О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года № 165
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2009 года № 88
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года № 165 "Об утверждении Правил ввоза (импорта) пищевой продукции, подлежащей государственной регистрации" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 9, ст. 92) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ввоза (импорта) пищевой продукции, подлежащей государственной регистрации, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 8 :
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) разрешения на ввоз (импорт) кормов и кормовых добавок, выданного должностным лицом уполномоченного органа в области ветеринарии;";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) регистрационного удостоверения на продукты детского питания, пищевые добавки, биологически активные добавки к пище, генетически модифицированные объекты, материалы и изделия, контактирующие с водой и продуктами питания, химические вещества, отдельные виды продукции и веществ, оказывающие вредное воздействие на здоровье человека или наличия регистрации в Государственных реестрах веществ и продукции, разрешенных к применению в Республике Казахстан (далее - регистрационное удостоверение).";
в пункте 9 :
в абзаце первом слово "заявление" заменить словом "заявку";
слова "пищевой продукции" заменить словами "кормов и кормовых добавок";
слова "уполномоченных органов (далее - подразделение)" заменить словами "уполномоченного органа в области ветеринарии";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) другой информации, касающейся транзита кормов и кормовых добавок согласно Санитарного Кодекса наземных животных Международного Эпизоотического Бюро, Единых Правил государственного ветеринарного надзора при международных и межгосудароственных перевозках животноводческих грузов.";
в абзаце втором слово "Заявление" заменить словом "Заявка";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Территориальное подразделение уполномоченного органа в области ветеринарии в течении 2 рабочих дней направляет заявку в уполномоченный орган в области ветеринарии.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Уполномоченный орган в области ветеринарии рассматривает заявку в течение 5 рабочих дней и принимает решение о (об) выдаче разрешения на ввоз (импорт) кормов и кормовых добавок либо отказе в выдаче указанного разрешения. В случае отказа дается мотивированный ответ в письменной форме с указанием причин.
Разрешение на ввоз (импорт) оформляется на бланке установленного образца и направляется в подразделение, который выдает субъекту нарочно. Копия разрешения на ввоз (импорт) хранится в архиве уполномоченного органа в области ветеринарии и его подразделениях.";
в пункте 12 :
в абзаце первом:
слова "пищевой продукции" заменить словами "кормов и кормовых добавок";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 165 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 88 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік тіркелуге тиісті тамақ өнімдерін әкелу (импорттау) ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 165 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 9, 92-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік тіркелуге тиісті тамақ өнімдерін әкелу (импорттау) ережесінде:
8-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) азықтарды және азық қоспаларын ветеринария саласындағы уәкілетті органның лауазымды тұлғасы берген әкелуге (импорттауға) рұқсат;";
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) балалар тағамы азық-түлігіне, тағамдық қоспаларға, тамаққа қосатын биологиялық активті қоспаларға, генетикалық түрлендірілген объектілерге, сумен және тамақ өнімдерімен араласатын материалдар мен бұйымдарға, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарға, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлеріне тіркеу куәлігі немесе Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етілген заттар мен өнімдердің мемлекеттік тізілімдерінде тіркеудің (одан әрі - тіркеу куәлігі) болуы.";
9-тармақта:
бірінші абзацта "өтініш" деген сөз "өтінім" деген сөзбен ауыстырылсын;
"тамақ өнімдерін" деген сөздер "азықтар мен азық қоспаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада "тамақ өнімдерінің" деген сөздер "азықтар мен азық қоспаларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
"уәкілетті органдардың" деген сөздер "ветеринария саласындағы уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын, "(бұдан әрі - бөлімше)" деген сөздер алынып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Халықаралық Эпизоотиялық Бюроның жер бетінде өмір сүретін жануарлардың санитарлық кодексіне, Мал шаруашылығы жүктерін халықаралық және мемлекетаралық тасымалдау кезінде мемлекеттік ветеринариялық қадағалаудың бірыңғай ережесіне сәйкес азықтар мен ашық қоспаларының транзитіне қатысты басқа да ақпарат.";
екінші абзацта "Өтініш" деген сөз "Өтінім" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ветеринария саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі 2 жұмыс күні ішінде өтінімді ветеринария саласындағы уәкілетті органға жібереді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ветеринария саласындағы уәкілетті орган өтінімді 5 жұмыс күні ішінде қарайды және азықтар мен азық қоспаларын әкелуге (импорттауға) рұқсатын беру не көрсетілген рұқсатты беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Бас тартқан жағдайда себебін көрсетіп, жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
Әкелуге (импорттауға) рұқсат белгіленген үлгідегі бланкіде ресімделеді және бөлімшеге жіберіледі, ол субъектінің қолына береді. Әкелуге рұқсаттың көшірмесі ветеринария саласындағы уәкілетті органның мұрағатында және оның бөлімшелерінде сақталады.";
12-тармақта:
бірінші абзацта:
"тамақ өнімдерін" деген сөздер "азықтар мен азық қоспаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;

цифру "30" заменить цифрой "60";
абзац второй исключить;
пункт 13 дополнить словами "кормов и кормовых добавок или регистрационного удостоверения и документа, удостоверяющего безопасность пищевой продукции, выданного страной-экспортером";
в пункте 15 :
слова "ввоз (импорт) пищевой продукции" заменить словами "ввоз (импорт) кормов и кормовых добавок или регистрационного удостоверения,";
слово "подразделение" заменить словом "подразделения";
пункт 20 дополнить абзацем следующего содержания:
"Срок рассмотрения заявления на ввоз кормов и кормовых добавок, требующих согласования с центральными государственными ветеринарными службами соответствующих государств-участниц Содружества Независимых Государств на транзит составляет не более 30 дней.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

"30" деген сандар "60" деген сандармен ауыстырылсын;
екінші абзац алынып тасталсын;
13-тармақ "әкелуге (импорттауға) рұқсатын" деген сөздер "азықтар мен азық қоспаларын әкелуге (импорттауға) рұқсатты немесе тіркеу куәлігін және экспорттаушы ел берген тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін куәландыратын құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
"тамақ өнімдерін әкелуге (импорттауға)" деген сөздер "азықтар мен азық қоспаларын әкелуге (импорттауға)" деген сөздермен ауыстырылсын, "рұқсатының" деген сөзден кейін "немесе тіркеу куәлігінің" деген сөздермен толықтырылсын;
"бөлімшесіне" деген сөз "бөлімшелеріне" деген сөзбен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тиісті Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің орталық мемлекеттік ветеринариялық қызметтерімен транзитке келісуді талап ететін азықтар мен азық қоспаларын әкелуге өтінішті қарау мерзімі 30 күннен аспайды.".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов