Вопросы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года № 141
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 октября 2007 года N 425 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Упразднить Комитет по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан с передачей его функций, полномочий и имущества Агентству Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) (далее - Агентство).
2. Реорганизовать государственные учреждения - территориальные подразделения Комитета по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в государственные учреждения - межрегиональные инспекции Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8);
2) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1818;
2-1) исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1818;
3) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.12.2008 № 1127; от 29.12.2012 № 1818.
4. Агентству и Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пунктов 20 и 21 Положения об Агентстве, которые вводятся в действие со дня назначения ответственного секретаря Агентства.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 141
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений - территориальных
подразделений Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан в государственные учреждения -
межрегиональные инспекции Агентства по защите конкуренции
Республики Казахстан (Антимонопольное агентство)
1. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Акмолинской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Карагандинской области" и государственное учреждение "Антимонопольное управление по городу Астане" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Акмолинской, Карагандинской областям и городу Астане";

Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 141 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 425 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті функцияларын, өкілеттіктерін және мүлкін Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігіне (Монополияға қарсы агенттік) (бұдан әрі - Агенттік) бере отырып таратылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері - мемлекеттік мекемелері осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) өңіраралық инспекциялары - мемлекеттік мекемелері болып қайта ұйымдастырылсын.
3. Қоса беріліп отырған:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1818 қаулысымен;
2-1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1818 қаулысымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.12.2008 N 1127; 29.12.2012 № 1818; 24.09.2014 № 1011 қаулыларымен.
4. Агенттік және Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы Агенттіктің жауапты хатшысы тағайындалған күнінен бастап қолданысқа енгізілетін Агенттік туралы ереженің 20 және 21-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
(Монополияға қарсы агенттік) өңіраралық инспекциялары -
мемлекеттік мекемелері болып қайта ұйымдастырылатын
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің
аумақтық бөлімшелері - мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. "Ақмола облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Қарағанды облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Астана қаласы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Ақмола, Қарағанды облыстары және Астана қаласы бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;

2. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Актюбинской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Западно-Казахстанской области" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Актюбинской и Западно-Казахстанской областям";
3. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Алматинской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по городу Алматы" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Алматинской области и городу Алматы";
4. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Атырауской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Мангистауской области" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Атырауской и Мангистауской областям";
5. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Жамбылской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Кызылординской области" и государственное учреждение "Антимонопольное управление по Южно-Казахстанской области" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Жамбылской, Кызылординской и Южно-Казахстанской областям";
6. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Костанайской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Северо-Казахстанской области" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Костанайской и Северо-Казахстанской областям";
7. Государственное учреждение "Антимонопольное управление по Восточно-Казахстанской области", государственное учреждение "Антимонопольное управление по Павлодарской области" путем слияния в государственное учреждение "Межрегиональная инспекция Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) по Восточно-Казахстанской и Павлодарской областям".
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 141
Положение
об Агентстве Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
Сноска. Положение утратило силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 141
Перечень
государственных учреждений - территориальных подразделений
Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)

2. "Ақтөбе облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Батыс Қазақстан облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
3. "Алматы облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Алматы қаласы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
4. "Атырау облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Маңғыстау облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
5. "Жамбыл облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Қызылорда облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
6. "Қостанай облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі, "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Монополияға қарсы баскарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
7. "Шығыс Қазақстан облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма"
мемлекеттік мекемесі, "Павлодар облысы бойынша Монополияға қарсы басқарма" мемлекеттік мекемесі біріктіру жолымен "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті корғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша өңіраралық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Бәсекелестiктi қорғау агенттiгi (Монополияға қарсы агенттiк) туралы ереже
Ескерту. Ереженің күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) аумақтық бөлімшелері — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1818.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 141
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1362 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 648):
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным
постановлением:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"602 Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство):
001 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области защиты конкуренции:
001 Аппарат центрального органа
002 Аппараты территориальных органов
007 Повышение квалификации государственных служащих
009 Материально-техническое оснащение государственных органов
017 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов;
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан:
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления;
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты;
105 Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских бюджетных инвестиционных проектов (программ);
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты:
022 Мероприятия за счет резерва
023 Трансферты другим уровням государственного управления".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе II "Затраты":
в функциональной группе 13 "Прочие":
в подфункции 09 "Прочие":
по администратору бюджетной программы 233 "Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан" цифры "2 365 199" заменить цифрами "2 142 470";
в бюджетной программе 001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области индустрии и торговли" цифры "2 128 959" заменить цифрами "1 906 230";

Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 № 1818 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1362 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 50, 648-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламаларымен және кіші бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"602 Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік):
001 Бәсекелестікті қорғау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету:
001 Орталық органның аппараты
002 Аумақтық органдардың аппараттары
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
017 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету;
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу:
022 Резервтің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер;
101 Өкілдік шығындарға арналған қаражат есебінен іс-шаралар өткізу;
105 Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және сараптау;
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу:
022 Резервтің есебінен іс-шаралар
023 Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер".
3. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысында :
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
II "Шығындар" бөлімінде:
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
09 "Басқалар" кіші функциясында:
233 "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі" бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бойынша "2 365 199" деген сандар "2 142 470" деген сандармен ауыстырылсын;
001 "Бәсекелестікті қорғау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасындағы "2 128 959" деген сандар "1 906 230" деген сандармен ауыстырылсын;

в бюджетной подпрограмме 001 "Аппарат центрального органа" цифры "1 218 952" заменить цифрами "1 149 115";
в бюджетной подпрограмме 002 "Аппараты территориальных органов" цифры "359 605" заменить цифрами "241 460";
в бюджетной подпрограмме 007 "Повышение квалификации государственных служащих" цифры "35 545" заменить цифрами "34 295";
в бюджетной подпрограмме 009 "Материально-техническое оснащение государственных органов" цифры "109 884" заменить цифрами "105 364";
в бюджетной подпрограмме 017 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов" цифры "231 624" заменить цифрами "202 647";
подфункцию 09 "Прочие":
дополнить администратором бюджетных программ с бюджетными программами и бюджетными подпрограммами следующего содержания:
"602 Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) 222 729
001 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области защиты конкуренции 222 729
001 Аппарат центрального органа 69 837
002 Аппараты территориальных органов 118 145
007 Повышение квалификации государственных служащих 1 250
009 Материально-техническое оснащение государственных органов 4 520
017 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов 28 977".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год":
пункт 1 дополнить подпунктом 28-1) следующего содержания:
"28-1) Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)" согласно приложению 372-1";
в приложении 315 к указанному постановлению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Стоимость 1 906 230 тысяч тенге (один миллиард девятьсот шесть миллионов двести тридцать тысяч тенге).";
в пункте 2 слова "Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности";" исключить;
в подпункте 8) пункта 5 слова "и защиты конкуренции, в том числе путем ограничения монополистической деятельности и пресечения недобросовестной конкуренции," исключить;
в подпункте 15) пункта 7) цифры "140" заменить цифрами "88", цифры "42" заменить цифрами "20";
дополнить приложением 372-1 согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года N 141

001 "Орталық органның аппараты" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "1 218 952" деген сандар "1 149 115" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Аумақтық органдардың аппараттары" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "359 605" деген сандар "241 460" деген сандармен ауыстырылсын;
007 "Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "35 545" деген сандар "34 295" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "109 884" деген сандар "105 364" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламасындағы "231 624" деген сандар "202 647" деген сандармен ауыстырылсын;
09 "Басқалар" кіші функциясында:
мынадай мазмұндағы бюджеттік бағдарламаларымен және кіші бағдарламаларымен бірге бюджеттік бағдарламалардың әкімшісімен толықтырылсын:
"602 Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік) 222 729
001 Бәсекелестікті қорғау саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету 222 729
001 Орталық органның аппараты 69 837
002 Аумақтық органдардың аппараттары 118 145
007 Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру 1 250
009 Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру 4 520
017 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету 28 977".
4. "2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 қаулысында :
1-тармақ мынадай мазмұндағы 28-1) тармақшамен толықтырылсын:
"28-1) 372-1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттігі)";
көрсетілген қаулыға 315-қосымшада :
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құны: 1 906 230 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз алты миллион екі жүз отыз мың теңге).";
2-тармақта "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңы;" деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақтың 8) тармақшасында "және бәсекелестікті қорғау, оның ішінде монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестіктің жолын кесу жолымен" деген сөздер алып тасталсын;
7-тармақтың 15) тармақшасында "140" деген сандар "88" деген сандармен ауыстырылсын, "42" деген сандар "20" деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 372-1-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына

Приложение 372-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
602 - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы 001 "Обеспечение уполномоченного органа в области защиты конкуренции"
на 2008 год
1. Стоимость: 222 729 тысяч тенге (двести двадцать два миллиона семьсот двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 октября 2007 года N 425
"О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 1308 "Об утверждении Программы развития и защиты конкуренции в Республики Казахстан на 2007-2009 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы : средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы : обеспечение реализации единой государственной политики в области защиты конкуренции.

372-1-қосымша
602 - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
(Монополияға қарсы агенттігі)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Бәсекелестікті қорғау саласындағы уәкілетті органның
қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 222 729 мың теңге (екі жүз жиырма екі миллион жеті жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21-24-баптары ; "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 425 Жарлығы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бәсекелестікті дамыту мен қорғаудың 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1308 қаулысы ; "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: бәсекелестікті қорғау саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.

5. Задачи бюджетной программы : формирование и совершенствование государственной политики в сфере защиты конкуренции, в том числе путем ограничения монополистической деятельности и пресечения недобросовестной конкуренции; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: бәсекелестікті қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты, оның ішінде монополистік қызметті шектеу және жосықсыз бәсекелестіктің жолын кесу жолымен қалыптастыру және жетілдіру; өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және дағдыны жаңарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименование
программы
(подпрограм-
мы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реализации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа в области
защиты
конкуренции
2
001
Аппарат
центрального
органа
Разработка и
реализация
основных направлений
государственной политики в области развития
конкуренции и
ограничения
монополистической
деятельности.
Разработка и
утверждение
нормативных
правовых актов в
области защиты
конкуренции и
ограничения
монополистической
деятельности, за
исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Координация
деятельности
государственных
органов по
развитию
конкуренции и
ограничению
монополистической
деятельности.
Ведение
Государственного
реестра субъектов
рынка, занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующем товарном рынке,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Изучение
состояния
товарного рынка,
уровня
конкуренции на
нем и разработка
на этой основе
мер по
предупреждению,
ограничению и
пресечению
монополистической
деятельности, за
исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Проведение
анализа в целях
выявления
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующих
товарных рынках,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Ведение
государственного
контроля за
соблюдением
антимонопольного
законодательства
Республики
Казахстан.
Осуществление
контроля за
экономической
концентрацией,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное агентство)
3
002
Аппараты террито-
риальных органов
Ведение
Государственного
реестра
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующем
товарном рынке,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении ими финансовых услуг.
Изучение состояния товарного рынка,
уровня
конкуренции на нем и разработка
на этой основе мер по
предупреждению,
ограничению и
пресечению
монополистической
деятельности, за
исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Проведение
анализа в целях
выявления
субъектов рынка,
занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на
соответствующих
товарных рынках,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг.
Ведение
государственного
контроля за
соблюдением
антимонопольного
законодательства
Республики
Казахстан.
Осуществление
контроля за
экономической
концентрацией,
за исключением
финансовых
организаций при
предоставлении
ими финансовых
услуг
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
4

