О некоторых вопросах предоставления жилищ из жилищного фонда государственных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2009 года № 1482. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2019 года № 525.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2019 № 525.
В соответствии с пунктом 1 статьи 100 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы (далее - План мероприятий) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
3) состав Комиссии по отбору и распределению жилищ, предназначенных для распределения центральным государственным органам (далее - Комиссия);
4) Положение о Комиссии.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Акиму города Астаны в течение трех дней со дня введения в эксплуатацию жилищ, выкупленных в соответствии с Планом мероприятий, предоставлять в Комиссию информацию о данном жилище (с указанием количества квартир, комнат, общей площади, этажности и других характеристик).
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы":

Мемлекеттік кәсіпорындардың тұрғын үй қорынан тұрғын үй берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қыркүйектегі N 1482 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 23 шілдедегі № 525 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 23.07.2019 № 525 қаулысымен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 100-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 № 1420 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 № 1420 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3) Орталық мемлекеттік органдарға бөлуге арналған тұрғын үйді іріктеу және бөлу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) құрамы;
4) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
2. Астана қаласының әкімі Іс-шаралар жоспарына сәйкес сатып алынған тұрғын үйлер пайдалануға берілген күнінен бастап үш күн ішінде Комиссияға осы тұрғын үй туралы (пәтерлердің, бөлмелердің санын, жалпы алаңын, қабаттылығын және басқа да сипаттамаларын көрсете отырып) ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 № 1420 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында:

4. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1482
Правила
предоставления жилищ из жилищного фонда
государственных предприятий
Сноска. Правила утратили силу постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1482
Положение
о Комиссии по отбору и распределению жилищ, предназначенных
для распределения центральным государственным органам
1. Общие положения
1. Комиссия по отбору и распределению жилищ, предназначенных для распределения центральным государственным органам (далее - Комиссия) образована в целях выработки предложений по вопросам отбора и распределения жилища, выкупленного акиматом города Астаны в рамках Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы (далее - План мероприятий), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6.
2. Комиссия является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, Планом мероприятий и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются выработка предложений по:
1) отбору жилища, выкупленного акиматом города Астаны в рамках Плана мероприятий;
2) распределению жилища, указанного в подпункте 1) пункта 4 настоящего Положения, среди центральных государственных органов для последующего их предоставления государственным служащим, в том числе и передислоцированным в столицу.
3. Права Комиссии
5. Комиссия в установленном законодательством порядке для осуществления своих задач имеет право:
запрашивать и получать от центральных государственных органов и акимата города Астаны и иных организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
изучать представленные акиматом города Астаны материалы с выездом на место, составлять перечень квартир передаваемых центральным государственным органам для их последующего распределения среди государственных служащих, в том числе и передислоцированных в столицу;
привлекать специалистов заинтересованных государственных органов, консультантов для решения вопросов, входящих в компетенцию Комиссии;
заслушивать на заседаниях Комиссии представителей центральных государственных органов, акимата города Астаны и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.

4. Осы қаулының іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбаcары Ө.Е. Шекеевке жүктелсін.
5. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1482 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік кәсіпорындардың тұрғын үй қорынан
тұрғын үй беру ережесі
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 № 1420 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1482 қаулысымен
бекітілген
Орталық мемлекеттік органдарға бөлуге арналған тұрғын үйді
іріктеу және бөлу жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Орталық мемлекеттік органдарға бөлуге арналған тұрғын үйді іріктеу және бөлу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) шеңберінде Астана қаласының әкімдігі сатып алған тұрғын үйді іріктеу және бөлу мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу мақсатында құрылды.
2. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын Іс-шаралар жоспарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері мыналар жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады:
1) Іс-шаралар жоспары шеңберінде Астана қаласының әкімдігі сатып алған тұрғын үйді іріктеу;
2) кейіннен оларды мемлекеттік қызметшілерге, оның ішінде астанаға қоныс аударғандарға беру үшін орталық мемлекеттік органдардың арасында осы Ереженің 4-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тұрғын үйді бөлу.
3. Комиссияның құқықтары
5. Комиссия заңнамада белгіленген тәртіппен өз міндеттерін жүзеге асыру үшін:
орталық мемлекеттік органдар мен Астана қаласының әкімдігінен және өзге де ұйымдардан Комиссияның міндеттерін іске асыру үшін қажетті материалдарды сұратуға және алуға;
Астана қаласының әкімдігі ұсынған материалдарды сол жерге барып зерделеуге, кейіннен мемлекеттік қызметшілерге, оның ішінде астанаға қоныс аударғандарға бөлу үшін орталық мемлекеттік органдарға берілетін пәтерлердің тізбесін жасауға;
Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелерді шешу үшін мүдделі мемлекеттік органдардың мамандарын, консультанттар тартуға;
Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комиссия отырыстарында орталық мемлекеттік органдардың, Астана қаласы әкімдігінің және өзге де ұйымдардың өкілдерін тыңдауға құқығы бар.

4. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссия по каждому жилому дому (жилому зданию) определяет количество квартир на каждый государственный орган в процентном соотношении от общего количества квартир.
Отказ от выделенной квартиры оформляется государственным органом в письменной форме на имя председателя Комиссии. В случае получения письменного отказа данная квартира предлагается другому государственному органу.
7. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за ее деятельность. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
8. Подготовку предложений по повестке дня заседания Комиссии, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Комиссии.
9. Рабочим органом Комиссии является акимат города Астаны, который представляет все необходимые материалы членам Комиссии за пять дней до заседания Комиссии.
10. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие при наличии не менее двух третей ее членов.
11. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
12. По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми ее членами.
5. Прекращение деятельности Комиссии
13. Прекращение деятельности Комиссии осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1482
Состав
Комиссии по отбору и распределению жилищ, предназначенных
для распределения центральным государственным органам
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 31.05.2012 № 707.
Кошанов Ерлан Жаканович - Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан,
председатель
Бекетаев Марат - ответственный секретарь Министерства
Бакытжанович юстиции Республики Казахстан,
заместитель председателя
Ибраева Амангуль - заместитель заведующего Отделом
Кумарбековна финансово-хозяйственной и кадровой
работы Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан, секретарь
Галымова Алия - ответственный секретарь Министерства
Кайратовна образования и науки Республики
Казахстан
Шаженова Дина - ответственный секретарь Министерства
Мэлсовна экономического развития и торговли
Республики Казахстан
Шолпанкулов Берик - вице-министр финансов Республики
Шолпанкулович Казахстан
Зейнелгабдин Алтай - член Счетного комитета по контролю за
Болтайханович исполнением республиканского бюджета
(по согласованию)
Комекбаев Али - заместитель Председателя Агентства
Амантаевич Республики Казахстан по делам
государственной службы (по
согласованию)
Тихонюк Николай Петрович - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства
Мейрбеков Бердибек - заведующий Отделом
Куанович финансово-хозяйственной и кадровой
работы Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Хорошун Сергей - первый заместитель акима города Астаны
Михайлович
Испанов Илияс - начальник Департамента экономики и
Сапарбекович финансов Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан (по согласованию)
Шекенов Мирас - директор государственного коммунального
Ергалиевич предприятия "Городская недвижимость" на
праве хозяйственного ведения
Государственного учреждения "Управление
жилья города Астаны"
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1482
Типовой договор
найма (поднайма) жилища из государственного жилищного фонда
или жилища, арендованного местным исполнительным органом
в частном жилищном фонде
Сноска. Типовой договор утратил силу постановлением Правительства РК от 01.12.2011 № 1420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

4. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссия әрбір тұрғын үй (тұрғын ғимарат) бойынша пәтердің жалпы санының пайыздық қатынасы бойынша әрбір мемлекеттік органға бөлінетін пәтер санын айқындайды.
Бөлінген пәтерден бас тартуды мемлекеттік орган Комиссия төрағасының атына жазбаша нысанда ресімдейді. Жазбаша бас тарту алынған жағдайда аталған пәтер басқа мемлекеттік органға ұсынылады.
7. Комиссияның төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі үшін жауапты болады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын орынбасары атқарады.
8. Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындауды және отырыстан кейін хаттама ресімдеуді Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
9. Комиссияның жұмыс органы Астана қаласының әкімдігі болып табылады, ол Комиссияның отырысына дейін бес күн бұрын Комиссия мүшелеріне барлық қажетті материалдарды ұсынады.
10. Комиссияның отырысы қажетіне қарай, бірақ жарты жылда кемінде бір рет оның мүшелерінің үштен екісі болған кезде өткізіледі.
11. Комиссияның шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссия мүшелері санының көпшілік даусы берілсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
12. Комиссия отырыстарын өткізудің нәтижелері бойынша хаттама жасалып, оған оның барлық мүшелері міндетті түрде қол қояды.
6. Комиссияның қызметін тоқтату
13. Комиссияның қызметін тоқтату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1482 қаулысымен
бекітілген
Орталық мемлекеттік органдарға бөлуге арналған тұрғын үйді
іріктеу және бөлу жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.05.31 № 707 Қаулысымен.
Қошанов - Қазақстан Республикасының Премьер-
Ерлан Жақанұлы Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға
Бекетаев - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы министрлігінің жауапты хатшысы,
төрағаның орынбасары
Ыбыраева - Қазақстан Республикасының Премьер-
Амангүл Құмарбекқызы Министрі Кеңсесінің Қаржы-шаруашылық
және кадр жұмысы бөлімінің
меңгерушісінің орынбасары, хатшы
Ғалымова - Қазақстан Республикасы Білім және
Әлия Қайратқызы ғылым министрлігінің жауапты хатшысы
Шәженова - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Дина Мэлсқызы даму және сауда министрлігінің
жауапты хатшысы
Шолпанқұлов - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы вице-министрі
Зейнелғабдин - Республикалық бюджеттің атқарылуын
Алтай Болтайханұлы бақылау жөніндегі есеп комитетінің
мүшесі (келісім бойынша)
Көмекбаев - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әли Амантайұлы қызмет істері агенттігі төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Тихонюк - Қазақстан Республикасы Құрылыс және
Николай Петрович тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
істері агенттігі төрағасының
орынбасары (келісім бойынша)
Мейірбеков - Қазақстан Республикасының Премьер-
Бердібек Қуанұлы Министрі Кеңсесінің Қаржы-шаруашылық
және кадр жұмысы бөлімінің
меңгерушісі
Хорошун - Астана қаласы әкімінің бірінші
Сергей Михайлович орынбасары
Испанов - Қазақстан Республикасы Бас
Ілияс Сапарбекұлы прокуратурасы Экономика және қаржы
департаментінің бастығы (келісім
бойынша)
Шекенов - "Астана қаласының Тұрғын үй
Мирас Ерғалиұлы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
шаруашылық жүргізу құқығындағы
"Қалалық жылжымайтын мүлік"
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының
директоры
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1482 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйді немесе жеке
тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын
үйді жалдаудың (қосымша жалдаудың) үлгі шарты
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.01 № 1420 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.