О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2008 года N 249
В целях обеспечения экономической и социальной стабильности, продовольственной безопасности в Республике Казахстан и развития приоритетных отраслей агропромышленного комплекса Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год, на неотложные затраты 33621500000 (тридцать три миллиарда шестьсот двадцать один миллион пятьсот тысяч) тенге, в том числе:
1) на закуп зерна в государственные ресурсы - 320000000 (триста двадцать миллионов) тенге;
2) субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым банками второго уровня предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их оборотных средств - 867259673 (восемьсот шестьдесят семь миллионов двести пятьдесят девять тысяч шестьсот семьдесят три) тенге;
3) субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по лизингу  сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса - 534740327 (пятьсот тридцать четыре миллиона семьсот сорок тысяч триста двадцать семь) тенге;
4) целевые текущие трансферты на государственную поддержку развития агропромышленного комплекса (субсидирование) областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы - 15855600000 (пятнадцать миллиардов восемьсот пятьдесят пять миллионов шестьсот тысяч) тенге;
5) на реализацию акционерным обществом "Национальный холдинг "КазАгро" мероприятий по финансированию приоритетных направлений развития агропромышленного комплекса - 16043900000 (шестнадцать миллиардов сорок три миллиона девятьсот тысяч) тенге путем увеличения его уставного капитала согласно приложению к настоящему постановлению.
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.05.2008 N 478 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 26.06.2008 N 623 ; от 17.07.2008 N 695 ; от 25.11.2008  N 1084 .

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 наурыздағы N 249 Қаулысы
Қазақстан Республикасының экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығын, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және агроөнеркәсіптік кешеннің басым салаларын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. (Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.02.26. N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен).
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен 33621500000 (отыз үш миллиард алты жүз жиырма бір миллион бес жүз мың теңге, оның ішінде:
1) мемлекеттік ресурстарға астық сатып алуға - 320000000 (үш жүз жиырма миллион) теңге;
2) екінші деңгейдегі банктер ауыл шаруашылығы өнімін өңдейтін кәсіпорындарға олардың айналым қаражатын толықтыруға беретін кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға - 867259673 (сегіз жүз алпыс жеті миллион екі жүз елу тоғыз мың алты жүз жетпіс үш) теңге;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар мен екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкаларын субсидиялауға - 534740327 (бес жүз отыз терт миллион жеті жүз қырық мың үш жүз жиырма жеті) теңге;
4) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдауға ағымдағы нысаналы трансферттер (субсидиялау) - 15855600000 (он бес миллиард сегіз жүз елу бес миллион алты жүз мың) теңге;
5) осы қаулыға қосымшаға сәйкес "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамының агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың басым бағыттарын қаржыландыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруына жарғылық капиталын ұлғайту жолымен 16043900000 (он алты миллиард қырық үш миллион тоғыз жүз мың) теңге бөлінсін.
көрсетілген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.20 N 478 , 2008.06.26 N 623 , 2008.07.17. N 695 ,  2008.11.25. N 1084 Қаулыларымен.

3. Установить, что использование средств, указанных в подпункте 4) пункта 2 настоящего постановления осуществляется в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан, принятыми в соответствии с пунктом 8 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1223 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год".
4. Утвердить распределение средств по областям, городам Астаны и Алматы, направляемых на государственную поддержку развития агропромышленного комплекса целевыми текущими трансфертами областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
5. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, акционерному обществу "Национальный холдинг "КазАгро" обеспечить:
1) внесение в Правительство Республики Казахстан проектов дополнительных решений Правительства Республики Казахстан по реализации мероприятий, направленных на поддержку развития агропромышленного комплекса;
2) своевременное и целевое использование средств.
6. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2008 года N 249
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от от 26.06.2008 N 623 .
Финансирование мероприятий по приоритетным направлениям
развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан
тыс. тенге
Наименование мероприятия
Итого
Увеличение уставного капитала
АО "Национальный холдинг "КазАгро" с
последующим увеличением уставных капиталов
его дочерних акционерных обществ, в т.ч.:

3. Осы қаулының 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген қаражатты игеру "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының 8-тармағына сәйкес қабылданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік қолдауға бағытталатын қаражатты облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша ағымдағы нысаналы трансферттермен бөлу бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі, "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды қолдауға бағытталған іс-шараларды іске асыру жөніндегі қосымша шешімдерінің жобаларын Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізуді;
2) қаражатты уақтылы және мақсатты пайдалануды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 14 наурыздағы
N 249 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.20 N 478 , 2008.06.26 N 623 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік
кешенін дамытудың басым бағыттары бойынша іс-шараларды
қаржыландыру
мың теңге
Іс-шаралардың атауы
Жиыны
Кейіннен еншілес акционерлік
қоғамдарының жарғылық капиталын
ұлғайта отырып, "ҚазАгро" ұлттық
холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын
ұлғайту, оның ішінде:

