О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2008 года N 597.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2001 года N 346 "Об организации взаимодействия государственных органов, организаций и общественных объединений, занимающихся проблемами насилия в отношении женщин" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 10, ст. 115):
в Правилах организации взаимодействия государственных органов, организаций и общественных объединений, занимающихся проблемами насилия в отношении женщин, утвержденных указанным постановлением, в подпункте 6) пункта 1 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2002 года N 555 "Об утверждении Правил пополнения и использования кредитных ресурсов акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 14, ст. 152):
в Правилах пополнения и использования кредитных ресурсов акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства", утвержденных указанным постановлением, в подпункте 1) пункта 15 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
3) Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2017 № 512
4) Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.07.2016 № 415 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2006 года N 138 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года N 56" (САПП Республики Казахстан 2006, N 7, ст. 61):
в преамбуле и пунктах 1, 2 слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
в Типовом положении о комиссии по делам семьи и гендерной политике при акимах областей, городов Астаны и Алматы, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке и по всему тексту слова "семьи и гендерной" заменить словами "женщин и семейно-демографической";
в пункте 3 :
в подпункте 3):
слова "гендерной ситуации" заменить словами "положения женщин и семейно-демографической ситуации";
после слов "направлениям гендерной" дополнить словами "и семейно-демографической";
в подпункте 5):
в абзацах третьем, четвертом и пятом слова "гендерного равенства" заменить словами "равенства возможностей женщин и мужчин";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"улучшению демографической ситуации;";
в подпункте 6):
после слова "здоровья" дополнить словом "населения";
слова "мужчин, женщин и детей," исключить;
в подпункте 7) слова "семьи и гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов, семьи и демографии";
в подпункте 9) слова "гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов";
в пункте 4 :
в подпункте 3) слова "семьи и гендерного равенства" заменить словами "равноправия полов, семьи и демографии";
в подпункте 4) слова "интересы семьи и гендерного равенства" заменить словами "вопросы равноправия полов, семьи и демографии";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 маусымдағы N 597 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Әйелдерге қатысты зорлық-зомбылық проблемаларымен айналысатын мемлекеттік органдардың, ұйымдардың және қоғамдық бірлестіктердің өзара іс-қимылын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 наурыздағы N 346 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 10, 115-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Әйелдерге қатысты зорлық-зомбылық проблемаларымен айналысатын мемлекеттік органдардың, ұйымдардың және қоғамдық бірлестіктердің өзара іс-қимылын ұйымдастыру ережесінде 1-тармақтың 6) тармақшасындағы "отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының несие ресурстарын толықтыру мен пайдаланудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 22 мамырдағы N 555 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 14, 152-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының несие ресурстарын толықтыру мен пайдаланудың ережесінде 15-тармақтың 1) тармақшасындағы "отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2017 № 512 қаулысымен;
4) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.07.2016 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы N 56 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 ақпандағы N 138 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 61-құжат):
кіріспедегі және 1, 2-тармақтардағы "отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің жанындағы отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі комиссия туралы үлгі ережеде:
тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "отбасы істері және гендерлік" деген сөздер "әйелдер істері және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
3) тармақшада:
"гендерлік жағдайды" деген сөздер "әйелдердің жағдайы мен отбасылық-демографиялық ахуалды" деген сөздермен ауыстырылсын;
"гендерлік" деген сөзден кейін "және отбасылық-демографиялық" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшада:
үшінші абзацтағы "гендерлік теңдік", төртінші және бесінші абзацтардағы "гендерлік теңдікке" деген сөздер "әйелдер мен ерлер мүмкіндіктері теңдігінің", "әйелдер мен ерлер мүмкіндіктері теңдігіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "жүргізуге" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"демографиялық жағдайды жақсартуға;";
6) тармақшада:
"ерлердің, әйелдер мен балалардың" деген сөздер "халықтың" деген сөзбен ауыстырылсын;
7) тармақшада "отбасы және гендерлік теңдік" деген сөздер "жыныстар теңдігінің, отбасы және демография" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) тармақшада "гендерлік теңдіктің" деген сөздер "жыныстар теңдігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
3) тармақшада "отбасы және гендерлік теңдік" деген сөздер "жыныстар теңдігі, отбасы және демография" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада "отбасы және гендерлік теңдік мүдделерін" деген сөздер "жыныстар теңдігі, отбасы және демография мәселелерін";

6) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2006 года N 261 "О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений, связанных с торговлей людьми, на 2006-2008 годы":
в Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений, связанных с торговлей людьми, на 2006-2008 годы, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1, 6 и 16 аббревиатуру "НКДСГП" заменить аббревиатурой "НКДЖСДП";
в примечании слова "НКДСГП - Национальная Комиссия по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "НКДЖСДП - Национальная Комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан";
7) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2006 года N 600 "О Плане мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 23, ст. 241):
в пункте 2 слова "Национальную комиссию по делам семьи и гендерной политике" заменить словами "Национальную Комиссию по делам женщин и семейно-демографической политике";
пункт 4 исключить;
в Плане мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегии гендерного равенства в Республике Казахстан на 2006-2016 годы, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 20, 21, 35, 37, 38, 40, 41 и 43 аббревиатуру "НКДСГП" заменить аббревиатурой "НКДЖСДП";
в примечании слова "НКДСГП - Национальная Комиссия по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "НКДЖСДП - Национальная Комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан";
8) утратил силу постановлением Правительства РК от 20.05.2010 № 453;
9) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2006 года N 953 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан на 2006-2011 годы":
в Плане мероприятий по реализации Концепции развития гражданского общества в Республике Казахстан на 2006-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:

6) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің адамдарды сатуға байланысты қылмысқа қарсы күрес, оны болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 261 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің адамдарды сатуға байланысты қылмысқа қарсы күрес, оны болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 1, 6 және 16-жолдардағы "ОІГСҰК" деген аббревиатура "ӘІОДСҰК" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертудегі "ОІГСҰК - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздер "ӘІОДСҰК - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) "Қазақстан Республикасында 2006 - 2016 жылдарға арналған Гендерлік теңдік стратегиясын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 маусымдағы N 600 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 23, 241-құжат):
2-тармақтағы "Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссияға" деген сөздер "Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында 2006 - 2016 жылдарға арналған Гендерлік теңдік стратегиясын іске асыру жөніндегі 2006-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17, 20, 21, 35, 37, 38, 40, 41 және 43-жолдардағы "ОІГСҰК" деген аббревиатура "ӘІОДСҰК" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертудегі "ОІГСҰК - Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздер "ӘІОДСҰК - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.05.20 № 453 Қаулысымен.
9) "Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың 2006 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 қыркүйектегі N 953 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазақстан Республикасында азаматтық қоғамды дамытудың 2006 - 2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:

в графе 4 строки, порядковые номера 1, 8, 12, 17, 25, 29, 34, 36, 45, 46 аббревиатуру "НКДСГП" заменить аббревиатурой "НКДЖСДП";
в примечании слова "НКДСГП - Национальная Комиссия по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "НКДЖСДП - Национальная Комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан";
10) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 12, ст. 140):
в Плане мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы:
в графе 3, строки порядковые номера 3, 145, 146, 147 аббревиатуру "НКДСГП" заменить аббревиатурой "НКДЖСДП";
в примечании слова "НКДСГП - Национальная Комиссия по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "НКДЖСДП - Национальная Комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан";
11) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2007 года N 415 "О создании Межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при Правительстве Республики Казахстан":
в составе Межведомственной комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав при Правительстве Республики Казахстан к указанному постановлению:
строку "Моисеева Нелля Яковлевна - главный эксперт Секретариата Национальной комиссии по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республик Казахстан" изложить в новой редакции:
"Моисеева Нелля Яковлевна - эксперт Секретариата Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республик Казахстан";
12) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 753 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 32, ст. 354):

реттік нөмірлері 1, 8, 12, 17, 25, 29, 34, 36, 45, 46-жолдардың 4-бағанда "ОІГСҰК" деген аббревиатура "ӘІОДСҰК" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертудегі "ОІГСҰК - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы отбасы мәселелері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздер "ӘІОДСҰК - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) "Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 - 2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 12, 140-құжат):
Мемлекет басшысының 2005 - 2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірлері 3, 145, 146, 147-жолдардың 3-бағанында "ОІГСҰК" деген аббревиатура "ӘІОДСҰК" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпедегі "ОІГСҰК - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздер "ӘІОДСҰК - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 мамырдағы N 415 қаулысында:
көрсетілген қаулыға Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамындағы:
"Моисеева Нелли Яковлевна - Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссиясы хатшылығының бас сарапшысы" деген жол жаңа редакцияда жазылсын:
"Моисеева Нелля Яковлевна - Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссиясы хатшылығының сарапшысы";
12) "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған орта мерзімді жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 753 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 32, 354-құжат):

в Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 4 слова "Национальная Комиссия по делам семьи и гендерной политике при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "Национальная Комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан";
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.05.2010 № 453; от 19.07.2016 № 415 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008 - 2010 жылдарға арналған орта мерзімді жоспарында:
4-бөлімдегі "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Отбасы істері және гендерлік саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.07.2016 № 415 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2017 № 512 қаулыларымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов