Об утверждении минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2009 года № 1337. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2009 года № 1585
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.10.2009 № 1585.
В соответствии со статьей 40-2 Закона Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые минимальные ставки вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм.
2. Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок разработать и утвердить Инструкцию по применению минимальных ставок вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм, утвержденных настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2009 года № 1337
Минимальные ставки вознаграждения исполнителям
и производителям фонограмм
п/п
Вид использования
Минимальные ставки
вознаграждения
1
2
3
1. Минимальные ставки вознаграждения исполнителям и производителям
фонограмм за использование исполнений и фонограмм путем публичного
исполнения, показа, сообщения и доведения до всеобщего сведения
1.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений
и фонограмм на местах, предприятиях
общественного питания, танцевальных площадках,
дискотеках, в кафе, ресторанах, казино, ночных
клубах, культурно-развлекательных и спортивно-
оздоровительных центрах (комплексах), на
выставках и в других подобных общественных
местах с платным входом
2,0 % (от общего
дохода)
2.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений
и фонограмм на местах, предприятиях
общественного питания, танцевальных площадках,
дискотеках, в кафе, ресторанах, казино, ночных
клубах, культурно-развлекательных и спортивно-
оздоровительных центрах (комплексах), на
выставках и в других подобных общественных
местах с бесплатным входом
5 МРП (в месяц)
3.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений
и фонограмм в номерах гостиниц, санаториев,
домов отдыха и пансионатов
0,1 % (от
ежемесячного
дохода,
поступающего от
проживания в
номерах)
4.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм в средствах пассажирского транспорта

Орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 қыркүйектегі N 1337 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қазандағы N 1585 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.13 N 1585 Қаулысымен.
"Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 10 маусымдағы Заңының 40-2-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі бір ай мерзімде осы каулымен бекітілген Орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға берілетін сыйақының ең төменгі ставкаларын қолдану жөніндегі нұсқаулықты әзірлесін және бекітсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 9 қыркүйектегі
N 1337 қаулысымен
бекітілген
Орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға берілетін сыйақының
ең төменгі ставкалары
Р/с
N
Пайдалану түрі
Сыйақының ең төменгі ставкалары
1
2
3
1. Көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға сыйақының ең төменгі ставкалары
1.
Ақысын төлеп кіретін қоғамдық тамақтану орындарында, кәсіпорындарында, би алаңдарында, дискотекаларда, дәмханаларда, мейрамханаларда, казиноларда, түнгі клубтарда, мәдени ойын-сауық және спорттық-сауықтыру орталықтарында (кешендерінде), көрмелерде және басқа да ұқсас қоғамдық орындарда орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
2,0 % (кірістің жалпы сомасының)
2.
Тегін кіретін қоғамдық тамақтану орындарында, кәсіпорындарында, би алаңдарында, дискотекаларда, дәмханаларда, мейрамханаларда, казиноларда, түнгі клубтарда, мәдени ойын-сауық және спорттық-сауықтыру орталықтарында (кешендерінде), көрмелерде және басқа да ұқсас қоғамдық орындарда орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
5 АЕК (айына)
3.
Қонақ үйлердің, санаторийлердің, демалыс үйлерінің және пансионаттардың нөмірлерінде орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
0,1 % (нөмірлерде тұрғаны үшін түсетін ай сайынғы кірістің)
4.
Жолаушылар көлігі құралдарында орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу

0,001 % (от
полученного дохода
в результате
продажи билетов)
5.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм в качестве сопровождения спортивных
соревнований, показательных выступлений
спортсменов, массовых катаний на коньках,
роликах и тому подобных в специально
отведенных местах, показа мод, конкурсов
красоты и профессионального мастерства
1,0 % (от дохода,
поступившего
при проведении
каждого
мероприятия)
6.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм в фойе театров, кинотеатров, клубов,
домов культуры, на выставках и ярмарках, на
территориях парков, садов и в других подобных
общественных местах с платным входом
1,5 % (от дохода,
поступившего в
результате продажи
билетов)
7.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм в фойе театров, кинотеатров, клубов,
домов культуры, на выставках и ярмарках, на
территориях парков, садов и в других подобных
общественных местах с бесплатным входом
3 МРП (в месяц)
8.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм при проведении спортивных
соревнований, а также занятий в спортивно-
оздоровительных клубах и комплексах
3 МРП (в месяц)
9.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм на парковых аттракционах, на
территориях луна-парков, аквапарков и тому
подобных мест
4 МРП (в месяц)
10.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм в супермаркетах, торговых домах, на
вокзальных и иных торгово-административных
площадях
3 МРП (в месяц)
11.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм при проведении зрелищных мероприятий
(в том числе, театрализованных, концертных,
цирковых программ т.д.) в местах с платным
входом
3,0 % (от дохода,
поступившего в
результате продажи
билетов)
12.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм при проведении зрелищных мероприятий
(в том числе, театрализованных, концертных,
цирковых программ т.д.) в местах с бесплатным
входом
1,0 % (от общей
суммы затраченных
средств на
проведение
мероприятия)
13.
Публичное исполнение, показ, сообщение и
доведение до всеобщего сведения исполнений и
фонограмм при массовых мероприятиях (дни
города, праздники, фестивали и тому подобные)
0,1 % (от общей
суммы затраченных
средств на
проведение
мероприятия)
14.
Публичное исполнение, показ и иной вид
использования исполнений и фонограмм с помощью
систем музыкальных автоматов, караоке и
автоответчиков
4 МРП (в месяц)
15.
Передача исполнений и фонограмм по эфирному
телевидению
1,0 % (от общего
дохода)
16.
Передача исполнений и фонограмм по эфирному
радиовещанию

0,001 % (билеттерді сату нәтижесінде алынған кірістің)
5.
Спорттық жарыстарды, спортшылардың көрсетілімдік орындауларын, конькимен, роликпен жаппай сырғанауларды және соларға ұқсас арнайы бөлінген орындарда, сән көрсетуді, сұлулық және кәсіби шеберлік  конкурстарын сүйемелдеу ретіндегі орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында, орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
1,0 % (әр іс-шараны өткізу кезінде түскен кірістің)
6.
Ақысын төлеп кіретін театрлардың, кинотеатрлардың, клубтардың, мәдениет үйлерінің фойелерінде, көрмелерде және жәрмеңкелерде, бақша, саябақ және басқа да ұқсас қоғамдық орындардың аумақтарында орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
1,5 % (билеттерді сату нәтижесінде түскен кірістің)
7.
Тегін кіретін театрлардың, кинотеатрлардың, клубтардың, мәдениет үйлерінің фойелерінде, көрмелерде және жәрмеңкелерде, бақша, саябақ және басқа да ұқсас қоғамдық орындардың аумақтарында орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
3 АЕК (айына)
8.
Спорттық жарыстар, сондай-ақ спорттық-сауықтыру клубтарында және кешендерінде жаттығулар өткізу кезінде орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
3 АЕК (айына)
9.
Саябақ аттракциондарында, луна-парктердің, аквапарктердің және соларға ұқсас орындардың аумақтарында орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
4 АЕК (айына)
10.
Супермаркеттерде, сауда үйлерінде, вокзал және өзге де сауда-әкімшілік алаңдарында орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
3 АЕК (айына)
11.
Ақысын төлеп кіретін ойын-сауық іс-шараларын (оның ішінде театрландырылған, концерттік, цирктік бағдарламалар және т.б.) өткізу кезінде орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
3,0 % (билеттерді сату нәтижесінде түскен кірістің)
12.
Тегін кіретін ойын-сауық іс-шараларын (оның ішінде театрландырылған, концерттік, цирктік бағдарламалар және т.б.) өткізу кезінде орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
1,0 % (іс-шараны өткізуге жұмсалған қаражаттың жалпы сомасының)
13.
Көпшілік іс-шаралары (қала күні, мейрамдар, фестивальдар және соларға ұқсас) кезінде орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету, жалпы жұрттың назарына хабарлау және жеткізу
0,1 % (іс-шараны өткізуге жұмсалған қаражаттың жалпы сомасының)
14.
Әуендік автомат, караоке және авто жауап беру жүйелері арқылы орындаулар мен фонограммаларды көпшілік алдында орындау, көрсету және пайдаланудың өзге түрі
4 АЕК (айына)
15.
Орындаулар мен фонограммаларды эфирлік телевизия арқылы беру
1,0 % (кірістің жалпы сомасының)
16.
Орындаулар мен фонограммаларды эфирлік радио хабарларын тарату арқылы беру

2,0 % (от общего
дохода)
17.
Сообщение исполнений и фонограмм по кабельному
(проводному) телерадиовещанию и посредством
спутникового телевидения
3,0 % (от общего
дохода)
2. Минимальные ставки вознаграждения исполнителям и производителям
фонограмм за использование исполнений и фонограмм путем
воспроизведения и (или) распространения
18.
Воспроизведение (тиражирование) и (или)
распространение исполнений в звуковой и
аудиовизуальной записи
3 % (от отпускной
цены каждого
выпущенного
экземпляра,
независимо от
количества
исполнений)
19.
Воспроизведение и (или) распространение
исполнений и фонограмм в качестве музыки,
мелодий (рингтонов, реалтонов, рингбэктонов)
и гудков для сотовых (мобильных, сматфонов,
айфонов, кпк) телефонов, систем музыкальных
аппаратов, автоматов и караоке
10 % (от дохода
за использование
исполнения)
20.
Сдача экземпляров исполнений в виде
звукозаписей и (или) аудиовизуальной записи
в прокат (внаем)
1 МРП (в месяц)
3. Минимальные ставки вознаграждения исполнителям и производителям
фонограмм за изготовление и (или) импорт оборудования и материальных
носителей, используемых для воспроизведения произведений в личных
целях без согласия правообладателя
21.
Изготовление оборудования, используемого для
воспроизведения аудиовизуальных произведений
или звукозаписей произведений в личных целях
0,33 % (от
отпускной цены
каждого
оборудования)
22.
Ввоз оборудования, используемого для
воспроизведения аудиовизуальных произведений
или звукозаписей произведений в личных целях
1,0 % (от отпускной
цены каждого
оборудования)
23.
Изготовление аналоговых и цифровых
материальных носителей, используемых для
воспроизведения аудиовизуальных произведений и
(или) фонограмм (звукозаписей) в личных целях
1,0 % (от отпускной
цены каждого
материального
носителя)
24.
Ввоз аналоговых и цифровых материальных
носителей, используемых для воспроизведения
аудиовизуальных произведений и (или) фонограмм
(звукозаписей) в личных целях
3,0 % (от
отпускной
цены каждого
материального
носителя)
Примечание: минимальные ставки вознаграждения исполнителям и производителям фонограмм являются минимальными для определенных в них видах использования исполнений и фонограмм. Размер вознаграждения, порядок и сроки его выплаты устанавливаются сторонами в лицензионном договоре, заключаемом с производителями фонограмм, исполнителями, правопреемниками либо организацией, управляющей имущественными правами на коллективной основе.
Расшифровка аббревиатуры:
МРП - месячный расчетный показатель

2,0 % (кірістің жалпы сомасының)
17.
Орындаулар мен фонограммаларды кәбілдік (сымды) телерадио хабарларын тарату және жерсеріктік телевизия арқылы хабарлау
3,0 % (кірістің жалпы сомасының)
2. Қайта шығару және (немесе) тарату арқылы орындаулар мен фонограммаларды пайдаланғаны үшін орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға сыйақының ең төменгі ставкалары
18.
Орындауларды дыбыс және дыбыстау-бейнелеу жазбаларында қайта шығару (көбейту) және (немесе) тарату
3 % (орындаулардың санына қарамастан, әрбір шығарылған данасын өткізу бағасының)
19.
Орындаулар мен фонограммаларды ұялы (ұтқыр, смартфон, айфон, қжк) телефондар, музыкалық аппараттар, автоматтар мен караоке жүйелері үшін әуен, мелодия (рингтондар, реалтондар, рингбэктондар) және қоңыраулар ретінде қайта шығару және (немесе) тарату
10 % (туындыны пайдаланғаны үшін кірістің)
20.
Орындаулардың дыбыс жазбалары және (немесе) дыбыстау-бейнелеу түріндегі даналарын прокатқа (жалға) беру
1 АЕК (айына)
3. Туындыларды құқық иеленушінің келісімінсіз жеке мақсатта қайта шығаруға пайдаланылатын жабдықтар мен материалдық тасығыштарды дайындау және (немесе) импорттау үшін орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға сыйақының ең төменгі ставкалары
21.
Дыбыстау-бейнелеу туындыларын немесе дыбыс жазбалардың туындыларын жеке мақсатта қайта шығару үшін пайдаланылатын жабдықтарды дайындау
0,33 % (әрбір жабдықты өткізу бағасының)
22.
Дыбыстау-бейнелеу туындыларын немесе дыбыс жазбалардың туындыларын жеке мақсатта қайта шығару үшін пайдаланылатын жабдықтарды әкелу
1,0 % (әрбір жабдықты өткізу бағасының)
23.
Дыбыстау-бейнелеу туындыларын және (немесе) фонограммаларды (дыбыс жазбаларды) жеке мақсатта қайта шығару үшін пайдаланылатын аналогты және цифрлық материалдық жеткізгіштерді дайындау
1,0 % (әрбір материалдық жеткізгішті өткізу бағасының)
24.
Дыбыстау-бейнелеу туындыларын және (немесе) фонограммаларды (дыбыс жазбаларды) жеке мақсатта қайта шығару үшін пайдаланылатын аналогты және цифрлық материалдық жеткізгіштерді әкелу
3,0 % (әрбір материалдық жеткізгіштің өткізу бағасының)
Ескертпе: Орындаушылар мен фонограмма шығарушыларға берілетін ең төменгі сыйақы ставкалары орындаулар мен фонограммаларды оларда белгіленген пайдалану түрлері үшін ең төменгі болып табылады. Сыйақының мөлшерін, оны төлеудің тәртібі мен мерзімдерін тараптар фонограмма шығарушылармен, орындаушылармен, олардың құқықтық мирасқорларымен не мүліктік құқықтарын ұжымдық негізде басқаратын ұйыммен жасалатын лицензиялық шартта белгілейді.
Аббревиатураның толық жазылуы:
АЕК - айлық есептік көрсеткіші