О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1
В целях реализации  Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственные учреждения - центры обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - государственные учреждения) согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить основным предметом деятельности государственных учреждений оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приeму заявлений и выдаче оформленных документов.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.11.2011 № 1264.
2-1. Государственным органам обеспечить разработку и внесение на утверждение в Правительство стандарты оказания государственных услуг отдельно по каждой государственной услуге, входящей в его компетенцию, с учетом пункта 2 Перечня видов государственных услуг, оказываемых по принципу "одного окна".
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.12.2009 № 2014 (порядок введения в действие см. п. 2).
2-2. Заинтересованным государственным и местным исполнительным органам принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 04.12.2009 № 2014 (порядок введения в действие см. п. 2).
3. Установить, что финансирование государственных учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству юстиции Республики Казахстан.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение уставов государственных учреждений и государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 января 2007 года N 1
Перечень
создаваемых государственных учреждений - центров
обслуживания населения Министерства юстиции
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 1 Қаулысы
Мемлекет басшысының "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси жедел жаңару жолында" атты 2005 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерi - халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi - мемлекеттiк мекемелер) құрылсын.
2. Мемлекеттiк мекемелер қызметiнiң негiзгi мәнi "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтiнiштердi қабылдау және ресiмделген құжаттарды беру жөнiнде мемлекеттiк қызмет көрсету болып белгiленсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.11.01 N 1264 Қаулысымен.
2-1. Мемлекеттік органдар "жалғыз терезе" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлері тізбесінің 2-тармағын ескере отырып, өзінің құзыретіне кіретін әрбір мемлекеттік қызмет бойынша бөлек мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеуді және Үкіметке бекітуге енгізуді қамтамасыз етсін.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.04 N 2014 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
2-2. Мүдделі мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
Ескерту. Қаулы 2-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.12.04 N 2014 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Мемлекеттiк мекемелердi қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мемлекеттiк мекемелердiң жарғыларын бекiтудi және әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн толықтырулар мен өзгерiстер бекiтiлсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 5 қаңтардағы
N 1 қаулысына
1-қосымша
Құрылатын Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерi - халыққа қызмет көрсету орталықтарының тiзбесi

1. Центр обслуживания населения N 1 района Алматы города
Астаны
2. Центр обслуживания населения N 2 района Алматы города
Астаны
3. Центр обслуживания населения N 1 района Сарыарка города Астаны
4. Центр обслуживания населения N 2 района Сарыарка города Астаны
5. Центр обслуживания населения Алмалинского района города Алматы
6. Центр обслуживания населения Турксибского района города Алматы
7. Центр обслуживания населения Ауэзовского района города Алматы
8. Центр обслуживания населения Жетысуского района города Алматы
9. Центр обслуживания населения Бостандыкского района города Алматы
10. Центр обслуживания населения Медеуского района города Алматы
11. Центр обслуживания населения города Кокшетау
12. Центр обслуживания населения города Актобе
13. Центр обслуживания населения города Талдыкоргана
14. Центр обслуживания населения города Атырау
15. Центр обслуживания населения города Уральска
16. Центр обслуживания населения города Тараза
17. Центр обслуживания населения N 1 города Караганды
18. Центр обслуживания населения N 2 города Караганды
19. Центр обслуживания населения N 3 города Караганды
20. Центр обслуживания населения N 4 города Караганды
21. Центр обслуживания населения города Костаная
22. Центр обслуживания населения города Кызылорды
23. Центр обслуживания населения города Актау
24. Центр обслуживании населения N 1 города Шымкента
25. Центр обслуживания населения N 2 города Шымкента
26. Центр обслуживания населения города Павлодара
27. Центр обслуживания населения города Петропавловска
28. Центр обслуживания населения N 1 города Усть-Каменогорска
29. Центр обслуживания населения N 2 города Усть-Каменогорска
30. Центр обслуживания населения N 3 города Усть-Каменогорска
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 января 2007 года N 1
Перечень
видов государственных услуг оказываемых
по принципу "одного окна"
Сноска. Приложение 2 исключено постановлением Правительства РК от 01.11.2011 № 1264.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 января 2007 года N 1
Дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1.  (Утратил силу постановлением Правительства РК от 29 декабря 2007 года  N 1400 (вводится в действие с 1 января 2008 года)
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532):

1. Астана қаласы Алматы ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
2. Астана қаласы Алматы ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
3. Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
4. Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
5. Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
6. Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
7. Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
8. Алматы қаласы Жетiсу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
9. Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
10. Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
11. Көкшетау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
12. Ақтөбе қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
13. Талдықорған қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
14. Атырау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
15. Орал қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
16. Тараз қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
17. Қарағанды қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
18. Қарағанды қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
19. Қарағанды қаласының N 3 Халыққа қызмет көрсету орталығы
20. Қарағанды қаласының N 4 Халыққа қызмет көрсету орталығы
21. Қостанай қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
22. Қызылорда қаласының Халыққа қызмет көpceту орталығы
23. Ақтау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
24. Шымкент қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
25. Шымкент қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
26. Павлодар қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
27. Петропавл қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
28. Өскемен қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
29. Өскемен қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
30. Өскемен қаласының N 3 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 5 қаңтардағы
N 1 қаулысына
2-қосымша
"Жалғыз терезе" қағидаты бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрлерінің тізбесі
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметін ің 2011.11.01 N 1264 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 5 қаңтардағы
N 1 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлген толықтырулар мен өзгерiстер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.12.29 N 1400 (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат):

1) в  Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"организации оказания государственных услуг по принципу "одного окна" в центрах обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан.";
2)  Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строками, порядковые номера 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, следующего содержания:
"7. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 1 района Алматы города Астаны"
8. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 2 района Алматы города Астаны"
9. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения района N 1 Сарыарка города Астаны"
10. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения района N 2 Сарыарка города Астаны"
11. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Алмалинского района города Алматы"
12. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Турксибского района города Алматы"
13. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Ауэзовского района города Алматы"
14. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Жетысуского района города Алматы"
15. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Бостандыкского района города Алматы"
16. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения Медеуского района города Алматы"
17. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Кокшетау"
18. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Актобе"
19. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Талдыкоргана"
20. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Атырау"
21. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Уральска"
22. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Тараза"
23. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 1 города Караганды"
24. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 2 города Караганды"
25. Государственное учреждение "Государственное учреждение Центр обслуживания населения N 3 города Караганды"
26. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 4 города Караганды"
27. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Костаная"
28. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Кызылорды"

1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң халыққа қызмет көрсету орталықтарында "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетудi ұйымдастыру";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36-жолдармен толықтырылсын:
"7. "Астана қаласы Алматы ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
8. "Астана қаласы Алматы ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
9. "Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
10. "Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
11. "Алматы қаласы Алмалы ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
12. "Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
13. "Алматы қаласы Әуезов ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
14. "Алматы қаласы Жетiсу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
15. "Алматы қаласы Бостандық ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
16. "Алматы қаласы Медеу ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
17. "Көкшетау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
18. "Ақтөбе қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
19. "Талдықорған қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
20. "Атырау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
21. "Орал қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
22. "Тараз қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
23. "Қарағанды қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесi
24. "Қарағанды қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
25. "Қарағанды қаласының N 3 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
26. "Қарағанды қаласының N 4 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
27. "Қостанай қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
28. "Қызылорда қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi

29. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Актау"
30. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 1 города Шымкента"
31. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 2 города Шымкента"
32. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Павлодара"
33. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения города Петропавловска"
34. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 1 города Усть-Каменогорска"
35. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 2 города Усть-Каменогорска"
36. Государственное учреждение "Центр обслуживания населения N 3 города Усть-Каменогорска".
3.  (Утратил силу -   постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339 ).
4. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2005 года N 501 "Об оказании государственных услуг населению по принципу одного окна" в городах Астане и Алматы" (САПП Республики  Казахстан, 2005 г., N 21, ст. 263):
в заголовке слова "в городах Астане и Алматы" исключить;
в пункте 1 слова "в городах Астане и Алматы" и "согласно приложению" исключить.

29. "Ақтау қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
30. "Шымкент қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
31. "Шымкент қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
32. "Павлодар қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
33. "Петропавл қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
34. "Өскемен қаласының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
35. "Өскемен қаласының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi
36. "Өскемен қаласының N 3 Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттiк мекемесi".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.04.15 N 339 Қаулысымен.
4. "Астана және Алматы қалаларында "жалғыз терезе" қағидаты бойынша халыққа мемлекеттiк қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 мамырдағы N 501 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 21, 263-құжат):
тақырыбындағы "Астана және Алматы қалаларында" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтағы "Астана және Алматы қалаларындағы" деген сөздер алынып тасталсын.