О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 444.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3 строки, порядковый номер 15, цифры "802" заменить цифрами "792";
в строке, порядковый номер 17:
в графе 2 после слов "с учетом" дополнить словами "его территориальных органов и";
в графе 3 цифры "997" заменить цифрами "1007";
2) исключен постановлением Правительства РК от 12.03.2018 № 118;
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1208 "О Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2009-2011 годы":
в Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе VI "Бюджетные программы":
в приложении 3 "Форма бюджетной программы":
бюджетную программу "001 - Услуги по обеспечению эффективного государственного управления и межотраслевой, межрегиональной координации в целях реализации государственной политики в сфере туризма, физической культуры и спорта" изложить согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
бюджетную программу "017 - Материально-техническое оснащение Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" изложить согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
бюджетную программу "020 - Целевые текущие трансферты областному бюджету Акмолинской области на содержание и материально-техническое оснащение ГУ "Администрация специальной экономической зоны "Бурабай" исключить;
в приложении 5 "Свод бюджетных расходов":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 444 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 15-жолдың 3-бағанындағы "802" деген сандар "792" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жолда:
2-бағандағы "министрлігі," деген сөзден кейін "оның аумақтық органдарын және" деген сөздермен толықтырылсын;
3-бағандағы "997" деген сандар "1007" деген сандармен ауыстырылсын;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.03.2018 № 118 қаулысымен
3) "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1208 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"VI. Бюджеттік бағдарламалар" деген бөлімде:
"Бюджеттік бағдарламаның нысаны" деген 3-қосымшада:
"001 - Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" деген бюджеттік бағдарлама осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
"017 — Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігін материалдық-техникалық жабдықтау" деген бюджеттік бағдарлама осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жазылсын;
"020 - Ақмола облысының облыстық бюджетіне "Бурабай" арнайы экономикалық аймағының әкімшілігі" ММ материалды-техникалық жабдықтауға және ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарлама алып тасталсын;
"Бюджеттік шығыстардың жиынтығы" деген 5-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1

приложение 6 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 12.03.2018 № 118.
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством туризма и спорта Республики Казахстан внести изменения и дополнения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год.
3. Акиму Акмолинской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 444
Приложение 3
Форма бюджетной программы
1
2
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 - Услуги по обеспечению эффективного государственного
управления и межотраслевой, межрегиональной координации в целях
реализации государственной политики в сфере туризма, физической
культуры и спорта
Описание
Содержание аппарата Министерства, его Комитетов и
территориального органа Комитета индустрии туризма Министерства
туризма и спорта Республики Казахстан; разработка
государственной политики в областях туризма, физической
культуры и спорта, игорного бизнеса; обновление и углубление
профессиональных знаний и навыков государственных служащих в
соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями;
совершенствование системы управления; рассмотрение обращений
граждан
Стратегическое
направление 1,2
Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона.
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на
мировой спортивной арене
Цель 1,1
Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии.
Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи:
1, 2, 3, 4, 5,
1, 2, 3, 4, 1, 2
Обеспечение развития инфраструктуры туризма; обеспечение
повышение качества туристских услуг; развитие туризма на
казахстанском участке Шелкового пути в рамках международного
транзитного коридора "Западная Европа - Западный Китай";
продвижение казахстанского туристского продукта на
международном и внутреннем рынках; интеграция в международное
сообщество; развитие материально-технической базы и
инфраструктуры спорта, отвечающей международным стандартам;
обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов;
создание системы подготовки и повышения квалификации
специалистов по видам спорта; подготовка и проведение 7-х
зимних Азиатских игр в 2011 году; содействие вовлечению граждан
Республики Казахстан к систематическим занятиям физической
культурой и спортом; обеспечение развития физической культуры и
спорта инвалидов
Показатели
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
(отчет)
(план
текущего)
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Средние затраты
на содержание
одного
государственного
служащего
центрального
аппарата
тыс.
тенге

көрсетілген қаулыға 6-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.03.2018 № 118 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігімен бірлесіп, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.
3. Ақмола облысының әкімі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 444 қаулысына
1-қосымша
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
1
2
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 - Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Сипаттама
Министрліктің, оның Комитеттерінің және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризм индустриясы комитетінің аумақтық органының аппараттарын ұстау; туризм, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі салаларындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу; қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби білімі мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; басқару жүйесін жетілдіру; азаматтардың өтініштерін қарау
1,2-стратегиялық бағыт
Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру.
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1,1-мақсат
Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрияны құру
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
1, 2, 3, 4, 5, 1, 2, 3, 4, 1,2-міндеттер
Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету; туристік қызметтердің сапасын арттыруды қамтамасыз ету; "Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізі шеңберінде Жібек жолының қазақстандық бөлігінде туризмді дамыту; Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту; халықаралық қоғамдастыққа бірігу; спорттың халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базасы мен инфрақұрылымын дамыту; қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету; спорт түрлерінен мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін жасау; 2011 жылғы 7-қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу; Қазақстан Республикасының азаматтарын дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылдануға тартуға жәрдемдесу; мүгедектердің дене шынықтыруы мен спортын дамытуды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
(есеп)
(ағымдағы жоспар)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сан көрсеткіштері
Орталық аппараттың бір мемлекеттік қызметшісін ұстауға жұмсалатын орташа шығын
мың теңге

2920,9
2373,5
3266,8
3725,1
4406,2
Средние затраты
на содержание
одного
государственного
служащего
аппарата
территориального
органа
1189,3
1503,3
1787,1
2190,9
Показатели
качества
Повышение уровня
управления
системой туризма
и спорта,
качественное и
своевременное
выполнение
функций,
возложенных на
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Совершенствование
системы туризма
и спорта,
повышение
профессионального
уровня
государственных
служащих согласно
требованиям
профессиональной
государственной
службы, в
соответствии
современным
экономическим
условиями
человек
71
61
43
43
43
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
602941
430446
556241
635229
752479
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 444
Приложение 3
Форма бюджетной программы
1
2
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 - Материально-техническое оснащение Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Описание
Укрепление материально-технической базы
Стратегическое
направление
1,2
Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона.
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1,1
Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии;
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задача 1,1
Обеспечение развития инфраструктуры туризма.
Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
(отчет)
(план
текущего)
Показатели
количества
Количество
приобретенных
основных
средств и
нематериальных
активов
шт.
392
не менее 10
не менее 7
не менее 6
не менее 6
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
130688
9943
15513
8824
9591
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2009 года № 444
Приложение 6
Распределение расходов
по стратегическим направлениям, целям, задачам и
бюджетным программам
Всего расходов тыс. тенге
ЕБК
Стратегические
направления, цели, задачи
и бюджетные программы
(наименования)
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план)
2009 год
2010 год
2011 год
1
2
3
4
5
6
7
Туризм
Стратегическое направление 1.
Становление Казахстана
центром туризма
Центрально-Азиатского
региона

2920,9
2373,5
3266,8
3725,1
4406,2
Аумақтық орган аппаратының бір мемлекеттік қызметшісін ұстауға жұмсалатын орташа шығын
1189,3
1503,3
1787,1
2190,9
Сапа көрсеткіштері
Туризм және спорт жүйесін басқару деңгейін арттыру, Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігіне жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Туризм және спорт жүйесін жетілдіру, кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сай, қазіргі заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру
адам
71
61
43
43
43
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
602941
430446
556241
635229
752479
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 444 қаулысына
2-қосымша
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
1
2
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
017 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру
Сипаттама
Материалдық-техникалық базаны нығайту
1,2-стратегиялық бағыт
Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1,1-мақсат
Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрияны құру;
Спортшылардың сапалы дайындығы мен халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
1,1-міндет
Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету.
Спорттың халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базасы мен инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
(есеп)
(ағымдағы жоспар)
Сан көрсеткіштері
Сатып алынған негізгі құралдар мен материалдық емес активтер саны
дана
392
кемінде 10
кемінде 7
кемінде 6
кемінде 6
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
130688
9943
15513
8824
9591
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 наурыздағы
N 444 қаулысына
3-қосымша
6-қосымша
Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер және бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарды бөлу
Барлық шығыстар мың теңге
ББС
Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер және бюджеттік бағдарламалар (атаулары)
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
Туризм
1-стратегиялық бағыт. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру