлкон- струкциялар зауытын салу;
кеме жөндейтін/ кеме жасайтын зауыт салу
Атырау облысында мұнай құюға арналған ден қою Солтүстік Каспий базасын салу
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнайГаз" ҰК АҚ (келісім бойынша) Маңғыстау облысының әкімі
"ҚазМұнай Газ" ҰК АҚ (келісім бойынша) Маңғыстау облысының әкімі
"ҚазМұнай Газ" ҰК АҚ (келісім бойынша) Маңғыстау облысының әкімі
"ҚазМұнай Газ" ҰК АҚ (келісім бойынша) Маңғыстау облысының әкімі "Теңіз- Сервис" ЖШС (келісім бойынша)
Жыл сайын 25 маусым, 25 желтоқсан
Талап етіледі
Қарыз қаражаты

10-1.
Проектиро-
вание и
строитель-
ство Само-
подъемной
плавучей
буровой
установки
Информация в МЭМР
АО "МНК
"КазМунай
Тениз" (по
согласо-
ванию)
25 июня,
25 де-
кабря
еже-
годно
315 млн.
долларов
США
Средства
АО "МНК
"Каз-
Мунай-
Тениз"
11.
Внести
предложе-
ние по
увеличению
на 14 еди-
ниц штат-
ной чис-
ленности
инспекто-
ров Госу-
дарствен-
ного учре-
ждения
"Государ-
ственная
инспекция
по над-
зору за
безопасным
ведением
нефтяных
операций
на море и
внутренних
водоемах
Республики
Казахстан"
и осущес-
твить его
поэтапное
техничес-
кое осна-
щение
Предло-
жения в
МЭМР
МЧС
Де-
кабрь
2006
г.
Не тре-
буется
12.
Внести
предложе-
ния по
созданию
государ-
ственного
учреждения"Специали-
зированный
морской
аварийно-
спасатель-
ный отряд"
и приобре-
тению спе-
циализиро-
ванных су-
дов "Спа-
сатель"
Предло-
жение в
МЭМР
МЧС
Де- кабрь 2006 г.
Не тре- буется
13.
Строитель-
ство новых
и усиление
мощностей
действующих
объектов
энергоснаб-
жения, в
том числе:
Информация в
МЭМР
Аким
Мангис-
тауской
области
(созыв),
МЭМР, АО
"ФНБ
"Самрук-
Казына"
АО "МРЭК"
(по
согласо-
ванию
строитель-
ство линии
электрифи-
кации 6 и
0,4 кВ про-
тяженностью
54 км с
установкой
дополни-
тельной КТП;
Октябрь
2009 г.
365 567
тыс.
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
реконструк-
ция ПС-110
кВ "Форт-
Шевченко";
Сентябрь
2010 г.
Требуется
Заемные
средства
АО "МРЭК"
строитель-
ство новой
ВЛ-110 кВ
Актау-Форт-
Шевченко
Сентябрь
2011 г.
14.
Строитель-
ство новых
комплексов
пассажир-
ского и
грузового
терминалов
в "Между-
народном
аэропорту
Атырау"
Информа-
ция в
МЭМР
АО "НК
"КазМу-
найГаз",
АО "Меж-
дународ-
ный аэро-
порт
Атырау
Но-
ябрь
2010
г.
Требуются
Внешние
займы
15.
Расширение
порта
Актау в
северном
направле-
нии
Информа-
ция в
МЭМР
МТК
25 де-
кабря
2009-
2010 гг.
41,680 млрд. тенге
государ-
ственная
гарантия
на  25 млн. долл. США на него-
судар-
ствен-
ный займ
16.
Развитие
флота
поддержки
морских
операций
Информация в
МЭМР
МТК
(созыв),
АО "НМСК
"Казмор-
транс-
флот"
Де-
кабрь
еже-
годно
Требуется
Заем-
ные
сред-
ства
АО
"НМСК
"Каз-
мор-
транс-
флот"
16-1.
Строитель-
ство новых
в инфра-
структурных
объектов в
с. Курык
Каракиян-
ского
района
Мангистау-
ской
области, в
том числе:
газопровода
с установ-
кой ГРП
среднего
давления
протяжен-
ностью
9,8 км.;
Информация в
МЭМР
Аким
Мангис-
тауской
области
(созыв),
МЭМР,
МЭБП,
МИТ
Ноябрь
2009 г.
86 850
тыс.
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
16-2.
Создание
новой
береговой
базы
поддержки
морских
операций в
заливе
"Сартас"
Информация в
МЭМР
Аким
Мангис-
тауской
области
25 июня,
25
декабря
ежегодно
Требуется
АО "Кас-
пий-
мунай-
курылыс"
Определение маршрутов экспортных направлений
транспортировки нефти
17.