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
Р/с
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдар-
ламаның) атауы
Бағдарламаны
(кіші бағдарла-
маны) іске асыру
жөніндегі іс-ша-
ралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Бәсекелестік-
ті қорғау са-
ласындағы уәкілетті ор-
ганның қызме-
тін қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бәсекелестікті
дамыту және мо-
нополистік қыз-
метті шектеу са-
ласындағы мемле-
кеттік саясатты
әзірлеу және
іске асыру. Олар
қаржылық қызмет-
терді ұсынуы
кезіндегі қаржы
ұйымдарын қос-
пағанда, бәсеке-
лестікті қорғау
және монополис-
тік қызметті
шектеу саласын-
дағы нормативтік
құқықтық акті-
лерді әзірлеу,
бекіту.
Мемлекеттік ор-
гандардың бәсе-
келестікті дамы-
ту және монопо-
листік қызметті
шектеу жөніндегі
қызметін үйлес-
тіру.
Олар қаржылық
қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржылық ұйым-
дарды қоспаған-
да, тиісті тауар
нарығында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие на-
рық субъектіле-
рінің Мемлекеттік ті-
зілімін жүргізу.
Олар қаржылық қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржы ұйымдарын
қоспағанда, тауар нарығының
жай-күйін, онда-
ғы бәсекелестік-
тің деңгейін зерделеу және
оның негізінде
монополистік
қызметтің алдын
алу, шектеу және
жолын кесу жө-
нінде шаралар
әзірлеу.
Олар қаржылық
қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржы ұйымдарын
қоспағанда, тиі-
сті тауар нарық-
тарында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие на-
рық субъектіле-
рін анықтау мақ-
сатында талдау
жүргізу.
Қазақстан Рес-
публикасының мо-
нополияға қарсы
заңнамасының сақталуына мем-
лекеттік бақы-
лауды жүзеге
асыру.
Олар қаржылық қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржы ұйымдарын
қоспағанда, эко-
номикалық шоғыр-
лануға бақылауды
жүзеге асыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі
3
002
Аумақтық ор-
гандардың ап-
параттары
Олар қаржылық
қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржылық ұйымда-
рды қоспағанда,
тиісті тауар на-
рығында үстем
(монополиялық)
жағдайға ие на-
рық субъектіле-
рінің Мемлекет-
тік тізілімін
жүргізу. Олар
қаржылық қызмет-
терді ұсынуы ке-
зіндегі қаржы
ұйымдарын қоспа-
ғанда, тауар на-
рығының жай-күй-
ін, ондағы бәсе-
келестіктің дең-
гейін зерделеу
және оның негі-
зінде монополис-
тік қызметтің
алдын алу, шек-
теу және жолын
кесу жөнінде
шаралар әзірлеу.
Олар қаржылық қызметтерді
ұсынуы кезінде-
гі қаржы ұйымда-
рын қоспағанда,
тиісті тауар
нарықтарында
үстем (монопо-
лиялық) жағдай-
ға ие нарық
субъектілерін
анықтау мақса-
тында талдау
жүргізу.
Қазақстан Рес-
публикасының
монополияға қар-
сы заңнамасының
сақталуына мем-
лекеттік бақы-
лауды жүзеге
асыру.
Олар қаржылық
қызметтерді ұсы-
нуы кезіндегі
қаржы ұйымдарын
қоспағанда, эко-
номикалық шоғыр-
лануға бақылау-
ды жүзеге асыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
4

007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Обучение
государственному
языку
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
5
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое
оснащение
центрального
аппарата и его
территориальных
подразделений
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
6
017
Обеспечение
функциони-
рования
информацион-
ных систем и
информацион-
но-техничес-
кое
обеспечение
государст-
венных
органов
Приобретение
технических
средств,
расходных
материалов,
комплектующих и
запасных частей;
приобретение
услуг доступа к сети Интернет;
обслуживание
средств
вычислительной
техники;
сопровождение
информационных
систем и
веб-сайта;
приобретение
лицензионных
программных
продуктов
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
защите
конкуренции
(Антимоно-
польное
агентство)
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1) формирование единой государственной политики в области защиты конкуренции и реализация ее основных направлений;
2) исследование товарных рынков;
3) обучение государственных служащих государственному языку - не менее 50 человек, в том числе территориальных органов - не менее 35 человек;
4) повышение профессионального уровня государственных служащих центрального аппарата и его территориальных органов;
5) материально-техническая оснащенность Агентства;
6) приобретение технических средств, расходных материалов, комплектующих и запасных частей; приобретение услуг доступа к сети Интернет; обслуживание средств вычислительной техники; сопровождение информационных систем; приобретение лицензионных программных продуктов.
Конечный результат: определение степени концентрации товарных рынков, показателей структуры товарного рынка, определение барьеров входа и выхода на товарный рынок, выработка предложений и рекомендаций по совершенствованию политики в сфере защиты конкуренции, обслуживание техники информационной системы.
Финансово-экономический результат: средние затраты на обучение одного государственного служащего государственному языку составляет 25 000 тенге, приобретение мебели в количестве 30 единиц, копировально-множительных аппаратов в количестве 6 единиц, текущий ремонт оборудования и техническое обслуживание, профилактика ПЭВМ.
Своевременность: своевременное выполнение в соответствии с заключенными договорами и утвержденным планом финансирования.
Качество: совершенствование государственной политики в сфере защиты конкуренции, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, материально-техническая оснащенность в соответствии с современными экономическими условиями.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2008 года № 141
Перечень
организаций, находящихся в ведении Агентства Республики
Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)

007
Мемлекеттік қызметшілер-
дің білікті-
лігін арттыру
Мемлекеттік
тілін оқыту
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
5
009
Мемлекеттік
органдарды
материалдық-
техникалық
жарақтандыру
Орталық аппарат
пен оның аумақ-
тық бөлімшелерін
материалдық-тех-
никалық жарақ-
тандыру
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
6
017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс істеуін
қамтамасыз
ету және мем-
лекеттік ор-
гандарды ақ-
параттық-тех-
никалық қам-
тамасыз ету
Техникалық құ-
ралдарды, шығыс
материалдарын,
жинақтаушы және
қосалқы бөлшек-
терді сатып алу;
Интернет желісі-
не ену қызмет-
терін сатып алу;
есептеу техника-
сының құралдары-
на қызмет көр-
сету; ақпараттық
жүйелерді және
веб-сайтты сүйе-
мелдеу; лицен-
зиялық бағдарла-
малық өнімдерді
сатып алу
Қаңтар-желтоқ-
сан
Қазақстан Республи-
касы Бә-
секелес-
тікті қорғау
агенттігі
(Монопо-
лияға қарсы агенттігі)
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже:
1) Бәсекелестікті қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және оның негізгі бағыттарын іске асыру;
2) тауар нарықтарын зерттеу;
3) кемінде 50 мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге, оның ішінде аумақтық бөлімшелердің кемінде 35 адамын оқыту;
4) орталық аппарат және оның аумақтық органдары мемлекеттік қызметшілерінің кәсіби деңгейін арттыру;
5) Агенттікті материалдық-техникалық жарақтандыру;
6) техникалық құралдарды,, шығыс материалдарын, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді сатып алу; Интернет желісіне ену қызметтерін сатып алу; есептеу техникасының құралдарына қызмет көрсету; ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу; лицензиялық бағдарламалық өнімдерді сатып алу.
Түпкі нәтиже: тауар нарықтарының шоғырлану деңгейін, тауар нарықтары құрылымдарының көрсеткіштерін айқындау, тауар нарығына кіру және шығу кедергілерін айқындау, бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу, ақпараттық жүйе техникасына қызмет көрсету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытуға кететін орташа шығын 25 000 теңгені құрайды, саны 30 бірлік жиһазды сатып алу, саны 6 бірлік көшіру-көбейту аппараттарын сатып алу, құрал-жабдықты ағымдық жөндеу және техникалық қызмет көрсету, ДЭЕМ алдын алу шаралары.
Уақытылығы: жасалған шарттарға және бекітілген қаржыландыру жоспарына сәйкес уақтылы орындау.
Сапасы: бәсекелестікті қорғау саласындағы саясатты жетілдіру, кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру, қазіргі экономикалық талаптарға сәйкес материалдық-техникалық жарақтандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 ақпандағы
N 141 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
(Монополияға қарсы агенттік) қарамағындағы ұйымдардың тізбесі