О нормах потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2009 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2008 года № 907
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 1998 года «О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан направить в штаб-квартиру Международного комитета по контролю над наркотиками Организации Объединенных Наций (Вена, Австрийская Республика) для утверждения международных квот прилагаемые нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2009 год.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан после утверждения международных квот в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан для утверждения государственной квоты на наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры на 2009 год расчеты потребности, в пределах которой осуществляется их оборот юридическими лицами, имеющими лицензии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2008 года № 907
Нормы потребности Республики Казахстан в наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах на 2009 год
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах, объемы изготовления синтетических наркотиков, объемы производства опия и культивирования опийного мака для целей иных, чем производство опия
Единая конвенция о наркотических средствах 1961 года:
статьи 1 , 12 и 19 .
Протокол от 25 марта 1972 года о поправках к Единой конвенции о
наркотических средствах 1961 года: статьи 5 и 9
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА: 1 января
2009 года
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю
за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Исагалиев Аскар
Калидолдаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: председатель Комитета по борьбе с
наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: _____________
Исчисления относятся к 2009 календарному году
ПРИМЕЧАНИЯ
Настоящие исчисления в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre
P.O.Box 500, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43 1) 26060-4277
Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNANIONS VIENNA   Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incb.org
Internet address: http://www.incd.org/
Form B
Page 5
Часть I
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Число практикующих врачей в стране или территории:

Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2009 жылға арналған қажеттілік нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 1 қазандағы N 907 Қаулысы
"Есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен теріс пайдаланылуына қарсы іс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі халықаралық квоталарды бекіту үшін Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2009 жылға арналған қажеттілік нормаларын Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткіні бақылау жөніндегі халықаралық комитетінің штаб-пәтеріне (Вена, Австрия Республикасы) жіберсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі халықаралық квоталарды бекіткеннен кейін есірткі құралдарына, психотроптық заттар мен прекурсорларға 2009 жылға арналған мемлекеттік квотаны бекіту үшін соның шегінде олардың лицензиялары бар заңды тұлғалармен айналымын жүзеге асыратын қажеттілік есебін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 1 қазандағы
N 907 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының есірткі құралдарына,
психотроптық заттар мен прекурсорларға 2009 жылға арналған
қажеттілік нормалары
Есірткі құралдарына қажеттіліктердің жылдық есептеулері,
синтетикалық есірткілерді дайындау көлемі, апиынды өндіру
және апиын өндіруге қарағанда, өзге де мақсаттар үшін апиын
көкнәрін өсіру көлемі
1961 жылғы Бсірткі құралдары туралы бірыңғай конвенция:
1, 12, 19-баптар. 1961 жылғы Есірткі құралдары туралы бірыңғай
конвенцияға түзетулер енгізу туралы 1972 жылғы 25 наурыздағы
Хаттама: 5 және 9-баптар
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы КҮНІ: 2009 жылғы 1 қаңтар
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау
комитеті
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Исағалиев Асқар Қалидолдаұлы
АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау
комитетінің төрағасы
ҚОЛЫ:
Есептеу 2009 күнтізбелік жылға жатады.
ЕСКЕРТПЕЛЕР
Осы есептеулер бір данада ЕСІРТКІНІ БАҚЫЛАУ
ЖӨНІНДЕГІ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
P.O.Box 5OO, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Теlех: 135612 uno a
Е-mail: secretariat@incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Form B
Page 5
I Бөлім
Есірткі құралдарына қажеттіліктердің жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР ҮШІН)
Елдегі немесе аумақтағы практика жүргізуші дәрігерлердің саны:

врачей: 57387 ; стоматологов: 4510 ; ветеринаров: 9900
Число аптек: 4679
Число больниц: 1054 Общее число больничных коек: 119552
ИЗЛОЖЕНИЕ МЕТОДА
Метод для установления исчислений - эмпирический
Form B
Page 7
Часть II
Годовые исчисления потребностей в наркотических средствах
(ДЛЯ ВСЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ)
Наркоти-
чес кое
средство
1
2
3
4
Количество,
предназначен-
ное для
потребления
внутри страны
в медицинских
и научных
целях
Количество, предназначенное
для изготовления:
Количество,
предназна-
ченное для
пополнения
специальных
складских
запасов
Количество,
которое должно
храниться в
складских
запасах по состоянию
на 31 декабря
того года,
к которому
относятся
исчисления
(а)
других
наркоти-
ческих
средств
(b)
препаратов,
включенных
в Список
III
Конвенции
1961 года
(c)
веществ,
на которые
не распрос-
траняется
Конвенция
1961 года
независимо от того,
предназначены ли эти
наркотические средства,
препараты или вещества для
потребления внутри страны
или на экспорт
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
Кодеин*

