О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2009 года № 1659
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении изменения в Указ Президента
Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 20 января 1998 года № 3827 "О профессиональных и иных праздниках в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 1, ст. 1; 2003 г., № 44, ст. 469; 2007 г., № 18, ст. 197; 2008 г., № 23, ст. 212) следующее изменение:
Перечень профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 октября 2009 года № 1659
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 20 января 1998 года № 3827
Перечень
профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан
1. День Внутренних войск             - 10 января
2. День геолога                      - первое воскресенье апреля
3. День работников науки             - третье воскресенье апреля
4. День работников нерудной
промышленности и стройиндустрии   - четвертое воскресенье апреля
5. День защитника Отечества          - 7 мая
6. День работников
информатизации и связи            - 17 мая
7. День метрологии                   - 20 мая
8. День памяти жертв политических
репрессий                         - 31 мая
9. День горняка                      - второе воскресенье мая
10. День государственных символов
Республики Казахстан             - 4 июня
11. День эколога                     - 5 июня
12. День финансовой полиции          - 6 июня

"Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 24 қазандағы N 1659 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы
N 3827 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
"Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 20 қаңтардағы N 3827 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 1, 1-құжат; 2003 ж., N 44, 469-құжат; 2007 ж., N 18, 197-құжат; 2008 ж.,  N 23, 212-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелердің тізбесі осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы Жарлық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2009 жылғы "__"______
N __ Жарлығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 20 қаңтардағы
N 3827 Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және өзге де мерекелердің
тізбесі
1. Ішкі әскерлер күні                 - 10 қаңтар
2. Геолог күні                        - сәуірдің бірінші жексенбісі
3. Ғылым қызметкерлерінің күні        - сәуірдің үшінші жексенбісі
4. Кенге жатпайтын өнеркәсіп және     - сәуірдің төртінші жексенбісі
құрылыс индустриясы
қызметкерлерінің күні
5. Отан қорғаушы күні                 - 7 мамыр
6. Ақпараттандыру және байланыс
қызметкерлерінің күні              - 17 мамыр
7. Метрология күні                    - 20 мамыр
8. Саяси қуғын-сүргіндер              - 31 мамыр
құрбандарын еске алу күні
9. Кеншілер күні                      - мамырдың екінші жексенбісі
10. Қазақстан Республикасының         - 4 маусым
мемлекеттік рәміздері күні
11. Эколог күні                       - 5 маусым
12. Қаржы полициясы күні              - 6 маусым

13. День полиции                     - 23 июня
14. День медицинского работника      - третье воскресенье июня
15. День печати, телевидения и радио - последнее воскресенье июня
16. День дипломатической службы      - 2 июля
17. День молодежи Казахстана         - 7 июля
18. День работников налоговой службы - 9 июля
19. День работников водного
хозяйства                        - 9 июля
20. День работников
уголовно-исполнительной системы  - 16 июля
21. День металлурга                  - третье воскресенье июля
22. День работников транспорта       - первое воскресенье августа
23. День строителя                   - второе воскресенье августа
24. День спорта                      - третье воскресенье августа
25. День шахтера                     - последнее воскресенье августа
26. День знаний                      - 1 сентября
27. День работников нефтегазового
комплекса                        - первое воскресенье сентября
28. День землеустроителя
и геодезиста                     - второе воскресенье сентября
29. День языков народа Казахстана    - третье воскресенье сентября
30. День работников леса             - третье воскресенье сентября
31. День туризма                     - 27 сентября
32. День работников атомной отрасли  - 28 сентября
33. День спасателя                   - 29 сентября
34. День работников органов юстиции  - 30 сентября
35. День работников культуры
и искусства                      - последнее воскресенье сентября
36. День машиностроителя             - последнее воскресенье сентября
37. День учителя                     - первое воскресенье октября
38. День стандартизации              - 14 октября
39. День работников системы
социальной защиты                - последнее воскресенье октября
40. День статистика                  - 8 ноября
41. День качества                    - второй четверг ноября
42. День национальной валюты -
тенге, профессиональный праздник
работников финансовой системы
Республики Казахстан             - 15 ноября
43. День работников сельского
хозяйства                        - третье воскресенье ноября
44. День работников прокуратуры      - 6 декабря
45. День энергетика                  - 22 декабря
46. День архивиста                   - 22 декабря

13. Полиция күні                      - 23 маусым
14. Медицина қызметкері күні          - маусымның үшінші жексенбісі
15. Баспасөз, телевизия және          - маусымның соңғы жексенбісі
радио күні
16. Дипломатиялық қызмет күні         - 2 шілде
17. Қазақстан жастары күні            - 7 шілде
18. Салық қызметі қызметкерлерінің    - 9 шілде
күні
19. Су шаруашылығы қызметкерлерінің   - 9 шілде
күні
20. Қылмыстық-атқару жүйесі           - 16 шілде
қызметкерлерінің күні
21. Металлург күні                    - шілденің үшінші жексенбісі
22. Көлік қызметкерлерінің күні       - тамыздың бірінші жексенбісі
23. Құрылысшы күні                    - тамыздың екінші жексенбісі
24. Спорт күні                        - тамыздың үшінші жексенбісі
25. Шахтер күні                       - тамыздың соңғы жексенбісі
26. Білім күні                        - 1 қыркүйек
27. Мұнай-газ кешені                  - қыркүйектің бірінші
қызметкерлерінің күні               жексенбісі
28. Жерге орналастырушы және          - қыркүйектің екінші жексенбісі
геодезист күні
29. Қазақстан халқы тілдерінің күні   - қыркүйектің үшінші жексенбісі
30. Орман қызметкерлерінің күні       - қыркүйектің үшінші жексенбісі
31. Туризм күні                       - 27 қыркүйек
32. Атом саласы қызметкерлерінің күні - 28 қыркүйек
33. Құтқарушы күні                    - 29 қыркүйек
34. Әділет органдары                  - 30 қыркүйек
қызметкерлерінің күні
35. Мәдениет және өнер                - қыркүйектің соңғы жексенбісі
қызметкерлерінің күні
36. Машина жасаушы күні               - қыркүйектің соңгы жексенбісі
37. Мұғалім күні                      - қазанның бірінші жексенбісі
38. Стандарттау күні                  - 14 қазан
39. Әлеуметтік қорғау жүйесі          - қазанның соңғы жексенбісі
қызметкерлерінің күні
40. Статистик күні                    - 8 қараша
41. Сапа күні                         - қарашаның екінші бейсенбісі
42. Ұлттық валюта - теңге күні,       - 15 қараша
Қазақстан Республикасының қаржы
жүйесі қызметкерлерінің
кәсіптік мерекесі
43. Ауыл шаруашылығы                  - қарашаның үшінші жексенбісі
қызметкерлерінің күні
44. Прокуратура қызметкерлерінің      - 6 желтоқсан
күні
45. Энергетик күні                    - 22 желтоқсан
46. Мұрағатшы күні                    - 22 желтоқсан