Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242
В соответствии с законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" и от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы", в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2011 года № 242
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку
племенного животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - бюджетные субсидии) республиканским племенным центром по племенному делу в животноводстве (далее - республиканский племенной центр), племенным заводом по костанайской породе лошадей, племенным хозяйством по мясному птицеводству, отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее - товаропроизводители), в целях увеличения удельного веса племенных животных, а также продуктивных качеств сельскохозяйственных животных у товаропроизводителей за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год по бюджетной программе 083 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства".
2. Бюджетные субсидии предназначаются на:
1) частичное удешевление (до 50 %) стоимости приобретенного товаропроизводителями племенного молодняка отечественных пород у отечественных племенных заводов, хозяйств собственного воспроизводства, в том числе приобретенного на основании лизинга, а также импортированного племенного молодняка крупного рогатого скота (телок и нетелей, оцененных по индексной системе и предназначенных для чистопородного разведения или скрещивания родственных групп, быков-производителей, оцененных по качеству потомства для использования в воспроизводственных целях), в том числе приобретенного на основании договора лизинга (далее - импортный племенной молодняк);

Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурыздағы N 242 Қаулысы
Қазақстан Республикасының «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» 1998 жылғы 9 шілдедегі және «2011 – 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 қарашадағы заңдарына сәйкес, асыл тұқымды өніммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 10 наурыздағы
N 242 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы (бұдан әрі – Қағида) мал шаруашылығындағы асылдандыру ісі бойынша республикалық малды асылдандырушы орталықтың (бұдан әрі – республикалық малды асылдандырушы орталық), қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытының, етті құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылықтың, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – тауар өндірушілер) ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) асыл тұқымды жануарлардың үлес салмағын, сондай-ақ тауар өндірушілердегі ауыл шаруашылығы малының өнімділігін арттыру мақсатында 2011 жылға арналған республикалық бюджетте
083 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік субсидиялар:
1) тауар өндірушілер отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан, өз төлінен өсірілетін шаруашылықтардан сатып алған, оның ішінде лизинг негізінде сатып алған отандық тұқымдардың асыл тұқымды төлінің, сондай-ақ ірі қара малдың импортталған асыл тұқымды төлінің (индекстік жүйе бойынша бағаланған және таза тұқымды көбейтуге немесе туыстық топтарды шағылыстыруға арналған қашарлар мен құнажындар, өсімін молайту мақсатында пайдалануға арналған ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалар), оның ішінде лизинг шарты негізінде сатып алынған асыл тұқымды төлдің (бұдан әрі - импорттық асыл тұқымды төл) құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;

2) частичное удешевление (до 50 %) стоимости приобретенного товаропроизводителями семени быков-производителей, оцененных по качеству потомства у дистрибьютерных и (или) племенных центров;
3) частичное удешевление (до 50 %) стоимости приобретенного отечественными птицефабриками племенных суточных цыплят (далее - цыплята) и племенного яйца у отечественных племенных птицефабрик;
4) полное возмещение стоимости специального технологического, лабораторного оборудования приобретаемого республиканским племенным центром;
5) полное возмещение затрат республиканскому племенному центру по приобретению племенных быков, семени зарубежной селекции, а также содержанию племенных быков-производителей, получению, хранению семени, использованию их семени для оценки по качеству потомства (далее - оценка), и по получению, хранению, использованию эмбрионов;
6) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы в племенном хозяйстве по мясному птицеводству;
7) полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени жеребцов-производителей в племенном заводе по костанайской породе лошадей.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Товаропроизводители для участия в программе субсидирования должны:
1) соответствовать критериям согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) обеспечить регистрацию приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота в единой информационно-аналитической системе;
3) предоставить соответствующие данные для ведения регистра племенных животных, а в скотоводстве – данные для ведения единой идентификационной базы данных животных.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
4. Субсидированию не подлежат:
1) племенной молодняк, семя быков-производителей, а также племенная продукция птицеводства, приобретенные товаропроизводителями, не соответствующими критериям, установленным приложением 1 к настоящим Правилам;
2) племенной молодняк, семя быков-производителей, цыплята, племенное яйцо, приобретенные товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов, а также у аффилированных лиц (за исключением цыплят и племенного яйца прародительских, родительских линий);
3) импортные племенные телки, предназначенные для промышленного скрещивания;

2) тауар өндірушілер дистрибютерлік және (немесе) малды асылдандырушы орталықтардан сатып алған, ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалар ұрығының құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;
3) отандық құс фабрикалары отандық асыл тұқымды құс фабрикаларынан сатып алған асыл тұқымды тәуліктік балапандар (бұдан әрі – балапандар) мен асыл тұқымды жұмыртқаның құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;
4) республикалық малды асылдандырушы орталық сатып алатын арнайы технологиялық, зертханалық жабдықтардың құнын толық өтеуге;
5) асыл тұқымды бұқаларды, шетелдік селекцияның ұрығын сатып алу, сондай-ақ асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу, ұрығын алу, сақтау, олардың ұрығын ұрпағының сапасы бойынша бағалау (бұдан әрі – бағалау) үшін пайдалану және эмбриондар алу, сақтау, пайдалану бойынша республикалық малды асылдандырушы орталықтың шығындарын толық өтеуге;
6) етті құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылықта асыл тұқымды құсты сатып алу және күтіп-бағу жөніндегі шығындарды толық өтеуге;
7) қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытында асыл тұқымды жылқыларды көбейту, күтіп-бағу және жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөніндегі шығындарды толық өтеуге арналады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Тауар өндірушілер субсидиялау бағдарламасына қатысу үшін:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес өлшемдерге сәйкес келуі;
2) сатып алынған асыл тұқымды ірі қара мал төлін бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне тіркеуді қамтамасыз етуі;
3) асыл тұқымды малдардың тізілімін, ал, ірі қара мал шаруашылығында жануарларды бірдейлендірудің бірыңғай дерекқорын жүргізу үшін тиісті деректер ұсынуы тиіс.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі),  өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
4. Субсидиялауға мыналар жатпайды:
1) осы Қағидаға 1-қосымшада белгіленген өлшемдерге сәйкес келмейтін тауар өндірушілер сатып алған асыл тұқымды төл, тұқымдық бұқалар ұрығы, сондай-ақ құс шаруашылығының асыл тұқымды өнімі;
2) тауар өндірушілер өзара есеп айырысу есебіне, сондай-ақ аффилиирленген тұлғалардан (ата-тектік және ата-енелік желідегі балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаны қоспағанда) айырбас бойынша сатып алған асыл тұқымды төл, тұқымдық бұқалар ұрығы, балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа;
3) өнеркәсіптік шағылыстыруға арналған импорттық асыл тұқымды қашарлар;

4) племенные телки, полученные от импортного и отечественного племенного скота предназначенные для промышленного скрещивания;
5) племенной молодняк, ранее удешевленный и реализуемый товаропроизводителями и лизинговыми организациями (далее - лизингодатели) повторно.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Норматив бюджетных субсидий на каждый вид приобретенного племенного молодняка, семени быков-производителей, а также цыплят и племенного яйца устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
6. Цена реализации товаропроизводителям цыплят племенным хозяйством по мясному птицеводству, а также семени быков-производителей республиканским племенным центром устанавливается согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
7. Объемы бюджетных субсидий в разрезе областей по видам племенной продукции (материала), а также годовая смета распределения средств республиканскому племенному центру, племенному хозяйству по мясному птицеводству, племенному заводу по костанайской породе лошадей, утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Решением Акима области по согласованию с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), утверждаются:
1) типовая форма договора купли-продажи племенной продукции (материала) (за исключением договора лизинга);
2) форма заявок на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал);
3) форма акта осеменения коров и телок;
4) форма сводного акта о приобретении племенной продукции и использования племенного материала и сумме причитающейся субсидий по области;
5) форма отчета (информация) по освоению бюджетных средств по области;
6) форма отчета (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала) за квартал по области.
9. Министерство, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам на поддержку племенного животноводства в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, а также в рамках подписанного соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами
на поддержку племенного животноводства

4) өнеркәсіптік шағылыстыруға арналған импорттық және отандық асыл тұқымды малдан алынған қашарлар;
5) бұрын тауар өндірушілер және лизингтік ұйымдар (бұдан әрі - лизинг берушілер) арзандатқан және сатқан асыл тұқымды төл.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Сатып алынған асыл тұқымды мал төлінің, тұқымдық бұқалар ұрығының, сондай-ақ балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаның әрбiр түрiне бюджеттiк субсидиялар нормативi осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес белгiленедi.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Етті бағыттағы құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылықтың тауар өндірушілерге балапандарды, сондай-ақ республикалық малды асылдандырушы орталықтың асыл тұқымды бұқалар ұрығын сату бағасы осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес бекітіледі.
7. Асыл тұқымды өнім (материал) түрлері бойынша облыстар бөлінісінде бюджеттік субсидиялардың көлемі, сондай-ақ республикалық малды асылдандырушы орталыққа етті бағыттағы құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылыққа, қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытына қаражат бөлудің жылдық сметасы, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) келісімі бойынша облыс әкімінің шешімімен мынадай құжаттар бекітіледі:
1) асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шартының үлгілік нысаны (лизинг шартын қоспағанда);
2) сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім нысаны;
3) сиыр мен қашарларды ұрықтандыру актісінің нысаны;
4) асыл тұқымды өнім сатып алу мен асыл тұқымды материалды қолдану және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт нысаны;
5) облыс бойынша бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі есеп нысаны (ақпарат);
6) облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу көлемі жөніндегі тоқсандық есеп нысаны (ақпарат);
9. Министрлік бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасында қол қойылған Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісім шеңберінде асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге аударады.
2. Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі

10. В срок не позднее 1 ноября 2011 года товаропроизводители представляют в отдел сельского хозяйства акимата района (далее – Отдел) заявки за фактические и (или) на планируемые объемы приобретения племенного молодняка у отечественных племенных заводов и (или) хозяйств, семени быков-производителей, импортного племенного молодняка, а также цыплят и племенного яйца, у племенных отечественных птицефабрик, содержащих прародительские, родительские формы. При этом отечественные товарные птицефабрики согласовывают заявки с объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана".
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
11. Отдел в течение семи рабочих дней с момента получения заявок проверяет соответствие товаропроизводителей установленным критериям, и в случае их соответствия, составляет сводный список получателей бюджетных субсидий по направлениям субсидирования по району и направляет его акиму района на утверждение, а в случае несоответствия заявок установленным требованиям, возвращает их товаропроизводителям с указанием обоснованных причин отклонения заявок.
После утверждения сводного списка Отдел направляет его с заявками товаропроизводителей на рассмотрение областной комиссии, созданной решением акима области под председательством заместителя акима области по вопросам сельского хозяйства (далее - Комиссия). Рабочим органом Комиссии является Управление сельского хозяйства области (далее - Управление).
В состав Комиссии входят специалисты Управления, территориальной инспекции комитета государственной инспекции в АПК Министерства, а также представители отраслевых и иных общественных организаций.
12. Комиссия:
1) рассматривает в течение трех рабочих дней представленные Отделами заявок на предмет их соответствия установленным требованиям;
2) представляет по итогам рассмотрения заявок на утверждение акиму области сводного списка товаропроизводителей на получение бюджетных субсидий, годовые квоты на приобретение субсидируемой племенной продукции (материала), а также объемы бюджетных субсидий на основе нормативов бюджетных субсидий, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
13. В случае превышения заявок товаропроизводителей от объемов бюджетных субсидий, доведенных до области, Комиссия в приоритетном порядке удовлетворяет заявки товаропроизводителей на приобретение племенного молодняка крупного рогатого скота.
14. Аким области по представлению Комиссии утверждает список участников программы субсидирования с указанием квот субсидирования. Управление по одному экземпляру направляет в Министерство и соответствующим отделам, утвержденный решением акима области список участников программы субсидирования с указанием квот на субсидируемый объем племенной продукции (материала).

10. Тауар өндiрушiлер 2011 жылғы 1 қарашадан кеш емес мерзiмде аудан әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы бөлiмiне (бұдан әрi – Бөлiм) отандық асыл тұқымды мал зауыттарынан және (немесе) шаруашылықтардан асыл тұқымды мал төлін, тұқымдық бұқалар ұрығын, сондай-ақ отандық асыл тұқымды құс фабрикаларынан ата-тектiк және ата-енелiк нысаннан құралған балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқа сатып алудың нақты және (немесе) жоспарланған көлемiне өтiнiмдер ұсынады. Бұл ретте отандық тауарлы құс фабрикалары өтiнiмдерiн «Қазақстан құс өсiрушiлер одағы» заңды тұлғалар бiрлестiгiмен келiседi.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
11. Бөлім өтінімдерді алған сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде тауар өндірушілердің белгіленген өлшемдерге сәйкестігін тексереді және олар сәйкес болған жағдайда аудан бойынша субсидиялау бағыттары бойынша бюджеттік субсидиялар алушылардың жиынтық тізімін жасайды және оны аудан әкіміне бекітуге жібереді, ал өтінімдер белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өтінімдерді қабылдамаудың негізді себептерін көрсете отырып, оларды тауар өндірушілерге кері қайтарады.
Бөлім жиынтық тізімді бекіткеннен кейін, оны тауар өндірушілердің өтінімдерімен бірге облыс әкімінің шешімімен құрылған облыс әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша орынбасары төрағалық ететін облыстық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді. Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Комиссияның құрамына Басқарманың, Министрліктің АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық инспекциясының мамандары, сондай-ақ салалық және өзге де қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді.
12. Комиссия:
1) үш жұмыс күні ішінде Бөлімдер ұсынған өтінімдердің белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды;
2) өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша бюджеттік субсидиялар, субсидияланатын асыл тұқымды өнім (материал) сатып алуға жылдық квоталар алуға, тауар өндірушілердің жиынтық тізімін, сондай-ақ осы Қағидаға 2-қосымшада көрсетілген бюджеттік субсидиялар нормативтері негізінде бюджеттік субсидиялар көлемін облыс әкіміне бекітуге ұсынады.
13. Тауар өндірушілердің өтінімдері облысқа жеткізілген бюджеттік субсидиялар көлемінен асып түскен жағдайда, Комиссия тауар өндірушілердің ірі қара малдың асыл тұқымды төлін алуға өтінімдерін басым тәртіппен қанағаттандырады.
14. Облыс әкімі Комиссияның ұсынуы бойынша субсидиялау квоталарын көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысушылардың тізімін бекітеді. Басқарма облыс әкімінің шешімімен бекітілген асыл тұқымды өнімнің (материалдың) субсидияланатын көлеміне арналған квоталарды көрсете отырып, субсидиялау бағдарламасына қатысушылардың тізімін бір-бір данадан Министрлікке және тиісті бөлімдерге жолдайды.

15. Для получения бюджетных субсидий товаропроизводители, участники программы субсидирования, по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2011 года, представляют в Отдел следующие документы:
1) при приобретении племенного молодняка, цыплят и племенного яйца:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов - приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка, счет-фактуру (далее - платежные документы);
акты оприходования молодняка, цыплят и племенного яйца;
2) при приобретении семени быков-производителей:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов;
копию племенного свидетельства на семя;
акт использования семени;
3) при приобретении импортного племенного молодняка:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов;
оригинал и копию племенного свидетельства (сертификата) признанного уполномоченным государственным органом Республики Казахстан. (При этом оригинал племенного свидетельства (сертификата) после сверки с копией возвращается получателю бюджетных субсидий);
копию ветеринарного свидетельства (сертификата);
акты оприходования импортного племенного молодняка;
4) при приобретении племенного молодняка на основании договора лизинга:
копию договора лизинга;
заявку на выплату субсидий для погашения основного долга по договору лизинга с указанием реквизитов лизингодателя.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
16. Допускается включение в список получателей бюджетных субсидий товаропроизводителей, оплативших не менее 50 % стоимости племенной продукции (материала). При этом товаропроизводители представляют в Отдел:
копию договора купли-продажи;
копии платежных документов, подтверждающих не менее 50 % оплату;
документ, подтверждающий регистрацию приобретенных животных в государственном регистре племенных животных и цыплят (кроме племенного яйца).
Копии платежных документов на оставшуюся сумму, а также актов их поставки и использования, товаропроизводители представляют в Отдел после полной оплаты стоимости, но не позднее семи рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
17. Отдел ежемесячно, по мере поступления документов, в течение трех рабочих дней, но не позднее 24 декабря 2011 года, проверяет представленные документы. В случае регистрации приобретенных животных в государственном регистре племенных животных, а племенного крупного рогатого скота – в единой идентификационной базе данных и единой информационно-аналитической системе, а также соответствия представленных документов установленным требованиям составляет и утверждает сводный акт о приобретении племенного молодняка, семени быков-производителей, цыплят и племенного яйца, и с приложением копии платежных документов, представляет в Управление.

15. Тауар өндірушілер, субсидиялау бағдарламасына қатысушылар бюджеттік субсидиялар алу үшін мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2011 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Бөлімге мынадай құжаттарды:
1) асыл тұқымды төлді, балапандарды және асыл тұқымды жұмыртқаны сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелері - кіріс-кассалық ордерді, банктің төлем тапсырмасын, шот-фактураны (бұдан әрі - төлем құжаттары);
төлді, балапандарды және асыл тұқымды жұмыртқаны кіріске алу актісін;
2) тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелерін;
ұрыққа арналған асыл тұқымдық куәлік көшірмесін;
ұрықты пайдалану актісін;
3) импорттық асыл тұқымды төл сатып алу кезінде:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
төлем құжаттарының көшірмелерін;
Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы таныған асыл тұқымды мал куәлігінің (сертификаттың) түпнұсқасын және көшірмесін. (Бұл ретте асыл тұқымды мал куәлігінің (сертификаттың) түпнұсқасы көшірмесімен салыстырып тексерілгеннен кейін бюджеттік субсидия алушыға қайтарылады);
ветеринариялық куәліктің (сертификаттың) көшірмесін;
импорттық асыл тұқымды төлді кіріске алу актісін;
4) асыл тұқымды төлді лизинг шарты негізінде сатып алу кезінде:
лизинг шартының көшірмесін;
лизинг шарты бойынша негізгі борышты өтеу үшін лизинг берушінің деректемелерін көрсете отырып субсидия төлеуге өтінімді ұсынады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Асыл тұқымды өнім (материал) құнының кемінде 50 %-ын төлеген тауар өндірушілерді бюджеттік субсидиялар алушылардың тізіміне енгізуге жол беріледі. Бұл ретте тауар өндірушілер Бөлімге:
сатып алу-сату шартының көшірмесін;
кемінде 50% теленгенін растайтын төлем құжаттарының көшірмелерін;
сатып алынған малдардың (асыл тұқымды жұмыртқадан басқа) асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тізілімде тіркелгенін растайын құжатты ұсынады.
Қалған сомаға төлем құжаттарының көшірмелерін, сондай-ақ оларды жеткізіп беру немесе пайдалану актілерін тауар өндірушілер құнын толық төлегеннен кейін, бірақ бюджеттік субсидиялар алған күннен бастап жеті жұмыс күнінен кешіктірмей Бөлімге ұсынады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Бөлім ай сайын, құжаттардың түсуіне қарай үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 24 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынылған құжаттарды тексереді. Сатып алынған малдар асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тізілімінде, ал асыл тұқымды ірі қара мал бірдейлендірудің бірыңғай дерекқорында және бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде тіркелген, сондай-ақ ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда асыл тұқымды мал төлінің, тұқымдық бұқалар ұрығының, балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқаның сатып алынғаны туралы жиынтық акт жасап, оны бекітеді және төлем құжаттарының көшірмелерімен қоса, Басқармаға ұсынады.

В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в том числе подпункту 5) пункта 4 настоящих Правил, Отдел не позднее двух рабочих дней возвращает их товаропроизводителям с указанием причин возврата.
Сведения об удешевлении приобретенного племенного молодняка крупного рогатого скота должны быть внесены отделом в единую информационно-аналитическую систему в течение 10 рабочих дней, со дня перечисления Управлением бюджетных субсидий на банковский счет товаропроизводителя.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
18. Управление в течение трех рабочих дней, но не позднее 26 декабря 2011 года, рассматривает представленные документы, и в случае их соответствия установленным требованиям, составляет и утверждает сводный акт о приобретении племенного молодняка, семени быков-производителей, а также цыплят и племенного яйца по области. На основе указанных в них объемов и нормативов бюджетных субсидий, определяет объемы причитающихся бюджетных денег в пределах установленных квот, формирует объединенную сводную ведомость по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и счета к оплате. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителей, лизингодателей осуществляется Управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, путем представления в территориальное подразделение казначейства, реестра счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах.
В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, в том числе подпункту 5) пункта 4 настоящих Правил, Управление не позднее пяти рабочих дней возвращает их в Отдел на доработку с указанием причин возврата.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
19. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных быков-производителей, семени, оборудования и техники республиканский племенной центр, не позднее 26 декабря 2011 года представляет в Управление по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков-производителей, семени зарубежной селекции, оборудования, техники по перечню, согласованному с Министерством.
Управление в течение трех рабочих дней проверяет представленные договоры, формирует сводную ведомость по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на банковский счет республиканского племенного центра. После приобретения племенных быков-производителей, семени, и оборудования, республиканский племенной центр представляет в течение последующего месяца в Управление копии платежных документов и актов оприходования.

Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Қағиданың 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда Бөлім екі жұмыс күнінен кешіктірмей қайтару себептерін көрсетіп, оларды тауар өндірушілерге қайтарады.
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара мал төлінің арзандатылғаны туралы мәліметті Басқарма бюджеттік субсидияны тауар өндірушінің банктік шотына аударған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Бөлім бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесіне енгізуі тиіс.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
18. Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2011 жылғы 26 желтоқсаннан кешіктірмей қарайды және олар белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда облыс бойынша асыл тұқымды төлдің, тұқымдық бұқалар ұрығының, сондай-ақ балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқаның сатып алынғаны туралы жиынтық акт жасайды және бекітеді. Оларда көрсетілген бюджеттік субсидиялардың көлемі мен нормативтері негізінде белгіленген квоталар шегінде тиесілі бюджет ақшасының көлемін айқындайды, осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біріктірілген жиынтық ведомость және ақы төлеу шоттарын қалыптастырады. Тауар өндірушілердің, лизинг берушілердің банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды аударуды Басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшесіне 2 данада ақы төлеу шоттарын қоса бере отырып, ақы төлеу шоттарының тізілімін ұсыну жолымен жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға, оның ішінде осы Қағиданың 4-тармағының 5) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, Басқарма бес жұмыс күнінен кешіктірмей оларды кері қайтару себептерін көрсете отырып, Бөлімге пысықтауға қайтарады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
19. Асыл тұқымды бұқаларды, ұрықты, жабдықты және техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшін республикалық малды асылдандырушы орталық мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2011 жылғы
26 желтоқсаннан кешіктірмей Министрлікпен келісілген тізбе бойынша асыл тұқымды бұқаларды, шетелдік селекцияның ұрығын, жабдықты және техниканы сатып алуға арналған шарттарды бір-бір данада Басқармаға ұсынады.
Басқарма ұсынылған шарттарды үш жұмыс күні ішінде тексереді, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость, сондай-ақ ақы төлеу шоттарын қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды республикалық малды асылдандырушы орталықтың банктік шотына аударады. Республикалық малды асылдандырушы орталық асыл тұқымды бұқаларды, ұрықты және жабдықты сатып алғаннан кейін келесі айдың ішінде Басқармаға төлем құжаттары мен кіріске алу актісінің көшірмелерін ұсынады.

20. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков-производителей, получение, хранение и оценку их семени, а также получение, хранение и использование эмбрионов республиканский племенной центр по мере осуществления затрат, не позднее 26 декабря 2011 года, представляет в Управление один экземпляр документов, подтверждающих эти затраты.
Управление в течение трех рабочих дней проверяет представленные документы, формирует сводную ведомость по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на текущий счет республиканского племенного центра.
21. Для полного возмещения затрат по приобретению цыплят племенное хозяйство по мясному птицеводству, не позднее 26 декабря 2011 года, представляет в Управление по одному экземпляру договоров на приобретение цыплят.
Управление в течение трех рабочих дней проверяет представленные договоры, формирует сводную ведомость по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на банковский счет племенного хозяйства по мясному птицеводству.
После приобретения цыплят племенное хозяйство по мясному птицеводству представляет в течение последующего месяца в Управление копии платежных документов и актов оприходования.
22. Для полного возмещения затрат на содержание племенной птицы, племенное хозяйство по мясному птицеводству по мере осуществления затрат, не позднее 26 декабря 2011 года, представляет в Управление документы, подтверждающие эти затраты.
Управление в течение трех рабочих дней проверяет представленные документы, формирует сводную ведомость по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на банковский счет племенного хозяйства по мясному птицеводству.
23. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов, племенной завод по костанайской породе лошадей по мере осуществления затрат, не позднее 26 декабря 2011 года, представляет в Управление один экземпляр документов, подтверждающих эти затраты.
Управление в течение трех рабочих дней проверяет представленные документы, формирует сводную ведомость по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидии на банковский счет племенного завода по костанайской породе лошадей.

20. Республикалық малды асылдандырушы орталық асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағуға, олардың ұрықтарын алуға, сақтауға және бағалауға эмбриондарды алуға, сақтауға және пайдалануға жұмсалған шығындарды толық өтеу үшін шығындардың жүзеге асырылуына қарай, бірақ 2011 жылғы 26 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға сол шығындарды растайтын құжаттардың бір данасын ұсынады.
Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде тексереді, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость, сондай-ақ ақы төлеу шоттарын қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды республикалық малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады.
21. Балапандарды сатып алу жөніндегі шығындарды толық өтеу үшін етті құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылық 2011 жылғы 26 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға Балапандарды сатып алуға арналған шарттарды бір-бір данада ұсынады.
Басқарма ұсынылған шарттарды үш жұмыс күні ішінде тексереді, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость, сондай-ақ ақы төлеу шоттарын қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы орталықтың банктік шотына аударады.
Етті құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылық балапандарды сатып алғаннан кейін келесі айдың ішінде Басқармаға төлем құжаттары мен кіріске алу актісінің көшірмелерін ұсынады.
22. Асыл тұқымды құстарды ұстауға арналған шығындарды толық өтеу үшін етті құс шаруашылығы бойынша малды асылдандырушы шаруашылық шығындардың жүзеге асырылуына қарай, бірақ 2011 жылғы
26 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады.
Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде тексереді, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость, сондай-ақ ақы төлеу шоттарын қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы орталықтың банктік шотына аударады.
23. Асыл тұқымды жылқыларды өсіруге, ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшін қостанайлық жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды зауыт шығындардың жүзеге асырылуына қарай, бірақ 2011 жылғы 26 желтоқсаннан кешіктірмей, Басқармаға сол шығындарды растайтын құжаттардың бір данасын ұсынады.
Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде тексереді, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомость, сондай-ақ ақы төлеу шоттарын қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауытының банктік шотына аударады.

24. Управление для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с пунктами 1920212223 настоящих Правил представляет реестр счетов к оплате с приложением счетов к оплате в 2-х экземплярах в территориальное подразделение казначейства.
25. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств, Министерство, в установленном законодательством порядке, вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год на реализацию бюджетной программы.
26. Управление ежемесячно, в срок до 5 числа, следующего за отчетным месяцем, но не позднее 30 декабря 2011 года представляет в Министерство отчет об объемах, стоимости и эффективности выполненных работ, объемах выплаченных бюджетных субсидий.
Приложение 1
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011
года областными бюджетами на
поддержку племенного
животноводства
Критерии
к товаропроизводителям и товарным птицефабрикам
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.12.2011 № 1715 (вводится в действие с 01.11.2011).
п/п
Показатели
1. К товаропроизводителям
1.
Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и
племенной работы *
2.
Наличие обязательств:
1) об использовании приобретенного племенного молодняка для
воспроизводственных целей не менее 2-х лет;
2) об использовании приобретенных племенных телок для
чистопородного разведения или скрещивания родственных групп.
При приобретении импортного племенного скота наличие
обязательств;
3) об использовании телок (нетелей) в воспроизводственных целях
путем чистопородного разведения или скрещивания родственных
групп;
4) об использовании быков-производителей, оцененных по качеству
потомства - в воспроизводственных целях.
3.
Наличие идентификационного номера животных и регистрации в
единой идентификационной базе данных Республики Казахстан
4.
Наличие помещения для содержания животных в соответствии с
принятой технологией
5.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
6.
Наличие кормовых культур в севообороте или договор на покупку
кормов
2. К товарным птицефабрикам
1.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях,
наличие технологического оборудования для клеточного или
напольного содержания
2.
Организация и осуществление ветеринарных мероприятий
Примечание:
* Товаропроизводители, занятые разведением крупного рогатого скота, должны быть зарегистрированы в единой информационно-аналитической системе Республики Казахстан.
Наличие идентификационного номера животных и регистрации в единой идентификационной базе данных Республики Казахстан требования для товаропроизводителей, занятых скотоводством
Приложение 2
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011
года областными бюджетами на
поддержку племенного
животноводства
Нормативы бюджетных субсидий
1. Нормативы бюджетных субсидий племенного молодняка
п/н
Виды и породы животных
Нормативы бюджетных
субсидий на 1 килограмм
живой массы, тенге
Овцы
тонкорунного направления:
1.
Казахская тонкорунная
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
150 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Казахский архаромеринос
3.
Южноказахстанский меринос
4.
Североказахский меринос
5.
Австралийский меринос
полутонкорунного направления:
1.
Цигайская
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
150 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Казахская полутонкорунная с
кроссбредной шерстью
3.
Дегересская мясошерстная
мясо-сального направления:
1.
Эдильбаевская
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
150 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Казахская курдючная
полугрубошерстная и грубошерстная
3.
Сарыаркинская курдючная
4.
Гиссарская
5.
Каракульская
Лошади
продуктивного направления:
1.
Казахская типа «джабе»
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
110 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Кушумская
3.
Мугалжарская
спортивного направления:
1.
Костанайская порода
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
300 тенге за 1 кг живой
массы
Свиньи
1.
Крупная белая
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
130 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Немецкая благородная
3.
Дюрок
Верблюды
1.
Казахский бактриан
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
80 тенге за 1 кг живой
массы
2.
Арвана

24. Басқарма осы Қағиданың 1920212223-тармақтарына сәйкес бюджеттік субсидияларды төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне екі данада ақы төлеу шотын қоса бере отырып, ақы төлеу тізілімін ұсынады.
25. Қандай да бір облыс бөлінген қаражатты толығымен игермеген жағдайда Министрлік заңнамада белгіленген тәртіппен бюджеттік бағдарламаны іске асыруға 2011 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде облыстар бойынша бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған қаражатты қайта бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді.
26. Басқарма ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде, бірақ 2011 жылғы 30 желтоқсаннан кешіктірмей Министрлікке орындалған жұмыстардың көлемі, құны және тиімділігі, төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы есеп береді.
Облыстық бюджеттердің асыл
тұқымды мал шаруашылығын қолдауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
1-қосымша
Тауар өндірушілерге және тауарлық құс фабрикаларына қойылатын
өлшемдер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. № 1715 (2011.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Р/с
Көрсеткіштер
1. Тауар өндірушілерге
1.
Селекциялық және асылдандыру жұмысының бірыңғай ақпараттық базасында тіркеуде болуы*
2.
Мынадай:
1) сатып алынған асыл тұқымды төлді кемінде 2 жыл өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы;
2) сатып алынған асыл тұқымды қашарларды таза тұқымды өсіруге немесе туыстық топты шағылыстыру үшін пайдалану туралы міндеттеменің болуы;
Импорттық асыл тұқымды малды сатып алу кезінде:
3) таза тұқымды өсіру немесе туыстық топты шағылыстыру арқылы қашарларды (құнажынды) өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы;
4) ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқаларды өсімді молайту мақсатында пайдалану туралы міндеттеменің болуы.
3.
Малдың бірдейлендіру нөмірінің және Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру деректер базасында тіркеуде болуы
4.
Қабылданған технологияға сәйкес малдарды күтіп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы
5.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
6.
Ауыспалы егісте жемшөп дақылдарының немесе жемшөп сатып алуға шарттың болуы
2. Тауарлық құс фабрикаларына
1.
Технологиялық жағдайда құстарды жыл бойы ұстау, торда және еденде ұстау үшін технологиялық жабдықтардың болуы;
2.
Ветеринариялық іс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру
Ескерту:
* Ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер Қазақстан Республикасының бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесінде тіркеуде болуы тиіс.
Малдың бірдейлендіру нөмірінің және ірі қара мал өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін талапты Қазақстан Республикасының бірыңғай бірдейлендіру дерекқорында тіркеудің болуы.
Облыстық бюджеттердің асыл
тұқымды мал шаруашылығын қолдауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
2-қосымша
Бюджеттік субсидиялар нормативтері 1. Асыл тұқымды төлге берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
Малдың түрлері мен тұқымдары
1 кг тірі салмағына арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері, теңге
Қойлар
биязы жүнді бағыттағы:
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 150 теңгеден артық емес
1.
Қазақтың биязы жүнді қойы
2.
Қазақтың арқар мериносы
3.
Оңтүстік қазақ мериносы
4.
Солтүстік қазақ мериносы
5.
Австралия мериносы
биязылау жүнді бағыттағы:
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 150 теңгеден артық емес
1.
Цигай қойы
2.
Қазақтың биязылау кроссбредті жүнді қойы
3.
Дегерес етті-жүнді қойы
Етті-майлы бағыттағы:
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 150 теңгеден артық емес
1.
Еділбай қойы
2.
Қазақтың ұяң жүнді немесе қылшық жүнді құйрықты қойы
3.
Сарыарқа құйрықты қойы
4.
Гиссар қойы
5.
Қаракөл қойы
Жылқылар
өнімдік бағыттағы:
Сатып алынған құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 110 теңгеден артық емес
1.
Қазақтың жабы жылқысы
2.
Көшім жылқысы
3.
Мұғалжар жылқысы
спорт бағытындағы:
Сатып алынған құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 300 теңгеден артық емес
1.
Қостанай жылқысы
Шошқалар
1.
Ірі ақ шошқа
Сатып алынған құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 130 теңгеден артық емес
2.
Немістің асыл текті шошқасы
3.
Дюрок
Түйелер
1.
Қазақтың айыр өркешті түйесі
Сатып алынған құнының 50% артық емес, бірақ 1 кг тірі салмағына 80 теңгеден артық емес
2.
Аруана

2. Нормативы бюджетных субсидий племенного молодняка
крупного рогатого скота
Сноска. Раздел 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.05.2011 № 595 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
п/н
Виды и породы животных
Нормативы бюджетных
субсидий за 1 голову,
тенге
Крупный рогатый скот *
Молочного направления:
1.
Черно-пестрая (голштинская)
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
100 000 тенге за 1 голову
2.
Красная (красная степная)
3.
Бурая (алатауская)
4.
Палевопестрая (симментальская)
Мясного направления:
1.
Казахская белоголовая
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
100 000 тенге за 1 голову
2.
Аулиекольская
3.
Санта-гертруда
4.
Шароле
5.
Герефорд
6.
Ангус
3. Нормативы бюджетных субсидий импортного
племенного молодняка
п/н
Страна завоза племенного
молодняка
Нормативы бюджетных субсидий
за 1 голову, тенге
1.
Страны Таможенного союза
(Российская Федерация,
Республика Беларусь)
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
100 000 тенге за 1 голову
2.
Страны дальнего зарубежья
Не более 50 % стоимости
приобретения, но не более
200 000 тенге за 1 голову
4. Нормативы бюджетных субсидий на 1 дозу семени
быков-производителей
п/н
Вид племенного
материала
Нормативы бюджетных субсидий на
приобретение семени
быков-производителей, тенге
1.
Семеня
быков-производителей
двуполое
однополое
отечественное
импортное
Не более 50 %
стоимости
приобретения,
но не более
500 тенге за
1 дозу
Не более 50
% стоимости
приобретения,
но не более
1000 тенге за
1 дозу
Не более 50 %
стоимости
приобретения,
но не более
3000 тенге за
1 дозу
5. Нормативы бюджетных субсидий суточных цыплят
п/н
Вид племенной продукции
Нормативы бюджетных субсидий на
приобретение суточных цыплят,
тенге
от
прародительского
стада **
от родительского
стада ***
1.
Суточный цыпленок (мясной)
Не более 50 %
стоимости
приобретения, но
не более 275
тенге за 1 голову
2.
Суточный цыпленок (яичный)
Не более 50 %
стоимости
приобретения, но
не более 45
тенге за 1
голову
6. Нормативы бюджетных субсидий на 1 штуку племенного
яйца, тенге
п/п
Виды племенного яйца
Птицефабрикам на приобретение яйца,
тенге
от прародительского
стада
от родительского
стада
1.
Яйцо куриное (яичное)
-
Не более 50 %
стоимости
приобретения, но не
более 19 тенге за 1
штуку
2.
Яйцо утиное
Не более 50 %
стоимости
приобретения, но не
более 35 тенге за 1
штуку
Не более 50 %
стоимости
приобретения, но не
более 30 тенге за 1
штуку

2. Асыл тұқымды ірі қара малдың төліне берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
Ескерту. 2-бөлімге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.27 № 595 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Р/с
Малдың түрлері мен тұқымдары
1 басқа арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
Ірі қара мал
сүтті бағыттағы:
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 100 000 теңгеден артық емес
1.
Қара-ала (голштин) сиыр
2.
Қызыл (қырдың қызыл) сиыр
3.
Қоңыр (алатау) сиыр
4.
Қызғылт сары шұбар (симментал) сиыр
етті бағыттағы:
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 100 000 теңгеден артық емес
1.
Қазақтың ақбас сиыры
2.
Әулиекөл сиыры
3.
Санта-гертруда сиыры
4.
Шароле сиыры
5.
Герефорд сиыры
6.
Ангус
3. Импорттық асыл тұқымды төліне берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
р/с
Асыл тұқымды төл әкелетін мемлекет
1 басқа арналған бюджеттік субсидия нормативі, теңге
1.
Кедендік одақтағы елдер (Ресей Федерациясы, Беларусь Республикасы)
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 100 000 теңгеден артық емес
2.
Алыс шет елдер
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 200 000 теңгеден артық емес
4. Тұқымдық бұқалар ұрығының 1 дозасына берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
Асыл тұқымды материал түрі
Тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алуға арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
екі жынысты
бір жынысты ұрық
отандық
импорттық
1.
Тұқымдық бұқалар ұрығы
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 дозасына 500 теңгеден артық емес
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 дозасына 1 000 теңгеден артық емес
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 дозасына 3 000 теңгеден артық емес
5. Тәуліктік балапандарға берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
Асыл тұқымды өнімнің түрі
Тәуліктік балапандардың 1 басын сатып алуға арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
ата-тектік табыннан*
ата-енелік табыннан **
1.
Тәуліктік балапан (етті бағыттағы)
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 275 теңгеден артық емес
2.
Тәуліктік балапан  (жұмыртқа бағыттағы)
Сатып алынған құнының 50% артық емес, бірақ 1 басына 45 теңгеден артық емес
6. Асыл тұқымды жұмыртқаның 1 данасына берілетін бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
Асыл тұқымды жұмыртқаның түрлері
Құс фабрикаларға жұмыртқаны сатып алу үшін (50 %-дан артық емес), теңге
ата-тектік табыннан
ата-енелік табыннан
1.
Тауық жұмыртқасы (жұмыртқалағыш)
-
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 жұмыртқаға 19 теңгеден артық емес
2.
Үйрек жұмыртқасы
Сатып алу құнының 50% артық емес, бірақ 1 жұмыртқаға 35 теңгеден артық емес
Сатып алу құнының 50 %-нен артық емес, бірақ 1 жұмыртқаға 30 теңгеден артық емес

* Живая масса 1 головы приобретаемого племенного молодняка крупного рогатого скота должна быть не менее 300 кг.
** Для формирования родительского стада в мясном птицеводстве.
*** Для формирования промышленного стада в яичном птицеводстве.
- Субсидированию подлежит племенная продукция (цыплята, племенное яйцо) реализованная племенными птицефабриками получившим статус племенного хозяйства более 1 года.
Приложение 3
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011
года областными бюджетами на
поддержку племенного
животноводства
Предельные максимальные цены реализации племенной
продукции (материала), тенге
Наименование племенной продукции
(материала)
За
единицу
Предельные
цены, тенге
Реализация Республиканским племенным
центром семени быков–производителей
(оцененных по качеству потомства), в
том числе:
1) двуполое семя
1 доза
до 1000
2) однополое семя
до 2000
Реализация племенным хозяйством по
мясному птицеводству суточных племенных
цыплят мясного кросса
1 голова
до 550
Приложение 4
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на поддержку
племенного животноводства
"Утверждаю"
начальник Управления сельского
хозяйства __________ области
___________ (Ф.И.О. подпись, печать)
"____" __________ 2011 год
Объединенная сводная ведомость*
о приобретении племенной продукции (племенного материала) и
выплате бюджетных субсидий
_____________________________________________________________________
(племенной молодняк, семя быков-производителей, племенное яйцо,
цыплята - нужное оставить)
за __________ 2011 года по ____________________________ области
Наименование
Годовая квота
Норма-
тив
бюджет-
ных
субсидий
за
единицу
(кг ж/м,
дозу,
штуку,
голову),
тенге
Фактически
приобретено
(реализовано)
на племенные
цели
племенной
продукции (кг
ж/м, дозу,
штук, голов)
Причитаю-
щаяся
сумма
бюджетных
субсидий
с начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Остаток
причи-
тающей-
ся
суммы
бюджет-
ных
субси-
дий,
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тенге
райо-
на
покупа-
теля
племен-
ной
продук-
ции или
племен-
ного
матери-
ала
(кг,
доз,
штук,
голов)
тен-
ге
с
начала
года
за
отчет
ный
месяц
* Составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции (племенного материала)
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо)
________________ (Ф.И.О, подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) _________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на поддержку
племенного животноводства
"Утверждаю"
начальник Управления сельского
хозяйства __________ области
___________ (Ф.И.О. подпись, печать)
"____" __________ 2011 год
Сводная ведомость
о причитающихся бюджетных субсидиях за _____________ 2011 года
(месяц)
племенному центру, племенному хозяйству, племенному заводу по
костанайской породе лошадей
Статьи
затрат
Сумма,
предусмотренная
в смете
распределения
бюджетных
средств,
тыс. тенге
Фактические
объемы
приобретенных
товаров
(животных),
выполненных
услуг и работ
Причитаю-
щаяся
сумма с
начала
года,
тыс. тенге
Оплачено
с начала
года,
тыс. тенге
Остаток
причитаю-
щейся
суммы,
тыс.
тенге
Подлежит
к оплате,
тыс.
тенге
ИТОГО
Начальник отдела животноводства (ответственное лицо)
_____________ (Ф.И.О, подпись)
Бухгалтер (ответственное лицо) _________________ (Ф.И.О., подпись)

* Сатып алынатын асыл тұқымды ірі қара мал төлінің 1 басының тірілей салмағы 300 кг кем емес болуы тиіс.
** Етті құс шаруашылығында ата-енелік табынды қалыптастыру үшін.
*** Жұмыртқа бағытындағы құс шаруашылығында өнеркәсіптік табынды қалыптастыру үшін.
- Асыл тұқымды шаруашылық мәртебесін алғанына 1 жылдан астам  уақыт болған асыл тұқымды құс фабрикалары сатқан асыл тұқымды өнім (тәуліктік балапандар, асыл тұқымды жұмыртқа) субсидиялауға жатады.
Облыстық бюджеттердің асыл
тұқымды мал шаруашылығын қолдауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
3-қосымша
Асыл тұқымды өнімді (материалды) сатудың шектелген ең жоғарғы бағалары, теңге
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) атауы
Бірлігі үшін
Шектелген бағалар, теңге
Республикалық малды асылдандырушы орталықтың тұқымдық бұқалар (ұрпағының сапасы бойынша бағаланған) ұрығын сатуы:
1) екі жынысты ұрық
1 доза
1000-ге дейін
2) бір жынысты ұрық
2000-ге дейін
Етті құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылықтың етті кроссты асыл тұқымды тәуліктік балапандарды сатуы
1 бас
550-ге дейін
«Бекітемін»
_______________облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы _________(аты-жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «__» ____________
Облыстық бюджеттердің асыл
тұқымды мал шаруашылығын қолдауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
4-қосымша
____________облысы бойынша 2011 жылдың ___ _______ айындағы асыл тұқымды өнімді (асыл тұқымды материалды)
_____________________________________________________________________
(асыл тұқымды төл, тұқымдық бұқалар ұрығы, асыл тұқымды жұмыртқа, балапандар - қажеттісі қалдырылсын)
сатып алу және субсидиялар төлеу туралы
біріктірілген жиынтық ведомосі*
Атауы
Жылдық квота
Бір бірлік (кг т/с, доза, дана, бас) үшін бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
Асыл тұқымды өнімнің асылдандыру мақсатына нақты сатып алынғаны (кг т/с, дана, доза, бас)
Жылдың басынан бастап бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасы, теңге
Жылдың басынан  бастап төленген, теңге
Бюджеттік субсидиялардың тиесілі сомасының қалдығы, теңге
Төлеуге жатады, теңге
ауданның
асыл тұқымды өнімді немесе асыл тұқымды материалды сатып алушының
(кг, доза, дана, бас)
теңге
жыл басынан бастап
есепті ай ішінде
* сатып алынған асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) әрбір түріне жеке жасалады.
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға)           _____________________ (аты-жөні, қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) _____________________ (аты-жөні, қолы)
«Бекітемін»
_______________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы _________(аты-жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «__» ____________
Облыстық бюджеттердің асыл
тұқымды мал шаруашылығын қолдауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидасына
5-қосымша
Малды асылдандырушы орталыққа, асылдандырушы шаруашылыққа,
қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытына
2011 жылғы ___________ айы үшін тиесілі бюджеттік субсидиялар туралы
(ай)
жиынтық ведомосі
Шығындардың баптары
Бюджет қаражатын бөлу сметасында көзделген сома, мың теңге
Сатып алынған тауарлардың (жануарлардың), орындалған қызметтер мен жұмыстардың нақты көлемі
Жыл басынан бастап тиесілі сома, мың теңге
Жылдың басынан бастап төленген, мың теңге
Тиесілі соманың қалдығы, мың теңге
Төлеуге жатады, мың теңге
ЖИЫНЫ
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы
(жауапты тұлға)           _____________________ (аты-жөні, қолы)
Бухгалтер (жауапты тұлға) _____________________ (аты-жөні, қолы)