О реорганизации отдельных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2009 года № 289
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования в установленном законодательством порядке:
1) государственное учреждение "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Управления делами Президента Республики Казахстан" на праве хозяйственного ведения (далее - Центр);
2) республиканские государственные казенные предприятия в республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения (далее - предприятия) согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Определить Управление делами Президента Республики Казахстан органом государственного управления Центром.
3. Определить основным предметом деятельности:
Республиканского государственного предприятия "Центр внедрения современных медицинских технологий" Управления делами Президента Республики Казахстан" - осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения и науки;
Республиканского государственного предприятия "Больница Управления делами Президента Республики Казахстан", Республиканского государственного предприятия "Центральная клиническая больница Управления делами Президента Республики Казахстан" и Республиканского государственного предприятия "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Управления делами Президента Республики Казахстан" - осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения.
4. Внести следующие изменения и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.08.2013 № 796; от 28.08.2015 № 683.
5. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставы Центра и предприятий;
2) обеспечить государственную регистрацию Центра и предприятий в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2009 года № 289
Перечень
реорганизуемых республиканских государственных казенных
предприятий Управления делами Президента Республики Казахстан в
республиканские государственные предприятия Управления делами
Президента Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 наурыздағы N 289 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының "Санитарлық-эпидемиологиялық сараптау орталығы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - Орталық) болып;
2) осы қаулыға қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындар (бұдан әрі - кәсіпорындар) болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Орталықты мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
3. Мыналар:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы" Қазіргі заманғы медициналық технологияларды енгізу орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны қызметінің негізгі мәні - денсаулық сақтау және ғылым саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру;
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ауруханасы", "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Орталық клиникалық ауруханасы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны және "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны қызметінің негізгі мәні - денсаулық сақтау саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 28.08.2015 № 683 қаулыларымен.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Орталықтың және кәсіпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру комитетіне бекітуге енгізсін;
2) Орталықтың және кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 12 наурыздағы
№ 289 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының
республикалық мемлекеттік кәсіпорындары болып қайта
ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасы Президенті Іс
басқармасының республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорындарының тізбесі

1. Республиканское государственное казенное предприятие "Больница № 2 Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие "Больница Управления делами Президента Республики Казахстан" на праве хозяйственного ведения.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Центральная клиническая больница Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие "Центральная клиническая больница Управления делами Президента Республики Казахстан" на праве хозяйственного ведения.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Центр внедрения современных медицинских технологий" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан" в Республиканское государственное предприятие "Центр внедрения современных медицинских технологий" Управления делами Президента Республики Казахстан" на праве хозяйственного ведения.

1. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының N 2 ауруханасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны болып.
2. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасы Медициналық орталығының Орталық клиникалық ауруханасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының Орталық клиникалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны болып.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы медициналық орталығының "Қазіргі заманғы медициналық технологияларды енгізу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазіргі заманғы медициналық технологияларды енгізу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны болып.