16 043 900
АО "Национальная компания "Продовольственная
контрактная корпорация"
4 813 900
Развитие производства плодоовощной продукции с
применением капельного орошения
720 000
Строительство оптового рынка сельхозпродукции
110 000
Финансирование отечественных сельскохозяйственных
товаропроизводителей (в т.ч. посредством
кредитования для проведения весенне-полевых и
уборочных работ и мероприятий по повышению
урожайности зерновых культур)

16 043 900
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы"
ұлттық компаниясы АҚ
4 813 900
Тамшымен суаруды қолдану арқылы
жеміс-көкөніс өнімдерінің өндірісін дамыту
720 000
Ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме сауда
базарын салу
110 000
Отандық ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерді қаржыландыру (о.і. кредит
беру арқылы көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын және дәнді дақылдардың
шығымдылығын арттыру жөніндегі
іс-шараларды жүргізу үшін)

3 983 900
АО "КазАгроФинанс"
7 230 000
Финансирование приобретения сельскохозяйственной
техники (в т.ч. для последующей передачи в лизинг)
4 700 000
Финансирование приобретения технологического
оборудования и спецтехники (в т.ч. для последующей
передачи в лизинг)
1 550 000
Финансирование приобретения оборудования по
переработке сельскохозяйственной и рыбной
продукции, а также основных средств для создания
птицеводческих ферм (в т.ч. для последующей
передачи в лизинг)
980 000
АО "Аграрная кредитная корпорация"
3 500 000
Кредитование сельскохозяйственного производства
и промышленности, перерабатывающей
сельскохозяйственную продукцию через систему
сельских кредитных товариществ
3 200 000
Кредитование несельскохозяйственных видов
предпринимательской деятельности в сельской
местности
300 000
АО "Мал өнімдері корпорациясы"
500 000
Закуп, переработка, транспортировка и хранение
животноводческой продукции
500 000
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 марта 2008 года N 249
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 22.10.2008 N 977 .
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы,
направленных на государственную поддержку развития
агропромышленного комплекса
тыс. тенге
п/п
Наименование
областей и
городов
Сумма
расходов
В том числе
на
поддержку
развития
семено-
водства
на
поддержку
развития
племенного
животно-
водства
на
повышение
урожайности
и качества
продукции
растениевод-
ства,
удешевление
стоимости
горюче-
смазо-
чных
материа-
лов
и других
товарно-
матери-
альных
ценнос-
тей,
необходи-
мых
для
проведе-
ния
весенне-
полевых и
уборочных
работ
на
субсиди-
рование
стоимости
услуг по
доставке
воды
сельско-
хозяйст-
венным
товаро-
производи-
телям
на
обеспече-
ние
закладки
и выращи-
вания
много-
летних
насаж-
дений
плодовых
культур и
винограда
на
субсиди-
рование
повыше-
ния
продук-
тивности
и качества
продук-
ции
животно-
водства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего

3 983 900
"ҚазАгроҚаржы" АҚ
7 230 000
Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алуды
қаржыландыру (о.і. кейіннен лизингке беру
үшін)
4 700 000
Технологиялық жабдықтар мен арнаулы
техниканы сатып алуды қаржыландыру (о.і.
кейіннен лизингке беру үшін)
1 550 000
Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін
қайта өңдеу бойынша жабдықтарды, сондай-ақ
құс өсіру фермаларын құру үшін негізгі
құралдарды сатып алуды қаржыландыру
(о.і. кейіннен лизингке беру үшін)
980 000
"Аграрлық кредит корпорациясы" АҚ
3 500 000
Ауылдық кредит серіктестіктері жүйесі
арқылы ауыл шаруашылығы өндірісі мен ауыл
шаруашылығы өнімін қайта өңдейтін
өнеркәсіпке кредит беру
3 200 000
Ауылдық жерлердегі ауыл шаруашылығына
жатпайтын кәсіпкерлік қызмет түрлеріне
кредит беру
300 000
"Мал өнімдері корпорациясы" АҚ
500 000
Мал шаруашылығы өнімін сатып алу, қайта
өңдеу, тасымалдау және сақтау
500 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 14 наурыздағы
N 249 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2008.10.22 N 977 Қаулысымен.
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік
қолдауға бағытталған ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын
бөлу
мың теңге
Р/с
N
Облыстар
мен
қалалар-
дың атауы
Шығыстар сомасы
Оның ішінде
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту
өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар жағармай материалдары мен басқа да тауарлық-
материалдық құндылықтардың  құнын арзандатуға
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткізу жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға
жеміс дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге
мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы