Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2008 года N 273
В целях реализации  постановления Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2007 года N 1297 "О Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции по внедрению системы государственного планирования, ориентированного на результаты (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2008 года N 273
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544
План
мероприятий по реализации Концепции
по внедрению системы государственного планирования,
ориентированного на результаты
N
п/п
Наименование
Форма
завершения
Ответст-
венные за
исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Вынесение на рассмотрение
Межведомственной комиссии
по вопросам законопроект-
ной деятельности при
Правительстве Республики
Казахстан концепции
проекта Бюджетного
кодекса Республики
Казахстан
Протокол
заседания МВК
МЭБП
(созыв),
МЮ, МФ
Март
2008 года
2.
Одобрение Стратегических
планов развития пилотных
государственных органов
на 2008-2010 годы
Протокол
заседания
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП,
МЮ, МФ
Март
2008 года
3.
Разработка и одобрение
методических рекомендаций
по разработке стратеги-
ческих планов развития
государственных органов
Протокол
заседания
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Март
2008 года
4.
Разработка и одобрение
методических рекомендаций
по разработке макроэконо-
мических прогнозов и
основных параметров
фискальной политики
Протокол
заседания
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
Март
2008 года
5.
Обучение специалистов
государственных органов
методам государственного
планирования, ориентиро-
ванного на результаты
Семинары
МЭБП
Март-
апрель
2008 года
6.
Разработка и внесение на
рассмотрение в МЭБП
проектов Стратегических
планов развития
государственных органов
на 2009-2011 годы
Проекты
Стратегических
планов
развития
Централь-
ные
государст-
венные
органы
Апрель-
май
2008 года
7.
Представление в Агентство
Республики Казахстан по
статистике предложений
по перечню целевых
показателей, необходимых
для мониторинга и оценки
исполнения Стратегических
планов развития
государственных органов
Предложения
в Агентство
Республики
Казахстан
по статистике
Централь-
ные
государст-
венные
органы
Апрель-
май
2008 года
8.
Разработка и одобрение
макроэкономического
прогноза и основных
параметров фискальной
политики на 2009-2013 годы (1 этап)
Протокол заседания Правительства Республики Казахстан
МЭБП
Апрель
2008 года
9.
Оценка реализации
Стратегических планов
развития и бюджетных
программ пилотных
государственных органов
за первое полугодие
2008 года
Заключение
МЭБП
МЭБП
(созыв),
МЮ, МФ,
акимат ЮКО
Август
2008 года
10.
Представление информации
пилотными государственны-
ми органами и заключений
МЭБП о ходе реализации
Стратегических планов
развития и бюджетных
программ пилотных
государственных органов
за первое полугодие
2008 года
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭБП,
МЮ, МФ,
акимат ЮКО
Август
2008 года
11.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
12.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
13.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
14.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
15.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
16.
(Исключена -   постановлением Правительства РК от 06.06.2008  N 544)
17.
Совершенствование
процедур формирования
бюджета с использованием
информационных технологий
и их интеграция с
информационными системами
администраторов бюджетных
программ, уполномоченных
органов по исполнению
бюджета и статистике
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МФ, АС
Январь
2009 года
18.
Оценка реализации
Стратегических планов
развития и бюджетных
программ пилотных
государственных органов
по итогам 2008 года
Заключения
МЭБП
МЭБП
(созыв),
МЮ, МФ,
акимат ЮКО
Апрель
2009 года
19.
Составление и
представление отчета о
реализации Стратегических
планов развития и
бюджетных программ
пилотных государственных
органов с заключениями
МЭБП к ним по итогам
2008 года
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭБП,
МФ, МЮ,
акимат ЮКО
Апрель
2009 года
Примечания:
* государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, меморандумы не заключают.
расшифровка аббревиатур:
Пилотные государственные органы:
МЮ         - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ         - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП       - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
акимат ЮКО - Департаменты здравоохранения и образования
акимата Южно-Казахстанской области
МВК        - Межведомственная комиссия по вопросам
законопроектной деятельности при Правительстве
Республики Казахстан

Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы N 273 Қаулысы
"Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдама туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 желтоқсандағы N 1297 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін енгізу жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 20 наурыздағы
N 273 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен.
Нәтижелерге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесін
енгізу жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Атауы Аяқталу
нысаны
Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
дау
мер-
зімі
1 2 3 4 5
1.
Қазақстан Республикасы
Бюджет кодексі жобасының
тұжырымдамасын Қазақстан
Республикасының Үкіметі
жанындағы Заң жобалау
қызметі мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық
комиссияның қарауына
шығару
ВАК
отырысының
хаттамасы
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині
2008
жылғы
наурыз
2.
Пилоттық мемлекеттік
органдардың 2008-2010
жылдарға арналған
Стратегиялық даму
жоспарларын мақұлдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
мәжілісі-
нің
хаттамасы
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині
2008
жылғы
наурыз
3.
Мемлекеттік органдарды
дамытудың стратегиялық
жоспарларын әзірлеу
жөніндегі әдістемелік
ұсынымдарды әзірлеу
және мақұлдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
мәжілісі-
нің
хаттамасы
ЭБЖМ
2008
жылғы
наурыз
4.
Макроэкономикалық
болжамдарды және
фискалдық саясаттың
негізгі параметрлерін
әзірлеу жөніндегі
әдістемелік ұсынымдарды
әзірлеу және мақұлдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
мәжілісі-
нің
хаттамасы
ЭБЖМ
2008
жылғы
наурыз
5.
Мемлекеттік органдардың
мамандарын нәтижелерге
бағдарланған
мемлекеттік жоспарлау
әдістеріне оқыту
Семинария
ЭБЖМ
2008
жылғы
нау-
рыз-
сәуір
6.
Мемлекеттік органдардың
2009-2011 жылдарға
арналған Стратегиялық
даму жоспарларының
жобасын әзірлеу және
ЭБЖМ-нің қарауына
енгізу
Стратегия-
лық даму
жоспарла-
рының
жобалары
Орталық
мемле-
кеттік
орган-
дар
2008
жылғы
сәуір-
мамыр
7.
Мемлекеттік органдардың
Стратегиялық даму
жоспарларының атқарылуына
мониторинг және бағалау
жүргізу үшін қажетті
нысаналы көрсеткіштер
тізбесі бойынша
ұсыныстарды Қазақстан
Республикасы Статистика
агенттігіне ұсыну
Қазақстан
Республи-
касы
Статистика
агенттігі-
не ұсыныс-
тар
Орталық
мемле-
кеттік
орган-
дар
2008
жылғы
сәуір-
мамыр
8.
2009-2013 жылдарға
арналған макроэкономикалық
болжамды және фискалдық
саясаттың негізгі
көрсеткіштерін әзірлеу
және мақұлдау (1-кезең)
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметі
мәжілісі-
нің
хаттамасы
ЭБЖМ
2008
жылғы
сәуір
9.
2008 жылдың бірінші
жарты жылдығындағы
Стратегиялық даму
жоспарлары мен пилоттық
мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламала-
рының іске асырылуын
бағалау
ЭБЖМ
қорытын-
дысы
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині,
ОҚО
әкім-
дігі
2008
жылғы
тамыз
10.
2008 жылдың бірінші
жарты жылдығындағы
Стратегиялық даму
жоспарлары мен пилоттық
мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламала-
рының іске асырылу
барысы туралы пилоттық
мемлекеттік органдардың
ақпарат және ЭБЖМ-нің
қорытындылар беруі
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині,
ОҚО
әкім-
дігі
2008
жылғы
тамыз
11.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
12.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
13.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
14.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
15.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
16.
(алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.06 N 544 Қаулысымен)
17.
Ақпараттық технология-
ларды пайдалана отырып,
бюджетті қалыптастыру
рәсімдерін жетілдіру
және оларды бюджеттік
бағдарламалар әкімшіле-
рінің, бюджеттің
атқарылуы мен статистика
жөніндегі уәкілетті
органдардың ақпараттық
жүйелерімен біріктіру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
Қаржы-
мині,
СА
2009
жылғы
қаңтар
18.
2008 жылдың қорытындылары
бойынша Стратегиялық даму
жоспарлары мен пилоттық
мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламала-
рының іске асырылуын
бағалау
ЭБЖМ
қорытын-
дылары
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині,
ОҚО
әкім-
дігі
2009
жылғы
сәуір
19.
2008 жылдың қорытындылары
бойынша Стратегиялық даму
жоспарлары мен пилоттық
мемлекеттік органдардың
бюджеттік бағдарламала-
рының, ЭБЖМ-нің оларға
қорытындыларымен қоса
іске асырылуы туралы
есепті жасау және ұсыну
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
Қаржы-
мині,
ОҚО
әкім-
дігі
2009
жылғы
сәуір
Ескертпелер :
* Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін мемлекеттік органдар меморандумдар жасаспайды.
аббревиатуралар мен қысқарған сөздердің толық жазылуы:
Пилоттық мемлекеттік органдар:
Әділетмині       - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині        - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ             - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ОҚО әкімдігі     - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
Денсаулық сақтау және Білім департаменттері
ВАК              - Қазақстан Республикасының Үкіметі
жанындағы Заң жобалау қызметі мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық комиссия