О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 и от 13 августа 2007 года № 381"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2010 года № 482
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 и от 13 августа 2007 года № 381".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений в указы Президента
Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691
и от 13 августа 2007 года № 381
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Телебаева                  - вице-министра культуры Республики
Газиза Турысбековича         Казахстан, секретарем,
Жанкулиева                 - директора Службы внешней разведки
Аманжола Казбековича         Республики Казахстан "Сырбар";
строки:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан, председатель",
"Мусаходжаева              - ректор Казахской национальной
Айман Кожабековна            академии музыки (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель",
"Мусаходжаева              - ректор Казахского национального
Айман Кожабековна            университета искусств
(по согласованию)";
вывести из персонального состава указанной Комиссии: Майлыбаева Б.А., Тажина М.М.;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 381 "О Государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 310; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники, утвержденный вышеназванным Указом:
Сарыбекова                 - вице-министра образования и науки
Махметгали Нургалиевича      Республики Казахстан, секретарем;
строки:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан, председатель",
"Исекешев                  - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич              Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель",
"Исекешев                  - Заместитель Премьер-Министра
Асет Орентаевич              Республики Казахстан - Министр индустрии
и новых технологий Республики
Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии Куанганова Ф.Ш., Онгарбаева Е.А.;
ввести в состав Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства, утвержденный вышеназванным Указом:
Бурибаева                  - вице-министра культуры Республики
Аскара Исмаиловича           Казахстан, секретарем,
в секцию литературы:
Абдезулы                   - декана филологического факультета
Кансеита                     Казахского Национального университета
имени Аль-Фараби, доктора филологических
наук, профессора, члена Правления союза
писателей Казахстана, академика Высшей
школы Национальной академии наук
(по согласованию),
Михайлова                  - главного редактора журнала "Простор",
Валерия Федоровича           лауреата премии "Алаш", члена Союзов
писателей Казахстана и России (по
согласованию),
Шаштаева                   - главного редактора газеты "Қазақ
Жумабая                      әдебиеті", писателя, лауреата премии
Президента Республики Казахстан (по
согласованию),
в секцию музыки, театра и кино:
Амиркулова                 - директора студии "Ардфильм", режиссера,
Ардака Джамансариевича       сценариста, продюсера, лауреата
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию);
строки:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан, председатель,
Кул-Мухаммед               - Министр культуры и информации Республики
Мухтар Абрарулы              Казахстан, заместитель председателя,
Каскабасов                 - директор Института литературы и
Сеит Аскарович               искусства имени М. Ауэзова,
литературовед, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан, председатель
секции,
Есдаулетов                 - главный редактор газеты "Қазақ
Улугбек Оразбаевич           әдебиеті", поэт, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию),
Кекилбаев                  - народный писатель, лауреат
Абиш                         Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию),
Смаилов                    - председатель филиала Союза писателей
Алдан                        Казахстана в городе Астане, писатель,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Аубакирова                 - ректор Казахской национальной
Жания Яхияевна               консерватории имени Курмангазы,
профессор, народная артистка Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан,
Жаманкулов                 - народный артист Республики Казахстан,
Тунгышбай                    лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Мусаходжаева               - ректор Казахской национальной академии
Айман Кожабековна            музыки, профессор, народная артистка
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан,
Тлеухан                    - Заслуженный артист Республики
Бекболат                     Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию),
Усенбаева                  - народная артистка Республики Казахстан,
Нуржамал Пернебаевна         лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Досмагамбетов              - директор Научно-исследовательского
Баир Фарденович              проектного института генплана города
Астаны, архитектор, профессор
Международной академии архитектуры
города Москвы"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Саудабаев                 - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич           Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель,
Кул-Мухаммед               - Министр культуры Республики Казахстан,
Мухтар Абрарулы              заместитель председателя,
Каскабасов                 - директор Института литературы и
Сеит Аскарович               искусства имени М. Ауэзова,
литературовед, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан, председатель
секции (по согласованию),
Есдаулетов                 - главный редактор журнала "Жұлдыз",
Улугбек Оразбаевич           поэт, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Кекилбаев                  - народный писатель, Қазақстанның Еңбек
Абиш                         Epі, лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Смайыл                     - депутат Мажилиса Парламента Республики
Алдан                        Казахстан, писатель, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию),
Аубакирова                 - ректор Казахской национальной
Жания Яхияевна               консерватории имени Курмангазы,
профессор, народная артистка Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию),
Жаманкулов                 - председатель Союза театральных
Тунгышбай                    деятелей Казахстана, народный артист
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию),
Мусаходжаева               - ректор Казахского национального
Айман Кожабековна            университета искусств, профессор,
народная артистка Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Тлеухан                    - депутат Мажилиса Парламента Республики
Бекболат                     Казахстан, заслуженный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан (по
согласованию),
Усенбаева                  - народная артистка Республики Казахстан,
Нуржамал Пернебековна        лауреат Государственной премии
Республики Казахстан (по согласованию),
Досмагамбетов              - директор Научно-исследовательского
Баир Фарденулы               проектного института генерального плана
города Астаны, архитектор, профессор
Международной академии архитектуры
города Москвы (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Азимова С.Ж., Майлыбаева Б.А., Нургали Р., Сейдимбека А.С, Шиленко О.И.

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 27 мамырдағы № 482 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 және 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж.; № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін: Телебаев                    - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы             вице-министрі, хатшы,
Жанқұлиев                   - Қазақстан Республикасы «Сырбар»
Аманжол Қазбекұлы             сыртқы барлау қызметінің директоры;
мына:
«Саудабаев                  - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы             Мемлекеттік хатшысы, төраға»,
«Мұсақожаева                - Қазақ ұлттық музыка академиясының
Айман Қожабекқызы             ректоры (келісім бойынша)»
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Саудабаев                  - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы             Мемлекеттік хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер министрі,
төраға»,
«Мұсақожаева                - Қазақ ұлттық өнер университетінің
Айман Қожабекқызы             ректоры (келісім бойынша)»;
көрсетілген Комиссияның дербес құрамынан Б.А. Майлыбаев, М.М. Тәжин шығарылсын;
2) «Ғылым мен техника, әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыйлықтары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 381 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 27, 310-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Ғылым мен техника саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Сарыбеков                  - Қазақстан Республикасының Білім
Махметғали Нұрғалиұлы        және ғылым вице-министрі, хатшы;
мына:
«Саудабаев                 - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы            Мемлекеттік хатшысы, төраға»,
«Исекешев                  - Қазақстан Республикасының
Әсет Өрентайұлы              Индустрия және сауда министрі»
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Саудабаев                 - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы            Мемлекеттік хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер министрі,
төраға»,
«Исекешев                  - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы              Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының Индустрия және
жаңа технологиялар министрі»;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Ф.Ш. Қуанғанов, Е.Ә. Оңғарбаев шығарылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Әдебиет пен өнер саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Бөрібаев                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Асқар Исмайылұлы             вице-министрі, хатшы,
әдебиет секциясына:
Әбдезұлы                   - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Қансейіт                     университеті филология факультетінің
деканы, филология ғылымдарының докторы,
профессор, Қазақстан жазушылар одағы
басқармасының мүшесі, Ұлттық ғылым
академиясы Жоғары мектебінің академигі
(келісім бойынша),
Михайлов                   - «Простор» журналының бас редакторы,
Валерий Федорович            «Алаш» сыйлығының иегері, Қазақстан және
Ресей Жазушылар одақтарының мүшесі
(келісім бойынша),
Шаштаев                    - «Қазақ әдебиеті» газетінің бас
Жұмабай                      редакторы, жазушы, Қазақстан
Республикасының Президенті сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша),
музыка, театр және кино секциясына:
Әмірқұлов                  - «Ардфильм» студиясының директоры,
Ардақ Жамансарыұлы           режиссер, сценарист, продюсер, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша);
мына:
«Саудабаев                 - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қанат Бекмырзаұлы            хатшысы, төраға,
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы              ақпарат министрі, төрағаның орынбасары,
Қасқабасов                 - М. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер
Сейіт Асқарұлы               институтының директоры, әдебиеттанушы,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты, секция төрағасы,
Есдәулетов                 - «Қазақ әдебиеті» газетінің бас
Ұлықбек Оразбайұлы           редакторы, ақын, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім
бойынша),
Кекілбаев                  - халық жазушысы, Қазақстан Республикасы
Әбіш                         Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім
бойынша),
Смайылов                   - Қазақстан Жазушылар одағының Астана
Алдан                        қаласындағы филиалының төрағасы, жазушы,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Әубәкірова                 - Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық
Жәния Яхияқызы               консерваториясының ректоры, профессор,
Қазақстан Республикасының халық
әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты,
Жаманқұлов                 - Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Тұңғышбай                    Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Мұсақожаева                - Қазақ ұлттық музыка академиясының
Айман Қожабекқызы            ректоры, профессор, Қазақстан
Республикасының халық әртісі, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты,
Тілеухан                   - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Бекболат                     әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім
бойынша),
Үсенбаева                  - Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Нұржамал Пернебайқызы        Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Досмағамбетов              - Астана қаласы бас жоспары ғылыми-зерттеу
Баир Фарденұлы               институтының директоры, сәулетші, Мәскеу
қаласы Халықаралық сәулет академиясының
профессоры»
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Саудабаев                 - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы            Мемлекеттік хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер министрі,
төраға,
Құл-Мұхаммед               - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Мұхтар Абрарұлы              министрі, төрағаның орынбасары,
Қасқабасов                 - М. Әуезов атындағы Әдебиет және өнер
Сейіт Асқарұлы               институтының директоры, әдебиеттанушы,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты, секция төрағасы (келісім
бойынша),
Есдәулетов                 - «Жұлдыз» журналының бас редакторы, ақын,
Ұлықбек Оразбайұлы           Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Кекілбаев                  - халық жазушысы, Қазақстанның Еңбек Ері,
Әбіш                         Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Смайыл                     - Қазақстан Республикасы Парламенті
Алдан                        Мәжілісінің депутаты, жазушы, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша),
Әубәкірова                 - Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық
Жәния Яхияқызы               консерваториясының ректоры, профессор,
Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Жаманқұлов                 - Қазақстан театр қайраткерлері одағының
Тұңғышбай                    төрағасы, Қазақстан Республикасының
халық әртісі, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісім
бойынша),
Мұсақожаева                - Қазақ ұлттық өнер университетінің
Айман Қожабекқызы            ректоры, профессор, Қазақстан
Республикасының халық әртісі, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты (келісім бойынша),
Тілеухан                   - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бекболат                     Мәжілісінің депутаты, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген әртісі,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Үсенбаева                  - Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Нұржамал Пернебекқызы        Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша),
Досмағамбетов              - Астана қаласының бас жоспары
Баир Фарденұлы               ғылыми-зерттеу институтының директоры,
сәулетші, Мәскеу қаласы Халықаралық
сәулет академиясының профессоры (келісім
бойынша)»;
көрсетілген Комиссияның құрамынан С.Ж. Әзімов, Б.А. Майлыбаев, Р. Нұрғали, А.С. Сейдімбек, О.И. Шиленко шығарылсын.

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев