Об утверждении Правил субсидирования систем управления производством сельскохозяйственной продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 326
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования систем управления производством сельскохозяйственной продукции.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Кaзахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 326
Правила
субсидирования систем управления
производством сельскохозяйственной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования систем управления производством сельскохозяйственной продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" и определяют порядок субсидирования затрат предприятий агропромышленного комплекса по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
2. Субсидирование осуществляется за счет средств республиканского бюджета на 2011-2013 годы (далее - средства) по республиканской бюджетной программе 051 "Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (далее - программа).
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) администратор программы - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) ИСО (англ. ISO - International Standard Organization) - система менеджмента качества;
3) отбор - определение заказчиков-участников, участвующих в программе для распределения между ними средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы;
4) орган по подтверждению соответствия - юридическое лицо, аккредитованное в установленном порядке для выполнения работ по подтверждению соответствия;
5) сертификация - процедура, посредством которой орган по подтверждению соответствия письменно удостоверяет соответствие продукции, услуги установленным требованиям;
6) заказчик - субъект агропромышленного комплекса, находящийся на стадии разработки, внедрения и сертификации международных стандартов;
7) заказчики-участники - заказчики, принимающие участие в реализации программы;
8) привлеченный консультант - юридическое или физическое лицо, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов;

Ауыл шаруашылығы өнімі өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 326 Қаулысы
«2011 — 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы өнімі өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                         К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 326 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнімі өндірісін
басқару жүйелерін субсидиялау
қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы өнімі өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі, «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2010 жылғы 29 қарашадағы заңдарына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен салалары кәсіпорындарының халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі шығындарының құнын субсидиялау тәртібін белгілейді.
2. Субсидиялау 051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы (бұдан әрі - бағдарлама) бойынша 2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет қаражаты (бұдан әрі - қаражат) есебінен жүзеге асырылады.
3. Осы Қағидада мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) бағдарламаның әкімшісі - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
2. ИСО (ағылш. ISO - Іntеrnаtіоnаl Stаndаrd Оrgаnіzаtіоn) - сапа менеджменті жүйесі;
3) іріктеу - 2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражатты бағдарламаға қатысатын тапсырыс беруші-қатысушылар арасында бөлу үшін оларды айқындау;
4) сәйкестікті растау жөніндегі орган - сәйкестікті растау жөніндегі жұмыстарды орындау үшін белгіленген тәртіппен аккредиттелген заңды тұлға;
5) сертификаттау - сәйкестікті растау жөніндегі орган өнімнің, қызметтердің белгіленген талаптарға сәйкестігін жазбаша түрде куәландыратын рәсім;
6) тапсырыс беруші - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау сатысындағы агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;
7) тапсырыс беруші-қатысушылар - бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілер;
8) тартылған консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға;

9) международный стандарт - стандарт, принятый международной организацией по стандартизации и доступный широкому кругу потребителей;
10) ХАССП (англ. НАССР - Hazard Analysis and Critical Control Points) - система управления безопасностью пищевых продуктов;
11) консультант в штате - физическое лицо, сотрудник заказчика, осуществляющее консалтинговые (консультационные) услуги по разработке, внедрению международных стандартов.
4. Требования к привлеченному консультанту:
1) наличие в штате квалифицированных специалистов в области разработки, внедрения и дальнейшего подтверждения соответствия международных стандартов, имеющих соответствующие дипломы, сертификаты об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для юридических лиц);
2) наличие соответствующего диплома, сертификатов об окончании семинаров, курсов, и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов (для физических лиц).
5. Требования к консультанту в штате:
1) наличие соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов и опыт работы по разработке и внедрению международных стандартов;
2) опыт работы не менее двух лет сотрудником службы качества заказчика.
6. Сумма средств, выплачиваемая из республиканского бюджета, составляет не более 50 % затрат заказчика-участника от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
2. Порядок субсидирования систем управления производством
сельскохозяйственной продукции
7. Для проведения отбора заказчиков, участвующих в реализации программы, администратор программы образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии (далее - Комиссия).
Занимаемая должность председателя комиссии должна быть не ниже уровня директора департамента, а должности членов комиссии - не ниже главного эксперта администратора программы.
Состав комиссии утверждается приказом ответственного секретаря администратора программы.
В состав комиссии входят представители заинтересованных структурных подразделений администратора программы, при этом количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
8. Администратор программы направляет приглашение всем заказчикам по списку, представленному управлениями сельского хозяйства акиматов областей, городов Алматы, Астаны (далее - управления).
9. Комиссия осуществляет отбор заказчиков, участвующих в реализации программы и отвечающих следующим критериям:
1) резидент Республики Казахстан (для юридических лиц);

9) халықаралық стандарт - стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым қабылдаған және тұтынушылардың қалың көпшілігі қол жеткізе алатын стандарт;
10) ХАССП (ағылш. НАССР - Наzаrd Аnаlуsіs аnd Сrіtісаl Соntrоl Pоіnts) - тамақ өнімдері қауіпсіздігін басқару жүйесі;
11) штаттағы консультант - халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлға, тапсырыс берушінің қызметкері.
4. Тартылған консультантқа қойылатын талаптар:
1) штатында тиісті дипломдары, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттары және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесі бар халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сәйкестігін одан әрі растау саласындағы білікті мамандардың болуы (заңды тұлғалар үшін);
2) тиісті дипломының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесінің болуы (жеке тұлғалар үшін).
5. Штаттағы консультантқа қойылатын талаптар:
1) тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының және халықаралық стандарттарды әзірлеу және енгізу жөнінде жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) тапсырыс берушінің сапа қызметінің қызметкері ретінде кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесі.
6. Республикалық бюджеттен төленетін қаражат сомасы халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның бүкіл құнынан тапсырыс беруші-қатысушы шығынының 50 %-ынан аспайды.
2. Ауыл шаруашылығы өнімі өндірісін
басқару жүйелерін субсидиялау тәртібі
7. Бағдарламаны іске асыруға қатысатын тапсырыс берушілерге іріктеуді жүргізу үшін бағдарламаның әкімшісі құрамында комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы бар комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрады.
Комиссия төрағасы атқаратын лауазым бағдарлама әкімшісінің департамент директоры деңгейінен, ал комиссия мүшелерінің лауазымдары  - бас сарапшы деңгейінен төмен болмауы тиіс.
Комиссия құрамы бюджеттік бағдарлама әкімшісінің жауапты хатшысының бұйрығымен бекітіледі.
Комиссия құрамына бюджеттік бағдарлама әкімшісінің мүдделі құрылымдық бөлімшілерінің өкілдері кіреді, бұл ретте Комиссияның сандық құрамы тақ және кемінде бес адам болуы тиіс. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болып табылмайды.
8. Бағдарламаның әкімшісі облыстар, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің ауыл шаруашылығы басқармалары (бұдан әрі - басқармалар) ұсынған тізім бойынша барлық тапсырыс берушілерге шақыру жібереді.
9. Комиссия бағдарламаны іске асыруға қатысатын және мынадай өлшемдерге сай келетін тапсырыс берушілерге іріктеуді жүзеге асырады:        1) Қазақстан Республикасының резиденті (заңды тұлғалар үшін);

2) гражданин Республики Казахстан (для физических лиц);
3) отсутствие налоговой задолженности и задолженности по другим обязательным платежам в бюджет, числящейся более трех месяцев.
10. Заказчик использует международный стандарт (ИСО 9001, ИСО 22000, ХАССП), внедрение которого обеспечивается привлеченным консультантом на договорной основе в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, либо внедряет его самостоятельно при наличии консультанта в штате.
11. Заказчики, желающие принять участие в отборе, представляют в комиссию заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписанную первым руководителем заказчика или лицом, имеющим надлежащим образом оформленную доверенность на право подписания заявки, скрепленную печатью заказчика, в запечатанном конверте.
12. К заявке прилагаются:
1) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан (РНН);
2) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженностей по другим обязательным платежам в бюджет, выданной не более чем за три месяца, предшествующей дате вскрытия конвертов с заявками, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью соответствующего налогового органа;
3) нотариально заверенная копия договора о проведении сертификации между заказчиком и органом по подтверждению соответствия;
4) нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
5) доверенность на право подписания заявки, в случае если заявка подписана не первым руководителем заказчика;
в случае если заказчик внедряет международный стандарт самостоятельно, дополнительно прилагается резюме основных сотрудников заказчика, оказывающих консалтинговые (консультационные) услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов);
в случае если внедрение международного стандарта обеспечивается привлеченным консультантом, дополнительно прилагаются:
1) нотариально заверенная копия договора на оказание консалтинговых (консультационных) услуг по разработке, внедрению международных стандартов с привлеченным консультантом;
2) нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) для юридических лиц, и нотариально заверенные копии свидетельств о государственной регистрации индивидуального предпринимателя для физических лиц;

2) Қазақстан Республикасының азаматы (жеке тұлғалар үшін);
3) салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдері бойынша мерзімі үш айдан асып кеткен берешегінің болмауы.
10. Тапсырыс беруші енгізуді Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шарттық негізде тартылған консультант қамтамасыз ететін халықаралық стандартты (ИСО 9001, ИСО 22000, ХАССП) пайдаланады не штаттағы консультант болғанда оны дербес енгізеді.
11. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген тапсырыс берушілер осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе өтінімге қол қою құқығына тиісті түрде ресімделген сенімхаты бар тұлға қол қойған, тапсырыс берушінің мөрі басылған, жабық конвертке салынған өтінімді Комиссияға ұсынады.
12. Өтінімге:
1) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі (СТН);
2) өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы үш айдан аспайтын мерзімде берілген салық берешегінің және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдері бойынша берешегінің болмауы немесе болуы туралы тиісті салық органының бірінші басшысының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, мөрі басылған белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
3) тапсырыс беруші мен сәйкестікті растау жөніндегі орган арасындағы сертификаттауды жүргізу туралы шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;
5) өтінімге тапсырыс берушінің бірінші басшысының қолы қойылмаған жағдайда өтінімге қол қою құқығына арналған сенімхат;
егер тапсырыс беруші халықаралық стандартты дербес енгізген жағдайда, консалтингтік (консультациялық) қызметтер көрсететін тапсырыс берушінің негізгі қызметкерлерінің түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және байланыс ақпараты, тиісті дипломдарының, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттарының белгіленген тәртіппен куәландырылған қоса берілген көшірмелері) қоса беріледі;
егер халықаралық стандарттың енгізілуі тартылған консультантпен қамтамасыз етілген жағдайда:
1) тартылған консультантпен жасалған халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу жөніндегі консалтингтік (консультациялық) қызметтерді көрсетуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) заңды тұлғалар үшін мемлекеттік тіркелгендігі (қайта тіркелгендігі) туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері және жеке тұлғалар үшін жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгендігі туралы куәліктердің нотариалды куәландырылған көшірмелері;

3) краткая информация о привлеченном консультанте (история развития компании, основные направления деятельности компании, информация по реализованным проектам по разработке, внедрению международных стандартов, опыт работы с предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции по разработке, внедрению международных стандартов);
4) информация о клиентах привлеченного консультанта (адрес, контактные телефоны, e-mail,) осуществивших внедрение международных стандартов;
5) резюме основных сотрудников привлеченного консультанта (для юридических лиц), оказывающих консалтинговые услуги (фамилия, имя, отчество, должность, образование, профессиональный опыт, участие в реализованных проектах и контактная информация с приложением заверенных в установленном порядке копий соответствующих дипломов, сертификатов об окончании семинаров, курсов).
13. Заявка и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано _____ листов. Дата "__" ___________ 20__ год", подписана должностным лицом заказчика и скреплена печатью заказчика. При наличии в конверте не прошитых, отдельных документов, такие документы комиссией не рассматриваются и возвращаются заказчику.
14. По процедуре вскрытия конвертов с заявками в течение пяти рабочих дней составляется протокол вскрытия конвертов с заявками, который подписывается председателем и членами комиссии.
15. Комиссия в течение пятнадцати рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на отдельном заседании рассматривает заявки заказчиков на предмет их полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
16. Заказчики, полностью соответствующие требованиям настоящих Правил, решением комиссии определяются заказчиками-участниками.
17. Доля объема средств, выделяемых каждому заказчику-участнику для субсидирования затрат, определяется комиссией прямо пропорционально суммам затрат заказчика от всей стоимости проекта по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов.
18. На заседании комиссии ведется протокол рассмотрения представленных документов и оценки заявок (далее - протокол заседания комиссии). Результаты решения комиссии подлежат отражению в протоколе заседания комиссии, в котором указываются наименование, местонахождение заказчиков-участников, критерии, на основе которых определены заказчики-участники, объемы субсидий заказчикам-участникам, а также наименование заказчиков, не отвечающих установленным требованиям, с указанием причин отклонения заявок.

3) тартылған консультант туралы қысқаша ақпарат (компанияның даму тарихы, компания қызметінің негізгі бағыттары, халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша іске асырылған жобалар жөніндегі ақпарат, ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындармен халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу бойынша жұмыс тәжірибесі);
4) тартылған консультанттың халықаралық стандарттарды енгізуді жүзеге асырған клиенттері туралы ақпарат (мекенжайы, байланыс телефондары, е-mаіl);
5) тартылған консультанттың консалтингтік қызметтер көрсететін негізгі қызметкерлерінің (заңды тұлғалар үшін) түйіндемесі (тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, білімі, кәсіби тәжірибесі, іске асырылған жобаларға қатысуы және тиісті дипломдардың, семинарларды, курстарды бітіргені туралы сертификаттардың белгіленген тәртіппен куәландырылған көшірмелері қоса берілген байланыс ақпараты) қоса беріледі.
13. Өтінім және қоса берілетін барлық құжаттар бір пакетке тігілуі, нөмірленуі тиіс, соңғы бетінің артқы жағындағы жіптің ұшы «___ парақ тігілді және нөмірленді. Күні 20__ жылғы «___»___» деген сөздер жазылған қағаз парақпен желімделуі, тапсырыс берушінің лауазымды адамының қолы қойылуы және тапсырыс берушінің мөрімен бекітілуі тиіс. Конвертте тігілмеген жекелеген құжаттар болған кезде мұндай құжаттарды комиссия қарамайды және тапсырыс берушіге қайтарылады.
14. Өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі бойынша бес жұмыс күні ішінде өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасы жасалады, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды.
15. Комиссия өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жекелеген отырыста тапсырыс берушілердің өтінімдерін олардың толықтығы мен осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі мәніне қарайды.
16. Осы Қағиданың талаптарына толығымен сәйкес келетін тапсырыс берушілер комиссияның шешімімен тапсырыс беруші-қатысушылар болып белгіленеді.
17. Шығындарды субсидиялау үшін әрбір тапсырыс беруші-қатысушыға бөлінетін қаражат көлемінің үлесін комиссия халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жобаның барлық құнынан тапсырыс беруші шығындарының сомасына тікелей бара-бар түрде белгілейді.
18. Комиссия отырысында ұсынылған құжаттарды қарау және өтінімдерді бағалау хаттамасы (бұдан әрі - комиссия отырысының хаттамасы) жүргізіледі. Комиссия шешімінің нәтижелері комиссия отырысының хаттамасында көрсетілуге тиіс, онда тапсырыс беруші-қатысушылардың атауы, орналасқан жері, тапсырыс беруші-қатысушылар айқындалған өлшемдер, тапсырыс беруші-қатысушыларға бөлінетін субсидиялардың көлемі, сондай-ақ өтінімдердің қабылданбау себептері көрсетіле отырып, белгіленген талаптарға сай келмейтін тапсырыс берушілердің атауы көрсетіледі.

19. Протокол заседания комиссии оформляется в течение пяти рабочих дней от даты проведения заседания, подписывается председателем и членами комиссии. Решение комиссии сообщается письменно всем заказчикам.
20. В течение тридцати календарных дней со дня извещения заказчиков-участников заключается договор между администратором программы и заказчиком-участником, предусматривающий порядок и условия перечисления средств, ответственность сторон и иные условия.
21. Работа по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов должна быть завершена до 1 декабря соответствующего года.
22. Для получения субсидий заказчик-участник представляет администратору программы, следующие подтверждающие документы:
1) заявки на субсидирование затрат заказчика-участника по разработке, внедрению и сертификации международных стандартов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) нотариально заверенные копии актов выполненных работ (бухгалтерские), подписанные привлеченным консультантом (в случае привлечения консультанта) и заказчиком-участником;
3) нотариально заверенные копии актов выполненных работ по сертификации (бухгалтерские), подписанные органом по подтверждению соответствия и заказчиком-участником;
4) копии платежных поручений и счетов-фактур об оплате заказчиком-участником услуг привлеченного консультанта (в случае привлечения консультанта) и органа по подтверждению соответствия с печатью и подписью заказчика-участника, либо копии иных документов, подтверждающих оплату услуг;
5) нотариально заверенные копии сертификата качества.
23. Документы, указанные в пункте 22 настоящих Правил, представляются администратору программы заказчиком-участником не позднее 10 декабря соответствующего года.
24. Администратор бюджетной программы после рассмотрения подтвержающих документов формирует ведомость на выплату субсидий в двух экземплярах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
25. Для выплаты субсидий заказчикам-участникам администратор программы в территориальные подразделения Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан представляет реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счет к оплате.
26. В случае неполного распределения средств при проведении отбора, а также отказа заказчиков-участников от выделяемой субсидии, администратор программы проводит повторный отбор, с утверждением даты и места проведения отбора.
Повторный отбор производится в соответствии с настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
систем управления производством
сельскохозяйственной продукции
Заявка
_____________________________________________________________________
(наименование заказчика)
изъявляет желание принять участие в реализации республиканской
бюджетной программы 051 "Субсидирование систем управления
производством сельскохозяйственной продукции".

19. Комиссия отырысының хаттамасы отырыс өткізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ресімделеді, оған комиссия төрағасы және мүшелері қол қояды. Комиссия шешімі барлық тапсырыс берушілерге жазбаша хабарланады.
20. Тапсырыс беруші-қатысушыларды хабарландырған күнінен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде бағдарлама әкімшісі мен тапсырыс беруші-қатысушы арасында қаражат аудару тәртібі мен шарттарын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де талаптарды көздейтін шарт жасалады.
21. Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі жұмыс тиісті жылдың 1 желтоқсанына дейін аяқталуы тиіс.
22. Субсидиялар алу үшін тапсырыс беруші-қатысушы бағдарламаның әкімшісіне мынадай растайтын құжаттарды:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі тапсырыс беруші-қатысушының шығындарын субсидиялауға арналған өтінімді;
2) тартылған консультант (консультантты тартқан жағдайда) пен тапсырыс беруші-қатысушы қол қойған, орындалған жұмыстар актілерінің (бухгалтерлік) нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
3) сәйкестікті растау жөніндегі орган мен тапсырыс беруші-қатысушы қол қойған сертификаттау жөніндегі орындалған жұмыстар актілерінің (бухгалтерлік) нотариалды куәландырылған көшірмелерін;
4) тартылған консультант (консультантты тартқан жағдайда) пен сәйкестікті растау жөніндегі органның қызметтеріне тапсырыс беруші-қатысушының ақы төлегені туралы төлем тапсырмалары мен шот-фактуралардың тапсырыс беруші-қатысушының мөрі мен қолы қойылған көшірмелерін yе қызметтерге ақы төленгенін растайтын өзге де құжаттардың көшірмелерін;
5) сапа сертификатының нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
23. Осы Қағиданың 22-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырыс беруші-қатысушы бағдарлама әкімшісіне тиісті жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
24. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі растайтын құжаттарды қарағаннан кейін осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада субсидиялар төлеу ведомосын қалыптастырады.
25. Тапсырыс беруші-қатысушыларға субсидияларды төлеу үшін бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық бөлімшелеріне төлеуге арналған шоттардың тізілімін екі данада және төлеуге арналған шотты ұсынады.
26. Іріктеу жүргізу кезінде қаражат толық бөлінбеген жағдайда, сондай-ақ тапсырыс беруші-қатысушылар бөлінетін субсидиядан бас тартқан жағдайда, бағдарламаның әкімшісі іріктеудің жүргізілетін күні мен орнын бекіте отырып, қайта іріктеу жүргізеді.
Қайта іріктеу осы Қағидаға сәйкес жүргізіледі.
Ауыл шаруашылығы өнімі
өндірісін басқару жүйелерін
субсидиялау қағидасына
1-қосымша
Өтінім
_________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасын іске асыруға қатысуға ниет білдіреді.

1. Сведения об участнике реализации программы
Полное наименование _________________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ________________
Размер уставного капитала, тенге ____________________________________
Размер собственного капитала, тенге _________________________________
Учредители __________________________________________________________
Банковские реквизиты ________________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны __________
_____________________________________________________________________
Виды основной деятельности __________________________________________
Годовой оборот, сумма _______________________________________________
Фактическая численность работников __________________________________
2. Краткое описание привлеченного консультанта
Полное наименование _________________________________________________
Опыт работы по разработке, внедрению систем менеджмента качества в
предприятиях по переработке сельхозпродукции ________________________
Количество предприятий, получивших сертификат _______________________
Юридический адрес ___________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ________________
Учредители __________________________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны
_____________________________________________________________________
Численность работников ______________________________________________
3. Краткое описание проекта
Общая стоимость проекта _____________________________________________
Условия платежа _____________________________________________________
Даты начала и окончания работ по проекту ____________________________
п/п
Наименование
этапов и видов
работ
Стоимость
(тенге)
Дата начала
и окончания
работ
Из них
представлен акт
выполненных
работ
4. Планируемые результаты от реализации проекта _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________                       _______________________
(должность, Ф.И.О.)           м.п.              (подпись, дата)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
систем управления производством
сельскохозяйственной продукции
ЗАЯВКА
на субсидирование затрат заказчика-участника по разработке,
внедрению и сертификации международных стандартов
Дата ___ __________ 20__ г.
Настоящим заказчик-участник ____________________________ просит
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан перечислить
согласно договору о субсидировании стоимости услуг по разработке,
внедрению и сертификации международных стандартов от ___ _______ 20__
года № ___ средства из республиканского бюджета на счет заказчика
№ __________ в (наименование банка), по республиканской бюджетной
программе 051 "Субсидирование систем управления производством
сельскохозяйственной продукции", в сумме _______________ тенге.
_____________________________          ______________________________
(наименование предприятия)     м.п.    (подпись и Ф.И.О первого
руководителя)
Приложение 3
к Правилам субсидирования
систем управления производством
сельскохозяйственной продукции
"Утверждаю"
Ответственный секретарь
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от "__" ___________ 20__ года №___
Ведомость
на выплату субсидий по республиканской бюджетной программе
051 "Субсидирование систем управления производством
сельскохозяйственной продукции"
п/п
Наименование
заказчика
№ и дата
договора на
субсидирование
Всего
оказано
услуг на
сумму
(тенге)
В том числе
Подлежит
к оплате
(тенге)
консульта-
ционных
сертифика-
ционных
Сумма подлежащая к оплате ______________________________ тенге.
(цифрами, прописью)
Директор департамента по развитию
перерабатывающей промышленности
и агропродовольственных рынков            _____________________

1. Бағдарламаны іске асыруға қатысушы туралы мәліметтер
Толық атауы ______________________________________________
Заңды мекенжайы __________________________________________
Нақты мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық мекенжайы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Жарғылық капиталының мөлшері, теңге _______________________
Меншікті капиталының мөлшері, теңге _______________________
Құрылтайшылар _____________________________________________
Банктік деректемелері _____________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
_________________________________________________________________
Негізгі қызметінің түрі ___________________________________
Жылдық айналымы, сомасы ___________________________________
Қызметкерлердің нақты саны ________________________________
2. Тартылған консультанттың қысқаша сипаттамасы
Толық атауы _______________________________________________
Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарда сапа менеджменті жүйелерін әзірлеу, енгізу жөніндегі жұмыс тәжірибесі
__________________________________________________________________
Сертификат алған кәсіпорындардың саны ______________________
Заңды мекенжайы ___________________________________________
Нақты мекенжайы, телефондары, факсы, электрондық мекенжайы
_________________________________________________________________
Құрылтайшылар _____________________________________________
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары
_________________________________________________________________
Қызметкерлердің саны ______________________________________
3. Жобаның қысқаша сипаттамасы
Жобаның жалпы құны ________________________________________
Төлем шарттары ____________________________________________
Жоба бойынша жұмыстардың басталған және аяқталған күні _____
Р/с №
Жұмыстардың кезеңдері мен түрлерінің атауы
Құны (теңге)
Жұмыстардың басталған және аяқталған күні
Оның ішінде орындалған жұмыстардың актісі ұсынылды
4. Жобаны іске асырудан жоспарланатын нәтижелер
_______________________________________________
______________________________________________
______________________________________________
____________________________м.о.______________
(лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы, күні)
Ауыл шаруашылығы өнімі
өндірісін басқару жүйелерін
субсидиялау қағидасына
2-қосымша
Халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және
сертификаттау жөніндегі тапсырыс беруші-қатысушының
шығындарын субсидиялауға арналған
өтінім
Күні 20___ ж.___ ______
Осымен тапсырыс беруші-қатысушы ______________________________ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінен
200__ жылғы ___ ______ № ___ халықаралық стандарттарды әзірлеу, енгізу және сертификаттау жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау туралы шартқа сәйкес 051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша тапсырыс берушінің (банк атауы) № _______ шотына республикалық бюджеттен____теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
___________________________м.о.____________________________________
(кәсіпорынның атауы) (кәсіпорынның бірінші басшысының қолы мен Т.А.Ә.)
Ауыл шаруашылығы өнімі
өндірісін басқару жүйелерін
субсидиялау қағидасына
3-қосымша
«Бекітемін»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
жауапты хатшысы
_____________________________
20___ жылғы «__ » ____ № ___
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша субсидиялар төлеуге арналған ведомость
Р/с №
Тапсырыс берушінің атауы
Субсидиялауға арналған шарттың № және күні
Барлық көрсетілген қызметтер сомасы (теңге)
Оның ішінде
Төлеуге жататыны (теңге)
консультациялық
сертификаттық
Төлеуге жататын сома __________________________________________ теңге
(цифрмен, жазбаша)
Қайта өңдеу өнеркәсібін және аграрлық азық-түлік нарығын дамыту департаментінің директоры