О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 378
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110 «О некоторых вопросах выплаты единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 6, ст. 49) следующие дополнения и изменения:
заголовок дополнить словами «, и выдачи им удостоверений»;
пункт 1 после слова «компенсации» дополнить словами «и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации»;
в пункте 5:
подпункт 1) после слова «полигоне» дополнить словами «, и выдаче им удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации;»;
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
«1-1) с учетом потребности ежегодно предусматривать средства на изготовление удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;»;
в Правилах регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации, утвержденных указанным постановлением:
заголовок дополнить словами «и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации»;
преамбулу дополнить словами «, и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации (далее - удостоверение)»;
подпункт 5) пункта 1 дополнить словами «, и выдачи им удостоверений";
заголовок раздела 2 дополнить словами «и выдачи им удостоверений»;
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
«4. Документами, подтверждающими факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска, наряду с ранее выданным удостоверением и удостоверением, выданным в порядке, установленном настоящими Правилами, могут являться:»;
пункт 12 дополнить частью второй следующего содержания:
"Специальная комиссия в соответствии со списком, заверенным председателем комиссии, в течение пяти рабочих дней выдает гражданину удостоверение по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.»;
в пункте 17 слово «Законом» заменить словами «Законом Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 378 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 6, 49-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы «өтемақы төлеудің» деген сөздерден кейін «және оларға куәлік берудің» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ «өтемақы төлеу» деген сөздерден кейін «және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
1) тармақша «есепке алу» деген сөздерден кейін «және оларға жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) қажеттілікті ескере отырып, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушілердің жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәліктерді дайындауға жыл сайын қаражат көздесін;»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу ережесінде:
тақырыбы «өтемақы төлеу» деген сөздерден кейін «және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік беру» деген сөздермен толықтырылсын;
кіріспе «төлеудің» деген сөзден кейін «және жеңілдіктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік (бұдан әрі - куәлік) берудің» деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақтың 5) тармақшасы «есепке алу» деген сөздерден кейін «, оларға жеңілдіктер және өтемақы алу құқығын растайтын куәлікті беру» деген сөздермен толықтырылсын;
2-бөлімнің тақырыбы «тіркеудің» деген сөзден кейін «және оларға куәлік берудің» деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Бұрын берілген куәлікпен және осы Ережеде белгіленген тәртіппен берілген куәлікпен қатар, мыналар тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттар болып табылуы мүмкін:»;
12-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Арнайы комиссия комиссия төрағасы растаған тізімге сәйкес бес жұмыс күні ішінде азаматқа осы Ережеге 6-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік береді.»;
17-тармақтағы «Заңда» деген сөз «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңында» деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктами 24, 25, 26 следующего содержания:
«24. Граждане, ранее не получавшие удостоверение, имеют право на его получение путем подачи заявления по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам в специальную комиссию с приложением документов, подтверждающих факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска.
При подтверждении факта и периода проживания граждан в соответствующих зонах радиационного риска специальная комиссия в течение пяти рабочих дней выдает гражданину удостоверение с отметкой о реализации права на получение компенсации.
25. В случае утери удостоверения его владелец обращается в специальную комиссию с заявлением об утере и предоставлении дубликата по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам. К заявлению прилагаются документы, подтверждающие факт и период проживания в соответствующих зонах радиационного риска. Специальная комиссия не позднее пяти рабочих дней со дня подачи заявления выдает гражданину дубликат удостоверения, в котором ставится штамп «Дубликат».
26. Выдача удостоверения, в том числе его дубликата, осуществляется специальной комиссией и фиксируется в журнале учета выдачи удостоверений гражданам по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.»;
дополнить приложениями 6-1, 8, 9 согласно приложениям 123 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 378
Приложение 6-1
к Правилам регистрации граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплаты им единовременной
государственной денежной компенсации
УДОСТОВЕРЕНИЕ,
подтверждающее право на льготы и компенсации
пострадавшему (-ей) вследствие ядерных испытаний
на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
серия _________________________ № ___________________________
Фамилия _____________________________________________________
Имя _________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________
Год рождения ________________________________________________
с ___ 19 ___ г. по ______ г. проживал (а) в _________________
____________________________, расположенном в зоне __________
________________________ риска, с 19___ г. по _______________
________ 19__ г. в ___________________________________________
__________________________, расположенном в зоне ____________
_______________________________________________________ риска
_____________________________________________________________
(учреждение, выдавшее удостоверение)
Дата выдачи                   М.П.                   Подпись
Удостоверение бессрочно и действительно на всей территории
Республики Казахстан.
Краткие сведения
о льготах гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний

мынадай мазмұндағы 24, 25, 26-тармақтармен толықтырылсын:
«24. Бұрын куәлік алмаған азаматтар оны арнайы комиссияға тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттарды қоса отырып, осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру арқылы алуға құқылы.
Азаматтардың тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісі және кезеңі расталған жағдайда арнайы комиссия бес жұмыс күні ішінде азаматқа өтемақы алу құқығын іске асыру туралы белгісі бар куәлікті береді.
25. Куәлігі жоғалған жағдайда, оның иесі арнайы комиссияға жоғалту және телнұсқасын беру туралы осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді. Өтінішке тиісті радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін және кезеңін растайтын құжаттар қоса беріледі. Арнайы комиссия өтініш берілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей азаматқа «Телнұсқа» деген мөртабан басылатын куәліктің телнұсқасын береді.
26. Куәлікті, оның ішінде оның телнұсқасын беруді арнайы комиссия жүзеге асырады және осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтарға куәлік беруді есепке алу журналына белгілейді.»;
осы қаулыға 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес 6-1, 8, 9-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 сәуірдегі
№ 378 қаулысына
1-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу,
оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу ережесіне
6-1-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер мен өтемақы
алу құқығын растайтын
КУӘЛІК
Сериясы_____________________________________№________________________
Тегі_________________________________________________________________
Аты__________________________________________________________________
Әкесінің аты_________________________________________________________
Туғаны жылы__________________________________________________________
____19____ж. бастап_____ж. аралығында________________________________
қатер аймағында орналасқан___________________________________________
_______________________________________________________________тұрды,
____19____ж. бастап_____ж. аралығында________________________________
қатер аймағында орналасқан_____________________________________тұрды,
_____________________________________________________________________
(куәлікті берген мекеме)
Берілген күні                   М.О.             Қолы
Куәлік мерзімсіз және Қазақстан Республикасының барлық аумағында қолданылады.

(из Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г.
«О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»)
Гражданам, проживавшим и проживающим в зонах, указанных в статьях 56789 Закона, гарантируется дифференцированная единовременная денежная компенсация.
Кроме того, эти граждане имеют право в установленных Законом рамках на:
пенсию на льготных условиях;
льготы по исчислению стажа;
дополнительную оплату труда, выплату пенсий, стипендий и пособий;
ежегодный дополнительный оплачиваемый отпуск.
Дети и подростки до 18 лет, проживающие на территориях, пострадавших вследствие ядерных испытаний, имеют право на бесплатное оздоровление (по медицинским показаниям) в санаторно-оздоровительных учреждениях.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Выплата единовременной компенсации в
сумме ______________________________________________________________
произведена ________________________________________________________
(наименование организации, дата, печать)
Личная подпись получателя ____________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 378
Приложение 8
к Правилам регистрации граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплаты им единовременной
государственной денежной компенсации
Председателю специальной комиссии
по регистрации и учету граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений,
подтверждающих право на льготы,
от проживающего (проживающей) по адресу
_________________________________
_________________________________
документ, удостоверяющий личность
_________________________________
Заявление
Прошу выдать мне удостоверение (дубликат удостоверения),
подтверждающее (подтверждающий) право на льготы пострадавшему (ей)
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне.
Проживал (проживала) с _________ по _________ на территории
зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт
проживания на вышеуказанных территориях: _________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы.
Дата __________                         Подпись ___________
_________________________________________________________________
(линия отреза)
Заявление гр. ______ с прилагаемыми документами в количестве __ штук
принято «__» _____ 20__ г.
___________ ________________________________________________
подпись       должность, ФИО лица, принявшего документы
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 378
Приложение 9
к Правилам регистрации граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплаты им
единовременной государственной
денежной компенсации
Журнал учета
выдачи удостоверений (дубликата удостоверения) гражданам,
пострадавшим вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
_______________________________________________
наименование органа, выдавшего удостоверение
п/п
Фамилия, имя,
отчество
Адрес
Дата выдачи
Подпись
получателя
удостоверения
(дубликата
удостоверения)
Подпись липа,
выдавшего
удостоверение
(дубликат
удостоверения)
1
2
3
4
5
6

Ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға берілетін жеңілдіктер туралы («Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңынан) қысқаша мәліметтер
Заңның 5, 6, 7, 8, 9-баптарында көрсетілген аймақтарда тұрған және тұратын азаматтарға сараланған біржолғы ақшалай өтемақыға кепілдік беріледі.
Сонымен қатар, бұл азаматтар Заңда белгіленген шеңберде:
жеңілдікті шарттармен зейнетақы;
стажды есептеу бойынша жеңілдіктер;
қосымша еңбекақы, зейнетақы төлемі, стипендия мен жәрдемақы;
жыл сайынғы қосымша ақылы еңбек демалысын алуға құқылы.
ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен аумақтарда тұратын балалар мен 18 жасқа дейінгі жасөспірімдер санаториялық-сауықтыру мекемелерінде тегін сауығуға (медициналық көрсеткіштер бойынша) құқылы.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________сома
мөлшеріндегі біржолғы өтемақы төлеуді________________________________
_____________________________________________________________жүргізді
(ұйымның атауы, күні, мөртаңба)
Алушының жеке қолы_______________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 сәуірдегі
№ 373 қаулысына
2-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу,
оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу ережесіне
8-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке
алу және оларға жеңілдіктер алу құқығын
растайтын куәлікті беру жөніндегі арнайы
комиссияның төрағасына__________________
________________________________________
мекенжайы бойынша тұратын
______________________________________,
_______________________________________
жеке басын куәландыратын құжат
Өтініш
Маған Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер алу құқығын растайтын куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беруді сұраймын.
_______________бастап_______________ қоса алғанда_______________ радиациялық әсер аймағының аумағында тұрдым.
Өтінішке жоғарыда көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:_______________
Ұсынылған құжаттар үшін толық жауапты боламын.
Күні__________________________ Қолы___________________
_____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Азамат____________________________өтініші қоса берілген құжаттарымен
«__»___________ 20___ жылы_______ данада қабылданды.
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы, лауазымы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 5 сәуірдегі
№ 373 қаулысына
3-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың, салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу,
оларға біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу ережесіне
9-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәлік (куәліктің телнұсқасын) беруді есепке алу журналы
_____________________________________________________________________
куәлік берген органның атауы
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Мекенжайы
Берілген күні
Куәлікті (куәліктің телнұсқасын) алушының қолы
Куәлікті (куәліктің телнұсқасын) берген адамның қолы
1
2
3
4
5
6