Компрессор до 8 атм. типа СО-7А
штук
1
8
2.
Пистолет-краскораспылитель типа СО-19А
штук
2
1.5
3.
Аппарат для дистилляции воды типа АД-10
штук
1
5
Примечания.
1. Вышеперечисленными оборудованием и приборами, относящимися к основным средствам производства, полигоны и учебные центры укомплектовываются в централизованном порядке.
2. Трансформаторы силовые выделяются только тем полигонам и учебным центрам, к которым подведена промышленная энергосеть. При отсутствии промышленных энергосетей поставляются дизельные электростанции.

СО-7А типті 8 атм-ға дейін сығымдағыш
дана
1
8
2.
СО-19А типті пистолет-бояушашқыш
дана
2
1.5
3.
АД-10 типті суды дистилляциялауға арналған аппарат
дана
1
5
Ескертпе.
1. Полигондар мен оқу-жаттығу орталықтары жоғарыда көрсетілген өндірістің негізгі құралдарына жататын жабдықтармен және аспаптармен орталықтандырылған тәртіппен жабдықталады.
2. Қуатты трансформаторлар тек қана өнеркәсіптік энергия желісі жүргізілген полигондар мен оқу-жаттығу орталықтарына бөлінеді. Өнеркәсіптік энергия желісі болмағанда дизель электр станциялары беріледі.

14.2. Военно-учебные заведения Комитета
национальной безопасности
Сноска. Раздел 14.2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.02.2013 № 175.
п/п
Наименование имущества
Единица
измерения
Академия
Пограничной
службы
КНБ РК
Срок
службы
(лет)
1.
Комплект оборудования учебного класса
типа УК-765 (675), УК-49 Б (4905)
комплект
один
каждого
образца
7
2.
Комплект оборудования учебного класса в
стендовом исполнении типа УК-765 (675),
УКС-70 (80)
комплект
два
каждого
образца
7
3.
Комплект оборудования учебных
действующих стендов типа УДС-765
(675, 915), УДС-70 (80)
комплект
один
каждого
образца
7
4.
Комплект оборудования видеотренажеров
комплект
один
каждого
образца
8000 ч
5.
Комплект оборудования тренажеров
вождения
комплект
пять
каждого
образца
7
6.
Комплект системы объективного контроля
качества вождения боевых машин типа
"Трасса-1"
комплект
один
каждого
образца
7
7.
Макеты БМП, МТ-ЛБ учебные, разрезные
комплект
один
каждого
образца
10
8.
Автомобили типа УАЗ, ГАЗ-3308 "Садко",
ЗИЛ с электроприводом
комплект
один
каждого
образца
7
9.
Комплект учебного автомобильного класса
УАЗ-3151 с набором приборов, агрегатов и
деталей на подставках и стендах
комплект
два
образца
5
10.
Комплект учебного автомобильного класса
ГАЗ-3308 "Садко" с набором приборов,
агрегатов и деталей на подставках и
стендах
комплект
один
образец
5
11.
Автотренажеры видео проекции в комплекте
на 4-5 рабочих мест
комплект
охват 50
% одной
учебной
заставы
4500 ч
12.
Комплект учебного оборудования, стендов
и плакатов класса по эксплуатации
автомобильной и бронетанковой техники
комплект
один
каждого
образца
3
13.
Компьютерный класс с программным
обеспечением для изучения правил
дорожного движения
комплект
один
образец
4
14.3. Подразделения пограничного контроля Комитета
национальной безопасности
п/п
Наименование имущества
Ед.
измерения
Количество
Срок службы
(лет)
Специальные технические средства
1.
Комплект АРМ "Контролер"
ПТК ЕИС "Беркут"
комплект
90 комплектов
периферийного
оборудования
согласно
технической
документации
2.
Комплект мобильного АРМ
"Контролер" ПТК ЕИС
"Беркут"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
3.
Комплект АРМ "Углубленный
контроль" ПТК ЕИС "Беркут"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
4.
Комплект сменных зеркал
"Поиск-2У"
комплект
10 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
5.
Досмотровый прибор типа
"Поиск-2ДА"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
6.
Досмотровый прибор типа
"Поиск-ТВ"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
7.
Приборы глобального
позиционирования "GPS"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
8.
Оптико-волоконные эндоскопы

14.2. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери оқу орындары
Ескерту. 14.2-кіші бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.02.2013 № 175 қаулысымен.
Р/с
N
Мүлік атауы
Өлшем бірлігі
ҚР ҰҚК Шекара қызметі академиясы
Қолданылу мерзімі (жыл)
1.
УК - 765 (675), УК - 49 Б (4905) типті оқу сыныбы жабдығының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
7
2.
УК - 765 (675), УКС - 70 (80) типті стенділік орындаудағы оқу сыныбы жабдығының жиынтығы
дана
әрбір үлгіге екеу
7
3.
УДС - 765 (675, 915), УДС - 70 (80) типті қолданыстағы оқу-жаттығу стенділері жабдығының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
7
4.
Бейнетренажер жабдығының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
8000 сағат
5.
Жүргізу тренажері жабдығының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге бесеу
7
6.
"Трасса - 1" типті жауынгерлік машиналарын жүргізу сапасын объективті бақылау жүйесінің жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
7
7.
Оқу-жаттығу, кесінді ЖЖМ, МТ-ЛБ макеттері
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
10
8.
Электр жетегі бар УАЗ, ГАЗ - 3308 "Садко", ЗИЛ типті автомобильдер
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
7
9.
Тұғырлар мен стенділерде аспаптар, агрегаттар мен бөлшектер жинағы бар УАЗ - 3151 оқу-жаттығу автомобилі сыныбының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге екеу
5
10.
Тұғырлар мен стенділерде аспаптар, агрегаттар мен бөлшектер жинағы бар ГАЗ - 3308 "Садко" оқу-жаттығу автомобилі сыныбының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
5
11.
4-5 жұмыс орнына бейне жобадағы жиынтықта автотренажерлар
жиынтық
қамтуы бір оқу заставасының 50 %
4500 сағат
12.
Автомобиль және броньды танк техникасын пайдалану бойынша сыныптың оқу-жаттығу жабдығының, стенділері мен плакаттарының жиынтығы
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
3
13.
Жол қозғалысы ережелерін үйренуге арналған бағдарламалық қамтамасыз етілген компьютерлік сынып
жиынтық
әрбір үлгіге біреу
4
14.3. Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекаралық бақылау бөлімшелері
Р/с
N
Мүлік атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Қолданылу мерзімі (жыл)
Арнайы техникалық құралдар
1.
"Бақылаушы" АЖО ПТК ЕИС "Бүркіт" жиынтығы
жиынтық
перифериялық жабдықтың
техникалық құжаттамаға сәйкес
2.
Мобильді АЖО "Бақылаушы" ПТК ЕИС "Бүркіт" жиынтығы
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
3.
АЖО "Тереңдетілген бақылау" ПТК ЕИС "Бүркіт" жиынтығы
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
4.
"Поиск - 2У" ауысым айналары жиынтығы
жиынтық
тиісті пән бойынша 10 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
5.
"Поиск - 2ДА" типті толық тексеретін аспап
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
6.
"Поиск - ТВ" типті толық тексеретін аспап
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
7.
"GPS" жаһандық бекіту аспаптары
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
8.

"ЭТ-10-20"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
9.
Досмотровый фонарь типа
"ФД-5"
штук
5 единиц по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
10.
Ручной металлоискатель типа
"ВМ-611"
штук
5 единиц по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
11.
Набор досмотрового инстру-
мента типа "Гастроль-П"
комплект
5 комплектов по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
12.
Прибор исследования и
проверки документов типа
"Регула-2003",
"Регула-4003"
комплект
25 комплектов
периферийного
оборудования
согласно
технической
документации
13.
Дефектоскоп, прибор типа
"Бастер"
штук
5 единиц по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
14.
Приспособление для
принудительной остановки
транспортных средств
штук
5 единиц по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
15.
Индивидуальные приборы
радиационного контроля
штук
5 единиц по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
16.
Набор реактивов для
определения наркотических
средств
комплект
15 комплектов по
соответствующей
дисциплине
1
17.
Набор реактивов для
определения психотропных
средств
комплект
15 комплектов по
соответствующей
дисциплине
1
18.
Набор реактивов для
определения прекурсоров
комплект
15 комплектов по
соответствующей
дисциплине
1
19.
Технические средства
навигации
комплект
1 базовый
комплект по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
20.
Радионавигационная
аппаратура и корабельные
спутниковые навигационные
комплексы
комплект
1 базовый
комплект по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
21.
Приборы, устройства и
оборудование навигационного
и штурманского
комплект
один на четырех
обучаемых
согласно
технической
документации
22.
Средства и имущество
фиксации и распознания
следов (отпечатков)
нарушений (преступлений)
комплект
по фактической
потребности
согласно
технической
документации
23.
Средства механизации
инженерных работ,
инженерное имущество,
учебные боеприпасы
комплект
2 комплекта по
соответствующей
дисциплине
согласно
технической
документации
24.
Оборудование для кино
фотолаборатории
комплект
2
4
Технические средства обнаружения и обеспечения пропускного режима
1.
Стационарные
комплект
3 комплекта по
соответствующей
дисциплине
12
2.
Носимые
комплект
один на четырех
обучаемых
12
3.
Система ограничения и
контроля доступа на объект
комплект
1
5

"ЭТ - 10 - 20" оптикалық-талшықты эндоскоптары
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
9.
"ФД - 5" типті толық тексеретін қолшам
дана
тиісті пән бойынша 5 бірлік
техникалық құжаттамаға сәйкес
10.
"ВМ-611" типті қол металл іздегіші
дана
тиісті пән бойынша 5 бірлік
техникалық құжаттамаға сәйкес
11.
"Гастроль - П" типті толық тексеретін құрал жинағы
жиынтық
тиісті пән бойынша 5 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
12.
"Регула - 2003", "Регула - 4003" типті құжаттарды зерттеу және тексеру аспабы
жиынтық
перифериялық жабдықтық 25 жиынтығы
техникалық құжаттамаға сәйкес
13.
Дефектоскоп, "Бастер" типті аспап
дана
тиісті пән бойынша 5 бірлік
техникалық құжаттамаға сәйкес
14.
Көлік құралдарын мәжбүрлеп тоқтатуға арналған құрал
дана
тиісті пән бойынша 5 бірлік
техникалық құжаттамаға сәйкес
15.
Жеке радиациялық бақылау аспаптары
дана
тиісті пән бойынша 5 бірлік
техникалық құжаттамаға сәйкес
16.
Есірткі заттарын анықтауға арналған реактивтер жинағы
жиынтық
тиісті пән бойынша 15 жиынтық
1
17.
Психотроптық заттарды анықтауға арналған реактивтер жинағы
жиынтық
тиісті пән бойынша 15 жиынтық
1
18.
Прекурсорларды анықтауға арналған реактивтер жинағы
жиынтық
тиісті пән бойынша 15 жиынтық
1
19.
Техникалық навигация құралдары
жиынтық
тиісті пән бойынша 1 базалық жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
20.
Радионавигациялық аппаратура және кемелік спутниктік навигациялық кешендер
жиынтық
тиісті пән бойынша 1 базалық жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
21.
Навигациялық және штурмандық аспаптар, құрылғылар мен жабдықтар
жиынтық
төрт оқитынға біреу
техникалық құжаттамаға сәйкес
22.
Бұзушылықтар (қылмыс) іздерін (таңбаларын) белгілеу және тану құралдары мен мүлкі
жиынтық
іс жүзіндегі қажеттілігі бойынша
техникалық құжаттамаға сәйкес
23.
Инженерлік жұмыстарды механикаландыру құралдары, инженерлік мүлік, оқу-жаттығу оқ-дәрілері
жиынтық
тиісті пән бойынша 2 жиынтық
техникалық құжаттамаға сәйкес
24.
Кино-фотозертханаға арналған жабдық
жиынтық
2
4
Өткізу режимін анықтау және қамтамасыз етудің техникалық құралдары
1.
Стационарлық
жиынтық
тиісті пән бойынша 3 жиынтық
12
2.
Тасымалданатын
жиынтық
төрт оқитынға біреу
12
3.
Объектіге кіруді шектеу және бақылау жүйесі
жиынтық
1
5