О корректировке показателей республиканского бюджета на 2011 год и о внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2011 года № 452
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2011 года № 295 "О вопросах государственной собственности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2011 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 11:
в подпункте 270) слова "Банка Республики Казахстан." заменить словами "Банка Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 271) следующего содержания:
"271) обеспечивает государственную поддержку системы жилищных строительных сбережений.";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы":
пункт 12-1 изложить в следующей редакции:
"12-1. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства, акиматами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить подписание соглашения о партнерстве между Правительством Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства, банками второго уровня, акиматами областей, городов Астаны и Алматы и АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" по поддержке жилищного строительства в Республике Казахстан.";
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы":
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 7. "Бюджетные программы":
после бюджетной программы 400 "Субвенции областным бюджетам" дополнить бюджетной программой 039 "Увеличение уставного капитал АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
в таблице "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011 год":

2011 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 сәуірдегі N 452 Қаулысы
«Мемлекеттік меншіктің мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 наурыздағы № 295 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
11-тармақта:
270) тармақшадағы «Жарлығының жобасын әзірлейді.» деген сөздер «Жарлығының жобасын әзірлейді;» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 271) тармақшамен толықтырылсын:
«271) тұрғын үй құрылыс жинақ ақша жүйесін мемлекеттік қолдауды қамтамасыз етеді.»;
2) «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысында:
12-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігімен, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі, екінші деңгейдегі банктер, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері және «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақбанкі» АҚ арасында Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын  қолдау бойынша әріптестік туралы келісімге қол қоюды қамтамасыз етсін.»;
3) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
400 «Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру» деген бюджеттік бағдарламадан кейін осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 039 «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген кестеде:
«2011 жыл» деген бағанда:

строки "ВСЕГО бюджетных расходов" цифры "1 056 696 044", заменить цифрами "1 113 696 044";
строки "Бюджетные программы развития" цифры "20 552 502" заменить цифрами "77 552 502".
3. Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан внести изменения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2011 года № 452
Корректировка показателей республиканского бюджета на 2011 год
тыс. тенге
Функциональная группа
Наименование
Изменения (+/-)
Администратор
Программа
1
2
3
IV. Сальдо по операциям с
финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0

«Қолданыстағы бағдарламалар» деген жолдағы «1 056 696 044» деген сандар «1 113 696 044» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «20 552 502» деген сандар «77 552 502» деген сандармен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының
Үкіметінің
2011 жылғы 28 сәуірдегі
№ 452 қаулысына
1-қосымша
2011 жылға арналған республикалық бюджеттің
көрсеткіштерін түзету
мың теңге
Функционалдық топ
Атауы
Өзгерістер (+/-)
Әкімші
Бағдарлама
1
2
3
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0

013
Прочие
0
217
Министерство финансов Республики
Казахстан
57 000 000
039
Увеличение уставного капитала АО
«Жилищный строительный сберегательный
банк Казахстана»
57 000 000
233
Министерство индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
-57 000 000
050
Увеличение уставного капитала АО «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына» для обеспечения
конкурентоспособности и устойчивости
национальной экономики
-57 000 000
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2011 года № 452
Бюджетная
программа
039 Увеличение уставного капитала АО «Жилищный строительный сберегательный
банк Казахстана»
Описание
АО «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана» создано в
соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан № 364 от
16 апреля 2003 года в целях развития системы жилищных строительных
сбережений. Программой жилищного строительства Республики Казахстан на
2011 - 2014 годы предусматривается осуществление государством поддержки,
заключающейся в фондировании банков второго уровня для дальнейшего
финансирования строительства в целях сохранения объемов жилищного
строительства.
Вид
бюджетной
программы:
в зависимости от
содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный год
плановый
период
проекти-
руемый
год
проекти-
руемый
год
2009 год (отчет)
2010 год (план текущего года)
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Увеличение количества простых
акций АО «ЖССБК» с ценой
размещения 10 000 тенге за одну
простую акцию
шт.
5 700 000
показатели конечного результата
Объем размещения депозитов в
банках второго уровня
тыс
тг.
57 000 000
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс
тг.
57 000 000

013
Өзгелері
0
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
57 000 000
039
«Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
57 000 000
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
-57 000 000
050
Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
-57 000 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 сәуірдегі
№ 452 қаулысына
2-қосымша
Бюджеттік бағдарлама
039 «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
Сипаттамасы
«Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ тұрғын-үй құрылыс жинақтау жүйесін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 сәуірдегі № 364 қаулысына сәйкес құрылған. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасында тұрғын үй құрылысының көлемін сақтап қалу мақсатында құрылысты одан әрі қаржыландыру үшін екінші деңгейдегі банктерді қорландыруға негізделген мемлекеттің қолдауды жүзеге асыру көзделеді.
бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына қарай
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
даму
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті жыл
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
жобаланатын жыл
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (ағымдағы жылдың жоспары)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бір жай акциясы үшін бағасы 10 000 теңге болатын «ҚТҚЖБ» АҚ-ның жай акцияларының санын көбейту
дана
5 700 000
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Екінші деңгейдегі банктерде депозиттер орналастырудың көлемі
мың теңге
57 000 000
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
57 000 000