дәрігерлер: 57387; тіс дәрігерлері: 4510; ветеринарлар: 9900
Дәріханалар саны: 4679
Ауруханалар саны: 1054; Ауруханалардағы жалпы орын саны: 119552
ӘДІСТІ БАЯНДАУ
Есептеулерді белгілеуге арналған әдіс - эмпирикалық
Form B
Page 7
II Бөлім
Есірткі құралдарына қажеттіліктіктердің жылдық есептеулері
(БАРЛЫҚ ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАР ҮШІН)
Есірт-
кі
құралы
1
2
3
4
Елдің
ішінде
медици-
налық
жэне
ғылыми
мақсат-
тарда
тұтынуға
арналған
мөлшері
Дайындауға арналған
саны
Арнайы қойма
қорын
толықтыруға
арналған
саны
Есептеуге
жататын
жылдың 31
желтоқсанын-
дағы жағдай
бойынша
қоймадағы
қорда
сақталуға
тиіс саны
(а)
басқа
да
есірткі
құрал-
дары
(с)
1961
жылғы
Конвенция
қолданыл-
майтын
заттар
осы есірткі құралдары,
препараттар немесе
заттар елдің ішінде
немесе экспортқа тұтыну үшін арналғанына қарамастан
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
г
кг
к
Кодеин
*

921,78
88,88
1938
631,22
9,216
Морфин*
10
6,465
835,3
6
885,71
59,05765
Тебаин*
37,93
6,16
0,3275
Фентанил
102,51
110
35,5
Этилморфин
30
2,5
* с учетом изготовления лекарственного препарата Омнопон
Form B
Page 10
Часть III
Годовые исчисления объема изготовления синтетических
наркотических средств
(КАСАЕТСЯ ЛИШЬ ТЕХ СТРАН И ТЕРРИТОРИЙ, В КОТОРЫХ
РАЗРЕШАЕТСЯ ИЗГОТОВЛЕНИЕ СИНТЕТИЧЕСКИХ
НАРКОТИЧЕСКИХ СРЕДСТВ)
I. Синтетические наркотические средства, включенные в
Список I Конвенции 1961 года
Аллилпродин      Дигидроэторфин    Метазоцин      Рацеметорфан
Альфамепродин    Дименоксадол      Метадон        Рацеморамид
Альфаметадол     Димефепетанол     Метадон,       Рацеморфан
промежуточный
продукт
Альфапрадин      Диметилтиамбутен  Морамид,       Ремифентанил
промежуточный
продукт
Альфацетиметадол Диоксафетил       Морферидин     Суфентанил
бутират
Альфентанил      Дипипанон         Норациметадол  Тилидин
Анилеридин       Дифеноксилат      Норлеворфанол  Тримеперидин
Ацетилметадол    Дифеноксин        Норметадон     Фенадоксон
Безитрамид       Диэтилтиамбутен   Норпипанон     Фенапромид
Бензетидин       Дротабанол        Петидин        Феназоцин
Бетамепродин     Изометадон        Петидин,       Феноморфан
промежуточный
продукт А
Бетаметадол      Кетобемидон       Петидин,       Феноперидин
промежуточный
продукт В
Бетапродин       Клонитазен        Петидин,       Фентанил
промежуточный
продукт С
Бетацетилметадол Левометорфан      Пиминодин      Фуретиндин
Гидроксипетидин  Левоморамид       Пиритрамид     Этилметилтиамбутен
Декстроморамид   Левофенацилморфан Прогептазин    Этонитазен
Диампромид       Леворфанол        Проперидин     Этоксеридин
II. Синтетические наркотические средства, включенные в
Список II Конвенции 1961 года
Промышленные
предприятия,
которые
будут
изготовлять
синтетические
наркотические
средства
Количество синтетических наркотических
средств, которые будут изготовлены
на каждом из промышленных предприятий
(в килограммах)
Декстро-
пропок-
сифен
Дифенок-
силат
Мета-
дон
Пети-
дин
Тили-
дин
Триме-
перидин
Фента-
нил
АО "Химфарм"
-
-
-
-
35,03
-
Form B/Р
поправки
Оценка годовых потребностей для медицинских и научных целей
в веществах, включенных в списки II, III и IV Конвенции о
психотропных веществах 1971 года
Резолюция 1981/7 и 1991/44 Экономического и Социального Совета
СТРАНА/ТЕРРИТОРИЯ: Республика Казахстан ДАТА: 1 января
2009 года
ВЕДОМСТВО: Комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю
за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Ф.И.О. ОТВЕТСТВЕННОГО ДОЛЖНОСТНОГО ЛИЦА: Исагалиев Аскар
Калидолдаевич
ЗВАНИЕ/ДОЛЖНОСТЬ: председатель Комитета по борьбе с
наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
ПОДПИСЬ: __________
Оценка относится к 2009 календарному году
Настоящая оценка в одном экземпляре представляются:
МЕЖДУНАРОДНОМУ КОМИТЕТУ ПО КОНТРОЛЮ НАД НАРКОТИКАМИ
Vienna International Centre
P.O.Box 500, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43 1) 26060-4277
Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNANIONS VIENNA  Telex: 135612 uno a
E-mail: secretariat@incb.org
Internet address: http.//www.incd.org/
Годовой спрос на внутренние медицинские и научные цели
Комитет будет руководствоваться представляемой оценкой в
течение трех лет, если за этот период не поступит каких-либо
поправок. Количество, необходимое для экспорта, следует указать
отдельно. Если они включены, просьба указать.
Оценки потребностей в веществах, включенных в Список II
Вещество
кг
г
Метилфенидат
1

