Об утверждении нормативов затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади на 2007 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года N 261
В соответствии со  статьей 4-1  Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые нормативы затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади на 2007 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2007 года N 261
Нормативы затрат на производство видов продукции
растениеводства, подлежащих обязательному страхованию,
на один гектар посевной площади на 2007 год
1. Акмолинская область
Продукция
Нормативы затрат
на 1 га - всего
(тенге)
Нормативы затрат
по трем видам
(заработная плата,
ГСМ, семена)
на 1 га (тенге)
при
упрощенной
агротех-
нологии
при научно
обоснованной
агротех-
нологии
при
упрощенной
агротех-
нологии
при
научно
обоснованной
агротех-
нологии
1
2
3
4
5
II зона степная
Пшеница
яровая

Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындардың 2007 жылға арналған нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі N 261 Қаулысы
"Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 10 наурыздағы Заңының  4-1-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындардың 2007 жылға арналған нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 4 сәуірдегі
N 261 қаулысымен
бекітілген
Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындардың 2007 жылға арналған нормативтері
1. Ақмола облысы
Өнім
1 гектарға жұмсалатын
шығындардың
нормативтері барлығы
(теңге)
1 гектарға жұмсалатын
(теңге) үш түр (жалақы, ЖЖМ, тұқым) бойынша
шығындардың нормативтері
оңайлатыл-
ған агро-
технология
кезінде
ғылыми
негізделген
агротех-
нология
кезінде
оңайлатыл-
ған
агротех-
нология
кезінде
ғылыми
негізделген
агротех-
нология
кезінде
1
2
3
4
5
II дала аймағы
Жаздық бидай

2783
Примечание по применению нормативов затрат на производство видов продукции растениеводства, подлежащих обязательному страхованию, на один гектар посевной площади :
1. Сельхозтоваропроизводители прилегающих районов двух приграничных областей при страховании посевов, находящихся в одинаковой природно-климатической зоне, могут выбрать по своему усмотрению норматив затрат на 1 га, применяемый в одном из этих районов.

2783
Міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түрлерін өндіру үшін егістік алқаптың бір гектарына жұмсалатын шығындар нормативтерін қолдану жөнінде ескертпе :
1. Екі шекаралас облыстың табиғи-климаттық жағдайы бірдей аймақта орналасқан іргелес аудандарының ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері егістіктерді сақтандыру кезінде осы аудандардың бірінде қолданылатын 1 гектарға жұмсалатын шығындардың нормативін өз қалаулары бойынша таңдауына болады.

2. При отсутствии нормативов затрат по той или иной малораспространенной культуре в данной области, сельхозтоваропроизводители могут страховать по нормативам, предусмотренным для других приграничных областей, находящихся в одинаковых природно-климатических условиях.

2. Осы облыстың сол немесе өзге де аз таралған дақылдар бойынша шығын нормативтері болмаған кезде, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірыңғай табиғи-климаттық жағдайда орналасқан басқа шекара маңындағы облыстар үшін көзделген нормативтер бойынша сақтандыра алады.