Строитель-
ство нового экспортного нефепровода
Искене -
Курык
Информация в
МЭМР
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
и нефте-
добываю-
щие ком-
пании (по
согласо-
ванию)
25 июня,
25
декабря
ежегодно
Требуется
Собстве-
нные и
заемные
средства
18.
Предста-
вить пред-
ложения по
определе-
нию марш-
рутов экс-
портных
направле-
ний транс-
портировки
нефтяных
ресурсов
КСКМ
Информа-
ция в
МЭМР
МЭМР
(созыв),
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
Де-
кабрь
2009 г.
Финанси-
рования
не тре-
буется
19.
Разработка
Плана ме-
роприятий
по транс-
портировке
углеводо-
родного
сырья с
Кашагана.
Информа-
ция в
МЭМР
МЭМР
(созыв),
АО "НК
"КазМу-
найГаз"
Де-
кабрь
2006 г.
Финанси-
рование
не тре-
буется
Достижение конкурентоспособности основных отечественных
товаров и услуг для морского нефтегазового комплекса
(Импортозамещение для ведения морских операций)
20.
Проводить
постоянный
мониторинг
инвестици-
онных про-
ектов,
предусма-
тривающих
создание
конкурен-
тоспособ-
ных про-
изводств
для нефте-
газовых
проектов
на КСКМ
Информа-
ция в
МЭМР
МИТ
(созыв),
МЭМР,
МТК,
АО "Қа-
зына"
25 де-
кабря
еже-
годно
Финанси-
рования
не тре-
буется
Примечание:
Расшифровка письменных аббревиатур:
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЧС  - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельных
ресурсов
АО "НК "КазМунайГаз" - акционерное общество "Национальная компания
"КазМунайГаз"
АО "ФНБ "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "МНК "КазМунайТениз" - акционерное общество "Морская нефтяная компания "КазМунайТениз"
АО "Каспиймунайкурылыс" - акционерное общество "Каспиймунайкурылыс";
АО "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"
АО "МРЭК" - акционерное общество "Мангистауская распределительная
электросетевая компания"
АО "Международный аэропорт Атырау" - акционерное общество
"Международный аэропорт Атырау"
АО "Актауский международный морской торговый порт" - акционерное
общество "Актауский международный морской порт"
АО "НМСК "Казмортрансфлот" - акционерное общество "Национальная
морская судоходная компания "Казмортрансфлот"
КСКМ - казахстанский сектор Каспийского моря
ПСД  - проектно-сметная документация
ТЭО  - технико-экономическое обоснование
МОГТ - метод общей глубинной точки
ПС   - подстанция
ВЛ   - высоковольтная линия
ГРП  - газораспределительный пункт
КТП  - комплектная трансформаторная подстанция
Сноска. Примечание с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1258 .

10-1.
Өздігінен көтерілетін жүзбелі бұрғылау қондырғысын жобалау және салу
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнай Теңіз" ТМҚ" АҚ (келісім бойынша)
Жыл сайын 25 маусым, 25 желтоқсан
315 млн. АҚШ долл.
"ҚазМұнай -Теңіз" ТМК" АҚ-тың қаражаты
11.
"Қазақстан Республикасының теңіздегі және ішкі су қоймаларында мұнай операцияларын қауіпсіз жүргізуді қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекция" мемлекеттік мекемесі инспекторларыныңштат санын 14 бірлікке ұлғайту жөнінде ұсыныс енгізу және оның техникалық жарақтандырылуын кезең-кезеңімен жүзеге асыру
ЭМРМ-ге ұсыныс
ТЖМ
2006 ж. желтоқсан
Талап етілмейді
12.
Мамандандырылған теңіз авариялық-құтқару отряды» мемлекеттік мекемесін құру және»Құтқару» мамандандырылған кемелерін сатып алу жөнінде ұсыныс енгізу
ЭМРМ-ге ұсыныс
ТЖМ
2006 ж. желтоқсан
Талап етілмейді
13.
Энергиямен жабдықтау объектілерінің жаңаларын салу және
жұмыс істеп тұрғандарының қуатын күшейту, оның ішінде: қосымша ЖТҚ қондырғысы бар, ұзындығы 54 км, 6 және 0,4 кВ электрлендіру желісін салу;
"Форт-Шевченко" ҚС-110 кВ қайта құру;
жаңа 110 кВ Ақтау-Форт- Шевченко ЖВЖ салу
ЭМРМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімі (жинақтау), ЭМРМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ; "МЭЖТК" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы қазан
2010 жылғы қыркүйек
2011 жылғы қыркүйек
365 567 мың.
Талап етіледі
Республикалық бюджет
"МРЭК" АҚ-тың қарыз қаражаты
14.
"Атырау халықаралық әуежайында" жаңа жолаушылар кешенін және жүк терминалдарын салу
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ, "Атырау халықаралық әуежайы" АҚ
2010 ж. қараша
Талап етіледі
Сыртқы қарыздар
15.
Ақтау портын солтүстік бағытқа кеңейту
ЭМРМ-ге ақпарат
ККМ
2009 - 2010 жылдар 25 желтоқсан
41,680 млрд.теңге
мемлекеттік емес қарыздарға 25 млн. АҚШ долларына мемлекеттік кепілдік
16.
Теңіз операцияларын қолдау флотын дамыту
ЭМРМ-ге ақпарат
ККМ (жинақтау), "Қазтеңкөлфлот" ҰТКК" АҚ
Жыл сайын желтоқсан
Талап етіледі
"Қазтеңкөлфлот" ҰТКК" АҚ-тың қарыз қаражаты
16-1.
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Құрық ауылының жаңа инфрақұрылым объектілерінің құрылысы, оның ішінде:
ұзындығы 9,8 км, орта қысымды ГТП қондырғысы бар газ құбыры;
ЭМРМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімі (жинақтау), ЭМРМ, ЭБЖМ, ИСМ
2009 жылғы қараша
86 850 мың
Республикалық бюджет
16-2.
"Сартас" шығанағында теңіз операцияларын қолдаудың жаңа жағалаулық базасын құру
ЭМРМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімі
жыл сайын 25 маусым,
25 желтоқсан
Талап етіледі
"Каспий- мұнай- құрылыс" АҚ
Мұнай тасымалдаудың экспорттық бағдарларының бағыттарын белгілеу
17.
Ескене-Кұрық жаңа экспорттық мұнай құбырының құрылысы
ЭМРМ-ге ақпарат
"ҚазМұнайГаз" ҰК АҚ және мұнай өндіруші компаниялар (келісім бойынша)
жыл сайын 25 маусым,
25 желтоқсан
Талап етіледі
Өз және қарыз қаражаты
18.
КТҚС мұнай ресурстарын тасымалдаудың экпорттық бағыттарының маршруттарын анықтау жөнінде ұсыныстар беру
ЭМРМ-ге ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
2009 ж. желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
19.
Қашағаннан көмірсутегі шикізатын тасымалдау жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу
ЭМРМ-ге ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
2006 ж. желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Теңіз мұнай-газ кешені үшін негізгі отандық тауарлар мен қызметтердің бәсекеге қабілеттілігіне қол жеткізу (Теңіз операцияларын жүргізу үшін импорт алмастыру)
20.
КТҚС-ғы мұнай-газ жобалары үшін бәсекеге қабілетті өндірістерді құруды көздейтін инвестициялық жобалардың тұрақты мониторингін жүргізу
ЭМРМ-ге ақпарат
ИСМ (жинақтау), ЭМРМ, ККМ, "Қазына" АҚ
Жыл сайын 25 желтоқсан
Қаржыландыру талап етілмейді
Ескертпе:
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералды ресурстар министрлігі
АШМ  - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ККМ  - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ИСМ  - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТЖМ  - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ЖРБА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ - "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ" - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы;
"ҚазМұнайТеңіз" ТМК" АҚ" - "ҚазМұнайТеңіз" теңіз мұнай компаниясы" акционерлік қоғамы;
"Каспиймұнайқұрылыс" АҚ" - "Каспиймұнайқұрылыс" акционерлік қоғамы;
"Қазына" АҚ - "Қазына" тұрақты даму қоры" акционерлік қоғамы
"МЭЖТК" АҚ  - "Маңғыстау электр желілерін тарату компаниясы" акционерлік қоғамы
"Атырау халықаралық әуежайы" АҚ - "Атырау халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы
"Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" АҚ - "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" акционерлік қоғамы
"Қазтеңкөлфлот" ҰТКК" АҚ - "Қазтеңкөлфлот" ұлттық теңіз кеме жүзу компаниясы" акционерлік қоғамы
КТҚС - Каспий теңізінің қазақстандық секторы
ЖСҚ - жобалық-сметалық құжаттама
ТЭН - техникалық-экономикалық негіздеме
ЖТНӘ - жалпы тереңдік нүктесінің әдісі
ҚС - қосалқы станция
ЖВЖ - жоғары вольттық желі
ГТП" - газ тарату пункті";
"ЖТҚ" — жиынтықты трансформаторлық қосалқы станция