О создании Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года № 2091. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 512
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2017 № 512.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Комиссию по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями в составе согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 2091
Состав
Комиссии по вопросам сотрудничества
Республики Казахстан с международными организациями
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Министр иностранных дел Республики Казахстан, председатель
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, заместитель председателя
атташе Департамента многостороннего сотрудничества Министерства иностранных дел Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
заведующий сектором Отдела внешних связей и протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
директор Валютно-финансового департамента Министерства иностранных дел Республики Казахстан
директор Департамента многостороннего сотрудничества Министерства иностранных дел Республики Казахстан
директор Департамента экспертизы международных договоров Министерства юстиции Республики Казахстан
начальник Департамента международного сотрудничества Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (по согласованию)
директор Международно-правового департамента Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 2091
Положение
о Комиссии по вопросам сотрудничества
Республики Казахстан с международными организациями
Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 16.04.2013 № 361 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Комиссия по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан по выработке предложений по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них, а также условий выплаты взносов в соответствующие международные организации.

Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 желтоқсандағы N 2091 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 тамыздағы № 512 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2017 № 512 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссия құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
N 2091 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Көпжақты ынтымақтастық департаментінің атташесі, хатшы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Сыртқы байланыстар және протокол бөлімінің сектор меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Валюта-қаржы департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Көпжақты ынтымақтастық департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Халықаралық шарттар сараптамасы департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Халықаралық ынтымақтастық департаментінің бастығы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Халықаралық құқық департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
N 2091 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық
мәселелері жөніндегі комиссия туралы
ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.04.2013 N 361 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
1. Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, қатысуы және олардан шығуы мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша ұсыныстар, сондай-ақ тиісті халықаралық ұйымдарға жарналарды төлеу шарттарын әзірлеу жөніндегі консультативтік-кеңесші орган болып табылады.

2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с международными организациями;
2) выработка предложений по условиям выплаты обязательных и добровольных взносов в международные организации.
Комиссия не рассматривает вопросы об обязательствах Республики Казахстан по вопросам гуманитарного права и правам человека, а также в иных сферах, принимаемых в рамках ратифицированных международных договоров Республики Казахстан (за исключением имеющих характер уставных документов соответствующей международной организации).
4. Основными функциями Комиссии являются:
1) выработка предложений по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них;
2) выработка предложений по целесообразности и условиям выплаты обязательных и добровольных взносов в международные организации, их размерам и срокам выплат, а также по определению приоритетных выплат.
5. Комиссия в пределах своей компетенции для осуществления возложенных на нее задач имеет право:
1) вносить в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан предложения по сотрудничеству с международными организациями с учетом внешнеполитической целесообразности;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов и иных организаций информацию по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
3) привлекать научные организации, а также отечественных и иностранных экспертов к выработке предложений по решению вопросов, вносимых на рассмотрение Комиссии.
6. Рабочим органом Комиссии является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
7. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
По решению председателя Комиссии могут проводиться внеплановые заседания Комиссии на основании материалов, представленных заинтересованными государственными органами, международными организациями.
Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем принимает участие не менее двух третьих от общего числа членов Комиссии.
Члены Комиссии участвуют на заседании без права замены.

2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) халықаралық ұйымдарға міндетті және ерікті жарналарды төлеу шарттары жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
Комиссия гуманитарлық құқық және адам құқықтары жөніндегі мәселелер бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ратификациялаған халықаралық шарттар шеңберінде қабылданып жатқан өзге салалардағы Қазақстан Республикасының міндеттемелері туралы мәселелерді қарамайды (тиісті халықаралық ұйымның жарғылық құжаттарының сипаты барларын қоспағанда).
4. Комиссияның негізгі функциялары:
1) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіру, қатысу және олардан шығу мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) халықаралық ұйымдарға міндетті және ерікті жарналарды төлеу орындылығы және шарттары, олардың көлемдері және төлеу мерзімдері, сондай-ақ басым төлемдерді айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
5. Комиссия өз құзыреті шегінде өзіне жүктелген міндеттерді орындау үшін:
1) белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне сыртқы саяси орындылықты ескере отырып, халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан Комиссияның құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпаратты сұрауға және алуға;
3) Комиссияның қарауына енгізілетін мәселелерді шешу бойынша ұсыныстарды әзірлеуге ғылыми ұйымдарды, сондай-ақ отандық және шетелдік сарапшыларды тартуға құқығы бар.
6. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Комиссияның жұмыс органы комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
7. Комиссия отырыстары қажеттігіне қарай, бірақ жарты жылда кемінде бір рет өткізіледі.
Комиссия төрағасының шешімімен мүдделі мемлекеттік органдар, халықаралық ұйымдар ұсынған материалдардың негізінде Комиссияның жоспардан тыс отырыстары өткізілуі мүмкін.
Егер Комиссия отырысына Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды болып саналады.
Комиссия мүшелері отырысқа алмастыру құқығынсыз қатысады.

8. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
9. После проведения заседания Комиссии секретарь Комиссии оформляет протокол. Секретарь не является членом Комиссии.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
10. Комиссия рассматривает предложения заинтересованных государственных органов Республики Казахстан, международных организаций в соответствии со своими задачами.
К предложению по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями по вопросам вступления Республики Казахстан в международные организации, участия и выхода из них, условий выплаты взносов в международные организации заинтересованные государственные органы Республики Казахстан прилагают:
1) информацию о международной организации, в отношении которой вносится предложение, и условиях вступления в нее, участия или выхода из нее;
2) обоснования целесообразности вступления, участия и выхода, в том числе со ссылкой на соответствующие отраслевые стратегические программы, планы, законы Республики Казахстан;
3) копию учредительного документа международной организации;
4) пояснительную записку, заполненную по форме согласно приложению к настоящему Положению;
5) материалы согласования предложения с заинтересованными государственными органами.
11. С учетом внешнеполитической целесообразности, экономии бюджета, обоснований государственных органов о необходимости выплат добровольных взносов в международные организации и прогнозируемых в связи с этими выплатами политических дивидендов рабочий орган Комиссии разрабатывает и вносит на рассмотрение Комиссии перечень приоритетных добровольных взносов в международные организации на следующий плановый период.
Согласованный Комиссией Перечень приоритетных добровольных взносов вносится для рассмотрения и одобрения Премьер-Министру Республики Казахстан до начала процесса формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.
12. Предложения по выплате обязательных взносов в международные организации, предполагающие корректировку, в том числе увеличение или уменьшение суммы взносов по причинам, не связанным с изменением курса валют, с соответствующими обоснованиями увеличения или уменьшения взносов рабочий орган вносит на рассмотрение Комиссии.
Согласованный Комиссией Перечень обязательных взносов, предполагающий их увеличение или уменьшение, вносится для рассмотрения и одобрения Премьер-Министру Республики Казахстан до начала формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.

8. Комиссия төрағасы оның жұмысына басшылық жасайды, Комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары атқарады.
9. Комиссия отырысы өткізілгеннен кейін Комиссия хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
10. Комиссия Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының, халықаралық ұйымдардың ұсыныстарын өз міндеттеріне сәйкес қарайды.
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, қатысуы және олардан шығуы, халықаралық ұйымдарға жарналар төлеу шарттарының мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығы бойынша ұсынысқа, Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары:
1) ұсыныс енгізілетін халықаралық ұйым туралы және оған кіру, қатысу немесе одан шығу шарттары туралы ақпаратты;
2) кірудің, қатысудың және шығудың, соның ішінде тиісті салалық, стратегиялық бағдарламаларға, жоспарларға, Қазақстан Республикасының заңдарына сілтеме жасап орындылығы негіздемелерін;
3) халықаралық ұйымның құрылтай құжатының көшірмесін;
4) осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған түсіндірме жазбаны;
5) ұсынысты мүдделі мемлекеттік органдармен келісу материалдарын қоса береді.
11. Сыртқы саяси орындылығын, бюджетті үнемдеудің, халықаралық ұйымдарға ерікті жарналарды төлеу қажеттілігі туралы мемлекеттiк органдардың негіздемелерін және осы төлемдерге орай болжамданатын саяси дивидендтерді ескере отырып, Комиссияның жұмыс органы келесі жоспарлы кезеңге халықаралық ұйымдарға басым ерiктi жарналар төлеудiң тiзбесін әзірлейді және оны Комиссияның қарауына енгiзедi.
Комиссиямен келісілген басым ерiктi жарналар тiзбесі келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру процесі басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзіледi.
12. Жұмыс органы түзетуді, соның ішінде валюталар бағамының өзгеруіне байланысты емес себептер бойынша жарналардың сомасын ұлғайту немесе азайтуды көздейтін халықаралық ұйымдарға міндетті жарналарды төлеу бойынша ұсыныстарды, жарналарды ұлғайтудың немесе азайтудың тиiстi негіздемелерімен Комиссияның қарауына енгiзедi.
Комиссиямен келісілген оларды ұлғайтуды немесе азайтуды көздейтін міндетті жарналар тiзбесі келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру процесі басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзіледi.

13. После утверждения республиканского бюджета на следующий плановый период председатель Комиссии утверждает План выплат обязательных и добровольных взносов в международные организации на следующий плановый период (далее – план).
Уточнения в план вносятся в рамках уточненного республиканского бюджета на соответствующий период.
14. Предложение о выплате в текущем году добровольного взноса в международную организацию, не предусмотренного планом, рассматривается Комиссией на основании предложения рабочего органа о политической целесообразности такой выплаты и результатов согласования с уполномоченными государственными органами. В случае одобрения Комиссией, рабочий орган вносит данное предложение на рассмотрение и одобрение Премьер-Министру Республики Казахстан до начала формирования республиканского бюджета на следующий плановый период.
15. Государственный орган, инициирующий соответствующее предложение, вносит на рассмотрение Комиссии не позднее чем за две недели до начала заседания полный пакет документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего Положения. Рабочий орган своевременно оповещает государственные органы о сроках проведения очередного заседания.
В случае поручения вышестоящих государственных органов или должностных лиц об оперативной проработке Комиссией вопросов, указанных в пункте 4 настоящего Положения, материалы могут быть представлены в более сжатые сроки.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
16. Государственные органы, инициировавшие вступление Республики Казахстан в международные организации, ежегодно в срок до 15 января года, следующего за отчетным годом, представляют рабочему органу Комиссии:
1) акты-сверки о выполнении финансовых обязательств Республики Казахстан перед международными организациями за отчетный год, подписанные представителями Республики Казахстан при соответствующих международных организациях;
2) отчет об использовании членских взносов Республики Казахстан за отчетный год;
3) предложения о целесообразности дальнейшего участия Республики Казахстан в международных организациях;
4) информацию об эффективности участия Республики Казахстан в соответствующей международной организации и целесообразности дальнейшей выплаты добровольных взносов.
17. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Комиссии и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Комиссии направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии для согласования.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.

13. Келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет бекiтілгеннен кейiн Комиссияның төрағасы келесi жоспарлы кезеңге арналған Халықаралық ұйымдарға мiндеттi және ерiктi жарналарды төлеудiң жоспарын (бұдан әрі – жоспар) бекiтедi.
Жоспарға нақтылаулар тиісті кезеңге арналған нақтыланған республикалық бюджет шеңберінде енгізіледі.
14. Халықаралық ұйымға ағымдағы жылы жоспарда қарастырылмаған ерікті жарнаны төлеу туралы ұсыныс осындай төлемнің саяси орындылығы туралы жұмыс органының ұсынысы және уәкілетті мемлекеттік органдармен келісу нәтижелері негізінде Комиссиямен қаралады. Комиссия мақұлдаған жағдайда жұмыс органы аталған ұсынысты келесi жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру басталғанға дейін Қазақстан Республикасының Премьер-Министріне қарау және мақұлдау үшiн енгiзедi.
15. Тиісті ұсынысқа бастамашылық жасаған мемлекеттік орган осы Ереженің 10-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын отырыс басталғанға дейін екі аптадан кешіктірмей Комиссияның қарауына енгізеді. Жұмыс органы кезекті отырысты өткізу мерзімдері туралы мемлекеттік органдарға дер кезінде хабарлайды.
Осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген мәселелерді Комиссияның жедел пысықтауы туралы жоғары тұрған мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың тапсырмасы болған жағдайда, материалдар барынша қысқа мерзімде ұсынылуы мүмкін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
16. Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қосылуына бастамашылық жасаған мемлекеттік органдар, жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейінгі мерзімде Комиссияның жұмыс органына:
1) Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық ұйымдар жанындағы өкілдері қол қойған Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар алдындағы қаржылық міндеттемелерін орындауы туралы есепті жылдағы салыстырып тексеру актілерін;
2) есепті жылдағы Қазақстан Республикасының мүшелік жарналарды пайдалануы туралы есепті;
3) Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға одан әрі қатысуының орындылығы туралы ұсынысты;
4) Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық ұйымға қатысуының тиімділігі және ерікті жарналарды одан әрі төлеудің орындылығы туралы ақпаратты береді.
17. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және оларға комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен өткізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiр білдіруге құқығы бар, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде жазылуы және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген комиссия отырысының есеп-хатына қоса берілуі тиiс.
Комиссияның отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтары негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.

Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
18. На основании принятых Комиссией решений инициирующий предложение заинтересованный государственный орган вносит соответствующее предложение по вступлению Республики Казахстан в международную организацию, вопросам участия и выходу из нее в Правительство Республики Казахстан и Президенту Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
19. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
18. Комиссия қабылдаған шешімдердің негізінде ұсынысқа бастамашылық жасаған мүдделі мемлекеттік орган Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымға кіруі, қатысуы және одан шығуы мәселелері бойынша тиісті ұсынысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Қазақстан Республикасының Президентіне енгізеді.
19. Дауыс беру парақтарымен қоса, Комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды Комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.

Сноска. Положение дополнено пунктом 19 в соответствии с постановлением Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
Приложение
к Положению о Комиссии по вопросам
сотрудничества Республики Казахстан
с международными организациями
Форма пояснительной записки
к предложению инициирующего государственного
органа о вступлении Республики Казахстан
в международные организации, дальнейшем участии
и/или членстве либо выходе из них
п/п
Перечень сведений, которые должны быть отражены в пояснительной записке
Информация органа-инициатора
1
Наименование органа-инициатора
2
Наименование учредительного документа международной организации
3
Предмет регулирования учредительного документа международной организации
4
Количество и наименование государств-участников учредительного документа международной организации
5
Имеющиеся оговорки и заявления к учредительным документам международной организации
6
Перечень обязательств, которые принимает государство-участник международной организации (с указанием соответствующих статей, пунктов и других норм учредительного документа и иных документов международной организации)
7
Нормы учредительного документа, устанавливающие нормы, иные чем в действующих законодательных актах Республики Казахстан (с указанием соответствующих статей и пунктов законодательного акта)
8
Нормы учредительного документа, для исполнения которых требуется обеспечение правовых условий на национальном уровне (принятие мер по имплементации в законодательство Республики Казахстан)
9
Нормы учредительного документа, для исполнения которых потребуется финансирование из государственного бюджета, и предлагаемые источники финансирования
10
Нормы учредительного документа, для исполнения которых требуется обеспечение других (отраслевых) условий на территории Республики Казахстан, и предлагаемые меры
11
Информация о возможных политических, правовых, финансово-экономических и иных последствиях вступления Республики Казахстан в международные организации и выхода из них
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2009 года № 2091
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189 "Об Экспертном совете по сотрудничеству Республики Казахстан с международными организациями" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 8, ст. 51).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1998 года № 1354 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 49, ст. 459).

Ескерту. Ереже 19-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
халықаралық ұйымдармен
ынтымақтастық мәселелері жөніндегі
комиссия туралы ережеге
қосымша
Бастамашылық жасаған мемлекеттік органның Қазақстан
Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруі, одан әрі қатысуы
және/немесе мүшелігі не олардан шығуы туралы ұсынысына
түсіндірме жазбаның нысаны
Р/с
Түсіндірме жазбада көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізбесі
Бастамашы органның ақпараты
1
Бастамашы органның атауы
2
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатының атауы
3
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатының реттеу нысанасы
4
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатына қатысушы-мемлекеттердің саны мен атауы
5
Халықаралық ұйымның құрылтай құжатына бар ескертпелері мен мәлімдемелері
6
Халықаралық ұйымға қатысушы мемлекет қабылдайтын міндеттемелер тізбесі (құрылтай құжатының және халықаралық ұйымның басқа құжаттарының тиісті баптарын, тармақтарын және басқа нормаларын көрсете отырып)
7
Құрылтай құжатының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілерінен өзге нормаларды белгілейтін нормалары (заңнамалық актінің тиісті баптары мен тармақтарын көрсете отырып)
8
Құрылтай құжатының орындау үшін ұлттық деңгейде құқықтық жағдайларды қамтамасыз ету (Қазақстан Республикасының заңнамасына имплементациялау бойынша шаралар қабылдау) талап етілетін нормалары
9
Құрылтай құжатының орындау үшін мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру талап етілетін нормалары және болжалды қаржыландыру көздері
10
Құрылтай құжатының орындау үшін Қазақстан Республикасының аумағында басқа да (салалық) жағдайларды қамтамасыз ету талап етілетін нормалары және ұсынылатын шаралар
11
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға кіруінің және олардан шығуының ықтимал саяси, құқықтық, қаржы-экономикалық және өзге де салдарлары туралы ақпарат
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 желтоқсандағы
N 2091 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жөніндегі сарапшылық кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 8, 51-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 желтоқсандағы N 1354 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 49, 459-құжат).

3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2002 года № 891 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2007 года № 324 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 13, ст. 147).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1342 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1996 года № 189" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 50, ст. 621).

3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 9 тамыздағы N 891 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 сәуірдегі N 324 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 13, 147-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 12 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1342 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 50, 621-құжат).