О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" Комитета промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2008 года № 25. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1313
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.10.2012 № 1313.
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными   постановлением Правительства РК   от 07.05.2008  N 429 .
В целях создания условий для развития инвестиционного и производственного потенциала, повышения экспортоориентированности и конкурентоспособности отечественной
машиностроительной продукции Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" Комитета промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан путем преобразования в товарищество с ограниченной ответственностью "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" (далее - товарищество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными   постановлением Правительства РК   от 07.05.2008  N 429 .
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) при утверждении Устава товарищества основным предметом его деятельности определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области научного, технического и   технологического развития машиностроения;
2) утвердить Устав товарищества;
3) обеспечить государственную регистрацию товарищества в органах юстиции;
4) передать права владения и пользования государственной долей участия товарищества
Комитету промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан;
5) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными   постановлением Правительства РК   от 07.05.2008  N 429 .
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2008 года N 25
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 қаңтардағы N 25 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1313 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.10.15 № 1313 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.05.07  N 429 Қаулысымен.
Инвестициялық және өндірістік әлеуетті дамыту үшін жағдайлар жасау, отандық машина жасау өнімінің экспортқа бағдарлануын және бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Өнеркәсіп комитетінің "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.05.07  N 429 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) серіктестіктің жарғысын бекіту кезінде оның қызметінің негізгі мәні машина жасауды ғылыми, техникалық және технологиялық дамыту саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру деп белгіленсін;
2) серіктестіктің жарғысын бекітсін;
3) серіктестіктің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп комитетіне серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығын берсін;
5) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдасын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.05.07  N 429 Қаулысымен.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 17 қаңтардағы
N 25 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

1. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790
"О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256):
в перечне республиканских государственных предприятий, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Комитет по инвестициям и промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 525, исключить.
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-114, следующего содержания:
"123-114                 ТОО "Межотраслевой научно-
технологический центр
"Машиностроение".
3. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности"
(САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Комитету промышленности и научно-технического развития Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Комитету по инвестициям и промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан";
дополнить строкой, порядковый номер 291-1, следующего содержания:
"291-1                   ТОО "Межотраслевой научно-
технологический центр
"Машиностроение";
раздел "Комитету по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" исключить.
4. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года
N 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан"
(САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 47, ст. 586):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по инвестициям и промышленности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Республиканские государственные предприятия":
строку, порядковый номер 2, исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"Товарищества с ограниченной ответственностью
Товарищество с ограниченной ответственностью "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение", город Алматы.

1. "Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция және өнеркәсіп комитеті" деген бөлімде:
реттік нөмірі 525-жол алынып тасталсын.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-114-жолмен толықтырылсын:
"123-114         "Машина жасау" салааралық ғылыми-
технологиялық орталығы" ЖШС.
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Өнеркәсіп және ғылыми-техникалық дамыту комитетіне" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция және өнеркәсіп комитетіне";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 291-1-жолмен толықтырылсын:
"291-1           "Машина жасау" салааралық ғылыми-
технологиялық орталығы" ЖШС;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Инвестиция комитетіне" деген бөлім алынып тасталсын.
4. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 47, 586-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Инвестиция және өнеркәсіп комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 2-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
"Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Алматы қаласы".

5. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года
N 483 "О некоторых вопросах республиканской государственной собственности":
1) в перечне акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), государственные пакеты акций (доли участия) которых подлежат передаче в конкурентную среду, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить строкой порядковый номер 11-1, следующего содержания:
"11-1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" 100 %";
2) в перечне республиканских государственных предприятий, подлежащих передаче в конкурентную среду, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан":
пункт 4 "Республиканское государственное казенное предприятие "Межотраслевой научно-технологический центр "Машиностроение" исключить.

5. "Республикалық мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 маусымдағы N 483  қаулысында :
1) Акцияларының мемлекеттік пакеттері (қатысу үлестері) бәсекелі ортаға берілуі тиіс акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестердің) тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-1-жолмен толықтырылсын:
"11-1. "Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 100 %;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген бәсекелі ортаға берілуі тиіс республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" деген бөлімде:
"Машина жасау" салааралық ғылыми-технологиялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны" деген 4-тармақ алынып тасталсын.