О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2009 года № 740
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики
Казахстан от 9 октября 2006 года № 194
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 9 октября 2006 года № 194 "О конкурсе на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке "Алтын сапа" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 418; 2007 г., № 24, ст. 267; № 42, ст. 476; 2008 г., № 42, ст. 464) следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке слова "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке" исключить;
2) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить, начиная с 2009 года, ежегодное проведение конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "Алтын сапа".";
3) в пункте 2 слова "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки" исключить;
4) в пункте 3:
в подпункте 1) слова "За достижения в области качества"" заменить словами "Алтын сапа";
подпункт 2) исключить;
подпункте 3) слова "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки" исключить;
5) пункт 4 исключить;
6) в пункте 5:
в подпункте 1) слова "За достижения в области качества" заменить словами "Алтын сапа";
подпункт 2) исключить;
7) в составе Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Алтын сапа", образованной вышеназванным Указом:
в заголовке слова "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки" исключить;
после строки "Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 мамырдағы N 740 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығын алуға арналған конкурс және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қазандағы N 194 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 38, 418-құжат; 2007 ж., N 24, 267-құжат; N 42, 476-құжат; 2008 ж., N 42, 464-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурс туралы";
2) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылдан бастап жыл сайынғы Қазақстан Республикасы Президентінің "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурсын өткізу белгіленсін".";
3) 2-тармақтағы "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты" деген сөздер "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 3-тармақта:
1) тармақшада "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" деген сөздер "Алтын сапа" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша алып тасталсын;
3) тармақшадағы "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты" деген сөздер "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақта:
1) тармақшада "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" деген сөздер "Алтын сапа" деген сөздермен ауыстырылсын, "ережелерін" деген сөзден кейін "әзірлесін және бекітсін" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша алып тасталсын;
7) жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
тақырыптағы "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты" деген сөздер "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі";

8) в Правилах проведения конкурса на соискание премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и присуждения званий лауреатов, утвержденных вышеназванным Указом:
в заголовке и тексте слова "За достижения в области качества" заменить словами "Алтын сапа";
в абзаце первом пункта 2:
слова "и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Алтын сапа" исключить;
слова "по двум категориям" исключить;
абзац третий и подпункты 1) и 2) пункта 5 исключить;
в пункте 8 слова "в декабре месяца года, предшествующего году проведения очередного конкурса," заменить словами "в феврале месяце текущего года";
в пункте 13:
после слова "обстановке" дополнить словами "с участием Президента Республики Казахстан";
слова "(второй четверг ноября)" исключить;
9) в положении о Комиссии по присуждению званий лауреатов премии Президента Республики Казахстан "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки "Алтын сапа", утвержденном вышеназванным Указом:
по всему тексту слова "конкурсы", "конкурсов", "конкурсах" и "конкурсами" заменить словами "конкурс", "конкурса", "конкурсе" и "конкурсом";
в заголовке и в пункте 1 слова "За достижения в области качества" и званий дипломантов республиканского конкурса-выставки" исключить;
в пункте 3:
в подпункте 1) слова "За достижения в области качества" и республиканском конкурсе-выставке" исключить;
в подпункте 3) слова "и дипломантов" исключить;
в пункте 12:
после слова "обстановке" дополнить словами "с участием Президента Республики Казахстан";
слова "(второй четверг ноября)" исключить.
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                         Н.Назарбаев

8) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығын алуға арналған конкурс өткізу және лауреат атағын беру ережелерінде:
тақырыптағы және мәтіндегі "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" деген сөздер "Алтын сапа" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың бірінші абзацында:
"және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын" деген сөздер алып тасталсын;
"екі санат бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
5-тармақтың үшінші абзацы және 1) және 2) тармақшалары алып тасталсын;
8-тармақтағы "кезекті конкурс өткізілетін жылдың алдындағы жылдың желтоқсанында" деген сөздер "ағымдағы жылдың ақпан айында" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта:
"жыл сайын" деген сөздерден кейін "Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен" деген сөздермен толықтырылсын;
"(қарашаның екінші бейсенбісі)" деген сөздер алып тасталсын;
9) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты атағын беру жөніндегі комиссия туралы ережеде:
бүкіл мәтін бойынша "конкурстар", "конкурстарға", "конкурстардың", "конкурстарды" деген сөздер тиісінше "конкурс", "конкурсқа", "конкурстың", "конкурсты" деген сөздермен ауыстырылсын;
тақырыптағы және 1-тармақтағы "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығының лауреаты атағын және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсының дипломанты" деген сөздер "Алтын сапа" сыйлығының лауреаты" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшадағы "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" сыйлығын алуға арналған конкурсқа" және "Алтын сапа" республикалық көрме-конкурсына" деген сөздер "Алтын сапа" сыйлығын алуға арналған конкурсқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "лауреаттары мен дипломанттарын" деген сөздер "лауреаттарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
"жағдайда" деген сөзден кейін "Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен" деген сөздермен толықтырылсын;
"(қарашаның екінші бейсенбісі)" деген сөздер алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев