О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2008 года N 465
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Закон  Республики Казахстан от 25 ноября 2006 г. "О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2007-2009 годы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 19-20, ст. 120):
в статье 1 цифры "341 430 640" заменить цифрами "461 430 640".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 г. "О республиканском бюджете на 2008 год" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., N 23, ст. 177):
1) в статье 1:
в подпункте 1):
цифры "2 687 282 259" заменить цифрами "2 722 210 114";
цифры "2 209 284 565" заменить цифрами "2 103 413 632";
цифры "46 088 728" заменить цифрами "51 805 329";
цифры "8 726 192" заменить цифрами "8 544 482";
цифры "423 182 774" заменить цифрами "558 446 671";
в подпункте 2) цифры "2 676 161 253" заменить цифрами "2 768 087 899";
в подпункте 3) цифры "11 121 006" заменить цифрами "-45 877 785";
в подпункте 4):
цифры "55 686 680" заменить цифрами "73 899 351";
цифры "61 636 752" заменить цифрами "79 849 423";
в подпункте 5):
цифры "165 938 207" заменить цифрами "214 577 064";
цифры "167 438 207" заменить цифрами "216 077 064";
в подпункте 6):
цифры "-210 503 881" заменить цифрами "-334 354 200";
цифры "1,4" заменить цифрами "2,1";
в подпункте 7) цифры "210 503 881" заменить цифрами "334 354 200";

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 мамырдағы N 465 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау
мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2007 - 2009 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы" 2006 жылғы 25 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 19-20, 120-құжат):
1-баптағы "341 430 640" деген сандар "461 430 640" деген сандармен ауыстырылсын.
2. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 23, 177-құжат):
1) 1-бапта: 1) тармақшада:
"2 687 282 259" деген сандар "2 722 210 114" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 209 284 565" деген сандар "2 103 413 632" деген сандармен ауыстырылсын;
"46 088 728" деген сандар "51805 329" деген сандармен ауыстырылсын;
"8 726 192" деген сандар "8 544 482" деген сандармен ауыстырылсын;
"423 182 774" деген сандар "558 446 671" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "2 676 161 253" деген сандар "2 768 087 899" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "11121 006" деген сандар "-45 877 785" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
"55 686 680" деген сандар "73 899 351" деген сандармен ауыстырылсын;
"61 636 752" деген сандар "79 849 423" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"165 938 207" деген сандар "214 577 064" деген сандармен ауыстырылсын;
"167 438 207" деген сандар "216 077 064" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"-210 503 881" деген сандар "-334 354 200" деген сандармен ауыстырылсын;
"1,4" деген сандар "2,1" деген сандармен ауыстырылсын;
7) тармақшадағы "210 503 881" деген сандар "334 354 200" деген сандармен ауыстырылсын:

2) в статье 7 цифры "341 430 640" заменить цифрами "461 430 640";
3) в статье 8:
в подпункте 1) цифры "10 515" заменить цифрами "12 025";
в подпункте 2) цифры "4 210" заменить цифрами "4 810";
в подпункте 5) цифры "10 515" заменить цифрами "12 025";
4) в статье 11:
цифры "334 626" заменить цифрами "232 008";
цифры "3 834 034" заменить цифрами "3 070 885";
5) дополнить статьями 11-1, 11-2 следующего содержания:
"Статья 11-1. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету Карагандинской области на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работников государственного акционерного общества "Карметкомбинат", образовавшейся до ноября 1995 года, в сумме 176 300 тысяч тенге.
Порядок использования указанных целевых текущих трансфертов определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 11-2. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы, в сумме 4 149 655 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.";
6) в части первой статьи 12:
после слова "капитальный" дополнить словами "и средний";
цифры "11 908 331" заменить цифрами "11 658 444";
7) дополнить статьей 12-1 следующего содержания:
"Статья 12-1. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2008 год целевые текущие трансферты бюджету Карагандинской области в сумме 661 200 тысяч тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска в соответствии с  Соглашением  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года.";
8) дополнить статьей 13-1 следующего содержания:
"Статья 13-1. Установить из республиканского бюджета с 1 июля 2008 года выплату ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года в следующих размерах:
1) получателям базовой пенсионной выплаты - 600 тенге;
2) получателям государственных социальных пособий:
по инвалидности:
- инвалидам от общего заболевания, трудового увечья, профессионального заболевания:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 601 тенге;
3 группы - 1 117 тенге;
- инвалидам с детства:

2) 7-баптағы "341 430 640" деген сандар "461 430 640" деген сандармен ауыстырылсын;
3) 8-бапта:
тармақшадағы "10 515" деген сандар "12 025" деген сандармен ауыстырылсын;
тармақшадағы "4 210" деген сандар "4 810" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "10 515" деген сандар "12 025" деген сандармен ауыстырылсын;
4) 11-бапта:
"334 626" деген сандар "232 008" деген сандармен ауыстырылсын;
"3 834 034" деген сандар "3 070 885" деген сандармен ауыстырылсын;
5) мынадай мазмұндағы 11-1, 11-2-баптармен толықтырылсын:
"11-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қарағанды облысының облыстық бюджетіне 1995 жылғы қарашаға дейін құралған "Қарметкомбинат" мемлекеттік акционерлік қоғамы қызметкерлерінің жалақысы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеуге 176 300 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
12-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жалақының ең төменгі мөлшерінің артуына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақы төлеуге 4 149 655 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";
6) 12-баптың бірінші бөлігінде:
"күрделі" деген сөзден кейін "және орташа" деген сөздермен толықтырылсын;
"11908 331" деген сандар "11658 444" деген сандармен ауыстырылсын;
7) мынадай мазмұндағы 12-1-баппен толықтырылсын:
"12-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте Қарағанды облысының бюджетіне 1995 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Сарышаған сынақ полигонын пайдалану мен жалға беру және Приозерск қаласының тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету шарттары туралы келісімге сәйкес Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 661 200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
8) мынадай мазмұндағы 13-1-баппен толықтырылсын:
"13-1-бап. 2008 жылғы 1 шілдеден бастап республикалық бюджеттен 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына мынадай мөлшерде ай сайынғы өтемақы төлеу белгіленсін:
1) базалық зейнетақы төлемін алушыларға - 600 теңге;
2) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға:
мүгедектігі бойынша:
- жалпы аурулардан, еңбекте мертігуден, кәсіби аурулардан мүгедек болғандарға:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 601 теңге;
3-топтағыларға - 1117 теңге;
- бала кезінен мүгедектерге:

1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 676 тенге;
3 группы - 1 314 тенге;
- детям-инвалидам с 16 до 18 лет:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 676 тенге;
3 группы - 1 314 тенге;
- детям-инвалидам до 16 лет - 1 510 тенге;
- инвалидам из числа военнослужащих срочной службы, инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы; лиц, инвалидность которых наступила при ликвидации последствий аварий на ядерных объектах гражданского или военного назначения либо в результате аварийных ситуаций на ядерных объектах:
1 группы - 2 431 тенге;
2 группы - 1 963 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
- инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при наступлении инвалидности вследствие увечья, полученного в результате несчастного случая, не связанного с исполнением обязанностей воинской службы (служебных обязанностей), либо заболевания, не связанного с выполнением воинского и служебного долга:
1 группы - 2 054 тенге;
2 группы - 1 601 тенге;
3 группы - 1 117 тенге;
- инвалидам из числа военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), инвалидность которых наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении воинской службы, сотрудников органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей:
1 группы - 3 156 тенге;
2 группы - 2 250 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
- инвалидам вследствие чрезвычайных экологических ситуаций, в том числе вследствие радиационного воздействия при проведении ядерных взрывов и испытаний и/или их последствий при условии установления причинно-следственной связи:
1 группы - 2 431 тенге;
2 группы - 1 963 тенге;
3 группы - 1 510 тенге;
по потере кормильца:
при 1 иждивенце - 997 тенге;
при 2 иждивенцах - 1 721 тенге;
при 3 иждивенцах - 2 129 тенге;
при 4 иждивенцах - 2 265 тенге;
при 5 и более иждивенцах - 2 341 тенге;
прочим (смешанным семьям) - 2 960 тенге;
по возрасту - 755 тенге.";
9) дополнить статьей 15-1 следующего содержания:
"Статья 15-1. Учесть, что в республиканском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов в сумме 198 285 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.";

1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 676 теңге;
3-топтағыларға - 1 314теңге;
- 16-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 676 теңге;
3-топтағыларға - 1 314 теңге;
- 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 1 510теңге;
- мүгедектігі әскери қызметін өткеру кезінде алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, аурудың салдарынан болған мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер қатарынан шыққан мүгедектерге, мүгедектігі азаматтық немесе әскери мақсаттағы ядролық объектілердегі авариялардың зардаптарын жою кезінде не ядролық объектілердегі авариялық жағдайлар салдарынан болған адамдарға:
1-топтағыларға - 2 431 теңге;
2-топтағыларға - 1 963 теңге;
3-топтағыларға - 1 510теңге;
- әскери қызметін (қызмет міндеттерін) атқаруға байланысты емес жазатайым жағдайдың салдарынан алған мертігу не әскери және қызметтік борышын орындауға байланысты емес ауру салдарынан мүгедектік болған жағдайда әскери қызметшілер (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді қоспағанда), Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің басшы және қатардағы құрамының адамдары қатарынан шыққан мүгедектерге:
1-топтағыларға - 2 054 теңге;
2-топтағыларға - 1 601 теңге;
3-топтағыларға - 1 117 теңге;
- мүгедектігі әскери қызметін өткеру кезінде алған жарақаттың, контузияның, мертігудің, ауырудың салдарынан болған әскери қызметшілер (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді қоспағанда), Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары мен бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитетінің қызметкерлері қатарынан шыққан мүгедектерге:
1-топтағыларға - 3 156 теңге;
2-топтағыларға - 2 250 теңге;
3-топтағыларға - 1 510 теңге;
- себеп-салдарлық байланысы анықталған жағдайда төтенше экологиялық жағдайлар, соның ішінде ядролық жарылыстар мен сынақтар кезіндегі радиациялық әсер етудің салдарынан және/немесе олардың зардаптарынан болған мүгедектерге:
1-топтағыларға - 2 431 теңге;
2-топтағыларға - 1 963 теңге;
3-топтағыларға - 1510 теңге;
асыраушысынан айрылуы бойынша:
1-асыраушы болған кезде - 997 теңге;
2-асыраушы болған кезде - 1 721 теңге;
3-асыраушы болған кезде - 2 129 теңге;
4-асыраушы болған кезде - 2 265 теңге;
5 және одан да көп асыраушы болған кезде - 2 341 теңге;
басқаларына (аралас отбасыларға) - 2 960 теңге;
жасына байланысты - 755 теңге.";
9) мынадай мазмұндағы 15-1-баппен толықтырылсын:
"15-1-бап. 2008 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындарға стипендиялар төлеуге 198 285 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.";