О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247.
Сноска. По тексту постановления слова "Национальный холдинг "КазАгро", "Нацхолдинг "КазАгро" заменены словами "Национальный управляющий холдинг "КазАгро", "Холдинг "КазАгро" постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 297 .
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220 "О некоторых вопросах развития агропромышленного комплекса" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (далее - АО "Холдинг "КазАгро") со 100-процентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности АО "Холдинг "КазАгро" стимулирование развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан путем эффективного управления акционерными обществами, осуществляющими деятельность в сфере агропромышленного комплекса, государственные пакеты акций которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Холдинг "КазАгро".
3. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 952;
2) перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых передаются в оплату размещаемых акций АО "Холдинг "КазАгро" (далее - перечень).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 952.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственным пакетом акций АО "Холдинг "КазАгро" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан;
совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) формирование уставного капитала АО "Холдинг "КазАгро" в размере 300000000 (триста миллионов) тенге за счет средств республиканского бюджета на 2007 год;
2) утверждение Устава АО "Холдинг "КазАгро" с учетом положений Меморандума об основных принципах деятельности АО "Холдинг "КазАгро";
3) государственную регистрацию АО "Холдинг "КазАгро" в органах юстиции Республики Казахстан;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Акционерным обществам, указанным в перечне, в установленном законодательством порядке провести оценку государственных пакетов акций, передаваемых в оплату размещаемых акций АО "Холдинг "КазАгро".

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247 Қаулысы.
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы" деген сөздер "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы" деген сөздермен "ҚазАгро" ұлттық холдингі" деген сөздер "ҚазАгро" холдингі" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 13.03.2009 N 297 Қаулысымен.
"Агроөнеркәсiп кешенiн дамытудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Жарғылық капиталына мемлекет 100 пайыз қатысатын "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы (бұдан әрi - "ҚазАгро" холдингі" АҚ) құрылсын.
2. "ҚазАгро" холдингі" АҚ қызметiнiң негiзгi мәнi акцияларының мемлекеттiк пакеттерi "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның орналастырылатын акцияларын төлеуге берiлетiн агроөнеркәсiптiк кешен саласындағы қызметтi жүзеге асыратын акционерлiк қоғамдарды тиiмдi басқару жолымен Қазақстан Республикасының агроөнеркәсiптiк кешенiн дамытуды ынталандыру болып белгiленсiн.
3. Қоса берiлiп отырған:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 952 қаулысымен.
2) акцияларының мемлекеттiк пакеттерi "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның орналастырылатын акцияларын төлеуге берiлетiн акционерлiк қоғамдардың тiзбесi (бұдан әрi - тiзбе) бекiтiлсiн.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 952 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"ҚазАгро" холдингі" АҚ акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне берсiн;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп:
1) "ҚазАгро" холдингі" АҚ жарғылық капиталын 2007 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты есебiнен 300000000 (үш жүз миллион) теңге мөлшерiнде қалыптастыруды;
2) "ҚазАгро" холдингі" АҚ қызметiнiң негiзгi қағидаттары туралы меморандумның ережелерiн ескере отырып, "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның жарғысын бекiтудi;
3) "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ны Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
5. Тiзбеде көрсетiлген акционерлiк қоғамдар заңнамада белгiленген тәртiппен "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның орналастырылатын акцияларын төлеуге берiлетiн акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн бағалауды жүргiзсiн.

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.03.2009 № 297; от 27.05.2011 № 589 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 27.05.2020 № 326; от 18.10.2021 № 747.
N п/п
Наименование
Государственный пакет акций
1
Исключен постановлением Правительства РК от 27.05.2020 № 326.
2
Акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация"
100 %
3
Акционерное общество "КазАгроФинанс"
100 %
4
Акционерное общество "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства"
100 %
5
Исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2021 № 747.
6
Исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2021 № 747.
7
Исключен постановлением Правительства РК от 18.10.2021 № 747.

Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.03.2009 N 297; 27.05.2011 N 589 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2020 № 326; 18.10.2021 № 747 қаулыларымен.
р/с N
Атауы
Акциялардың мемлекеттiк пакетi
1
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.05.2020 № 326 қаулысымен.
2
"Аграрлық кредит корпорациясы" акционерлiк қоғамы
100%
3
"ҚазАгроҚаржы" акционерлiк қоғамы
100%
4
"Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қоры" акционерлiк қоғамы
100%
5
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2021 № 747 қаулысымен.
6
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2021 № 747 қаулысымен.
7
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.10.2021 № 747 қаулысымен.