О некоторых вопросах Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан по усилению его координирующей роли в реализации индустриально-инновационной политики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1099
В целях повышения координирующей роли Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в реализации индустриально-инновационной политики Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Передать в доверительное управление Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан принадлежащие акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - Фонд) пакеты акции акционерных обществ, указанных в приложении к настоящему постановлению, а также акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering).
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан передать Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан права владения и пользования государственными пакетами акций акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарқа", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтic", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс" и "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий".
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Фондом:
1) принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления;
2) в месячный срок проработать вопрос передачи пакетов акций акционерных обществ, указанных в приложении к настоящему постановлению, в государственную собственность и внести предложение в Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 июля 2009 года № 1099
Перечень
акционерных обществ, акции которых передаются акционерным
обществом "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына" в доверительное управление Министерству
индустрии и торговли Республики Казахстан
п/п
Наименование
1
Акционерное общество «Национальный инновационный фонд»
2
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Сарыарқа»
3
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Каспий»
4
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Тобол»
5
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Батыс»
6
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Оңтүстік»
7
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Ертіс»
8
Акционерное общество «Национальная компания «Социально-
предпринимательская корпорация «Жетісу»

Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің индустриялық-инновациялық саясатты іске асырудағы оның үйлестіруші рөлін күшейту жөніндегі кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 1099 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің индустриялық-инновациялық саясатты іске асырудағы үйлестіруші рөлін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшада көрсетілген акционерлік қоғамдардың, сондай-ақ "Қазақстан инжиниринг" (Kаzаkhstаn Еngіnееrіng) ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Қор) тиесілі акцияларының пакеттері Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне сенімгерлік басқаруға берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" және "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамдары акцияларының мемлекеттік пакеттерін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне берсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен және Қормен бірлесіп:
1) осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын;
2) бір ай мерзімде осы қаулыға қосымшада көрсетілген
акционерлік қоғамдар акцияларының пакеттерін мемлекеттік меншікке беру мәселесін пысықтасын және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 20 шілдедегі
N 1099 қаулысына
қосымша
Акцияларын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік
қоғамы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігіне сенімгерлік басқаруға беретін акционерлік
қоғамдардың тізбесі
Р/с
N
Атауы
1
"Ұлттық инновациялық қор" акционерлік қоғамы
2
"Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
3
"Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
4
"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
5
"Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
6
"Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
7
"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
8
"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы