Об утверждении стандарта государственной услуги по выдаче удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2101. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 111
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.03.2011 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2101
Стандарт государственной услуги
"Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на
жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 09.03.2011 № 237 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте стандарта слово "оказания" исключено постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается по месту постоянного жительства потребителя, территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции) по адресам, указанным в приложении 1 настоящего стандарта.

Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлік пен шетелдіктерге тұруға ықтиярхат беру бойынша мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2101 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 111 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 111 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 237 (алғашқы жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 237 (алғашқы жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәлік пен шетелдіктерге тұруға ықтиярхат беру» бойынша мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 237 (алғашқы жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2101 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы
жоқ адамдарға куәліктер және шетелдіктерге тұруға
ықтиярхаттар беру» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.09 № 237 (алғашқы жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және мәтінінде «көрсету» деген сөз алып тасталды - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары көші-кон полициясының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көші-кон полициясы бөлімшелері) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 2324 Закона от 13 декабря 1997 года "О миграции населения", со статьями 24 Закона от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев", с пунктами 127810111213141617  Правил документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства от 12 июля 2000 года № 1063, с пунктами 18-25 Правил въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года № 136, постановлением Правительства от 24 декабря 2008 года № 1235 "О некоторых вопросах документирования населения Республики Казахстан", постановлением Правительства от 27 августа 2009 года № 1260 "О некоторых вопросам документирования населения Республики Казахстан", Типовым стандартом государственной услуги утвержденного постановлением Правительства от 30 июня 2007 года № 558, пунктом 18 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства от 20 июля 2010 года № 745. См. Z1100000477
4. Полная информация о порядке государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы, (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
5. Результатом завершения государственной услуги является выдача вида на жительство в Республике Казахстан иностранца или  удостоверение лица без гражданства либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан и достигшим 16-летнего возраста.
Удостоверение лица без гражданства выдается лицам, моложе 16 лет при их выезде за пределы Республики Казахстан без родителей (опекунов, попечителей).
7. Сроки государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта и получения потребителем корешка заявления формы 1 установленного образца (далее - заявление Ф-1) до выдачи вида на жительство, удостоверения лица без гражданства, 60 календарных дней;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 2324-баптарына, «Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының 24-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу ережесінің 127810111213141617-тармақтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 қаулысымен бекітілген Шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуі және болуы, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуі тәртібінің 18-25-тармақтарына, «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 желтоқсандағы № 1235 қаулысына, «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 тамыздағы № 1260 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандартына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 18-тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) www.mvd.kz және тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) интернет-ресурсында, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясының бөлімшелерінде орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұру ықтиярхатын немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігін беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын және 16 жасқа толған шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға көрсетіледі.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігі 16 жасқа толмаған адамдарға олар Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге ата-анасынсыз (қорғаншыларынсыз, қамқоршыларынсыз) шыққан кезінде беріледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған және тұтынушы белгіленген үлгідегі 1-нысандағы өтініштің (бұдан әрі - 1-Н өтініш) түбіртегін алған сәттен бастап тұруға ықтиярхат, азаматтығы жоқ адамның куәлігі берілгенге дейін күнтізбелік 60 күн;

2) максимально допустимое время ожидания потребителя в очереди при сдаче документов, необходимых для предоставления государственной услуги - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания потребителя при получении вида на жительство в Республике Казахстан иностранца либо удостоверения лица без гражданства - 30 минут.
8. Государственная услуга является платной. За государственную услугу взимается государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:
при оформлении вида на жительство в Республике Казахстан иностранца - 20 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины;
при оформлении удостоверения лица без гражданства - 400 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата суммы государственной пошлины производится путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, которыми выдается документ, подтверждающий его размер и дату оплаты.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
9. Государственная услуга предоставляется пять рабочих дней в неделю с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9.00 до 13.00 часов. Прием осуществляется в порядке живой очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются, как правило, на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с приспособлениями для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.
2. Порядок государственной услуги
11. Для получения государственной услуги представляются следующие документы:
1) иностранцем:
действительный национальный паспорт;
книга регистрации граждан с отметкой о регистрации по постоянному месту жительства в соответствующей административно-территориальной единице;
документ об оплате государственной пошлины;
две фотографии размера 35 x 45 мм. (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии);

2) мемлекеттік қызметті ұсыну үшін қажетті құжаттарды өткізу кезінде тұтынушының кезек күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 минут;
3) шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын не азаматтығы жоқ адамның куәлігін алу кезінде тұтынушы күтуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы болып табылады. Мемлекеттік қызмет үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол:
шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын ресімдеу кезінде - мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 20 пайызын;
азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу кезінде - мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінің 400 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баждың сомасын төлеу банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын құжат береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР 2011.03.31 N 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына бес жұмыс күнінде ұсынылады, жұмыс күндері сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін ұсынылады. Қабылдау нақты кезекке тұру тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары әдетте, ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған құрылғылары бар кіретін есігі болады. Күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындар қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділерімен жарақталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттар:
1) шетелдік:
жарамды ұлттық паспортын;
тиісті әкімшілік-аумақтың бірлікте тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар азаматтарды тіркеу кітабын;
мемлекеттік бажды төлегені туралы құжатты;
өлшемі 35 х 45 мм екі фотосурет (фотосурет тұтынушының жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы тиіс әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75%-ға жуығын алуы тиіс);

2) лицом без гражданства:
документ, удостоверяющий личность (национальный паспорт с истекшим сроком действия, удостоверение лица без гражданства, паспорт бывшего Советского Союза Социалистических Республик, справка об освобождении из мест лишения свободы, справка о выходе из гражданства Республики Казахстан, военный билет);
книга регистрации граждан с отметкой о регистрации по постоянному месту жительства в данной административно-территориальной единице;
документ об оплате государственной пошлины;
три фотографии размера 35 x 45 мм (фотография должна соответствовать возрасту потребителя и выполнена строго анфас на светлом фоне, причем лицо должно занимать около 75 % общей площади фотографии);
12. Бланки выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции, также размещаются на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", ДВД перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Для получения государственной услуги потребитель по месту регистрации обращается в подразделение миграционной полиции.
Сотрудник подразделения миграционной полиции принимает документы у потребителя и заполняет на его имя заявление формы № 1.
14. Сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается корешок заявления формы № 1, по форме согласно приложения 2 к настоящему стандарту.
15. О готовности вида на жительство в Республике Казахстан иностранца или удостоверения лица без гражданства потребитель уведомляется сотрудниками подразделения миграционной полиции по телефону или на личном приеме, в срок семь рабочих дней.
16. Основанием для отказа в государственной услуге лицам без гражданства и иностранцам является:
1) не предоставление потребителем документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта:
2) наличие действительного удостоверения лица без гражданства, вида на жительство в Республике Казахстан иностранца на имя потребителя;
3) истечение срока действия национального паспорта иностранца, либо до окончания срока его действия остается менее 2 месяцев.
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести сотрудника органов внутренних дел и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложения 3 к настоящему стандарту.

2) азаматтығы жоқ адам:
жеке басын куәландыратын құжатын (жарамдылық мерзімі аяқталған ұлттық паспорты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы паспорты, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтама, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шыққаны туралы анықтама, әскери билет);
осы әкімшілік-аумақтық бірлікте тұрақты тұратын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар азаматтарды тіркеу кітабын;
мемлекеттік бажды төлегені туралы құжатты;
өлшемі 35 х 45 мм үш фотосурет (фотосурет өтініш берушінің жасына сәйкес болуы және қатаң түрде жарық жерде алдынан түсірілген болуы тиіс әрі адамның беті фотосуреттің жалпы ауданының 75%-ға жуығын алуы тиіс) ұсынады.
12. Бланкілерді көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ ІІМ-нің www.mvd.kz, ІІД-нің интернет-ресурсында «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде орналастырылады, олардың тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы тіркеу орны бойынша көші-қон полициясының бөлімшесіне жүгінеді.
Көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері тұтынушыдан құжаттарды қабылдайды және оның атына № 1 нысанда өтініш толтырады.
14. Көші-қон полициясы бөлімшесінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша № 1 нысандағы өтініштің түбіртегін береді.
15. Шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатының немесе азаматтығы жоқ адамның куәлігінің дайын екендігі туралы көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері жеті жұмыс күні мерзімінде тұтынушыға телефон арқылы немесе жеке қабылдауда хабарлайды.
16. Азаматтығы жоқ адамдар мен шетелдіктерге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін:
1) тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмауы;
2) тұтынушының атында азаматтығы жоқ адамның жарамды куәлігінің, Қазақстан Республикасында тұруға жарамды ықтиярхатының болуы;
3) шетелдіктің ұлттық паспортының жарамдылық мерзімінің өтуі не оның жарамдылық мерзімінің аяқталуына дейін кем дегенде 2 ай қалуы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын, қызметтік борышты орындау кезінде заңдылықты, Ішкі істер органдары қызметкерінің ар-намыс кодексін сақтауға негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, ежегодно утверждается приказом МВД.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования результатов государственной услуги можно получить в секретариате ДВД, Комитета миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП), МВД.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель подает жалобу в КМП по адресу: город Астана, улица Ы. Дукенулы 23/1, телефон 20-55-73.
График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя Министра внутренних дел Республики Казахстан по адресу: г. Астана, ул. Тәуелсіздік, 1, телефон 8(7172) 71-40-10, факс 8(7172) 37-36-01, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, а также на интернет-ресурсе: www.mvd.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярию органов внутренних дел (далее - ОВД), ДВД, КМП, МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана потребителем.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятия жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
Жалоба рассматривается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц".
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, улица Ы. Дукенулы 23/1, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", телефон приемной 8(7172) 20-55-73, ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2101

19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелеріне шағымдану тәртібі туралы ақпаратты ІІД-нің, Қазақстан Республикасы ІІМ Көші-қон полициясы комитетінің (бұдан әрі - КҚПК), ІІМ хатшылығынан алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы шағымды КҚПК-ға мынадай мекенжай бойынша береді: Астана қаласы, Ы. Дүкенұлы көшесі, 23/1, телефон: 20-55-73.
Жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің атына мынадай мекенжай бойынша: Астана қаласы Тәуелсіздік даңғылы, 1; телефон: 8(7172)71-40-10, факс 8(7172)37-06-01, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, сондай-ақ www.mvd.kz. интернет-ресурсында беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағым ерікті нысанды жазбаша түрде пошта, электрондық пошта не ІІО-ның, ІІД-нің, КҚПК, ІІМ-нің кеңсесі арқылы қолма-кол қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюы тиіс.
25. Қабылданған шағым ішкі істер органының ақпаратты есепке алу журналына тіркеледі. Өтінішті/арызды күні мен уақыты, қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға алынатын жауаптың мерзімі мен орны және осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен қаралады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты мынадай мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Ы. Дүкенұлы көшесі 23/1, ІІМ-нің интернет- ресурсы: www.mvd.kz, «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, кабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7172) 20-55-73, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-ден алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2101 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша

3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к
общему количеству обслуженных
потребителей по данному виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Приложение 4
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением Правительства
Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2101
Талон _______________________________________________________
(наименование субъекта) Обращение принял(а) _______________________________________
(Ф.И.О. специалиста) "__" _________ 20__ г. час. __ мин. __
(размер 75 мм х 55 мм)

3.2. Ақпаратына электрондық форматы қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2101 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Талон
________________________________________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдаған __________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20____ жылғы " ______ " ____________ сағ.______ мин._______
(өлшемі 75мм х 55мм)