О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1246
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2007 года N 651. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.03.2009 N 235 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1246 "Об утверждении Правил проведения внутреннего контроля в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 47, ст. 588), следующие дополнения и изменения:
в Правилах проведения внутреннего контроля в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
после слов "государством займов," дополнить словами "поручительств государства,",
после слова "распоряжении," дополнить словом "связанных";
в пункте 4:
в подпункте 1) слова "(бюджетных программ)," исключить;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) объекты государственного финансового контроля - участники бюджетного процесса, субъекты с участием государства, получатели бюджетных средств, физические и юридические лица, использующие связанные гранты, активы государства, гарантированные государством займы;";
подпункты 7), 9) исключить;
в абзаце пятом пункта 6:
после слова "использующих" дополнить словом "связанные";
дополнить словами ", поручительства государства;";
в пункте 10:
в абзаце первом:
после слова "использующих" дополнить словом "связанные";
после слова "использования" дополнить словом "связанных";
дополнить словами ", поручительств государства";
в абзаце втором:
после слов "для пользователей" дополнить словом "связанных";
после слов "государством займов," дополнить словами "поручительств государства,";
в абзаце третьем:
после слова "получившие" дополнить словом "связанные";
после слов "государством займы," дополнить словами "поручительства государства и";
слова "в доверительное управление и аренду -" исключить;
пункт 15 исключить;
в пункте 16:
абзацы первый, второй, третий, четвертый, пятый, шестой исключить;
в абзаце седьмом слова "с учетом отнесения конкретного объекта контроля к соответствующей группе риска" исключить;
в пункте 17:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1246 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 31 шілдедегі N 651 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы N 235 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы N 235 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында ішкі бақылау жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1246 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 47, 588-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында ішкі бақылау жүргізу ережесінде:
2-тармақта:
"мемлекет кепілдік берген қарыздарды" деген сөздерден кейін "мемлекеттің кепілгерліктерін," деген сөздермен толықтырылсын;
"гранттарды" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
4-тармақта:
1) тармақшада»"(бюджеттік бағдарламалардың)" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік қаржылық бақылау объектілері - бюджет процесіне қатысушылар, мемлекеттің қатысуы бар субъектілер, бюджет қаражатын алушылар, байланысты гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген қарыздарды пайдаланушы жеке және заңды тұлғалар;";
7), 9) тармақшалар алынып тасталсын;
6-тармақтың бесінші абзацында:
"гранттарды" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
"мемлекет кепілдік берген қарыздарды" деген сөздерден кейін ", мемлекеттің кепілгерліктерін" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақта:
бірінші абзацта:
"гранттарды" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
"гранттарды" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
"мемлекет кепілдік берген қарыздарды" деген сөздерден кейін ", мемлекеттің кепілгерліктерін" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта:
"гранттарды" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
"мемлекет кепілдік берген қарыздарды" деген сөздерден кейін ", мемлекеттің кепілгерліктерін" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацта:
"гранттар" деген сөздің алдынан»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
"мемлекет кепілдік берген қарыздар,"»деген сөздерден кейін "мемлекеттің кепілгерліктерін және" деген сөздермен толықтырылсын;
"сенімді басқаруға және жалға -" деген сөздер алынып тасталсын;
15-тармақ алынып тасталсын;
16-тармақта:
бірінші, екінші, үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар алынып тасталсын;
жетінші абзацта»"бақылау объектісін тиісті тәуекел тобына жатқызуды ескере отырып" деген сөздер алынып тасталсын;
17-тармақта:

в абзаце первом слова "10 декабря" заменить словами "1 декабря";
в абзаце пятом слова "1 декабря" заменить словами "15 ноября";
в пункте 18:
в абзаце третьем слова "с учетом отнесения конкретного объекта контроля центральным уполномоченным органом по внутреннему контролю к соответствующей группе риска" исключить;
в абзаце четвертом после слова "направляются" дополнить словами "на согласование";
в абзаце пятом слова "1 декабря" заменить словами "15 декабря";
в пункте 20:
после слов "объекта контроля" дополнить словами "по всем вопросам";
слова "сплошным методом" исключить;
в пункте 21 слова "(бюджетным программам)", "сплошным методом" исключить;
в пункте 29 после слов "обязательной регистрации" дополнить словами "а в дальнейшем снятия с учета";
в пункте 31:
в абзаце первом слова "(бюджетные программы)" исключить;
в абзаце втором слова "и бюджетные программы", "бюджетных программ" исключить;
в абзаце третьем слова "а также при неприменении в ходе предыдущего контроля сплошного метода контроля", "и бюджетных программ" исключить;
в абзаце втором пункта 32 слова "бюджетных программ" исключить;
в абзаце третьем пункта 39 после слов "бюджетных средств," дополнить словом "связанных";
пункт 51 дополнить абзацем следующего содержания:
"Все страницы акта контроля парафируются лицами, которые данный акт подписывали.";
пункт 64 исключить;
абзац первый пункта 69 изложить в следующей редакции:
"69. По результатам проведенного контроля, при выявлении признаков правонарушений в использовании государственных активов, ответственность за которые предусмотрена законодательством Республики Казахстан, материалы контроля в недельный срок после их оформления передаются в правоохранительные органы и другие уполномоченные органы для принятия решения. Указанные материалы должны содержать:";
заголовок раздела 7 изложить в следующей редакции:
"7. Отчетность по итогам контрольных мероприятий";
пункты 72, 73 изложить в следующей редакции:
"72. Результаты внешнего и внутреннего контроля, проведенного органами финансового контроля, учитываются в единой информационной системе. Отчетность в информационной системе "Финансовый контроль" ведется центральным уполномоченным органом по внутреннему контролю.
73. Формы отчетности, согласованные с центральным уполномоченным органом по статистике, утверждаются Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета и центральным уполномоченным органом по внутреннему контролю.";
в пункте 74 слова "входная форма -" исключить;
в пункте 77:
в абзаце втором:
слова "(при необходимости)" исключить;
дополнить словами "и его территориальных подразделениях";
дополнить абзацами четвертым и пятым следующего содержания:
"акт комплексного или тематического контроля;
приложение к акту контроля, подписанное должностными лицами объекта контроля;";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"Результаты встречного и промежуточного контроля учитываются в акте контроля основного объекта государственного финансового контроля и в рамках проверяемого вопроса.".

бірінші абзацта»"10 желтоқсанына" деген сөздер»"1 желтоқсанына" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацта»"1 желтоқсанынан" деген сөздер»"15 қарашасынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақта:
үшінші абзацта»"ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органның бақылау объектісін тиісті тәуекел тобына жатқызуын ескере отырып" деген сөздер алынып тасталсын;
төртінші абзацта»"уәкілетті органға" деген сөздерден кейін "келісуге" деген сөзбен толықтырылсын;
бесінші абзацта»"1 желтоқсанынан" деген сөздер»"15 желтоқсанынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта:
"бақылау объектісінің" деген сөздерден кейін»"барлық мәселелер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
"жаппай әдіспен" деген сөздер алынып тасталсын;
21-тармақта»"(бюджеттік бағдарламалар)",»"жаппай әдіспен" деген сөздер алынып тасталсын;
29-тармақта»"міндетті тіркеуге" деген сөздерден кейін»"ал одан әрі есептен алуға" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақта:
бірінші абзацта»"(бюджеттік бағдарламаларды)" деген сөздер алынып тасталсын;
екінші абзацта»"бюджеттік бағдарламаларды",»"бағдарламаларды" деген сөздер алынып тасталсын;
үшінші абзацта»"сондай-ақ алдыңғы бақылау барысында бақылаудың жаппай әдісі қолданылмаған кезде" деген сөздер алынып тасталсын, "мәселелер мен бюджеттік бағдарламаларды" деген сөздер "мәселелерді" деген сөзбен ауыстырылсын;
32-тармақтың екінші абзацында»", бюджеттік бағдарламаларды" деген сөздер алынып тасталсын;
39-тармақтың үшінші абзацында»"бюджет қаражатын," деген сөздерден кейін»"байланысты" деген сөзбен толықтырылсын;
51-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бақылау актісінің барлық беттеріне осы актіге қол қойған тұлғалар алдын ала қол қояды";
64-тармақ алынып тасталсын;
69-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Жүргізілген бақылау нәтижелері бойынша, жауапкершілігі Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мемлекеттік активтерді пайдалануда құқық бұзушылықтар белгілері анықталған кезде бақылау материалдары оларды ресімдегеннен кейін бір апта мерзімде шешім қабылдау үшін құқық қорғау органдары мен басқа да уәкілетті органдарға беріледі. Көрсетілген материалдар мыналарды:";
7-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бақылау іс-шараларының қорытындылары бойынша есептілік";
72, 73-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"72. Қаржылық бақылау органдары жүргізген сыртқы және ішкі бақылау нәтижелері бірыңғай ақпараттық жүйеде ескеріледі.»"Қаржылық бақылау" ақпараттық жүйесінде есептілікті ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті орган жүргізеді.
73. Статистика жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісілген есептілік нысандарын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитеті және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітеді.";
74-тармақта»"кіріс нысаны -" деген сөздер алынып тасталсын;
77-тармақта:
екінші абзацта:
"(қажет болған кезде)" деген сөздер алынып тасталсын;
"комитетінде" деген сөзден кейін»"және оның аумақтық бөлімшелерінде" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"кешенді немесе тақырыптық бақылау актісі;
бақылау объектісінің лауазымды тұлғалары қол қойған бақылау актісіне қосымша;";
мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Қарсы және аралық бақылаудың нәтижелері негізгі мемлекеттік қаржылық бақылау объектісін бақылау актісінде және тексерілетін мәселе шеңберінде ескеріледі.".

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі