О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2007 года N 701. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях совершенствования исполнения республиканского и местных бюджетов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов" следующие дополнения и изменения:
в Правилах исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце третьем пункта 35 после цифр "18-25" дополнить цифрами ", 25-1, 25-2";
пункт 89 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При строительстве объектов социальной сферы на основе государственно-частного партнерства, допускается авансовая (предварительная) оплата в размере 100 процентов от суммы договора на текущий финансовый год, заключенного на срок свыше одного года, но не более 30 процентов от общей суммы договора.";
пункт 177:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Сумма, указанная в инкассовом распоряжении, должна совпадать с суммой, указанной в исполнительном документе.";
в абзаце третьем слова "в одном экземпляре" заменить словами "в двух экземплярах";
пункт 179 изложить в следующей редакции:
"179. Инкассовое распоряжение при соответствии требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, в том числе пунктами 177, 178 настоящих Правил, регистрируется в журнале учета инкассовых распоряжений, который должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен оттиском гербовой печати и подписью руководителя территориального подразделения казначейства, с указанием общего количества листов. Записи производятся в хронологическом порядке, дата поступления инкассового распоряжения должна соответствовать дате указанной в журнале. Журнал учета инкассовых распоряжений ведется по видам бюджетов и источникам финансирования.
Учет инкассовых распоряжений по исполнительным документам о взыскании средств из резерва Правительства Республики Казахстан осуществляется в отдельном журнале.
При несоответствии инкассового распоряжения требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан, в том числе пунктам 177, 178 настоящих Правил оно в течение трех рабочих дней подлежит возврату без исполнения с письменным обоснованием причин возврата.
После полного исполнения инкассового распоряжения территориальное подразделение казначейства возвращает оригинал исполнительного документа уполномоченному государственному органу по обеспечению исполнения исполнительных документов с отметкой об исполнении в течение трех рабочих дней.";
в пункте 181:
в абзаце втором:
слова ", по обязательствам и платежам государственного учреждения" исключить;
после слов "исполнительного документа" дополнить словами "или его копии, заверенной постранично оттиском гербовой печати суда";
в абзаце третьем слова "по обязательствам и платежам" исключить;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 тамыздағы N 701 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы
ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007
жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысына мынадай толықтырулар мен
өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесінде:
35-тармақтың үшінші абзацында "18-25" деген сөздер сандардан кейін ", 25-1, 25-2" деген сандармен толықтырылсын;
89-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік-жеке әріптестік негізінде әлеуметтік сала
объектілерін салу кезінде ағымдағы қаржы жылына бір жылдан көп
мерзімге жасалған шарт сомасынан 100 пайыз мөлшерінде, бірақ
шарттың жалпы сомасының 30 пайызынан аспайтын аванстық (алдын-ала)
төлеу рұқсат етіледі.";
177-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Инкассалық өкімде көрсетілген сома орындау құжатында
көрсетілген сомаға сәйкес келуі тиіс.";
үшінші абзацтағы "бір" деген сөз "екі" деген сөзбен
ауыстырылсын;
179-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"179. Инкассалық өкім Қазақстан Республикасының заңнамасында
белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Ереженің 177 және
178-тармақтарына сәйкес келген кезде, Инкассалық өкімдерді есепке
алу журналында тіркеледі, ол беттердің жалпы санын көрсете отырып,
нөмірленген, тігінделген және елтаңбалы мөртаңбамен және аумақтық
қазынашылық бөлімшесі басшысының қолтаңбасымен бекітілген болуы
тиіс. Жазбалар хронологиялық тәртіппен жүргізіледі, инкассалық
өкімнің түскен күні журналда көрсетілген күнге сәйкес келуі тиіс.
Инкассалық өкімдерді есепке алу журналы бюджет түрлері және
қаржыландыру көздері бойынша жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат өндіріп
алу туралы орындау құжаттары бойынша инкассалық өкімдерді есепке
алу бөлек журналда жүзеге асырылады.
Инкассалық өкім Қазақстан Республикасының заңнамасында
белгіленген талаптарға, оның ішінде осы ереженің 177 және 178-тармақтарына сәйкес келмеген кезде, ол үш жұмыс күні ішінде
қайтару себептерін жазбаша негіздеумен орындалмай қайтаруға жатады.
Инкассалық өкім толық орындалғаннан кейін қазынашылықтың
аумақтық бөлімшелері орындау құжаттарының атқарылуын қамтамасыз ету
жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға орындау құжатының
түпнұсқасын үш жұмыс күні ішінде қайтарады.";
181-тармақта:
екінші абзацта:
"міндеттемелер мен төлемдер бойынша мемлекеттік мекемелердің"
деген сөздер алынып тасталсын;
"орындау құжатының" деген сөздерден кейін "немесе оның әрбір беті соттың елтаңбалық мөрімен расталған көшірмесінің" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацта "міндеттемелері мен төлемдері бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;

дополнить пунктом 181-1 следующего содержания:
"181-1. При выставлении инкассового распоряжения по исполнительным документам о взыскании средств из резерва Правительства Республики Казахстан ответственный исполнитель территориального подразделения казначейства направляет государственному учреждению не позднее следующего рабочего дня за днем регистрации инкассового распоряжения письменное уведомление о поступлении инкассового распоряжения.
При этом приостановление операций по бюджетной программе (подпрограмме), по которой осуществляется содержание государственных учреждений не производится.";
в абзаце третьем пункта 186 слова "по обязательствам и платежам" заменить словами "за исключением КБК расходов, по которым осуществляются платежи и переводы денег по:
заработной плате и другим денежным выплатам;
денежной компенсации, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан;
налогам и другим обязательным платежам в бюджет;
пособиям, алиментам;
обязательным пенсионным взносам;
социальным отчислениям;
оплате банковских услуг.";
дополнить пунктом 187-1 следующего содержания:
"187-1. При получении инкассового распоряжения и отсутствии плановых назначений у государственного учреждения территориальное подразделение казначейства обязано принять и хранить в течение одного года полученные инкассовые распоряжения, если иное не предусмотрено законодательными актами.";
абзац первый пункта 373 дополнить словами "на основании решения Правительства Республики Казахстан";
пункт 374 дополнить словами "после представления уполномоченным органом по обеспечению исполнения исполнительных документов копий судебных актов и исполнительных документов, соответствующих требованиям, установленным законодательством";
дополнить пунктом 374-1 следующего содержания:
"374-1. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета, после возмещения вреда, причиненного должностными лицами органов, ведущих уголовный процесс, когда вина таких лиц установлена приговором суда, вступившим в законную силу принимает в установленном законодательством порядке меры по возмещению средств, отвлеченных из резерва Правительства Республики Казахстан в порядке регресса.";
абзац первый пункта 375 дополнить словами "после представления уполномоченным органом по обеспечению исполнения исполнительных документов копий судебных актов и исполнительных документов, соответствующих требованиям, установленным законодательством";
дополнить приложениями 25-1 и 25-2 к Правилам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.

мынадай мазмұндағы 181-1-тармақпен толықтырылсын:
"181-1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат
өндіру туралы орындау құжаттары бойынша инкассалық өкімді шығарған
кезде қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
инкассалық өкім тіркелген күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей
инкассалық өкімнің түсуі туралы жазбаша хабарламаны мемлекеттік
мекемеге жібереді.
Бұл ретте мемлекеттік мекемелерді ұстау жүзеге асырылатын
бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша операцияларды
тоқтата тұру жүргізілмейді.";
186-тармақтың үшінші абзацындағы "Мемлекеттік мекеме" деген
сөздер "Мыналар:
жалақыны және басқа да ақшалай төлемдерді;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген ақшалай өтемді;
салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді;
жәрдемақыларды, алименттерді;
міндетті зейнетақы жарналарын;
әлеуметтік аударымдарды;
банктік қызмет көрсетуге ақы төлеу мен ақша аударымдары жүзеге асырылатын БСК шығыстарын қоспағанда, мемлекеттік мекеме" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 187-1-тармақпен толықтырылсын:
"187-1. Инкассалық өкімді алған және мемлекеттік мекемеде
жоспарлы тағайындаулар болмаған кезде қазынашылықтың аумақтық
бөлімшесі, егер заңнамалық актілерде өзгеше көзделмесе, алынған
инкассалық өкімдерді алуға және бір жыл бойы сақтауға міндетті.";
373-тармақтың бірінші абзацында "бөлімшелерінің" деген сөзден
кейін "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде" деген
сөздермен толықтырылсын;
374-тармақ "шешімінің жобасын" деген сөздерден кейін "орындау
құжаттарының атқарылуын қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті орган
сот актілерінің көшірмесін және заңнамада белгіленген талаптарға
сәйкес келетін орындау құжаттарын ұсынғаннан кейін" деген сөздермен
толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 374-1-тармақпен толықтырылсын:
"374-1. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган
мемлекеттік органдар қылмыстық іс жүргізетін органдардың лауазымды
тұлғалары келтірген зиянды өтегеннен кейін, мұндай тұлғалардың
кінәсі соттың заңды күшіне енген үкімімен белгіленсе, Қазақстан
Республикасы Үкіметінің резервінен оқшауландырылған қаражатты өтеу
бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен шаралар қолданады.";
375-тармақтың бірінші абзацында "шешімінің жобасын" деген сөздерден кейін "орындау құжаттарының атқарылуын қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті орган сот актілерінің көшірмесін және заңнамада белгіленген талаптарға сәйкес келетін орындау құжаттарын ұсынғаннан кейін" деген сөздермен толықтырылсын;
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Ережеге 25-1 және
25-2-қосымшалармен толықтырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 августа 2007 года N 701
Приложение 25-1
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Утверждаю
Руководитель Администратора
бюджетных программ
____________ (Ф.И.О.)
"___" _______200__г.
М.П.
СПРАВКА N ________
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования ___________________________________
(наименование государственного учреждения)
по обязательствам _________ бюджета
на основании ________ от "__" _________200_ г.
от ___________________
(тыс. тенге)
Наименования
кодов
бюджетной
класификации
Коды бюджетной классификации
Сумма
изменений
(+, -),
всего
функцио-
нальная
группа
АБП
програм-
ма
подпро-
грамма
специ-
фика
Плановые назначения
ИТОГО
Открытые лимиты
ИТОГО
продолжение таблицы
в том числе по месяцам (в текущем месяце - изменения
нарастающим итогом за период с начала года, в
последующие месяцы - изменения помесячные)
ян-
варь
фев-
раль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
ноя-
брь
декабрь
Плановые назначения
Открытые лимиты
Руководитель структурного подразделения Администратора
бюджетных программ, ответственный за составление
индивидуального плана финансирования
___________          _____________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
* Справка - Администратор республиканских бюджетных программ в 3-х экземплярах.
** Справка - Администратор местных бюджетных программ в 4-х экземплярах.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 августа 2007 года N 701
Приложение 25-2
к Правилам исполнения
республиканского и
местных бюджетов
Утверждаю
Руководитель Администратора
бюджетных программ
____________ (Ф.И.О.)
"___" _______200__г.
М.П.
СПРАВКА N ________
о внесении изменений в индивидуальный план
финансирования ___________________________________
(наименование государственного учреждения)
по платежам _________ бюджета
на основании ________ от "__" _________200_ г.
от ___________________
(тыс. тенге)
Наименования
кодов
бюджетной
класификации
Коды бюджетной классификации
Сумма
изменений
(+, -),
всего
функцио-
нальная
группа
АБП
программа
подпро-
грамма
Плановые назначения
ИТОГО
продолжение таблицы
в том числе по месяцам (в текущем месяце - изменения
нарастающим итогом за период с начала года, в
последующие месяцы - изменения помесячные)
ян-
варь
фев-
раль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
ноя-
брь
декабрь
Плановые назначения
Руководитель структурного подразделения Администратора
бюджетных программ, ответственный за составление
индивидуального плана финансирования
___________          _____________________
(подпись)           (расшифровка подписи)
* Справка - Администратор республиканских бюджетных программ в 3-х экземплярах.
** Справка - Администратор местных бюджетных программ в 4-х экземплярах.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа
енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 17 тамыздағы
N 701 қаулысына
2-қосымша
Республикалық және жергілікті бюджеттің
атқарылу ережесіне
25-1-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы
_____________________ (аты-жөні)
200_ жылғы "___" ___________
М.О.
_____________________ бюджеттің төлемдері бойынша
________________________________  жеке қаржыландыру жоспарына
(мемлекеттік мекеменің атауы)      өзгерістер енгізу туралы
N__________ АНЫҚТАМА
200__ жылғы "__"____________ ____________ негізінде
______________
(мың теңге)
Бюджеттік
сыныптама
кодтарының
атауы
Бюджеттік сыныптама кодтары
Өзгерістер
сомасы
(+,-),
барлығы
функцио-
налдық
топ
ББӘ
бағдар-
лама
кіші
бағдар-
лама
ерекше-
лік
Жоспарлы жұмсалымдар
жиыны
Ашық лимиттер
жиыны
кестенің жалғасы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан
бергі кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі,
келесі айларда - айлар бойынша өзгерістер)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
Жоспарлы жұмсалымдар
Ашық лимиттер
кестенің жалғасы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан
бергі кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі,
келесі айларда - айлар бойынша өзгерістер
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Жоспарлы жұмсалымдар
Ашық лимиттер
Жеке қаржыландыру жоспарын жасауға жауапты
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________  _________________________
(қолы)     (қолдың толық жазылуы)
* Анықтама - республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 3
данада
** Анықтама - жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 4 данада
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 17 тамыздағы
N 701 қаулысына
2-қосымша
Республикалық және жергілікті бюджеттің
атқарылу ережесіне
25-2-қосымша
Бекітемін
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы
_____________________ (аты-жөні)
200_ жылғы "___" ___________
М.О.
_____________________ бюджеттің төлемдері бойынша
________________________________  жеке қаржыландыру жоспарына
(мемлекеттік мекеменің атауы)    өзгерістер енгізу туралы
N__________ АНЫҚТАМА
200__ жылғы "__"____________ ____________ негізінде
______________
(мың теңге)
Бюджеттік
сыныптама
кодтарының
атауы
Бюджеттік сыныптама кодтары
Өзгерістер
сомасы
(+,-),
барлығы
функцио-
налдық
топ
ББӘ
бағдар-
лама
кіші
бағдар-
лама
Жоспарлы жұмсалымдар
жиыны
кестенің жалғасы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан
бергі кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі,
келесі айларда - айлар бойынша өзгерістер)
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
Жоспарлы жұмсалымдар
кестенің жалғасы
оның ішінде айлар бойынша (ағымдағы айда - жыл басынан
бергі кезеңдегі арта түсетін қорытындының өзгерісі,
келесі айларда - айлар бойынша өзгерістер)
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Жоспарлы жұмсалымдар
Жеке қаржыландыру жоспарын жасауға жауапты
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________  _________________________
(қолы)     (қолдың толық жазылуы)
* Анықтама - республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 3
данада
** Анықтама - жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 4 данада