921,78
88,88
1938
631,22
9,216
Морфин
*
10
6,465
835,3
6
885,71
59,05765
Тебаин
*
37,93
6,16
0,3275
Фен-
танил
102,51
264
110
35,5
Этил-
морфин
30
2,5
* Омнопон дәрілік препаратын дайындауды ескере отырып
Form B
Page 10
III Бөлім
Синтетикалық есірткі құралдарын дайындау көлемінің жылдық
есептеулері
(СИНТЕТИКАЛЫҚ ЕСІРТКІ ҚҰРАЛДАРЫН ДАЙЫНДАУҒА РУҚСАТ
ЕТІЛГЕН ЕЛДЕР МЕН АУМАҚТАРҒА ҒАНА ҚАТЫСТЫ)
1.1961 жылғы Конвенцияның I тізіміне енгізілген синтетикалық есірткі құралдары
Аллилпродин
Альфамепродин
Альфаметадол
Альфапрадин
Альфацетилметадол
Альфентанил
Анилеридин
Ацетилметадол
Безитрамид
Бензетидин
Бетамепродин
Бетаметадол
Бетапродин
Бетацетилметадол
Гидроксипетидин
Декстроморамид
Диампромид
Дигидроэторфин
Дименоксадол
Димефепетанол
Диметилтиам бутен
Диоксафетил
бутират
Дипипанон
Дифеноксилат
Дифеноксин
Диэтилтиамбутен
Дротабанол
Изометадон
Кетобемидон
Клонитазен
Левометорфан
Левоморамид
Левофенацилморфан
Леворфанол
Метазоцин
Метадон
Метадон, аралық
өнім
Морамид, аралық
өнім
Морферидин
Норациметадол
Норлеворфанол
Норметадон
Норпипанон
Петидин
Петидин, аралық
өнім А
Петидин, аралық
өнім В
Петидин, аралық
өнім С
Пиминодин
Пиритрамид
Прогептазин
Проперидин
Рацеметорфан
Рацеморамид
Рацеморфан
Ремифентанил
Суфентанил
Тилидин
Тримеперидин
Фенадоксон
Фенапромид
Феназоцин
Феноморфан
Феноперидин
Фентанил
Фуретиндин
Этилметилтиамбу-
тен
Этонитазен
Этоксеридин
II. 1961 жылғы Конвенцияның II тізіміне енгізілген синтетикалық есірткі құралдары
Синтетика-
лық есірткі
құралдарын
дайындайтын
өнеркәсіп-
тік
кәсіпорын-
дар
Әрбір өнеркәсіптік кәсіпорындарда дайындалатын
синтетикалық есірткі құралдарының саны
(килограммен)
Декстро-
пропок-
сифен
Дифе-
нок-
силат
Мета-
дон
Пети-
дин
Тилидин
Триме-
перидин
Фента-
лил
"Химфарм" АҚ
-
-
-
-
-
35,03
-
Форма В/Р
түзетулер
1971 жылғы Психотроптық заттар туралы конвенцияның
ІІ, ІІІ және IV тізімдеріне енгізілген медициналық және ғылыми
мақсаттар үшін жылдық қажеттіліктерді бағалау
1981/7 және 1991/44 Экономикалық және Әлеуметтік кеңес қарары
ЕЛ/АУМАҚ: Қазақстан Республикасы КҮНІ: 2009 жылғы 1 қаңтар
ВЕДОМСТВО: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау
комитеті
ЖАУАПТЫ ЛАУАЗЫМДЫ АДАМНЫҢ Т.А.Ә: Исағалиев Асқар Қалидолдаұлы
АТАҒЫ/ЛАУАЗЫМЫ: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау
комитетінің төрағасы
ҚОЛЫ:
Есептеу 2009 күнтізбелік жылға жатады.
Осы есептеулер бір данада ЕСІРТКІНІ БАҚЫЛАУ
ЖӨНІНДЕГІ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОМИТЕТКЕ тапсырылады
Vienna International Centre,
P.O.Box 5OO, A-1400 Vienna, Austria
Telephone: (+43-1) 26060-4277 Facsivile: (+43 1) 26060 5867/5868
Telegraphic address: UNATIONS VIENNA Теlех: 135612 uno a
Е-mail: secretariat@incd.org Internet address: http//www.incd.org/
Ішкі медициналық және ғылыми мақсаттарға арналған жылдық                               сұраныс
Комитет ұсынылатын бағалауды үш жылдың ішінде, егер осы кезең
ішінде қандай да бір түзетулер енгізілмесе, басшылыққа алатын
болады. Экспортқа қажетті санды жеке көрсеткен жөн. Егер олар
енгізілген болса, көрсетілуін сұраймыз
II тізімге енгізілген заттарға қажеттіліктерді бағалау
Заттар
кг
г
Метилфенидат
1