О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2340
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2010 года № 571
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2340 "О Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010-2014 годы" следующие дополнение и изменение:
в Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе III "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности":
в стратегическом направлении 2. "Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой спортивной арене":
в цели 1. "Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления спортсменов на международной арене";
задачу 2.1.2 "Обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов " дополнить строкой следующего содержания:
"
2. Количество спортивных
республиканских государственных
учреждений и государственных
казенных предприятий
кол-во
18
18
20
";
раздел VIII "Бюджетные программы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2010 года № 571
Приложение 3
Таблица 3-1
VIII. Бюджетные программы
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 Услуги по обеспечению эффективного государственного управления
и межотраслевой, межрегиональной координации в целях реализации
государственной политики в сфере туризма, физической культуры и
спорта
Описание
Содержание аппарата Министерства, его Комитетов и территориального
органа; разработка государственной политики в областях туризма,
физической культуры и спорта, игорного бизнеса; обновление и
углубление профессиональных знаний и навыков государственных
служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными
требованиями; совершенствование системы управления; рассмотрение
обращений граждан.
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона,
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2340 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 маусымдағы № 571 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2340 қаулысына мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері және көрсеткіштері» деген III бөлімде:
«Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау» деген 1-мақсатта:
«Қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету» деген 2.1.2-міндет мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
2. Спорттық республикалық мемлекеттік мекемелердің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың саны
саны
18
18
20
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген VIII бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 14 маусымдағы
№ 571 қаулысына
қосымша
3-қосымша
3-1-кесте
VIII. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Сипаттама
Министрліктің аппаратын, оның комитеттерін және аумақтық органның ұстау; туризм, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі салаларында мемлекеттік саясатты әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби білімдері мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; басқару жүйесін жетілдіру; азаматтардың өтініштерін қарау.
Стратегиялық бағыттар
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру;
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
1.1. Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру;

2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
1.1.1. Обеспечение развития инфраструктуры туризма,
1.1.2. Обеспечение повышения качества туристских услуг,
1.1.3. Продвижение казахстанского туристского продукта на
международном и внутреннем рынках,
1.1.4. Интеграция в международное сообщество,
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам,
2.1.2. Обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов,
2.1.3. Создание системы подготовки и повышения квалификации
специалистов по видам спорта,
2.1.4. Подготовка к Олимпийским и Азиатским играм в 2011-2012 годы,
2.2.1. Обеспечение условий для населения, занимающихся физической
культурой,
2.2.2. Обеспечение развитию физической культуры и спорта инвалидов.
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Средние затраты
на содержание одного
государственного
служащего
тыс.
тенге

2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндеттер
1.1.1. Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету;
1.1.2. Туристік қызмет көрсетулердің сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
1.1.3. Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту;
1.1.4. Халықаралық қоғамдастыққа кірігу;
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту;
2.1.2. Қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету;
2.1.3. Спорт түрлерінен мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін жасау;
2.1.4. 2011-2012 жылдардағы Олимпиада және Азия ойындарына дайындалу;
2.2.1. Дене шынықтырумен шұғылданатын халық үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
2.2.2. Мүгедектердің дене шынықтыруы мен спортын дамытуды қамтамасыз ету.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Бір мемлекеттік қызметшіні ұстауға жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых
и вновь создаваемых
спортивных объектов
7
4
2
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
2
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в
число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
13 865 560,6
23 699 435
16 298 296
Таблица 3-5
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
Описание
Проведение и участие в календарных спортивных мероприятиях по
национальным и массовым видам спорта. Развитие физической культуры,
массового спорта среди населения и национальных видов спорта
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.2. Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного движения
Задачи
2.2.1. Обеспечение условий для населения, занимающихся физической
культурой;
2.2.2. Обеспечение развития физической культуры и спорта инвалидов.
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
текуще-
го)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Охват населения всех
возрастов,
систематически
занимающихся физической
культурой и спортом
%
16
18
20

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Қайта жаңартылатын және жаңадан салынатын спорт объектілерінің саны
7
4
2
Қайта жаңартылған және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
2
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
13 865 560,6
23 699 435
16 298 296
3-5-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
Сипаттама
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлері бойынша күнтізбелік спорттың іс-шараларды өткізу және қатысу; Халық арасында дене шынықтыруды, бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.2. Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
Міндеттер
2.2.1. Дене шынықтырумен шұғылданатын халық үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
2.2.2. Мүгедектердің дене шынықтыруы мен спортын дамытуды қамтамасыз ету.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылданатын барлық жастағы халықтың қамтылуы
%
16
18
20

Таблица 3-8
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта
Описание
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы для реализации местных инвестиционных проектов в
рамках Государственных и отраслевых программ
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых и
вновь создаваемых
спортивных объектов
4
5
4
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
4
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в число
тридцати ведущих
спортивных держав
мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
5 033 487
14 602 183
20 379 778
Таблица 3-9
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 Подготовка специалистов в организациях технического и
профессионального, послесреднего образования
Описание
Развитие отрасли по физической культуре и спорту путем обеспечения
высококвалифицированными специалистами
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.2. Обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество спортивных
республиканских
государственных
казенных предприятий
Кол-во
1
1
1
Среднегодовой
контингент учащихся
чел.
238
238
238
238
238
Показатели
качества
Доля выпускников,
которые
трудоустраиваются в
спортивных
организациях
%
37
60
60
60
60
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на обучение
1 учащегося
тыс.
тенге

3-8-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 - Облыстық бюжеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттама
Мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыру үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін дамуға арналған нысаналы даму трансферттері
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Қайта жаңартылатын және жаңадан салынатын спорт объектілерінің саны
4
5
4
Қайта жаңартылған және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
4
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
5 033 487
14 602 183
20 379 778
3-9-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
Сипаттама
Біліктілігі жоғары мамандармен қамтамасыз ету арқылы дене шынықтыру және спорт саласын дамыту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.2. Қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Спорттық республикалық мемлекеттік мекемелердің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың саны
саны
1
1
1
Оқушылардың орташа жылдық контингенті
адам
238
238
238
238
238
Сапа көрсеткіштері
Спорттық ұйымдарда жұмысқа орналасатын бітірушілердің үлесі
%
37
60
60
60
60
Тиімділік көрсеткіштері
1 оқушының оқытуға жұмсалатын орташа құны
мың теңге

66,6
67,0
68,0
69,0
71,0
Расходы на реализацию программы
505 429
185 219
285 366
185 366
185 366
Таблица 3-11
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
012 Развитие спорта высших достижений
Описание
Подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики Казахстан
по видам спорта, организация республиканских, международных спортивных
мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по видам
спорта в международных соревнованиях, организационное медицинское
обеспечение сборной команды республики, патриотическое воспитание и
пропаганда физической культуры и спорта среди населения, создание
необходимых условий для развития и повышения мастерства спортсменов
сборных команд, социальная поддержка спортсменов и тренеров, подготовка
и проведение мероприятий 7-х зимних Азиатских игр в 2011 году.
Стратегическое
направление

66,6
67,0
68,0
69,0
71,0
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
505 429
285 219
185 366
185 366
185 366
3-11-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 Жоғары жетістіктер спортын дамыту
Сипаттама
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командалары үшін олимпиадалық резервті дайындау, республикалық, халықаралық спорт іс-шараларын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республиканың құрама командаларын ұйымдастырылған медициналық көмекпен қамтамасыз ету, патриоттық тәрбиелеу және халық арасында дене шынықтыруды және спортты насихаттау, құрама команда спортшыларының шеберліктерін дамыту және арттыру үшін қажетті жағдай жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларды әлеуметтік қорғау, 2011 жылы 7-қысқы Азия ойындарының іс-шараларын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
нуждающихся в
ремонте зданий
шт.
2
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение условий
для подготовки
спортсменов
%
100
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
324 327
276 311
43 665
43 658
Таблица 3-14
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 Материально-техническое оснащение Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Описание
Укрепление материально-технической базы
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
теку-
щего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество
приобретенных
основных средств и
нематериальных
активов (не менее)
шт.
5
10
10
10
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Улучшение материально-
технической базы
Министерства
%
100
100
100
100
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
4 597
3 940
4 279
4 599
Таблица 3-15
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
104 Борьба с наркоманией и наркобизнесом
Описание
Организация и проведение спортивно-массовых и туристских мероприятий в
целях привлечения молодежи и подростков к занятиям Физической
культурой, спортом и туризмом
Стратегическое
направление
1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского
региона;
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цели
1.1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии;
2.2. Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного
движения.
Задачи
1.1.3. Продвижение казахстанского туристского продукта на международном
и внутреннем рынках;
2.2.1. Обеспечение условий для населения, занимающихся физической культурой.
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(план
теку-
щего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Прогнозируемое
количество проведения
спортивно-массовых
мероприятий
шт.
6
1
2
2
2
Прогнозируемое количество
проведения туристских
мероприятий
шт.
2
1
1
1
1
Показатели
качества
Осознание гражданами
вреда наркомании,
пагубных последствий от
употребления
наркотических средств,
формирование
общественного иммунитета
путем проведения
антинаркотических
мероприятий на
республиканском и
региональном уровнях и
через средства массовой
информации
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на проведение 1
мероприятия
тыс.
тенге

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Жөндеуге мұқтаж ғимараттардың саны
дана
2
1
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Спортшылардың дайындығы үшін шарттарының жақсаруы
%
100
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
324 327
276 311
43 665
43 658
3-14-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
017 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру
Сипаттама
Материалдық-техникалық базаны нығайту
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Сатып алынған негізгі құралдар мен материалды емес активтердің саны (кем емес)
саны
5
10
10
10
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Министрліктің материалдық-техникалық базасының жақсаруы
%
100
100
100
100
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
4 597
3 940
4 279
4 599
3-15-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
104 - Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
Сипаттама
Дене шынықтыру, спорт және туризммен айналысуға жастар мен жасөспірімдерді тарту мақсатында спорттық-бұқаралық және туристік іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
Стратегиялық бағыт
1. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру;
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
Мақсаттары
1.1. Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру;
2.2. Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
Міндеттері
1.1.3. Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту;
2.2.1. Дене шынықтырумен шұғылданатын халық үшін жағдайларды қамтамасыз ету.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Өткізілетін спорттық-бұқаралық іс-шаралардың болжалды саны
дана
6
1
2
2
2
Өткізілетін туристік іс-шаралардың болжалды саны
дана
2
1
1
1
1
Сапа көрсеткіштері
Азаматтардың нашақорлықтың зиян екенін есірткі құралдарын пайдаланудың залалды салдарларын ұғынуы, республикалық және өңірлік деңгейлерде нашақорлыққа қарсы іс-шаралар өткізу арқылы, балалар мен жастарға арналған спорттық-бұқаралық және туристік іс-шараларды ұйымдастыру жолымен қоғамдық иммунитетті қалыптастыру
Тиімділік көрсеткіштері
1 іс-шара өткізуге жұмсалатын шығындардың орташа құны
мың теңге

2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задачи
2.1.1. Развитие материально-технической базы и инфраструктуры
спорта, отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Выкуп и реконструкция
дворца спорта имени
Балуана Шолака
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение Казахстана
в число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
16 500 000
6 704 354
4 883 446
Форма 3-17
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 Организация и проведение 7-х Зимних Азиатских игр 2011 года
Описание
Подготовка и проведение зимних Азиатских Игр в 2011 году
Стратегическое
направление
2. Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель
2.1. Создание условий для качественной подготовки и успешного
выступления спортсменов на международной арене
Задача
2.1.4. Подготовка к Олимпийским и Азиатским играм в 2011-2012 годы
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010 год
2011 год
2012 год
Показатели
количества
Проведение 7-х
зимних Азиатских
игр 2011 года
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение
Казахстана в
число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
место
29
28
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
21 112 200
3 101 359
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 июня 2010 года № 571
Приложение 5
Свод бюджетных расходов
Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
тыс.тенге
пп
АБП
ПР
ППР
Наименование
Отчетный период
Всего
2010-
2012 гг.
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009
год
(уточ-
ненный
план)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
205 - Всего по министерству
туризма и спорта Республики
Казахстан

2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
Міндет
2.1.1. Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
Балуан Шолақ атындағы спорт сарайын сатып алу және қайта жаңарту
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
орын
29
28
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
16 500 000
6 704 354
4 883 446
3-17-кесте
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 - 2011 жылғы 7 қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру және өткізу
Сипаттама
2011 жылғы 7 қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу
Стратегиялық бағыт
2. Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасында бәсекеге қабілеттігін арттыру
Мақсат
2.1. Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін
Міндет
2.1.4. 2011-2012 жылдардағы Олимпиада және Азия ойындарына дайындалу.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіші
2011 жылғы 7-қысқы ойындарын өткізу
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттық державаларының қатарына кіруі
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
21 112 200
3 101 359
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 14 маусымдағы
№ 571 қаулысына
қосымша
5-қосымша
Бюджеттік шығыстардың жиынтығы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Р/с
ББӘ
БД
КБД
Атауы
Есепті кезең
2010-2012 жж.
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (нақтыланған жоспар
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі бойынша барлығы